Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Basszus, tényleg! Most már emlékszem. Ezt minek kellett beletenni a filmbe? :roll:

Hogy kegyen miért aggódnod. :D 

 

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De hát ez nem volt elég egyértelmű már a TFA óta?! 

Szerintem rohadtul nem. :D Ok, visszatekintve voltak jelek, de egyértelmű? Akkor? Szerintem nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Direkt aludtam rá párat, hogy kiérjen a véleményem. Igazából amondó vagyok hogy nem egy klasszikus értelemben vett jó film. Teljesen megértem ha az embereknek komoly problémájuk van ezzel a résszel. Viszont nem is emlékszem mikor szórakoztam utoljára ennyire jól egy filmen. Igazából a Star Warsok közül első nézésre ennél jobban csak az ep.3 tetszett (a régi trilógia itt ugye kiesik nálam mert annyira kicsi koromban láttam a régi filmeket, hogy nem emlékszem az első nézésekre).

A film túlnyomó részét végigvigyorogtam és azóta is egy általános jókedv lett úrrá rajtam. Az elmúlt napokban jó volt visszagondolni mennyire piszok szórakoztató volt ez a film. És mindezt úgy mondom hogy például Palpatine visszatérésének vagy Rey származásának egyáltalán nem örültem. De még így is: új Star Wars az elmúlt 14 évben még nem dobott fel ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így éreztem. De mondtam is neked, hogy a film alatt többször volt libabőr ami nálam nagyon jó jel.

 

Egyébként azt érzem, hogy ez Abrams karrierjének talán legmerészebb filmje. Mellette még Rian is elbújhat az újításaival. :D De komolyan.... Azért így belevágni a lecsóba és kb. átalakítani a főbb dolgokat, na ehhez vér kell a pucába, nem kevés. Akik itt Kennedy kirúgását várják azok mit hisznek? Hogy majd Filoni vagy Favreau elhozza a megváltást a full fanservice-el? :D LOL.

 

Egyébként ma láttam harmadjára így már teljesen belassult, hisz ismerem a sztorit, ezért tudtam figyelni a részletekre. Ha az emésztendő történeti elemeket nem nézem, ez egy k*rva szórakoztató film! Mondjuk ha nézem őket ,akkor is az. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 minutes ago, Ody Mandrell said:

Hogy kegyen miért aggódnod. :D 

 

Szerintem rohadtul nem. :D Ok, visszatekintve voltak jelek, de egyértelmű? Akkor? Szerintem nem...

Na, várjunk csak! Finn azt akarta mondani Rey-nek, hogy ő, saját maga Erő-érzékeny? Tehát hogy Finn Erő-érzékeny? Mert én úgy értelmeztem az írásod, hogy azt akarta mondani Rey-nek, hogy Rey az, aki Erő-érzékeny. (Amely a TFA óta elég egyértelmű, mint írtam is... :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bomarr írta:

Direkt aludtam rá párat, hogy kiérjen a véleményem. Igazából amondó vagyok hogy nem egy klasszikus értelemben vett jó film. Teljesen megértem ha az embereknek komoly problémájuk van ezzel a résszel. Viszont nem is emlékszem mikor szórakoztam utoljára ennyire jól egy filmen. Igazából a Star Warsok közül első nézésre ennél jobban csak az ep.3 tetszett (a régi trilógia itt ugye kiesik nálam mert annyira kicsi koromban láttam a régi filmeket, hogy nem emlékszem az első nézésekre).

A film túlnyomó részét végigvigyorogtam és azóta is egy általános jókedv lett úrrá rajtam. Az elmúlt napokban jó volt visszagondolni mennyire piszok szórakoztató volt ez a film. És mindezt úgy mondom hogy például Palpatine visszatérésének vagy Rey származásának egyáltalán nem örültem. De még így is: új Star Wars az elmúlt 14 évben még nem dobott fel ennyire.

Én is így vagyok vele, csak második megnézésre. De esküszöm, van bennem egy adag bűntudat, hogy tetszik, mert nagyon is jogos az itt is hangoztatott aggályok egy része. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Na, várjunk csak! Finn azt akarta mondani Rey-nek, hogy ő, saját maga Erő-érzékeny? Tehát hogy Finn Erő-érzékeny? Mert én úgy értelmeztem az írásod, hogy azt akarta mondani Rey-nek, hogy Rey az, aki Erő-érzékeny. (Amely a TFA óta elég egyértelmű, mint írtam is... :D)

Ne már... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt másodszor. Elsőre sem volt nagy baj, de most Sokkal jobban tetszett! 

Jajj és remek volt a hangulat. 3 rohamosutagos volt a moziban profi jelmezben és egy Leia! Halál csillag folyosó plakát előtt lehetett fotózkodni. És bejöttek a terembe is jegyeket ellenőriztek. Nagyon készültem hogy előadom; " nincs szükség rá, hogy megnézzék a jegyemet", de nem találtak be. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Donát írta:

Én is így vagyok vele, csak második megnézésre. De esküszöm, van bennem egy adag bűntudat, hogy tetszik, mert nagyon is jogos az itt is hangoztatott aggályok egy része. 

Elég erős karakter vagy, nem is értem hogy merült ez fel benned. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 minutes ago, Donát said:

Ne már... :facepalm:

Most mi bajod van? :45: Ody azt írta: "Azt akarta mondani neki, hogy Erőérzékeny". Nekem első olvasásra ebből az jött le, hogy Finn azt akarta mondani Rey-nek, hogy "Te Erő-érzékeny vagy". Én meg nem értettem, hogy most mi van, mert ez a TFA óta világosabb, mint a Nap. Aztán amikor Ody reagált erre, leesett, hogy saját magára gondolt, nem Rey-re. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Donát írta:

De esküszöm, van bennem egy adag bűntudat, hogy tetszik, mert nagyon is jogos az itt is hangoztatott aggályok egy része.

Nagyjából 1977 óta van jogos aggály a Star Wars körül. Szerintem ezért kár bűntudatot érezni, akár kicsit is. Ha neked tetszik, ennyi elég, nincs azzal baj, hogy bűntudatot kéne érezni miatta. Akinek meg nem tetszik, ő meg úgy járt. Szerintem mi jártunk jobban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elég erős karakter vagy, nem is értem hogy merült ez fel benned. :) 

A bennem lévő sötétség biztos :P

 

49 perccel korábban, caseyjones írta:

Most mi bajod van? :45: Ody azt írta: "Azt akarta mondani neki, hogy Erőérzékeny". Nekem első olvasásra ebből az jött le, hogy Finn azt akarta mondani Rey-nek, hogy "Te Erő-érzékeny vagy". Én meg nem értettem, hogy most mi van, mert ez a TFA óta világosabb, mint a Nap. Aztán amikor Ody reagált erre, leesett, hogy saját magára gondolt, nem Rey-re. 

Isten a tanúm, nem akarlak megbántani, de hogy miként merült fel benned, hogy Finn azt akarja mondani Reynek (aki már 1 éve a jedik ösvényét járja), hogy "figyi már Rey, szerintem te Erőérzékeny vagy", azt fel nem foghatom. Miért akarná ezt közölni vele az ismert előzmények után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül én is rászántam magam az értékelésre két megtekintés uán (5-ből 3 pontot adtam rá). Nem utasítom el zsigerből, habár a film narratívájával és a TLJ üzeneteinek nagyrészt figyelmen kívül hagyásával nem értek egyet. Miért megint az a vége, hogy a lázadó flotta harcol a Birodalom, illetve Első/Végső rend túlerőben lévő hajóival, miközben ki kell lőni valamit, ami megakadályozza a bolygópusztító(k) használatát, és közben Palpatint is meg kell ölni valakinek? Már ismerem ezt a történetét, tudom mi lesz a vége, ezért még egyszer ugyanazt nézve már semmi meglepetés nem ér. A Rey Palpatine, majd új identitása szerint Rey Skywalker "csavar" is egy szemöldökráncolásra volt csak elég nálam. (Nekem ő mindig is egy self-made-woman lesz, akinek nincs szüksége hatalmas ősökre, hogy legyen valaki.) És mi van az Erő egyensúlyával?

Ha viszont elvonatkoztatok ettől, akkor egy pörgős, látványos akció-kalandfilmként tökéletesen hely áll ez a rész is. Az útkeresős kalandok sorozatát, csak másodjára sikerült felfognom, viszont Rey, Finn és Poe kis csoportja, kiegészülve a droidokkal és Chuwie-val nagyon jó csoportdinamika szerint működött. C-3PO most tetszett a legjobban az egész sagából, végre vicces volt, nemcsak idegesítő. 

A drámát persze a Kylo-Rey kapcsolat, illetve Rey származása körüli titok fellebbentése hozta. Örök romantikusként tetszett, hogy a két, ellentétes oldalon áll erőhasználó gyengédebb érzelmeket is táplál egymás iránt. Kylo megtérése, és bekapcsolódása a végső harcba Palpatine ellen is reménykedésre adott okot nálam hogy ketten az erőkapcsolatukat használva valahogy legyőzik a főgonoszt. Aztán Bent félredobták - szó szerint - és jött a minden jedi erejét birtokló Rey vs. minden sith erejével felvértezett Palpatine csörte, persze hogy erővillámokkal. Nagyon "kreatív". A Rey meghal, Ben feléleszti, csók, majd Ben meghal résznek nincs semmi értelme, mert boldog befejezést nem kapott a páros, ugyanakkor Ben meggyászolására sem jutott Reynek egy jelenet sem, továbbá nem láttuk erőszellemként Bent, ezt az egész életében a fény és a sötétség között őrlődő fiatalt végre megpihenni. Plusz egy Leia és Ben találkozás erőszellemként is nagyon ütős lett volna, ha már az életében nem kerülhetett erre sor. Egyébként észrevettétek, hogy Adam Drivernek Benként nincs egyetlen mondata sem a film utolsó harmadában? Csupán testtartással, gesztusokkal, arcjátékkal meg tudta mutatni, hogy ő már nem Kylo. Nagyszerű színész, nagyon örülök, hogy ő játszhatta ezt a szerepet, számomra a ST legjobb karakterévé tette Kylo/Ben-t.

Habár a zárórészt nem tudom úgy szeretni, mint más-más okok miatt a TFA-t és a TLJ-t, kicsit gyávának is tartom, amiért nem mert új irányok felé nyitni, de nem háborgok, amiért ez lett a befejezés. Megértem ennek az okait is. Elszórakoztatott és el is gondolkodtatott a film.

Furcsa lesz most évekig Star Wars nélkül karácsonyozni. Remélem az új filmekkel a Disney merészebb lesz és nem a formai és narratív SW dogmatizmus mentén fognak ezek elkészülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Donát írta:

Isten a tanúm, nem akarlak megbántani, de hogy miként merült fel benned, hogy Finn azt akarja mondani Reynek (aki már 1 éve a jedik ösvényét járja), hogy "figyi már Rey, szerintem te Erőérzékeny vagy", azt fel nem foghatom. Miért akarná ezt közölni vele az ismert előzmények után?

Csak félreértette Ody írását, ennyi történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Griet írta:

Már ismerem ezt a történetét, tudom mi lesz a vége, ezért még egyszer ugyanazt nézve már semmi meglepetés nem ér.

Azt, hogy mi lesz a vége A Sithek bosszúja esetében is tudtuk.
Alapvetően a Star Wars (ha SAGA-t nézzük) egy mese, mindig is az volt, ami a jó és a rossz harcáról szól, a hősök végső győzelméről és a gonoszok bukásáról. Szóval alapvetően tisztában kellett lennünk azzal, hogy Rey a végén győzelmet arat és Kylo meghal, Palpatine-nal ezen csak csavartak egyet. Bár tény, hogy jómagam is az adott pillanatban, mikor Palpatine biztatja Reyt. hogy sújtson le rá, akkor el tudtam volna képzelni, hogy a szerepek felcserélődnek, a jóból lesz a gonosz, a gonoszból a jó, de örülök, hogy nem így történt, mert az kvázi Kylo kimosdatása lett volna az apagyilkosságból, amit azért kicsit így is megléptek, de ez még elfogadható kategória nálam.



Sokan írják, hogy fanservice meg az OT fanoknak való kedvezés az egész és hogy ez mennyire nem jól van így, én meg azt mondom, hogy szerintem azok az emberek akik az OT-val lettek rajongók azok igenis megérdemelték, hogy az EPOSZ amit megszerettek, az Ő szájuk íze szerint legyen befejezve, hogy azt kapják amit szeretnek. Szerintem annyi jár(t) nekik. Jönnek majd remélhetőleg az új filmek azokban majd lehet újítgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat gondolkodtam a napokban azon, amire kifuttatták az EpIX-et és van egy aspektusa, ami nagyon tetszik, gondoltam megosztom veletek.

 

Többször beszéltünk arról, hogy akkor lesz igazán ütős az epVII-VIII-IX, ha egybeforrva felsejlik valamilyen igazi tényező, ami miatt érdemes volt folytatni a VI. rész után a SAGA-t. Ilyen tekintetben nagyon örülök Palpatine képbekerülésének, el is mondom az okokat:

 

1) Palpatine talán a valaha volt egyik legnagyobb Sith. Nyilván nincs összehasonlítási alapunk, de az, hogy 1000 év után visszavezette a Sith-eket a csúcsra már önmagában sem kis teljesítmény. Ráadásul egy több ezer fős Jedi rendet pusztított ki. Ha ő azt mondja, hogy a sötét oldali praktikákkal természetellenes dolgokat lehet csinálni, akkor elvárom, hogy ezeknek a képességeknek valamelyest a birtokában legyen. Ha már ő az egyik legerősebb képviselője a rendnek. Plusz nem igen vallna Palpatine-ra, hogy úgy nyírja ki előre megfontolt módon a mesterét, hogy nincs meg neki a legfőbb titok, miközben a mesternek meg igen. Tehát ha valakitől elvárnám, hogy ki tudja játszani a halált, az ő. Ráadásul az EpIII óta ez már egyáltalán nem újdonság.

 

2) Az 1)-es pont fényében attól, hogy Palpatine teste megsemmisült, igazából kézenfekvő, hogy legyen még egy dobása. Különben mindaz, amiről a III. részben papolt, igazából falra hányt borsó. A mestere legyőzte a halált, ő meg semmit nem tud felmutatni. ezen a téren. Na persze. És ha már léteznek ilyen sötét oldali képességek amik a halál kijátszásával kapcsolatosak, vajon hogy képzelnénk el őket egy Sith esetében? Úgy, mint ahogy Reyt feltámasztotta Kylo? Egy frászt, az nem a Sith-ek stílusa. Sokkal inkább a kétségbeesett lélekmegőrzés, ami vegetáló, zombi módra létező testben tengődik és próbálja valahogy visszanyerni az igazi erejét. Tudom, kissé Harry Potter-es, de a Star Wars mindig merített más műfajokból, szóval nem gondolnám, hogyha valaki a korábbi nyúlásokon nem akadt fent, akkor most kéne elkezdeni. Szóval az, ahogy Palpatine kijátszotta a halált, abszolút beleillik a Sith-ekről alkotott képünkbe és ez baromi fontos. Mert nem olyasmiről van szó, amit ne tudnánk összeegyeztetni a korábban hallottakkal/látottakkal, épp ellenkezőleg.

 

3) Azzal, hogy Palpatine-nak volt még egy dobása, igazából meg is oldódott a VII-VIII-IX létjogosultsága. Ha belegondoltok, eltelt 30 év, de Palpatine árnyéka továbbra is belengte a galaxist! Palpatine (és Luke) elintézte, hogy az új Jedi Rend befuccsoljon. Hogy a nagy reménységű Skywalker sarjat is megmételyezze a sötét oldal. Hogy a Köztársaságot ismét belső viszályok feszítsék, a háttérből bomlasztva a demokráciát és a békét. Tehát azzal, hogy Palpatine lelke továbbra is mételyezte a galaxist, igazából értelmet nyert minden. Hiába szabadultak meg a testétől, csak némi időbe telt neki, hogy el kezdje újra kavarni a sz*rt.

 

4) Ezzel persze vigyázni kell, hisz Anakin tette ne legyen hiábavaló. És nem is az. Anakin egy ereje teljében lévő Palpatine-t vágott le az aknába. Aki rátelepedett a galaxisra és mindent az uralma alá vont. Akinek volt saját teste és nem volt rászorulva másokra. Anakin tette időt nyert a galaxisnak. Hogy felnőjön egy új generáció, ami majd szembe tud nézni az újfent megerősödő Sith-tel, aki évtizedekig kereste a visszautat a teljes hatalomhoz / az örökösét. Anakin tette nem volt hiábavaló, de önmagában nem hozhatta meg a hosszan tartó egyensúlyt, mert Palpatine nem volt kispályás, ami illik az EpI óta épített renoméjához.

 

5) Amit ezzel kapcsolatban megértek de sajnálok, az az, hogy Palpatine kavarása csak a IX. részre jött elő. Megértem, hogy nem kezdhettek rögtön Palpatine kavaró szellemével a VII-ben, mert az nagyon sokakat elrémisztett volna a folytatástól. Kellett egy "Snoke" egy kis bűvész trükk az előtérbe, hogy eltereljék a figyelmet az igazi játékosról a háttérben. És ehhez a VIII. részben kellett volna hozzáilleszteni valahogy Palpatine-t is. Nem túlerőltetve, de mégis behozva a képbe. Mondjuk egy közös Snoke - Palpatine jelenet a halála előtt. Vagy Kylo felfedezett volna egy Palpatine-os cuccot Snoke hajóján annak halála után. Bármit. Ez nagyon hiányzik sajnos, mint összekötő elem. Így a IX-ben már az első 5 percben tisztázni kell a szitut, ami nem használ a film egyensúlyának és struktúrájának.

 

6) Ezzel együtt hiszem, hogy Palpatine-t végleg elengedtük. A vésztervének is lőttek. A bolygónak is. Ennyi még belefért a halált kijátszó Sith praktikával de nem több. Innen kell megtalálnia a galaxisnak és Reynek a saját útjukat. A Tatooine-i homokba eltemetett fénykardokat is békén kell hagyni. A vérbeli Skywalkerek története lezárult. Most jön a Palpatine mentes galaxis új fejezete, és hiszem, hogy az öreg g*ciláda nélkül a galaxis végre talpra fog állni.

 

Zoli képe szerintem tökéletesen illusztrálja mindezt:

natureofdarkside-wallp.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Mondjuk egy közös Snoke - Palpatine jelenet a halála előtt. Vagy Kylo felfedezett volna egy Palpatine-os cuccot Snoke hajóján annak halála után. Bármit. Ez nagyon hiányzik sajnos, mint összekötő elem. Így a IX-ben már az első 5 percben tisztázni kell a szitut, ami nem használ a film egyensúlyának és struktúrájának.

Na igen... nekem olyan jutott eszembe, hogy a 8. rész végén, amikor már úgy tűnik minden lenyugodott - az Ellenállók nyugodtan menekülnek a Falcon-on, Kylo is lenyugszik kicsit mert végre övé a galaxis - hirtelen elkezdenek sisteregni a commlinkek... Leia megörül, azt hiszi végre válaszoltak a szövetségesei, hogy csatlakozzanak... És végül megszólal Palpatine, és lejátszódik az a fenyegető üzenet, amiről a nyitószöveg ír. Ütött volna nem kicsit a TLJ végén. Legalábbis számomra.

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Na igen... nekem olyan jutott eszembe, hogy a 8. rész végén, amikor már úgy tűnik minden lenyugodott - az Ellenállók nyugodtan menekülnek a Falcon-on, Kylo is lenyugszik kicsit mert végre övé a galaxis - hirtelen elkezdenek sisteregni a commlinkek... Leia megörül, azt hiszi végre válaszoltak a szövetségesei, hogy csatlakozzanak... És végül megszólal Palpatine, és lejátszódik az a fenyegető üzenet, amiről a nyitószöveg ír. Ütött volna nem kicsit a TLJ végén. Legalábbis számomra.

Ú ez de király lett volna. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine személye egybeforrasztotta az egészet. Eddig nekem kicsit fél karú óriás volt a sztori a Skywalkerekkel. Így viszont ahogy írtad is, tényleg értelmet nyert az egész.

 

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Na igen... nekem olyan jutott eszembe, hogy a 8. rész végén, amikor már úgy tűnik minden lenyugodott - az Ellenállók nyugodtan menekülnek a Falcon-on, Kylo is lenyugszik kicsit mert végre övé a galaxis - hirtelen elkezdenek sisteregni a commlinkek... Leia megörül, azt hiszi végre válaszoltak a szövetségesei, hogy csatlakozzanak... És végül megszólal Palpatine, és lejátszódik az a fenyegető üzenet, amiről a nyitószöveg ír. Ütött volna nem kicsit a TLJ végén. Legalábbis számomra.

Így lett volna egy cliffhanger is. :D Amúgy azt kaptad Snoke történetétől amit vártál? Mit szóltál a többi Snoke-hoz a tartályokban? :D 

 

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyébként Snoke-nak volt Palpatine-os cucca! :) a gyűrűjén ugye Dwartii írás volt... na és kinek voltak Dwartii szobrai az irodájában? Palpatine-nak :)

Az is lehet akkor, hogy Snoke-ból is Palpatine beszélt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így lett volna egy cliffhanger is. :D Amúgy azt kaptad Snoke történetétől amit vártál? Mit szóltál a többi Snoke-hoz a tartályokban? :D 

Kellően bizarr volt ahhoz, tetsszen :D Eleve Snoke megjelenésileg is bizarr volt, mindenképp vártam valami bizarr Palpatine kötődést, de arra nem számítottam, hogy ő csinálta egy az egyben! (mondjuk nekem a megdöbbenés a szivárgások olvasásánál volt - emlékszel mikor írtam, hogy most jött egy gigaleak Snoke-ról? Na, ez volt az!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Ú ez de király lett volna. :o

És milyen lazán agyoncsapta volna a film optimista, reményteli végkifejletét. Szétbatyták a Köztársaságot, a film végére az Ellenállást is, Kylo sem tért meg, helyette ő lett az új uralkodó, erre beköszön még extra ráadásnak Darth Sidious is? Vettem is volna ki a tokjából a bicskámat eret vágni... Én örülök, hogy nem így lett, hanem reménnyel ért véget.

Amúgy, amikor az ep7-ben Rey látja a látomást, ott halkan, de megszólal Palpatine is. Ez már utalás arra, hogy ehhez az egésznek van valami köze Palpatine-hoz.

Illetve most olvastam azt, hogy Rey neve spanyolul királyt jelent, azaz uralkodó. Ne feledjük, szándékosan változtatta meg Abrams Kiráról a főhősnő nevét, és a Star Warstól nem idegenek a beszédes nevek (Skywalker, Maul, Vader, Amidala, Snoke).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Yoda József írta:

Kellően bizarr volt ahhoz, tetsszen :D Eleve Snoke megjelenésileg is bizarr volt, mindenképp vártam valami bizarr Palpatine kötődést, de arra nem számítottam, hogy ő csinálta egy az egyben! (mondjuk nekem a megdöbbenés a szivárgások olvasásánál volt - emlékszel mikor írtam, hogy most jött egy gigaleak Snoke-ról? Na, ez volt az!)

Igen emlékszem, és azt már nem olvastam el direkt, hogy lőjem le a poént. :D A film első öt perce aztán kb. mindenre választ adott. Csak pislogtam. 

25 perccel korábban, Donát írta:

Beraktam egy frankó illusztrációt is a levezetéshez. :)

Hát igen...aki készítette most biztos nem ilyen lelkes. :D 

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy, amikor az ep7-ben Rey látja a látomást, ott halkan, de megszólal Palpatine is. Ez már utalás arra, hogy ehhez az egésznek van valami köze Palpatine-hoz.

Illetve most olvastam azt, hogy Rey neve spanyolul királyt jelent, azaz uralkodó. Ne feledjük, szándékosan változtatta meg Abrams Kiráról a főhősnő nevét, és a Star Warstól nem idegenek a beszédes nevek (Skywalker, Maul, Vader, Amidala, Snoke).

Kanatánál Palpatine is megszólal? :o Ez nekem új! Mit mond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, több oldalnyi visszaolvasnivalóval vagyok elmaradva  de most néztem másodszor, most friss az élmény.

 

1, Egy zene: amikor Rey és Finn arról beszélgetnek, hogy látszólag mindenki nagyon ismeri őt, akkor hirtelen nem is tudtam, hogy melyik Palpatine zenéjét hallom, mert valahol félút Sheev és Rey között. Gyönyörű.

 

2, Egy szóválasztás: (csak angolul) amikor az enyhén bosszúszomjas Sheev lelöki Bent, azt mondja úgy 'bukik' ahogy ő is bukott. Aham, csak angolul a 'fall' igét használja, ami esést is jelent. Gyönyörű. 

 

3, Egy látvány: amikor a TIE meg az X-szárnyú egymás mellett parkol az exegoli templom előtt. Számítógép háttérképhez való. Ez is gyönyörű.

 

Amit nagyon lepontozok, az a remix jelleg. Az Ep7-nek jól állt, hogy rádolgozott a nosztalgiafaktorra, ide kellett volna egy bátrabb forgatókönyv. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Még ennél is bátrabb? :D A TROS nagyon távol áll az EPVII-es "másolástól".

Attól valóban messze áll, ugyanakkor volt benne bőven copy-paste.

 

Rey-ről kiderül, hogy a származása kulcsfontosságú,csak ő nem az egyik sith fia, hanem a másik unokája. Viszont az átállítási terve is teljesen ugyanarra a sémára épül. Nézze, ahogyan elpusztulnak a szerettei (ez egyébként a 8-ban is így volt), sújtson le dühében Sidious-ra, így megmentve őket. Nyilván nem pont ugyanolyan volt, de az alapok stimmelnek.

Akkor itt is eljátszották a sötét és világos oldal közti vívódást, majd a gonosz megtérését. Aki a végén megmentette a Sidious által kínzott igazi nemes hőst, majd ebbe belehalt. Itt szívszorító monológ helyett érthető okokból egy csók csattant el.

Akkor itt is megkaptuk a nagy flották közti nagy űrcsatát, ami erősen hajazott a 6-ra. De a vízben vívott Rey-Kylo párbaj is nagyon hasonló volt Vader és Kenobi mustafari küzdelmére. Nyilván a Halálsugár és az ezzel történő bolygópusztítás ebből a filmből sem maradhatott ki. Azt is megkaptuk újra, ahogyan a vezérhajó hídját kiiktatják egy vakmerő akció keretében, így az megsemmisül.

A 7-ben látott Han-Ben jelenetet egy az egyben újra leadták, csak most más kifejlettel. Mondjuk ez nekem nagyon tetszett, ettől függetlenül egyértelmű másolás, még ha tudjuk is a célját, ami in-universe is működik.

Ezek mellett a film a saját ötleteit is több ízben sokszorosította. Az XY halott, de igazából mégse klisét vagy 5x eljátszották. Az Erőgyógyítást eddig 1-2x láttuk összesen, ebben a filmben 3x is. Sidious-ról kiderül a film elején, hogy visszatért, még ha csak ilyen fura formában is. Később "még jobban" feltámad, visszanyerve eredeti formáját. Ezután még megkapjuk a villámszórásos és visszairányítós jelenetet is, ahogyan a 3-ban is. Ja, és persze ha már Sidious-ba bekerült az összes sith lelke, akkor Rey-t is megsegíti az összes jedi. Újra egy ötlet felhasználása duplán.

 

Egyébként ezek egy része tök jól működött, szóval ezt nem negatív éllel mondom, de azért sok volt az önismétlés. A klisés megoldás pláne. A 8 úgy volt bátor, hogy nemcsak a 7-hez képest hozott fordulatot, hanem általában, a teljes Sagát tekintve mert újat és váratlant mutatni. A 9 sok esetben úgy mutat fordulatot, hogy ugyan szembemegy pl. a 8-cal vagy a 6-tal, de egyébként általános sablont vagy a korábbi SW filmekben már látott klisét lő el. Lásd pl. Ben megtérését, Rey származását vagy Sidious visszatérését a halálból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

2 megtekintés után megpróbálom hidegfejjel értékelni én is a filmet, az "Értékeld a filmet" topikban. :) Viszont leszögezem, még itt a legelején, hogy véleményemmel lehet, hogy nem leszek túl népszerű, mert felemás az összképem a filmről, van bennem egy adag keserűség, amit nem tudok letagadni. Fent a szavazásnál 4-est adtam rá, de most már inkább 3/4-edet adnék, és meg is próbálom alább kulturáltan kifejteni, hogy miért! Hatalmas elvárásokkal ültem be a filmre, ami 41 évesen, 37 év önfeledt rajongással a hátam mögött szerintem teljesen érthető.

 

PRO:

- megemelem kalapom Abrams előtt, hogy mekkora munkát végzett: iszonyú nagy súlyú feladat nehezedett rá, aminek a legjobb szándékkal igyekezett megfelelni. Hatalmas teher nyomta a vállait, és ügyelt minden részletre, igyekezett minden szálat elvarrni.

- Fan szervíz hegyek ("42 év", Lando, Luke erőszelleme, Vörös 5-ös, Wedge, Tatuin, Luke & Leia flashback stb. És a non plus ultra: a Halálcsillag trónterme, a zenei aláfestéssel, rázott a hideg a gyönyörtől.

- A film nagy részében a hamisítatlan SW hangulat

- Leia halála: a lehető legszebben varrták el ezt a szálat, megkönnyeztem, főleg akkor amikor Chewie megtudja, édes Istenem, az milyen szívfacsaró volt.

- Tetszett Han cameo-ja is, tudom, hogy nem erőszellem volt, hanem Ben az erőn át látta meg az apját, ez is elég megindítóra sikeredett

- Rey és Kylo együtt, nagyon jól lemászott a vászonról kettejük kémiája, közel úgy, ahogy anno Han és Leia között (pedig az teljesen másmilyen kapcsolat volt) de ezerszer jobban, mint Padme és Anakin között.

- A látvány: szerintem ezt nem kell ragozni. 

- A zene, főleg Rey témájának a variálása 

- Adam Driver alakítása

- A sith "GPS"

- A "lázadó" flotta megérkezése

 

KONTRA (ez lesz terjedelmesebb, de nem azért mert ez többet nyomna a lattba, hanem ezt fogom részletesebben kifejteni, mert ezek jobban foglalkoztatnak sajnos):

- Sajnos azt kell mondanom, ez a 3. trilógia, nem tud(ott) összeállni egy koherens egésszé, ellentétben az OT-vel és PT-vel. Az ep7-ben Abrams felvázolt valamit, ami tetszett és nagyon kreatív volt, s bár bizotnsági játékot játszott, rengeteg mindent pakolt a sw egére, amiknek a kibontása a későbbi filmekben hatalmas lehetőségeket rejtett. Én nem így folytattam volna, de tetszett, megidézte azt a classic sw hangulatot. Aztán erre jött egy minden szempontból brutális folytatás, Johnson kezei közül. Nekem elsőre az ep8 is nagyon tetszett. Sok dologgal nem értettem benne egyet (kapásból kiemelném a sokszor bugyuta humorfaktort), de letaglózott a film bátorsága, az eltérés az eddigiektől, a bátor döntések, szóval a hatalmas innovációja, ...de sajnos később az összkép átalakult bennem az ep8 kapcsán. Két irtó tehetséges rendező vitte vászonra a Sequel-t, de van egy kis keserű szájízem, hogy ez a két tehetség, egy közös projektben nem kompatibilis. Lehet, hogy bennem van a hiba, s talán Johnson-t eredetibbnek érzem, érződik a 9-en, hogy gyorsan rövidre kell zárnia a 8 rész lélegzetvisszafojtó újításait/merész és vitatott húzásait.

- Palpatine. Igen, sajnos ahogy ülepszik bennem a sztori, nem így hoztam volna vissza. (Amikor áprilisban megtudtam, hogy visszatér és megtudtam, hogy Halálcsillag romok is lesznek, azt hittem, hogy valami szellem-féle lényként ott kísért majd, ...vagy valami). Biztos vagyok benne, hogy visszahozatala, nem volt eleve eltervezve. Tudom ezért kapok majd - finoman szólva - kritikát, de elég izzadtságszagúra sikeredett a visszahozatala. Kapott a karaktere egy nagyszerű és fennkölt lezárást (ep6), ami nagyon rendben volt. De mivel Johnson - nem mellesleg az ep8 egyik csúcsjelenetében - iszonyú hatásosan kinyírta az új főgonoszt, Snoke-ot, kellett egy másik főgonosz. Én Abrams helyében tovább vittem volna Kylo Rent, mint a brutál főgonoszt, hiszen adott volt hozzá egy fantasztikusan tehetséges színész. Nyilván sokan felháborodtak volna ezen, de onnantól fogva, hogy bedobták a köztudatba Palpi visszatérését, kis gondolkodással érezhető volt, hogy mire fog kifutni a sztori, Ben/Ren visszatérésére. Élmény volt McDiarmid-ot újra látni, de az unoka-vonalat is nehezen veszi be a gyomrom, lehetett volna inkább oldalági leszármazottja vagy valami más, de a Palpatine-mitoszt más megvilágításba helyezi. Sajnos. Kár volt Rey-t úgy felvezetni, hogy két részen át semmit sem tudunk róla, csak ötletelünk és találgatunk, így nehéz vele úgy azonosulni, ahogy anno Luke-kal tudtam.

- A fantasztikus látványvilág ellenére, bántotta a szemem az Exagol képi világa, a sötét, a folyamatos villámlás (oké, egy sith szentély nem egy fényárban úszó pink stadion, de akkor is.)

- A felesleges megalománia, a több ezer csillagromboló, egyenként egy halálcsillagnyi pusztítóerővel, na ne már...

- De ami a legkevsbé tetszett, az az amikor erővillámokkal megbénítja a flottát. Ez az amit a legkevésbé tudok befogadni, ez annyira elűt mindattól, amit 37 éve jelent nekem a sw, hogy azt nehéz szavakba önteni.

- Az erőkpességek "eldurvulása"

- Nagyon hiányoltam, hogy ha csak egy pár másodpercig is, itt a sztori legvégén kaptunk volna egy kis politikai háttértörténetet, Coruscant-tal, a PT legfontosabb helyszínével. Ngyon hiányzott ez.

 

Summa summarum, Abrams úgy kapta meg a megtiszteltetést, hogy fejezze be a trilógiát, hogy ott állt Luke, Snoke és Han nélkül, és más okból de sajnos Leia nélkül is. Nyilván ülepednie kell még, és mint az elején írtam: tudom, hogy ezzel nem lettem népszerű, de ezt érzem, egy nagy vegyességet, egy kvázi katyvaszt. Pedig annyira akartam, hogy sikerüljön legalább egy 90%-os filmet összehozni, de nálam ez sajnos nem jön ki, nálam ez olyan kb. 60%. Nyilván más 41 évesen, meg soha nem lesz olyan mint tinédzserként. 

 

Fogom még ezt ragozni....

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.