Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ettől függetlenül hagyhatnak infókat az ep9-re vagy akár mindent meghagyhatnak az ep9-re (bár a Resistance léte ez számomra minimum kétségessé teszi). Csak azt kell észben tartanunk, hogy már nem a film a fő közlési platform. Ha egy animációs sorozatban tudjuk meg Snoke eredetét, az ugyanolyan fontos, mintha a filmben közölték volna. Erre szerintem a Solo egyértelműen rávilágított.

 

Én csak azt várom, hogy mozgókép legyen. Számomra az még mindig erőteljesebb, mint egy képregény vagy könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint mondtam, nem értek egyet, de ezt muszáj megjegyeznem, mert mindenki azt hiszi, hogy kevertem az ST-t az OT-vel :P
 

20 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az ST egy számomra jól lezárt (tudom, sokan bele próbálják magyarázni, nincs jól lezárva az ep6-tal a saga, még olyanok is, akik 2012-ben a bejelentés után is ódzkodtak a folytatás trilógia gondolatától) történetet kezdett el folytatni. Eljutott A-ból B-be a történet, ha az ep1-ep6-ot tekintjük. Ráadásul ez a B pont egy olyan konklúzió, amit már a történet elején érzünk, hogy oda kell eljutni (egyensúly, Sidious legyőzése). 

 

A zárójeles megjegyzést ha figyelmen kívül hagyod, értelmes mondat, és nem kell az ST-t OT-re cserélni :P nem az ST-re értettem, hogy lezárt, hanem arra, amit folytat, az OT-re

 

Na, de azért van néhány dolog, amire mégis reagálnék, mert másképp gondolom.

 

47 perccel korábban, Dzséjt írta:

A PT rengeteg fontos kérdését az ep2 és az ep3 között futó animációs sorozat mutatott be

Ezek között egyik se volt annyira fontos, ami nélkül ne működött volna a PT, nem?

 

47 perccel korábban, Dzséjt írta:

az ep6 nem varrt el minden szálat. Eleve Lucasnak nem volt szándéka minden szálat elvarrni. Nem véletlen tervezte még az ep1 forgatásának idején is 9 részesre a sztorit. Eme tervek miatt ő maga nem zárta le rendesen a Sagát. Itt nincs semmiféle próba, legfeljebb te nem akarod elfogadni, hogy bizony az ep6 rengeteg kérdést hagyott nyitva, amit ráadásul az ep1-3 fokozott is, miután beleszőtték a kiválasztott sztoriját. A Saga akkori 6 részén elvileg átívelő szálra a magyarázatot egy interjúból kaptuk meg, mert az utolsó három rész még csak említés szintjén sem foglalkozik vele! Szerinted EZ a jól lezárt történet ismérve?

 

Nem is állítottam, hogy minden egyes szál el lett volna varrva. De a legfontosabbak, amelyek átíveltek a 6 részes sagán igen:

Palpatine halott: pipa

Anakin életútja: pipa

Egyensúly az Erőben: pipa (már a régi Jedik értelmezése szerint, ugye a kiválasztott győzi le Sitheket és hoz egyensúlyt... ez megtörtént)

 

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem baromira nem kell, eleve nem is tudsz, hiszen alig-alig létezik ilyen.  És ezt határozottan állítom, hiszen az új filmek előtt semmi olyat nem olvastam, ami kapcsolódik ama filmekhez, aztán mégis egész éjszakákat beszélgettem át a filmekről a premierek napján. Ha annyira rohadtul fontos lenne a filmek megértéséhez a kiegészítő anyag, akkor ez nagyjából lehetetlen lenne.

 

Nem feltétlen, mert mehet arról az eseményekről is az elmélkedés, amelyeket nem ismerünk. Hogy mi történhetett, hogyan történhetett, stb...

 

50 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami meg van, az semmivel sem több, mint amennyinek a korábbi filmeknél utána kellett járni, ha tudtál, mert 1977-ben a Halálcsillag működési elvének baromira nem tudtál, de persze 2015-ben elvárás, hogy a Csillagpusztító működési elve már a filmben le legyen közölve... Ez is olyan változás, amit érdemes lenne górcső alá venni.

 

Ilyet sosem vártam el egyik filmtől sem :D nem technikai dolgokat hiányolom (sőt, szvsz nincs is rájuk szükség, mert a SW nem egy keményvonalas sci-fi). Én azt hiányolom, hogy nem tesznek említést azon fontos múltbeli eseményekről, amelyeket nem láthattunk a mozivásznon. Az, hogy ezt láthatjuk majd egy sorozatban, nekem nem elég. Mint rajongó, természetesen elég, és mint rajongó, én is azt mondom, hogy ma már mindegy, hogy mi milyen műben történik, mert egyenrangú a filmekkel. De ugyanakkor, egy nem rajongó mozinézőnek ez nem fog tetszeni. Egy nem rajongó, átlagJános/Béla mozinéző nem fog utánanézni ezeknek. Egy nem rajongó mozinéző számára a 9 részes sagának önállóan is meg kell állnia a lábán, mert csak azokat látja.

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Hát Dookut láttuk az ep1-ben? (Az, hogy Jedi volt, semmivel sem több infó, mint hogy Snoke Erőhasználó

 

De, több (számomra) ;) Legalább tudjuk Dooku-ról, hogy átállt. Meg ha belegondolsz, ez már három dolog: Dooku Erőhasználó, azon belül is Jedi volt, majd Sith lett. Emellett azt is tudjuk róla még, hogy politikus is. Ezzel szemben Snoke-ról tényleg csak annyit, hogy Erőhasználó. Nekem ez kevesebb

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az, amit te mondasz, az az univerzum beli szerepe, de a filmbeli szerepét ezzel ne mossuk össze. Mert ismételten: a Star Wars nem csak a filmek. Ezt a felfogást űzzük el jó messzire, mert aki továbbra is így ítéli meg az SW-t, az a jelen időnkben k*rvára tévúton jár.

 

Mondd ezt egy átlag filmnézőnek, aki a csak a 9 film (+RO, Solo) nézi meg ;) 

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az OT-ben a Köztársaságot csak egyszer említik futólag, szóval érdekes, hogy a tiédben van öt perc, ami erről szól.

 

Hát lehet nem volt 5 perc, hanem csak 3. Egyébként elsősorban Luke és Obi-Wan beszélgetésére gondoltam, az utóbbinak a kunyhójában. Egy ehhez hasonló nem elfért volna az ep7-ben? (jó tudom, volt szó ott is arról, hogy Ben elárulta Luke-ot és elpusztította amit felépített, de arról, hogy a jelenlegi hatalmi helyzet hogyan alakult ki, nem...)

Egyébként, a szőrszálhasogatás kedvéért, az OT-ben kétszer hangzik el a Köztársaság szó, Obi kunyhójában és Tarkin szájából a HCS-n. :D 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak még élesebb. Elvégre minden megváltozott. Míg a Birodalomból logikusan következik az Első Rend, a Lázadók Szövetségéből pedig az új Köztársaság/Ellenállás, addig a régi Köztársaság és a Birodalom között az ég adta egy világon semmiféle kapcsolat sincs.

 

Akkor mi nem ugyanazt a RotS-t néztük meg, mert emlékeim szerint a Birodalom létezik már a RotS végén ;) Illetve Bail jövőbeni mozgolódását is sejtetik (és itt most nem a törölt jelenetre gondoltam), amiből majd a Lázadás lesz.

 

Az logikus, hogy a Birodalomnak van maradványa, az már nem kifejezetten, hogy ennyire erős, hogy gyakorlatilag egyenrangú (vagy akár még erősebb is) mint az új Köztársaság. Ezt is egy könyvből kellett megtudni, hogy honnan futotta nekik még ennyi mindenre, hogy gyakorlatilag egy a Birodaloménál is komolyabban vehető hadsereget állítottak fel (legalábbis a rohamoszik minősége az túltesz a Birodalomén, a mennyisége nem biztos).

 

Az sem kifejezetten logikus, hogy az Ellenállás miért van elszeparálódva a Köztársaságtól, és utóbbi miért nem támogatja azt, miközben elvileg egy oldalon kellene állniuk. Erre sem kaptunk a filmekből magyarázatot. Csak könyvekből. Könyvekből kellett megismernünk egy olyan alaphelyzetet, ami kizárólag az OT végéből aligha következik logikusan. A könyvekkel kiegészítve már valóban logikus. De ismét csak az átlag mozinézőt hozom fel: őt nem fogja érdekelni, hogy benne van egy könyvben ezekre a válasz. A mozifilmeknek az átlag nézőket is ki kell szolgálni, mert a bevétel nagyobb része tőlük származik, de ez csak akkor lehetséges, ha a 9 film együtt egy logikus és következetes történetet alkot. Az ep6 és 7 közötti váltás se nem logikus, se nem következetes a könyvek nélkül.

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nincs magyarázat a Venatorok eltűnésére, az Imperialok feltűnésére, a klónok leváltására (aki emlékszik, egy időben még az is kérdéses volt, hogy a Birodalom használ-e még klónokat), a birodalmi tisztekre, stb.

 

Ezek részletkérdések ahhoz képest, hogy az ST-ben elmaradt a hatalmi helyzet rendes bemutatása ;) 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az ep4-6 olyan mértékben nem foglalkozik a múlttal, hogy pusztán a filmekben leközölt infók alapján Darth Vader még mindig Jedi lovag. Mert egyedül az ep6 végén, az utolsó fél órában mondják ki, hogy Vader csak volt Jedi, ellenben az ep4-ben Tarkin félreérthetetlenül kijelenti, hogy Vader a Jedi vallás utolsó képviselője.

Én azt mondatot sose értelmeztem úgy, hogy Tarkin azt állítaná, hogy Vader még mindig Jedi. Nem kell mindent szóról szóra érteni. Számomra ez mindig is egy átvitt értelmű mondat volt, és mindig azt a jelentést adtam neki, hogy "ön egykor Jedi volt". Bár lehet csak azért, mert a PT-t hamarabb láttam, ezért akaratlanul is ezt akartam belelátni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az előttem szólókat ismétlen, de a Lucas érát meg a Disney érát fölösleges összehasonlitani. Régen nem fordulhatott volna elő, hogy a halott Darth Maul mindenféle magyarázat nélkül csak úgy felbukkan egy mozifilmben. Régen Lucasnak csak a mozifilmek léteztek. A regényeket teljesen letojta -úgy kellett megyőzni róla hogy a Coruscant nevet használja az ep.1-ben. Itt most viszont a filmek és az EU kiegészitik egymást. Aki a teljes sztorira kiváncsi annak olvasgatni kell meg sorozatokat kell néznie. Ez ugyis olyasmi ami főleg a fanokat érdekli. A nagy átlagnak valszeg elég is annyi ami a mozikban van.

Akit érdekel hogy kicsoda micsoda Snoke annak majd lehet utána kell olvasnia vagy bele kell nézzen valamelyik sorozatba. Teljesen másfajta világépités zajlik mint Lucas idején. Ezzel nem azt mondom hogy ezt szeretni kell, de láthatóan ez a koncepció. A Solo film óta ez a napnál is világosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az átlagos mozis fórumnak semmi köze az átlagemberekhez. Az átlagembernek nincs ideje, energiája és kedve ahhoz, hogy a szabadidejében vadidegen emberekkel beszéljen különféle filmekről. Ha meg véletlenül igen akkor rögtön elmegy a kedve a kérdéses fórumokban uralkodó alacsony szinvonaltól. Viszont akárhogy nézzük eddig a két utolsó Saga film a két egyik legsikeresebb SW mozi volt. A felméréseken (CinemScore) kifejezetten jól teljesitettek. Minden jel arra utal hogy az átlagnak ez igy pont jó. Még az esésük is jó volt a mozikban ami arra utal hogy a szájhagyomány is rendben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A zárójeles megjegyzést ha figyelmen kívül hagyod, értelmes mondat, és nem kell az ST-t OT-re cserélni :P nem az ST-re értettem, hogy lezárt, hanem arra, amit folytat, az OT-re

Igen, így több értelme van. :D 

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ezek között egyik se volt annyira fontos, ami nélkül ne működött volna a PT, nem?

De, az egész szellem biznisz nem működött nem csak a PT-ben, de az egész Sagában, hiszen a PT és az OT között totál más a két dolog működése. Ezt az ellentmondást csakis és kizárólag kiegészítő művek révén ismerhetjük meg, márpedig nem három, hanem hat, illetve most már nyolc film fontos eleme. Nekem az ep1-től a TCW 6. évadáig az egész szellemesdi egy kidolgozatlan baromság volt, amit jól működött az ep4-6-ban, aztán Lucas elsz*rta az ep1-ben. Még emlegettem is, mennyire fájó nekem, hogy Qui-Gon kimaradt az ep3-ból, mert az ő jelenete magyarázta volna az egészet.

A 66-os parancs sem éppen elhanyagolható tényező, sokat is találgattuk, hogy a Venatoron és Utapaun bratyiztó Cody miért is lövet minden átmenet nélkül, bemondásra Sidiousnak. Ennek megmagyarázása nélkül az ep3 és így az egész Saga egy kulcsjelenete volt hiányos. Az érzelmi többlet elnyomta, de amikor később már a megboldogult starwars.hu-n, majd itt is átgondoltuk, sokat agyaltunk ezen. Ezt a TCW még tetézte is. Ugyanez vonatkozik a klónok megrendelésére is. Ha valami jól működik, akkor azon nem agyalsz évekig és nem ölelsz a kebledre évekkel később egy független művet, amiben azt végre elmagyarázzák. A TCW hatodik évadának egy minden szempontból jól működő sztori esetében csak kiegészítenie kellett volna azt, nem fontos kérdéseket megmagyaráznia.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyensúly az Erőben: pipa (már a régi Jedik értelmezése szerint, ugye a kiválasztott győzi le Sitheket és hoz egyensúlyt... ez megtörtént)

A régi Jedik egyik mondata az, hogy "a prófécia, amit talán rosszul értelmezünk". Ez távolról sem pipa, pláne nem úgy, hogy magát az Egyensúlyt Lucas egy interjúban magyarázta meg az ep3 premierje után. Akárhogy csűröd csavarod, ez a szál nemhogy a filmek, de még minden más produktum együttes ismeretével nincs megmagyarázva. Az a nagy büdös semmi, ha Lucas valamit utólag megmagyaráz. Már azelőtt egyenlő értékű volt azzal, mintha meg sem szólalt volna, mielőtt eladta a Lucasfilmet a Disney-nek. Az Egyensúly a mai napig nincs kipipálva. Hogyan lehetne kipipálva az, amiről azt sem tudod, hogy micsoda?

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az, hogy ezt láthatjuk majd egy sorozatban, nekem nem elég.

Akkor neked sz*r lesz a Star Wars jövője.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Akkor mi nem ugyanazt a RotS-t néztük meg, mert emlékeim szerint a Birodalom létezik már a RotS végén ;) Illetve Bail jövőbeni mozgolódását is sejtetik (és itt most nem a törölt jelenetre gondoltam), amiből majd a Lázadás lesz.

Így már nem is értem, miről beszélsz. Az ep3 végén, ami a Birodalom első napjairól szól, nem csoda, hogy nincs éles váltás. De az már kivégzést érdemlő bűn, hogy 30 évvel az ep6 után játszódó sztoriban van, ami más. Belekeveredtél a saját indokaidba. Először inkább ezeket tedd rendbe.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az, hogy ezt láthatjuk majd egy sorozatban, nekem nem elég.  Mint rajongó, természetesen elég, és mint rajongó, én is azt mondom, hogy ma már mindegy, hogy mi milyen műben történik, mert egyenrangú a filmekkel. De ugyanakkor, egy nem rajongó mozinézőnek ez nem fog tetszeni.

Most akkor te rajongó vagy, és elég, vagy mezei mozibajáró vagy, és nem elég? Mondom én, ebbe belegabalyodtál. 

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egy nem rajongó, átlagJános/Béla mozinéző nem fog utánanézni ezeknek.

És kit érdekel? Mondja már meg nekem valaki, hogy ezen a RAJONGÓI fórumon mi a büdös úr istenért foglalkoznak egyesek olyan nagyon nem rajongók, vagy akár más rajongók véleményével. He? Átlag Béla nem néz utána, mert Átlag Bélát nem is érdekli. Öt perccel a film után azt sem tudná visszamondani, ami a filmben történt.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mondd ezt egy átlag filmnézőnek, aki a csak a 9 film (+RO, Solo) nézi meg ;) 

Nem mondom, mert a sztratoszféra magasságából sz*rom le az átlag nézőt.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Legalább tudjuk Dooku-ról, hogy átállt. Meg ha belegondolsz, ez már három dolog: Dooku Erőhasználó, azon belül is Jedi volt, majd Sith lett. Emellett azt is tudjuk róla még, hogy politikus is.

Hűűű már három teljesen jelentéktelen dolgot is tudunk Dookuról. Sőt négyet, mert tudjuk, hogy Qui-Gon Jinn volt a tanítványa. Ha ezek valamelyikét átírnánk, át kéne írni az egész trilógiát. Ja, nem. Erőhasználó, ezt tudjuk Snoke-ról is. Politikus, pipa, szintén tudjuk Snoke-ról, hiszen egy kormány vezetője. Tehát akkor Dooku sokkal jobb karakter, mert két jelentéktelen dologgal többet tudunk róla. Oookéééé...

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

de arról, hogy a jelenlegi hatalmi helyzet hogyan alakult ki, nem...

Nem? Hm... vajon akkor ez az idézet honnan van:

"...the sinister FIRST ORDER has risen from the ashes of the Empire..."

Hűűű, máris elmondtak annyit az ep7 kezdőszövegében a politikai helyzetről, mint amennyit Ben közölt a politikai helyzetről az ep4-ben. Sőt még többet is, mert már a kezdőszöveg leközli, hogy a Köztársaság támogatja az Ellenállást (amit még Hux is leközöl, ha valaki elaludt volna a kezdőszövegen). 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyébként, a szőrszálhasogatás kedvéért, az OT-ben kétszer hangzik el a Köztársaság szó, Obi kunyhójában és Tarkin szájából a HCS-n. :D 

Oké, kétszer, igaz. De még mindig ugyanúgy fekszik a leányzó.

Megjegyzem, annak ellenére, hogy az egész Sagaban az ep1-ben van a legtöbb politika, ott sem kapunk magyarázatot arra, hogyan tudta a Kereskedelmi Szövetség befenyíteni a nagy Köztársaságot és miért kell a Köztársaság vezetőjének titokban Jedi lovagokat küldenie. Ezek többségére is kiegészítő művekben kapunk választ.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az logikus, hogy a Birodalomnak van maradványa, az már nem kifejezetten, hogy ennyire erős, hogy gyakorlatilag egyenrangú (vagy akár még erősebb is) mint az új Köztársaság. Ezt is egy könyvből kellett megtudni, hogy honnan futotta nekik még ennyi mindenre, hogy gyakorlatilag egy a Birodaloménál is komolyabban vehető hadsereget állítottak fel (legalábbis a rohamoszik minősége az túltesz a Birodalomén, a mennyisége nem biztos).

Miért, azt a filmekből tudod meg, hogyan lett a Köztársasági Nagy Hadseregből Birodalmi Hadiflotta pár év leforgása alatt? Melyik film magyarázta el az okot és a folyamatot, amiben egy teljesen működőképes hadsereget pik-pak lecseréltek egy másik, annál is hatalmasabb hadseregre bakancsoktól a csillagrombolókig, mindezt egy költséges háború után, úgy hogy futotta még két Halálcsillagra is. Mert érdekelne az a mozi.

Megjegyzem, nekem nem kellett könyv, hogy kitaláljam: az Első Rendnek jobb a kiképzési módszere, ezért jobb a rohamosztaga a birodalmiénál. Logikusan következik, fantázia sem kellett hozzá sok. És még egy megjegyzés: hogy a Birodalom kiképzése pocsék, azt szintén nem a filmekből tudjuk meg. ;) 

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az sem kifejezetten logikus, hogy az Ellenállás miért van elszeparálódva a Köztársaságtól, és utóbbi miért nem támogatja azt, miközben elvileg egy oldalon kellene állniuk.

Segítek: figyelmetlen vagy, esetleg feledékeny, de az tuti, hogy ez benne van a filmben. Az ep7 bevezető szövegének fent idézett második mondata alapján semmi okod, hogy ezt felródd a filmnek, mert elég egyértelműen tisztázta, hogy a Köztársaság támogatja az Ellenállást. És Hux is mondja, hogy támogatja őket.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A mozifilmeknek az átlag nézőket is ki kell szolgálni, mert a bevétel nagyobb része tőlük származik, de ez csak akkor lehetséges, ha a 9 film együtt egy logikus és következetes történetet alkot.

Hát a bevételek erőteljesen cáfolják az elméletedet. Bár semmit sem tudunk igazán Snoke-ról, és állításod szerint az ep4-6-ból nem következik az, amit az ep7-8-ban van (dehogy nem), mégis, ahogy Bomarr írta, az ep8-9 a legsikeresebb SW filmek közé tartozik. Ők kifizetik a pénzt, beülnek a filmre, aztán mindent elfeledve hazamennek. Ők magasról lesz*rják Snoke-ot. A húgom egy átlagnéző. Tudod, mi fogta meg a legjobban az ep8-ból? A kristályrókák. A pasija is átlagnéző. Tudod min akadt fenn? Nem Snoke-on, nem a politikai helyzeten, még csak nem is azon, hogy Luke egy remete és nem szuperhős. A bombák hullásán akadt meg. És ha azt firtatom, mi az ami tetszett? A válasz nem az érzelmekkel teli Han kivégzés, nem Snoke meglepő halála, nem Luke és Kylo best of Star Wars momentuma. Nem, hanem "fasza volt az űrcsata", meg "tetszett, hogy röpködött a Falcon a roncsok között". Snoke-ra akkor kérdeznek rá, ha én szóba hozom, a politikai helyzetre meg akkor is legyintenek.

Az, amiről mi itt hónapokon át beszélünk, az átlag nézőt nem érdekli. Hülyének néznek minket amiatt, mert képesek vagyunk ennyit beszélni róla.

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Bár lehet csak azért, mert a PT-t hamarabb láttam, ezért akaratlanul is ezt akartam belelátni

Ez azért sok mindent megmagyaráz. Például eleve nem is tudod elképzelni, hogyan értelmeztük mi az OT egyes jeleneteit, amikor még nem is volt PT. Így nem csoda, hogy nem érted meg azt sem, miért nincs baj mindazzal, ami az ST-ben van. Ez mondjuk valahol az új generáció hátránya: ti már mindent kézhez kaptatok az SW-vel és el is várjátok, hogy a jövőben is mindent kézhez kapjatok.

Én számomra Darth Vader 1999-ig Sötét Jedi volt (addig és azóta sem olvastam el a régi trilógia könyvváltozatait). Na? Palpatine-ról meg azt sem tudtam, hogy mi. 1999-ig az egyik nagy kérdés volt számomra, hogy ő mi a fityfene. Semmit sem tudtam azzal kezdeni, hogy használja az Erőt, villámokat ereget, de nem Jedi vagy Sötét Jedi. Még azt sem tudtam, hogy Palpatine a neve, ezt nagyjából az SE idején tudtam meg (és konstans úgy mondtam ki a nevét, ahogy írva van, helyesen csak az ep1 idején kezdtem ejteni). Elfogadtam, hogy ő a Birodalom uralkodója és tudja használni az Erőt. Működött. Pedig ha elolvasok kiegészítő műveket, megtudtam volna, hogy ő Sith, a Jedik ősellensége és Palpatine a neve, de erre csak az ep1 idején került sor. Ezután szerinted egyet tudok érteni én azzal, hogy Snoke nem működik, mert nem adtak hozzá részletes önéletrajzot? Hát nem!

Megjegyzem, igazán senkiről sem tudtunk sokat az eredeti trilógiából. Han Solóról zéró tudásunk volt. Leiáról alig valamivel több. Benről annyi sem, Yodáról valamivel több. De ha visszatekerünk az ep1-3-ra, ott sem tudunk túl sokat a főbb szereplőkről. Anakinról igen, de csak a filmek alapján mit is tudunk meg Qui-Gonról? Obi-Wanról? Meg tudod nekem mondani a filmből, hogy melyik bolygóról származik? És lehetne sorolni. Senkiről sem tudunk túl sokat. Miért lett Mace Windu a Jedi Tanács feje? Miért jelölték Palpatine-t kancellárnak? Hogyan állította át Dookut Palpatine? Ki törölte az archívumot az ep2-ben, amely kérdést ugyan Yoda kimondta, de a filmek egyike sem adott választ. Hogyan jöhetett létre a Köztársaság figyelő tekintete mellett egy vele megegyező, sőt a tévhitek szerint erősebb katonai erővel bíró állam? (Hiszen a Köztársaságnak a klónok feltűnéséig nem volt hadserege.) Hogyan nevelték fel a klónokat és építették fel egy galaktikus hadsereget titokban tíz év alatt? Ki pénzelte ezt? Tessék. Ugyanazokat a kérdéseket teszem fel, amiket te firtatsz az ep7-8-nál. Az Első Rend felemelkedése titokban a Birodalom maradványaiból 30 év alatt miért elfogadhatatlanabb, mint az FRK felemelkedése a nagy büdös semmiből 10 év alatt a Köztársaság szeme láttára? Hát még az, hogy egyetlen ember képes volt berendelni egy galaktikus hadsereget (és a KNH nagyobb volt, mint az Első Rend), amit szintén harmadannyi idő alatt építettek fel a semmiből totális titokban az ismert Peremvidéken, mint amennyi idő alatt az Első Rend kinőtt a Birodalomból az ismeretlen Ismeretlen Régiókban.

Ilyen megközelítésben már az ep2-nek sem szabadott volna működnie, hiszen két semmiből jött hadsereg is van benne, meg egy semmiből jött, a Köztársaságot fenyegető kormány, mindennek semmi nyoma az ep1-ben. Ott volt egy könnyen agyoncsapható droidsereg, amit agyon is csaptak a film végére egy 9 éves segedelmével. Hol következik ebből a FRK? Hát a KNH? Az egész szeparatista krízis? És ott csak tíz év a különbség, nem 30.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amiről 1977-ben senki sem tudott, hiszen a film címe akkor csak ennyi volt: Star Wars, Sokan elfeledik, hogy csak 1980-ban lett ez a történet közepe (és a THX VHS-es magyar megjelenéséig, ami már a boldog '90-es években volt, magyar honban ez jóval később realizálódott, olyannyira, hogy voltak újságok, amik még 1997-ben, az SE-nél is felrótták, hogy miért lett 4. rész és Egy új remény a címe - sőt még 1999-ben, az ep1 premierje után is olvastam olyanoktól, akik ezt az SE húzást üzleti sz*arakodásnak vélték - és itt jegyezném meg, hogy én is az SE-nél realizáltam, hogy ez egy sztori közepe, mert én a 2000-es évekig nem is hallottam a THX-es változatról). Sőt valójában 1999-ben lett az, mert hívhatták ep4-nek, attól még 1999-ig nem volt három másik epizód előtte. Hiába példáloztok azzal, hogy a sztori közepe, senkinek eszébe sem jutott ez 22 éven át, amíg nem lett reális, hogy bizony lesz ep1. És ha nem lenne ep1-3, működne az ep4-6 ma? IGEN!

Ezzel vitatkoznék kicsit. Magyarországon 1982-ben mutatták be és én 100 % hogy a bemutató után max 1-2 héttel láttam moziban. Namost itt az eredeti nyitószöveg.

 

 

Fejből már nyilván nem emlékszem rá, de a logika azt diktálja hogy Magyarországon is ezzel a kezdéssel kellett hogy menjen. Mivel ott az Episode V felirat ,ebből következett hogy a Csillagok Háborúja a 4. rész, hisz az EP5 a folytatás. Arra is emlékszem hogy mi már a suliban taglaltuk hogy az ESB miért 5. rész?Már akkor reménykedtünk hogy elkészül az első 3 rész amit el nem tudtunk képzelni miről fog szólni.

Csak annyit akartam ezzel mondani hogy 1982-ben tudtuk már hogy a ez egy történet második fele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A régi Jedik egyik mondata az, hogy "a prófécia, amit talán rosszul értelmezünk". Ez távolról sem pipa, pláne nem úgy, hogy magát az Egyensúlyt Lucas egy interjúban magyarázta meg az ep3 premierje után. Akárhogy csűröd csavarod, ez a szál nemhogy a filmek, de még minden más produktum együttes ismeretével nincs megmagyarázva. Az a nagy büdös semmi, ha Lucas valamit utólag megmagyaráz. Már azelőtt egyenlő értékű volt azzal, mintha meg sem szólalt volna, mielőtt eladta a Lucasfilmet a Disney-nek. Az Egyensúly a mai napig nincs kipipálva. Hogyan lehetne kipipálva az, amiről azt sem tudod, hogy micsoda?

Ebben igaza van Yodának mert benne van a filmben: Anakin tette egyensúlyt hozott az Erőbe, amit Ben feltűnése borított fel.

19 perccel korábban, Frenkie írta:

Ezzel vitatkoznék kicsit. Magyarországon 1982-ben mutatták be és én 100 % hogy a bemutató után max 1-2 héttel láttam moziban. Namost itt az eredeti nyitószöveg.

Én úgy tudom már 1977-ben, amikor látták milyen sikeres a film, voltak kópiák amik Episode IV felirattal jöttek ki. 

 

Egyébként ez kezd OFF lenni, úgyhogy majd valahol máshol kellene folytatni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben igaza van Yodának mert benne van a filmben: Anakin tette egyensúlyt hozott az Erőbe, amit Ben feltűnése borított fel.

De az hogy az ep.6 végével beállt az egyensúly csak a sequel filmekből derül ki. Így akkor az első hat film mégsem kerek. Ott erről nincs szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPI-ben kimondják, hogy a prófécia alapján a kiválasztott egyensúlyt hoz az Erőbe. Ez az EPVI végén megtörténik. Való igaz akkor és ott ezt nem említik, de lehet tudni az addig kapott információkból. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Bennem most felmerült, hogy Snoke talán azért csesztette Kylo-t, hogy annak lelki konfliktusán át összehozza Rey-el? A végén ez tűnik ki. Az egész egy csapda volt Snoke részéről Rey oda csalogatására. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
26 perccel korábban, Sztike írta:

"Sok éven át egyensúly volt az Erőben. Én nem vettem magam mellé tanítványt, és a sötétség sem vált erősebbé. De aztán megszületett Ben, az unokaöcsém, és benne is sűrűn és erősen buzgott a Skywalker-vér. Én pedig voltam olyan önhitt, hogy azt gondoltam, képes leszek tanítani. Hogy át tudom adni neki a tudásomat, és akkor nem én leszek az utolsó jedi."

Erről az idézetről jutott eszembe, amiről talán volt is itt már szó. Nevezetesen Snoke úgy beszél a sötét oldal ébredéséről, mintha ő maga nem lenne annak része, ami sok kérdést felvetne. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről az idézetről jutott eszembe, amiről talán volt is itt már szó. Nevezetesen Snoke úgy beszél a sötét oldal ébredéséről, mintha ő maga nem lenne annak része, ami sok kérdést felvetne. 

Én úgy értelmezem inkább, hogy a sötétség ott volt, meg Snoke is, de a világos oldal is Luke és a tanítványai által. Szóval valamiféle egyensúly volt, és a sötét oldal nem volt erősebb. De mikor Ben átállt, Luke kizárta magát az erőből, a tanítványai meghaltak, vagy átálltak, a világos oldal eltünt, és a sötét oldal megerősött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke eme feltételezése szerintem már alapjaiban sületlenség. Hiszen Luke 24 évvel Ben előtt született, és már a fogantatásakor Jedi lovag volt, sőt már négy évvel azt megelőzően tudta használni az Erőt. Hogy lehetne Luke a válasz Benre, ha az ifjú Skywalker minden téren előrébb jár, mint az ifjú Solo, és ez az előrébb azt jelenti, hogy Luke mindenben megelőzte a születése előtt. Szóval nem tudom, miből gondolta Snoke, hogy Ben hatalmára az Erő válasza majd az idős és már az Erőben jártas Luke lesz. Luke inkább Snoke-ra vagy Anakinra válasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő konkrétan azt mondja, hogy ahogy Kylo erősödik az Erőben, úgy fog majd felemelkedni valaki, aki vele egyenértékű.

 

"I warned my young apprentice that as he grew stronger, his equal in the light would rise."

 

Esetleg arra gondolhatott, hogy Skywalker a már meglévőnél is nagyobb hatalmat kap, ha Kylo megerősödik, mert már nincs több tanítvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Elgondolkoztam azon, hogy Snoke gyűrűje milyen hatalommal bírhat. Kylo vajon tud erről valamit? Már amennyiben valamilyen fontossággal bír persze. Vagy csak egy egyszerű ereklye volt? Vagy talán valamilyen kulcs a Mustafari palotához? Nem tudom, de mindenesetre benne van a pakliban. Szerintem nem véletlenül hordta Snoke. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Elgondolkoztam azon, hogy Snoke gyűrűje milyen hatalommal bírhat. Kylo vajon tud erről valamit? Már amennyiben valamilyen fontossággal bír persze. Vagy csak egy egyszerű ereklye volt? Vagy talán valamilyen kulcs a Mustafari palotához? Nem tudom, de mindenesetre benne van a pakliban. Szerintem nem véletlenül hordta Snoke. 

 

Már nézem is az Utolsó Jedik Képeskönyvet:  A gyűrű tetején: Vader Mustafari kastélya alatti katakombákból származó obszidián

A gyűrű közepén: Dwartii-i írásjelekkel vésett arany

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dwartii-kat ábrázoló szobrai pedig Palpatine-nak voltak: http://starwars.wikia.com/wiki/Four_Sages_of_Dwartii

 

Van egy olyan Snoke teória, mi szerint az egyikük az :D a korából kiindulva

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.