Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

14 perccel korábban, Yoda József írta:

Sanszos, mivel az HBO akart volna még 9. és 10. évadot is. Ők mondták azt, hogy egy kurta hetedik és nyolcadik évaddal letudják.

Meg cikkekben is lehetett látni a forgatókönyveket, hogy összehányt trehányság volt az egész. Ha tényleg lett volna 9, 10. évad, akkor kaphatott volna normális lezárást. Így meg összecsapott legyünk túl rajta lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem semmi bajom nem volt a 8. évaddal és a lezárással. Szépen elvarrták a szálakat. Nem tetszhet minden mindenkinek.

Akkora nekem se, mint amekkora balhét generáltak belőle, petíciókkal az egész törléséről stb.. Abban is igazat adok, hogy nem tetszhet mindenkinek, de azért túlzásokba se essünk. Van ami ízlés dolga és kár rajta vitázni, viszont úgy gondolom, hogy az objektíven is mérhető ténykérdés, hogy több szálat nem varrtak el, nemhogy szépen, valójában sehogy. Többet meg elvarrtak, de nem épp "szépen". Sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Akkora nekem se, mint amekkora balhét generáltak belőle, petíciókkal az egész törléséről stb.. Abban is igazat adok, hogy nem tetszhet mindenkinek, de azért túlzásokba se essünk. Van ami ízlés dolga és kár rajta vitázni, viszont úgy gondolom, hogy az objektíven is mérhető ténykérdés, hogy több szálat nem varrtak el, nemhogy szépen, valójában sehogy. Többet meg elvarrtak, de nem épp "szépen". Sajnos.

Anno mikor ledaráltam emlékszem beszéltünk is róla és neked sok minden nem tetszett. Nyilván lehetett volna szebben és jobban is lezárni, de nálam szinte minden karakter oda került ahova való. Én mondjuk Jaime-t nem öltem volna meg, Cercei-t viszont nem ilyen egyszerűen. Őt ketrecbe zártam volna meztelenül, száraz kenyér és víz aztán végigvitettem volna Westeros-on. De a többi karakterlezárással nincs bajom. Elfogadtam hogy így döntöttek.

Apropó, neked "tartozok" még egy Logan/Farkas magyarázattal hogy nekem miért jött be iszonyúan a Logan, sőt miért tartom a legjobb Wolverine-filmnek. Idén még összehozom.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nyilván lehetett volna szebben és jobban is lezárni, de nálam szinte minden karakter oda került ahova való.

Számomra leginkább Bran és a tanácstagok verték ki a biztosítékot, a többségüknél szerintem nonszensz, hogy ilyen jellegű pozícióba kerültek. Az új király pedig nálam még a happy endet is brutálisan csorbította, mert végtére is a sorozat egyik leggátlástalanabb és -számítóbb férge fúrta be magát a hatalomba. De pl. Jon esetében is azt érzem, hogy noha "jó helyre" került, de ennek mikéntje azért elég szánalmas a karakterére nézve. :| 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Őt ketrecbe zártam volna meztelenül, száraz kenyér és víz aztán végigvitettem volna Westeros-on.

Hát történt már hasonló. :P

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Apropó, neked "tartozok" még egy Logan/Farkas magyarázattal hogy nekem miért jött be iszonyúan a Logan, sőt miért tartom a legjobb Wolverine-filmnek. Idén még összehozom.:D

Hajrá-hajrá, kíváncsian várom. ;) 

------------------------------------------

A témára visszakanyarodva, az ízlés egy dolog, azon lehet vitatkozni, hogy kinek mi és hogy tetszett, de nem érdemes. Egyéni szemlélet kérdése. Viszont azt továbbra is tartom, hogy ha végiggondoljuk miket láttunk és éltünk át ebben a sorozatban, akkor a 8. évad végén egy olyan állapotba jutunk, ami kb. annyira stabil és életképes akár csak rövidtávon is, mint a Robert halála utáni. Semennyire.

És nekem ez fáj a legjobban, hogy zárás címszó alatt letettek az asztalra egy olyan megoldást, ami egy évadzárónak jó lett volna, de egy sorozatot méltatlan így befejezni. Pláne egy ilyen kaliberűt. Ez sokkal inkább volt egy félbehagyás, azzal a különbséggel, hogy próbálták minden szál esetében a lezárás illúzióját kelteni.

Engem viszont nyugtalanít az, hogy nem követhetem tovább a sztorit, a karakterek sorsának alakulását, noha egyértelmű, hogy pár hónappal az utolsó rész cselekménye után már áll a bál és feje tetejére állhatott minden. És ez nem az a fajta keserédes érzés, hogy egy hosszú élményszériának vége, ami miatt bánatos is az ember, hogy nem nézheti tovább, hanem egy masszív hiányérzet, univerzumon belüli okokból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, pb69 írta:

Engem viszont nyugtalanít az, hogy nem követhetem tovább a sztorit, a karakterek sorsának alakulását, noha egyértelmű, hogy pár hónappal az utolsó rész cselekménye után már áll a bál és feje tetejére állhatott minden

Valaki írt hozzá fanfictiont térképpel együtt, de március óta nem volt új videó :D

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2uwAvBFlAGcqzzMjsBHhj7bzlbRZu90p

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Jon akkora s*ggfej volt az egész 8. évadban, hogy a karakter megérdemelte a sorsát.

Ha belegondolunk, akkor valójában pont "jó" sorsa lett, szerintem legalábbis ő elégedett azzal, ahová jutott, jól fogja ott érezni magát. Legalábbis egy ideig, aztán lehet előbb-utóbb elszólítja majd onnan a kalandvágy vagy bármi, de az is lehet, hogy tök jól meglesz ott hosszútávon is. Szóval a maga szempontjából nem járt ő rosszul azzal a sorssal, csak épp nála se tudom azt mondani, hogy a sorozat szempontjából a helyére került volna.

Persze annyira nem kirívó az eset, mint mondjuk Dani, Bran, Bronn stb. esetében, de egy ilyen karakternél vmi méltóbb lezárást vártam volna. Annak ellenére is, hogy el tudom fogadni a sorsot, ami jutott neki, végtére is ő törődött bele, ő elégedett vele. Szóval ilyen szempontból ez rendben lehet, ha csak ennyi vagy ilyen kaliberű problémák lennének a fináléval, akkor nagyon boldog lennék. Még akkor is, ha furcsa mi lett vele a végén.

50 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Őt egyébként is mindig képmutatónak éreztem a teljes sorozat során.

Nekem se volt túl szimpatikus soha, de képmutatónak nem éreztem. Pontosabban az az ominózus tőrdöfés volt olyan, amivel nálam kihúzta a gyufát, az szerintem nagyon aljas és gerinctelen húzás volt, akkor éreztem én is képmutatást. De amúgy nem. Nekem pont az volt a bajom vele, hogy már-már idegesítően erkölcscsősz volt, túl "fehér" karakter volt ő ebben a szürke világban.

Ráadásul a széria egy elég kegyetlen és könyörtelen világot fest le, amiben nem hiszem, hogy eddig életben tudott volna maradni egy ilyen naiv és folyton a jóságért epekedő figura. Oké, ezt masszívan árnyalták azzal, hogy végül is elárulták és kinyírták egyszer, csak épp fel is támasztották. Ennek ellenére úgy vélem, hogy sokkal többre vitte, mint amennyire életképes. Az ilyen bamba, töketlen, mégis mintaképnek beállított karaktereket sosem kedveltem. A "hugica" is alaposan hülyére vette a végén, de azt is vidáman nyelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Ha belegondolunk, akkor valójában pont "jó" sorsa lett, szerintem legalábbis ő elégedett azzal, ahová jutott, jól fogja ott érezni magát. Legalábbis egy ideig, aztán lehet előbb-utóbb elszólítja majd onnan a kalandvágy vagy bármi, de az is lehet, hogy tök jól meglesz ott hosszútávon is. Szóval a maga szempontjából nem járt ő rosszul azzal a sorssal, csak épp nála se tudom azt mondani, hogy a sorozat szempontjából a helyére került volna.

Dehogy lesz elégedett, nem láttad a megkeseredett fejét a rész végén? :) Minden álszerény dumája mellett ő nagyon is akart "valaki" lenni, úgymond a saját rendkívülisége és hősiessége bűvkörébe került, a sok ajnározás megtette a hatását. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Dehogy lesz elégedett, nem láttad a megkeseredett fejét a rész végén? :) Minden álszerény dumája mellett ő nagyon is akart "valaki" lenni, úgymond a saját rendkívülisége és hősiessége bűvkörébe került, a sok ajnározás megtette a hatását. 

Mégis egy rakás szerencsétlenség volt, aki az utolsó évadban azon kívül, hogy hajtogatta, hogy "she is my qeeen", nem csinált semmit (az utolsó részt leszámítva). Ha annyira valaki akart lenni, akkor miért nem tett érte, hogy legyen valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Mégis egy rakás szerencsétlenség volt, aki az utolsó évadban azon kívül, hogy hajtogatta, hogy "she is my qeeen", nem csinált semmit (az utolsó részt leszámítva). Ha annyira valaki akart lenni, akkor miért nem tett érte, hogy legyen valaki?

Aztán láttuk mi lett a királynőjével is... Amúgy azért nem tett semmit, mert töketlen volt, akit megkötöttek a saját erkölcsi szabályai. Valahogy ő mindig is úgy akart lenni valaki, hogy morálisan mki fölé nő, de ez abban a világban erre volt elég. Még így is örülhet, hogy csak egyszer hagyta ott a fogát. De ő egy ilyen dilemmában volt folyamatosan. Annyira nem akart hatalmat, hogy feladja az elveit, hogy engedjen ezekből. Mki tudta a sorozatban, hogy ha komoly sikert akarnak elérni, akkor bizony kemény áldozatokat kell hozni, erkölcsileg is megkérdőjelezhető dolgokat kell művelni, mert ez egy olyan világ. Jon nem volt rá hajlandó.

Spoiler

A legjobb példa erre az esete Danivel. Végre talált magának egy szerelmet Ygritte után, de nem volt képes túllépni azon, hogy rokonok. Félreértés ne essék, nem propagálni akarom a "vérfertőzést", de egy olyan világban, ahol az emberek többsége fűvel-fával kefél, halomra gyilkolják és kínozzák egymást, ott kicsit furcsa ilyenen megakadni. Ennek folyományaként elpártolt a lány mellől, akit aztán hidegvérrel ki is végzett, kihasználva annak érzéseit. És még ezt a húzást is becsületesebbnek gondolta, mert nem értett egyet Dani cselekedeteivel, így mindenáron "igazságot" akart tenni.

Amúgy a végén is azt éreztem, hogy azért ő is tudja, hogy durva volt, amit tett. Ezért is nyelte le olyan könnyen, hogy az egykori családja hülyére vette és kisemmizte, mert jó szívvel nem akart volna abból nyerészkedni, ami Danivel történt. Fura egy szemlélet és figura, de ő már csak ilyen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 21. - 20:16, Yoda József írta:

Sanszos, mivel az HBO akart volna még 9. és 10. évadot is. Ők mondták azt, hogy egy kurta hetedik és nyolcadik évaddal letudják.

 

Mondjuk nekem ez úgy rémlik,hogy 7. 8. évadra akartak 10-10 részt a HBO, és ezen lehetőséget dobták el,de végtére is lényegtelen mert a végeredmény számít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre én is befejeztem. 

A nyolcadik évad nálam úgy ahogy van, kuka. Rémes volt. Az eddigi évadoknál csodálkoztam, milyen hamar eltelt az 50-55 perc, a 8. évados epizódoknál meg 10 percenként nézegettem, hogy mikor lesz már vége. Ráadásul az epizódok is hosszabbak voltak, 1 és negyed órásak...

 

Nekem a legnagyobb csalódás a Mások elleni csata volt. Tulajdonképpen az egész sorozatban készülődött a dolog a háttérben, az 5. évadban (vagy 6.?) már egy komplett Mások elleni csatát is láthattunk. Illetve előtte meg utána is voltak kisebb-nagyobb jelenetek velük kapcsolatban. 

Na de hogy miért vagyok csalódott? Én azt hittem, az egész nyolcadik évad az ellenük lévő harcról fog szólni. Hát nem, a harmadik részben szépen el is intézték őket. Ráadásul Arya kinyírta az Éjkirályt, és hirtelen mindegyik kimúlt. Ez most komoly? Az egész sorozatban mozgolódtak a háttérben, aztán jön egy csata, Arya megöli a vezért és ennyi? Azért én ennél sokkal hosszabb, nagyobb csatára számítottam. 

Egyébként én azt hittem, hogy azért csalódott mindenki a sorozat vége miatt, mert a Mások lerohanják Westerost és megölnek mindenkit, beleértve az összes fontos karaktert. :D

 

A lezárással nekem nem volt különösebben bajom, egyedül Arya szálát érzem elvarratlannak. Azon meglepődtem, hogy végül Bran lett az uralkodó.

 

Különben hihetetlenül szívszorító jelenet volt, mikor Tyrion megtalálta Jaime meg Cersei holttestét. :( Nálam egyértelműen a sorozat legmegrázóbb része, még a Vörös Nászon is túltesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A lezárással nekem nem volt különösebben bajom, egyedül Arya szálát érzem elvarratlannak. Azon meglepődtem, hogy végül Bran lett az uralkodó.

Nálam teljesen fordítva. :D

Egyrészt, engem sokkal jobban "megviselt" a lezárás, mint a másokkal kapcsolatos szálzárás. Másrészt, pont Arya esetében éreztem, hogy szépen elvarrták a szálakat, legalábbis ami ezen sorozat kontextusát illeti. A többiekéhez képest mindenképp.

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én azt hittem, az egész nyolcadik évad az ellenük lévő harcról fog szólni. Hát nem, a harmadik részben szépen el is intézték őket.

Ezen én is meglepődtem, én is többet vártam valamivel ettől a száltól, de nem voltam csalódott, hogy végül nem így lett. A sorozatban ugyan kiemelt jelentőséget kaptak a mások, de alapvetően mindvégig Westeros és a Vastrón sorsáról szólt. A politikai és katonai harcokról, a házak közötti viszonyrendszerről és konfliktusokról, a múltbeli sérelmek kísértéséről. Én emiatt nem bántam végül, hogy nem a mások játszották a főszerepet végig az utolsó évadban.

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ráadásul Arya kinyírta az Éjkirályt, és hirtelen mindegyik kimúlt. Ez most komoly? Az egész sorozatban mozgolódtak a háttérben, aztán jön egy csata, Arya megöli a vezért és ennyi?

Nekem ezzel csak azért volt problémám, mert nagyon bazári filmes klisés megoldás. A legyőzhetetlennek tűnő ellenfél vezetője ostoba és felesleges módon belesétál egy csapdába, amivel aztán az egész serege kikerül a képből. Nem rémlik már pontosan, hogy adtak-e erre bármi magyarázatot, de mi a francnak kellett az Éjirálynak ott parádéznia, amikor tudta, hogy vele együtt az egész sereg elbukik?

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Különben hihetetlenül szívszorító jelenet volt, mikor Tyrion megtalálta Jaime meg Cersei holttestét. :( Nálam egyértelműen a sorozat legmegrázóbb része, még a Vörös Nászon is túltesz.

Számomra elég sokat elvett a jelenet éléből, hogy kikről is beszélünk, illetve milyen viszonyban voltak. A halott párost egyáltalán nem sajnáltam, mert gerinctelen férgek voltak. Cerseit azt hiszem aligha kell magyaráznom, a gyomrom is felfordul tőle. De Jaime is hiába járt be nagy utat, ő is egy fos alak. Így eleve nem rendített meg a haláluk, mert bőven megérdemelték, ideje volt már elhullaniuk.

Tyrion meg elég furcsán érzett a nővére kapcsán, aki viszont egyértelműen gyűlölte őt. Jaime-vel legalább volt egy jónak mondható viszonyuk, de ez számomra kevés volt ahhoz, hogy komolyabban megüssön a kis fickó gyásza. Mondhatnánk, hogy akármilyenek is voltak a testvérei, mégiscsak család, csak ugye ez nem túl releváns egy olyan figuránál, aki épp a budin kotlás közben lövi agyon az apját.

Arról nem is beszélve, hogy Tyrion megítélése igencsak sokat esett vissza a szememben a sorozat végére. Nemcsak az derült ki, hogy valójában csak eljátssza az okosat, az illúzióját kelti az intelligenciának, de valójában egy buta, könnyedén manipulálható nímand. De számomra erkölcsileg is megbukott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 hours ago, pb69 said:

Számomra elég sokat elvett a jelenet éléből, hogy kikről is beszélünk, illetve milyen viszonyban voltak. A halott párost egyáltalán nem sajnáltam, mert gerinctelen férgek voltak. Cerseit azt hiszem aligha kell magyaráznom, a gyomrom is felfordul tőle. De Jaime is hiába járt be nagy utat, ő is egy fos alak. Így eleve nem rendített meg a haláluk, mert bőven megérdemelték, ideje volt már elhullaniuk.

Igen, ebben igazad van, nem is őket sajnáltam, hanem Tyriont. Számomra szívszorító volt, ahogyan reagált a testvérei halálára - egyrészt azért, mert Cersei teljes szívéből gyűlölte őt, de Tyrion mégis megsiratta őt, másfelől pedig azért, mert Tyrion Jaime személyében elveszítette az egyetlen rokonát, akivel jó viszonyt ápolt, s aki nem egy kis undorító majomnak tartotta.  

 

9 hours ago, pb69 said:

Tyrion megítélése igencsak sokat esett vissza a szememben a sorozat végére. Nemcsak az derült ki, hogy valójában csak eljátssza az okosat, az illúzióját kelti az intelligenciának, de valójában egy buta, könnyedén manipulálható nímand. De számomra erkölcsileg is megbukott.

A Lannister famíliában még így is ő a jó fiú. :D

Amúgy ha már itt tartunk: GoT témában mindenhol csak arról olvasok, hogy ki mekkora szemétláda. Szerintetek ki a sorozat legkorrektebb figurája, vagy inkább úgy kérdem: ki a legkevésbé szemétláda? :D (Most ne valami 145. mellékszereplőről beszéljünk.)

 

9 hours ago, pb69 said:

Ezen én is meglepődtem, én is többet vártam valamivel ettől a száltól, de nem voltam csalódott, hogy végül nem így lett. A sorozatban ugyan kiemelt jelentőséget kaptak a mások, de alapvetően mindvégig Westeros és a Vastrón sorsáról szólt. A politikai és katonai harcokról, a házak közötti viszonyrendszerről és konfliktusokról, a múltbeli sérelmek kísértéséről. Én emiatt nem bántam végül, hogy nem a mások játszották a főszerepet végig az utolsó évadban.

Ezek mind jó érvek, csak mivel az egész sorozat során a Mások a háttérben mozgolódtak, készülvén valami hatalmas dologra, borítékolható volt, hogy a végére lesz valami óriási összecsapás. Ehhez képest ezt az ütközetet elég gyorsan lezavarták... 

 

9 hours ago, pb69 said:

A legyőzhetetlennek tűnő ellenfél vezetője ostoba és felesleges módon belesétál egy csapdába, amivel aztán az egész serege kikerül a képből. Nem rémlik már pontosan, hogy adtak-e erre bármi magyarázatot, de mi a francnak kellett az Éjirálynak ott parádéznia, amikor tudta, hogy vele együtt az egész sereg elbukik?

Brannel akart végezni, nem?

Különben nekem ezzel a csapdás dologgal nem volt problémám, én azt tartottam ökörségnek, hogy az ő halálával hirtelen mindegyik zombi fűbe harapott. Ez így túl egyszerű volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a másokkal kapcsolatban az a problémám, hogy végső soron semmilyen hatással nem voltak a végkifejletre. Legalább tépázták volna meg Dany seregeit annyira, hogy ne legyen olyan nevetségesen egyszerű a királyvári csata. Ami azért vicces, mert a deresi csatából úgy tűnt, hogy azért rendesen meg lettek tépázva, és hogy pl. az összes dothraki elhullott (amit D&D ráadásul ki is mond a werkfilmben), a következő részekben mégis olyan, mintha mi sem történt volna. Respawnoltak a katonák :D

 

Hogy kik az erkölcsileg legtisztább karakterek? Így hirtelen Barristan Selmy és Sam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, caseyjones írta:

Mondjuk Brienne-nél érdekes volt, hogy mindig éppen a nyerésre álló félt támogatta

Ezzel egyáltalán nem értek egyet. 

Amikor megismertük, valóban Renly-t támogatta, aki valóban esélyes volt a Vastrónra, de ez már az első csata előtt szertefoszlott Renly halálával.

Ezután a Starkokhoz csatlakozott, akik még a számos győzelmük ellenére sem tartoztak az esélyesekhez (és hát láthattuk is milyen vége értek).

Azután hogy Catelyn elküldi őt Jamievel, addig amíg meg nem találja Sansát, igazából nem is tartozik senki alá (a Starkok adták neki a küldetést, hogy találja meg a lányokat, és Lannisterek hagyták, hogy folytassa a küldetését, de ennek ellenére a maga ura, nem parancsol neki senki).

És Sansa oldalát sem mondanám túlontúl esélyesnek. Ha nem érkezik meg az erősítés a Völgyből, akkor bizony a fél amit támogat, nem lett volna győzedelmes a Fattyak Csatájában.

De még a Fattyak Csatája után sem állt az esélyesebb oldalon, hisz az Éjkirály egyre csak közeledett Deres felé. Az élők serege minden volt, csak nyerésre álló fél nem.

Legvégül, amikor Dany Királyvár ellen vonult, valóban még Sansa mellett volt, és ez akkor már az esélyesebb oldalnak számított.

 

Lényeg, hogy Brienne igazából nem sokszor állt az esélyesek oldalán, és amikor ez mégis így volt, akkor is az esküje követelte, hogy "ott legyen". Ő soha nem választhatott szabadon oldalt, mert mindig a becsülete diktálta, hogy kit támogat, és ez inkább többnyire az esélytelen oldalon volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egyébként én azt hittem, hogy azért csalódott mindenki a sorozat vége miatt, mert a Mások lerohanják Westerost és megölnek mindenkit, beleértve az összes fontos karaktert. :D

 

Én pont, hogy ennek a befejezésnek örültem volna. :D Amúgy se egy tündér mese az egész, ez nekem tökéletes lett volna zárásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , NorbiLordi said:

Én pont, hogy ennek a befejezésnek örültem volna. :D Amúgy se egy tündér mese az egész, ez nekem tökéletes lett volna zárásnak.

Szerintem ez egy kissé hátbaszúrása lett volna a sorozatnak. Évadokon, könyveken keresztül haladott, bontakozott a cselekmény, csak azért, hogy jöjjön egy hullasereg, hogy mindent elpusztítson? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/30/2019 at 9:15 AM , Darth Riddick said:

én továbbra sem értem azt az elképesztő hype-ot, ami korábban a szériát övezte

Egyetértek. Mármint nagyon jó a sorozat, de vannak hasonló témájú sorozatok, amelyek színvonalát tekintve simán vannak olyan jók, mint a GoT, mégse övezte őket oly nagy hype.

Kíváncsi lennék amúgy, hogy a GoT nagy rajongótáborából hányan vannak olyanok, akik csak a hype miatt nézték a sorozatot, meg hányan olyanok, akik azért, mert szeretik a fantasyt meg a történelmi/középkori jellegű sorozatokat...

 

15 hours ago, pb69 said:

Másrészt, pont Arya esetében éreztem, hogy szépen elvarrták a szálakat

Én Arya szálát azért érzem elvarratlannak, mert ugye elhatározza, hogy nyugatra megy, hogy felfedezze, mi van arra. Ezt a szálat simán lehetne még folytatni.

De higgyétek el nekem, lesz még ennek folytatása. :D Túl nagy franchise ez ahhoz, hogy csak úgy annyiban hagyják. Az előzménysorozatot például már be is jelentették.

On 8/24/2020 at 10:40 AM , JakeSully said:

Van egy nagyon jó hírem!

GRRM elkezdte folytatni a Winds of Winter írását!

Emlékszem, 2014-ben, egy másik fórumon azt jósoltam, hogy kb. 2020-ban fog megjelenni a hatodik könyv... :lol:

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Szerintem ez egy kissé hátbaszúrása lett volna a sorozatnak. Évadokon, könyveken keresztül haladott, bontakozott a cselekmény, csak azért, hogy jöjjön egy hullasereg, hogy mindent elpusztítson? 

Szerintem a Trónok Harca nem a happy endről szól. :D 

 

Stephen Kingtől A Setét Torony pont ilyen, végigköveted 8 könyvön keresztül a cselekményt, és k*rvára nem az a vége amire számítasz. Első reakcióm az volt, hogy a földhöz vágom a könyvet. De megnyugodtam és azóta tetszik :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 minutes ago, NorbiLordi said:

Szerintem a Trónok Harca nem a happy endről szól. :D 

Én nem is írtam happy endet. :) Így se lett happy end: Dany meg sok más szereplő meghal, egész King's Landinget mintha bombatámadás érte volna... Meg az egész nyolcadik évadon érződik a komorság, a melankólia. 

Én csak azt akartom mondani, hogy elég érthetetlen lett volna, ha ennyi könyv meg évad után az egészet elintéznék azzal, hogy a Mások lerohannak mindent és jó napot. Ennek fényében kb. akkor felesleges volt minden, ami történt. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Én nem is írtam happy endet. :) Így se lett happy end: Dany meg sok más szereplő meghal, egész King's Landinget mintha bombatámadás érte volna... Meg az egész nyolcadik évadon érződik a komorság, a melankólia. 

Én csak azt akartom mondani, hogy elég érthetetlen lett volna, ha ennyi könyv meg évad után az egészet elintéznék azzal, hogy a Mások lerohannak mindent és jó napot. Ennek fényében kb. akkor felesleges volt minden, ami történt. 

 

Értem amit mondasz :) De nekem simán belefért volna, hogy a szereplők minden erőfeszítése ellenére győztek volna végül a Mások. Hiába a sárkánykő és társai, különleges képességekkel rendelkező emberek, meg sárkányok, hatalmas seregek stb, ezek mind mégsem lettek volna elegek ahhoz, hogy legyőzzék őket. Nem kell kőbe vésett dolognak lennie hogy mindig a "jók" győzzenek. Ettől még ugyanúgy végig lehet izgulni a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Stephen Kingtől A Setét Torony pont ilyen, végigköveted 8 könyvön keresztül a cselekményt, és k*rvára nem az a vége amire számítasz. Első reakcióm az volt, hogy a földhöz vágom a könyvet. De megnyugodtam és azóta tetszik :D 

Ez de nagyon így van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hogy kik az erkölcsileg legtisztább karakterek? Így hirtelen Barristan Selmy és Sam.

 

Természetesen egyetlen erkölcsileg és agyilag feddhetelen ember volt Westerosban, mégpedig Havas Jon. Ő ebben a beteg erőszakos vérfertőző világban az egyetlen helyes útmutató. Havas Jon ott olyan mint nálunk Teréz Anya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Természetesen egyetlen erkölcsileg és agyilag feddhetelen ember volt Westerosban, mégpedig Havas Jon. Ő ebben a beteg erőszakos vérfertőző világban az egyetlen helyes útmutató. Havas Jon ott olyan mint nálunk Teréz Anya.

Dany ledöfése, úgy, hogy tulajdonképpen átverte a csókkal, kicsit belerondít ebbe az erkölcsösségbe

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.