Ugrás a kommentre

2x16 - The Honorable Ones


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, száz százalék, mivel ezt már a készítők is leközölték. Amúgy is elég fura lenne, ha négy évvel az ep4 előtt a semmiből előtűnne még egy rejtélyes óriási objektum a Geonosis melletti helyszínről, amiről soha többé nem hallunk. :)

Hogy az ep3-ban nem láttuk a bolygót, annak nyilván az az oka, hogy akkor még nem az volt a koncepció, hogy a Halálcsillagot ott építik. Viszont simán vehették olyan szögből a kamerák a Venatorokat, hogy ne lehessen látni, a Venator hídjáról meg azért nem láttuk, mert olyan szögben közelítette meg az építkezést, hogy a hídról sem lehetett látni.

Megjegyzem, nem is baj, hogy nincs a képen semmilyen bolygó, elvonná a figyelmet. Így a két Sith között pont a Halálcsillag kerül fókuszba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit vicces amikor Kallus a bajtársaival átélt kalandokról mesél szomorúan. Ekkor ugrott be az amikor lerúgja szegény rohamosztagost a mélybe a Kesselen. :roll:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha Kallus a végére teljesen fel is hagyott volna a reménnyel, hogy valaha visszajut. Egyikükben sem merült fel az ötlet, hogy akár Kananék is visszavihetnék valahogy, bár ez érthető, mert nehéz lett volna megmagyarázni, hogy került velük egy hajóba. :)

Simán kitehették volna akármelyik lakott bolygón, ahonnan Kallus eljut az övéihez.

 

Az eddigi legjobb Rebels-epizód volt, nagyon-nagyon tetszett :) Okok lentebb már kifejtve mások által.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalmon azt lehet számon kérni, hogy egy magas rangú tisztjük elment egy osztaggal, hajókkal és lépegetőkkel akcióra és arról senki sem tért vissza. Ezután illett volna odamenni és megnézni, mi a fene történt velük. Rex is említette, hogy már biztos érkezik az erősítés. Hát, nem érkezett.

Meg amiatt elítélendő még, bár ez inkább csak Konstantine-re vonatkozik, hogy sántikálva, tök egyedül érkezik vissza ez a tiszt, és még csak meg sem kérdik, mi a helyzet. Te miért egy civil járművel jöttél vissza, miért sántítasz, hol vannak veled elment rohamosztagosok, AT-DP lépegetők,, TIE vadászok?

A legrosszabb az, hogy a birodalmi túlélők valószínűleg egyszerűen leléptek a rendszerből, annak tudatában, hogy kár oda küldeni bárkit is, mert a csapdából kiszökött lázadók úgysem maradnak a helyszínen. Kallust meg leírták a többi elesett katonával együtt. Egyszerűen bevésték: akcióban eltűnt (MIA).

Jogos a véleményed. Asszem én túl alacsonyra teszem a mércét a birodalmiakkal szemben, és ezért nem is vártam igazán, hogy Kallusért bárki is megjelenjen a bajtársai közül. A Birodalomban úgy tűnik, hogy szinte bárki feláldozható, és ez is erre egy jó példa.

 

 

Simán kitehették volna akármelyik lakott bolygón, ahonnan Kallus eljut az övéihez.

Kitehették volna, de Kallus nem kért a segítségből, talán mert azt akarta sugallni, hogy majd őérte is jön valaki, pedig magában már nem hiszem, hogy bízott ebben. Mégis védte a mundér becsületét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden pillanatát élveztem az epizódnak, és végre árnyalták Kallus karakterét! Zseniális volt, akárcsak a Dzséjt által kiemelt vizuális utalás a végén. Le a kalappal. Viszont a Halálcsillag kérdés számomra sem világos. Ebben az epizódban akkor ugye nem láttuk a Halálcsillagot, csak a helyet Geonosis mellett, ahol építették korábban igaz? Vagy ha láttuk, akkor nyomjatok már be egy képet, hogy melyik lenne a Halálcsillag, mert az a félgömb, amihez odamentek, abból több is volt mellette, szóval az tuti nem az volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak a visszamaradt szerelő telep, a Halálcsillag nélkül.

Remek, nekem is így jött le, csak az alábbi kérdés megtévesztő:

 

Az tuti, hogy amit a Geonózis mellett láttunk épülgetni, az a Halálcsillag volt? Csak mert az ep3-ban nagyon nem így nézett ki...

Nem, az nem a Halálcsillag volt, amit most láttál a Geonosis mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Most néztem meg, csodálatos epizód volt. Gondoltam, hogy írok egy terjedelmes véleményt, de Dzséjt a nyitóhozzászólásában olyan szépen leírt mindent, hogy azt ilyen formában nem tudtam volna megfogalmazni. :) Nálam eddig ez az epizód az abszolút TOP 1 az egész sorozatot tekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenek előtt: nem mosták tisztára a kezét Lasan miatt. Nincs szó arról, hogy nem is ő adta ki a parancsot, csak annyiról, hogy ezt azóta megbánta.

 

Pedig valószínűleg nem ő adta ki a parancsot, hanem teljesítette azt.

 

"A Lasan-on történteknek... Nem...nem kellett volna népirtásban végződnie. De rájöttem, hogy a Birodalom példát akart statuálni. Tudom, korábban az állítottam én intéztem úgy."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig valószínűleg nem ő adta ki a parancsot, hanem teljesítette azt.

 

"A Lasan-on történteknek... Nem...nem kellett volna népirtásban végződnie. De rájöttem, hogy a Birodalom példát akart statuálni. Tudom, korábban az állítottam én intéztem úgy."

Igen, de ez evidens, hiszen katonaként naná, hogy állt valaki fölötte, aki kiadta neki a parancsot, amit ő végrehajtott és beosztásától függően továbbadott - mivel érzésem szerint már akkor is valamilyen vezetői posztban volt, tovább is kellett adnia. És számomra ez a lényeg: nem hozták be, hogy ő ellene volt, vagy ott sem volt, vagy valami ilyesmi, amivel valóban tisztára mosták volna a nevét. Nem, ott volt, végrehajtotta és feltehetően továbbadta a parancsot. Lehet, hogy az nem tőle származik - ha végigmegyünk a láncon, valószínűleg az Uralkodót találnánk a végén (ilyen parancsot amúgy sem adhatnának ki Kallus szintjén lévő emberek, szóval már eleve nem is feltételeztem, hogy tőle származik a kiirtási utasítás) -, de ott volt, részt vett a mészárlásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ott azért sokat csúsztatott, például azzal is, hogy ő vette el a bo-karabélyt. Holott mint kiderült, a lasat adta oda neki. Ettől függetlenül ugyanúgy háborús bűnös marad, amit jóvá kell tennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Chopper jelezte, hogy nincs életjel a Geonosison, nagyot dobbant a szívem (én nem olvastam a képregényt, amelyben ez az elem már feltűnik). Azért akármennyire is förtelmes faj volt, ezt még ők sem érdemelték. Nagy kár, hogy nem mutatták meg a bolygót, megnéztem volna a kihalt felszínt (mondjuk nagy különbség nem lett volna, lévén, a geonosisiak a föld alatt éltek javarészt).

 

Lasatok, geonosisiak... nagyon kíváncsi vagyok, még hány faj eshetett áldozatául a Birodalom hideg kegyetlenségének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Chopper jelezte, hogy nincs életjel a Geonosison, nagyot dobbant a szívem (én nem olvastam a képregényt, amelyben ez az elem már feltűnik). Azért akármennyire is förtelmes faj volt, ezt még ők sem érdemelték. Nagy kár, hogy nem mutatták meg a bolygót, megnéztem volna a kihalt felszínt (mondjuk nagy különbség nem lett volna, lévén, a geonosisiak a föld alatt éltek javarészt).

 

Lasatok, geonosisiak... nagyon kíváncsi vagyok, még hány faj eshetett áldozatául a Birodalom hideg kegyetlenségének.

 

Amúgy is sterilizálták őket, így pusztítás nyomai nem nagyon lehettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy is sterilizálták őket, így pusztítás nyomai nem nagyon lehettek.

Gondolom ez a képregényben volt. Leírnád nekem dióhéjban a történés körülményeit? (A képregényes topikban, ha gondolod) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szerintem az évad utolsó két része után ez az epizód dominál leginkább. A forrófejű Zeb és az általa leginkább gyűlölt Kallus ügynök a főszereplők. Nagyon érdekes volt látni, amint a két "ősellenség" kiszolgáltatott helyzetbe kerül egy jéggel borított bolygón, kizárva a civilizációból, ráadásul óriási ragadozó szörnyetegek barlangjában. Ki nem állhatják egymást, ám hogy életben maradjanak, nélkülözhetetlen, hogy segítsék egymást. Volt több olyan jelenet is, amikor azt hittem, Kallus becsapja Zebet, aztán végül segít rajta. Bebizonyította, hogy mégsem annyira szőrösszívű, mint amilyennek az eddigi epizódok alapján megismertük. Nem a szívem csücske, de ez után a rész után kezdtem egy kicsit jobban megkedvelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x16 - The Honorable Ones

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.