Ugrás a kommentre

The Last Jedi BD/DVD kiadás


luke19

The Last Jedi videó megjelenés.   

19 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik kiadást veszed meg a filmből?

    • DVD
    • Blu-Ray
    • Blu-Ray - fehér O-ringes változat
    • Blu-Ray - fekete O-ringes változat
    • Blu-Ray steelbook


Ajánlott hozzászólás

Szóval pótolom a tegnapit:

előtte:

WP_20180425_09_31_58_Pro.jpg

 

utána:

WP_20180425_09_34_05_Pro.jpg

 

dvd, és alatta a készített belső borítóval:

WP_20180425_10_01_58_Pro.jpg

WP_20180425_10_02_47_Pro.jpg

 

Egységes gerincű saga steel-ek a "gyűjtemények"be mentek!

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tetszett... Annyira... Mintha kétszer ennyire tetszett volna. Pedig már így is kibeb*szott mód mocskosul tetszik. :D 

Mióta utoljára láttam moziban, azért megnéztem még a filmet, miután kijött a BD virágbolti kiadásban, de képélességben az 1080p sincs sehol. Persze tömörítetlen változatot nem néztem, kivéve most, a lemezen. Mert azt azért ott kell.

 

Kép: 5****************

Hang: 5***************

Élmény: 5x100010000*************************************** :D

 

Hatalmas film, na. És bár sok jelenetet sokszor újranéztem azonnal, még mindig rengeteg újdonságot fedeztem fel. Sőt néhány furcsaságot is megértettem végre (előnye annak, hogy nem kellett már a feliratra sem figyelnem, élveztem tisztán az angol szöveget, pár dolog máris érthetőbb lett a ferdítés nélkül). Ezekről majd folyamatában a megfelelő topikokban. Itt csak annyit, hogy ez a film így, BD-n a tökéletes. Otthon, egyedül, sötétben, hogy a hülye Nap se zavarjon be, esetleg egy üveg borral (mondjuk most szándékosan nem bontottam, hogy tiszta fejjel élvezhessem elsőre), nem sokkal az ep7 BD megtekintése után, a maga tökéletes szépségében. Imádtam, újra minden percét, és ha nem kéne lefeküdnöm, és megpróbálnom aludni (felpörögtem, szóval ez jelenleg esélytelen, de hát meg kell próbálni), újra megnézném.

 

Holnap meg jönnek az extrák. Film extráira ennyire még nem volt kíváncsi, mint erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lelkendezek picit én is. :) 

 

Most néztem végig, és nagyon komoly élmény, minden szempontból. Nem találok keresve sem egy pillanatot, ami ne nyűgözne le totálisan. Történet, vizualitás, hangsáv(ok), zene, hangulat, ritmus, vágás, színészek, apróságok, dráma és humor, minden "mérhető" egyéb szempont. Nagyon súlyos fazon ez a Rian, egy bolond zseni, egy szabad művész - a Disney jelenlegi korlátait feszegető, de inkább jól kitágító - igazi mesélő, Lucas mestertanítványa, nem mellesleg egy ragyogó ízlésű öreg fan, egy nagy gyerek. Biztos kihagytam valamit, egy csomó mindent, de a lényeg: hagyományőrző úttörő. Ezt látom-érzem róla a filmje és az extrái láttán. Hatalmas telitalálat Kennedytől a választása. Talán sosem érzett kíváncsisággal várom Johnson trilógiáját. Nálam magasra tette a lécet, mégis egészen biztos vagyok benne: ez a hapsi kvázi szabad kezet és (szinte) tiszta lapot kapva valami baromi klasszat fog alkotni. 

 

Audiokommot sajna nem vágom, ahhoz magyar felirat kéne, és ez most még jobban idegel, mint valaha... pedig vót fél évszázadom rá.  :(Mert ez a Rian egy Jedi, nagyon jól tud beszélni, indokolni, rásegíteni, szemet nyitni sok mindenre és bármire, ami a filmjével kapcsolatos, és nálam enélkül is nagyon működött, nem szorult magyarázatra, de mégis rengeteget hozzáadott az élményhez. Ahogy Carrie mondja: nem néznéd ki belőle a dominanciát, pedig pontosan tudja mit akar, és el is éri, meg is valósítja minden szinten. Mennek vele és utána a többiek, színészek és a teljes stáb. És természetesen tele van parákkal, kételyekkel, vajúdik rendesen, de kézben tartja az egész történetet. Egy SW filmet, ami tudjuk, hogy külön kategória, még az átlag nézőknek is. Akkora falat, amit a legtöbben még darabokban sem képesek lenyelni, nem biztos, hogy egy neves, remek sztárrendező ne fulladna meg tőle, ha megkapná a lehetőséget egyáltalán... ez egy irgalmetlanul naaagy teher, minimum akkora, mint a dicsőség, ami vele jár(hat). Kivételes, korszakos arcok tudnak csak ilyet, ami neki sikerült. 

 

Most tévén, fülessel nyomtam, zseniál a hangsáv, sok apróság igazán csak így jön ki, effektek, de zenei megoldások is. 5*
Háttérben lévő esemény és poén hegyek, lesz mit mazsolázni sokadszorra is, ezt a filmet érdemes soxor megállítani, és bámulni a részleteket, és az esztétikai csodát. Én most vettem észre csak, hogy Snoke nagyítója mellett 2 fekete köpenyes, világító pontszemű alak mahinál, Kylo első eljövetelekor, alig mozognak, de nagyon cool. Amikor Kylo hátravágódik a jobb oldali belenéz az arcunkba, de később is látszik. Bírom ezt. Is. Ugrok most, extrák megint: Yoda és Oz Hamillal, az egész nagyon ott van. De tele van nagy pillanatokkal a forgatás és az összes meló, amit felvillantanak nekünk. A zenék is nagyon ülnek, tök modern, mai cuccos, és jól megy a dokuk alá, nekem bejött. Az összes külön extra is érdekes végig, néha bámulatos. Vagy soxor. Kimaradt jelenetek: a Trio vonulása és a liftes poen zseniál, értem, hogy kivágta, Rian minden magyarázata nagyon ül, jogos, kőkemény, pedig nehéz volt az olló, naná.... De imádom, Beniciot külön is, és ezt nagyon nézném a filmben. A többi is leginkább tetszik, de jó, hogy kinyírta. Órákig lehetne dumálni csak az extrákról, Johnsonról külön is, a filmről meg örökre, kb. :lol2::clap:

 

Luke története és távozása nálam eleve 10/10, zseniál, már ezért érdemes volt megszületnie a palinak, és mellette egy egész filmet odarakott, egy olyat, ami a SW jövőjének legbiztosabb alapja. A stáb ugyanez a szint, ennyi. Pfff. 

Le a kalap!

 

(Hétvégén nézem projin a fiammal, extrákat is meglessük, alig várom, nem fogom unni, picit sem, Az Erő egyensúlya a legnagyobb doku, nálam)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig elsőre nem tudtál mit kezdeni vele Porg, és lám hogy kinyílt. :D Általában minden SW-re elmondható (az újabbakra biztosan), hogy nem elég egyszer megnézni. És nem csak a vizuális orgia miatt, amiben egyedülálló ez a széria, hanem a történeti rétegek okán is. "Zseniál" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elég nagy szégyen, de eddig sajnos még nem vettem meg a br-t. Az ok elég nyomós: lakásvásárlás előtt állunk, így nadrágszíj rövidítés esete forog fent. Azért szombaton az mm-ben megcsodáltam a fémdobozost. Hát, könnyeztem is érte, és majdnem elcsábultam. Viszont nem szeretnék úgy járni, mint a Zsivánnyal, hogy szinte az utolsót vettem meg az xpressen. A soroksári mm-ben voltam, ahol 3 db. volt ebből a fémdobozosból. A normálból olyan 7-8, a dvd-ből meg egy zománcos vödörrel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, M.Laci írta:

Elég nagy szégyen, de eddig sajnos még nem vettem meg a br-t. Az ok elég nyomós: lakásvásárlás előtt állunk, így nadrágszíj rövidítés esete forog fent. Azért szombaton az mm-ben megcsodáltam a fémdobozost. Hát, könnyeztem is érte, és majdnem elcsábultam. Viszont nem szeretnék úgy járni, mint a Zsivánnyal, hogy szinte az utolsót vettem meg az xpressen. A soroksári mm-ben voltam, ahol 3 db. volt ebből a fémdobozosból. A normálból olyan 7-8, a dvd-ből meg egy zománcos vödörrel. 

Api, nekem kettő van. Befektetés céljából vettem 1 pluszt, de mivel tavaly én is ingatlancserében voltam, megértem a helyzetedet.

Ülni akartam rajta egy darabig és fogok is. Ha egyenesbe jössz és már nincs sehol, neked odaadom árában. Majd jelentkezz ha érdekel! :)

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Api, nekem kettő van. Befektetés céljából vettem 1 pluszt, de mivel tavaly én is ingatlancserében voltam, megértem a helyzetedet.

Ülni akartam rajta egy darabig és fogok is. Ha egyenesbe jössz és már nincs sehol, neked odaadom árában. Majd jelentkezz ha érdekel! :)

Erre a hsz-re szivecskét adtam volna legszívesebben! Valami ilyesmit: <3 

Köszönöm! Csoli1138, ön az utolsó reménységem... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, M.Laci írta:

Erre a hsz-re szivecskét adtam volna legszívesebben! Valami ilyesmit: <3 

Köszönöm! Csoli1138, ön az utolsó reménységem... 

Szívesen! Itt pihen a szekrényben. Határozatlan ideig. Majd visszatérünk rá, ha bármelyikünk oldaláról aktuális lesz a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy apróság a menüvel kapcsolatban: jobbra az a plakátszerű csoportkép állóképnek tűnik, de nem az. Rey kardja fel-felragyog és Kyloén is szaladgálnak azok a szabálytalan szikranyalábok! Ma megnéztem a filmet és sokáig ment a menü utána. Aki nem hiszi járjon utána! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.