Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Megpróbálom sorba tenni:

 

Spoiler

Chapter 13: The Jedi

  • Ahsoka lives: egyértelmű, hogy ide tartozik, valószínáleg az epizód eleji zenének ez a címe
  • A Mandalorian and a Jedi: ez is egyértelmű, Din és Ahsoka összefogására utal
  • The Sorcerer: Din és Ahsoka első találkozására utalhat

Chapter 14: The Tragedy

  • The Armor: Boba Fett páncéljára utal
  • Troopers: A Dark Trooperekre utalhat
  • The Seeing Stone: nem túl meglepő módon a látóköre utal

Chapter 15: The Believer

  • Brown Eyes :D 
  • Invaders on their Land: Mayfield beszéde a szállítójárműben

Ezekben 99%-ra biztos vagyok, a többinél több variációt is el tudok képzelni. Amik kimaradtak:

  • Capture the flag: vagy az utolsó részben lesz, vagy a 14. részben utal magára a küzdelemre, Grogu jelképezi a "zászlót" amit meg kell szerezni.
  • Activated: vagy az utolsó rész, vagy pedig szintén a 14. részben utal a látókő aktiválódására, ez utóbbit azért tartom valószínűtlennek, mert a látőkőnek szerintem csak egy jellegzetes zenéje volt az epizódban, és az itt minden bizonnyal a Seeing Stone. Úgyhogy ezt inkább az utolsó részre tenném
  • The Sword: szintén utolsó rész, vagy pedig a 14. rész, a rész végén ugye előkapja a kardot Gideon, bár szerintem ott nem szól annyira jellegzetes zene, úgyhogy ezt is inkább az utolsóra tenném.
  • Open the Door: ??
  • A Friend: egy váratlanul betoppanó szövetséges az utolsó részben?
  • Rest in Peace: Na ez a legérdekesebb, mert ez utalhat a Razor Crestre is, bár az ottani szám szerintem a Troopers eleje :hmm: sanszosabb, hogy valakitől búcsút veszünk az évadzáróban
  • The Story: Talán Grogu sztorija lenne 13. részből?
  • Come with me: Talán a 15. rész eleje

 

Figyelembe véve az eddigieket:

 

Chapter 13: The Jedi

  • Ahsoka lives: egyértelmű, hogy ide tartozik, valószínáleg az epizód eleji zenének ez a címe
  • A Mandalorian and a Jedi: ez is egyértelmű, Din és Ahsoka összefogására utal
  • The Sorcerer: Din és Ahsoka első találkozására utalhat
  • The Story (?)

Chapter 14: The Tragedy

  • The Armor: Boba Fett páncéljára utal
  • Troopers: A Dark Trooperekre utalhat
  • The Seeing Stone: nem túl meglepő módon a látóköre utal
  • Capture the flag (?)

Chapter 15: The Believer

  • Brown Eyes :D 
  • Invaders on their Land: Mayfield beszéde a szállítójárműben
  • Come with me (?)
  • Open the door (?) - igazából ezt nem tudom sehova se tenni, de itt maradt hely

Chapter 16:

  • Activated
  • The Sword
  • Rest in Peace
  • A Friend

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Megpróbálom sorba tenni:

Jól összeraktad.

Spoiler

Szerintem a Capture the flag a 6. részre utal, valóban. :)

A The Sword minden bizonnyal az utolsó részben fog szerepet kapni. Ott lesz igazán jelentősége a sötétkardnak.

A The Story szerintem is Grogu sztorija.

A Rest in Peace -nál én is úgyérzem, hogy valami veszteség éri majd a csapatot. :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek még, amikor még ezen a fórumon is közfelháborodást okozott, amikor néhány merész rajongó olyat mert írni, hogy John Williams nélkül is van Star Wars zene? Hát szerintem Ludwig Göranssonnak így a második évadra sikerült pár remek témát írnia, amik simán odaállhatnának Williams klasszikus taktusai mellé. Az első évad zenei anyagát is bírta, de a második évadban jobbnál jobb zenék vannak. Különösen csípem Boba (Capture the Flag - innen is plusz pont a videojátékos utalásért :D) és a Dark Trooperek (Troopers) témáját, de az a zenei trió is szenzációs, ami Luke-ot követi (A Friend, Open the Door, Come With Me),

Azt hiszem, nem csak a történetek és a vizualitás, de a zene is méltó örökösökre talált. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ő azért egy megénekeletlen hőse ennek a szériának. Ha már Filonit és Favreut éleltjük, akkor mellette sem lehet elmenni. Már alapból a sorozatnak a főcímzenéje olyan, hogy akárhányszor hallom én mindig libabőrös vagyok tőle annyira jó. :D 

 

A második évadra ő is nagyon kitett magáért. Én meg tipikusan azaz ember vagyok aki legkevésbé a zenére figyel akár filmben, akár sorozatban (max utólag hallgatom vissza a soundtracket). De például a The Heiress bizonyos részeit is többször visszanéztem, mert annyira f*sza volt alatta a zene :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Én azért bánom, egy Ferrarit nem cserélnék le egy Porschéra

Ha nekem nem kell fizetnem érte, én simán. :) Szeretem a The Book of Boba Fett zenéjét, és ha nem tudtam volna, hogy más a zeneszerző, szerintem fel sem merült volna bennem, hogy Goransson csak részmunkát vállalt benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

ha nem tudtam volna, hogy más a zeneszerző, szerintem fel sem merült volna bennem, hogy Goransson csak részmunkát vállalt benne.

Ez nekem is meglepetés volt, és tök jó, hogy megint sikerült felfedezni egy tehetséges zeneszerzőt, aki ezzel lehetőséget kapott. Nem aggódom a 3. évad zenéje miatt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Most, hogy megvan az első rész egy pár sort a zenéről. Lehet, hogy csak a tudat, hogy nem Göransson volt, de nekem kicsit copy-paste érzésem volt. 

Vagy legalábbis nem volt meg a "frissítés", ami megvolt az első és második évad közt. Jó iparosmunka volt, nem lehet bántani, és ha "túlfrissítette" volna, akkor meg lehet az lett volna a baj.. Mit gondoltok? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hozta a szintet. A korábbi évadokban sem volt minden epizód minden pillanata kiemelkedő. Igazán emlékezetes új muzsika csak néhány részben volt, a többi esetben meg az ismerős dallamokkal operáltak. Ne is frissítsenek nagyon, a sorozatnak megvan a zenei világa, az összes zeneszerzőnek ehhez kell igazodnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.