Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szép lett volna, ha már korábban is említik a gyógyítást. Meg.... Anakin is örülhetett volna neki.

 

Tök szép hogy a Jedi (az összes :D)  a sebzett élőt tudja gyógyítani, életbe visszahozás nélkül, a sötét oldaliak meg életben tudnak tartani gyógyítás nélkül. Egymást kiegészítő, kontrasztos két képesség. 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Plusz az adótornyot kikapcsolták, és ez túl jól sikerült, mert utána hosszú percekig rebootolt, úgy mint egy tízéves számítógép. 

Mondjuk valószínűleg annak a komputernek nem annyit kellett leszámolnia, mint egy mezei PC-nek.

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

1. Palpatine nincs megmagyarázva. Ugyan bevallja, hogy "meghalt" a RotJ-ban, ami így szerencsére nem csorbítja Anakin áldozatát, ennek ellenére mégis itt van. Nincs megmagyarázva, hogy került elő, csak kapunk néhány ködös félmondatot:

  • idéz nekünk a Sithek bosszújából: "the dark side of the force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural" - hát kösz, ezt eddig is tudtuk
  • Benne van az összes Sith szelleme
  • Rey-jel is valami lélekátvivős rituálét akar csinálni. "Ha megölsz, a lelkem beléd száll és egyesülünk"

Na mármost, honnan van az öregnek teste? Egyáltalán ez az eredeti teste? Ha az eredeti, akkor hogy került elő?

Hogy leheltek bele életet? Ha nem az eredeti, akkor egy klón? Ha nem klón, akkor hogy készült?

 

Szerintem az, mert ha tudnád magad klónozni, ugyan miért egy ugyanolyan lepukkant testet csináltatnál magadnak, mint amilyen volt. Miért nem egy fiatalabbat, egészségeset? Valami Sith praktikával leheltek bele életet gondolom én, majd valami könyvben kifejtik.

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ha egyszer meghalt, de valahogy a Sith Loyalist-ok feltámasztották egy testben, akkor mi rá a garancia, ezúttal nem fogják? :D

Szerintem az összes követője vele pusztult ezúttal.

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Csak közben a TFA meg a TLJ is abban a szellemiségben készült, hogy Rey egy senki.

A TFA ebben a szellemiségben? Ugyan már, Kylo bedühödése arra amikor meghallja, hogy egy lány segített elszöktetni BB8-et, amikor direkte elvágják a jelenetet amikor Maz rákérdez arra, hogy ki is ez a lány épp az ellenkezőjét bizonyítja, aztán jött Mr. RJ a "jó" ötleteivel és az egészet áthúzta.

53 perccel korábban, Donát írta:

Anakin megerősíti, amit Luke mondott: egy ideig egyensúly volt a Jedi Visszatér után. Nagyon úgy fest a dolog, hogy a Jedik túlmisztifikálták a prófécia dolgot. Az egyensúlytól valami rohadt nagy dolgot vártak, pedig az Erő jövendőlés csak ideiglenes egyensúlyról beszélt, nem pedig évszázadokra elnyúló egyensúlyról. Az emberek (és a Jedik) már csak ilyenek, hajlamosak olyasmit is belelátni egy próféciába vagy filmbe, ami nincs ott.

Yoda ki is mondja az EP III-ban: a prófécia amit talán félreértelmezünk.

53 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy Yoda, te komolyan készpénznek vetted, amit Kylo mondott Rey szüleiről? Ez meglep, mert attól, hogy Kylo kijelenti, hogy senkik voltak, még egyáltalán nem volt rá garancia, hogy ez igaz is. Anno engem többen is elküldtek innen melegebb éghajlatra, mikor amellett kardoskodtam a VIII. után, hogy ebből simán ki lehet hozni még egy fordulatot. Mert nem látjuk a történéseket, hanem Kylo tolmácsolja és manipulálja Reyt. 

Ebben az is benne van, hogy nem tudhattuk, hogy Kylo mit is lát pontosan, ha csak 2 csórót lát a Jakkun ahogy eladják Reyt, abból könnyedén azt szűrhette le, hogy nem voltak senkik.

 

 

 

 

Amúgy érdekes, hogy sokan azt hozzák fel negatívumnak, hogy szembe ment a TLJ-nek, mintha amaz nem ment volna szembe a TFA-nak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem az első húzása Williamsnek ilyen dallam, tempó átvitel, áthallás terén. Az Anakin's theme is ugyanennyire Darth Vader's theme/Imerial march, mint a Reys theme ahogy viszonyul az emperors throne room dallamhoz. (azt azért kihallja mindenki? )

Na ezért kellett John Williams. Ezt senki sem csinálta volna finomabban, jobban!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Mestal írta:

Jah, mert Rey az omnipotens képességeit Luke Skywalker 3 mondatos (amiből csak kettőt mondott el) bölcseletéből szerezte :) Ezt te sem gondolod remélem...

Megkerülve a tényt, hogy Leia viszont 1 évig képezte.

És amit az előbb írtam, hogy Rey a sikertelen Skywalker családhoz szeretne tartozni vmiért a sikeres Palpatine család helyett. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nos most jöttem a moziból...és nekem tetszett. Annyira pörgős és annyira fan service - amin többször be is könnyeztem -, hogy ha voltak is olyan dolgok amik nem tetszett, azok azonnal tovább is repültek. JJnek egyszerre kellett tűzoltást csinálnia és egy jó lezárást letennie, és nem csak erre a trilógiára, de az egészre, és a maga módján asszem sikerült is neki. Én elégedett vagy, és próbálok nem a hibákra koncentrálni, vagy hogy mennyire lett koppintás ez a film is. :D Én most egy 4/5öt adtam neki, de nagyon jól szórakoztam rajta. Nagyon jót tett a filmnek, hogy hőseink végre együtt mentek mindenhova. A vívódás is tetszett, Kylo megváltása és bár ezek után én biztos meg írtam volna ki Kylot - bár voltak még pár dolog amit nem tettem volna - szép lezárása volt, és alig várom, hogy újranézhessem. Annyi minden történt benne, most még üllepednie kell. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dei írta:

Nem igazán szeretnék sokáig ebbe a topikba időzni, mivel még nem láttam a filmet, szóval kommenteket nem is olvasom el. 

Egy valamire kíváncsi lennék. Tényleg olyan érzése van a filmnek, mintha a TFA folytatása lenne és nem a TLJ-nek? 

Nekem igen. Mintha ignorálná a TLJ-t kicsit. És ezt mások is szóvátették úgy látom... bár olyanok is vannak, akik örülnek ennek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dei írta:

Nem igazán szeretnék sokáig ebbe a topikba időzni, mivel még nem láttam a filmet, szóval kommenteket nem is olvasom el. 

Egy valamire kíváncsi lennék. Tényleg olyan érzése van a filmnek, mintha a TFA folytatása lenne és nem a TLJ-nek? 

Nekem abszolút nem. Rengeteg TLJ utalás van benne, szerintem annak egyenes folytatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dei írta:

Nem igazán szeretnék sokáig ebbe a topikba időzni, mivel még nem láttam a filmet, szóval kommenteket nem is olvasom el. 

Egy valamire kíváncsi lennék. Tényleg olyan érzése van a filmnek, mintha a TFA folytatása lenne és nem a TLJ-nek? 

Ahogy Ody úgy én sem érzem ezt. Sőt csomó olyan dolog van, mint Rey és Kylo kapcsolódása, ami ugye TLJ, és baromi fontos része ennek is és még vannak dolgok, amiket akkor spoiler miatt nem sorolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam filmet, és még mindig a hatása alatt vagyok. Azthittem J.J-től ,,csak" egy TFA szintű fipmet kapunk. Életem élménye volt, nálam egyszinten van TLJ-vel. Annyira örülök hogy láthattam ezt a filmet, hogy most csak ennyit tudok írni. Öröm volt látni minden percét, kivéve az első pár percet mert késtünk de annyi bajom legyen.:D:cry::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem is a film előnyére vált, hogy a szereplők együtt voltak, erre nagy szükség volt. Leia halála, temetése, annyira szép volt, hogy nálam a SAGA, egyik legszebb jelenetévé vált, hihetetlenül megható volt, így kellet felhasználni a kitörölt jeleneteket. Ben és Han jelenete nagyon szép volt. Jók voltak a helyszínek, no nem mind, de az ST-ben messze a legjobbak. Meg szerintem ez volt a leglátványosabb Star Wars. Fan service, nekem Chewbacca és a medál volt a kedvencem. :psycho: 

Ami nem tetszett: :palpatine::cry: Viszont ez nagyon erősen. No meg szerintem, a ROTJ, jobban lezárta a SAGA-t. De ez már nem Ep IX hibája.

 

 

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Nekem igen. Mintha ignorálná a TLJ-t kicsit. És ezt mások is szóvátették úgy látom... bár olyanok is vannak, akik örülnek ennek :D

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem abszolút nem. Rengeteg TLJ utalás van benne, szerintem annak egyenes folytatása.

 

@Dei, fenti kétféle válaszból is láthatod, hogy sokféleképpen lehet ezt értelmezni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a "Palpatine saga" kijelentésekhez tennék egy gondolatot. Palpatine minden Skywalkerrel bebukott. Anakinnal hosszú kálvária volt, de legnagyobb pofára esés is. Luke-ra is kivetette volna a hálóját, esélye sem volt. Bennel sem járt sikerrel. És Rey a saját leszármazottja(ezt még én is szokom higgyétek el) sem szolgálta, sőt a Skywalkerek oldalára állt, naná hogy. Szóval ez nálam marad Skywalker saga, melyre Palpatine árnyéka vetül és jól van ez így. Szóval ez inkább a Skywalkerek sikere a sötétség felett, több ízben is, ez az ő felemelkedésük, az ő koruk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, csoli1138 írta:

Még a "Palpatine saga" kijelentésekhez tennék egy gondolatot. Palpatine minden Skywalkerrel bebukott. Anakinnal hosszú kálvária volt, de legnagyobb pofára esés is. Luke-ra is kivetette volna a hálóját, esélye sem volt. Bennel sem járt sikerrel. És Rey a saját leszármazottja(ezt még én is szokom higgyétek el) sem szolgálta, sőt a Skywalkerek oldalára állt, naná hogy. Szóval ez nálam marad Skywalker saga, melyre Palpatine árnyéka vetül és jól van ez így. Szóval ez inkább a Skywalkerek sikere a sötétség felett, több ízben is, ez az ő felemelkedésük, az ő koruk. ;)

Így is lehet értelmezni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az, hogy Rey kapott eredettörténetet, azonkívül, hogy a TFA ennek tényleg megágyaz, sokaknak fog megelégedésére szolgálni, még így is.

Lehet, hogy sok ember sok szappanoperát nézett, de nálunk a családon belül is van olyan, aki -mikor bizonygattam Rey senkiségében a kohéziót- azt mondta nekem, hogy ez hülyeség, neki valakinek kéne lennie, vagy legalábbis valaki valakijének.

Az elfogadás útjára léptem elismerem, de Kylo nyilván szónoki túlzással bizonygatott egy verziót Reynek, hogy maga mellé állíthassa a TLJ-ben, de Ő is csak most tudta meg, hogy Rey kicsoda.

És amiket tud a lány ösztönösen, hát van teteje így is a dolognak. Palpi kedvesét azért megnézném, mert azt azért én is odabiggyesztem érvelésem margójára, hogy az Ő eredettörténetén, megítélésén is változás esett ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Anakin Skywalker sem kiválasztott, úgy Rey sem Palpatine unokája. Anakin sem csak úgy lett, a Sith-ek bosszúja Plagueis-jelenete nem csak Padmé miatt érdekes, hanem mert a nézőben abszolút felmerül a gyanú, hogy Anakin csodás születése és Plagueis (vagy ki tudja, Palpatine) életet teremtő képességei közt kapcsolat lehet.

 

Újra kell néznem, de számomra ez, hogy Rey Palpatine unokája inkább úgy tűnt, ezzel akar hatni rá és Kylo-ra a Sith nagyúr, mivel sokkal hatásosabb ez, mint azt mondani, hogy, hát téged az Erővel hoztalak létre, úgy, mint anno Anakin-t. Ezt a verziót Rey persze könnyebben elfogadná. Kétlem, hogy Palpatine csinált volna egy gyereket (végülis azt se tudjuk, hogy Rey apja vagy anyja Palpatine fia/lánya, illetve azt se, hogy ki volt Rey nagyanyja), akit valahogy mindentől távol tartott, ráadásul az Erő-képességeit valahogy visszafojtotta a gyerekének, és kivárt, hogy az unoka majd az érdekes lesz. Nekem inkább úgy tűnt, hogy Palpatine Plagueis-től tanult sith mágiája az, ami Rey-t teremtette, ugyanúgy, ahogy anno Anakin-t Shmi Skywalker-ben. Bizonyos értelemben Anakin is Palpatine, vagy épp Plagueis, a filmekből nem tudjuk, melyikük hozta létre őt, persze az új Marvel Darth Vader-képregénye lelőtte ezt, ahol egyértelműen Palpatine áll a terhes Shmi mögött, miközben Erőt használ.

 

Én úgy értelmezem, hogy amikor Palpie kiszívja Rey és Kylo erejét, akkor Reyből kiszív minden sötét oldali Erőt, ami a sötét származásából, tehetségéből adódik, és ekkor költözik Rey-be minden Jedi Ereje. 

 

Ez az ötlet végülis, hogy a harmadik trilógiában egy Skywalker áll a rossz oldalon, és egy Palpatine a jó oldalon, szerintem visszatekintve erős gondolat. Úgy gondolom, hogy akkor működik ez a vérségi dolog, ha a hősnek ez negatív élménnyel párosul, és vívódást jelent önmagával szemben. Így az, hogy Rey Palpatine leszármazottja, akárcsak Luke Vader fia, nekem tetszik, ráadásul eddig nem is lehetett volna ezt behozni, mivel Palpatine az előző két filmnek nem volt aktív részese, mégha kiderült az eddig is sejthető elem: Snoke mögött ő állt. A VII-VIII-ban nagyon fura lett volna egy ilyen felismerés Rey-ben, mikor még semennyire sem kötődött Palpatine-hoz. Sokan szerették volna, hogy Rey Solo legyen, vagy Skywalker. De úgy gondolom, számára ez nem lett volna egy súlyos tényező, inkább örömteli: a számára legkedvesebb emberek leszármazottja. Ehelyett az előzőben azzal kell szembesülnie, hogy ő egy senki, most pedig azzal, hogy a főgenyónak a leszármazottja. Ugyanígy Kylo-nak a származása egy gyerekkora óta tartó megfelelési kényszer, hogy fel kell nőnie a feladathoz, hogy ő legyen a galaxis legnagyobb hőseinek gyermeke.

 

A cím nagyon jó, és nagyon szép az ív, amit Rey bejár, és amit egyébként mindkét előző film abszolút komolyan vett, és építgetett: a ki vagyok én kérdésre a film legutolsó jelenetében Rey nyugodtan válaszolhatja azt, Rey Skywalker, mert kivívta ezeknek az embereknek a megbecsülését és szeretetét a három film során, és azt a családot, amit várt a Jakku-i sivatagban, valójában Luke-ban, Leiában és Han-ban találta meg.

 

A film zárójelenete egyszerre idézi a Sith-ek bosszúja zárójelenetét és a Jedi visszatér zárójelenetét, előbbit a helyszín kapcsán, utóbbit az Erőszellemek jelenlétével. Ezt a filmet nem is lehetett máshol befejezni, mint a Tatooine-on.

 

 

 

A film azon bírálataival/dicséreteivel nem értek egyet, hogy a Last Jedi-t meg nem történtté teszi. Ennyi erővel Abrams a saját TFA-s sztoriját is meg nem történtté teszi, mert ott Leia semennyi jelét nem mutatja, hogy Jedinek tanult volna, ellenben a Last Jedi ezt felfedi, ez a rész pedig mindezt igazolja. A Rey-Kylo összekötést is továbbviszi a film. Az, hogy Luke szelleme kiemeli az x-szárnyút a vízből, pedig számomra nagyon szép továbbgondolása az előző filmben felvezetett elemeknek. A Last Jedi-t azzal tette volna meg nem történtté, ha Snoke tért volna vissza ebben a részben Palpatine helyett, vagy Luke feltámadt volna.

 

Ha a három filmre, mint trilógiára nézünk, szerintem erősen hasonlít az epizódok merészsége az eredeti trilógiára (ezzel nem azt mondom, hogy bármelyik film plotja egyezne az eredetiekkel, bár a Force Awakens-nél még mindig érzem ezt): a TFA az ANH-hoz hasonlóan egy karakter-bemutató könnyedebb kaland volt, a TLJ a Birodalom visszavághoz hasonlóan merészebb felütésű, fordulatokkal teli, kísérletezőbb epizód, a TRoS pedig a RotJ-hoz hasonlóan néhol meglepő, de igazán súlyosan a világot nem megbolygató alkotás, ami a történetet abba a grandiózus mederbe tereli, amibe kell neki. Ettől persze kissé kiszámítható, de a Sith-ek bosszúja, vagy a Jedi visszatér nem volt az? Így is jutott erre a filmre kellően sok meglepő és érzelmes pillanat, ahogy a másik két trilógiazáróra is. Nemrég olvastam, hogy a távoli jövő Star Wars-filmjeiben elhagynák a trilogiális felosztást, aminek, basszus, örülök, mert talán ez köti meg a legjobban az alkotók kezét.

 

Személy szerint én is megnyugodhatok, végre nyugodtan engedhetem el gyerekkorom legnagyobb hősét, Solo kapitányt is, akit nem hittem volna, hogy valaha újra látok a TFA után Harrison Ford alakításában. Örülök, hogy Yoda TLJ-s megjelenéséhez hasonlóan, ő is egy olyan jelenetben szerepel, ahol a megjelenése fontos változást idéz elő az egyik, a történetben még abszolút fontos szerepet játszó figurában.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Adrián írta:

No meg szerintem, a ROTJ, jobban lezárta a SAGA-t

A ROTJ inkább Anakin történetét zárta le, mert azért a nagy egészet lezárásaként nézni hagyott ezer-millió kérdést maga után. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Bizonyos értelemben Anakin is Palpatine, vagy épp Plagueis, a filmekből nem tudjuk, melyikük hozta létre őt, persze az új Marvel Darth Vader-képregénye lelőtte ezt, ahol egyértelműen Palpatine áll a terhes Shmi mögött, miközben Erőt használ.

Sokan félreértelmezik azt a képregényt. Szó sincs arról, hogy Palpi lenne Anakin születése mögött: https://ziro.hu/holopillanatok/nem-palpatine-nem-anakin-apja/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ahogy Anakin Skywalker sem kiválasztott, úgy Rey sem Palpatine unokája. Anakin sem csak úgy lett, a Sith-ek bosszúja Plagueis-jelenete nem csak Padmé miatt érdekes, hanem mert a nézőben abszolút felmerül a gyanú, hogy Anakin csodás születése és Plagueis (vagy ki tudja, Palpatine) életet teremtő képességei közt kapcsolat lehet.

 

Újra kell néznem, de számomra ez, hogy Rey Palpatine unokája inkább úgy tűnt, ezzel akar hatni rá és Kylo-ra a Sith nagyúr, mivel sokkal hatásosabb ez, mint azt mondani, hogy, hát téged az Erővel hoztalak létre, úgy, mint anno Anakin-t. Ezt a verziót Rey persze könnyebben elfogadná. Kétlem, hogy Palpatine csinált volna egy gyereket (végülis azt se tudjuk, hogy Rey apja vagy anyja Palpatine fia/lánya, illetve azt se, hogy ki volt Rey nagyanyja), akit valahogy mindentől távol tartott, ráadásul az Erő-képességeit valahogy visszafojtotta a gyerekének, és kivárt, hogy az unoka majd az érdekes lesz. Nekem inkább úgy tűnt, hogy Palpatine Plagueis-től tanult sith mágiája az, ami Rey-t teremtette, ugyanúgy, ahogy anno Anakin-t Shmi Skywalker-ben. Bizonyos értelemben Anakin is Palpatine, vagy épp Plagueis, a filmekből nem tudjuk, melyikük hozta létre őt, persze az új Marvel Darth Vader-képregénye lelőtte ezt, ahol egyértelműen Palpatine áll a terhes Shmi mögött, miközben Erőt használ.

 

Én úgy értelmezem, hogy amikor Palpie kiszívja Rey és Kylo erejét, akkor Reyből kiszív minden sötét oldali Erőt, ami a sötét származásából, tehetségéből adódik, és ekkor költözik Rey-be minden Jedi Ereje. 

 

Ez az ötlet végülis, hogy a harmadik trilógiában egy Skywalker áll a rossz oldalon, és egy Palpatine a jó oldalon, szerintem visszatekintve erős gondolat. Úgy gondolom, hogy akkor működik ez a vérségi dolog, ha a hősnek ez negatív élménnyel párosul, és vívódást jelent önmagával szemben. Így az, hogy Rey Palpatine leszármazottja, akárcsak Luke Vader fia, nekem tetszik, ráadásul eddig nem is lehetett volna ezt behozni, mivel Palpatine az előző két filmnek nem volt aktív részese, mégha kiderült az eddig is sejthető elem: Snoke mögött ő állt. A VII-VIII-ban nagyon fura lett volna egy ilyen felismerés Rey-ben, mikor még semennyire sem kötődött Palpatine-hoz. Sokan szerették volna, hogy Rey Solo legyen, vagy Skywalker. De úgy gondolom, számára ez nem lett volna egy súlyos tényező, inkább örömteli: a számára legkedvesebb emberek leszármazottja. Ehelyett az előzőben azzal kell szembesülnie, hogy ő egy senki, most pedig azzal, hogy a főgenyónak a leszármazottja. Ugyanígy Kylo-nak a származása egy gyerekkora óta tartó megfelelési kényszer, hogy fel kell nőnie a feladathoz, hogy ő legyen a galaxis legnagyobb hőseinek gyermeke.

 

Teljes mértékben egyetértek azzal amit írsz, bennem is ugyan ez fogalmazódott meg, hogy valószínűleg a Plagueis-től tanult technikával ment itt teremtősdi.

Én nagyon sajnálom de nem tudok elképzelni biológiai utat :D 

 

Szerintem Rey szülei azt sem tudták hogy ő Palpatine unokája, legalábbis nekem a visszaemlékezésben nem úgy jött le mintha tudnák hogy Palpatineal állnak szemben, csak hogy keresik Reyt és mindenáron megvédik. De lehet én gondolom rosszul és második megnézésre másképp fogom látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Újra kell néznem, de számomra ez, hogy Rey Palpatine unokája inkább úgy tűnt, ezzel akar hatni rá és Kylo-ra a Sith nagyúr, mivel sokkal hatásosabb ez, mint azt mondani, hogy, hát téged az Erővel hoztalak létre, úgy, mint anno Anakin-t. Ezt a verziót Rey persze könnyebben elfogadná. Kétlem, hogy Palpatine csinált volna egy gyereket (végülis azt se tudjuk, hogy Rey apja vagy anyja Palpatine fia/lánya, illetve azt se, hogy ki volt Rey nagyanyja), akit valahogy mindentől távol tartott, ráadásul az Erő-képességeit valahogy visszafojtotta a gyerekének, és kivárt, hogy az unoka majd az érdekes lesz. Nekem inkább úgy tűnt, hogy Palpatine Plagueis-től tanult sith mágiája az, ami Rey-t teremtette, ugyanúgy, ahogy anno Anakin-t Shmi Skywalker-ben. Bizonyos értelemben Anakin is Palpatine, vagy épp Plagueis, a filmekből nem tudjuk, melyikük hozta létre őt, persze az új Marvel Darth Vader-képregénye lelőtte ezt, ahol egyértelműen Palpatine áll a terhes Shmi mögött, miközben Erőt használ.

Ez is egy lehetőség, bennem még fel se merült. Nekem még tetszene is. Viszont itt már kár volt kamuznia mert ugyan mit akart elérni vele? Rey-t feltüzelni a hazugsággal?

 

Egyébként fantasztikus összegzést írtál, minden szavaddal egyetértek. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.