Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

32 perccel korábban, Donát írta:

Bár az is igaz, hogy a PTben sem a Szeparatista vs Köztársaság konfliktus megoldása lett a megnyugtató lezárás, tehát ilyen szempontból nem tudnám megindokolni, hogy ez miért furább. Talán csak azért, mert ott eleve tudtuk, hogy a klón háború hova vezet majd. 

Könnyen lehet, hogy ez a különbség. Ha nem tudjuk, hová fut ki a cselekmény, akkor akaratlanul is lehet mindenkiben valamiféle gondolat, pláne két lezárt trilógia után, hogy mi lesz a táncrend a harmadik részben. Ha ismered a végét, mint az ep3-ban, akkor nem merül fel ilyen szinten eltérés az elképzelés és a megvalósítás között. Az ep9 meg hozott egy olyan fordulatot, amire nem számítottunk, ezt meg kellett emészteni. De szerintem most már lassan félév távlatában jól látszik, hogy az alapminta igazából nem változott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg szerintem annyira a film sem akarja külön választani a kettőt. Bár megjelentek a Xystonok, a végső csatában azok csupán díszletek, és a fő célpont az Első Rend zászlóshajója, a Steadfast. És ez a Resurgent az egész filmben hangsúlyosan jelen van. Ez van ott a Mustafaron, ezen tanácskozik az Első Rend vezérkara, ez jelent meg Kijimi fölött, erre kell hőseinknek felosonnia, hogy kiszabadítsák Chewie-t (és visszaszerezzék a Falcont), és végül ez lesz a Végső Rend zászlóshajója is. És másban sem csökkent az Első Rend jelenléte: az ő rohamosztagosaikkal nyomulnak a film nagy részében, a Végső Rend alá tartozó Sith rohamosztagosok csak a végén jelennek meg, akárcsak a TIE Daggerek. És a Grievous/Tarkin helyét elfoglaló főtiszt, Pryde is ER-es.  A Végső Rend oldaláról nem is ismertünk meg magasabb rangú tisztet, csak a Derriphan kapitányát, Chesille Sabrond, aki Pryde-nak engedelmeskedett.

Szóval szerintem még az alkotók is próbálták bemutatni, hogy az Első Rend és a Végső Rend ugyanannak a testnek, a Birodalomnak a két karja, csak az egyiket egy évvel előbb felfedték, mint a másikat. A konfliktus pedig nem kizárólagosan az Első Rend, hanem a Birodalom visszatérése ellen lett felépítve - és ez az ideológiai harc erőteljesen jelen van az ep7-ben, de ugye már a Vérvonalban is. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Még ízlelgetem. Értem amit írsz, de mégis csak fura, hogy két fél szembenállását kicsit beárnyékolja egy új érdekelt fél (amely kapcsolódik az ERhez, de mégsem ugyanaz) és végül az lesz a legyőzendő árny. 

De nincs új érdekelt fél, mindvégig Palpatine állt a háttérben, az ER mögött is az ő mesterkedése van. Ezt a film elején ki is mondja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De nincs új érdekelt fél, mindvégig Palpatine állt a háttérben, az ER mögött is az ő mesterkedése van. Ezt a film elején ki is mondja.

De akkor miért nem lehetett ugyanazon név alatt szerepeltetni őket? Mi szükség van a "Végső" elnevezésre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval szerintem még az alkotók is próbálták bemutatni, hogy az Első Rend és a Végső Rend ugyanannak a testnek, a Birodalomnak a két karja, csak az egyiket egy évvel előbb felfedték, mint a másikat.

Erről jut eszembe, hogy ez mekkora Palpi zseni megint, korábban kieresztette az első Rendet, hogy az építgesse magát akár azon az áron is, hogy felfedezik, ahogy azt Leia meg is tette a Vérvonalban. Az se számított volna ha a Köztársaság nagyobb figyelmet szentel nekik vagy ha az ER-nek nem sikerül még annyira sem leigázni a galaxist amennyire sikerült nekik, persze ez volt a kedvezőbb forgatókönyv, de ha nem jön be, akkor is legalább lefoglalták a Köztársaságot illetve az Ellenállást amíg Palpi készen áll felfedni a jóval nagyobb fenyegetést rejtő bolygópusztítókkal felszerelt flottáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Donát írta:

De akkor miért nem lehetett ugyanazon név alatt szerepeltetni őket? Mi szükség van a "Végső" elnevezésre?

Egyrészt amit Cupsy írt nagyon tetszetős, másrészt pedig azért mert ez a beteljesedés. Az ER csak egy lépcső volt a Végső Rend felé. Aminek a neve is mutatja, hogy ez lett volna a végső megoldás (a halál :D ). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

De akkor miért nem lehetett ugyanazon név alatt szerepeltetni őket? Mi szükség van a "Végső" elnevezésre?

Mert az Első Rend az első lépcsőfoka a visszatérési tervnek, a Végső Rend meg az utolsó foka. Ez csak két hangzatos név. Felfoghatod úgy is, hogy egy hadsereg két flottájának a neve.

Sidious valószínűleg az endori csata után fájdalmasan tisztában volt azzal, hogyha nem készíti elő megfelelően a terepet a visszatérésére, akkor a Galaxis újra fellázad ellene. Eleve nem támadhatott rá az új Köztársaságra fegyveres erőkkel nyíltan, ahogy ezt nem játszhatta el a régi Köztársaság esetében sem. Szüksége volt politikai szövetségesekre, ezek viszont egy évvel a halála után már az új Köztársaság szenátorai voltak. Újra kellett építenie mindent. Megtalálni azokat, akik tényleg hajlandóak az ő Birodalmát támogatni. Nem szimplán a Birodalom rendszerét, hanem az Első Galaktikus Birodalmat, aminek ő áll az élén.

Erre tökéletes volt az Első Rend, amin át kiterjeszthette hatalmát anélkül, hogy a gyanúja felmerült volna, hogy ő maga feltámadt. Azzal is számolnia kellett, hogy a Birodalom utódállama nem marad örökre titokban. Előbb-utóbb valakinek eljár a szája, elkezdenek pletykák terjengeni és végül az ellenségei szimatolni kezdenek. Na, ezen a ponton megint jól jött az Első Rend. Az lett a kirakat, Snoke-kal az élen. Amikor Leiáék gyanút fogtak, az Első Rendre rálelve nem is kerestek tovább. Azt hitték, hogy az Első Rend csak a Birodalom utódja, Snoke meg egy "Palpatine imitátor". Senkiben fel sem merült, hogy az Első Rend csak része a Birodalomnak, és valójában Palpatine áll mindennek az élén.

És mivel benne volt a pakliban, hogy valakinek eljár majd a szája, elkezdenek pletykálni, ezért Palpatine azt sem engedhette meg, hogy a szövetségesei informálódjanak a bolygópusztító flottiláról vagy róla. Eleve, a flotta építés alatt volt, és amíg nem állt készen, nem kockáztathatta meg, hogy rábukkanjanak. Ő pedig rossz passzban volt.

Szóval az Első Rend egyszerre szolgált elterelésül és olyan eszközként, ami szövetségeseket gyűjthetett az új Köztársaság területéről, sőt, mint tudjuk, még néhány rendszert meg is hódított a Galaxis ismert szegmensében. És ez is szerepe volt: a Köztársaság tesztelése, meddig mennek el. Ráadásul, mivel az Első Rend már szem előtt volt, ők szabadon figyelhették a Köztársaság terjeszkedését, hadi állományát, stb. És persze, sok olyan technológiát tesztelhetett az Első Rend, amit a Végső Rendhez használtak fel. És Palpatine-nak eközben nem kellett attól tartania, hogy ha a Köztársaság felfigyel a bolygópusztító fegyvertesztekre, akkor az Exegol után kezdenek kutatni. Még ha a Köztársaság fel is fedezi a bolygópusztító fegyverteszteket, a Csillagpusztítóhoz utnak el, nem a Xystonokhoz. Az Első Rendet megtámadhatják - aminek elég hadipotenciálja volt már ahhoz, hogy megvédje magát, amíg a Végső Rend bevethető lesz -, de a Xystonok akkor is biztonságban épülhetnek tovább. A Sith katonákat is kiképezhetik, stb. A Végső Rend a teljes titok biztonságában épülhetett, mert mindenki az Első Rendre figyelt. És még ha az egész kirakat el is pusztult volna, a bolt a teljes árukészlettel rászakadhatott volna a Köztársaságra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

És mivel benne volt a pakliban, hogy valakinek eljár majd a szája, elkezdenek pletykálni, ezért Palpatine azt sem engedhette meg, hogy a szövetségesei informálódjanak a bolygópusztító flottiláról vagy róla. Eleve, a flotta építés alatt volt, és amíg nem állt készen, nem kockáztathatta meg, hogy rábukkanjanak. Ő pedig rossz passzban volt.

Logikus amit írsz. De egy dolog nem fér a fejembe. Azt mondod rossz passzban volt és nyilván: a hatalma szertefoszlott, mindent a semmiből kellett felhúzni, vagy nagyon vékonyka alapokról indulni, ami a birodalomból maradt. Ami nekem az ER-rel kapcsolatban tetszett, hogy az Ellenálláshoz képest nagy haderő volt, de a Birodalomhoz képest azért nem. Ehhez képest hogy van az, hogy miközben Palpatine próbál visszajönni a halálból és korábbi hatalma lenullázódott, nemcsak, hogy egy ER szintű fenyegetést tud felépíteni, de még egy VR szintű háttérfenyegetést is. A kettő együtt meg gondolom a Birodalmi hadtestnél is nagyobb fenyegetést jelent az egész galaxisra. Ez elég fura, figyelembe véve, hogy míg hatalmon volt sem tudott ilyen sereget összehozni, most meg a háttérben poroszkálva még elterelésre is futja? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Erről jut eszembe, hogy ez mekkora Palpi zseni megint,

Hát ha nekem is végtelen forrásom lenne, én is kiépítenék két "galaxis-hengerlő" flottát :P

 

Sőt tovább mentem volna a helyében: csináltam volna egy Utolsó Utáni Rendet is, ahol nem csak 10 000 mini halálcsillagom lenne, hanem 100 000 mini Starkillerem, és aminek az elén szintén én vagyok, csak egy fiatalabb klón testben, és a maradék Snoke-okat meg személyi testőrnek használnám, nehogy véletlenül a pofámba kapjak egy adag erővillámot valami kis nyikhaj jeditől. :lol:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És lezárult a Skywalker Saga, a The Rise of Skywalkerrel végignéztem mind a 11 mozifilmet. Az ep9-et amúgy most láttam harmadszorra, szóval nem nagyon vagyok partiban Ody-val, aki lehet, hogy mire én a végére értem a filmeknek, még öt másik alkalommal látta, de kétszer azalatt is megnézte, hogy ezt a posztot megírtam. :P 

 

Azt kell mondjam, hogy harmadikra (bár bizonyos jelenetei sokadikra) megnézve még jobban összeállt számomra a film, pláne így, hogy otthon, nyugiban néztem. Jó-jó a mozi, de így lehet igazán ráfókuszálni egy filmre, ha egyedül vagy, bort kortyolgatsz és az adott lelki állapotodtól függően előre görnyedsz, mert minden milliméter számít, vagy nyugisan hátra dőlsz, mert csak érezni akarod a hangulatot. A film exegoli szakaszát nagyjából C alakban töltöttem, arccal a tévére tapadva. :D És bár a kulcsjeleneteket sokszor megnéztem már a kis tévémen (erre van rákötve a számítógépem), a nagy tévén volt az igazi, ahol a BD futott, nem holmi 720p release. Hát na, a különbség nagyjából olyan, mint Han DL-44-es lézerstukkere és a Csillagpusztító között.

 

Sok kis apró érdekességet sikerült felfedeznem, például eddig zavart, hogy az Ajan Klosson nem látni semmilyen idegen állatot. Na, hát tévedtem, mert bezony ott vannak madarak, egy alkalommal meg majdnem kiszúrja az ember szemét egy randa gyík, csak hát az ember az emberekre fókuszál. De Luke jobb keze is érdekes meglepetés volt számomra. Az ep6-nál jutott eszembe, hogy vajon Luke lenyisszantott keze megvan-e szellem alakban. Szóval most kifejezetten ráfókuszáltam erre, és döbbenten tapasztaltam, hogy Luke végig elrejti azt a karját a köpenye alá. A bal kézzel kapja el Rey fénykardját, a bal kézzel emeli ki az X-szárnyút, teljesen átállt bal kézre, a jobb karját végig a köpeny alatt tartja. Érdekes egy húzás volt ez Abramstől, mintha csak tudta volna, hogy lesz olyan elvetemült rajongó, akit ez foglalkoztatni fog, de csak azért sem adott rá választ (ami nem meglepő, miután itt egy szél szárnyán szálló köpenyből is forradalom lehet).

 

A film nézése közben eszembe jutott az a cifra gondolat is, hogy megeshet, hogy Luke Jedi temploma az Ajan Klosson volt. Ez a hely ugyanis fontos volt Luke-nak, itt tanította Leiát, és ugyanazt a kiképzőpályát használta Rey is. Ezután már nem lenne nagy logikai ugrás, ha kiderülne, hogy a Jedi neveldéjét is itt rendezte be. Elvégre nem tudjuk, hol volt az a templom, csak annyit látni, hogy füves réten áll. Az meg tuti van Ajan Klosson. Szerintetek?

 

Az is eszembe jutott, hogy a Rey-ben lakozó düh, ami néha-néha megnyilvánul ebben a részben, már megmutatkozott az előző részben is, amikor rátámadt Luke-ra. Akkor azért eléggé elszabadult a hölgy indulatok terén, még ha időben vissza is fogta magát.

 

A film vége pedig a maga módján páratlan. Tetszik, hogy az egykori Jedik úgy segítenek Rey-en, hogy jó szokásukhoz híven nem avatkoznak be, de szavakkal, és talán némi Erő boosttal támogatják is. Imádom, hogy az egész Sagát átkarolva szólalnak meg karakterek, Qui-Gontól Ahsokán és Kananen át Luke-ig (meg Aayla Secura :love: is megszólal, akit, ha nem említenék meg, megcsúfolnám önmagamat :D ). Amúgy érdekes, hogy Luke mellett Kanan hangja a legeréjesebb, és talán ő mond olyat, ami Rey-re nagyon igaz: a Jedi ereje a szívében rejlik. Rey egy csupaszív lélek, és szerintem sok tekintetben tényleg ez adja az erejét. Például más a passanai kígyót tuti felszecskázta volna (Obi-Wan zicher), ő viszont inkább meggyógyította az állatot (ami parádés kontrasztban áll azzal, ahogy Obi-Wan szinte szadista módjára darabolja fel az acklay-t). És mindezt attól a Kanantól halljuk, aki Anakinhoz hasonlóan a szívének is élt.

 

És számomra ez egy másik kellemes gondolatot is életre hív: akkor és ott nem csak Kanan, de a fia, Jacen is ott volt, esetleg az anyjával, Herával a Ghost fedélzetén.

 

Amúgy az, hogy Ezrát nem halljuk, jelentheti azt, hogy ő még él? :hmm:

 

No, rövidre fogva a dolgot, szerintem a The Rise of Skywalker még mindig egy jó befejezés, sőt jobb, mint a Return of the Jedi, én legalábbis így látom. Elvarr szinte minden szálat és megágyaz egy jobb Galaxisnak. Talán lehetett volna néhány dolgot még magyarázni benne, de őszintén szólva, szerintem a többi filmhez képest ez sem bír kevesebb magyarázattal a furcsa dolgokkal kapcsolatban. Igen, még nem tudunk mindent Rey apjáról és anyjáról, de, ahogy a klónok körüli rejtélyt tisztázta a TCW, valószínűleg egy jövőbeli mű úgy fogja tisztázni ezt is, sőt az összes többi rejtélyre befut még a válasz. Hogy ez nem a filmben van? Nos, eddig se onnan kaptunk meg mindent. És engem, aki szereti így felfedezni a világot, ez nem is zavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A film nézése közben eszembe jutott az a cifra gondolat is, hogy megeshet, hogy Luke Jedi temploma az Ajan Klosson volt. Ez a hely ugyanis fontos volt Luke-nak, itt tanította Leiát, és ugyanazt a kiképzőpályát használta Rey is. Ezután már nem lenne nagy logikai ugrás, ha kiderülne, hogy a Jedi neveldéjét is itt rendezte be. Elvégre nem tudjuk, hol volt az a templom, csak annyit látni, hogy füves réten áll. Az meg tuti van Ajan Klosson. Szerintetek?

Elképzelhető, hogy a látomásban az Ajan van, viszont akkor oda nagy hiba lett volna vinni az Ellenállást mert a helyet pl. Kylo is jól ismeri. Ám én nem hiszem, hogy Luke az Ajan Klosson vert tanyát.

 

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És lezárult a Skywalker Saga, a The Rise of Skywalkerrel végignéztem mind a 11 mozifilmet. Az ep9-et amúgy most láttam harmadszorra, szóval nem nagyon vagyok partiban Ody-val, aki lehet, hogy mire én a végére értem a filmeknek, még öt másik alkalommal látta, de kétszer azalatt is megnézte, hogy ezt a posztot megírtam. :P

Azért ennyire elvetemült nem vagyok. :P Kedd óta nem láttam. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Elképzelhető, hogy a látomásban az Ajan van, viszont akkor oda nagy hiba lett volna vinni az Ellenállást mert a helyet pl. Kylo is jól ismeri.

Igen, ez egy jó ellenérv. Bár attól, hogy ismeri a bolygót, abból még nem következik, hogy keresné is ott őket. De az biztos, hogy Luke egy ideig ott tanyázott, mert az enciklopédiában írtak arról, hogy ott képezte ki Leiát, és a pálya, amint Rey végigmegy, az Luke gyakorlópályája.

 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért ennyire elvetemült nem vagyok. :P Kedd óta nem láttam. :D

oh my god omg GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, ez egy jó ellenérv. Bár attól, hogy ismeri a bolygót, abból még nem következik, hogy keresné is ott őket. De az biztos, hogy Luke egy ideig ott tanyázott, mert az enciklopédiában írtak arról, hogy ott képezte ki Leiát, és a pálya, amint Rey végigmegy, az Luke gyakorlópályája.

Igen ez igaz, de ez még nem predesztinálja azt, hogy Luke későbbi temploma is ott lett volna. Leia azért is vihette oda az Ellenállást mert csak kb. ő ismeri a helyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 04. - 1:19, Dzséjt írta:

Na, hát tévedtem, mert bezony ott vannak madarak, egy alkalommal meg majdnem kiszúrja az ember szemét egy randa gyík, csak hát az ember az emberekre fókuszál.

Na az hatalmas! Én is csak lestem amikor észrevettem. Amondó vagyok, hogy amíg olyan emberek csináljak az SW-t akik ilyenekre figyelnek, nagy baj nem lehet. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Például más a passanai kígyót tuti felszecskázta volna (Obi-Wan zicher), ő viszont inkább meggyógyította az állatot (ami parádés kontrasztban áll azzal, ahogy Obi-Wan szinte szadista módjára darabolja fel az acklay-t).

Talán azért mert az Acklay rátámadt Kenobira. A felvágása önvédelem volt. A kígyó ellenben nem támadt Rey-re. Bár az is igaz hogy Anakin az arénában az Erővel le tudta nyugtatni a másik dögöt(nem jut eszembe a neve) és még a hátára is ráült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen ez igaz, de ez még nem predesztinálja azt, hogy Luke későbbi temploma is ott lett volna. Leia azért is vihette oda az Ellenállást mert csak kb. ő ismeri a helyet.

Természetesen nem következik egyik a másikból, de nekem fura érzetet ad, hogy Luke két, egymástól független bolygón is Jedi gyakorlóőlaccot rendezett be, miközben Yoda ezt egy bolygón is el tudta rendezni. Ez elég nagyfokú bizonytalanságot ad, ráadásul felveti a kérdést: mi az, amiben az Ajan Kloss kevesebb, mint a Jedi templom bolygó?

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Talán azért mert az Acklay rátámadt Kenobira. A felvágása önvédelem volt. A kígyó ellenben nem támadt Rey-re. Bár az is igaz hogy Anakin az arénában az Erővel le tudta nyugtatni a másik dögöt(nem jut eszembe a neve) és még a hátára is ráült.

Igen, jól rávilágítottál, hogy Anakin meg tudta az Erővel szelídíteni a reeket. Ezzel szemben mindig az volt az érzésem, hogy Obi-Wan már-már Jedire nem jellemző kéjes örömmel intézi el az acklay-t. Azért, ha már mindenképpen meg kellett ölni, ennek lett volna humánusabb módja is. Mondjuk az elhajított karddal lefejezi, vagy alácsúszik és leböki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
On 2/20/2020 at 12:36 AM , Dzséjt said:

A kockázatok és mellékhatások elkerülése végett a spoilerkapcsolót csak az nyissa le, akit nem riaszt el 29 oldalon terpeszkedő, 112 862 karakterből álló tömény Star Wars agymenés egy olyan bezsongott, elvakult és megőrült, na meg (klinikailag még nem igazolt, de sokak által magabiztosan állított) grafomániás Star Wars fantól, mint én vagyok. :D Szóval, elkészültem a kritikával, bár talán jobb szó rá az elemzés. És újra meg kellett állapítanom, hogy azért nem írok a Star Wars filmekről kritikákat, mert képtelen vagyok visszafogni magam. De hát, egyszer van az ember életében utolsó Saga Star Wars film... Vagy kétszer... De lehet, hogy háromszor is előfordul. :)  

 

  Reveal hidden contents

 

Szeretek azzal kérkedni, hogy én mekkora Star Wars fan vagyok. Aztán mindig jössz te, Dzséjt, a kisregény hosszúságú, velős írásaiddal, amelyekkel szépen a földbe tiporsz. :angry::fuckoff::fuck2::lol2::lol: :D

Mindig eszembe juttatod, hogy van még hova fejlődnöm! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ma megvolt a jubileumi 50.-ik megtekintésem. Kellett is, mert a hétvégén a PT és a TCW 66-os részei után látni akartam ezt a tetű Sidioust megdögleni. Annyira megérdemelte, hogy leolvadjon az arca, majdnem megnyúzzák és a végén szétrobbanjon. Hihetetlen sok ember halálát okozta.

A film pedig még ettől független továbbra is ötös. :D @Yoda József neked is bejön még?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ma megvolt a jubileumi 50.-ik megtekintésem. Kellett is, mert a hétvégén a PT és a TCW 66-os részei után látni akartam ezt a tetű Sidioust megdögleni. Annyira megérdemelte, hogy leolvadjon az arca, majdnem megnyúzzák és a végén szétrobbanjon. Hihetetlen sok ember halálát okozta.

A film pedig még ettől független továbbra is ötös. :D @Yoda József neked is bejön még?

Majd amikor újranézem a Sagát egyben, megmondom :P 

 

Szeretem én az összeset amúgy, de majd egy újranézés után majd újraosztom a pontszámokat aszerint, hogyan viszonyulnak (szerintem) egymáshoz a filmek. A Star Wars-t csak Star Wars-szal lehet összemérni ;) Szóval 1-től 5-ig lesz minden pontszám, de az 1-es nem azt fogja jelenteni, hogy azt a filmet utálnám. De kb, elosztom őket normál eloszlás szerint

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nálam 2015 óta egybeforr a karácsony az aktuális SW alkotással. Öt év alatt ez a második év, hogy nincs SW film a moziban, így kénytelen voltam itthon pótolni a "kiesést". Tegnap erre a filmre esett a választásom, és nem hiába. Az a bajtársiasság, egymás iránti feltétlen tisztelet és szeretet ami az SW védjegye volt az OT idején (vagy még akkor se), talán ebben a részbe érhető tetten a leginkább. Csodálatos film, és az utolsó 10-15 percet még mindig megkönnyezem. :oops:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén fantasztikus olyan jedik hangját hallani, mint Ahsoka, Kanan vagy Windu (nem tehetek róla bírom a morgós kopaszfejüt). Nem volt egyszerű helyzet, mert a gonosz legyőzése mindig úgy érdekes ha van valami finesz benne. Az hogy a jók jobban bánnak a fénykarddal az nem elég. Az ep.6-nak ott volt Vader árulása ami zseniális dráma volt, itt meg nagyon üt az hogy a jedik a túlvilágról felsorakoznak Rey mögé, hogy győzhessen. És igen nem csak az ötlet hanem az egész jelenet ahogy kinéz elképesztő. Zene, effektek, Palpatine szétrohadó feje.... wow! Úgy képzelem egyébként hogy azok akik megőrizhették a tudatukat a halál után, tehát Yoda, Luke, Anakin, Obi-Wan és Qui-Gon ezen a ponton minden erejüket összeszedik és az Erőből még azoknak a tudatát is visszahozzák pár pillanatra akik nem voltak képesek arra amire ők. És még igy is kell Rey óriási tudása és még igy is belehal abba hogy legyőzi Palpatine-t. Kylo Ren önfeláldozása teszi ki az i-re a pontot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Úgy képzelem egyébként hogy azok akik megőrizhették a tudatukat a halál után, tehát Yoda, Luke, Anakin, Obi-Wan és Qui-Gon ezen a ponton minden erejüket összeszedik és az Erőből még azoknak a tudatát is visszahozzák pár pillanatra akik nem voltak képesek arra amire ők. És még igy is kell Rey óriási tudása és még igy is belehal abba hogy legyőzi Palpatine-t. Kylo Ren önfeláldozása teszi ki az i-re a pontot.

Én is valahogy így gondolom, eleve ahogy beszélnek hozzá és az a zene...hátborzongató. Hatalmas erőt sugároz minden mozzanata. Gigászok csatája, olyan epic finálé amire előtte számítottunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.