Ugrás a kommentre

Grogu, a gyermek


Darth Porg

Ajánlott hozzászólás

A tündék halhatatlanok, ha jól rémlik, de ha nem is, akkor is több ezer évet élnek.

De igazából nem tudom, miért lényeges Grogu és Djarin öregedési különbsége. Grogu 50-51 éves jelenleg, de tudjuk, hogy Yoda 100 évesen már Jedi lovag volt, és az első tanítványát okította. Vagyis Grogu a következő 49-50 évben el fogja érni azt a kort, ami az embernél a 19-25 éves kort jelentheti, ha abból indulunk ki, hogy Obi-Wan 25, Anakin pedig 19 évesen kezdett padawant nevelni. 50 év pedig azért egy ember számára hosszú, de nem egy egész élet, pláne nem egy olyan világban, ahol csodagyógyszerek és a kibernetika is kitolhatja az ember életkorát. És sehol sincs megírva, hogy Grogu 100 éves kora előtt nem sajátíthat el mindent.

Eleve, Geogut nem szabad "beszélni sem tudó kisgyerekként" kezelni. Grogu ugyan nem tud beszélni, de még mindig nincs tisztázva, hogy ez azért van, mert 50-51 évesen kb. egy kétéves embergyerek szintjén van (amit nagyon erősen kétlek), vagy faji sajátosság, vagy az átélt embertelen traumák következménye (én még mindig erre teszem a voksom). Mert azért vannak elég komoly tények amellett, hogy Grogu jóval érettebb már, mint amit abból le lehet szűrni, hogy nem tud beszélni:

1) Beszélni nem tud, de kommunikálni igen. És most nem csak a gügyögésre gondolok, hanem arra, hogy telepátiával nagyon jól tudott beszélni Ahsokával, és baromi gyorsan rájött arra, hogyan tudja megértetni magát IG-12-n keresztül.

2) IG-12-t pillanatok alatt megtanulta kezelni. Pedig az egy távirányítású exoskeleton volt, egy elég bonyolult konstrukció. Ő mégis másodpercek alatt megtanulta kezelni, kommunikálni általa, sőt harcolni vele.

3) Képzett Erőhasználó. Ugyan felejtett és a kihagyás miatt elsatnyultak a képességei, de amint újra elkezdte használni az Erőt, gyorsan igen látványos dolgokra lett képes.

4) Képes volt feltűnés nélkül felkutatni Djarint egy számára ismeretlen birodalmi komplexumban.

5) Asbszolút képes a helyzetértékelésre. Tökéletesen fel tudja mérni, hogy egy helyzet mennyire veszélyes és mit kell tennie ilyen helyzetekben. Például kinavigál egy barlangból, megküzd az ott lévő lényekkel, aztán elrepül egy másik bolygóra, hogy segítséget hozzon a bajbajutott apjának.

Grogu egyértelműen nem felel meg a "beszélni sem tudó kisgyerek" szintjének. A beszédképességének nem megléte vagy trauma vagy faji sajátosság következménye, de szellemileg szerintem egy 8-10 éves szintjén állhat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A tündék halhatatlanok, ha jól rémlik, de ha nem is, akkor is több ezer évet élnek.

De igazából nem tudom, miért lényeges Grogu és Djarin öregedési különbsége. Grogu 50-51 éves jelenleg, de tudjuk, hogy Yoda 100 évesen már Jedi lovag volt, és az első tanítványát okította. Vagyis Grogu a következő 49-50 évben el fogja érni azt a kort, ami az embernél a 19-25 éves kort jelentheti, ha abból indulunk ki, hogy Obi-Wan 25, Anakin pedig 19 évesen kezdett padawant nevelni. 50 év pedig azért egy ember számára hosszú, de nem egy egész élet, pláne nem egy olyan világban, ahol csodagyógyszerek és a kibernetika is kitolhatja az ember életkorát. És sehol sincs megírva, hogy Grogu 100 éves kora előtt nem sajátíthat el mindent.

Eleve, Geogut nem szabad "beszélni sem tudó kisgyerekként" kezelni. Grogu ugyan nem tud beszélni, de még mindig nincs tisztázva, hogy ez azért van, mert 50-51 évesen kb. egy kétéves embergyerek szintjén van (amit nagyon erősen kétlek), vagy faji sajátosság, vagy az átélt embertelen traumák következménye (én még mindig erre teszem a voksom). Mert azért vannak elég komoly tények amellett, hogy Grogu jóval érettebb már, mint amit abból le lehet szűrni, hogy nem tud beszélni:

1) Beszélni nem tud, de kommunikálni igen. És most nem csak a gügyögésre gondolok, hanem arra, hogy telepátiával nagyon jól tudott beszélni Ahsokával, és baromi gyorsan rájött arra, hogyan tudja megértetni magát IG-12-n keresztül.

2) IG-12-t pillanatok alatt megtanulta kezelni. Pedig az egy távirányítású exoskeleton volt, egy elég bonyolult konstrukció. Ő mégis másodpercek alatt megtanulta kezelni, kommunikálni általa, sőt harcolni vele.

3) Képzett Erőhasználó. Ugyan felejtett és a kihagyás miatt elsatnyultak a képességei, de amint újra elkezdte használni az Erőt, gyorsan igen látványos dolgokra lett képes.

4) Képes volt feltűnés nélkül felkutatni Djarint egy számára ismeretlen birodalmi komplexumban.

5) Asbszolút képes a helyzetértékelésre. Tökéletesen fel tudja mérni, hogy egy helyzet mennyire veszélyes és mit kell tennie ilyen helyzetekben. Például kinavigál egy barlangból, megküzd az ott lévő lényekkel, aztán elrepül egy másik bolygóra, hogy segítséget hozzon a bajbajutott apjának.

Grogu egyértelműen nem felel meg a "beszélni sem tudó kisgyerek" szintjének. A beszédképességének nem megléte vagy trauma vagy faji sajátosság következménye, de szellemileg szerintem egy 8-10 éves szintjén állhat.

Szerintem az írók nem voltak konzekvensek.  Hol nagyon csecsemősre vették, hol kevéssé. De így vagy úgy, néhány évad alatt ezzel a fejlődési ütemmel megmaradna biodíszlet szintjén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Köszi! Akkor jól sejtettem, hogy "érett" korban lesz. Eddig viszont a Mandi út néz ki neki, így duplán érdekes hogy folyhat bele a Rey film történetébe. Annyira népszerű karakter, hogy valahogy nem tudom elképzelni a kihagyását. 

 

Olyat el tudnék képzelni, hogy a Mandalore egyik vezetőjeként az új Jedik mellet harcol majd a fenyegetés ellen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én simán el tudom képzelni, hogy még halvány utalás szintjén sem lesz benne, és a film szempontjából olyan lesz, mintha sosem létezett volna. Mivel Grogu nem a Galaxis alfája és omegája és semmi köze Rey-hez, ráadásul szó szerint bármilyen sztorit lehet írni az ep9 után, simán kihagyható bárki Rey-t kivéve. Még Finn is, akinek távollétét az ep9 után sokkal nehezebb elképzelni, mint a Rey-hez semmilyen formában nem kötődő Grogut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nagyon remélem, hogy a sztori írása közben a marketing a legeslegeutolsó szempont. Éppen elég Grogu plüsst el lehet adni a The Mandaloriannel, nem kell csak beleerőtletni egy olyan filmbe, amiben talán semmi keresnivalója. Régen rossz, ha már a marketing határozza meg egy történet elemeit vagy egészét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor van egy rossz hírem. Az SW mindig is a marketingre épült... Természetesen Grogunak nem feltétlen kell szerepelnie a Rey filmben, de az is simán elképzelhető hogy benne lesz. Meglátjuk, de te szoktad mondani hogy ne ítéljük előre. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem épült a marketingre. Hogyan is épülhetett volna arra? Amikor Lucas nekiállt, még sehol sem volt marketing. Még az sem volt biztos, hogy film lesz belőle valaha is.

Sztorira, karakterekre és egy érdekes világra épült, a marketinget pedig csak azután csinálták meg ezekből. És én nem ítélkezem, csak nem látom pozitívan azt, amikor a marketing előrébb való, mint a sztori, a karakterek és a világ. Mert ugye abból mindig olyan marha jó dolgok jönnek ki. A marketingnek hála van például az a sok PC f*szság is, mert azokkal eladhatóbb a termék. Szóval ennyi erővel Rey meg legyen biszexuális, mert az is szolgálja a marketinget.

Grogu akkor kerüljön bele a Rey-filmbe, ha szolgálja a sztorit. Csak azért, hogy eladjanak még néhány plüss állatkát a cukin rusnya fejével, semmi szükség rá. Akkor inkább kreáljanak egy új cukiságot, amivel meg lehet növelni a plüssök számát. Különben is, az újdonság kelendőbb, mint a lerágott csont, Grogu meg már az. Aki Grogut akart magának, már évekkel ezelőtt megvehette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sosem épült a marketingre. Hogyan is épülhetett volna arra? Amikor Lucas nekiállt, még sehol sem volt marketing.

Csak annyira nem volt sehol, hogy az EPIV előtt neki csak a marchendise jogok kellettek. :D 

 

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sztorira, karakterekre és egy érdekes világra épült, a marketinget

Az EPI egyik legnagyobb kritikája volt anno, hogy csak azért készült el, minél több "kacatot" lehessen eladni és a film már nem is lényeges.

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Grogu akkor kerüljön bele a Rey-filmbe, ha szolgálja a sztorit.

Ezzel egyetértek, de ugyanúgy lehet nézni is olyan sztorit írni amiben fontos. Lásd Maul és Palpatine. Grogu meg még nem is halt meg, szóval olyan k*rva nagyon nem is kell izzadni a behozásán. Csak egy jó sztori kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak annyira nem volt sehol, hogy az EPIV előtt neki csak a marchendise jogok kellettek. :D

 

És a stúdió ebbe azért ment bele készséggel, mert az SW előtt a merchandising nem jelentett még számottevő bevételi forrást, ezt is Lucas papának köszönhetjük, hogy manapság már igen.


Szvsz mivel Filoni lett a kreatív főni és mivel neki szíve csücske a kis zöld manó (félig az ő kutyája kölyke) nem lepne meg ha szerepeltetnék Grogut. Valami épkézláb sztorit ami kicsit is indokolja a jelenlétét nem nehéz írni, de biztos vagyok benne, hogy sokaknak arra sem lenne szüksége ahhoz, hogy oda meg vissza legyen, mert benne van a filmben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak annyira nem volt sehol, hogy az EPIV előtt neki csak a marchendise jogok kellettek. :D 

De nem a merchandise jogok miatt kezdte el írni, és amikor ezt letárgyalta, már kész forgatókönyve volt, sőt kész látványtervei. Szóval baromira nem erre épült, hanem a filmre alapozta a merchandise-t (bár te eddig a marketingről beszéltél, ami nem ugyanaz). Ne a tetejével kezdve próbáld meg felépíteni a házat. Elkészült a forgatókönyv, a látványtervek, ebben Lucas meglátta a lehetőséget és 19-re lapot húzott (ugyanakkora esélye volt annak is, hogy pofára esik és koldusbotra jut). Aztán elkezdték forgatni a filmet, és a már elkészült modellek, jelmezek és a többi alapján indult el a marketing, valamint a merchandise gyártása - jórészt a film premierje után. Az első figurák (amik mára iszonyú nagy értékkel bírnak) csak 1978 elején kerültek a boltok polcaira. '77 karácsonyán a Kenner még nem gyártotta le a figurákat, és dekoratív díszdobozokat osztogatott, amik reklámozták, mivel fognak előállni a következő évben.

 

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az EPI egyik legnagyobb kritikája volt anno, hogy csak azért készült el, minél több "kacatot" lehessen eladni és a film már nem is lényeges.

És mi mióta adunk hitelt az ilyen beszédnek? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért nagyon remélem, hogy a sztori írása közben a marketing a legeslegeutolsó szempont. Éppen elég Grogu plüsst el lehet adni a The Mandaloriannel, nem kell csak beleerőtletni egy olyan filmbe, amiben talán semmi keresnivalója. Régen rossz, ha már a marketing határozza meg egy történet elemeit vagy egészét.

Pedig sajna voltak a 3. évadnál is olyan híresztelések (megbízhatóbb szivárogtatóktól is), hogy Grogu marketing okok miatt lett visszahozva Din mellé. Nyilván ez lehet igaz, lehet nem, talán egyszer kiderül majd.

 

És ennél a franchise-nál tudtommal volt már rá példa, hogy ilyesmi okokból változott a történet, pl. a vukik helyett ewokokat kaptunk RotJ-ban.

 

Persze én is remélem, hogy nem ez lesz az elsődleges szempont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokáról lehetett tudni, hogy a neve az egyik legjobb merchandising-termelő volt már jó ideje és nem lennék meglepve ha emiatt is bólintottak volna rá a Disney-nél hogy legyen saját sorozata. Önmagában ezzel szerintem nincs baj. Néha bizonyos sztorielemek egészen fura okok miatt kerülnek be vagy ki a sztorikból. Amig jó a sztori szerintem tök mindegy mi a háttér ok. Elvégre sok esetben ez az egész merchandising dolog nem több annál, mint hogy az adott karakter népszerű. Az meg hogy a Star Wars produktumok olyan figurákról szóljanak akik népszerűek, az egy elég érthető elvárás.

Mivel a Rey-filmben minden bizonnyal Erőhasználókról lenne szó, aligha lenne erőltetett Grogu megjelenése, amit független attól hogy merchandising miatt kerül be vagy sem, jól vagy rosszul egyaránt meg lehet írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem a Book of Boba Fettben volt?

Igen, ott tért vissza, de igazából én magáról a döntésről beszéltem, hogy visszahozzák, hogy abban állítólag marketing szempontok is szerepet játszottak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 12. 29. - 17:08, Bomarr írta:

Ahsokáról lehetett tudni, hogy a neve az egyik legjobb merchandising-termelő volt már jó ideje és nem lennék meglepve ha emiatt is bólintottak volna rá a Disney-nél hogy legyen saját sorozata. Önmagában ezzel szerintem nincs baj. Néha bizonyos sztorielemek egészen fura okok miatt kerülnek be vagy ki a sztorikból. Amig jó a sztori szerintem tök mindegy mi a háttér ok. Elvégre sok esetben ez az egész merchandising dolog nem több annál, mint hogy az adott karakter népszerű. Az meg hogy a Star Wars produktumok olyan figurákról szóljanak akik népszerűek, az egy elég érthető elvárás.

Mivel a Rey-filmben minden bizonnyal Erőhasználókról lenne szó, aligha lenne erőltetett Grogu megjelenése, amit független attól hogy merchandising miatt kerül be vagy sem, jól vagy rosszul egyaránt meg lehet írni.

Ezzel egyetértek, csak azt tartom hülyeségnek, hogy "az SW mindig is a marketingre épült", illetve elvárom, hogy ne az első és egyetlen szempont legyen az, hogy mennyi sz*rt lehet eladni vele. Ha ki tudnak találni Grogu szerepeltetésére valami jót és olyat, ami belesimul Rey filmjének sztorijába (azaz megmarad Rey filmjének, nem lopják el előle a show-t), akkor jöhet. De ha csak azért akarják beleszuszakolni, hogy újabb plüst adjanak el vele, akkor kukába vele. A BoBF-ben visszahozni jó volt annyiból, hogy helye van Djarin mellett és szerintem a 3. évadban szép ívet írt le - az már viszont vitatható döntés, hogy erre tényleg egy másik karakter sorozatában volt-e szükség. Szóval, ha tényleg marketing okok álltak a háttérben, akkor ez jó példa is arra, hogy miért nem kéne ilyen okokkal sztorit írni. Mert azért na, sokaknak nem tetszett, hogy Djarin és Grogu ellopta Boba Fett show-ját, és mindez úgy, hogy Djarinnak volt keresnivalója Boba sorozatában, és Grogu illik Djarin mellé. De mi sülne ki ebből egy olyan karakter filmje esetében, akinek eddig semmi köze nem volt Groguhoz?

Az első és legfontosabb ok akármilyen karakter visszahozására az legyen, hogy egy, illeszkedjen a sztoriba, kettő, ne nőjjön rá a tényleges főszereplő fejére. Ha meg tudják oldani ezt, akkor jöhet bárki. De, ha nem, akkor ne erőltessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.