Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Pildi írta:

Ez nagyon jó meglátás. Ben a szüleivel való viszonyát rendezni tudta, megkapta a megbocsátásukat, de Luke-nak nem volt ilyen lehetősége Bennel, mert amikor utoljára találkoztak, a helyzet nagyon nem volt alkalmas erre.

Sőt, még ennél is súlyosabb a helyzet, hisz a VIIIban Luke bocsánatot sem kér, mikor felvezeti Kylo, hogy miért jött. Az ő kapcsolatuk attól tartok menthetetlen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az EPVI végén lévő három szellem se barátságban vált el életében egymástól. :D

Nem tudom, hogy van-e jelentősége, de ott az vált szellemmé, aki halálával kiérdemelte a már meglévő szellemek bocsánatát, most meg fordítva történt, aki szellemmé vált, azé a megbocsátás tiszte. Lehet, ehhez több idő kell még szellemek esetében is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Pildi írta:

Nem tudom, hogy van-e jelentősége, de ott az vált szellemmé, aki halálával kiérdemelte a már meglévő szellemek bocsánatát, most meg fordítva történt, aki szellemmé vált, azé a megbocsátás tiszte. Lehet, ehhez több idő kell még szellemek esetében is. :)

Tehát Bennek kellene megbocsájtania Luke-nak? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tehát Bennek kellene megbocsájtania Luke-nak?

Jó lenne tudni, hogy Ben miket tett, mielőtt Luke rátámadt volna. Voltak-e már brutális kihágásai, vagy inkább csak fejben/lélekben kezdte el mérgezni Sidious, Luke pedig a baljós jövőjét érezte meg. Meg, hogy Benben mikor alakult ki ez a "gonosz akarok" lenni vonal. Bár alapvetően nyilván mindketten tettek annyit a másik ellen, hogy bocsánattal adózzanak a másiknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem siettem el a hosszabb értékelést, de meg akartam várni vele a második megtekintést, ami tegnap végre megtörtént. :)A film a premieren is tetszett, de amióta részleteiben beszélgetünk róla, ez még inkább így van. És hát a tegnapi mozizás után mit mondjak? Lehengerlő élmény volt, még inkább, mint először. :)

Sokan írtátok már, hogy nem tökéletes film, ahogy nekem is voltak fenntartásaim azokkal a megoldásokkal, amelyekkel kb. mindenkinek itt a fórumon, értem ezen Palpatine visszatérését és Rey-jel való családi kötelékét, de ezen azóta túlléptem, most már nem zavar, sőt. Egyrészt annyira magával ragadó a történet és a lezárása, hogy mindent megbocsátok, másrészt időközben világossá vált számomra, hogy nincs is mit megbocsátani, mert így a sztori csak még jobb lett.

S

okszor írtam már, hogy nekem a Star Wars elsősorban az érzelmek oldaláról adott mindig is nagyon sokat - persze élveztem az akciódús jeleneteket is, de ha csak lövöldözés meg fénykardozás lenne benne, aligha lettem volna rajongója a Saga-nak régen vagy akár most. És ebben a filmben az érzelmek igazán főszereplők, a fő üzenet pedig pontosan az, ami nagyjából az Ep6 végén is: a nem a származás számít, hanem a döntéseink (na jó, ez ott még nem volt üzenet :)) , a szeretet legyőzi a gyűlöletet, az összefogás a legnagyobb ellenfelet is. Pont mint a mesékben. Imádom! :)

A film elejét a kalandok, a második felét pedig a lehengerlő befejezés előkészítése uralja. A kalandok nagyon szórakoztatóak, a történetet átszövő humor most igazán eltalált, ismét kiemelném Thripiót, aki eddigi legjobb alakítását adja, a tőle származó poénok itthon már szállóigék. :D  Jó volt látni a Rey-Poe-Finn triót, kiegészítve Chewie-val, örültem neki, hogy végre hárman küzdenek a jobb jövőért. :)De az új mellékszereplők, pl. Zorri és Babu Frik is nagyon bejöttek, ahogy a gonoszok oldalán a most feltűnő Pryde tábornok is.  Lando-t jó volt viszontlátni, Billy minden percét élvezte, az látszik. És ahogy írtátok, ő sem csak fan service alapon került képbe, segített Poe-nak, amikor az elbizonytalanodott, hogyan tovább. Szükség volt rá. :)

Rey és Ben diádja nagyszerűen működik a filmben, ahogy lépésről lépésre kiderül, mit jelent ez valójában, és a sztori szépen felhasználja a TLJ-ben bemutatott különleges kapcsolatukat. Mindkét színész remekel a közös jelenetekben, de különösen Adam Driver csodálatos, ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni. :)Onnantól kezdve, hogy Leia önként adja az életét, hogy megmentse a fiát fizikailag és lelkileg is, a film egy merő borzongás jó értelemben.  Ahogy Kylo Ren érzéketlen álarca mögül előbukkan Ben Solo, ahogy Rey megérzi, hogy mi történt Leiával és mi ment végbe Benben, aztán Han megjelenése, ez a film egyik csúcspontja, amelyet aztán több csúcspont követ még. Összefogásuk az exegoli szentélyben, Rey halála, Ben áldozata, a csók – gyönyörű jelenetek. Rey szempontjából sajnálom Ben halálát, de a film szempontjából jobb volt ez így. Rey önzetlenül próbált Kylo-nak segíteni már a Supremacy-n is, de ez akkor lepergett Ren önző lelkéről, most viszont az anyja áldozatával visszatért Ben önzetlenül adta vissza a lánytól kapott életet.

 

A Rey-Ben diád közös jelenetein túl szintén libabőrt okozó jelenet volt az ellenálló flotta elindulása az Exegol felé (reménytelen küldetésre indultak, mégis mindenki optimista volt), aztán az egyszerű emberek hajó seregletének megjelenése szintén ilyen élmény.  :)No és a végén a tatuini befejezés méltó lezárása a Saga-nak: a múlt lezárult, a régi hősök már nyugodtan pihenhetnek, ahogy a letűnő Jedi Rendhez tartozó fénykardok is jelképesen remeteségbe vonulnak, hogy átadják helyüket egy új korszaknak. Nekem nagyon tetszik Rey névválasztása, ami nemcsak a  Skywalkerek által képviselt eszmeiség előtti tisztelet kifejezése, hanem azé is, hogy Rey is azok választott családja, a Felkelők/Ellenállók közé tartozik.

Az elején említett jelentősebb negatívumokat elfogadtam, átértékeltem, a kisebbekkel meg nem foglalkozom. A lényeg, hogy nagyon tetszett másodjára is, és jelenleg úgy érzem, hogy még jó párszor szeretném látni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tehát Bennek kellene megbocsájtania Luke-nak? 

 

4 perccel korábban, pb69 írta:

Jó lenne tudni, hogy Ben miket tett, mielőtt Luke rátámadt volna. Voltak-e már brutális kihágásai, vagy inkább csak fejben/lélekben kezdte el mérgezni Sidious, Luke pedig a baljós jövőjét érezte meg. Meg, hogy Benben mikor alakult ki ez a "gonosz akarok" lenni vonal. Bár alapvetően nyilván mindketten tettek annyit a másik ellen, hogy bocsánattal adózzanak a másiknak.

Biztosan mindketten hibások, hogy úg alakultak a dolgok, ahogy alakultak. De Luke már biztosan megbocsátott Bennek szellemként, amikor Kylo Ren meghalt, így amikor Ben is meghalt, már nem volt teendője. Már csak Ben megbocsátása kérdéses, ha azt vesszük, hogy ez egy in-universe lehetséges oka, miért nem jelent meg a végén Luke és Leia mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz felvetés ez a megbocsájtós dolog, csak tényleg erőteljesen ellentmond ennek az Ep.6. Anakinnak igazából csak Luke bocsájtott meg, bár ha jobban belegondolunk, akkor még ez sincs így, hiszen amikor kiderült, hogy az apja, onnantól semmi más nem jár a fejében, mint a megtérítése. Érezte benne a jóságot, és csak arra koncentrált.

Főleg, hogy Luke-kal személy szerint annyit tett Vader, hogy levágta a kezét. Jó, ez így mondjuk elég brutálisnak hangzik, de ez semmi ahhoz képest, ami a többiek között történt. Kenobi levágása lehetett volna még olyan, amiért haragudhatott Luke, de eleve nemrég ismerte meg az öreget, aztán szinte rögtön a "halála" után már szólt is hozzá, nem sokkal később meg már találkoztak is. Szóval Luke-nak sok mindent nem kellett megbocsájtania Vadernek, az apja igazi gaztetteit a fiú csak elbeszélésekből ismerhette.

 

Viszont az Erőszellemek között már sokkal kellemetlenebb lehetett Anakin megjelenése. Azért a Jedi Rendet ritka csúnyán elárulta, nagyon sok jedivel végzett, köztük kisgyerekekkel is. Ezt Obi-Wan és Yoda végig is nézték a felvételeken, ill. utóbbi érezte is az Erőn át. Obi-Wan aztán testközelből tapasztalhatta meg a kissé megtébolyult, hatalomtól megrészegült és gonoszságát kiteljesítő Vadert a Mustafaron. De aztán Vader is megkapta a magáét, mert Obi-Wan "miatt" lett belőle egy koporsóba zárt félember, ha az akkori lávában történő elégés nem lett volna elég fájdalmas.

És ezeket a sebeket az idő sem gyógyította, ezt láttuk az OT-ban. Obi-Wan inkább függetlenítette egykori bajtársát Vadertől, hogy így könnyebb legyen feldolgozni az eseményeket, majd a 4-ben Vader örömmel esett neki egykori mesterének, hogy megölhesse. Később pedig ő és Yoda is egyértelműen kijelentették, hogy Vader menthetetlen, a gonosz enyészetévé lett, már csak elpusztítani lehet, sőt kell is. Azért ebből sem a megbocsájtás tűnik ki. :) 

 

Szóval Anakin esetében azért mindkét irányból elég erős sérelmek voltak terítéken, mégis ott díszelgett egykori mesterei között. Ennél már csak az lett volna jobb, ha Windu is birtokában lett volna a képességnek, aztán ő is ott van Anakinnal. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, pb69 írta:

Viszont az Erőszellemek között már sokkal kellemetlenebb lehetett Anakin megjelenése. Azért a Jedi Rendet ritka csúnyán elárulta, nagyon sok jedivel végzett, köztük kisgyerekekkel is. Ezt Obi-Wan és Yoda végig is nézték a felvételeken, ill. utóbbi érezte is az Erőn át. Obi-Wan aztán testközelből tapasztalhatta meg a kissé megtébolyult, hatalomtól megrészegült és gonoszságát kiteljesítő Vadert a Mustafaron. De aztán Vader is megkapta a magáét, mert Obi-Wan "miatt" lett belőle egy koporsóba zárt félember, ha az akkori lávában történő elégés nem lett volna elég fájdalmas.

És ezeket a sebeket az idő sem gyógyította, ezt láttuk az OT-ban. Obi-Wan inkább függetlenítette egykori bajtársát Vadertől, hogy így könnyebb legyen feldolgozni az eseményeket, majd a 4-ben Vader örömmel esett neki egykori mesterének, hogy megölhesse. Később pedig ő és Yoda is egyértelműen kijelentették, hogy Vader menthetetlen, a gonosz enyészetévé lett, már csak elpusztítani lehet, sőt kell is. Azért ebből sem a megbocsájtás tűnik ki. :) 

A keresztény vallásban aki halála előtt őszintén megbánja bűneit és ha van rá lehetősége, igyekszik azokat jóvátenni, az bűnbocsánatot nyer. Szerintem a Saga is ebben a szellemben íródott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Pildi írta:

A keresztény vallásban aki halála előtt őszintén megbánja bűneit és ha van rá lehetősége, igyekszik azokat jóvátenni, az bűnbocsánatot nyer. Szerintem a Saga is ebben a szellemben íródott.

Azt nem tudom, hogy ebben a szellemiségben íródott-e, de ha ott nem jelentettek problémát a masszív személyes ellentétek, akkor Ben esetében sem számíthatta ezek annyira, hogy ne tűnhessen fel Leia és Luke között. Pláne, hogy Rey-t azért biztosan minél hamarabb szerette volna viszontlátni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Azt nem tudom, hogy ebben a szellemiségben íródott-e, de ha ott nem jelentettek problémát a masszív személyes ellentétek, akkor Ben esetében sem számíthatta ezek annyira, hogy ne tűnhessen fel Leia és Luke között. Pláne, hogy Rey-t azért biztosan minél hamarabb szerette volna viszontlátni. :) 

Végül is csak ötletelünk, mi lehet az oka, amiért nem jelent meg. :) Lehet, hogy egy interjúból majd egyszer ez is kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, pb69 írta:

Később pedig ő és Yoda is egyértelműen kijelentették, hogy Vader menthetetlen, a gonosz enyészetévé lett, már csak elpusztítani lehet, sőt kell is. Azért ebből sem a megbocsájtás tűnik ki. :) 

És pont ez az, amire Anakin rácáfol a végén. Szerintem ezzel elnyerte Obiék megbocsátását is. 

 

A Kylo helyzet azért kacifántos, mert ezt életükben kellett volna rendezni, vagy Kylonak kellett volna hamarabb feldobni a bakancsot najd végignézni, ahogy Luke tesz vmit, amivel elnyeri Kylo bocsánatát. Nálam ez az Obi - Anakin esetben remekül működik. Legalábbis nem érzem gondnak, hogy Obi elvan Anakin szellemével a VI végén. Luke és Kylo esetében kicsit fura lenne nézni őket, tudván, hogy Kylo tök jogosan gyűlölte Luke-ot, és azóta sem történt semmi olyan, ami miatt Kylo megbocsáthatott volna egykori mesterének.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a szellemvilágban már jóval magasabb emonciális szinten vannak, hogy pitiáner sérelmekkel foglalkozzanak. Eleve már csak az kerül oda aki az Erő szerint odavaló.

Nem hinném hogy a Kozmikus Erőben naphosszat egymást cssztetnék holmi evilági sérelmek miatt.:D

Az már egy olyan magas szellemi szint hogy az életükben elszenvedett sérelmek teljesen jelentéktelen. 

 

Viszont eszembe jutott egy gondolat miért nincs ott Ben Solo a végén. Mert maga a jelenet azt(is) bemutatja hogy ott végződik ahol készítési sorrendben elkezdődött.

Nekünk első generációs rajongóknak egy nagyon szép gesztus.

Hogy is indult 42 évvel ezelőtt a Saga? Mi történt abban a kunyhóban? Hát Luke nézett egy hologramot amin Leia szerepel. Így kezdődött.

Hogy végződik? Luke és Leia szellemként ugyanazon a helyen megjelennek. Szerintem ez egy szép utalás és ha így vizsgálom akkor Ben Solo-nak ott nincs keresnivalója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, pb69 írta:

Én ott azt nem értettem, hogy minek áttölteni az adatot. Nem tudta volna a kém átadni a tárolót, aztán mehetnek is.

 

Én se vágom a dolgot. Csak az ugrott be hogy az eset kiötlője úgy akarta izgisebbé tenni azt a szálat. Persze ez az adatáttöltős probléma megértésében egyáltalán nem segít.

 

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ez amúgy nem kikacsintásként került bele a 8 miatt? Állítólag Abrams valami olyasmi koncepciótervet osztott meg, hogy Luke eredetileg lebegő kövek között levitálgatott volna az Ahch-Ton

 

Arról a koncepcióról ezelőtt nem tudtam. Amúgy lehetségesnek tartom hogy arra akartak utalgatni.

 

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem amúgy Rey az Erőn keresztül érzi meg mi baja a lénynek. A sebe még el van takarva, amikor a lány már közeledik hozzá és kapcsolatot teremt vele az Erőn keresztül.

 

Ez korábban bennem is felmerült.

 

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Na ő a 6-ban tuti nem köveket hajigált volna a Rancor vermében a szörnyre. Ösztönből szerintem úgy összecsomagolta volna az Erővel, hogy lett volna belőle a gazdinak egy olyan kis Watto-féle dobókockája. :D 

 

Hát nagyon valószínű hogy a csajszi sokkal durvábban bánt volna el azzal a rémmel. :D

Amúgy Luke nem hajigált köveket a szörnyikére. Csak egyszer vett követ a kezébe. Mikor bebújt egy lyukba és amaz benyúlkált hogy kiszedje onnan. No akkor a srác egy nagyobb kődarabbal kétszer megpüfölgette a melák nagy kacsóját.

A dobálás eszköze egy emberi koponya volt. Akkor a fel-le mozgatható nagy ajtó kapcsolója volt a célpont.

 

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Amúgy biztos, hogy Rey meghalt és fel kellett támasztani? Nem lehet, hogy csak elájult, vagy ha annál durvább állapotba is került, de még ténylegesen nem halt meg?

 

A nyitott szemei hitették el velem hogy meghalt. úgy nagyon hullaszerűnek tűnik.

Plusz először úgy álltam a dologhoz hogy Ben azért hal meg mert  Rey feltámasztása miatt szinte az összes erejét átadta neki és csak egy rövid időre való maradt meg benne. Később az is eszembe jutott hogy talán a zuhanás okozta sérülései miatt halt meg. A felszínieken kívül súlyos belső sérülései is lehettek neki.

Amúgy már lehetségesnek tartom hogy a lányka csak jó keményen elájult. Talán be is kómált.

 

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

De mintha Leiánál ez nem történt volna meg, mert "várta" Bent, hogy együtt, szépen, kézen fogva tehessék meg az utat. Főleg, hogy Ben elvileg nem volt a képesség birtokában, ellenben édesanyja úgy "halt meg", hogy össze voltak kötve az Erőn keresztül. Lehet ebben egy olyan rejtett üzenet is, hogy Leia kvázi átkísérte fiát az örökkévalóság felé vezető úton, így az annak ellenére tudott (anyjával együtt) Erőszellemé válni, hogy nem volt meg rá alapból a tudása.

 

Ez az elmélet nagyon bejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Viszont eszembe jutott egy gondolat miért nincs ott Ben Solo a végén. Mert maga a jelenet azt(is) bemutatja hogy ott végződik ahol készítési sorrendben elkezdődött.

Nekünk első generációs rajongóknak egy nagyon szép gesztus.

Hogy is indult 42 évvel ezelőtt a Saga? Mi történt abban a kunyhóban? Hát Luke nézett egy hologramot amin Leia szerepel. Így kezdődött.

Hogy végződik? Luke és Leia szellemként ugyanazon a helyen megjelennek. Szerintem ez egy szép utalás és ha így vizsgálom akkor Ben Solo-nak ott nincs keresnivalója.

Engem meggyőztél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan élményem volt az IMAX-ban, ami kiütötte a biztosítékot. Harmadjára láttam a filmet, de egyre inkább beszippant. Ha elfogadjuk, hogy ez a történet és átadjuk neki magunkat, akkor olyan szinten elvarázsol, hogy az döbbenetes. A végén konkrétan szólni nem tudtam, annyira letaglózott. Olyan erős jelenetek vannak benne, akkora univerzum tágítás, hogy még most se hiszem el. Egyébként azt se, hogy ezt az a JJ rendezte aki elég biztonsági játékot játszott a VII-ben, de ez valahol érthető is, hisz az csak a bevezetés volt. Itt viszont mindent beleadott. Magasan a legjobb filmje az embernek. Ennyi réteget, rejtett utalást és mondanivalót nem is tudom mikor láttam utoljára egy SW moziban. Tökéletes lezárás egyébként, és az is most szilárdult meg bennem, hogy én ezeket az új karaktereket egyszerűen imádom! Legszívesebben velük nézném a folytatásokat is, de sajnos erre csekély az esély mert a film most nem hozott 10 milliárd dollárt az első napon... Lehet sok oldalról nézni a folytatásokat, de azt már most le merem írni, hogy pl. színészi játékban ez a trilógia olyan szinte alázza az előző hat filmet, hogy azt elmondani nem lehet.

 

Írok majd bővebben is róla, de ez most nagyon kikívánkozott belőlem. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb remek Terrio interjú.

 

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/star-wars-writer-sets-record-straight-perceived-last-jedi-jabs-1265168

 

“Those people who see it as a meta-argument between J.J. and Rian are missing the point, I think. At the end of The Last Jedi, Luke has changed,” Terrio tells The Hollywood Reporter. “I think it would be a bad misreading to think that that was somehow me and J.J. having an argument with Rian. It was more like we were in dialogue with Rian by using what Luke did at the beginning of The Last Jedi to now say that history will not repeat itself and all these characters have grown.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Riddick írta:

pb! Ha még csak ezt értelmeznék félre!!! Huhúúú! Egyesek már világvége hangulatban siratják a teljes Sequel Trilógiát.

És itt is erre a legfrissebb példa. Erre a videóra 100%-osan igaz Luke híres mondata: "Elképesztő! Minden egyes szavad tévedés!" Fájdalmas hallgatni azt a sok sületlenséget amit ez összehord. Ráadásul meg lehet nézni a kommenteket, mindenki beáll mögé. Ékes példája annak, hogy hogy manipulál a média. Senkinek sincs önálló gondolata, mindenki csak beáll ekézni a filmet, mert most azt "kell".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően tetszik Kenny munkássága és a Retroshock sorozata kifejezetten jó, DE! Amit a Star Wars filmekkel művel véleményezés címszó alatt, az hihetetlen! És pontosan, amit te is írtál... a kommentekben még durvábban megy a fröcsögés és teljes vállszélességgel beállnak a tag véleménye mögé. De az új film kapcsán nem ez az egyetlen ilyen videó. Több "Miért sz*r a Skywalker kora?" és ehhez hasonló című értekezés, észosztás jelent meg a YouTube-on az utóbbi napokban... az írásos véleményekről nem is beszélve (Meghalt a Star Wars; a Skywalker kora nem méltó a Star Wars névre; stb...) rendkívül hervasztó, ami folyik.

Ezt a videót, amit betettél már azért sem nézem meg, mert nem vagyok kíváncsi Kenny fröcsögésére. A korábbi részekről készített videóit megnéztem, ez már annyit sem ér, hogy rákattintsak! 

A következő PodCast-ben azért is megmutatjuk, hogy vannak, akik nem így gondolják! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint bekerültetek a mókuskerékbe. :) Ezek hoznak kattintásokat, a gyűlölet a kifizetődőbb. "Meghalt a Star Wars" és társai baromságot annyiszor elsütötték már. Innen üzenem nekik, hogy sose fog meghalni. :) 

 

28 perccel korábban, Darth Riddick írta:

a kommentekben még durvábban megy a fröcsögés és teljes vállszélességgel beállnak a tag véleménye mögé.

Ez kb. hány ember lehet? Tíz? :) Sose felejtsd el, hogy épeszű ember nem fog ilyen videók alá írogatni. Ő szépen hazamegy és elkönyveli ezt is egy szórakoztató alkotásnak, és ebből kifolyólag a legközelebbi SW filmre is elmegy a moziba. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos annál kicsit több! Ezek népszerű videósok, és jól írta mui-ruy az imént, hogy elképesztő hogyan manipulál a média ilyen téren (is). Sajnos az új trilógia és az egész Disney-éra közmegítélését merőben befolyásolják! 

Egyébként igazad van, épeszű ember nem ír ezek alá, én sem teszem. Már nem is olvasom. Mint írtam, a fent berakott videóra sem kattintottam rá, mert annyit sem ér, nyilván a kommenteket sem olvastam, de nagyon jól tudom, hogy mi mehet ott.

 

A baj ott is tetten érhető, ha az ember hallgat egy filmes podcast-et más témában (vagy cikket olvas alapvetően más filmről) és valahogy szóba kerülnek a Star Wars filmek, akkor jönnek a vállalhatatlan, rosszindulatú megjegyzések 'már csak azért is' alapon... szóval sajnos a dolog nem annyira bagatel, mint gondolod! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szokás szerint túl van lihegve a dolog. Itt a tagok véleménye jobban számít, mint egy nímand sz*ros videója a netről. Nehogy már azon lamentáljunk, hogy totál érdektelen fazonok mit gondolnak a filmről? Aki arra kíváncsi az nézzen ilyen videókat és irkáljon alájuk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően igazad van, de sajnos a helyzet akkor is elgondolkodtató, ha alapvetően nem is törődsz a dolog ezen oldalával. 

Mindenesetre hatalmas dolog, hogy van ez a fórum, ami a Star Wars-t kedvelők gyűjtő tégelye és mentsvára lehet!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfigyeltem, hogy a mai világban pozitívan csak a Marvelről beszélnek az emberek, negatívum meg minden más, ami nem a Marvel. :D Ez van gyerekek, a média mára már elengedhetetlen az embereknek. Manapság már mindenhol manipulálják az embereket. Van egy irány és attól nem térnek el. Most jelen esetben a SW fikázása.

 

Ezért kellene kontraként megjeleníteni a pozitívumokat is. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.