Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Viszont Jedháról nem a városkép volt az első jelenetünk, mint a lent linkelt kép Jakkuról. Jedháról az első képek utcaképek voltak, amik egy az egyben beleillenének Mos Eilsey utcaképébe is. (Az egyik snittben még párologtató is van - anno mekkora patália lett abból, hogy a Jakkun is van párologtató. ;)

Igen az épületek kinézete hasonló de a szűkebb elrendezés és a sötétebb utcaképp és a kulturálisan eltérő öltözékek miatt inkább egy ararb bazár hangulatot áraszt.

59915-jedha-swce.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szűk utcákban és kultúrális sokszínűségben Mos Eisley-ben sincs hiány. ;)

Tudtam hogy befogod nyomni ezt a képet. :D

Generálisan értettem. Mos Eisley sokkal nyitottabb elrendezésű. Jedha sokkal szűkebb sűrűbb mint egy középkori óváros fallal körbevéve.

DVD4-moseisley-leaningtower2.jpg

A kulturális sokszínűséget nem jól írtam. A Tatooine-tól kulturálisan eltérő. Teljesen másak az öltözékek kicsit arabos vagy ázsiai kultúrárra hajazó.

jedha2.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értettem, mire gondoltál és egyet is értek vele. Csak azt próbáltam ecsetelni, amit Donát korábban írt, hogy az első képek, amiket láttunk, milyen képet festenek. Igaza van abban, hogy Jakkuról az első kép nagyon is Tatooine-os. Viszont ellenpéldának itt a sokadik, városi kép áll a Rogue One mellett, miközben az első képeken ugyanolyan szűk, ugyanolyan stílusú utcákat láttunk, mint amik a Tatooine-on is vannak. Az első képet az első képpel kell összevetni, a sokadikat a sokadikkal. Nem pedig az elsőt a sokadikkal. Ha teszem azt már az első teaserben láttuk volna a tuanuli mészárlásból képsorokat, senkinek sem Tatooine ugrott volna be a Jakkuról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, azzal kezdődött, hogy pb felvetette, hogy ha a Rogue One-ban több egyedi helyszín, jármű stb lesz, mint az ep7-ben, akkor nehezebb lesz megmagyarázni utóbbi bizonyítványát. Én erre csak példának állítottam a Jedhát, mint Tatooine 3.0-t, jelezve, hogy azért itt is vannak visszanyúlások az ep4-re (még ha azokat módosították is), pont úgy, mint az ep7-ben. Nekem nem Tatooine 3.0 a Jedha, ahogy a Jakku sem Tatooine 2.0, noha mindkettő nehezen tagadhatná, hogy azért az ep4 nyomvonalán született.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdjük akkor ezzel: Jedha Tatooine 3.0. Megint egy sivatagbolygó, vagy ez eddig még senkinek sem tűnt fel? ;)

Nem, azzal kezdődött, hogy pb felvetette, hogy ha a Rogue One-ban több egyedi helyszín, jármű stb lesz, mint az ep7-ben, akkor nehezebb lesz megmagyarázni utóbbi bizonyítványát. Én erre csak példának állítottam a Jedhát, mint Tatooine 3.0-t, jelezve, hogy azért itt is vannak visszanyúlások az ep4-re (még ha azokat módosították is), pont úgy, mint az ep7-ben. Nekem nem Tatooine 3.0 a Jedha, ahogy a Jakku sem Tatooine 2.0, noha mindkettő nehezen tagadhatná, hogy azért az ep4 nyomvonalán született.

Attól még nem lesz valami Tatooine 3.0, hogy sivatagbolygó. Egyetértek abban, hogy ez sok szempontból ízlés kérdése is, nem mindenki ugyanúgy látja a kérdéskört. Vannak, akiknek inkább a különbségek, míg másoknak a hasonlóságok szúrnak szemet. Eleve nem is mindenki ugyanazon összetevőkre koncentrál. Az mondjuk beszédes, hogy a Jakku kapcsán az első pillanatban felmerült a hasonlóság és a mai napig többen lovagolnak a témán, a Jedha esetében nem tapasztaltam ilyesmit. Persze ettől még lehet, de szerintem messze nem olyan mértékben.

 

Amúgy engem a Jakku máig nem győz meg igazán, pedig jó párszor láttam már a filmet. Nekem nem tűnik jelentősebbnek a különbség, mint mondjuk Jabba palotájának környéke és Mos Espa, vagy Mos Eisley és a Lars-farm között, pedig azok mind a Tatooine-on vannak. Ha azt mondják, hogy a nagy csata a Tatooine fölött zajlott és ott játszódik az Ep.7 egy része, bennem tuti fel se merült volna, hogy ez nem tűnik annak a bolygónak.

Jedha-nál eszembe se jutott a Tatooine, bár így utólag belegondolva, tényleg nincs akkora különbség így első blikkre, mint mondjuk a Geonosis vagy Abafar esetében. Viszont itt se elhanyagolható az időfaktor, hiszen a Rogue One után pár hónappal már látjuk a Tatooine egy részét, pár évvel később pedig egy másik részét is. Nem hasonlít annyira a Jedha-ra. A Jakku-nál meg bőven belefért volna, hogy a 30 esztendővel későbbi Tatooine olyan legyen, mint amit láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy folytassam a vitát Dzséjt.:)

 

pb-nek igaza van az egyediség terén és amit írtál az nem érv. Mert igen vannak visszanyúlások ezt senki se tagadta de mi nem erről beszélünk. Ha nem arról hogy mennyire egyedi.

Mert Jedha a kisebb visszanyúlások mellett számtalan egyedi tulajdonsággal rendelkezik amiket lentebb már le írtam sokkal többel mint a Jakku sőt most olvastam hogy Jedhan folyamatosan tél van ezáltal hideg is és ezért van mindenki úgy beöltözve. Na ezt aztán full ellenkező Jakku-val meg a Tatooine-nal.

 

De a Jedha mellett még mindig ott van Scarif ami szintén veri az összes ep7 bolygót egyediségben. Nálam bolygók terén már most film megtekintése nélkül is megverte az ep7.

 

Járművek terén még nem dőlt el de az U-wing személyébe már veri a Kylo gépét ami számomra a legegyedibb gép az ep7-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha egyszer az ep.7 pont a design terén nem a merészségéről volt híres, akkor valahol alap kéne legyen hogy a design most valamivel frissebb lesz. Elvégre most nem 10 év hanem mindössze egy telt el az utolsó SW film bemutatója óta. Az új éra megnyilt, már bebizonyosodott hogy van létjogosultsága -ami nem kis fegyvertény tekintve hogy az eredeti alkotó már nem vesz részt benne-, most már lehet merészebbnek lenni.

Persze az is opció lehetett volna hogy maradunk a kihalt bolygóknál és örülök, hogy Jedha ilyen jól néz ki, de valahol ha ez a franchise hosszúváton is élni akar, ez az alap. Innen még lehet merészebb vizekre is evezni és remélem fogunk is. Ha igy lesz -remélem!- akkor mindegyiknél le lehet írni hogy kenterbe verte design terén az ep.7-et, de nem vagyok biztos benne hogy egy éra nyitódarabját érdemes azzal a mércével mérni mint az őt követőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha egyszer az ep.7 pont a design terén nem a merészségéről volt híres, akkor valahol alap kéne legyen hogy a design most valamivel frissebb lesz. Elvégre most nem 10 év hanem mindössze egy telt el az utolsó SW film bemutatója óta. Az új éra megnyilt, már bebizonyosodott hogy van létjogosultsága -ami nem kis fegyvertény tekintve hogy az eredeti alkotó már nem vesz részt benne-, most már lehet merészebbnek lenni.

Persze az is opció lehetett volna hogy maradunk a kihalt bolygóknál és örülök, hogy Jedha ilyen jól néz ki, de valahol ha ez a franchise hosszúváton is élni akar, ez az alap. Innen még lehet merészebb vizekre is evezni és remélem fogunk is. Ha igy lesz -remélem!- akkor mindegyiknél le lehet írni hogy kenterbe verte design terén az ep.7-et, de nem vagyok biztos benne hogy egy éra nyitódarabját érdemes azzal a mércével mérni mint az őt követőket.

Azért ezzel nagyon óvatosan kell bánni. A Rogue One az elkészítését tekintve már az új éra filmje, viszont in-universe az OT korszakában járunk, közvetlenül az Ep.4 cselekménye előtt. A helyszínek tekintetében még beleférhet, hogy most merészebbek, ettől max. a hangulat fog nagyon elütni az OT-hoz képest, de az bőven lehet koncepcionális (ahogyan az eddigiek alapján egyértelműen az is), ami jól is elsülhet. Más tekintetben (pl. páncélok, fegyverek, hajók) viszont erősen sántíthat a merészség. Főképp úgy, hogy nem csupán az adott időben vagyunk, de történetileg is az Ep.4 egyenesági előzményéről beszélhetünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Jedhán van Whill templom is. A bolygó volt az első olyan civilizáció otthona, akik az Erőt kutatták. Az atmoszféra csak a humanoidoknak belélegezhető.

 

"Jedha was a small desert moon located in the Jedha system of the galaxy’s Inner Rim, which had a cold climate due to its lasting winter, and an atmosphere that was breathable to its human population. The ancient world of Jedha was home to one of the first civilizations to explore the nature of the Force, was considered a spiritual home of the Jedi, and the Temple of the Whills was located on the moon. Some scholars made a case for Jedha as the location of the Jedi Order’s first temple, alongside other candidate worlds, such as Ahch-To, Coruscant, Ossus, and Tython. As a result, the moon became a holy land for those who followed the Force and a place that one would go on a pilgrimage."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előfordulhat hogy sántitani fog, de a porond egy galaxis: sok minden elfér benne. Az ep.6 után se volt fura, hogy miért nem voltak korábban scout trooperek.

Hihi, ez most szembejött velem. Hát, most már tudjuk, hogy az endori csata előtt is voltak scout trooperek. :)

 

Cuki paci. :) Szóval akkor az a nagy torony nem egy Jedi templom, hanem egy Whill templom - mondjuk ez valahol evidens, mármint, hogy nem Jedi templom, hiszen azt a Birodalom elpusztította volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hány bolygónk/világunk is van? Számoljuk már meg!

Biztos kihagyok valamit, de próba cseresznye:

Jedha, Yavin IV, Mustafar, Scarif, Coruscant, Kafrene, HCS, Ersoék bolygóját nem tudom.-jól tévedek, hogy nem írták ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány bolygónk/világunk is van? Számoljuk már meg!

Biztos kihagyok valamit, de próba cseresznye:

Jedha, Yavin IV, Mustafar, Scarif, Coruscant, Kafrene, HCS, Ersoék bolygóját nem tudom.-jól tévedek, hogy nem írták ki?

 

 

Ersoék bolygója a Lah'mu, volt még a Wobani nevű birodalmi büntetőtelep, meg az Eadu kyberfeldolgozó bolygó.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem? :?

 

Ep3:

1. Coruscant

2. Utapau

3. Kashyyyk

4. Tatooine

5. Polis Massa

6. Saleucami

7. Felucia

8. Cato Neimodia

9. Mustafar

10. Alderaan

11. Naboo

12. Mygeeto

 

RO:

1. Coruscant

2. Mustafar

3. Yavin

4. Yavin IV

5. Jedha

6. Scarif

7. Wobani

8. Eadu

9. Lah'mu

10. Kafrene gyűrűje

11. Halálcsillag

 

És tényleg nem, eggyel lemaradt a Rogue One. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lah'mu sem ebben a filmben jelent meg először, már benne van a Catalystban is. A filmben azokat a bolygókat írták ki, ami kronológiai sorrendben itt debütáltak.

Ez azért már eléggé sántít. Ebben az esetben egy könyvről beszélünk. Nem hinném, hogy annak befolyásolnia kéne, mit írnak ki a filmben. Főleg, hogy egy relatíve friss könyvről van szó, amit azért olyan hű de sokan - pláne az átlag nézők - vélelmezhető, hogy nem olvastak el. Itt valami másról lesz szó, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.