Ugrás a kommentre

David Benioff és DB Weiss filmjei


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csak azért mert két leendő SW író korábban a Trónok harcán dolgozott ez aligha jelenti hogy most akkor az egész SW franchise vesz egy 180 fokos fordulatot és mostantól ömlenek a belek meg lobognak a mellek. Ha jó írók -szerintem azok- akkor nem csak egy témában tudnak otthonosan mozogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Trónok Harca sorozat írói és producerei? Ez vajon mit fog jelenteni? 18 karikás, erőszakfaktort magasra tekerő, abszolút sötét reménytelenséget árasztó, szex és egyéb durva jeleneteket tartalmazó filmek jönnek? Ajaj....

Igen, ez azt jelenti, hogy twi'lek szexszimbólumok fognak megb*szni huttokat és tökig fogunk állni a zöld zabrak vérben. :roll::facepalm: Azért legyünk már egy picit észnél. Azért, mert XY egy zsánerben alkotott eddig, az nem jelenti azt, hogy akkor élete végi csak abban fog és tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, ez azt jelenti, hogy twi'lek szexszimbólumok fognak megb*szni huttokat és tökig fogunk állni a zöld zabrak vérben. :roll::facepalm: Azért legyünk már egy picit észnél. Azért, mert XY egy zsánerben alkotott eddig, az nem jelenti azt, hogy akkor élete végi csak abban fog és tud.

A fentebbi kijelentésemet vicces beszólásnak szántam, nem gondoltam 100%-ig komolyan. Az első gondolatom igazság szerint ez volt: nem engedhetik meg nekik, hogy kifordítsák a Star Wars-t és teljesen más hangulatot és atmoszférát teremtsenek. A másik gondolatom pedig ez volt: mi lesz ha teljesen szabad kezet kapnak? Még egy ilyen esetben is, gondolhatják azt, hogy megreformálják ezt az univerzumot. Pl. eltávolodnak a fekete-fehér jellemzőktől és teljesen szürkében fognak tobzódni a karakterek. Nem lesznek egyáltalán jók és rosszak, csak szürke figurák. Esetleg jobban kihangsúlyozzák a nyomasztó reménytelenség hangulatát. Valamint lehet, hogy az erőszakfaktort valamennyivel feljebb tolják - nyilván nem annyival, hogy folyjon a vér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

 Benioff és Weiss projektjükre kíváncsi leszek. Mert a Trónok Harcán miután lehagyták a könyveket azóta azért érezni egy kis visszaesést (gyengébbek a párbeszédek, több logikátlanság). De így eddig látatlanban azért jó döntésnek tartom őket, az elmúlt 10 évben elég sok tapasztalatot szereztek hogy hogyan kell menedzselni egy ilyen nagyszabású projektet.    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyáron újranéztem a Trónokat és pont az ellenkezőjét gondolom. Mióta lehagyták a könyveket feszesebb és jobb lett a sorozat. Az egész GoT legjobb része a hatos évad záróepizódja szerintem. Eleve a hatos évad olyan mintha felszabadultak volna, mert végre nem a négyes-ötös könyv szerencsétlenkedéseivel kell foglalkozzanak és nem azt kell valahogy érthetőre/normálisra gyúrják. Nagyon várom, hogy az SW-hez mit hoznak össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Benioff és Weiss a GoT befejezése után nekikezdenek a saját SW projektjüknek. Mivel a GoT állítólag jövő év második felében fog érkezni, leghamarabb jövő év nyár/ősz tájékán kezdenek neki. Kaptak ötleteket Rian -től és Kathleen -től is. :)

 

Rian pedig tippre a saját filmjét leforgatja - ha jól tudom nemrég kezdték - és utána folytatja a dolgokat. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Szóba került egy HBO-s vezérrel készült interjúban, hogy mi lesz Benioff és Weiss későbbi HBO-s pályafutásával. Ennek az előzménye az, hogy korábban be lett lengetve, hogy készítenek majd egy alternatív univerzumban játszódó TV-sorozatot, ahol az amerikai polgárháborút a Konföderáció nyerte. Az HBO-s nagykutya nagyrészt azt mondta el amit már tudunk: hogy Benioffék most le vannak foglalva, mert átnyergeltek a Star Warsra. Ami plusz infó: a fickó azt mondta hogy Benioffék egy SW trilógián dolgoznak.

 

“Dan and David are finishing up the final season [of Game of Thrones] and then they are going to go into the Star Wars universe,” [...] “The delay has to do with [the fact] that they were offered three movies,”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor mindig reménykedek, hogy valami konkrét infó kiderül a filmről.

A másik amibe belegondoltam. Lesz A mandalori, a Cassian Andor sorozat, ezek mellett már fut az Ellenállás. Ok, jöjjenek, menjenek tovább. De most már nagyon elvárom, hogy a Rian filmek és a Benioff-Weiss filmek nagyon más időszakokban játszódjanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ilyenkor mindig reménykedek, hogy valami konkrét infó kiderül a filmről.

A másik amibe belegondoltam. Lesz A mandalori, a Cassian Andor sorozat, ezek mellett már fut az Ellenállás. Ok, jöjjenek, menjenek tovább. De most már nagyon elvárom, hogy a Rian filmek és a Benioff-Weiss filmek nagyon más időszakokban játszódjanak.

Tippre sztem csak az egyik fog nagyon más időszakban játszódni, ez lesz a GoT-s trilógia. Rian-é sztem valamely módon kapcsolódni fog a most ismert filmek idővonalához. Nem tartanám szerencsésnek ha felváltva jönnének a filmek akkor 1 év alatt két új idősíkot nyitnának meg a meglévő mellett. Egyszerre a 3 idősík könnyen összezavartja a nézőket, mert nem csak a filmekre kell gondolni hanem a könyvek, képregények, sorozatok stb. Mennének a "Most akkor ez melyik filmekhez kapcsolódik" és társai.     

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én egységes történeteket képzelek el amik fő pontjaiban kapcsolódnak egymáshoz vagy akár a IX-es McGuffin-hoz. 

Akár Pm-ben is, de valaki mesélje már el, mi az a McGuffin? Most folyamatosan szembe jön ez a szó itt a fórumon, de életemben nem hallottam. Úgy vettem ki hogy az amit mindenki kerget. Miért ez a neve? Olyan, mint egy szendvics neve a mekiben... Köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, csoli1138 írta:

Akár Pm-ben is, de valaki mesélje már el, mi az a McGuffin? Most folyamatosan szembe jön ez a szó itt a fórumon, de életemben nem hallottam. Úgy vettem ki hogy az amit mindenki kerget. Miért ez a neve? Olyan, mint egy szendvics neve a mekiben... Köszi

https://en.m.wikipedia.org/wiki/MacGuffin

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Sztike írta:

Szóval valami ami a főhősnek ad valami motivációt, a főhős célja ennek a megtalálása... Lehet tárgy, személy, vagy valami cél elérése. A TFA-ban pl Luke volt az... Röviden bármi lehet, de a lényeg, hogy fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off:
"A kifejezés arra az elemre, ami előre mozdítja a cselekményt, de ezen kívül semmilyen más célja nincs. Nem említik meg később, nem magyarázzák meg rendesen, semmit nem csinál, csak eltereli a figyelmed, amíg megpróbálod kitalálni, mi a jelentősége. Néha elő sem kerül, csak megemlítik. Általában egy rejtélyes csomag/műtárgy/szuperfegyver, amit mindenki magáénak akar."

Pl: A Ponyvaregényben az aktatáska. 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én támogatom az egyszerre több idősíkra való nyitást.

Engem sem zavarna össze. Vannak akik már a PT-től megzavarodtak és ledobták a láncot. (Tényleg ismerek ilyent.)

Viszont a star wars nem az ilyeneknek készül! a polcon is elfér. majd sorbarakjuk valahogy! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.