Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Amúgy, magyar szinkronnal néztem a filmet, és kifejezetten jól állt a 80+-os Landonak, az 50-es éveinek középebe járó Gesztesi Károly. :P Nem tudom, mennyit tesz hozzá az eredeti nyelv, talán egy icuri-picurival fog jobban tetszeni. Finn káromkodott a film elején, vagy csak félre hallottam?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Snoke-kal kapcsolatban melyik topikban lehet írni? A most megjelent Kylo képregényben van valami, ami miatt nem kis ellentmondást érzek a levegőben...

Szerintem a Palpatine-ba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést kérek, de ez egy egy buta film volt! Nekem az Utolsó Jedik megmutatta, hogy az SW jövője, az nem abban rejlik, hogy nem  s*ggnyalást csinálunk! Fan service! Ez kell? Még egy ilyen film és zokogva hagyom ott az SW-t!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy az elkövetkező év(tized)ekben milyen utat fog bejárni Rey, Poe, és Finn karaktere. Vajon mostantól az ő történetüket is csak könyv és képregény formában követhetjük, és nekik is jön sok új ellenség, mint anno Luke-nak, Leia-nak, és Hannak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@DiO nyugodj meg, és legalább csillagozd ki a csúnya szavakat. Sajnálom, hogy nem tetszett de nem tudunk vele mit tenni. :( 

Nem mondom, hogy nem tetszett, de ez kell a népnek? Volt olyan, nem egy pillanat, hogy esküszöm majdnem sírtam magam , de attól függetlenül, nem vagyok boldog,! Youtube, reddit, sw.com, fórum szaga volt az egésznek. Miért? Mert vannak emberek akinek nem tetszett a TLJ? OK. Tegyük zárójelbe! Mert sír a net! Holott Rian munkája volt számomra a mérvadó! De nem, Retcon! Szitre mindent! Miért??? 

Szerkesztve: - DiO
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, DiO írta:

Nem mondom, hogy nem tetszett, de ez kell a népnek? Volt olyan, nem egy pillanat, hogy esküszöm majdnem sírtam, de attól függetlenül, nem vagyok boldog,! Youtube, reddit, sw.com, fórum szaga volt az egésznek. Miért? Mert vannak emberek akinek teszett a TLJ? OK. tegyük zárójelbe! Mert sír a net! Holott Rian munkája volt számomra a mérvadó! De nem, Retcom! Szinre mindent! Miért??? 

Milyen retcon? Nem volt itt semmilyen retcon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Milyen retcon? Nem volt itt semmilyen retcon?

De volt! Szinte minden. Meghagyták Ben és Rey kapcsolatát ami működött, a többit kukázták. Ez nem így van, az nem úgy van stb...

Szerkesztve: - DiO
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nekem van egy fölhözragadtabb teőriám Palpatine visszatérésére. A csillagrombolókon látszik, hogy az a flotta nem most került oda Palpatine rejtekhelyének védelmére. Az öreg már az Új remény előtt készült valamilyen túlélési, menekülési tervvel.   A test klónozása adja magát, vélhetően még a Windu konfliktus előtt klónoztatta magát, azért olyan kisimult a klón arca.  Nagyobb kérdés a tudat átvitele a klónba. Én nem hiszek a mindenféle holokronban, sisakban, meg még mit tudom én mibe megőrzött tudatban. Ez az EU része volt, legalábbis a Lucas érában. Én úgy gondolom, hogy - a Jediket ide nem értve - aki meghal annak elenyészik a lelke, mielőtt bármilyen mődon azt konzerválhatnák.  Tudom Luke a TLJ-ban épp az ellenkezőjét mondta. A halál utáni tudat megőrzés titkát csak a Jedik ismerték, a Sith-ek nem legalábbis a Lucas érában. Ezért volt eddig nagy jelentősége a tróntermi eseményeknek, mert akkor kipusztultak a Sith-ek.  E miatt Palpatinnek  egy tanulási, tanítási folyamatot kellet választania, mely során  a saját nyers klónjából egy Sith tudatú személyiséget csinálhatott A legjobb példa Jango és Boba Fett esete. A kis Fett-ből is fejvadász lett, annak ellenére, hogy Jango ideje korán sajnálatos módon elhalálozott. Ez egy nagyon hosszú tanulási/tanítási folyamat és nem biztosít 100%-osan kielégítő végeredményt. Szerintem ebben az epizódban Palpatine klónja egy picit, vagy nagyon más személyiségű. mintha türelmetlenebb lenne. Lehet, hogy most nagy hűlyeséget írtam, de nekem még mindíg realisztikusabb és hihetőbb, ha kel SW-osabb ez a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, DiO írta:

De volt! Szinte minden. Meghagyták Ben és Rey kapcsolatát ami működött, a többit kukázták. Ez nem így van, az nem úgy van stb...

Öhm csak szólok hogy Kánon rendszer van. Nincs Retcon, az esetleges kérdésekkel pedig foglalkozni fognak majd a kiegészítő művek. Nem is értem, konkrétan szerinted mit Retconoltak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

Öhm csak szólok hogy Kánon rendszer van. Nincs Retcon, az esetleges kérdésekkel pedig foglalkozni fognak majd a kiegészítő művek. Nem is értem, konkrétan szerinted mit Retconoltak?

Ha fentebb megnézed a kommenteket, láthatod, hogy vagyunk egy páran, aki szerint a film kissé ignorálja a TLJ-t. Szerintem DiO erre gondolt, csak a Retcon szót rosszul használja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha fentebb megnézed a kommenteket, láthatod, hogy vagyunk egy páran, aki szerint a film kissé ignorálja a TLJ-t. Szerintem DiO erre gondolt, csak a Retcon szót rosszul használja.

Danke, még nem olvastam vissza a topikot nagyon. Bár szerintem látványosan nem ignorálja a TLJ-t sok utalás is van rá, és a Kylo-Rey kapcsolat is ugye innen származik. De ez úgyse változtat a véleményemen, mégpedig hogy tetszett ez a film.:D Ja egy kérdés, Rey a fénykardját a botjának a végéből csinálta ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Adrián írta:

Igen.

Akkor gondolom volt egy kis timejump az azt megelőző jelenet, és a záró jelenet közt, hiszen mégse olyan könnyű Kybert szerezni. Amúgy a narancssárga fénykardszín nagyon baró a fekete markolattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A wayfinder nagyon hasonlít egy holokronra, épp ezért fura, hogy nem az. 

 

A retconolás (szerintem igenis jó szó) annyiban igaz, hogy az Ep7 visszatérő kérdése, hogy 'ki ez a lány' tehát valami fontos előzményt ígér. Aztán az Ep8 meg közli, hogy a szülők senkik voltak, tehát téma ejtve. Itt meg az Ep7 koncepciója lett kidolgozva.

Viszont egy nagyon szép "hiba". Az Ep7-ben ugye ott a flashback, hogy a szülők elrepülnek a Jakkuról (legalábbis fölfele mennek egy űrhajóval) az Ep8-ban Kylo azt mondja, hogy a sivatagban vannak eltemetve. Tehát innen gyanús kellett volna, hogy legyen, hogy Ben verziója valamiért nem stimmel. Utólag persze könnyű. 

 

Van egy csomó dolog a 7 és 8 filmekben, aminek a 9 adta meg az értelmét :) és meg is adta szépen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a lényeg. :D 

Nem azzal van baj, hogy a film semmissé tett néhány dolgot, de azt nem fogadom el, hogy volt egy 8. rész,  és azt nem  vesszük figyelembe ! Rian te vagy az utolsó reményünk!

Szerkesztve: - DiO
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, DiO írta:

Nem azzal van baj, hogy a film semmissé tett néhány dolgot, de azt nem fogadom el, hogy volt egy 8. rész,  és azt nem  vesszük figyelembe ! Rian te vagy az utolsó reményünk!

Rian meg a TFA-ra sz*rt nagy ívben, nem egy jelenet volt kihegyezve arra, hogy Rey valaki aztán ezt fogta és semmibe vette, személy szerint remélem az életbe nem engedik SW közelébe.

  • Nem értek egyet 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos megnéztem itthon is, ma már másodszor, és még mindig baromi jó. :D

A halálcsillagos részen tuti mindig elsírom majd magam. :D Jajj annyi mindent le szeretnék írni. Miközben nézem a filmet mondom ezt is megemlítem meg azt is, de most megint nem tudok mit írni. :D Konkrétan egy óra lenne mire mindenen végig megyek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Rian meg a TFA-ra sz*rt nagy ívben, nem egy jelenet volt kihegyezve arra, hogy Rey valaki aztán ezt fogta és semmibe vette, személy szerint remélem az életbe nem engedik SW közelébe.

Ha saját maga visz végig egy trilógiát, akkor hidd el, nem fog olyat csinálni, hogy sz*rik a saját előzményére

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.