Ugrás a kommentre

Alexander Freed: Alphabet Squadron Trilógia


Darth Sky

A könyv értékelése  

10 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyennek értékeled a könyvet?



Ajánlott hozzászólás

Mindenkinek más az ingerküszöbe, nekem ez már bőven benne van, hogy alig szereplő karakterekről az a legfontosabb közlendő abban a pár sorban amit kap a könyvben, hogy meleg. Quellnél és Lark-nál még meg is értem, mert fő(bb)szereplők sok mindennek kell róluk kiderülni belefér ez is. Ezért is zavar kevésbé Sinjir esete.
Nem kirívó? Nem volt még ennyi meleg karakter egy műben sem és ahogy már írtam az arányok tekintetében még gázabb.
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem kirívó, nem nyomták a képedbe, egy-egy mondatban történik rá utalás, teljesen lényegtelen. Persze teljesen egyértelmű, hogy ez a PC-politika miatt van így, de emiatt háborogni erősen túlzás, ráadásul pont olyan illető akad ki ezen a leghangosabban, aki nem is olvasta a könyvet, és nem is szándékozik elolvasni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egyáltalán nem kirívó, nem nyomták a képedbe, egy-egy mondatban történik rá utalás, teljesen lényegtelen. Persze teljesen egyértelmű, hogy ez a PC-politika miatt van így, de emiatt háborogni erősen túlzás, ráadásul pont olyan illető akad ki ezen a leghangosabban, aki nem is olvasta a könyvet, és nem is szándékozik elolvasni. 

Jó pár új kánon regény megvan nekem is, és az eddig összes megjelent képregény. Mint mondtam: nem ismersz!

És lehet, hogy pont ezért nem szándékozom ezt elolvasni? Ha nem érdekelt volna egy kicsit sem, nem is olvastam volna el a könyvről szóló hozzászólásokat.

 

És azért "akadtam ki", mert ezek szerint ilyen irányba tolják a Star Wars-t. A képregényekben igen, a regényekben igen, legutóbb már animációs sorozatban és saga filmben is, és ettől tartok, hogy az élőszereplős sorozatok és további mozifilmek sem ússzák meg.

Felfogtam, hogy ez neked rendben van én hangot adtam, hogy nekem nem. (nem könyveket égetek, csak írtam minden káromkodástól mentes 2 mondatot)

Már rég lezártam volna a témát.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Brodie írta:

Most ez komoly?? Tényleg ilyenek vannak benne? Itt tartanak már a Star Wars regények?

 

Akkor nincs esély, hogy az élőszereplős sorozatok ezt megússzák.

Egy 500+ oldalas könyvben van kb 1-2 elejtett félmondat. Ha valaki nem figyel oda rá különösebben, akkor észre se veszi nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Jelentem alásan végigolvastam a könyvet, most már tudok véleményt mondani az LGBTQ dologról: egyáltalán nem az megy benne hogy lépten nyomon kivan emelve valakinek a szexuális vonzódása. Tényleg úgy van, hogy az 500 oldalas könyvben össz-vissz kétszer van megemlítve a dolog. Egyrészt hogy Yricanak volt barátnője, (de ugyanúgy említenek barátot is), valamint hogy az egyik férfi szereplő (talán Wyl) lesmárolt annó egy másikat egy csata után, de ahogy én értelmeztem inkább a csatából maradt hév dolgozott bennük. És ennyi :D Úgyhogy egyáltalán nincs túltolva, bátran olvassa mindenki.

 

Amúgy egy nagyon jól megírt könyv, nekem istent kedvenccé vált már kb. a felétől. Különösen tetszett amikor már napok óta szemezett egymással a 204-es és a Véreb-Balhés osztag és próbálva egy kis emberséget belevinni a dologba, megpróbáltak kicsit beszélgetni a birodalmi pilótákkal. 

Annak kifejezetten örülök hogy Yrica sztoriját továbbvitték ebben a könyvben, a TIE Fighter képregény az egyik kedvencem. Pláne a vége ami nagyon megmaradt bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Nagymamának" is felesége volt, plusz a végén a csávónak is egy másik csávó volt a kiszemeltje, máris több mint 2, engem nem érdekel ki mit gondol róla, de legalább a véleményetek ne valótlanságokkal támasszátok alá.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagymamánál ha Senache-ra gondolsz akkor ő férfi volt.

 

Újra átlapoztam a végét (gondolom az ünneplős részre gondolsz):

 

"A kommandósok elvonultak mellette, és ő nekivetette a hátát falnak, hogy helyet adjon nekik. Az egyik egy sárgás bőrű humanoid, aki vagy kétszer akkora volt, mint ő, hirtelen felé fordult, vállon ragadta. ás szélesen vigyorogva felordított:

- Itt van Chass barátja! Az Alphabet-fiú!

- Alphabet-fiú - ismételte mosolyogva Wyl. Az orrát erős alkoholszag csapta meg, ráadásul a kommandós nekidőlt, mialatt megölteték egymást. De a férfiból vegytiszta boldogság áradt, és Wyl egy pillanatig szerette őt.

- Jól nyomtátok odakint! - kiabálta a kommandós..."

 

Az hogy egy pillanatig szerette őt, lehet bajtársi is, baráti is, meg éppen egy győzelmet ünnepeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a könyv annál sokkal színvonalasabb, minthogy állandóan csak a gender téma merüljön fel, mint kibeszélendő rész. Ha marad a színvonal a következő két részben, ez a trilógia lehet a canon X-szárnyú sorozata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nagymamánál ha Senache-ra gondolsz akkor ő férfi volt.

 

Újra átlapoztam a végét (gondolom az ünneplős részre gondolsz):

 

"A kommandósok elvonultak mellette, és ő nekivetette a hátát falnak, hogy helyet adjon nekik. Az egyik egy sárgás bőrű humanoid, aki vagy kétszer akkora volt, mint ő, hirtelen felé fordult, vállon ragadta. ás szélesen vigyorogva felordított:

- Itt van Chass barátja! Az Alphabet-fiú!

- Alphabet-fiú - ismételte mosolyogva Wyl. Az orrát erős alkoholszag csapta meg, ráadásul a kommandós nekidőlt, mialatt megölteték egymást. De a férfiból vegytiszta boldogság áradt, és Wyl egy pillanatig szerette őt.

- Jól nyomtátok odakint! - kiabálta a kommandós..."

 

Az hogy egy pillanatig szerette őt, lehet bajtársi is, baráti is, meg éppen egy győzelmet ünnepeltek.

Nuressnél ezek szerint benéztem, bár fura, hogy nem szoktam valamit, ilyen nagy biztonsággal állítani, hanem biztos, lehet összemostam valamelyik másik birodalmi tiszttel akit említettek benne. Mindenesetre ezért most nem olvasom újra a könyvet.

 

De a másik esetben egyáltalán nem arra gondoltam:

"-Tyros nem jön ma este? - kérdezte aztán.
-Végre összejött azzal a fiúval, akiről már régóta ábrándozott."

.....

"Semmi gond - állította Devon, majd hangosan felnyögve a megfelelő helyzetbe nyomott egy nehezen mozgó kezelőkart.

- Lehetett volna, de nem volt.

- Nekem úgy tűnik, azért csak volt valami gond - felelte Tyros, és felnevetett.
   Devon nem haragudott a fiúra."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

43 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nuressnél ezek szerint benéztem, bár fura, hogy nem szoktam valamit, ilyen nagy biztonsággal állítani, hanem biztos, lehet összemostam valamelyik másik birodalmi tiszttel akit említettek benne. Mindenesetre ezért most nem olvasom újra a könyvet.

 

De a másik esetben egyáltalán nem arra gondoltam:

"-Tyros nem jön ma este? - kérdezte aztán.
-Végre összejött azzal a fiúval, akiről már régóta ábrándozott."

.....

"Semmi gond - állította Devon, majd hangosan felnyögve a megfelelő helyzetbe nyomott egy nehezen mozgó kezelőkart.

- Lehetett volna, de nem volt.

- Nekem úgy tűnik, azért csak volt valami gond - felelte Tyros, és felnevetett.
   Devon nem haragudott a fiúra."

Na e felett meg én siklottam át :D 

50 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Szerintem ez a könyv annál sokkal színvonalasabb, minthogy állandóan csak a gender téma merüljön fel, mint kibeszélendő rész. Ha marad a színvonal a következő két részben, ez a trilógia lehet a canon X-szárnyú sorozata.

Persze hogy az, csak korábban volt szó a témáról hosszabban ahol én azt írtam, hogy majd teljes véleményt  akkor tudok mondani ha majd elolvastam a könyvet. Ha már elolvastam, gondoltam tartom magam az ígéretemhez. 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...

A Shadow Falls-nak milyen magyar címet javasolnátok? Jelenleg a Széthullás vezet a kiadónál. Én a Leszálló alkonyt és a Közelgő árnyékot javasoltam még.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ miről szól a könyv pontosan, a cím inkább a cselekményre utaljon, mint az angol cím minél hűebb fordítása legyen. A Széthullás-ból arra következtetnék, hogy az Alphabet osztag feloszlik, ha ez van benne OK, viszont az angol címből arra következtetnék, hogy az Árnyék ezrednek harangoztak és ha így van akkor ezt kellene tükröznie a címnek szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Shadow Falls-nak milyen magyar címet javasolnátok? Jelenleg a Széthullás vezet a kiadónál. Én a Leszálló alkonyt és a Közelgő árnyékot javasoltam még.

Mindegyik tetszik, bár pont a Széthullás a legkevésbé. Az angol nyelvű cím drámaibb, ezért a Leszálló Alkony vagy Közelgő Árnyék jobb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Shadow Falls-nak milyen magyar címet javasolnátok? Jelenleg a Széthullás vezet a kiadónál. Én a Leszálló alkonyt és a Közelgő árnyékot javasoltam még.

Én is amellett vagyok, hogy a történet lényegét kellene adnia a címnek. A Leszálló alkony önmagában jobban tetszik, hangzatosabb, a Széthullással az is a bajom, hogy kicsit távolabb esik az eredeti angol címtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.