Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Hát nekem roppantúl egyben van a teljes SAGA, viszont soha nem volt titok, hogy a Prequel volt a szívem csücsöke vala :D ám a Sequel oda csücsült másik csücsöknek! :D A Classic csak induri-pindurit sorolódik hátra hozzájuk képest! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár órámba telt de azért elolvastam. :D Rog után talán ez a leghosszabb kritika amit ide írtak. :clap: 

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Annak ellenére, hogy Rey-nek és Poe-nak csak egy-egy közös jelenete volt az ep7-8-ban, az ep9-ben fel sem merül az emberben, hogy hogyan lettek ezek ilyen jó

cimborák. Mintha az egész trilógiában folyamatosan együtt lógtak volna, és teljesen természetes a színészek játéka

Ehhez az is kell, hogy a történet szerint egy év telt el a TLJ óta, ami idő alatt simán jó barátokká válhattak. :) 

Luke-nak elsőre ugyanaz volt a reakciója mint Rey-nek. Az EPVI-ig eltelt időben dolgozta fel a tényt, és biztos volt hatással rá az is, hogy az apja valaha jó ember volt. Rey-nek ezzel szemben pár óra alatt kellett ezzel dűlőre jutni, ráadásul Palpatine minden volt csak jóságos nem.

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Érdekes különbség az életük szempontjából sok dologban hasonlító Luke és Rey között, hogy Luke-ot nem rázta meg ennyire az, hogy szembesült a származásával. Míg Rey elbizonytalanodott magával kapcsolatban, Luke jelét sem adta annak, hogy aggasztaná, hogy egy Sith Nagyúr leszármazottja. Ez a későbbiekben fontossá válik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ehhez az is kell, hogy a történet szerint egy év telt el a TLJ óta, ami idő alatt simán jó barátokká válhattak. :) 

Ehhez nem kellettek a történetben évek, ehhez jó színészek és jó rendezés kelllett. ;) Lehet tíz év is a sztoriba ágyazva, akkor sem ér semmit, ha a film nem tudja átadni a barátságot, mert pocsék a szöveg, a rendezés és/vagy a színészek. Plusz egy barátság kialakulásához sem kellenek évek.

 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke-nak elsőre ugyanaz volt a reakciója mint Rey-nek.

Luke alig pár perccel később már apjának szólítja Vadert és Bentől kérdi, miért nem árulta el neki az igazat, vagyis szinte azonnal elfogadta és nem zavarta. Ha így lett volna, inkább tagadta volna maga előtt is. Luke-ot csak az rázta meg, hogy a halottnak hitt apuka és annak állítólagos gyilkosa egy és ugyanaz és azok, akiket addig feltétel nélkül tisztelt, valójában szemrebbenés nélkül hazudtak neki. De maga az, hogy az apja Sith, nem zavarta meg. Luke sosem kételkedett abban, hogy ő jó ember lenne, de még abban sem, hogy az apja is az volt. Ha Rey-hez hasonlóan úgy gondolná, hogy a vér kötelez, akkor ezeken húsz év múlva is lamentálna - de nem így gondolta, ezért dolgozta fel szinte azonnal az információt, sőt talán nem is foglalkozott vele különösebben.

És már csak azért sem reagálhattak ugyanúgy, mert Luke-nak az addigi hitét és egy emberről alkotott - és hazugságokkal alaposan megtámogatott - álomképét rombolta le Vader, ráadásul csalódnia kellett a mestereiben. Ezzel szemben Rey csak megtudott valamit, amiről addig fogalma sem volt. Ő nem ábrándozott a nagypapáról, nem is hazugott senki sem róla. Mi több, végül az is kiderült, hogy a szülei valóban olyan jó emberek voltak, akikről ábrándozott. Az ő érdekében, jó okkal, az ő védelmében hagyták hátra, és visszamentek volna érte, ha életben maradtak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ehhez nem kellettek a történetben évek, ehhez jó színészek és jó rendezés kelllett. ;) Lehet tíz év is a sztoriba ágyazva, akkor sem ér semmit, ha a film nem tudja átadni a barátságot, mert pocsék a szöveg, a rendezés és/vagy a színészek. Plusz egy barátság kialakulásához sem kellenek évek.

Poe és Rey a TLJ legvégén mutatkoznak be egymásnak. Az a dinamika ami jellemzi a kis csapatot nem egy perc alatt jött létre, a történet szerint meg egy év telt el ami elég idő ehhez. Most nem tudom, hogy jön ide egy hipotetikusan elb*szott forgatókönyv. :D 

 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Luke alig pár perccel később már apjának szólítja Vadert és Bentől kérdi, miért nem árulta el neki az igazat, vagyis szinte azonnal elfogadta és nem zavarta.

Ez borzasztó leegyszerűsítése a dolognak. Nem zavarta? :D Már hogyne zavarta volna? Komplett sokkot kapott a hírtől. A Ben-es hír meg hónapokkal, vagy egy évvel ezután következett. Rey-nek pár órája volt feldolgozni a hírt.

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha így lett volna, inkább tagadta volna maga előtt is.

Annyira nem hitte el, hogy Yodától is azt kérdezi még az EPVI-ban is és amikor maga a mestere erősíti meg a tényt, akkor is meglepődik. Szóval Luke nem fogadta el szó nélkül, hogy Anakin az apja. Voltak kétségei.

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Luke-ot csak az rázta meg, hogy a halottnak hitt apuka és annak állítólagos gyilkosa egy és ugyanaz és azok, akiket addig feltétel nélkül tisztelt, valójában szemrebbenés nélkül hazudtak neki.

Hát igen...a tény, hogy a galaxis második számú k*csöge az apja azért elég ok a megrázkódtatásra.

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

De maga az, hogy az apja Sith, nem zavarta meg. Luke sosem kételkedett abban, hogy ő jó ember lenne, de még abban sem, hogy az apja is az volt. Ha Rey-hez hasonlóan úgy gondolná, hogy a vér kötelez, akkor ezeken húsz év múlva is lamentálna - de nem így gondolta, ezért dolgozta fel szinte azonnal az információt, sőt talán nem is foglalkozott vele különösebben.

Ez szerintem totál nem így volt. Luke az apjával szemben csak a régmúltba kapaszkodhatott, amikor még Anakin Jedi volt, nyilván jó ember is, akit talán nem késő megmenteni. Rey Palpatine esetében ilyen fogódzó nincs. A nagyapja a valaha élt legnagyobb sith. Ezek után más kávéház az egész történet. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hú, Dzséjt, ez hatalmas munka lehetett megírni. Elkezdtem olvasni, de még nem értem a végére.

Tévedsz. Én láttam Dzséjtet gépelni. Kis túlzással max 20 perc lehetett neki ezt begépelni.:D:D

 

Nekünk lenne vagy fél év.:D

 

 

@Dzséjt: Ez irdatlan hosszú. El fogom olvasni(remélhetőleg holnap a munkahelyen), de nem ma este, mert reggelig tartana.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Poe és Rey a TLJ legvégén mutatkoznak be egymásnak. Az a dinamika ami jellemzi a kis csapatot nem egy perc alatt jött létre, a történet szerint meg egy év telt el ami elég idő ehhez. Most nem tudom, hogy jön ide egy hipotetikusan elb*szott forgatókönyv. :D 

Úgy jön ide, hogy egy elb*szott forgatókönyv vagy rossz színészek nem tudnák átadni azt, amit a vásznon látunk olyan hitelesen, olyan élettel telien és természetesen. Nem értem, mit értetlenkedsz ezen. Az, hogy a barátságuk lesüt a vászonról, az nem a történetbe beleszőtt egy év érdeme, hanem Daisy Ridley, John Boyegáé és Oscar Isaacé, na meg Abrmasé és Terrioé.

 

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Már hogyne zavarta volna? Komplett sokkot kapott a hírtől.

Igen, a hírtől, amely szerint a halott apja és a gyilkosa valójában egy és ugyanaz, és Ben Kenobi, na meg Yoda, akiket eddig tisztelt, a képébe hazudott ebben a kérdésben. Nem érzem, hogy ez egyszerű lenne, sőt, bonyolultabb dolog, mint az, amit Rey kapott. A sokk érthető, csak annak nem sok köze van ahhoz, hogy Vader Sith. Ahhoz több, hogy él, holott halottnak kéne lennie, hogy Luke mesterei hazudtak a számára legfontosabb kérdésben, holott igazat kellett volna mondaniuk. Meg ahhoz, hogy Luke világnézete lényegében összeomlott. Ezek zavarták, okkal.

 

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Ben-es hír meg hónapokkal, vagy egy évvel ezután következett.

He? Luke már az ep5 végén Bent kérdezgeti. Az nem hónapokkal, pláne nem egy évvel később van, alig pár perccel később. ;) Egy év amúgy sem lehetne, hisz az ep6 hat hónappal játszódik az ep5 után.

 

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Annyira nem hitte el, hogy Yodától is azt kérdezi még az EPVI-ban is és amikor maga a mestere erősíti meg a tényt, akkor is meglepődik. Szóval Luke nem fogadta el szó nélkül, hogy Anakin az apja. Voltak kétségei.

Egy, most miről beszélsz? Én arról írtam, hogy Luke-ot az nem zavarta, hogy az apja egy gonosz ember, egy Sith Nagyúr, vagyis egy percig sem hitte azt, hogy azért, mert az apja - ahogy te fogalmaztál - a Galaxis második számú k*csöge, neki is annak kell lennie. Egy percig sem voltak ilyen idióta elképzelései, ellenben Rey-nek, aki emiatt még el is menekült minden elől, és, ha nincs Luke, akkor bizony a Galaxis újra rácseszett volna.

És kettő, az, hogy várt egy megerősítést azoktól, akik hazudtak neki, érthető. Talán még reménykedett abban, hogy Yoda és Ben nem cseszték át a palánkon és ő is téved - bár feleslegesen, az ep5 egyértelműen bebizonyította, hogy Luke-nak valójában nincs kétsége. Reménye lehet, kétsége nincs. Amint Vader megszólítja az ep5 végén, egyből így felel: apám. Ösztönből, gondolkodás nélkül. Ha csak egy picit is kételkedik Vader szavában, itt nem szólítja apjának vagy legalábbis nem így. Elgondolkodott volna, de nem, azonnal rávágta. Utána meg kétség kívül Bentől kérdezi, miért nem mondta el. Csak jó szellem ez esetben némán kuksol valahol az Erő honában, és elő sem meri dugni a képét addig, amíg Luke nem tisztázta a dolgot Yodával.

 

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Rey Palpatine esetében ilyen fogódzó nincs. A nagyapja a valaha élt legnagyobb sith. Ezek után más kávéház az egész történet. 

De ettől Rey-nek még nem kéne azt hinnie, hogy amiatt, mert Palpatine a nagyapja, ő is gonosz ember. Érthető végre, mire gondolok? Rey-t az zavarta, hogy a nagyapja Sith, és emiatt rettegett attól, hogy ő is gonosz. Rey alapból összemosta az egészet: a szülei senkik, akkor ő is senki. A nagyapja egy Sith, akkor ő is Sith. Ennyi. Luke ilyet nem csinált, őt nem zavarta apja Sith mivolta, nem érezte azt, hogy a vér kötelezi, hogy ő is gonosz legyen akkor, mert apuci az. Sőt olyannyira nem gondolta így, hogy jól tudta: az apja sem volt született gonosz. Az emberek döntése, hogy azzá lesznek. És ez Sidiousra is igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy jó öreg Bájaleksz szavaival éljek: azanyámot! :D:clap: Kb én is még a felénél tartok, mert mindig megzavar valaki vagy valami a hülyeségével olvasás közben... :angry::fuckoff: Bár annyira élvezetes olvasni, hogy kb a végére se akarok érni :D

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Úgy jön ide, hogy egy elb*szott forgatókönyv vagy rossz színészek nem tudnák átadni azt, amit a vásznon látunk olyan hitelesen, olyan élettel telien és természetesen. Nem értem, mit értetlenkedsz ezen. Az, hogy a barátságuk lesüt a vászonról, az nem a történetbe beleszőtt egy év érdeme, hanem Daisy Ridley, John Boyegáé és Oscar Isaacé, na meg Abrmasé és Terrioé.

De minek foglalkozunk olyannal ami nincs. Se elb*szott forgatókönyv, se elb*szott színészek. A kettő együtt működik: megfelelő időtáv és jó kivitelezés. Azért ha a Craiti csata másnapján ennyire jóban lett volna ez a hátrom ember egymással az abszolút nem lenne hiteles. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Se elb*szott forgatókönyv, se elb*szott színészek.

Én nem azzal foglalkozom, hogy ezek nincsenek, azt dícsérem, hogy ez az egész remekül van megcsinálva. Ody, te ezt tényleg nem érted? Ennyire ostobán fogalmaztam meg?

Azt tartom zseniálisnak, hogy remekek a színészek, akiknek remek párbeszédeket kell felmondaniuk, a rájuk írt remek szerepben tündökölhetnek remekül, egy remek rendező instrukcióit követve. Nem értem, most mi a kínod-bajod. Az a baj, hogy örülök, hogy jó a film, vagy mi? Ennek az egésznek semmi köze ahhoz, hány év telt el, ez csak egy háttérérdekesség a film szempontjából. Az eltelt éveknek egyedül az ep2-ben van fontos szerepe, de ott is épp csak nem jelentéktelen. De kérlek, értsd már meg, hogy itt én a színészeket és a rendezést méltatom, ami nélkül nem érezhetnénk át Poe, Rey és Finn barátságát ilyen mélyen, ilyen szépen, ilyen természetesen, akárhány évet ír az enciklopédia a filmek közt eltelt időre. Ha százat, akkor sem, ha két órát, akkor sem. Szóval azon kötözködsz, hogy én dícsértem a filmet. Gratulálok! :) 

Amúgy működne akkor is, ha a craiti csata másnapján ilyen jóban lennének. A barátság nem évek alatt alakul ki, legalábbis az igazán mély barátság. A két legjobb barátommal 27 éve ismerjük egymást, és nem évek alatt váltunk azzá, hanem öt perc alatt. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ody, te ezt tényleg nem érted? Ennyire ostobán fogalmaztam meg?

Úgy fogalmaztad meg amivel nem úgy értettem egyet, mint Te. :) Kínom bajom nincs, csak reagálok az írásodra. Amivel egyetértek arra nehezen lehet, amivel meg nem, vagy kicsit kesze-kusza arra írok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt. Elolvastam én is. Jó volt olvasni a pozitív lelkesedést a film iránt. Pár dologban jó ötletet is írtál. Persze még sok idő lesz míg minden a helyére kerül.

Nekem még mindig fura írói szemmel(is) való elemzést olvasni(hogy egy karakternek mi a funkciója pl, miért rakhatták be), de hát te író vagy. Most már érdekes mint zavaró.

Amúgy tényleg érdekelne mennyi idő alatt gépelted ezt be.:D:D

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Frenkie írta:

Amúgy tényleg érdekelne mennyi idő alatt gépelted ezt be.:D:D

Pontosan nem tudom, de olyan 8-10 óra lehetett, ami alatt elkészültem (és pár hónap, amíg érleltem :) ). Ebben viszont benne van az, hogy futott mellette a film (amit előre-vissza csévéltam, sok jelenetet több ízben is megnéztem), néha elindítottam a korábbi filmeket is (pár esetben a TCW-t és a Rebelst is), ha idézni akartam vagy csak a hangulatot elkapni vagy valamire nem emlékeztem pontosan, illetve sokszor az enciklopédiákat is lapozgattam hozzá, illetve a wookiepediát is bújtam. Egy biztos, volt egy idő, amikor egyhuzamban négy órán át dolgoztam vele (éjfél tájékán belelestem, és elkapott a hangulat, szóval hajnali négyig dolgoztam rajta), akkor lett meg nagyjából az első fele. 

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Meglepő 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2020. 05. 16. - 0:10, Yoda József írta:

Amikor a youtube tele van fikavideókkal, üdítően hat, hogy ilyet is lehet találni, ráadásul szép nagy feliratkozószámmal rendelkező csatornán :)

Mivel ezen a csatornán rengeteg az "átlag mozi fan" ezért azt hittem hogy ezek megosztó videók lesznek és a like/dislike arány kb. fele-fele lesz. De erről szó sincs. Szerintem adjunk még 10-12 évet a sequeleknek és ezeket is ugyanugy fogja szeretni az átlag mint bármely másik SW-t :) A prequeleknek legalábbis kb. ennyi kellett hogy megváltozzon a közhangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem adjunk még 10-12 évet a sequeleknek és ezeket is ugyanugy fogja szeretni az átlag mint bármely másik SW-t :) A prequeleknek legalábbis kb. ennyi kellett hogy megváltozzon a közhangulat.

 

Remélem, azért az nem kell majd ehhez, hogy helyette a majdani új filmeket szapulják, és ez a velük való összehasonlításhoz kapcsolódjon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap asszonypajtival megnéztük a filmet. Én már láttam egy jó párszor, asszonypajti meg még nem. Most, hogy a Paramounton megy a Palpatine-saga, a befejező epizódra is kíváncsi lett. Nekem sokkal jobban tetszett, mint neki. :D Egyébként, talán az egyik legszebben fotografált epizódja a sorozatnak, meg talán a leglátványosabb is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az EP 8 végén úgy tűnik, hogy senkire sem számíthatnak, senki nem jött a hívásukra, az a maroknyi ember aki a Falconon összezsúfolódott ők az egyetlenek akik még fel merik venni a harcot, csakhogy egy szem hajóval meg 10-20 emberrel lehetetlen lesz megállítani az Első Rendet.

Pontosan. Pont ezért azzal lett volna nálam kerek a sztori, ha innen legyőzik az Episode IX-ben az ER-t. A szembenállás, a kétségbeesett helyzet az ERrel szemben lett felépítve, nem egy harmadik féllel szemben. Nekem a trilógia így sokkal kevésbé kapott egy egységes ívet, nem érzem azt, hogy az kap egy epikus lezárást, amit előtte 2 részen keresztül építettek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Végső Rend nem egy harmadik fél. Ez az egész egy dolog: Darth Sidious Sith Birodalma.

Ráadásul mindegyik trilógia így épül fel: a második rész kissé kétségbeesett helyzetét egy még kellemetlenebb dolog követi. Az ep3-ban ez maga Darth Sidious volt, meg a tény, hogy kiderült, valójában a Köztársaság és a Konföderáció egy kézen volt (mint itt, az ep9-ben, csak itt Első Rendnek és Végső Rendnek hívják a két egy kézben összpontosuló csoportot). Az ep5 után meg kiderült, hogy hopp, a Birodalomnak van még egy mégy nagyobb Halálcsillaga, és egy Vadernél is nagyobb fenyegetés, az Uralkodó is beszállt a játékba (mint itt, az ep9-ben, csak itt Snoke-ot váltotta Sidious).

Annyi a különbség, hogy az OT-vel és az ST-vel ellentétben a PT harmadik része úgy ér véget, hogy még a második részhez képest is pocsékabb helyzetbe kerültek a szereplők.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

De a Végső Rend nem egy harmadik fél. Ez az egész egy dolog: Darth Sidious Sith Birodalma.

Ráadásul mindegyik trilógia így épül fel: a második rész kissé kétségbeesett helyzetét egy még kellemetlenebb dolog követi. Az ep3-ban ez maga Darth Sidious volt, meg a tény, hogy kiderült, valójában a Köztársaság és a Konföderáció egy kézen volt (mint itt, az ep9-ben, csak itt Első Rendnek és Végső Rendnek hívják a két egy kézben összpontosuló csoportot). Az ep5 után meg kiderült, hogy hopp, a Birodalomnak van még egy mégy nagyobb Halálcsillaga, és egy Vadernél is nagyobb fenyegetés, az Uralkodó is beszállt a játékba (mint itt, az ep9-ben, csak itt Snoke-ot váltotta Sidious).

Annyi a különbség, hogy az OT-vel és az ST-vel ellentétben a PT harmadik része úgy ér véget, hogy még a második részhez képest is pocsékabb helyzetbe kerültek a szereplők.

Még ízlelgetem. Értem amit írsz, de mégis csak fura, hogy két fél szembenállását kicsit beárnyékolja egy új érdekelt fél (amely kapcsolódik az ERhez, de mégsem ugyanaz) és végül az lesz a legyőzendő árny. Bár az is igaz, hogy a PTben sem a Szeparatista vs Köztársaság konfliktus megoldása lett a megnyugtató lezárás, tehát ilyen szempontból nem tudnám megindokolni, hogy ez miért furább. Talán csak azért, mert ott eleve tudtuk, hogy a klón háború hova vezet majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.