Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

A flashbackben igencsak az ég felé húzott egy űrhajó és nem egy speeder a helyi kocsmába.

És? A helyi kocsmába csak siklón lehet menni? A Ghostot is elégszer láttuk már felszállni a Lothal egyik pontján az ég felé, hogy aztán leszálljon egy másikon. Mondjuk Old Jho Kocsmája mellett. ;) Ráadásul azt sem tudni arról az űrhajóról, hogy képes-e csillagközi utazásra. Simán lehetett az is egy ugyanolyan célú szállítóhajó, mint amikkel evakuálták a D'qart és később a Raddust. De a Solo már annak a lehetőségnek is teret engedett, hogy Rey szüleinek nem volt pénze hiperhajtómű-üzemanyagra, mert elitták. Vagy ha nem voltak alkeszek, és ez csak Kylo túlzása, akkor is benne van a pakliban, hogy A) szimplán teherfuvarozásból éltek a felszín és az orbitális között, B) már nem volt pénzük hiper-üzemanyagra.

A B-nél jöhetne képbe az elmélet, amely szerint nem piáért, hanem mondjuk üzemanyagért adták el Rey-t, de ez Rey számára nem jelenthet különbséget, és ettől még ocsmány emberek maradnak, akik remélem, tényleg egy jelöletlen sírban fekszenek, ahová kínszenvedés után kerültek. :evil:

 

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

De ha már belekezdtem, akkor úgy is folytathatnám, hogy lehetne Luke az apja, akár tudtán kívül.

Ennek meg már a gondolatától is viszolygok. Ne züllesszük le a Star Warst egy brazil szappanopera szintjére. Remélem, hogy a készítőknek ennél sokkal-sokkal-sokkal több fantáziája van. Rey és Kylo kapcsolata meg nekem enélkül az erőltetett rokoni kapcsolat nélkül is abszolút érthető. Ráadásul, ha ők unokatesók lennének, a kettőjük közti vonzalom picit betegessé válna. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ezesetben lehetne Mara az anyja aki a Jakkui iszákosokra bízta. A flashbackben igencsak az ég felé húzott egy űrhajó és nem egy speeder a helyi kocsmába. Mara T. Zahn miatt legalább sok rajongónak ismerős lenne. De ha már belekezdtem, akkor úgy is folytathatnám, hogy lehetne Luke az apja, akár tudtán kívül. Szerintem kell valami meglepő a 9-be, és mégiscsak kemény lenne, ha az erő két oldalán Kylo lenne a fej, Rey az írás, és ha ők ezesetben unokatestvérek, a köztük lévő különleges kapcsolat is érthetőbbé válna azzal a többlettartalommal, hogy Anakin leszármazottai az ő kettősségének különálló manifesztációi lennének. 

Attól hogy valami meglepő még nem feltétlenül jó. Ezek az ötletek erre kiváló példát mutatnak. Ha ilyen sztorikra vágynék akkor valamilyen török szappanoperát néznék. Már elnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Bomarr írta:

Attól hogy valami meglepő még nem feltétlenül jó. Ezek az ötletek erre kiváló példát mutatnak

 

Hogy mi jó, és mi nem jó, az szubjektív. Nekem pl. tetszik az ötlet, de nyilván kérdéses a megvalósítás is.

És ez most lehet nem fog tetszeni sokaknak, de az ep2-ben is láttam már szappanoperába illő történetet (Anakin & Padmé). Ez annál simán jobb is lenne.
Mondjuk nekem az ellen lenne kifogásom, hogy Rey anyja csak úgy ott hagyja a gyereket az iszákosoknál, és aztán előkerül. Azt el tudom fogadni, hogy az igazi anyja meghalt, ezért került azokhoz a szörnyű emberekhez Rey, akik aztán lepasszolták Pluttnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne értsen félre senki! Én azon rajongók közé tartozom akinek fekszik "a Rey egy senki és pont ez a lényeg" magyarázat. Dzséjt kikezdhetetlen érveket hoztál a roncskereskedők szittyózási szokásairól, de a jelenet amiben Rey-t látjuk mégiscsak az Ő végleges otthagyását jelenti számomra és azt sugallja, hogy nagyon messzire ment az a valaki azzal az űrhajóval.

Viszont meggyőződésem, hogy Abrams tesz fordulatot még az utolsó részbe. Végigjátszottam egy gondolatkísérletet, hogy mi férne bele. És azt is tudjuk, hogy szereti kiszolgálni a rajongókat.

Bizonyos szempontból a 8 szembeköpte a 7-et váratlan húzásaival. Most meglátjuk, hogy Abrams mit lép. A szememben Abrams egy jó iparos, míg Johnson sokkal több az általuk lerakott két rész alapján.

Ne legyen igazam, de lehet, hogy Abrams-től kitelik valami török szappan-klisé, hogy titeket idézzelek. Egyébként sokakat kielégítene egy ilyen húzással. Sok "nejlon-rajongóval" találkozom és nem, hogy a 7, de mai napig a 8 után is kérdezgetik tőlem, hogy kik Rey szülei és, hogy ugye lesz ennek jelentőssége? pff.. Az átlag nézőnek a szájába kell rágni mindent. 1980 óta lehet hogy klisé lett már az "én vagyok az apád", de lehet, hogy a fordulat milyensége egyesek szemében a star wars sajátja, mint az olyan dolgok, hogy a TIE vadász mit sem változott 30 év alatt például.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, csoli1138 írta:

És azt is tudjuk, hogy szereti kiszolgálni a rajongókat.

Abrams szereti kiszolgálni a rajongókat? Erre a következtetésre a Romulus és a Vulcan felrobbantása, a Star Trek Star Warsszá "züllesztése", vagy Han Solo legyilkolása után jutottál? :P :lol: Mert Abrams ezek miatt rajongók sokaságát haragította magára pár éven belül. Pont, hogy maghasról tesz ő a rajongói igényekre, megy a saját feje után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Abrams szereti kiszolgálni a rajongókat? Erre a következtetésre a Romulus és a Vulcan felrobbantása, a Star Trek Star Warsszá "züllesztése", vagy Han Solo legyilkolása után jutottál? :P :lol: Mert Abrams ezek miatt rajongók sokaságát haragította magára pár éven belül. Pont, hogy maghasról tesz ő a rajongói igényekre, megy a saját feje után.

Látom elemedben vagy. Jól kiforgatsz. Nem akartam leírni egy az egyben, hogy a "7 ep 4 Copy és Han Solo halála pedig a kötelező mentorhalál bla-bla-bla" a nyitóepizódban.

Tovább nem magyaráznám soraimat, aki nem értett meg sajnálom, de szerintem Te értettél. És ne hozz Trek-es példát ide, vagy utolér a bosszúm hidegen tálalva! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, csoli1138 írta:

Sok "nejlon-rajongóval" találkozom és nem, hogy a 7, de mai napig a 8 után is kérdezgetik tőlem, hogy kik Rey szülei és, hogy ugye lesz ennek jelentőssége? pff.. Az átlag nézőnek a szájába kell rágni mindent. 1980 óta lehet hogy klisé lett már az "én vagyok az apád", de lehet, hogy a fordulat milyensége egyesek szemében a star wars sajátja, mint az olyan dolgok, hogy a TIE vadász mit sem változott 30 év alatt például.

Hátha a rajongókra hallgatnának akkor Finn Lando és Mace Windu örökbefogadott gyereke lenne, Jyn és Qi'ra pedig Rey nagyszülei... Nekem kicsit több bizodalmam van Abramsban. Nyilván ő is tudja, hogy egyrészt nem a rajongókon múlik egy film forgalma, másrészt csak azért hogy pár embernek a kedvére tegyen nem fogja lezülleszteni a Star Warst. 

Kicsit OFF de a napokban újranézve az ep.7-et rá is csodálkoztam milyen eszement jól össze van rakva ez a film. Annyit hallgattam az elmúlt hónapokban mindenfelé hogy ep.4 copy igy meg ugy hogy el is felejtettem mennyire zseniális az a film. Abrams nagyon értő gonddal vezette a szálakat. Szerintem óriási lebecsülése az ürgének hogy majd felrúgja a megalapozott remek drámai konfliktusokat holmi borzadályos fordulatokkal csak azért hogy pár fan örüljön magának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, csoli1138 írta:

Látom elemedben vagy. Jól kiforgatsz. Nem akartam leírni egy az egyben, hogy a "7 ep 4 Copy és Han Solo halála pedig a kötelező mentorhalál bla-bla-bla" a nyitóepizódban.

Tovább nem magyaráznám soraimat, aki nem értett meg sajnálom, de szerintem Te értettél. És ne hozz Trek-es példát ide, vagy utolér a bosszúm hidegen tálalva! ;)

Te nem értesz engemet. Az ep7-ben azért van rengeteg ep4 elem, mert Abrams Star Wars rajongó, azon belül is az ep4 a kedvence. És igenis, kellenek a Trekkes példák, mert Abrams munkásságának részei és bizony ezekről ugyanúgy üvölt, hogy Star Wars ep4 rajongó. A 2009-es Star Trek adhat támpontot ahhoz, miért olyan az ep7. Abrams nyilatkozta, hogy ő Star Warst akart csinálni, de az akkori tudomása szerint erre sosem lett volna lehetősége, ezért amikor a Paramount leszerződtette, az egyik feltétele az volt, hadd csináljon egy Star Treket. Amit kicsi dizájnváltással és az időutazás kihúzásával simán el lehetne adni Star Warsnak. És a BD-n be is vallja, hogy az ep4 és az ep6 volt az alapja mindkét általa rendezett Treknek, de különösen az elsőnek.

Mert az általa rendezett mindkét Star Trek telis-tele van ep4 és ep5 elemekkel. A mentor halála, a bolygókat elpusztító szuperfegyver, kardpárbaj, egy éghajlatú bolygók, lézerstukkerek, a Vulcan valamiért átváltozott Tatooine-ná, a holdja meg Hoth 2.0 lett Star Wars szerű szörnyekkel. A filmekben látott technológiák meg egy az egyben ugyanúgy csak a sztorit szolgálják, mint a Star Warsban, logika vagy tudomány nincs mögöttük (ami teljes mértékben ellentétben áll a Trek szellemiségével).

És lehet itt jönni azzal, hogy az ep7 ep4 copy, tény, sok elemet átvett, de ez még mindig nagyon felületes nézőpont. Mert ha annyira ki akarta volna szolgálni a rajongókat, akkor nem csinál harmadik Halálcsillagot, a főgonosz nem Palpatine klón lett volna, Han Solo életben marad, Luke nem csak két perc erejéig tűnik fel, az öreg trió végig szerepel a filmben, aktív Jedi Rend lenne, a Darth Vader utód meg nem hisztizne, hanem ő lenne a legf*szább f*szagyerek, akinek érzelmei sincsenek és félig ugyanúgy gép, mint minden más béna Vader klón a Star Wars EU-jában. És persze nem lenne egy nő a főszereplő, Poe pedig szintén nem csak jelentéktelen szerepet töltene be, mert vagány pilótákat mindenki imádja. És az űrcsata is több lett volna, és a fénykardpárbaj is látványosabb lenne. És a politikai szálat is megkaptuk volna.

De nem így van. A film komolyan merít az ep4-ből, ugyanakkor legalább ennyire elrugaszkodik tőle, amit viszont már nem egyszerű észrevenni, főleg annak nem, aki megrekedt a kopizás szintjén (nem feltétlen rád gondolok, csoli, bár azért a fenti kijelentésed kétségeket ébreszt). Abrams megjátszotta a harmadik Halálcsillagot, pedig már a második is gyenge húzás volt. Luke-ot, akire mindenki várt, a film legvégére hagyta, és még szöveget sem kapott, Leia sem szerepelt sokat, Hant pedig kinyírta, ami miatt (csak emiatt) többen utálják ezt a filmet. Kylo Ren pedig nem egy Vader klón lett, hanem az egyik legjobb karakter. Stb... Ezer és egy olyan dolog van az ep7-ben, ami nem a rajongók kiszolgálására van, éppen ellenkezőleg, sokan pont ezek miatt nem szeretik az ep7-et.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

.....

És lehet itt jönni azzal, hogy az ep7 ep4 copy, ......viszont már nem egyszerű észrevenni, főleg annak nem, aki megrekedt a kopizás szintjén (nem feltétlen rád gondolok, csoli, bár azért a fenti kijelentésed kétségeket ébreszt). ......

Én nem akartam ezzel jönni! Én szeretem a 7-et!!! Tudod hányszor védtem már a 7-et??? Nekem ezeket nem kell magyarázni. A "rajongók" reakcióinak kiszámíthatatlanságára utaltam és hogy mennyire kétséges, kiszolgálásuk sikeressége. Nekem üditő volt Johnson 8-a a 7 után, remélem ezen bátrabb vonalon megyünk tovább és, hogy Abrams is bátrabb lesz "kevésbé óhajt nosztalgiázni" legalább a helyszínek tekintetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont nem értem, miért akarod a saját, általad is vadnak vélt teóriát olyan nyilvánvaló valótlansággal igazolni, minthogy Abrams "szereti kiszolgálni a rajongókat". Ha az egész munkásságát nem is néznénk (ami nem túl elegáns húzás, de legyen), akkor is látni kéne, hogy az ep7-tel Abrams alaposan belegázolt a rajongók lelki világába, főleg Han megölésével és Luke teljes mellőzésével. Vagyis ezzel nem igazolható az a feltételezés, hogy majd Abrams a rajongók pici szíve miatt fogja Rey szüleit újra beráncigálni a képbe. Munkássága pont azt mutatja, hogy nem érdekli őt, mit gondolnak a rajongók.

Abrams megírta azt, amit meg akart írni, és megrendezi azt, amit meg akar rendezni. Ebben tuti nem lesz egy Mara Jade a rajongók kedvéért, aki Rey anyja és Luke titkos szeretője, akiről ráadásul mindenki hőse azt sem tudja, hogy felcsinálta, és aki otthagyta a lányát valamiért (= a rajongók kedvéért) alkeszoknak, akik lepasszolták végül egy gengszerfőnöknek. Jesszus, ezt végiggondolni is gáz. Nem csak erőltetettségtől csöpög, de eredetiség sincs benne egy csepp sem. Mara Jade nem eredeti karakter, az EU-ból van, és hol is láttunk már olyat, hogy lepasszolták a gyereket másnak? Ep3? Hihetetlen, hogy valaki hitelt ad ennek a pletykának. Az még inkább, hogy vannak szennylapok, amik képesek ezt leközölni. Arra sem érdemes, hogy beszélgessünk róla. Ennél sokkal jobb teóriák is vannak az éterben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Munkássága pont azt mutatja, hogy nem érdekli őt, mit gondolnak a rajongók.

 

Nekem az ep7 nosztalgiafaktora az ellenkezőjét sugallja mondjuk ;)

 

Mara nem fog előkerülni szerintem, de Rey szüleit illetően lesz csavar. Hangsúlyozom: szerintem. Akár tetszik ez itt a többségnek, akár nem, akármennyire is próbáljátok lehetetlennek beállítani ezt a fordulatot. 

 

Nem dőlök a kardomba amúgy, ha nem lesz, és nem is ezen fog eldőlni az új trilógia sikere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Akkor viszont nem értem, miért akarod a saját, általad is vadnak vélt teóriát olyan nyilvánvaló valótlansággal igazolni, minthogy Abrams "szereti kiszolgálni a rajongókat". Ha az egész munkásságát nem is néznénk (ami nem túl elegáns húzás, de legyen), akkor is látni kéne, hogy az ep7-tel Abrams alaposan belegázolt a rajongók lelki világába, főleg Han megölésével és Luke teljes mellőzésével. Vagyis ezzel nem igazolható az a feltételezés, hogy majd Abrams a rajongók pici szíve miatt fogja Rey szüleit újra beráncigálni a képbe. Munkássága pont azt mutatja, hogy nem érdekli őt, mit gondolnak a rajongók.

Abrams megírta azt, amit meg akart írni, és megrendezi azt, amit meg akar rendezni. Ebben tuti nem lesz egy Mara Jade a rajongók kedvéért, aki Rey anyja és Luke titkos szeretője, akiről ráadásul mindenki hőse azt sem tudja, hogy felcsinálta, és aki otthagyta a lányát valamiért (= a rajongók kedvéért) alkeszoknak, akik lepasszolták végül egy gengszerfőnöknek. Jesszus, ezt végiggondolni is gáz. Nem csak erőltetettségtől csöpög, de eredetiség sincs benne egy csepp sem. Mara Jade nem eredeti karakter, az EU-ból van, és hol is láttunk már olyat, hogy lepasszolták a gyereket másnak? Ep3? Hihetetlen, hogy valaki hitelt ad ennek a pletykának. Az még inkább, hogy vannak szennylapok, amik képesek ezt leközölni. Arra sem érdemes, hogy beszélgessünk róla. Ennél sokkal jobb teóriák is vannak az éterben.

Nem, nem akarom igazolni. Nem is akartam semmit rátok erőltetni. Egyszerű gondolatkísérletnek indult, de nem úgy végződött ahogy azt elképzeltem. ;) És még csak azt sem mondhatom, hogy szeretném amit vázoltam. Azt állítom, hogy lehetséges. És az ellenkezője is az, meg egyelőre ismeretlen számú verzió is az.

Lehet, hogy úgy tűnt néhol, hogy egy fikázó ST ignoráló vagyok, de biztosíthatlak titeket, hogy az ellenkezője igaz. A helyzet az, hogy a fórum hasábjain kívül a való életben nagyon sokszor kell védenem az ST-t. Nem, túlzok mindenki tudja a környezetemben, hogy a Star Wars a létformám/hobbim/mindenem. És azonnal úgy kezdenek nekem, mintha legalábbis én gyártottam volna. Nem elég, hogy olyan érvek ellen kell küzdeni, mint, hogy "szar vót nem?!". Mikor közlöm, hogy "nem, mert..." azt szinte meghunyászkodó disztingvált hangnemben kell tenni, hogy megmaradjon a felebaráti mosoly viszony, hisz szagolom még ezeket az embereket pár évtizedig, ha minden jól megy.

Miattuk azt hiszem, hogy a világban nagyon is megosztó film a 7(és a 8) a Box Office adatok ellenére. Szóval nem belőlük szólok, hanem általuk. Bennem van a kétely néha, mert szinten tartják és hangot adok ennek szavaimon keresztül itt is néha.

A rajongók öregszenek. Én is változom. Mikor a PT részeit vártuk sokkal befogadóbb voltam. Tudtam, hogy amit Lucastól kapok az úgy van és kész. Az a mese nem lehet másképp, ott minden indokolt, ott minden a helyén a van. Most máshogy érzek: sokkal többet aggódom, hogy mi lesz. A helyén lesz, az igazi lesz? Én hogy csinálnám? Hogy csinálja majd az aki nem Lucas?

Annyi biztos, hogy Lucas távoztával az igazi vakon hívő meghalt bennem. A mellékelt ábra persze azt mutatja számomra, hogy értő kezekben van az sw de valami megváltozott. A rajongókban(értsük most ide az összes fajtáját) egész biztosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Yoda József írta:

Mara nem fog előkerülni szerintem, de Rey szüleit illetően lesz csavar. Hangsúlyozom: szerintem. Akár tetszik ez itt a többségnek, akár nem, akármennyire is próbáljátok lehetetlennek beállítani ezt a fordulatot. 

Így voltál Snoke-al is, aztán láttuk mi lett. Az pedig reálisabb elvárás volt, hogy tudjunk meg valamit róla. Egyébként miért érdekes kik voltak Rey szülei abban az esetben ha nem a főhősök közül (Luke, Han, Leia) valaki? Ezt mond meg nekem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey egészen biztosan nem Luke lánya, ez szerintem kijelenthető. Lehetett filózni ezen a 7 után, amíg érdemben nem találkoztak, de a 8 után ez nonszensz lenne. Van Luke-nak vhol egy lánya, feltűnik Rey, akiben hatalmas az Erő, Luke-kal csomót vannak együtt, de eszébe nem jut az öregnek, hogy ő lehet a lánya? Nem lehet.

Arról nem is beszélve, hogy ha így is lenne, akkor ki az anyja, mikor jöttek össze és mikor/hogyan váltak szét, hogy kötött ki Rey a Jakkun Pluttnál, miért hagyta el Luke, miért nem ismeri fel stb..? Sokkal több kérdést vet fel, mint amennyire választ ad. Rengeteg kérdés, amit meg kéne válaszolni, hogy ne jöjjön ki ebből nagyon rosszul Luke. Na most erre nem lesz idő a 9-ben. Luke-ot meg nem azért futtatták ki végül hősként a 8 végére, hogy egy ilyennel újfent megkérdőjelezhetővé tegyék az erkölcsét.

 

Mara Jade behozatala ilyen formán megint ostobaság volna. Ő egy jelentősebb karakter annál, mintsem hogy egy trilógia zárására hozzák be. Nemcsak Rey, de Luke tekintetében is teljesen átértékelődne minden, amit eddig láttunk. A 9-ben már nem lesz idő és tér ilyeneknek. Egy ilyen szálat vagy kidolgoznak rendesen, vagy inkább hagyják is a francba. De előbbihez már el kellett volna kezdeni felépíteni.

Ha meg nem szánnak akkora szerepet Rey anyjának, akkor miért lenne pont Mara Jade? Eleve, ahogyan Ody is írta, egyáltalán mi jelentsége van annak, hogy konkrétan ki volt Rey anyja, ha úgyis egy új figuráról van szó? 

 

(Egyébként Padmé és Anakin kapcsolata alapjáraton egyáltalán nem volt szappanoperába illő. Az Ep.2-ben sem, csak a megvalósítás lett olyasmi. Ez se túl szép, hogy így alakult, de az alapötlet rendben volt. Rey esetében viszont a felvázolt alapok már önmagukban a szappanoperák szintjén mozognak, így még igényes és ügyes megvalósítással se lehetne igazán értelmesen kihozni belőle.)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Így voltál Snoke-al is, aztán láttuk mi lett. Az pedig reálisabb elvárás volt, hogy tudjunk meg valamit róla. Egyébként miért érdekes kik voltak Rey szülei abban az esetben ha nem a főhősök közül (Luke, Han, Leia) valaki? Ezt mond meg nekem. 

 

Nem tudom :D 
De azt sem tudtam a 8 előtt, hogy Snoke halála akár jól is elsülhet. Aztán jött Rian és megmutatta. Azért jó ez, mert megszabadultunk a szokásos mester és tanítvány felállástól mindkét oldalon

Azt viszont továbbra is tartom, hogy Snoke-ról meg kell tudnunk pár dolgot a filmből. Legalább annyit, hogy hogyan találkozott Kylo-val, és hogyan fertőzte meg az elméjét, mivel ez már az alatt megtörtént, amikor még csak Luke tanítványa volt. Ez érdekes lehet, hiszen ez akár azt is jelentheti, hogy személyesen ismerhette Luke-ot és Leiát is. De ez itt már OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Nem tudom :D 

Ezzel nem lehet vitatkozni. :lol:  

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Azt viszont továbbra is tartom, hogy Snoke-ról meg kell tudnunk pár dolgot a filmből. Legalább annyit, hogy hogyan találkozott Kylo-val, és hogyan fertőzte meg az elméjét, mivel ez már az alatt megtörtént, amikor még csak Luke tanítványa volt. Ez érdekes lehet, hiszen ez akár azt is jelentheti, hogy személyesen ismerhette Luke-ot és Leiát is. De ez itt már OFF

OFF

Ez szinte biztos benne lesz a Resistance-ben. Ha másképp nem hát utalásként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

Nekem az ep7 nosztalgiafaktora az ellenkezőjét sugallja mondjuk ;)

 

Mara nem fog előkerülni szerintem, de Rey szüleit illetően lesz csavar. Hangsúlyozom: szerintem. Akár tetszik ez itt a többségnek, akár nem, akármennyire is próbáljátok lehetetlennek beállítani ezt a fordulatot. 

 

Nem dőlök a kardomba amúgy, ha nem lesz, és nem is ezen fog eldőlni az új trilógia sikere.

Dzséjt szerintem arra célzott, hogy az Ep7 nosztalgiafaktora nem azért volt, mert Abrams a rajongókat akarta kiszolgálni, hanem Abrams, mint rajongó, ilyen filmet akart csinálni (magától). A nosztalgiavonal leginkább magának szól, nem pedig másnak, amiből látszik, hogy eléggé a saját feje után megy (ha nem így lenne, pl. aligha tett volna bele egy HCS3-at, amire azért eléggé húzta a száját a fanok többsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Dzséjt szerintem arra célzott, hogy az Ep7 nosztalgiafaktora nem azért volt, mert Abrams a rajongókat akarta kiszolgálni, hanem Abrams, mint rajongó, ilyen filmet akart csinálni (magától). A nosztalgiavonal leginkább magának szól, nem pedig másnak, amiből látszik, hogy eléggé a saját feje után megy (ha nem így lenne, pl. aligha tett volna bele egy HCS3-at, amire azért eléggé húzta a száját a fanok többsége.

Ez mondjuk igaz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Dzséjt szerintem arra célzott, hogy az Ep7 nosztalgiafaktora nem azért volt, mert Abrams a rajongókat akarta kiszolgálni, hanem Abrams, mint rajongó, ilyen filmet akart csinálni (magától). A nosztalgiavonal leginkább magának szól, nem pedig másnak, amiből látszik, hogy eléggé a saját feje után megy (ha nem így lenne, pl. aligha tett volna bele egy HCS3-at, amire azért eléggé húzta a száját a fanok többsége.

Pontosan így gondoltam. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kimeríthetetlen "kik voltak Rey szülei" témában talán a legegyszerűbbre nem is gondoltunk: Rey menjen vissza Jakkura és kérdezze meg Unkar-t. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kimeríthetetlen "kik voltak Rey szülei" témában talán a legegyszerűbbre nem is gondoltunk: Rey menjen vissza Jakkura és kérdezze meg Unkar-t. 

A tőlem bölcsebbek úgy is azt mondják erre, hogy a IX-nek ez nem témája és nem lesz ilyesmire idő. :P Rey elengedte a kérdést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A kimeríthetetlen "kik voltak Rey szülei" témában talán a legegyszerűbbre nem is gondoltunk: Rey menjen vissza Jakkura és kérdezze meg Unkar-t. 

Bennem erre az merült fel, hogy miért nem kérdezte meg eddig ezt az alatt a tizenvalahány év alatt, amíg ott volt? :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor felnőttkorában miért várta őket annyira ha tudta, hogy sose jönnek vissza? Ez valahogy nem kerek nekem, mert mitől jobb az önbecsapás és ülni egy porgolyón, szenvedve, kínlódva egy olyan dolog miatt, ami sose következik be? Ez teljesen értelmetlen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.