Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Kár volt megkérdezni. :lol:

 

Nálam minden megtekintéssel erősebb. Mostanában a legtöbbször ezt nézem. Már el se tudnám képzelni máshogy.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sajnos Carrie Fisher halála nagyon rányomta a bélyegét a filmre. :( Több ízben is érződik, hogy mennyire limitált volt a mozgásterük ahhoz képest, hogy mennyi minden függött Leia karakterétől az utolsó epizódban. Ettől nem teljesen függetlenül, a rész utolsó 45 perce viszont nagyon erős. Bár az EpVIII utolsó 45 percétől elmarad, mert attól minden egyes epizód elmarad. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tényleg nagyon érződik, hogy Fisher halála behatárolta a lehetőségeiket, például Maz szerepe kizárólag az, hogy narrálja Leia utolsó cselekedeteit, illetve elmondja azt, amit Leiának kellett volna. Bár így is bámulatos, hogy ilyen szűk keretek között ennyit képesek voltak megvalósítani, és még így is átjön Leia önfeláldozása. Engem részben ezért is nyűgöz le ez a film. Mert nem csak sikerült tovább szőniük az ep7-8 eseményeit, az ott látottakat, hanem mert egy ilyen fontos karakter kényszerszerű kiírása nagyon meg tudja kötni az ember kezét. Mázli, hogy a technológiának hála a lehetőségek már azért tágabbak voltak, mint mondjuk tíz vagy húsz évvel ezelőtt, ahol vagy a teljes off-screen kiírás, vagy a recasting jöhetett volna csak szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sajnos tényleg nagyon érződik, hogy Fisher halála behatárolta a lehetőségeiket, például Maz szerepe kizárólag az, hogy narrálja Leia utolsó cselekedeteit, illetve elmondja azt, amit Leiának kellett volna. Bár így is bámulatos, hogy ilyen szűk keretek között ennyit képesek voltak megvalósítani, és még így is átjön Leia önfeláldozása. Engem részben ezért is nyűgöz le ez a film. Mert nem csak sikerült tovább szőniük az ep7-8 eseményeit, az ott látottakat, hanem mert egy ilyen fontos karakter kényszerszerű kiírása nagyon meg tudja kötni az ember kezét. Mázli, hogy a technológiának hála a lehetőségek már azért tágabbak voltak, mint mondjuk tíz vagy húsz évvel ezelőtt, ahol vagy a teljes off-screen kiírás, vagy a recasting jöhetett volna csak szóba.

És az a legrosszabb, hogy hiába próbálták volna újraírni, egyszerűen Leia megkerülhetetlen. Úgy indítani, hogy mondjuk a temetésén vesznek részt az Ellenállás tagjai, nem fért volna bele. Ő egy Skywalker, látni kellett a halálát.  Plusz tényleg rengeteg minden függött a cselekedeitől. Maz meg tényleg narrátor volt főleg sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. És nem is csak azért, mert Skywalker, hanem mert az utolsó Skywalker, ráadásul az egyik prominens szereplő édesanyja, egyben utolsó élő rokona. Szóval erre még az sem lett volna megoldás, hogy "hát akkor írunk egy sztorit Leia nélkül". Eleve már az ep7 azt a célt tűzte ki, hogy Bent végül a szülei hozzák vissza a jó oldalra, nem Luke - ráadásul ez pont Leia szájából hangzott el. Csoda, hogy ezt végül ilyen körülmények között is sikerült megvalósítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai napig az a véleményem, hogy ha Carrie nem hal meg, ez a film nem ilyen lett volna. Talán megcsinálják Trevorrow könyvét, ki tudja. Mindenesetre áldom a sorsot amiért ezt kaptuk, mert a lehetőségekhez mérten a legtöbbet sikerült kihozni belőle. Szerintem ez Abrams pályafutásának egyik, ha nem a legjobb műve. Egyszerűen bravúros.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nem ezt jelöltem a legjobb filmnek a most futó versenyben.... Bele is lehet kötni sok helyen.... De ekkora szíve egyik SW filmnek sincs! Kilencvenszer láttam A tól Z-ig, de a végén még most is sírok. Mi ez, ha nem a nagybetűs katarzis? 

 

Persze ezt embere válogatja. Innentől nagyon összetett a kérdés, de engem nem érdekel. Csak az amit ez a rész nyújt, és ez a nagybetűs katarzis!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Az szép szám, gratulálok :clap:

Köszönöm, de a számok nem tesznek naggyá. :P 

 

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Én talán ha 5x láttam :D 

Látod, ezért nem megy neked. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Hát... sajnos erre nem tudom azt mondani, hogy jobb lett :D persze ettől függetlenül jól szórakoztam a nézése közben. Sajnos nekem Palpatine behozása (és minden más, ami ezzel jön, pl. Rey hozzákötése) nagyon kilóg az egész trilógiából, főleg így egymás után nézve őket. Ezen kívül még 1 kilógó elemet éreztem ebben a filmben, bár az apróság, csak egész egyszerűen nem értem, miért kellett behozni: Finn erőérzékenysége. Az még hagyján, hogy a TLJ-ben nincs semmi, ami erre utalna, de még a TFA-ban, ami Abrams korábbi filmje, ott sincs egy árva utalás erre :D és ebben a filmben sem kezdenek vele semmit. Hogy a jövőben fognak-e, na az egy jó kérdés...

 

Igyekszem majd írni mind 3 filmről hosszabban kicsit, egyelőre most ezt hagynám itt, mert bizony ennél a jelenetnél nem tudtam nem Nemik kiáltványára gondolni az Andorból :D 

 

image.png

 

"And know this, the day will come when all these skirmishes and battles, these moments of defiance will have flooded the banks of the Empire's authority and then there will be one too many"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Elég régen láttam már, de most, több háttér infó birtokában újra letaglózott. Rey története a Sith könyv után méginkább felemelő. Szinte nincs olyan jelenete a filmnek, amit ne lehetne kötni valamilyen háttér történethez vagy információhoz. Ami viszont a lényeg: itt tényleg elhiszem, hogy egy nagy egész lezárását látom. Hátborzongató a lelkesítő beszéd az Exegolra indulás közben. Akkor szinte minden korábbi szabadságharcos eszünkbe juthat Padmétól kezdve Nemiken és Luthenen át, minden emlékezetes pozitív karakterig. Sőt, azon túl is. Erre még külön pluszt rak a tény, hogy jön a folytatás! :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.