Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Mestal írta:

Ha ezek a legnagyobb gondjait a sztorival meg a karakterekkel akkor neked a Halálos Iramban is bejönne. Ott is kijön nemsokára a 9. rész ;)

Nyugodtan írd le, hogy "kretén", ahogy jól esik, ne fogd vissza, az sem csúnyább, mint a picsa. ;)

Persze talán tisztességesebb lett volna, ha az egészet idézed.

És akkor egészen más a jelentése.

 

Te aztán elég furcsán várod a meggyőzést. :lol2:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, ezt láttuk a prequelben ahol katonai tábornokokként vezettek légiókat a háborúba a zen-buddhista Jedi lovagok. :D 

A kínai szerzetes papok is harcoltak, mégsem volt a papság esszenciája valaminek az elpusztítása.

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

(Rey) csak kiteljesíti Anakin tettét.

Akkor tipikusan olyan mint a haverom. Átmegyek segíteni neki szobát festeni, ő csak a sörösdobozokig jut el, és én csinálom az egészet helyette. De ettől még nem Ő a kiválasztott, csak az ecsetet válassza ki nekem.

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Komolyan, néha úgy viselkedsz mint akinek egy deka fantáziája nincs.

Hát szerintem én vagyok az aki 25 éve a fantáziámból élek. Elég jól fizet :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Mestal írta:

A kínai szerzetes papok is harcoltak, mégsem volt a papság esszenciája valaminek az elpusztítása.

A gonosz elpusztítása nem cél? 

1 perccel korábban, Mestal írta:

Akkor tipikusan olyan mint a haverom. Átmegyek segíteni neki szobát festeni, ő csak a sörösdobozokig jut el, és én csinálom az egészet helyette. De ettől még nem Ő a kiválasztott, csak az ecsetet válassza ki nekem.

Inkább a felét Te csinálod a másik felét meg ő. ;) 

1 perccel korábban, Mestal írta:

Hát szerintem én vagyok az aki 25 éve a fantáziámból élek. Elég jól fizet :lol:

Ilyen hozzáállás mellett ezzel én nem hencegnék. :D Mert nem azzal van a baj, hogy nem tetszik, hanem ezzel a folytonos negatív hanggal. A játékokat gondolom nem így csinálod? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Brodie írta:

Nyugodtan írd le, hogy "kretén", ahogy jól esik, ne fogd vissza, az sem csúnyább, mint a picsa. ;)

Dehogy írom. Te eddig semmi olyat nem írtál ami ne lehetne szubjektív vélemény.

Tisztában vagyok vele hogy itt nagyon sokan szeretni akarják a Star Warst, tök mindegy milyen színvonalú, miről szól, ki játszik benne, ki csinálta, mi a végeredmény.

Idézet

Te aztán elég furcsán várod a meggyőzést. :lol2:

Én ilyen furcsa vagyok. Van kb. 3-4 ember itt aki legtöbbször tartalomban is válaszol arra amit írok, 2-3 aki sokszor egyetért de nem mer közösséget vállalni velem, 1-2 aki talál egy vesszőhibát és ezért kíméletlenül lehúzza az egészet, a többiek el sem olvassák. Ja és Frankie, aki talán folyékonyan olvasni sem tud de szorgalmasan ossza a piros pöttyöket ha a nevemet látja.

 

Készséggel elfogadom hogy sokszor megterhelő olyasmit értelmezni aminek értelme is van, velem is előfordult már hasonló :lol:

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Mestal írta:

Tisztában vagyok vele hogy itt nagyon sokan szeretni akarják a Star Warst, tök mindegy milyen színvonalú, miről szól, ki játszik benne, ki csinálta, mi a végeredmény.

Ezzel amúgy mi a gond egy SW SAGA rajongói fórumon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Mestal írta:

Van kb. 3-4 ember itt aki legtöbbször tartalomban is válaszol arra amit írok

Ilyen stílussal ezen ne csodálkozz. :) Senkinek nem hiányzik, hogy hülyének nézze a nagy Mestal.

 

Most el kell mennem, de ha visszajövök és nem megy tovább a beszélgetés anélkül, hogy burkoltan vagy nyíltan beszólogatsz másoknak megy a topik-ban. Jó szórakozást! :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Mestal írta:

Tisztában vagyok vele hogy itt nagyon sokan szeretni akarják a Star Warst, tök mindegy milyen színvonalú, miről szól, ki játszik benne, ki csinálta, mi a végeredmény.

Tudom, hogy nem így értetted, de mai szemmel már úgy látom, hogy sokkal jobb lett volna, ha ezt a trilógiát J.J. csinálja végig.

Az eredeti trilógiát is 3 rendező csinálta, de volt egy közös mesélője a történetnek: Lucas.

 

Ep7: "Ki ez a lány?"/ "Milyen lány?"/látomás arról, hogy a bolygón hagyják a szülei és elmennek egy űrhajóval

Ep8: a szüleid senkik voltak, eladtak, hogy vedelni tudjanak, egy jeltelen sírban fekszenek a Jakkun, egy senki vagy, nincs helyed a történetben

Ep9: kibővítik a látomást, és kiderül, hogy Palpatine unokája

 

Persze Luke is egy farmernek indult és a trilógia végére Vader fia és Leia ikertestvére lett.

De sokkal könnyebben emészthető, ha ugyanaz az ember hoz ilyen drasztikus változásokat, mintha az éppen aktuális rendező olyan irányba vinné előre a történetet, (sőt úgy alakítja a múltat), ahogy ő akarja.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Brodie írta:

Tudom, hogy nem így értetted, de mai szemmel már úgy látom, hogy sokkal jobb lett volna, ha ezt a trilógiát J.J. csinálja végig.

Az eredeti trilógiát is 3 rendező csinálta, de volt egy közös mesélője a történetnek: Lucas.

 

Ep7: "Ki ez a lány?"/ "Milyen lány?"/látomás arról, hogy a bolygón hagyják a szülei és elmennek egy űrhajóval

Ep8: a szüleid senkik voltak, eladtak, hogy vedelni tudjanak, egy jeltelen sírban fekszenek a Jakkun, egy senki vagy, nincs helyed a történetben

Ep9: kibővítik a látomást, és kiderül, hogy Palpatine unokája

 

Persze Luke is egy farmernek indult és a trilógia végére Vader fia és Leia ikertestvére lett.

De sokkal könnyebben emészthető, ha ugyanaz az ember hoz ilyen drasztikus változásokat, mintha az éppen aktuális rendező olyan irányba vinné előre a történetet, (sőt úgy alakítja a múltat), ahogy ő akarja.

 

Igen. Hasonlóan érzem én is. Abramsnek volt egy víziója a trilógiáról, amelynek megágyazott a TFA-val, majd Rian, aki fogta és úgy alakította a történetet, ahogy neki tetszett. Abrams pedig az Ep9-cel visszarugdalta a dolgokat az eredeti tervébe. Mondom ezt úgy, hogy még mindig a TLJ a kedvencem az új trilógiából.

 

Több ismerősöm is mondta, hogy úgy érződik ez a film, mintha Abrams ep8-ep9-e lenne EGYÜTT. Azért is érződik ilyen tömöttnek. Az ep8 pl. véget érhetett volna úgy, hogy halljuk Palpi fenyegető üzenetét, amit a felvezető szöveg csak említ (egyébként meg a Fortnite-os eventben volt hallható - LOL :D ). Persze épít a sztori a Rian-féle TLJ-re is: erőkapcsolódás - bár a TLJ-ben Snoke kötötte össze őket, itt meg ők egy diád :D , de mégis, van oka annak, miért érzik egy páran azt, hogy ez inkább a TFA folytatása, mintsem a TLJ folytatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ilyen stílussal ezen ne csodálkozz. :) Senkinek nem hiányzik, hogy hülyének nézze a nagy Mestal.

 

Most el kell mennem, de ha visszajövök és nem megy tovább a beszélgetés anélkül, hogy burkoltan vagy nyíltan beszólogatsz másoknak megy a topik-ban. Jó szórakozást! :D 

Béke. Én úgy gondolom, hogy a IX epizód  utálók számára is van alternatíva a sequel trilógiában. Furcsát mondok, de ha bele gondoltok igazat adtok nekem. Gyakorlatilag a 8.rész egy tökléletes Skywalker saga lezárás volt önmagában. Luke eggyé vált az Erővel, a legfőbb gonosz legyőzetett, egy jó és egy rossz Erő használó éli tovább az életét a galaxisban. A Lucasi örökség érintetetlen, Anakin életének értelme, áldozata, megváltása érvényben marad. Nem is beszélve Rian nagyszerű, úgy általában az Erővel kapcsolatos filozófiájáról, amely ellenpontozza, de egyben értelmesen kibővíti a Jedi-k és Sith-ek által vallott felfogást az Erőről. Valójában Mestal minden észrevételének van létjogosultsága a forumon, ne bántsuk, mert olvasva az érveit hát bizony sokunk kétségeit fogalmazza meg, akár meg merjük vallani itt a fórumon, akár nem.  Én nem utálom a IX. részt, de Palpi visszahozatala nekem is gondot okoz, mert úgy érzem, hogy felrugták a Lucasi örökséget. Tették annélkül, hogy megmagyaráznák az alkotók, hogy mégse.

Szerkesztve: - A pécsi
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Mestal írta:

 

Meg csoli1138 :-D

 

Apikám, lehet, hogy nálad okosabb ember még nem szólt hozzá a fórumon, de azt még én vidéki tukkó' is felismerem, ha finoman lehülyéznek. Nem ez az első személyeskedésbe átívelő megnyilvánulásod, szóval csak óvatosan, ha kérhetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Apikám, lehet, hogy nálad okosabb ember még nem szólt hozzá a fórumon, de azt még én vidéki tukkó' is felismerem, ha finoman lehülyéznek. Nem ez az első személyeskedésbe átívelő megnyilvánulásod, szóval csak óvatosan, ha kérhetem.

Elnézést ha megbántottalak, nem az értelmi képességeidre akartam megjegyzést tenni hanem a csőlátásodra, ami nyilván a "Minden ami Star Wars" rajongásodból ered. A Te szempontodból a csőlátás bélyegét akár rám is lehetne sütni. Viszont ha majd egyszer a nagy szerelem alább hagy, akkor Te is meglátod hogy rengeteg ellentmondás és "cinikusság" van az új trilógiában, amit nem a nagy hév, vagy jóindulatú hibák okoztak, hanem a büdös NAGY PÉNZ minden fölé emelése.

 

Viszont a fenyegetőzés nem szép dolog, majd olvasd el hogy én mennyi ilyen személyeskedő jelzőt kaptam pl. Frenkie-től meg másik féltucat embertől, akik soha nem lettek ezért megfenyegetve. Azt kívánom hogy tartsd meg a hatalmas szereteted a Star Wars irányába de néha te is próbáld kritikus szemmel nézni ha kijön hozzá valami új.

 

PEACE.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Elnézést ha megbántottalak, nem az értelmi képességeidre akartam megjegyzést tenni hanem a csőlátásodra, ami nyilván a "Minden ami Star Wars" rajongásodból ered. A Te szempontodból a csőlátás bélyegét akár rám is lehetne sütni. Viszont ha majd egyszer a nagy szerelem alább hagy, akkor Te is meglátod hogy rengeteg ellentmondás és "cinikusság" van az új trilógiában, amit nem a nagy hév, vagy jóindulatú hibák okoztak, hanem a büdös NAGY PÉNZ minden fölé emelése.

 

Viszont a fenyegetőzés nem szép dolog, majd olvasd el hogy én mennyi ilyen személyeskedő jelzőt kaptam pl. Frenkie-től meg másik féltucat embertől, akik soha nem lettek ezért megfenyegetve. Azt kívánom hogy tartsd meg a hatalmas szereteted a Star Wars irányába de néha te is próbáld kritikus szemmel nézni ha kijön hozzá valami új.

 

PEACE.

Nem fenyegetés az "óvatosan ha kérhetem". Nem hagyott alább az elmúlt 20 évben. Nem is fog. Ha minden hsz-emet elolvasod csak ebben a topikban, magad is rájössz, hogy feszegetek bizonyos kérdéseket, és már a legelső hsz-emben is leírtam, hogy nagyon máskép képzeltem. Ha csak azt elolvasod, már jobban megismersz. Csőlátás? Trenírozom magam,mert ez lett az új trilógia, hiszem hogy ez működhet kerek egészként, ahogy a korábbiak sem hibátlanok. Elárulok egy titkot: Egyetlen egyszer jöttem ki úgy a moziból, hogy letaglózva, elalélva, kiszolgálva. Ez pedig 2005-ben volt. A többit az újranézések és az egységben való működésük tették szerethetővé, vagy később emelődtek fel. Nem lesz újraforgatva. A vélt hibákat magyarázgatjuk, foltozgatjuk, ami meg jó benne azt nagyon szeretjük. És ez az összes star wars filmre igaz. I have spoken.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Abramsnek volt egy víziója a trilógiáról, amelynek megágyazott a TFA-val, majd Rian, aki fogta és úgy alakította a történetet, ahogy neki tetszett. Abrams pedig az Ep9-cel visszarugdalta a dolgokat az eredeti tervébe.

Megint nagyon jóindulatú vagy. Szerintem Abrams nem kifejezetten ágyazott meg semminek a TFA-val, csak csinált egy EP4 klónt, egy pénztermelő remake-et, mert az elvárás a rajongók kiszolgálása volt. Aztán Rian készített egy sokkal bátrabb folytatást, ami "szellemiségében" igyekezett leválni az előző részektől (nem csak a 7-től, hanem az összestől), ahol viszont konkrétan nem volt szinte semmi sztori, viszont paradigmaváltás meg a régi karakterek pofozása annál inkább. Majd a reakciókat látva JJ tűzoltásba fogott, és simán kidobta a sz*rba a TLJ-t, visszaráncigálta Palpatine-t, áthelyezte az egészet marveli "epikségbe" és egybesűrített vagy 3 részt. Tény hogy mindhárom filmben voltak zseniális ötletek, de ezek csak scene szinten jelentek meg, nem világformálás, karakterek és történet szintjén. Az egyedüli kivételnek Kylo Rent látom, de ehhez rengeteg ad hozzá annak a gyereknek a játéka is. Mint anno Harrison Fordé. Pont ezért volt mellélövés a Solo, mert az anno nem csak a karakter érdeme, hanem az eredeti színészé is volt.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is megnéztem! És abszolút nem tudok most mit mondani. A filmre nem tudom egyértelműen rámondani, hogy rossz. Szerintem ez butaság. Viszont nem igazán tartom egy jó filmnek se, bár rengeteg mozzanatát tudtam értékelni. Pro és Kontra alapján kifejtem most a véleményem. 


Pro: - Rey és Kylo karaktere. Még a 7.részben elkezdett kapcsolati szál gyönyörűen végigmegy a trilógián, hogy itt aztán kiteljesedhessen. A legjobb jelenetek hozzájuk köthetőek, legyen szó a halálcsillag roncsán való párbajukról, a Finalizer-en történő beszélgetésükről, vagy a filmvégén az összeállásukról, és legvégén a csók. Kylo megváltása Ben Solová, azzal hogy Rey kvázi "kigyógyította" Kylo Ren-t Ben Solo-ból szerintem nagyon szép, főleg ahogy a filmvégén reflektáltak erre ahogy Ben Solo a halott Rey Palpatine-t, támasztja fel mint Rey Skywalker. Ben Solo számomra az új kánon legjobb szereplője, és külön öröm hogy az eddig, még számomra az Utolsó Jedikben is kissé sótlan Rey-t is sikeresen érdekessé tudták tenni. Bár nagyon megijedtem a Palpatine dologtól végülis nem hoztak ki ebből rossz dolgokat. Külön tetszett, ahogy a két karakter a film során teljesen ellentétesen viselkedtek mint ahogy megszokhattuk tőlük. Rey haragos, ideges, mérges, és indulatos volt, míg Kylo szinte totális nyugalommal, higgadtsággal, és hideg vérrel láthattuk, amit Daisy és Adam kiválóan prezentáltak.  A halála Bennek pedig Skywalkerhez méltó volt.

- A halálcsillagon történő párharc: A trailerek alapján egy Battle of Heroes-hoz hasonló küzdelmet vártam, de egy jóval más milyenebb párbajt kaptunk, de még milyet! Nagyon szimpatikus volt, hogy végig szinte két lábbal a földön jártunk, ennek ellenére nagyon jól kijön a két fél erőben és fénykardban való jártassága. Koreográfiában, zenében, és vágásban hibátlan. Külön pluszt jelentett a harcban a folyamatosan feltörő víz! Nagyon izgalmassá tette az egészet. Amitől féltem hogy itt tisztán Rey fog győzni, ugyanis Kylo-tól elég tekintélyt romboló lett volna ha folyamatosan megverik. Bár Leia miatt Kylo elbukott, tisztán látszott ha nincs Leia, akkor Kylo egyértelműen győzedelmeskedik. Számomra bekerült a top fénykard párbajok közé, mely a benne lévő érzelmi töltet tovább emel.

-Leia szerepe és halála: Nincs jobb szó, tökéletesen megoldották!

-Ben megtérése: Számomra a film legjobb jelenete. Bár szerintem Anakin Ben megtéréséhez indokoltabb lett volna, Han Soloval is hibátlanul működött, a két színész hibátlanul megoldja a feladatot. Nagyon jó volt a párhuzam-e jelenet, a TFA-ban látottal.

-Látvány/Zene/Díszletek: Ez a film egy audiovizuális gyönyör. Festményszerű képekkel dolgozik, jobb féle CGI-al, és remek stilizáltsággal. A zene pedig eszméletlenül hangulatos, mindig passzol a jelenethez, az ismerős dallamok pont ott csendülnek el ahol kell, Williams mester remek score-al búcsúztatta saga-t. A helyszínek pedig még mindig nem elég kreatívak(Ezt az előzménytrilógiához mérem) viszont ezen a téren jelentős fejlődés fedezhető fel. A Pasanaa nem egy Tatooine utánzat, hangulatos volt a fesztivál zsúfolt látképe, a rengeteg idegenlénnyel. Az Ajan Kloss bús dzsungele egyszerre hatalmas, és biztonságot nyújtó. Az Exegol volt mégis a kedvencem. Eszméletlenül tetszett az a gótikus, horror szerű megjelenése az egész helynek, melyből csak úgy áradt a sötét oldal(az egyik szobron meg mintha maga Darth Nihlus lett volna, de ez lehet csak az én hülyeségem) 


-Luke Skywalker és az Ach-toon játszódó jelenet sor. Luke elegánsan utal vissza az Utolsó Jedik fénykardos jelenetére, szimbolizálva mennyit fejlödőtt a figurája. Az X-wing kiemelése a másik kedvenc mozzanatom filmből, tökéletesen reflektált a nagymester Yodára.


A film/trilógia üzenete: A trilógia üzenete szerintem a múltunk tiszteletbeli hátrahagyása, és a jövőnk/identitásunk megkeresése. Számomra akkor amikor Rey és az uralkodó összecsapnak kvázi a Jedi és Sith eszme végső összecsapása történik meg. Mivel mindkettő meghal ezért a Jedik és a Sithek kvázi kihaltak. Viszont azzal, ahogy Rey feltámadt, elásta a múltat, majd megkovácsolta saját maga fénykardját, kvázi valami új született meg. Nem Jedi, nem Sith valami más. Ez számomra egy remek vég, szép kerete a Skywalkerek történetének. Na meg a másik főüzeneti motívum,az identitás. Nem a véred határozza meg kivagy, hanem a tetteid és  lényed. Rey-nek működött volna az egyszerű senkiként való felemelkedés is, de számomra legalább ugyanakkora erővel működött az, hogy Rey mások árnyékából képes volt valami maradandót lerakni az asztalra.  


 Kontra:

- A prezentálás: De mit sem ér ennyi jó dolog, ha mindezt a film rettenetesen rosszul kezeli. Mit értek ez alatt? A Film nem hogy siet, de lóhalálába próbál meg mindent belegyömöszölni 142 percbe, amire semmi szükség nem volt. Ilyen rövid játék idő alatt, ugrálunk egyik helyszínről a másikra, szinte athoc jelleggel váltunk karakterek és cselekmény szálak között így a beleélés számomra igen nehezen jött össze. És ez sajnos abszolút a drámaiság rovására megy. Pár jelenetet leszámítva a film emiatt totál súlytalan, ami pl. az Utolsó Jedikhez képest óriási visszalépés. Számomra pl. sajnos az Ellenálló flotta megjelenése is ilyen volt, hatásvadászra sikerült megcsinálni, de belőlem semmit sem váltott ki, inkább csak elszörnyülködve néztem, mennyire megpróbálták lemásolni az Avengers: Portals jelenetét, sikertelenül. (Bár el kell ismerni a flotta egész terjedelmes méretű volt) 

-Megfelelni vágyás: Ez az egyik legfájóbb.  A filmen egyértelműen látszik, hogy az Utolsó Jedik-re reagál. Szinte már-már kínos magyarázkodások vannak. Kiakar elégíteni szinte minden Fan-t de éppen emiatt kudarcot vall. Rian Johnson filmjére sok mindent lehet mondani, de az legalább nem akart biztonsági játékot játszani, és a történetben rengeteg váratlan megoldást, fordulatot játszott meg, még ha még szerintem Johnson mint író és rendező vannak hiányosságai. De még se ez fájt a legjobban....



-Forgatókönyv: Ilyen. Katasztrofálisan. Rossz. Dialógusokat, nagyon régen hallottam. Néha komolyan mondom én éreztem kínosan magam. A filmvégén az ÉN VAGYOK AZ ÖSSZES SITH, és az ÉN VAGYOK AZ ÖSSZES JEDI-n szó szerint a fejemet fogtam, olyan mérhetetlenül kínos volt.  Még Kylo és Rey beszélgetéseikben is voltak olyan sorok, hogy úgy pofán vágtak, hogy a fal adta másikat. Kész döbbenet, hogy Rian remek dialógusokkal operáló scriptjéhez képest milyen ergya végeredményt kaptunk. Na meg Palpatine szerepe. Ian remek a filmben, de a karaktere totálisan zsákutca. Mi is neki a célja? Elöszőr megakarja ölni Rey-t, majd azt akarja hogy ő halljon meg, majd kiszipojozza a lelkét. WOW. A halála meg feliratkozhat Savitar mellé a filmtörténelem minden idők legrosszabb filmes halálaihoz. Annyi esze nem volt az öregnek, hogy látja hogy levédi Rey a villámjait, egy pillanatra szünetet hagy, megtévesztve ellenfelét, Rey leengedi védőpozícióját, majd Palpi újra villámozik és kész. Ennyi lett volna, hellyette viszont egy villámvisszaírányítástól atomjaira robbant a legnagyobb Sith Lord. Megáll az eszem komolyan. Arról nem is beszélve, hogy a film kb 6x eljátssza meghaltam, de még életben vagyok kártyát, ami egy időután szó szerint fárasztó. 

Ezek a negatívumok pedig iszonyatosan lehúzták számomra végeredményt, holott a fentebb leírtakból kiderülhet, hogy sok elemet viszont nagyon szerettem. Legalább annyira szerettem a pozítivumait, mint utáltam a negatívumait. Így összességébe a film számomra egy közepes, melynek a zárása kielégítő, de a film maga számomra egyáltalán nem volt az. Elnézést ha kicsit ilyen összeszedetlenre sikerült ez a kis beszámoló, még én is agyalok a filmen, de benyomásaimat úgy éreztem meg kell osztanom. Ha nem értetek egyet valamivel, akkor várom a hozzászólásokat, szeretnék egy jó kis eszmecserét. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

 

Időközben rájöttem hogy felesleges bármit is írnom, mert túl sok időt/energiát áldozok arra, hogy alaposan és értelmesen kifejtsem amit gondolok, itt az érdemi részre úgysem kapok választ, csak ha valaki a haveri sleppből ír összevissza zagyvaságokat arra mennek majd a gratulációk. Szóval úgy tűnik tartalmi megbeszélés, kritika nem lesz, csak a szokásos ömlengés. Sok sikert mindenkinek a film ötből hatcsillagos értékeléséhez.

 

:D

Nem hagynál már el minket? Megmondom öszintén olyan irdatlan ökörségeket irkálsz mintha troll lennél.  A stílusod meg elképesztően ocsmány és tiszteletlen. Tőlem ezért kapod a pirosakat. Röhögsz mint valami pszichopata. Ordít rólad hogy lenézel minket, és istennek képzeled magad. Elképesztően undorodom tőled emberileg. Semmi emberi nincs benned.

Szóval jó lenne ha távoznál innen.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, A pécsi írta:

Valójában Mestal minden észrevételének van létjogosultsága a forumon, ne bántsuk, mert olvasva az érveit hát bizony sokunk kétségeit fogalmazza meg, akár meg merjük vallani itt a fórumon, akár nem.  

Nem a véleményével van baj, hanem a provokáló pökhendi stílusával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah egy kicsit lenyugodtam az utolsó pontozásom óta, szóval a film 4 pontot kap tőlem. Egy kicsit pipa voltam Ben halála miatt, szóval a gyűlölet vezette a döntésemet. :D 

Viszont egy pontot levonok, mert úgy érzem, mintha kettő darab 2 órás filmet raktak volna egybe, amitől egy kicsit kapkodósnak éreztem. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem hagynál már el minket? Megmondom öszintén olyan irdatlan ökörségeket irkálsz mintha troll lennél.  A stílusod meg elképesztően ocsmány és tiszteletlen. Tőlem ezért kapod a pirosakat. Röhögsz mint valami pszichopata. Ordít rólad hogy lenézel minket, és istennek képzeled magad. Elképesztően undorodom tőled emberileg. Semmi emberi nincs benned.

Szóval jó lenne ha távoznál innen.

Hagyd Frenkie, bízd csak ránk a dolgot. Nem éri meg így írni neki mert csak okot adsz a kezébe ezzel, amivel mutogathat hogy bezzeg Frenkie miket ír neki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dei írta:

Nah egy kicsit lenyugodtam az utolsó pontozásom óta, szóval a film 4 pontot kap tőlem. Egy kicsit pipa voltam Ben halála miatt, szóval a gyűlölet vezette a döntésemet. :D 

Viszont egy pontot levonok, mert úgy érzem, mintha kettő darab 2 órás filmet raktak volna egybe, amitől egy kicsit kapkodósnak éreztem. 

 

Ennyire kiakasztott a halála? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hagyd Frenkie, bízd csak ránk a dolgot. Nem éri meg így írni neki mert csak okot adsz a kezébe ezzel, amivel mutogathat hogy bezzeg Frenkie miket ír neki...

Ok. Bocsi.

 

 

Másodjára láttam ma. Sokkal lassabb volt már, jobban lehet figyelni a részletekre. A szinkron nem volt vészes, de eredetiben az igazi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennyire kiakasztott a halála? :D 

Eléggé felhúzott, ráadásul a film több alkalommal is eljátszotta ezt velem. Először a Rey elleni párbajban, majd utána mikor Palpi papa ledobta a gödörbe. Szerencsétlennek nem volt egy perc nyugta sem. Aztán feltámasztja Rey-t és örültem is a happy endingnek...aztán puff meghal. Na akkor nagyon pipa lettem. :D 

Most már nyugodt vagyok, de még bánt, mivel ő volt a kedvencem a trilógiából, illetve összességében az egész SW univerzumon belül is benne van a kedvencek között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dei írta:

Eléggé felhúzott, ráadásul a film több alkalommal is eljátszotta ezt velem. Először a Rey elleni párbajban, majd utána mikor Palpi papa ledobta a gödörbe. Szerencsétlennek nem volt egy perc nyugta sem. Aztán feltámasztja Rey-t és örültem is a happy endingnek...aztán puff meghal. Na akkor nagyon pipa lettem. :D 

Most már nyugodt vagyok, de még bánt, mivel ő volt a kedvencem a trilógiából, illetve összességében az egész SW univerzumon belül is benne van a kedvencek között. 

Én is másképp képzeltem, pedig a 7 idején azt mondtam, hogy az apagyilkosságért bitón a helye. Most csak azt sajnálom, hogy nem jelent meg a Tatooine on az anyjával és a nagybátyjával, így a "még találkozunk kölyök" is hatalmas plusz töltetet kapott volna!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Frenkie írta:

Ok. Bocsi.

 

 

Másodjára láttam ma. Sokkal lassabb volt már, jobban lehet figyelni a részletekre. A szinkron nem volt vészes, de eredetiben az igazi.

Én is meg akarom nézni de itt helyben minden jó hely elkelt már. :D Na majd jövőhéten.

4 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én is másképp képzeltem, pedig a 7 idején azt mondtam, hogy az apagyilkosságért bitón a helye. Most csak azt sajnálom, hogy nem jelent meg a Tatooine on az anyjával és a nagybátyjával, így a "még találkozunk kölyök" is hatalmas plusz töltetet kapott volna!

Ott talán valóban elfért volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.