Ugrás a kommentre

Lego Star Wars


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

  • 4 hónappal később...

Először is..jól el van ásva ez a topic. Jó helyen van ez így? Hisz a Lego folyton aktuális?

Főleg, hogy az új TFA szettek megjelentek végre!

Nagyon klasszak! Az árak a szokottnál is mintha durvábbak lennének.

Azthittem, hogy Rey Speedere 75099 tuti vétel, de 7-8 ezer és csak Rey miatt kellene. Ordít a szett BB-ért! :angry:

75099-1.jpg

 

BB-t megkapjuk Poe siklójához 75102, de ez is 23-24 rugó.. ehhez legalább van figura bőven, de akkor is:

75102-1.jpg

 

A Phasma-s szett már gazdagabb és a Kylo-s First order Shuttle is állati jó, de az ár is "arányosan" horror.

75103_prod.jpg

75104-1.jpg

 

Az idei Falcon is klassz(Qui-gon egyedi hajmintáját szerintem 99 óta először használják fel benne a egy kalózhoz..) :):

75105-1.jpg

 

A végére hagytam egy Battle-pack szinvonalú szettet, ami abszolúte kihagyható, főleg, hogy ahhoz képest nagyon drága(14-15e)..nem is értem..nyilván komplex a jármű, de mindegy is:

75100_prod.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A LEGO mindig is drága volt. Ami 10 éve harminc ezer volt, most az 40 ezer, szerintem ebben semmi meglepő sincs. 2004-ben vettem az utolsó X-szárnyúm, az akkor 15 ezer körül volt és drágának számított. A mostani 24 ezer. A legelső - és máig egyetlen - Millennium Falconom 2000-ben vettem, és egészen a csillagromboló megvásárlásig a maga 35 ezer forintjával az volt a legdrágább legóm. Anno, amikor 1992-ben anyám azért nem akarta, hogy legót kapjak karácsonyra, mert túl drága játéknak tartotta. Az első legóm egy 1990-es postarepülő volt (nagyjából akkora, mint ma egy X-szárnyú), és szerintem ha került akkoriban 5000 forintba, lehet túl sokat mondtam. És akkor ez tényleg pofátlanul drágának számított.

Egyetlen probléma van csupán: manapság a magyar ember pénztárcája nem a legóhoz van méretezve, ezért sem vettem én sem már évek óta egyet sem. :(:cry: De ez ugyanaz, mint a videojátékoknál: nem a magyar piacra szabják az árakat. Amúgy 5-10 éve volt egy nagyon jó legobolt Pesten, ahol baromi olcsón lehetett vásárolni, tényleg komoly ezreseket spórolt meg az ember. Sajnos elég eldugott helyen volt és azóta bezárt. Volt egy másik is, az valamivel drágább volt, de a nagy üzletekhez képest még így is olcsó, azt egy kedves öregúr vezette a Déli Pályaudvar mellett, de sajnos már az is bezárt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Battlepack (vagyis amit csoli annak nevezett imént) szerintem is horribilis árú, de még Lego mércével is. A többi többé-kevésbé hozza az elvárt árszintet, ne feledjétek, hogy a forint is igencsak elszaladt az elmúlt 1,5-2 évben (280->310 egy euró), ami erőteljesen befolyásolja a termék hazai árát. Egyébként szerintem arányaiban kb. annyiba kerül ma is egy Lego, mint régen, ha figyelembe vesszük az inflációt. A lentebbi packok közül egyébként nagyon tetszik Poe X-szárnyúja, az új Falcon és persze Kylo Ren szettje, de idén nekem a Lego vásárlás alighanem kimarad, mert most ruháztam be egy Xbox One-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csendben megjegyzem, hogy az a "battlepack" nem kis darab, 444 darabból áll. Egy valódi battlepack általában alig áll 100-ból, de, hogy érezzétek az arányt, elárulom, hogy az idén kijött 75092-1: Naboo Starfighter 442 elemből áll, míg a szintén idei 75082-1: TIE Advanced Prototype (az Inkvizítor TIE-ja) 355 elemből. Na most, a naboo-i vadász kerül 22 ezer forintba, az Inkvizítor TIE-ja meg szintén 15 ezerbe, mint a 75100: First Order Snowspeeder, alias "battlepack." Méretre akkora mint a TIE vagy az N1. Ergo: messze van az a battlepackoktól, az árazása pedig teljesen korrekt. ;) Drága, de korrekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csendben megjegyzem, hogy az a "battlepack" nem kis darab, 444 darabból áll. Egy valódi battlepack általában alig áll 100-ból, de, hogy érezzétek az arányt, elárulom, hogy az idén kijött 75092-1: Naboo Starfighter 442 elemből áll, míg a szintén idei 75082-1: TIE Advanced Prototype (az Inkvizítor TIE-ja) 355 elemből. Na most, a naboo-i vadász kerül 22 ezer forintba, az Inkvizítor TIE-ja meg szintén 15 ezerbe, mint a 75100: First Order Snowspeeder, alias "battlepack." Méretre akkora mint a TIE vagy az N1. Ergo: messze van az a battlepackoktól, az árazása pedig teljesen korrekt. ;) Drága, de korrekt.

Igen, de ahogy elnézem, kissé megtévesztő az elemszám, mert a készlet ránézésre átlagon felüli mennyiségű kis darabból áll. Azért abban megegyezhetünk, hogy a méret is számít. :D Itt meg, ha jól nézem, csak a kis zöld lövedékek (?)-ből van 20-21. Nem vitatom, hogy igényes kivitelezés lesz, de a készletet kissé kicsinek találom az árához képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem számít a méret a legók árazásánál. Mindössze két tényező számít:

- Mennyi elemből áll és azok közül mennyi speciális, egyedi elem.

- Mennyi figura jár hozzá, és azok közül mennyi speciális, egyedi figura.

Az, hogy centiméterben milyen hosszú vagy széles, tök mindegy, mivel akár 100 elemből is lehet harminc centis valamit építeni, meg 400-ból is tíz centis valamit, viszont a gyártósornál a 400 elem fog többe kerülni, nem a 100 elem, de mindkettőnek ugyanúgy meg kell térülnie. Ez számít a cégnek az árazásnál, és nem az, hogy mekkora a doboz és mekkora cucc építhető belőle - ez a vevőnek számít, sajnos tévesen. Abból a zöld kockából nyilván sok van (27 van benne), de hidd el, nem ez a drága elem benne.

Remek példa erre a 7670-1: Hailfire Droid & Spider Droid, ami tulajdonképpen tényleg egy battlepack. Semmivel sem nagyobb, mint a 8084-1: Snowtrooper Battle Pack, viszont vagy kétszer annyiba került, mert míg az utóbbi csak 74 elemből áll és egy deka spec. figurát nem tartalmaz, addig az előbbiben van speckó figura és a 249 eleméből 80 darab speciális alkatrész (megjegyzem, idén újra kijött a Hailfire droid, ugyanakkora méretben de már csak 163 alkatrészből áll, és jé, pont azzal a 80 láncelemmel lett szegényebb, ezzel együtt az ára is lezuhant, én anno 2008-ban 12 ezerért vettem, az új nincs 8000, ami nem semmi hét éves inflációt is rátéve). Szóval ne azt nézzétek, mekkora a doboz vagy mekkora gépet lehet kirakni belőle. Ez nagyon csalóka és amúgy sincs semmi köze az árazáshoz. Azt nézzétek, hány elemből áll és hány figura jár hozzá, és azok mennyire speckók. Ez a készlet átlag középkategóriás méretű elemszámra, és olyan minifigek vannak benne, amiket más szettekben nem kapsz meg. Ha mondjuk sw115 Snowtrooper lenne hozzájuk és a szett nem a TFA-hoz jönne ki, szerintem egy ötössel lazán olcsóbb lenne.

(Harmadik tényező, bár ezt nyilván sosem fogják elismerni: mennyire lesz keresett a darab. '99-ben az első SW szettek drágábbak voltak, mint a későbbiek.)

 

Amúgy nagyon jó példák, mennyire megtévesztő a méret:

A 2006-os 6210-1: Jabba's Sail Barge 781 elemből állt és így 48 cm.

A 2013-as 75020-1: Jabba's Sail Barge már 850 elemből áll és így is 48 cm.

A 2006-os 6211-1: Imperial Star Destroyer 1367 elemmel 65 cm.

A 2014-es 75055-1: Imperial Star Destroyer 1359 elemmel 58 cm.

A 2002-es 7163-1: Republic Gunship 693 elemmel 55 cm.

A 2013-as 75021-1: Republic Gunship 1175 elemmel 48 cm.

Ezek mind egyazon kategória, mind drága, de némelyik elem mennyiségében és méretében jelentősen eltér. Szóval a méretre inkább ne adjunk. Mert ugye az én Gunshipem nagyobb, mint a tiéd. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:P

 

Az világos, hogy a Legónál a darabszámra áraznak, viszont én többre tartok egy olyan 400 darabos szettet ahol a 400 darabból 200 nem zöld kilőhető gömb meg összekötő minielem. Nem tudom Te hogy vagy vele, de azért én örülök, ha az összerakott szettnek van térbeli kiterjedése - egy pontot túl persze ez nem számít (58 vagy 68 cm - mindegy), de az árához képest ez az összerakott szett igencsak kicsinek néz ki, ami azért van, mert rengeteg apró elemet tartalmaz. Igényes kivitelezés, ezt nem vitatom, de nekem igen is számít, hogy összerakva mekkora lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a térbeli kiterjedés legfeljebb annyira számít, hogy hogyan tudom elhelyezni egy polcon, ahol már egy minifigtalpnyi hely sincs. :D

Én már ilyeneket rég nem nézek, se az árat. Ha van rá pénzem, megveszem, kerül, amennyibe kerül. A megszállottság ilyenkor nagy előny. :cool:

Amúgy szerintem ez a snowspeeder sem kicsi, csak a kép csalóka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel ugy vagyok hogy ekezdtem egy pár uj legot venni meg az elejen it is huzos az aruk s arra jutottam hogy kilora jobb venni azota 65 kg vettem es oszvisz van vagy 200 nletoltott innen onnan beszerzett tervrajzom mivel ha egyhelyen tarolod nem fersz es porosodik allandoan , s en inkabb az öszerakast szeretem csak egy egy elem felnagyitása hoszadalmas es 65 kg bol állandoan keresgelni hat nem 1 napos melo de jo családi hetvegenek amikor roszidö van:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Azthittem, hogy Rey Speedere 75099 tuti vétel, de 7-8 ezer és csak Rey miatt kellene. Ordít a szett BB-ért! :angry:

75099-1.jpg

 

Na nem bírtam ki és megvettem ezt a szettet!

Nem bántam meg! 7777,-ft volt a kockaaruhaz.hu-n! Vettem egy önálló Jabba figurát is.

És reklám, nem reklám, de ajánlom most nektek az oldalt, mert 7990ft-ot meghaladó sw lego-k vásárlása esetén egy exklúzív ep7-C3PO-t kapunk ajándékba, ami önállóan az e-bayen például jelenleg 6 és 9 ropi közt van!

s-l1000.jpg

 

Visszatérve a szettre!

Iszonyú részletgazdag. Állati jó a magnum alakú speeder. A lego mindig meglepi az embert, hogy mennyire más kézben mint a képeken.

Egyetlen negatívum, hogy matricázni kell a siklót..Persze profi már az ember, de jobbak lennének a festett elemek..

Rey minifig is klassz a 3-as copfjával a pálcájával és "Indiana Jonestól örökölt" oldal-táskájával.

 

szóval az első kettő ep 7 figem Rey és C-3PO!! :rock: A Rey-t pisztergáló guberálóról most nem beszélve, de Ő is...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt :D Köszönöm, hogy szóltál, szép darab az új C-3PO. Meg hamár ott voltam, vettem egy Battle Pack-ot a kisöcsikémnek is :)

De gyerekek :yes: nagyon masszív darab ez az X-szárnyú. Nagyon szépen ügyeltek a részletekre, egyszerűen gyönyörű. Én nagyon régen nem vettem legót, de ez a darab nagyon megfogott, és egyáltalán nem csalódtam benne. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megvolt :D Köszönöm, hogy szóltál, szép darab az új C-3PO. Meg hamár ott voltam, vettem egy Battle Pack-ot a kisöcsikémnek is :)

De gyerekek :yes: nagyon masszív darab ez az X-szárnyú. Nagyon szépen ügyeltek a részletekre, egyszerűen gyönyörű. Én nagyon régen nem vettem legót, de ez a darab nagyon megfogott, és egyáltalán nem csalódtam benne. :P

Örülök!

 

Én most megvettem külön BB-8-at és Poe-t!

$_35.JPG

$_35.JPG

 

BB-nagyon cuki kézbevéve. Poe-nak meg nagyon profi a sisakja! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Sehogy! Utángyártott szarnak hívom.

 

Ilyenek az eredetik, amúgy Sith trooper-ek:

p1140045.jpg

 

De mint számodra is kiderült ez egy "filmidegen" szett darabja. The old republic-os téma.

 

visszatérve a linkelt képedhez: Ez nem lego, sajnos megjelent pár éve. "Hongkong free post" sokakat megtévesztett vele. Fröccsöntött laza béna utánzat.

A korrekt eladók feltüntetik, hogy nem lego, csak lego-kompatibilis, persze ez sem igaz teljesen.

Az árából rögtön látszik, amúgy, mert 8-10 figurát kapni anyiért, mint 2-3 lego-t.

 

Messzire kerülje mindenki az ilyet!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.