Ugrás a kommentre

Alexander Freed: Alphabet Squadron Trilógia


Darth Sky

A könyv értékelése  

10 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyennek értékeled a könyvet?



Ajánlott hozzászólás

23 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

OFF

 

Még nem láttam. :( Sajnos novemberben volt egy elég komoly műtétem, így nem voltam olyan állapotban, hogy végigüljek a moziban 2,5-3 órát. Az elmúlt hetekben művészet volt nem spoilerekbe futni, de eddig sikerült és jobb híján tartottam egy saga-maratont. Most már jobban vagyok, a napokban megnézem (már csak azért is, mert félek, hogy a feliratost lassan leveszik a kínálatból), aztán írok egy kimerítő kritikát, Utána már "csak" az általatok kitermelt sok ezer hozzászólást kell elolvasnom. :D Köszi az érdeklődést.

Sajnálattal olvasom, ami veled történt. :( Minél előbbi jobbulást kívánok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
1 órával korábban, Iqvi írta:

Remélem sikerül Soranból egy jó, három dimenziós főgonoszt csinálni. Az első kötet alapján ígéretesnek tűnik, nem az a szokványos birodalmi s*ggfej.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Végigolvastam az első könyvet, nem rossz kis könyv, hiánypótló is, mivel ha emlékezetem nem csal talán az X-szárnyúak sorozat óta nem volt ilyen vadászosztagra koncentráló mű. Az ilyen történetek, mint ez is, meg az első Battlefront könyv is bepillantást nyújt a háború részleteibe és kellenek is az ilyen sztorik, amik nem a galaxis "főhősei" és azok tettei mentén szövődnek, persze azért jár a pacsi Heráért. Kicsit a meleg karakterek arányát túlzónak éreztem, illetve a legtöbbnél tök feleslegesnek éreztem, hogy kiderült róluk, mintha csak azért lett volna, hogy tudják rá verni a mellüket, hogy van a könyvben ilyen is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Kicsit a meleg karakterek arányát túlzónak éreztem, illetve a legtöbbnél tök feleslegesnek éreztem, hogy kiderült róluk, mintha csak azért lett volna, hogy tudják rá verni a mellüket, hogy van a könyvben ilyen is.

Quellen kívül ki volt még az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A "Nagymama", Lark vagy legalábbis biszex, Tyress, ő a legvégén szerepel, meg ha jól emlékszem a Balhés vagy a Véreb osztagból még valaki.

Nekem talán csak Larknál merükt fel néhol, de amúgy egyiknél se érződött szerintem annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát nemtom kinek mi az egyértelmű, nálam az bőven fedi az egyértelműséget ha egy női karakternek felesége van, egy csávó felszed egy fiút, egy másik csávó meg kever egy harmadikkal.

Most ez komoly?? Tényleg ilyenek vannak benne? Itt tartanak már a Star Wars regények?

 

Akkor nincs esély, hogy az élőszereplős sorozatok ezt megússzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

Most ez komoly?? Tényleg ilyenek vannak benne? Itt tartanak már a Star Wars regények?

 

Akkor nincs esély, hogy az élőszereplős sorozatok ezt megússzák.

Ezzel szerintem csak akkor van baj, hogy ha direkt túltolják hogy felüljenek vele a PC vonatra és lehessen vele kérkedni, hogy "Nézzétek, nekünk is vannak ám meleg karaktereink!"

 

Máskülönben meg szerintem felesleges ezen fent akadni, vannak szerintem ennél sokkal meredekebb dolgok ebben az univerzumban :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ezzel szerintem csak akkor van baj, hogy ha direkt túltolják hogy felüljenek vele a PC vonatra és lehessen vele kérkedni, hogy "Nézzétek, nekünk is vannak ám meleg karaktereink!"

 

Máskülönben meg szerintem felesleges ezen fent akadni, vannak szerintem ennél sokkal meredekebb dolgok ebben az univerzumban :D 

Hármat(!) mondott Cupsy 1 könyvből. Ez már bőven túltolás. Talán csak az olyan szórakozóhelyeken van ez jobban felül reprezentálva. 

Szerintem meg legyinteni nem szabad erre.

 

Hihetetlen, hogy hány emberrel vitáztam éveken át annak érdekében, hogy védjem a Disney-t.... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Brodie írta:

Hármat(!) mondott Cupsy 1 könyvből. Ez már bőven túltolás. Talán csak az olyan szórakozóhelyeken van ez jobban felül reprezentálva. 

Szerintem meg legyinteni nem szabad erre.

Olvastad a könyvet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Olvastad a könyvet?

Cupsy bejegyzését olvastam, aki feltehetőleg igazat mondott.

De mivel én kérdeztem, hogy ez van-e a könyvben, így egyértelmű lehetett, hogy nem. Ezért gondolom, hogy a kérdésnek nem az volt a valódi szándéka, hogy olvastam-e.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Brodie írta:

Hármat(!) mondott Cupsy 1 könyvből. Ez már bőven túltolás. Talán csak az olyan szórakozóhelyeken van ez jobban felül reprezentálva. 

Szerintem meg legyinteni nem szabad erre.

 

Hihetetlen, hogy hány emberrel vitáztam éveken át annak érdekében, hogy védjem a Disney-t.... :facepalm:

Tervezem elolvasni a könyvet a közeljövőben, amit Cupsy írt az alapján én is túltolásnak gondolom. De teljesen véleményt majd csak akkor fogok mondani ha elolvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nincs ez túltolva, ha nem olvasol figyelmesen, kb. ezt az egy-két utalást észre sem lehet venni. Persze Brodie, előbb el kell olvasni a könyvet, és csak aztán hápogni.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Brodie írta:

Cupsy bejegyzését olvastam, aki feltehetőleg igazat mondott.

De mivel én kérdeztem, hogy ez van-e a könyvben, így egyértelmű lehetett, hogy nem. Ezért gondolom, hogy a kérdésnek nem az volt a valódi szándéka, hogy olvastam-e.

Akkor nem tudhatod mennyire van "túltolva" :) Nute szerint észre se lehet venni. Mondjuk én se fogom elolvasni, mert nem izgatja a fantáziám maga a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor nem tudhatod mennyire van "túltolva" :) Nute szerint észre se lehet venni. Mondjuk én se fogom elolvasni, mert nem izgatja a fantáziám maga a sztori.

Cupsy pedig "túlzó"-t írt rá, meg azt, hogy "tök felesleges".

 

@Nute Gunray: Azt se tudod, hogy ki vagyok, mégis véleményt alkottál rólam, szóval akkor nekem miért ne lehetne a könyvről? Én pont nem egy Disney-hater vagyok/voltam(?), én voltam az, ki a személyes jó barátaimmal vitáztam, hogy milyen jó lesz a Disney, mert az egész családnak szórakoztató produkciókat gyártanak. De akkor a Disney-nek pc politikája van szerinted, értem. 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egyáltalán nincs ez túltolva, ha nem olvasol figyelmesen, kb. ezt az egy-két utalást észre sem lehet venni. 

Ezért is szeretném előbb elolvasni a könyvet, mert valaki szerint túltolás, más szerint meg észre sem venni a dolgot. Most már csak ezért is el fogom olvasni :D De amúgy az sem mindegy, hogy úgymond az arcodba tolják az orientációját a karakternek, vagy csak 1-2 mondatban utalnak rá, vagy említik meg. Mert a kettő teljesen más tészta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Brodie írta:

Azt se tudod, hogy ki vagyok, mégis véleményt alkottál rólam,

Nem hiszem, hogy rólad alkotott volna véleményt. :) Aki figyeli a fórumos pályafutásod az tudja, hogy nem vagy DisneyHater. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom Nute-hoz, hogy ezek tényleg nem annyira egyértelműke, sokkal kevésbé van hangsúllyozva mint a Sinjir vonal az Utóhatás könyvekben. Nekem egyedül Quell mássága volt egyértelmű, de az is csak egy mondatban került említésre a könyv felénél. Oké, Larknál még néha rezgett a léc de ilyen szerelmi háromszögekre nem igazán emlékszem. Sokkal inkább ragadt meg bennem az érdekes történet, az elejtett utalások a háború állásáról és ehhez hasonlók. Amúgy meg ha valakinél ennyire zavaró ez, az az Utóhatás könyvek közelébe se szagoljon mert ott méginkább előtérben van. Márpedig ott pont azt a karaktert sikerül talán a legérdekesebbre megírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig szerintem az Aphra sorozatban lett ez a legerősebb. Ott Aphra smárol is Tolvannal. Az mondjuk nem zavart. (Lehet, hogy azért mert nők csókolóztak?) Kíváncsi leszek, az Alphabet osztagban ezt felfedezem-e ezt majd?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

ha nem olvasol figyelmesen,

Ha az ember nem olvas figyelmesen akkor minek olvas egyáltalán? :D

 

1 órával korábban, Iqvi írta:

Csatlakozom Nute-hoz, hogy ezek tényleg nem annyira egyértelműke, sokkal kevésbé van hangsúllyozva mint a Sinjir vonal az Utóhatás könyvekben. Nekem egyedül Quell mássága volt egyértelmű, de az is csak egy mondatban került említésre a könyv felénél.

Mi az, hogy nem egyértelműek? Le van írva kerek-perec, hogy Wyl Lark smárolt egy másik faszival, a birodalmi parancsnoknőnek felesége volt, egy másik csávó meg végre felszedte azt a pasit akit régóta kiszemelt, nincs azzal semmi gond ha véditek, hogy ennyi meleg karakter van, de akkor ne ilyen hülyeségekkel, hogy nem egyértelműen utalnak rá, hogy azok. Quellre is legalább 2 példát tudok most kapásból mondani amiből kiderül, hogy az, de lehet, hogy több is volt. Azt is megértem, ha nem emlékeztek rá pontosan, hogyan voltak megemlítve, de akkor meg légyszi ne jelentsétek már ki ilyen magabiztosan, hogy márpedig nem egyértelmű.
 

1 órával korábban, Iqvi írta:

Oké, Larknál még néha rezgett a léc de ilyen szerelmi háromszögekre nem igazán emlékszem.

Ki írt szerelmi háromszögekről?

1 órával korábban, Iqvi írta:

 Amúgy meg ha valakinél ennyire zavaró ez, az az Utóhatás könyvek közelébe se szagoljon mert ott méginkább előtérben van. Márpedig ott pont azt a karaktert sikerül talán a legérdekesebbre megírni.

Sinjir esetében való igaz, hogy részletesebben ki van fejtve, hogy ő meleg, de az csak egy ember. Nekem az a bajom az egésszel, hogy OK legyenek meleg karakterek, vannak a való életben is ilyen emberek, de az hogy van egy könyv ahol szerintem nincs 40 karakter nevesítve és abból 4-5 meleg az durván túltolása a PC-nek, ez olyan mintha minden 10-ik ember akivel szembemegyek az utcán meleg lenne. Az meg a másik, hogy tényleg tök feleslegbe van közölve, hogy ők melegek, csak azért mert, hogy megmutassuk mekkora PC arcok vagyunk. Ott az egyik mellékszereplő egy rövidke kis fejezetben szerepel, van vagy 4 mondata összvissz, de mi az amit mindenképp közölni kellett arról a karakterről? Hát mi más azt, hogy meleg. A birodalmi parancsnoknőnek sem feltétlen éreztem szükségét, hogy mindenképp megtudjam, hogy volt egy felesége. Meg az gáz, hogy a régi könyvekben nem volt ilyen, nem az, hogy valaki meleg volt, hanem az, hogy egy ilyen harmadrangú mellékszereplő parancsnokról bármi személyes családi, érzelmi kapcsolatot megtudjunk, mert minek? Felesleges, most sincs rá szükség csak most tolni kell ezt orrba-szájba amit egyébként az is alátámaszt, hogy a legtöbb ilyen háttérinfó a melegekről derül ki, nekik írnak amúgy a történet, karakter szempontjából huszadrangú sorokat amikből ez kiderül, a heteróknak nem írnak ilyeneket. Ott van Tyress, akiről már írtam, a kis fejezetecskében lévő csávó aki összejön a régóta kiszemeltjével. Rajta kívül abban a fejezetben van még 3 ilyen kis mellékszereplőcske róluk érdekes mód nem derül ki semmi ilyesmi, mert ők valószínűleg nem melegek és nem kell a nép arcába tolni, hogy ez a faszi egy nővel jön össze, az a másik nő meg egy másik faszival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.