Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Na, @Bence1997? Hogy tetszett? Amilyen letargikus hangulatban voltunk a spoileres topikban, én most annyira vagyok extázisban :D remélem te is tudtad élvezni...

Majd holnap mondok véleményt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Na, @Bence1997? Hogy tetszett? Amilyen letargikus hangulatban voltunk a spoileres topikban, én most annyira vagyok extázisban :D remélem te is tudtad élvezni...

Igen tegnap a spoileres topicban olvasgatva a spoilereket és a hozzászólásokat, hát én is eret akartam vágni magamon, és kicsit el is ment a kedvem hogy ma megnézzem, de szerencsére nem így tettem. :D megbántam volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Megnéztem és meglepően erős és jó film lett. A két korábbi fenntartásom továbbra is bök engem, de az összhatás azért elnyomja. Bővebben később.

Tudtam hogy neked tetszeni fog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azon a módon indult tovább, amit a TLJ kiszabott, amiért szomorú vagyok, de nem is mond neki ellent. Kaptunk egy gigantikusan epikus zárást, ami, akár anno a Jedi visszatér, nagyon újat, különlegeset nem mutat.

Nem tér ki a mellékszálakra, szigorúan Rey, Palpatine, és Ben történetét zárja le, ahogy a Skywalkerek végérvényesen legyőzik a sitheket, akik végig fel akarták őket használni terveikhez, de végül Palpatine unokája is inkább lecseréli a nevét Skywalkerre.

Az az érzésem, hogy Poe és Finn még szerepelni fog valahogy filmen, mivel az ő karakterük még nem bírkózott meg azokkal a dilemmákkal, amiket a TLJ felvetett, és az Első rend még mindig létezik.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

az Első rend még mindig létezik.

Nekem a képsorok a Bespinnel meg az Endorral azt sugallták, hogy nem. "Mindenki fellázadt" - ez is elhangzik. Szerintem legyőztek mindenkit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Megnéztem és meglepően erős és jó film lett. A két korábbi fenntartásom továbbra is bök engem, de az összhatás azért elnyomja. Bővebben később.

Én is gondoltam, hogy neked nagyon tetszeni fog :)  

Elég erős és jó film. Szerda óta csak ezen kattog az agyam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos picit agyaltam a filmről és pár fontosabb jelenetről leírnám a véleményem. Néhol írói szempontból fogom nézni, néhol hogy mi tetszett és mi nem, és néhol pedig logikai szempontjából.

Először is leszögezném, hogy a SW olyan mint a szerelmem. Tökéletes? nem. Látom a hibáit? Igen. De így is imádom. :D Ez erre a trilógia igaz a leginkább. :D Sajnos így hogy tudjuk mi folyt a háttérben, hogy Ryan picit megkavarta a  dolgokat, illetve, hogy JJnek mennyire kellett, vagy nem kellett volna tűzoltást végeznie a hangos trollok miatt, így kicsit nehéz elvonatkoztatni és csak a történetre összepontosítani. Lehet ha ezekről nem tudnánk, még jobban tetszene. Fene tudja, de akkor nézem is sorban.

 

- Palpi megjelenése. Nekem nagyon hirtelen történt. Logikus és tetszett is hogy ő mozgatja a háttérből a szálak egész végig, túl sok más megoldást én sem tudtam volna elképzelni, de egy kis háttér kellett volna magyarázatnak, hisz Palpi megjelenik és van nála egy nagyobb sereg mint amit bárki is valaha látott. Sokszor éreztem még ezt, hogy a pörgős, túlzsúfolt menet miatt ez elmarad pedig jó lett volna.

Ami még nem tetszett írás ügyileg, az Palpi szájbarágós szövege, hogy elmondja ugyanazt amit annó a színházban. JJ! a rajongók emlékeznek mit mondott akkor Palpi, az EP3 egyik legmeghatározóbb jelenete volt, nem kell így emlékeztetni őket. Ettől függetlenül imádom, hogy Palpi visszatért, én rá szavaztam a döntőben is jó volt újra látni.

 

- Ami már a film elején totál átjött, és már a trailerekben is láttam, hogy mennyire jót tett, hogy végre együtt volt a csapat. Eddig picit úgy éreztem, hogy a régi nagyok, Luke, Leia, Han húzzák a filmet, és így hogy ők már nem voltak annyira képben kellett ez a humor és civódás a karakterek között.

Valaki árulja már el nekem mi a fene volt a sok hiperugrás, amit a Tie-ok is le tudtak követni Poe után? Láttunk már ilyet valahol? Ha nem akkor miért kellett. Oké előzőben volt rá példa, hogy követték őket a hiperűrön, szóval nem lehet mondani, hogy logikátlan, csak elsőre fura volt.

 

- Rey kiképzése nagyon tetszett. Menő volt, ahogy ott lebegett, körülötte a kövek és próbált kapcsolatba lépni a régi Jedik szellemével. Én egy Luke-ot még el tudtam volna itt képzelni, hogy bár meghalt, a kiképzésében segít. :) Leia pedig, jajj hát nagyon jól megoldották. Nem hittem volna,  hogy ennyi szerepe lesz, és ennyire fontos is.

 

- A film első fele, vagyis kb a halálcsillagos részig nagyon pörög és baromi gyorsan történnek a dolgok, ami nem mindig tetszik. Sok mindent bedobnak és már túl is lépünk rajta. Ez leginkább a Renek miatt szívfájdalmam, mert baromi jól néznek ki, rejtélyesek, de ennyi jelenetre behozni őket kb fölösleges volt. oké, hogy kellettek, de akkor már a végén adtam volna nekik vmi epic harcot Kylo ellen, mert valljuk be, az nem volt túl sok. Egy EP8as szintű tróntermi harcot tudtam volna elképzelni, de most kicsit előre rohantam. :D

 

- Az egész sivatagos rész nagyon tetszett. Landot szívmelengető volt látni, hogy mosolyog és jókedvű és árad belőle a pozitívizmus.

Jó volt a siklós üldözés, a lény meggyógyítása, és a nyomok keresése. Imádtam. Kicsit az EP2re emlékeztetett az egész, ahogy Obi megy ide oda és követi a nyomokat. :)

Viszont itt is csak megjelennek a renek - epic feltűnés a sziklán - majd off screen elkapják Csuvit. :D Na majd a bővített változatban. :D

Huhh Csuvi halála amúgy totál földhöz vert, hogy mondom ez nem lehet a vége. Szerencsére tényleg nem.

 

- Itt ki kell térjek Pryce-ra aki baromira tetszett. Ez a karakter egy beteg állat. Hux az első kettőben se volt semmi, de ez a pasi azonnal überelte nekem. Telitalálat volt.

Hux átállása pedig tetszett, és logikus volt teljesen. Halála, ahogy segítségének az indoka, totál jelentéktelen viszont. Szegény ha tudná, hogy Kylo nem bukott el sőt, megbocsájtást nyert... :D

 

- Az új bolygó is tetszett és az új karakterek is. Jó volt Poe-nak a háttérsztori. Jó volt a kémia, az érzelmek a szereplők között.

Itt is féltem, hogy akkor most no more 3PO? mert hát az nem lehet hisz ők a 9rész főszereplői végülis...de szerencsére ezt is egy jó poénnal megoldották. Bocsánat, hogy nem jutnak hirtelen az eszembe a nevek, de a kis technikus lény is imádnivaló.

Kiejtése alapján mint valami kis texasi, vagy nem is tudom. :D

 

- És akkor itt már kylo letépi a nyakláncot Rey nyakából, ami felvezeti, vagyis továbbviszi ennek a képességnek, vagy kapocsnak a miben létét, ami ugye már a TLJban fel lett vezetve, hogy Kylonak vizes lett a keze. Itt vajon kik kapcsolódhatnak össze? mert amúgy ez egy elég durva orgyilkos módszer is lehetne. :D:D  Amúgy az is, hogy a Force Ghostok még veszélyesebbek holtan mint amíg éltek, hisz bárhol megjelennek(?) és rádobnak az ellenre egy sziklát. :D Most már értem mire gondolt Obi a halála előtt. :D

 

 Rey Palpi. Hát ez volt az ami annyira meh...olvasva a spoilert totál kiakadtam, de nézve annyira nem volt vészes, de azért belegondolva még most sem tetszik annyira. Tudom hogy mások voltak az elképzelések Ryan és JJ között, de ha ezt nem nézem, akkor is erőltetett. El tudom fogadni, mert a logikába nem lehet belekötni, szépen meg lett magyarázva, de kb azt is nehezen tudom elképzelni, hogy Palpi ne lett volna szűz. :D Ami még ugye fura, hogy a végén nem egy skywalker, (igazi skywalker) győzi le. Tudom, hogy szív a lényeg, amire az egész film utalni is akart, hogy nem az számít hogy honnan jöttél és mi a neved, de akkor is ezt még emészteni kell kicsit.

 

- Majd elkezdődik a legjobb része a filmnek számomra. Az egész halálcsillagos rész überállat. A hangulat, a történések. Darth Rey, a párharc, a gyógyítás, Leia halála, Han solo, úristen felsorolni is nehéz. Egyszerűen zseniális volt és baromi érzelmes. Amikor Rey azt mondja hogy Ben kezét megfogta volna ütött. Majd a párbeszéd Hannal...szívfacsaró. Ugyanaz a jelenet, de mégis másképp. Imádtam.

sokat tudnék még ömlengeni de fölösleges. Ez a rész eszméletlenül szép lett ahogy Leia halála is. Huhh

 

- A film ugye sokszor picit szembe megy a Ryan által felvezetett ösvénnyel, ahogy Ryan is ment, szóval ez oda vissza, de még Finnek ide behozni egy új csajt és Rose-t a háttérbe lökni, főleg a rajongók miatt...hát nem tudom. Ráadásul a csajnak ugyanaz a sztorija mint neki. Hát nem tudom. és ha már Finn...komolyan azt akarta egész film alatt elmondani hogy erő érzékeny? Miért??? vagyis ha már lezárunk egy történetet, akkor miért vezetünk még fel feleslegesen új szálakat? Vagy ezzel is meg akartak volna valamit magyarázni? De amúgy ez vonatkozik Landora és a csajra is a végén. Ezzel arra akartak utalni hogy ő a lánya? remélem nem mert baromi, BAROMI ciki lenne.

 

- Jujj Achto rész is nagyon adta. Rey és Luke párbeszéde ütős volt, ami kellett is, mivel az egész filmben a főszereplőkön kívül nagyon gyér párbeszédek vannak írva. Sokszor csak kliséket puffogtatnak.

Szóval Lukenak nagyon örültem. Ahogy Leia tanításának is.Plusz a jelenet ahogy kiemeli a vízből az X szárnyúját, az is epic volt. A fiatal Luke és Leia párbaj...megnéztem volna ebből az időből többet is. :)

 

- Nos a vége. Egyszerre katartikus és kicsit kiábrándító.

Egyszerre tetszik, hogy még léptünk egy szintet és még nagyobb a veszély egy ekkora flottával, de már megint halálcsillag, csak most ágyúk formájában. Ettől nem tudnak már elvonatkoztatni. Oké hogy közel 50év telt el a HCS tervezése óta és azóta már egy ágyúba is elférhet az ereje de akkor is...azért na. :D

Palpi most meg akarta öletni Rey, de igazából mégsem? Ezt valaki magyarázza már el nekem. Amúgy ennél a résznél erős volt minden. a szöveg - bár hallottuk már részleteiben ezt is - a hangulat, a sith árnyékokkal, és az érzelmek is ahogy Kylo Rey segítségére siet. A képesség használata ahogy átadja a kardot Kylonak menőőőő, viszont a harcok annál gyengébbek. Ennél a renek többet érdelmeltek volna. Ahogy Reylo összeáll egy csapatként, imádtam, ahogy Palpi erőszívó jelenetét is. Az meg mikor kilő az űrbe, atyám. Übermenő. Ja és az is, ahogy jelképesen bosszút áll vaderen és ledobja kylot a szakadékba.

A jedi összesített ereje is nagyon megható volt. sajna annyit nem ismertem fel mint kéne, de majd még párszor meghallgatom, főleg angolul.

Majd jött a kiábrándító rész ami mind írásilag mind megvalósításilag, látványilag szörnyű volt: Palpi halála. Ahogy egy kis csíkba lőtte csak a villámokat, Rey meglépett közelebb majd Palpi elégett és szétrobbant, hát bakker...ennél sokkal sokkal többet vártam volna egy új erőre kapott uralkodótól. Sokkal.

Ami még szívfájdító volt számomra, de valszeg így kellett lennie az Ben halála. Számomra egyik legszebb jelenet lett, amikor felélesztette Reyt - honnan volt ez a képessége? :D - majd összemosolyogtak és megcsókolta. Én reménykedtem benne, mert örök romantikus vagyok, hogy ez működhet kettejük közt, de csak meg kellett halnia a fenébe is. :( Egy Skywalker és egy Palpatine együtt új jedi nemzedéket nevelnek fel. :D Azok pedig SuperJedik lettek volna annyi szent. :)

Ami még az egyik legjobb jelenet volt a filmben és be is könnyeztem rajta amikor megjelentek a hajók és jött mindenki a segítségükre. EPIC! Gyönyörű volt.

 

- A legvége is szép lett. a fénykardok eltemetése, és az ikernapok. Kicsit olyan magányos volt ott nekem Rey, a többiek is ott lehettek volna a háttérbe a falconon akár.

 

Összességében szerettem a filmet. 4/5. Nem a legjobb film, de amit lehetett azt megtették, viszont apró változtatásokkal szerintem még jobb lehetett volna úgy érzem. Mindenképp el kell majd olvasni a regényt, mert az mindig megmagyaráz dolgokat és itt az új képességek és történések miatt asszem ez kelleni is fog.

Hát ennyi. Kb mindent leírtam ami hirtelen az eszembe jutott. Nem olvasom át szal lehet baromságokat írtam. XD

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, kudar írta:

de még Finnek ide behozni egy új csajt és Rose-t a háttérbe lökni, főleg a rajongók miatt...hát nem tudom. Ráadásul a csajnak ugyanaz a sztorija mint neki. Hát nem tudom. és ha már Finn...komolyan azt akarta egész film alatt elmondani hogy erő érzékeny? Miért??? vagyis ha már lezárunk egy történetet, akkor miért vezetünk még fel feleslegesen új szálakat?

Na erre még nem gondoltam, bár már volt róla szó, hogy valaki azt gondolja, hogy Finn az lenne, főleg ez a film alapján.

A másik, meg a Finn és a lányok.. Sokszor tűnik úgy, hogy bele van esve Rey-be("Úgy néztél rám, ahogy soha senki"/ "Valamit el akarok mondani amikor Poe nincs itt..". Ez engem zavar. Mert másfelől Rey meg abszolute barátként tekint rá és nem is kezdenek ezzel a dologgal semmit. Rose be lett hozva és össze is jött Finnel a TLJ-ben. Ez a szál nem lett folyatatva sajnos. És itt van Jannah. A közös, múltjuk meg egyáltalán, kémia most először működött igazán Finn és egy csaj közt, mert ez a lány végre úgy nézett Finnre, amiből arra következtetnék, hogy ez működhet. De, ha most itt is lett volna egy csók, akkor az Rose-ra nézve lehet sértés, ha meg elfogadjuk, hogy Finn azt akarta mondani, hogy szereti Reyt, akkor meg arra nézve lett volna furcsa.

Szóval mivel nem jött ki semmi ebből a trilógián átívelő "szerelmi" négyszögből, így a rá mutató apróságokat elég nehéz kezelni. Ti hogy vagytok ezzel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, csoli1138 írta:

Na erre még nem gondoltam, bár már volt róla szó, hogy valaki azt gondolja, hogy Finn az lenne, főleg ez a film alapján.

A másik, meg a Finn és a lányok.. Sokszor tűnik úgy, hogy bele van esve Rey-be("Úgy néztél rám, ahogy soha senki"/ "Valamit el akarok mondani amikor Poe nincs itt..". Ez engem zavar. Mert másfelől Rey meg abszolute barátként tekint rá és nem is kezdenek ezzel a dologgal semmit. Rose be lett hozva és össze is jött Finnel a TLJ-ben. Ez a szál nem lett folyatatva sajnos. És itt van Jannah. A közös, múltjuk meg egyáltalán, kémia most először működött igazán Finn és egy csaj közt, mert ez a lány végre úgy nézett Finnre, amiből arra következtetnék, hogy ez működhet. De, ha most itt is lett volna egy csók, akkor az Rose-ra nézve lehet sértés, ha meg elfogadjuk, hogy Finn azt akarta mondani, hogy szereti Reyt, akkor meg arra nézve lett volna furcsa.

Szóval mivel nem jött ki semmi ebből a trilógián átívelő "szerelmi" négyszögből, így a rá mutató apróságokat elég nehéz kezelni. Ti hogy vagytok ezzel?

A rohamosztagosokra buknak a nők. Biztos így hirdetik az álláshirdetésben. :D Én bennem mondjuk fel sem merült h szerelmet akar vallani Reynek bár amit írtál azok totál jogosak és akár még az is lehetett volna.

De valóban igaz, hogy Finn szerelmi élete nem egyszerű. :D Hát ha még egy tábornok elveszett lányával akarna összejönni... XD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, remek írás :clap: Viszontn a Leia dolgot nagyon másként látjuk. Engem folyamatosan kidobott hogy Leia-ának lényegében alákérdeznek. Olyan mondatokat mondanak, amire el tudja mondani a már felvett jeleneteket. Ezek a párbeszédek sajnos, nem túl erősek. A halála előtt is, ahogy Maz elmondja, hogy most mi fog történni, illetve a halála maga, ahogy megoldották, nálam a film egy gyenge pontja sajnos. Amúgy Finn olyan erős nem lehet az Erőben, mert Leia halálat ő nem érezte meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, kudar írta:

A rohamosztagosokra buknak a nők. Biztos így hirdetik az álláshirdetésben. :D Én bennem mondjuk fel sem merült h szerelmet akar vallani Reynek bár amit írtál azok totál jogosak és akár még az is lehetett volna.

De valóban igaz, hogy Finn szerelmi élete nem egyszerű. :D Hát ha még egy tábornok elveszett lányával akarna összejönni... XD

az lehet, hogy mindenkibe beleesik kicsit aki szembe jön(még jó, hogy Chewie és Poe megúszta), hisz olyan ingerszegény előélete volt. Rey persze, hogy úgy nézett rá, mint még soha senki, hisz addig mindenki csak egy darab sz... rohamosztagosnak nézte.

 

De Chewie! Végre működik. Tényleg. És nagyon jó volt, hogy ez az új csapat igazi barátként elment megmenteni. Nem kutya többé! Barát és sorstárs/bajtárs. Nekem most jött át ez először igazán!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nekem a képsorok a Bespinnel meg az Endorral azt sugallták, hogy nem. "Mindenki fellázadt" - ez is elhangzik. Szerintem legyőztek mindenkit.

Na de, ilyen gyorsan? Nem hiszem. Szerintem még vannak csatározások. Az a baj, hogy nem láttuk azt, hogy az Első Rend hogyan, és milyen módon terjeszkedett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért mondják sokan, hogy ez a film kukázta az Ep 8-ban bevezetett dolgokat? Láttuk az ősi jedi könyveket, láttuk a porgokat, Luke a fénykard elkapásával tökéletesen reflektál a TLJ-re, volt utalás a crait-i csatára, volt utalás Holdo halálára, és még sorolhatnám. Szerintem tökéletesen folytatták a TLJ-t, és elvarrtak minden szálat. Egyedül a seprűs fiú nem került elő, de szerintem az nem is úgy lett bevezetve, mint egy új karakter, hanem inkább azt jelképezi, hogy a galaxisban mindenhol feltámad az Ellenállás lángja - melynek a következménye a rengeteg hajó érkezése a végső harcban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Whill írta:

Luke a fénykard elkapásával tökéletesen reflektál a TLJ-re

Az ott lévő mondatot egyértelműen Rian-nek szánta Abrams amúgy :D "Egy Jedi nem bánik így a fénykardjával"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Az ott lévő mondatot egyértelműen Rian-nek szánta Abrams amúgy :D "Egy Jedi nem bánik így a fénykardjával"

Egyetértek, de simán lehet úgy is értelmezni a dolgot, hogy Luke is átmegy egy kisebb karakterfejlődésen a két film alatt. Szerintem egyáltalán nincs logikátlanság vagy túl éles váltás a két film Luke-ja között.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes. Nekem egy pillanatig nem jutott eszembe, hogy Rian-nek szólna be. Egyértelműen korábbi önmagára reflektál! Van erre egy egész jó fogalom... karakterfejlődésnek hívják! Hiába akarunk minden mögé TLJ rugdosást látni, az attól még nincs ott, max mi látjuk oda lázálmainkban! SZVSZ!

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Az ott lévő mondatot egyértelműen Rian-nek szánta Abrams amúgy :D "Egy Jedi nem bánik így a fénykardjával"

Luke már a TLJ végén a Yoda lecke után megváltozik. Teljesen logikus, hogy szellemként, megdicsőülve másként lát néhány dolgot.

 

Egy kis LOL. :D 

 

XEF6x12.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Whill írta:

A TLJ esetében pont fordítva volt, Abrams elhozta az Erő egyensúlyát. :D

Úgy voltak vele, hogy inkább tetsszen a nézőknek, onnan jön a zseton. :D De ezt azért nem gondoltam volna. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az a fénykard elkapásos utalás szerintem tényleg Rian rendezésére utal. Ahogy mondja is Luke: tévedtem.

Amúgy nekem bejött a VIII., de ez tényleg érdekes(:

Szerintetek Palpi már az epVI.-ban is Luke testét akarta megkaparintani?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem. A 8-nak is megvan a maga szépsége, sajátosságai és 9 jól megfér vele. Sok téren ráépül, még akkor is, ha bizonyos dolgokra ráfogjuk, hogy tűzoltás.

De tényleg érdekes, hogy most a 8 lett piedesztálra emelve sok ember szemében, miközben "gyűlöletes mindennel szembemenő epizód.".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, starwarsfan1113 írta:

Amúgy az a fénykard elkapásos utalás szerintem tényleg Rian rendezésére utal. Ahogy mondja is Luke: tévedtem.

Mindez egyáltalán nem a Rise of Skywalker újdonsága, mivel már a Last Jedi végén Luke mindent, amit a film elején gondol, visszavon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , IndianaAndrisSolo írta:

Mindez egyáltalán nem a Rise of Skywalker újdonsága, mivel már a Last Jedi végén Luke mindent, amit a film elején gondol, visszavon. 

Bizony, azzal a tettével önvallomást tesz, csak hát sokaknak ezt nehéz megérteni, amíg nem rágják a szájukba. Abrams most megtette, lényegében elmagyarázta azt, hogy mit láttunk az ep8 végén. Nem beszólt Johnsonnak, megerősítette, megtámogatta. Ezért is lehet, hogy elkezdett felértékelődni az ep8, mert az ep9-cel Abrams atyai kedvességgel elmagyarázta azt az értetlen kölyköknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep7-re anno azt mondtam, remix, na az itt is bőven érvényesült. Leiának van alibije ('alákérdeznek' ahogy Donát írta) de a többieknél gáz. Szép Ep6 tróntermi utalás volt amikor a film közepén Rey tényleg bejut a régi trónterembe, de a film végén egy hasonló terem ahonnan szép panoráma nyílik az űrcsatára, na az már kellemetlen. Még ha valamelyest meg is indokolja, hogy enélkül Palpi (mármint Sheev) nehezen tudott volna kicsapni a légkör felső részébe. 

 

Kihagyott Ep8 szálak, 'szembefordulások':

- Luke fénykardos szövege (szerintem egyszerre ön-fricska a mester részéről és a forgatókönyvnek - amúgy az ő zöld fénykardját nem is láttuk, csak Leiáé volt megőrizve)

- Rose teljes háttérbe szorítása, a beígért / fölvezetett (cuki de gyengécske) szerelmi szál helyett egy reménytelen szerelem Finn részéről (szerintem tök egyértelmű, hogy szerelmet akart vallani, de az is, hogy tudja semmi esélye)

- "senkik voltak" (nekem ez a legfájóbb. Nem a történet, tudjátok hogy én nagyon szeretem Rey így kiderült származását, de ahogy kezelik a 7 vs 8 vs 9 -ben)

- seprűs kisfiú 

- a széttépett kék Anakin-fénykard, ami nulla szimbolikával lett megjavítva off screen. (Ez is fájt.)

 

 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.