Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudjátok mi a fura? Hogy a sith tőrön lévő koordináták már a Halálcsillag roncsaihoz vezetnek, azaz az EPVI után vésték bele a tőrbe ezeket a koordinátákat. 

Elképzelhető, hogy amikor Ochi bebukta a feladatát - nem sikerült Reyt leszállítania Palpinak - elintézte, hogy rávési a koordinátákat a tőrre. De hogy miért, az rejtély. Talán félt Palpitól és inkább ellene fordult? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Tudjátok mi a fura? Hogy a sith tőrön lévő koordináták már a Halálcsillag roncsaihoz vezetnek, azaz az EPVI után vésték bele a tőrbe ezeket a koordinátákat. 

Ráadásul a tőr alakja pont beleillik a roncsokba is. Vajon miért véste bele Ochi a szöveget? Vagy az aki készítette? Esetleg a készítő Ochinak akart iránymutatást adni a Wayfinder helyéről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Arra értettem, hogy Palpi ellen fordult volna.

Értem. :)

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nagy kópé volt ez az Ochi. Már ha ő volt persze. :P 

Ha a tőr az ő tulajdona volt, akkor elképzelhető, hogy a fickó rávéste. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ochi képregényt akarok! :D Amúgy ebben a filmben annyi szál van, hogy 100 regényt meg 200 képregényt meg lehetne tölteni velük. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiúk, be kell vallanom valamit: az itteni eszmecserék és "pozitív" hangulat - már amennyire :P - egyre jobban megszeretteti a filmet velem. Pedig az első megtekintés után... hát nem éppen boldogan jöttem ki a moziteremből. :D Holnap írok majd szerintem egy hosszabb véleményt, ott kifejtem, hogy mik tetszettek a filmben és mik nem. Osztályozás még mindig nincs, erősen őrlődök a 3 -as és a 4 -es osztályzat között. Korábban 3 -as volt, mostmár a 4 -es felé kanyarítok de még kivárok a holnapi véleményemmel. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Fiúk, be kell vallanom valamit: az itteni eszmecserék és "pozitív" hangulat - már amennyire :P - egyre jobban megszeretteti a filmet velem.

Sokat számít a közeg, annyi szent. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Go Rien Moss írta:

Én ezt nem negatív reagálásnak írtam, mint SW rajongó én csak tiszta szívemből örülök annak, hogy te rettenetesen élvezed az egészet olyan tálalásban ahogy kapod és akiktől kapod a filmeket.
Ez egy remek dolog.

Ne aggódj, egy pillanatig sem vettem úgy, hogy negatív reagálás lenne ;) ez érezhető is volt a hozzászólásodból! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 20. - 9:00, csoli1138 írta:

az lehet, hogy mindenkibe beleesik kicsit aki szembe jön(még jó, hogy Chewie és Poe megúszta), hisz olyan ingerszegény előélete volt. Rey persze, hogy úgy nézett rá, mint még soha senki, hisz addig mindenki csak egy darab sz... rohamosztagosnak nézte.

 

De Chewie! Végre működik. Tényleg. És nagyon jó volt, hogy ez az új csapat igazi barátként elment megmenteni. Nem kutya többé! Barát és sorstárs/bajtárs. Nekem most jött át ez először igazán!

Az jó mert Chewie úgy került eredetileg a csapatba hogy Han kimentette egy birodalmi rabszolgatelepről, mivel a Wukiknak nagyon nagy szó a szabadság, ezért megígérte hogy amíg Han él vele marad, persze a kalandok alatt össze is haverkodtak. + A Wukik ritka jó szerelők, gépészek, pilóták, így ketten kitettek simán három főt mint személyzet. Csak ugye az ágyúkhoz mindig kell 2 lövész. Na most ott tartunk hogy ha szigorúan vesszük az eredeti csapatból csak ő él meg Landó, akié volt eredetileg a Sólyom, na meg persze a két robot. Chewie most 250 éves, rá még lehet számítani, de mindenki akinek köze volt a Skywalkerekhez az halott. Chewiehez csatlakozott Ray, Finn, és Poe, meg Bibi 8, meg most kis mütyür, gyakorlatilag újra van egy új csapat, ha nagyon szeretnénk, + valljuk be hülyén néz ki a csibész Han Soló 80 évesen. A Falcon is maradhat a két lövész is megvan. A Fiatal nézők igénylik a fiatalabb szereplőket vagy a nem fiatal, de nem is emberközeli lényeket. Yodát szerettük 800 évesen is , Baby Yoda meg 50 évesen gyerek de imádjuk. Chewie még Yodát is ismerte szeméjesen, még akár főszereplő is lehet, Maz is szereti.         

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Leia volt a favoritom az idei Madness-en. És most hasított belém, hogy ez a nő megérezte a fia halálát, és mégis küzdött ellene körömszakadtáig. Anakinnal ellentétben nem dobott el mindent csak azért, hogy megmentse. Ő a saját maga morális keretei között próbálta ezt megtenni. Milyen lehetett úgy élni, hogy láttam mivé lesz a fia? És küzdött ellene! Végig! Ez egy olyan drámai réteg ami az egész folyatásra rárakodik. Te jó ég.... :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 20. - 14:48, Pildi írta:

Ezért nem kell spoilerezni. :) Én imádom a meglepetéseket a moziban átélni. És épp ezért nekem sem volt sok a fanservice. 


Meglepetés: Én is szeretem a meglepetéseket a moziban átélni, na de... mellettem jobb oldalról egy hörcsög ült végig a pofáját tömte, bal oldalamon meg egy világítótorony, fél percenként a telefonját nézegette, az idióta legalább sötét hátteret használt volna, de nem. De mivel az egyik egy "hölgy" volt, a másik meg egy férfi kb 10 éves gyerekkel , így elhagytam az Obivan féle buckalakó riasztó üvöltést, a telefont összegyűrtem volna és kidobtam volna az első sor elé, de ez sem illik, ha az ember már 50 éves 190cm és 120 kiló, na meg én is a dinamikus Anakin féle tárgyalásokat szeretem, ha muszáj.
   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 20. - 21:59, Ody Mandrell írta:

@csoli1138 még mi is szokjuk. :D Én biztos írok róla hosszabban. Amúgy a film alatt sokszor éreztem libabőrt ami nagyon jó jel.

Mázlista, nálatok ment a klíma a moziban , én meg majd megsültem egy ingben. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tudjátok mi a fura? Hogy a sith tőrön lévő koordináták már a Halálcsillag roncsaihoz vezetnek, azaz az EPVI után vésték bele a tőrbe ezeket a koordinátákat. 

Az a tőr nagyon lóg a levegőben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fontos elem, amit jó lenne helyre tenni. Ne lapozzunk már valami fölött, ami lóg a levegőben. Ezt annyira nem értem, komolyan. A filmnek van egy csomó pozitív része, leírtam nem egy hsz-ben. De miért kell lényegtelen elemnek titulálni valamit, amire nincs válasz, pedig jó lenne?  Nincs tökéletes film, a negatív elemekről (ha ez egyáltalán az) ugyanúgy beszélni kell, mint a pozitívakról, különben jön a strucc effektus. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Fontos elem, amit jó lenne helyre tenni. Ne lapozzunk már valami fölött, ami lóg a levegőben. Ezt annyira nem értem, komolyan. A filmnek van egy csomó pozitív része, leírtam nem egy hsz-ben. De miért kell lényegtelen elemnek titulálni valamit, amire nincs válasz, pedig jó lenne?  Nincs tökéletes film, a negatív elemekről (ha ez egyáltalán az) ugyanúgy beszélni kell, mint a pozitívakról, különben jön a strucc effektus. 

Az, hogy nincs megmagyarázva nem negatív. Nyilván Ochi kavart, hisz nála volt a tőr. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 21. - 9:12, Mestal írta:

 

Időközben rájöttem hogy felesleges bármit is írnom, mert túl sok időt/energiát áldozok arra, hogy alaposan és értelmesen kifejtsem amit gondolok, itt az érdemi részre úgysem kapok választ, csak ha valaki a haveri sleppből ír összevissza zagyvaságokat arra mennek majd a gratulációk. Szóval úgy tűnik tartalmi megbeszélés, kritika nem lesz, csak a szokásos ömlengés. Sok sikert mindenkinek a film ötből hatcsillagos értékeléséhez.

 

:D

Itt többen írták akik rajongóknak vallják magukat, hogy első megnézésre csak hirtelen jövő vagdalódzás lenne véleményt írni, egyszerűen 2x-3x meg kell nézniük a filmet hogy ülepedjen és ne hirtelen kirohanásból mondjanak olyat amit később megbánnának, vagy másképpen gondolnának. Ezzel magam is így vagyok, pedig van mögöttem kb 40 év SW. De vér fanatikus azért nem vagyok.
Példázva: Van 2 lány mind a kettő top 10 de választanom kell melyiket szeretném ágyba vinni, választok, a másik bólintva elköszön, akit választottam lekapcsolja a villanyt mert szégyenlős.
Megtőrténík aminek meg kell, 10/10 reggel ébredéskor mégis a másik lány fekszik mellettem, mosolyog és megkérdezi jól éreztem e magam, a válasz persze igen, akkor jó, mert neki nagyon bejövős vagyok és a barátnőjével ezért cseréltek a sötétben. Végül is nagyon klassz volt mind a kettőnknek, semmi panaszom nem lehet, kedves meg szuper aranyos, de nem ő rá számítottam, ezt most emészteni kell, jól jártam vagy sem a cserével hiszen ugyan az a pozítív élmény megvolt, ha még 2x vele leszek tudva már az előzményeket és hogy milyen jó is volt lehet hogy még jobb lesz de ez csak utána fog kiderülni.
Jőtt egy film aminek láttam minden előzetesét, ezek alapján jónak is ígérkezett, jó is lett, a három közül ez tetszik a legjobban, a kérdés az hogy el tudom e fogadni azt amit a sors adott, megnézem még vagy kétszer és próbálom kihozni belőle a maximumot, vagy ragaszkodom ahhoz az elképzeléshez amit senki nem ígért. Szerintem megnézem még 1x 2x figyelek a részletekre és arra is hogy ennek a filmnek milyen célnak, igényeknek kell megfelelnie mindenki felé aki nem átlag néző, ez a fórum ugye nem az átlag nézők fóruma, légy egy kicsit több türelemmel, esetleg nézd meg később még 1x, hátha neked is megváltozik a véleményed. Azt viszont ne felejtsd el hogy ez olyan mese aminek tetszenie kell 10 és 55 év között mindenkinek hogy sok pénzt hozzon a konyhára, de patakvér sem folyhat mert akkor magasabb a korhatár, aztán a rajongó fószert nem engedik be a 10 éves fiával, pedig a 10 éves az igazi célpont, neki vehetsz meg mindent ami SW.
     

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 21. - 20:11, Bomarr írta:

Csak érdekességből irom, de az idei Joker film is B+ értékelést kapott a Cinemascore-on.

Úgy látszik nem értették meg a filmet, vagy csak simán kevés az empátia egyesekben, J.P nem a kedvenc színészeim egyike mégis csak miatta halt meg Maximus,
de azt el kell ismerni hogy nagyon odatette magát ebben a filmben, érezni lehetett végig a fájdalmát az őrlődését, szenvedését ami Jokert csinált belőle, amiért meg a kőrnyezete volt a felelős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Fontos elem, amit jó lenne helyre tenni. Ne lapozzunk már valami fölött, ami lóg a levegőben. Ezt annyira nem értem, komolyan. A filmnek van egy csomó pozitív része, leírtam nem egy hsz-ben. De miért kell lényegtelen elemnek titulálni valamit, amire nincs válasz, pedig jó lenne?  Nincs tökéletes film, a negatív elemekről (ha ez egyáltalán az) ugyanúgy beszélni kell, mint a pozitívakról, különben jön a strucc effektus. 

Elsőre azt mondanám, hogy volt egy kütyüje ami segített behatárolni, megtalálni az útkereső holocront, de vagy nem volt megfelelő járműve átmenni érte, vagy észrevette a rohamosztagosokat akik fellázadtak, csinált a tőrből egy térképet, elment segítséget, erősítést, vagy járművet szerezni, de közben beesett az alagútba és nem sikerült megegyezni a nagy kukaccal. Csak egy ötlet.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ki melyik trilógiára lett volna jobban kíváncsi? Ha Ryan vagy JJ csinálta volna az egész trilógiát?

Az egyértelműen látszik, hogy JJ a fanok kielégítésére ment volna rá, de Ryan meg mert volna olyan dolgokat meglépni, ami váratlan, és szembement volna a tömeg akaratával. Én imádtam a TLJt és nagyon kíváncsi lettem volna, hogy folytatja Ryan. Szerintem egy Rey és Ben központúbb filmet kaptunk volna, ami már csak rájuk koncentrál, ahelyett behozott volna a végére még egy nagy főgonosz Snoke helyett.

Másik oldalon pedig arra is kíváncsi lettem volna JJ hogyan építi fel Reyt és az ő történetét, és csak remélni tudom, hogy Palpi is végig ott volt a fejében. Úgy érzem mindkettő trilógia egységesen sokkal jobb volna, de ha választanom kéne én valszeg Ryan-t választottam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Rian folytatást én is megnéztem volna, de erre esély sem volt. Eleve egy filmre szerződött. 

 

JJ-vel nincs bajom, számomra itt most jól vizsgázott. Én úgy látom, hogy ez a film Abrams TLJ-je. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.