Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem igazán értem a fentebbi fanyalgást, de hát mostanában több olyan hsz-t olvasok itt, amelyik korholja a régi részeket, mint dicsérőt. :)

Több mint 40 éven át dícsértük, szerintem kibírnak néhány "fanyalgást" és "korholást" az új filmek tükrében. ;) Ráadásul Bomarr és jómagam már évek óta hangoztatjuk, hogy nem csíptük az OT-s Hant, szerintem ilyen posztot nem csak mostanában, de már azelőtt is olvashattál tőlünk, hogy az ep7 egyáltalán megfogant ötletként a Disney illetékeseinek fejében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem igazán értem a fentebbi fanyalgást, de hát mostanában több olyan hsz-t olvasok itt, amelyik korholja a régi részeket, mint dicsérőt.

Én speciel pont hogy a régi részek mellett kardoskodtam több izben is az utóbbi időben. Például hogy jobban voltak felépitve a sztorielemek mint a sequelekben illetve egy vita kapcsán amellett foglaltam állást, hogy mai szemmel és mércével mérve is kimagasló filmekről van szó. Viszont a régi trilógia Han Soloja nekem - kis túlzással - egy tucatkarakter volt. Vagány viccelödő figurákkal tele van a filmtörténelem. Jó pár közülük jóval vagányabb és viccesebb mint Han Solo. Sose gondoltam hogy rossz karakter lenne, de ezzel együtt hidegen hagyott.

Van pár dolog, amit a Disney-éra jobban kezelt, mint a Lucas-korszak és nálam Han Solo karaktere tipikusan ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Több mint 40 éven át dícsértük, szerintem kibírnak néhány "fanyalgást" és "korholást" az új filmek tükrében. ;) Ráadásul Bomarr és jómagam már évek óta hangoztatjuk, hogy nem csíptük az OT-s Hant, szerintem ilyen posztot nem csak mostanában, de már azelőtt is olvashattál tőlünk, hogy az ep7 egyáltalán megfogant ötletként a Disney illetékeseinek fejében. 

De eleve: miért kéne az új filmek tükrében korholni a régieket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

De eleve: miért kéne az új filmek tükrében korholni a régieket?

Mert az új részek rávilágítanak új dolgokra és új megvilágításba helyeznek régi dolgokat, és mivel a világ nem rózsaszín, így ez nem csak pozitívan, de negatívan is lecsapódhat egy-két emberben, még egy olyan rajongóban is, mint én. Han Solo sosem volt a kedvencem, és az ep7 és a Solo emelte fel az érdekes karakterek közé számomra. Ugyanígy sosem tetszett, hogy az ep4-6-ban igazán nem jön át a Birodalom zsarnoksága, amit viszont a Solo remekül megmutat. És annak sem voltam nagy rajongója, hogy az ep4-6-ban fekete-fehér karakterek nyüzsögnek (vajon miért Lando lett a kedvencem?), míg a Solo (vagy éppen a Rogue One) mást sem mutat, csak szürke karaktereket (de ezt már az ep1-3-ban is csíptem). Lehet, hogy ez az ep4-5-6-ra nézve "fanyalgás" és "korholás", de az ep7-re (8-9-re) és a Solóra (meg a Rogue One-ra) nézve dicséret. Ezt is érdemes lenne észrevenni. ;) 

Az ep4-6-nak is megvannak az erényei, de itt most nem azok erényei jelentik a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 10. - 14:29, Bomarr írta:

Szerintem Alden jobb Han Solo mint Harrison Ford.

Egyetértek a későbbiekben kifejtett mondandóddal, viszont vigyázzunk az idézett kijelentéssel, ugyanis szerintem inkább mást jelent, mint amire a későbbi írásaid alapján gondoltál. ;) Nem Aiden jobb Solo, mint Ford, hanem a Solo filmben látott Han karakter jobb, mint az OT Hanja. Illetve a ST Hanja is jobb, mint az OT Hanja. Legalábbis szerintünk. Tehát nem az a lényeg, hogy ki játszotta, hanem maga a karakter. De javíts ki nyugodtan, ha nem így értetted. ;) 

6 órával ezelőtt, Donát írta:

De eleve: miért kéne az új filmek tükrében korholni a régieket?

Szerintem nem jó szó ez, de egyébként a jelenség háttere számomra egyértelmű. Az új filmeket az elsöprő többség kritikus szemmel vizslatja, legyen szó rajongókról, SW-t kedvelőkről vagy "független" nézőkről. A hibákat és hiányosságokat minimum kendőzetlenül feltárják, de sok esetben még fel is nagyítják és külön kihangsúlyozzák ezeket. Ez így van most a Disney érában, de a PT idejében is ugyanez volt a helyzet.

Ezzel szemben az OT esetében a semlegesek nagyjából nem foglalkoztak vele, a többi réteg pedig szinte csak és kizárólag a pozitívumokat mondta. Nincs baj az elfogultsággal, pláne egy régi klasszikust nem feltétlenül érdemes szétszedni, ugyanakkor ez már önmagában is egy kettős mérce. Amit ráadásul durván megfejeltek azzal, hogy az újabb filmeknél rendszeresen az OT alkotásai vannak felhozva bezzegpéldaként.

Ennek a kettős mércének a feloldását keressük, amit két irányból lehet közelíteni. Vagy elfogadjuk, hogy az OT úgy szép és jó, ahogyan van, viszont az új filmeknél szintén axiómaként indulunk ki ebből. Ezzel persze elzárva a kritikusabb szemlélet és elemző hozzáállás mentén folytatott érdemi diskurzus lehetőségét. Vagy pedig nyíltan kibeszéljük az újabb filmek hátulütőit és vélt vagy valós problémáit, ez esetben viszont ezt kell tenni az OT-val is. És ez lesz az, ami megnyitja az utat a klasszikus filmek kritizálása előtt.

 

Én abban a "világban" nőttem fel, ahol alapvetés volt, hogy az OT a szent tehén, egy szent és sérthetetlen alkotás, amiben a tökéletes SW saját magával definiálja magát. Ehhez képest a PT filmjeinél fűbe-fába belekötöttek, többek közt ráhúzva, hogy az igazi SW megcsúfolása.

Ebből lett nagyon hamar elegem, a PT heves védelme mellett viszont azt sem akartam, hogy totál elvakult módon minden vitathatatlanul létező gyenge pontját is tíz körömmel védjem. Így viszont rá kellett világítanom arra, hogy nem arról beszélek, hogy a PT hibátlan, ellenben az OT sem az, egyáltalán nem. Ezt persze sokszor értékelik úgy, hogy "fikázom" a régi filmeket, pedig nem ez a helyzet, egyszerűen csak ugyanazzal az értékrenddel közelítem azokat is, mint az újabbakat.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda diskurzust indítottam itt, pedig csak arra lettem volna kíváncsi, vajon miért nem készült egy ilyen spin-off film Forddal annak idején. :D Vagy jobban fogalmazva: miért nem jutott eszébe már akkor Lucaséknak az ewok-filmeken túlmenően további spin-off filmek készítése, legfőképpen egy Han Solo-film. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Micsoda diskurzust indítottam itt, pedig csak arra lettem volna kíváncsi, vajon miért nem készült egy ilyen spin-off film Forddal annak idején. :D Vagy jobban fogalmazva: miért nem jutott eszébe már akkor Lucaséknak az ewok-filmeken túlmenően további spin-off filmek készítése, legfőképpen egy Han Solo-film. 

Kérlek, többször ne írd már le, hogy nem ezt a beszélgetést akartad, hanem csak azon tanakodtál, miért nem készült már előbb ilyen film. Elsőre is felfogtuk, sokadszorra már idegesítő, ráadásul annál több választ erre nem lehet adni, amit Bomarr már írt. Kérdezd Lucast, ha pontos választ vársz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, csak elméláztam, hogy milyen hsz-áradatot "robbantottam ki". Ezen volt ezúttal a hangsúly. 

 

Harrison Ford Shrug GIF by Star Wars

 

Próbáltam valami elérhetőséget keresni az öreg Gyuri bához, de nem találtam. :o:cry:

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Dzséjt said:

Kérdezd Lucast, ha pontos választ vársz.

Felvettem a kapcsolatot a Lucasfilmmel Instagramon, hátha megadják nekem Gyuri bá' címét. 

Ha nem segítenek, nagyon mérges leszek! :angry::fuck2::fuckoff:

 

IMG_20200813_152154.png

 

(Senki ne gondolja, hogy akkora kretén vagyok, hogy választ várok tőlük, csupán Dzséjt javaslatának tettem eleget a poén kedvéért. :evil:)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ford köztudottan utálta Han szerepét. Szerintem nem lett volna annyi pénz, hogy befűzzék mégegy önálló kalandra, vagy ha lett is volna, akkor meg Ford nem adott volna bele mindent. Nekem már az epVI-os Han is egy kicsit sántít, mert néhol úgy vélem felfedezni, hogy csak le szeretné tudni az egész hóbelebancot, és maga mögött hagyni a messzi messzi galaxist. Nem hiába lett az epV-nek az a vége, ami, mert Lucas sem volt biztos benne, hogy rá tudják-e beszélni még egy felvonásra. És ha már a trilógia zárórészénél is ennyire rezgett a léc, akkor egy spin off kb. esélytelen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán mégis valahogy visszarángatták nemhogy egy ep7-re, de még egy olyan ep9-re is, amiben amúgy már a karakter halott volt. Ford nagyjából annyira akarta otthagyni Han Solo karakterét, mint Leonard Nimoy Spockét. Olyan nagyon, de olyan rendíthetetlenül akarták, hogy a végén visszatértek fontos szerepet betölteni egy évtizedekkel a "befejezés" után készült folytatásban, és még azt követően is cameoztak egyet egy következő részben. Innen nézve nehezen tudom elhinni, hogy komoly erőfeszítéseket tettek a karakterről való lemondásért. Ha máshol nem, a csekken szereplő számjegyek megpillantásánál utálatuk és lemondásuk heves bólogatásba csaphatott át.

(Amúgy szerintem ez volt a Wedge-et alakító Dennis Lawsonnál is, aki varázscsekkütésre nemcsak átírta a történelmet, de hirtelen csodálatos műveknek kezdte látni a Star Warst. :) )

De lassan kezdjünk el visszatekerni a Solo: A Star Wars Story-hoz, mert eltértünk a témától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 8/13/2020 at 5:31 PM , Nabopolasszar said:

Ford köztudottan utálta Han szerepét. Szerintem nem lett volna annyi pénz, hogy befűzzék mégegy önálló kalandra, vagy ha lett is volna, akkor meg Ford nem adott volna bele mindent.

A Holiday Specialt azért még csak elvállalta. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Matthew Savage - "Here’s an animated breakdown of Han’s Blaster Rifle that we designed for Solo: a Star Wars story. This whole idea and scheme came from prop master Jamie Wilkinson who suggested we look at the actual Mauser pistol, which came with a wooded holster that became a stock."

 

 

00.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Matt Savage - "This was a weapon carried by the Kessel mine guards, it was a re paint, re fit of a blaster we used on an earlier SW movie. Knowing his sets for Kessel would be predominantly yellow, production designer Neil Lamont asked us to make the guns white instead of industrial yellow."

 

00.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Matt Savage - "This was one of the blaster carried by the Cloud-Riders in Solo. It was prop master Jamie Wilkinson’s idea to use and breakdown a classic Rebel Blaster and give it a slight tribal feel."

 

01.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Thom Tenery - "Concept art for Solo: A Star Wars Story. This project was bonkers and super fun to be part of as a designer. Here's the Enfys Nest gang and the Imperial conveyex (train) heist."

 

01.jpg

 

02.jpg

 

04.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.