Ugrás a kommentre

Grogu, a gyermek


Darth Porg

Ajánlott hozzászólás

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szóval már újra is nézted az évadot és nem írtál róla? Blaszfémia! :lol:

Ma hajnali kettőkor fejeztem be, és mivel egyben, szünet nélkül daráltam le, így nem volt már hozzá erőm. Plusz a Mandalore-maratonom rebelses pillanatairól még nem írtam. Azt épp most pótlom. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ugye felmerült az a kérdés az új rész topikjában, hogyha Yoda faja ilyen erőérzékeny, miért csak ilyen kevés jedi van köztük. Ugye sokan alapvetésnek tartjuk, hogy yoda fajú lény erős az erőben. De mi van ha nem? Hiszen se a populáció nagyságát, se pedig a társadalmukat és a kultúrájukat. A populációt három egyedből igen nehéz meghatározni, a kultúrális és társadalmi szokásaikat illetve az erőhöz fűződő viszonyukat pedig pláne lehetetlen. mi van ha a populáció méretéhez képest kevés az erőérzékenyek száma, akik viszont baromi erősek ugye az erőben a már látott példák szerint. lehet hogy teljesen másképp viszonyulnak egy erőérzékenyhez mint azt mi várjuk. Lehet hogy nem is pozitívan, hiszen láttunk már nem erőérzékeny embert, Dooku apja például, aki utálta a jediket. Bár nem biztos, de mint lehetőség elkpézelhetőnek tartom, hogy Baby Yodát, ha Mando talál egy fajtársaiból álló közösséget, nem fogják befogadni mert erőhasználó. Lehet egyességet köthettek réges-régen a jedikkel, hogy ha erőhasználó Yoda fajú születik, akkor azt X idő nevelés után átadják a jediknek. ezért Mandonak akár még tovább is kéne kutatnia a sorozatban egy csoport után akik erőhasználók, és szivesen fogadják be a gyereket. Lehet elsőre nagyon radikális elképzelés, de mint lehetőség egyáltalán nem kizárható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy egész reális teória, legalábbis az a része mindenképpen életképes, hogy a nagy populáció ellenére lehet ritka az Erőhasználó egyed - hogy ezekhez hogyan viszonyulnak, az már más tészta, de nem feltétlen kell kirekesztettnek lenniük ahhoz, hogy a Jedi Rendbe kis számmal jussanak el. Eleve tudjuk, hogy a Jedik csak a Köztársaság területén belül kutattak Jedik után, így, ha Yoda világa nem a Köztársaság tagja, akkor eleve nem kutatnak ott Jedik után. Ha pedig a faj még nem is űrutazó, akkor pláne kicsi a valószínűsége, hogy több példány is a Jedi Rend soraiba kerüljön. Főleg, ha náluk is ritka az ilyesmi, mint például a wookiee-knál, ahol igazoltan kevés Erőhasználó születik.

És bár az Erőhasználók ellenséges kezelése sem lehetetlen, az sem kizárható, hogy Yoda faja úgy viszonyul a Jedikhez, mint a bardottaiak, vagyis egyáltalán nem hajlandóak a Jediknek felajánlani az Erőhasználó gyermekeiket, így Yoda és Yaddle inkább afféle kivétel lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

így Yoda és Yaddle inkább afféle kivétel lehetne.

Illetve, ha jól tudom, Yoda és Yaddle a saját fajukhoz viszonyítva is öregek voltak már. Yoda biztosan, hiszen egy 900 évig élni képes fajnál az a pár évtized, amit láttunk a vásznon nem nagy tétel, a 6-ban pedig már végkimerülésben hal meg az öregségtől. Szóval az is simán lehet, hogy még évszázadokkal az Ep.1 előtt történt vmi, ami miatt a jedik közé már nem kerülhetett be közülük senki. De úgy globálisan is úgy tűnik, hogy elfelejtődött a fajuk, nemigen tud már róluk senki semmit. Lehet, hogy Yodáék még utolsó "mohikánként" bekerültek a rendbe (vagy Yaddle, ha ő fiatalabb), de ezt követően pár évvel beütött vmi krach, ami a fajukat kiírta a galaxis ismertebb történelméből és kultúrájából, a jedikéből (faj szintjén) mindenképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Szóval az is simán lehet, hogy még évszázadokkal az Ep.1 előtt történt vmi, ami miatt a jedik közé már nem kerülhetett be közülük senki.

Yaddle "mindössze" 477 éves volt (feleolyan idős, mint Yoda, szóval nem hiszem, hogy öregnek számított, inkább középkorúnak), úgyhogy, ha történt is valami ilyen, akkor annak azután kellett történnie, hogy Yaddle bekerült a Jedi Rendbe. De a tény, hogy ez a faj ilyen hosszú életű, még sincs kettőnél több a Rendben, az azért azt jelzi, hogy ez nem egy évszázadokkal ezelőtti esemény miatt alakult így. Hiszen a Yaddle-t megelőző időszakban akár ezer Jedi is kikerülhetett volna közülük, és mivel a Sith-ek leverésétől a klón háborúkig nem volt olyan konfliktus, ami tömeges Jedi halálozást okozott volna, ezen Jediket látnunk is kellett volna.

Amúgy egyáltalán nem meglepő, ha egy fajból nem nyüzsögnek a Galaxisban, sőt akár nem is annyira ismertek. Vegyük a gunganokat, az ep1-ben még a bolygójukon élő Amidalának is meg kellett kérdeznie Jar Jartól, hogy tényleg gungan-e. Az ep2-ben már láthattunk kettőt Theedben, az ep3-ban Jar Jaron kívül még kettőt Coruscanton, de alapvetően nem özönlötték el a Galaxist a Naboo-n is kis számban élő gunganek. Ugyanígy, bár a wookiee egy technikailag nagyon fejlett faj és a bolygójuk egy fontos hiperűrútvonalon fekszik, nagyon kevés wookiee-t látni a Galaxisban csellengeni. Nagyobb tömegben csak az anyavilágukon, Kashyyykon és a Kesselen láthattuk őket, ahová rabszolgáknak szállították le őket. És számtalan más faj is van, amiből viszonylag keveset látni.

Igazából kevés faj olyan terjeszkedő és szapora, mint az ember. A legtöbb megmarad az anyavilágán, és csak kis számban hagyják el azt, és még kevésbé jellemző, hogy más világokon építenek kolóniákat (vagy ha mégis, akkor más fajokkal, építtetik fel azokat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Yaddle "mindössze" 477 éves volt (feleolyan idős, mint Yoda, szóval nem hiszem, hogy öregnek számított, inkább középkorúnak), úgyhogy, ha történt is valami ilyen, akkor annak azután kellett történnie, hogy Yaddle bekerült a Jedi Rendbe. De a tény, hogy ez a faj ilyen hosszú életű, még sincs kettőnél több a Rendben, az azért azt jelzi, hogy ez nem egy évszázadokkal ezelőtti esemény miatt alakult így.

Igen, akkor ez így kiesik.

 

Korábban egyébként a Mando adott részének topikjában fejtegettem ezt kicsit, én így látom  a kérdéskört:

2020. 11. 07. - 12:20, pb69 írta:

Lehet, hogy annyira ritkák, hogy leve elvétve van belőlük a galaxisban, így baromi nehéz őket megtalálni. Nem véletlen, hogy erről a fajról gyakorlatilag semmit nem tudunk, Djarinnak is tuti baromi sok időt meg energiát kell beleölnie abba, hogy megtaláljon vmi olyan helyet, ahol van belőlük több. Ráadásul nekem van egy olyan érzésem, hogy ez soha nem fog megtörténni, tehát a Mando nem oda fog kifutni, mint a Rebels-ben pl. a lasatoknál, hogy megtalálja vmi bolygójukat, vagy akár egy fajtársaiból álló családot nekik.

Másrészt nem vagyok abban biztos, hogy ez olyan faji sajátosság, hogy sokkal nagyobb eséllyel lesznek ők kiemelkedően Erőérzékenyek, pláne nem mindegyikőjük. Simán lehet, hogy náluk sincs több Erőérzékeny, viszont aki az, ő brutálisan az. Tehát teszem azt átlagosan 1 millió egyedből ugyanúgy csak 1 Erőérzékeny annyira, hogy a jediknek érdemes legyen vele foglalkozni, csak az az egy az emberek vagy twi'lekek esetében nagy szórással bír mennyire az, míg Yoda fajánál kiüti a plafont.

Harmadrészt még az is lehet, hogy anno, réges régen rájuk is "ráraboltak" a jedik, és akár pont ezért haltak ki szinte teljesen.

  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Lehet, hogy lesz, de lehet hogy nem lesz. Ha lesz, akkor is rövid lesz és végül nem lesz. Ha pedig nem lesz, akkor a leszből nem lesz és az hosszú lesz. :hehe::P:D

Nem tudom, mit szívsz, de fénypostával küldhetnél nekem is. :) :lol:

 

Én amúgy nem fogadnék semmire, mert ezek a fránya készítők párszor már megleptek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Iqvi, a jó ég áldjon már meg téged is, egy napja sincs kint a rész, de te már spoileres infókat szórsz szét. De akkor hadd játszam el veled is ezt, nehogy kivételezéssel vádoljanak. Neked is a figyelmedbe ajánlom a szabályzatunk idevonatkozó részét:  

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

- Új sorozatok esetén nem kötelező a spoiler kapcsoló használata az epizódok topikjában, illetve akkor, ha a topik címe mellett vagy a címében szerepel a "spoileres" címke. Minden más topikban új epizódnál a spoiler kapcsoló használata kötelező a magyar felirat elkészültétől számított egy hónapig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kolmilan írta:

Ezt tedd spoilerbe, most mondták, hogy ez nem spoileres topik.

És mikortól nem fog számítani spoilernek? Szerk. Most már látom fentebb. Nem aktuális

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy példa: kijelölöm az írásodat:

 

23 perccel korábban, Iqvi írta:
Spoiler

Inkább töröltem, mert nem tudtam megoldani, hogy spoilerbe át legyen téve.

 

Finito, csak annyi, hogy kijelölöd amit spoiler mögé akarsz rakni és rányomsz a szemre a beállításoknál. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.