Ugrás a kommentre

Avatar


Kargarosz

Ajánlott hozzászólás

Enegm sem nagyon. Szép, de ez a minimum, ezt ma már minden mozifilm tudja. Sőt most már igazából tévésorozat is. Az Andorban látott Coruscant után a mozis blockbustereknek fel kell kötnie a gatyáját. A sztori érdekelne, de eddgi annyi jött le, hogy az RDA visszajön, szóval a na'viknak megint össze kell fognia, hogy elagyabugyálják őket. Csak most a dzsungel helyett a tengeren. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már kezdem elhinni, hogy elkészülhet ez a film. ;)

De úgy vagyok vele, mint ti. Rókabőrnek tűnik, ha igazán gonosz akarok lenni.

Ha nem annyira, akkor egy jól kinéző kamu-természetfilmnek, vagy az Alien worlds új évadának. 

Várom, megnézem, remélem meg tudnak lepni! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

. A rókabőrről majd akkor nyilatkozzunk, ha kijött. ;) 

 

Nem kell addig  várni. A trailerből teljesen egyértelmü hogy visszajönnek a földi katonák és megint harc lesz a navik ellen csak most a vízben. A különbség annyi hogy Jake most idősebb gyerekeik vannak, meg modernebb a földi haderő. Azt nem mondom hogy nem lesz szórakoztató, de most kiszámítható már minden másodperce. Az nem újdonság hogy most vízben lesz a harc és nem az erdőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Azt nem mondom hogy nem lesz szórakoztató, de most kiszámítható már minden másodperce.

Ha arra gondolsz, hogy a végén a jók legyőzik a rosszakat, akkor ilyen alapon jó pár filmet nem lett volna érdemes megnézni. :) Azért az, hogy milyenek a karakterek, azok viszonya, a köztük lévő harmónia vagy ellentét, az események, az esetleges fordulatok mind biztos nem derülnek ki egy trailerből, és pedig ezek miatt lesz egy film jó vagy éppen rossz. 

 

Nekem tetszett az első Avatar, s ha ez a folytatás hozza azt az érzést, hogy bele tudom élni magam a történetbe, át tudom érezni az új konfliktusokat, tudok izgulni a hősökért, akkor ezzel a látványvilággal már simán tetszeni is fog. Nem tagadom, hogy a látvány az első szempont (az első Avatarnál is bámulatos volt az élővilág pl.), de egyáltalán nem zárom ki, hogy több is lehet benne ennél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden érdekesség lehet benne, de ettől még ez az előzetes borzasztó érdektelen, és csak a látványra megy. Az Avatar esetében ez biztos jó lesz, így én a történetből többet villantottam volna meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Minden érdekesség lehet benne, de ettől még ez az előzetes borzasztó érdektelen, és csak a látványra megy. Az Avatar esetében ez biztos jó lesz, így én a történetből többet villantottam volna meg. 

OK, de akkor a kritikád a trailerről szól. 

 

Azért ne legyünk már olyan szemellenzősek, hogy még mielőtt kijön a film, már leirjuk, hogy unalmas meg rókabőr. Ha valaki egy SW filmre mond hasonlókat, annak bezzeg csúnya előítéletei vannak.. ;) Nem azt akarom ezzel mondani, hogy nálam egy klubban focizik a két alkotás, de biztos van, akinél igen (látványos blockbuster és ennyi), de ne legyünk már mi is ilyen felszínesek. :)

 

Persze ettől még lehet pocsék, s ha igy lesz, le fogom irni. Majd, ha megnéztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pildi írta:

OK, de akkor a kritikád a trailerről szól. 

 

Szerinted miről írtam eddig? ;) 

 

2022. 11. 02. - 14:40, Ody Mandrell írta:

Szépnek szép, de nem igazán tudott felcsigázni. 

 

2022. 11. 03. - 8:24, Ody Mandrell írta:

Lehet jó nyilván, de ez a trailer semmit nem mutat ebből. Csak a látvánnyal akar operálni ami ma már nem elég. 

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Minden érdekesség lehet benne, de ettől még ez az előzetes borzasztó érdektelen, és csak a látványra megy. Az Avatar esetében ez biztos jó lesz, így én a történetből többet villantottam volna meg. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most nézem, hogy ez 3 óra 16 perces lesz. Nekem itt lehet, hogy véget is ért a mozis megtekintés mérlegelése. :D 

Nálam biztos. Háromszor ültem be 3 órás filmre. Először, utoljára  és soha többé. Oké, az Peter Jackson King Kongja volt, arra is este tízkor ültünk be... Szóval talán nem ennek kéne lennie a mérlegelési alapnak, hanem egy jó filmnek (vagy egy közepesnél valamivel jobbnak, mert ismétlem, Peter Jackson King Kongja volt, filmnek is csak óvatosan merem nevezni), de három órát már itthon sem bírok nyugton végigs*ggelni. "Öreg vagyok én már az ilyenhez." :D 

Maximum társaságban, ha előtte és utána (esetleg közben :evil:) lehet dumálni valakivel, de szerintem akkor sem egy Avatárra mennék, hanem egy Star Wars-ra. Szeretem az első filmet, nekem anno nagyon tetszett, de azét ennyire nem.

 

Apropó, azt észrevettétek, hogy az Avatar (és a Titanic) eltűnt a Disney+-ról? Ami azért elég meglepő, hiszen Disney tulajdonú filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem megvan BD-n az Avatar, szóval nem hiányzik. A Titanic még meg úgyse. :P

Nekem megvan mindkettő, szóval egyik sem hiányzik, csak bonyolultabb beindítani a PS5-öt, betenni a lemezt és a menüben elindítani (a kibővített kibővített változatot) mint a Disney+-ra felmenni és elindítani a mozisat. Tudod, az a bazi nagy lustaságom kényelem. :lol::hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a leghosszabb film, amit moziban lattam, a GYU: A király visszatér volt. Simán kibírtam, de mondjuk ott fel sem tűnt, milyen hosszú, annyira magával ragadott.

 

A másik hasonló eset az Interstellar, bár az nem volt 3 órás.

 

Szóval ha jó a film, akkor egy kényelmes multiplex moziszékben jobban ki lehet birni, mint otthon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Legalább tudjuk, hogy jó ezeket a filmeket megvenni, mert az a biztos ha itthon a polcon is megvannak. 

Igen, mindennel így vagyok. A kedvenceimet mindig megveszem fizikailag is. Hiába kényelmes PS Store-ról vagy Steamről megvenni például egy videojátékot, akkor is megveszem fizikailag is, és a filmeknél is, kényelmes a streaming, de azért jó, ha megvannak a polcon is. Ezért örülnék, ha az élőszereplős animációs sorozatokat is kiadnák fizikailag. (Mondjuk mindet letöltöm és lemezre kiírom, szóval ha máshogy nem, így megvannak.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titanic meg 3 óra 15 perces.

 

 

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nekem a leghosszabb film, amit moziban lattam, a GYU: A király visszatér volt.

 

Nekem is. Az a mozis verzió meg 3 óra 21 perces.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Rog írta:

A Titanic meg 3 óra 15 perces.

Tényleg, a Titanic-ról el is feledkeztem, pedig az is jó példa arra, hogy lehet egy hosszú film is élvezetes (azt 3x láttam anno moziban, annyira tetszett). :)

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

(Mondjuk mindet letöltöm és lemezre kiírom, szóval ha máshogy nem, így megvannak.)

Én ilyet már nem csinálok, pedig lehet hogy kellene. Egyszer elmegy innen a D+ és nézhetünk. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ha arra gondolsz, hogy a végén a jók legyőzik a rosszakat, akkor ilyen alapon jó pár filmet nem lett volna érdemes megnézni. :) Azért az, hogy milyenek a karakterek, azok viszonya, a köztük lévő harmónia vagy ellentét, az események, az esetleges fordulatok mind biztos nem derülnek ki egy trailerből, és pedig ezek miatt lesz egy film jó vagy éppen rossz. 

 

Nekem tetszett az első Avatar, s ha ez a folytatás hozza azt az érzést, hogy bele tudom élni magam a történetbe, át tudom érezni az új konfliktusokat, tudok izgulni a hősökért, akkor ezzel a látványvilággal már simán tetszeni is fog. Nem tagadom, hogy a látvány az első szempont (az első Avatarnál is bámulatos volt az élővilág pl.), de egyáltalán nem zárom ki, hogy több is lehet benne ennél. 

Holnap megadom a választ.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem tudom...nekem ez se keltette fel a kíváncsiságom. Szépnek szép, de néhol olyan, mint egy természetfilm előzetes. Lesz benne harc? Ki gondolta volna... Egyetlen érdekfeszítő mondat nem hangzott el benne. Ráadásul még a TLJ-ből is volt copy szagú szöveg (breathe), azért az már tényleg nem semmi. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.