Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Anakin Skywalker ettől még a Klónháború hőse marad, aki rengeteg embert és világot mentett meg. Az, hogy az egész háború csak egy manipuláció volt, attól még ezek az emberek meghaltak volna, ha ő nincs.

Luke Skywalker meg már 30 évvel később egy legenda lett a galaxisban, aki a Halálcsillagot felrobbantotta, ezzel megmentve a lázadókat és megszámlálhatatlan emberi életet, a crait-i csata után pedig a kisgyerekek más bolygókon arról beszéltek, hogy Luke Skywalker, jedimester, hogy szállt szembe egyedül az Első Renddel.

Ben pedig a saját életét is feláldozta Rey-ért.

Reyt pedig két Skywalker képezte ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Persze, most már minden egybevág, anno meg röhögtünk az ehhez hasonló teóriákon :D

Csak közben a TFA meg a TLJ is abban a szellemiségben készült, hogy Rey egy senki.

 

Az alkotók nyilatkozatai pedig mindennél jobban bizonyítják, hogy ilyen részletek nem voltak előre kitalálva.

 

Ha belegondolsz abba, hogy Snoke tróntermi jelenete alatt felcsendül Palpatine témája, és, ha összeveted Palpatine és Rey fent belinkelt témáját, (döbbenet, hogy ez évekig nem tűnt fel senkinek), az erősen arra utal, hogy a Snoke-Palpatine és a Rey-Palpatine kapcsolat előre megtervezett volt, mondjanak bármit is. Volt egy koncepció, és arról Williams pl. tudott. Ez nem lehet véletlen.

 

Sajnos Fisher halála miatt nem tudhatjuk meg, hogy tervezték a történet befejezését. Amikor két éve kijöttem a moziból, esküdni mertem volna, hogy az utolsó fejezet az Első Renden belüli polgárháborúról szól majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Brodie írta:

...Anakin Skywalker  a Klónháborúban

...Luke Skywalker aki a Halálcsillagot felrobbantotta

...Reyt pedig két Skywalker képezte ki.

Bent pedig Sidious bábja.

 

Pontosan ezt mondtam én is: "az új trilógia után a Skywalker név csupán kudarcok cégére"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Mestal írta:

Pontosan ezt mondtam én is: "az új trilógia után a Skywalker név csupán kudarcok cégére"

Így oké. ;)

Rey pedig úgy érezte, hogy ehhez a családhoz szeretne tartozni, nem a sikeres Palpatine családhoz, inkább megölte az öreget.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Persze, most már minden egybevág, anno meg röhögtünk az ehhez hasonló teóriákon :D

Csak közben a TFA meg a TLJ is abban a szellemiségben készült, hogy Rey egy senki.

 

Az alkotók nyilatkozatai pedig mindennél jobban bizonyítják, hogy ilyen részletek nem voltak előre kitalálva.

 

Szerintem, igaza van Donátnak, meg Krandenek (úgy emlékszem ő vetette fel ezt tegnap először a mozi után), tényleg senki más nem vívott így, csak ők. 

Persze lehet fogtuk a fejünket az ilyen teóriáktól, én most sem békültem ki teljesen vele, de Palpatine koncepciója valamilyen formában meglehetett, már a TFA előtt is... ami közben változhatott persze.

A VII. rész szerintem nem egyértelműsíti, hogy Rey feltétlenül senki, ezt leginkább Rian hozta be, szóval szerintem JJ előzetesen sem zárta ki ezt a koncepciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Wilde írta:

A VII. rész szerintem nem egyértelműsíti, hogy Rey feltétlenül senki, ezt leginkább Rian hozta be, szóval szerintem JJ előzetesen sem zárta ki ezt a koncepciót.

Ezzel teljesen egyetértek. J.J. biztos, hogy "valakinek" szánta, de több, mint valószínű, hogy válasza nem volt rá.

Korábban Rian Johnson is azt mondta, hogy minden vad ötlet eszébe jutott neki is, hogy kik lehetnek Rey szülei, de végül a "senkik" megoldás mellett tette le a voksát.

 

Olyan ez kicsit, mint amikor Obi-Wan monológján már látom, hogy hazudik, meg R2-t is felismeri... :D 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Wilde írta:

Szerintem, igaza van Donátnak, meg Krandenek (úgy emlékszem ő vetette fel ezt tegnap először a mozi után), tényleg senki más nem vívott így, csak ők. 

Persze lehet fogtuk a fejünket az ilyen teóriáktól, én most sem békültem ki teljesen vele, de Palpatine koncepciója valamilyen formában meglehetett, már a TFA előtt is... ami közben változhatott persze.

A VII. rész szerintem nem egyértelműsíti, hogy Rey feltétlenül senki, ezt leginkább Rian hozta be, szóval szerintem JJ előzetesen sem zárta ki ezt a koncepciót.

Akkor meg ott tartunk, hogy Rian kvázi szembement Abrams víziójával (amit Abrams meg is erősített egy interjúban, hogy az első reakciója az volt a TLJ-re, hogy "jézusom, ez egyáltalán nem abba az irányba megy, mint elképzeltem"). Hát most Abrams fogta magát, és mintha a TLJ nem is létezne, mindent visszaterelt a saját irányába.

 

A zenei témák között meg én biza sehol nem érzek hasonlóságot, szóval ha ebből kapnék felvilágosítást, hogy melyik időpontnál figyeljek, azt megköszönném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Persze, most már minden egybevág, anno meg röhögtünk az ehhez hasonló teóriákon :D

Csak közben a TFA meg a TLJ is abban a szellemiségben készült, hogy Rey egy senki.

 

Az alkotók nyilatkozatai pedig mindennél jobban bizonyítják, hogy ilyen részletek nem voltak előre kitalálva.

 

Ki volt ez előre találva. A Rey Palpatine dolog, tuti.

 

John Williams tuti, hogy tudott róla:

Rey témából kiragadott részlet:

 

 

Lelassítva:

 

 

Uralkodói téma:

 

 

Nem pont ugyanaz a 3 hang, de nagyon komoly a hasonlóság, az epizód fényében ez kizárt, hogy a véletlen műve. És a Palpatine stílus sem véletlen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ma nézem. Akik látták. Szerintetek mennyire megy szembe A Jedi visszatér végével? Megcsúfolja Anakin áldozatát és az Egyensúlyt, valamint a Próféciát, vagy minden rendben van?

Nem csúfolja meg. Szerintem tiszteletben tartja. Ugyanakkor magát az Egyensúlyt és a Próféciát nem igazán magyarázza el a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Ennél többet vártam azért. Az, hogy van egyetlen egy hang, ami hasonlít, szerintem édeskevés. Ha mondjuk egy 10 másodperces részlet lenne hasonló, arra azt mondanám, hogy az már valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem csúfolja meg. Szerintem tiszteletben tartja. Ugyanakkor magát az Egyensúlyt és a Próféciát nem igazán magyarázza el a film.

Anakin megerősíti, amit Luke mondott: egy ideig egyensúly volt a Jedi Visszatér után. Nagyon úgy fest a dolog, hogy a Jedik túlmisztifikálták a prófécia dolgot. Az egyensúlytól valami rohadt nagy dolgot vártak, pedig az Erő jövendőlés csak ideiglenes egyensúlyról beszélt, nem pedig évszázadokra elnyúló egyensúlyról. Az emberek (és a Jedik) már csak ilyenek, hajlamosak olyasmit is belelátni egy próféciába vagy filmbe, ami nincs ott. Amúgy Yoda, te komolyan készpénznek vetted, amit Kylo mondott Rey szüleiről? Ez meglep, mert attól, hogy Kylo kijelenti, hogy senkik voltak, még egyáltalán nem volt rá garancia, hogy ez igaz is. Anno engem többen is elküldtek innen melegebb éghajlatra, mikor amellett kardoskodtam a VIII. után, hogy ebből simán ki lehet hozni még egy fordulatot. Mert nem látjuk a történéseket, hanem Kylo tolmácsolja és manipulálja Reyt. Az más kérdés, hogy a Palpatine dolognak én sem örülök, jobb lett volna, ha csak szimpla erőhasználók Rey szülei akik védelmezni próbálják Reyt, nem pedig Palpatine gyermekének a gyermekéről van szó.

 

Nagyon úgy fest, hogy az új trilógiát a generációs staféta átadásnak szentelték. És ehhez kellett az is, hogy a SAGA többé már ne csak SKYWALKER saga legyen, hanem SKYWALKER és PALPATINE. Innentől kezdve a két "család" története végérvényesen összefonódott, és az eddig a Skywalkereket csak kihasználó Palpatine-ból szintén "dinasztia" lett, amelynek ironikus gellert ad, hogy Palpatine utódja végül felveszi a Skywalker nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

@Donát

Ennél többet vártam azért. Az, hogy van egyetlen egy hang, ami hasonlít, szerintem édeskevés. Ha mondjuk egy 10 másodperces részlet lenne hasonló, arra azt mondanám, hogy az már valami.

Palpatine főmotívuma összesen 6 hanggal operál... az első felére pedig abszolút ráépül Rey témája. Ennél több nem kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Yoda József írta:

A zenei témák között meg én biza sehol nem érzek hasonlóságot, szóval ha ebből kapnék felvilágosítást, hogy melyik időpontnál figyeljek, azt megköszönném.

Nem tudom milyen a zenei érzéked, a hallásod, de fütyüld a Palpi témát gyorsan, vagy Rey-t lassan. Magad is rájössz, hogy egyik a másik átirata.

Óriási szerintem!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég jöttem ki a moziból, nehéz ilyenkor még sokat írni. Nekem nagyon tetszett, egyértelmű hibái ellenére is a film. Számomra ez a legjobb epizód az új trilógiából. A végén a harc az öreg ellen kicsit képregényesre sikeredett, azt megoldhatták volna elegánsabban is, de nem panaszkodom. Összességében ez az a hangulat és stílus, amit én a teljes trilógiától vártam, örülök, hogy a harmadik részére ilyen jól eltalálták. Persze voltak hibák, de szerintem nem érvénytelenítette el a film Anakin áldozatát.

 

Ja és még egy dolog, nagyon remélem, hogy Luceno mester azért tűnt el mostanában, mert éppen egy 700 oldalas könyvön dolgozik, amiben részletesen leírja Palpatine mesterkedéseit az előzménytrilógiától mostanáig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Donát írta:

Anno engem többen is elküldtek innen melegebb éghajlatra, mikor amellett kardoskodtam a VIII. után, hogy ebből simán ki lehet hozni még egy fordulatot. Mert nem látjuk a történéseket, hanem Kylo tolmácsolja és manipulálja Reyt.

Ki lehet hozni egy fordulatot, de nem biztos, hogy érdemes is. Meg az sem biztos, hogy az jól sül el, szóval több kimenetel is lehetséges volt. Más kérdés, hogy személy szerint nekem a legjobban még mindig az tetszik, hogy Rey egy senki, és szépen fel is volt építve. Igaz, hogy nem látjuk a történéseket, de Rey és Kylo kapcsolatában szerintem alapvető volt, hogy Kylo nem vágja át Rey fejét hazugságokkal. Kylo nem az a megtévesztős figura, de mintha ez már szóba került volna korábban :?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ma nézem. Akik látták. Szerintetek mennyire megy szembe A Jedi visszatér végével? Megcsúfolja Anakin áldozatát és az Egyensúlyt, valamint a Próféciát, vagy minden rendben van?

Nos nekem jobban tetszett a ROTJ, a SAGA lezárásának, de nem tudom, hogy te, hogy állsz az ST-vel, amúgy elég bátor vagy?! Mármint vannak spoilerek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nézd meg, hogy vív Rey a VII-ben. Nézd meg, hogy vív Palpatine a III-ban. Ezt nem a IX-re találták ki. 

Hát nem tudom, nekem olyan érzésem van, hogy most találták ki, ami nem lenne feltétlenül baj, mert Leia is, az utolsó részben lett Luke testvére, de azt ott semmi sem gátolta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

Egyébként ezt a filmet sokkal inkább érzem lezárásnak, mint az ep6-ot. Még ha a Special Edition sokat javított is ezen.

Egyetértek. A VI. epizód után bőven ott volt a levegőben, hogy mi lesz a rengeteg birodalmival, akik továbbra is ott vannak a galaxisban. Itt pedig aztán tényleg minden megsemmisült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Hát most Abrams fogta magát, és mintha a TLJ nem is létezne, mindent visszaterelt a saját irányába.

Nem pont igy fogalmaznám meg, de ahogy a film hozzááll a TLJ-hez, az az egyik legnagyobb negatívuma számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.