Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

 

28 perccel korábban, csoli1138 írta:

Hagyjuk már a brit parlamentet.

Időközben rájöttem hogy felesleges bármit is írnom, mert túl sok időt/energiát áldozok arra, hogy alaposan és értelmesen kifejtsem amit gondolok, itt az érdemi részre úgysem kapok választ, csak ha valaki a haveri sleppből ír összevissza zagyvaságokat arra mennek majd a gratulációk. Szóval úgy tűnik tartalmi megbeszélés, kritika nem lesz, csak a szokásos ömlengés. Sok sikert mindenkinek a film ötből hatcsillagos értékeléséhez.

 

:D

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Mestal írta:

 

Időközben rájöttem hogy felesleges bármit is írnom, mert túl sok időt/energiát áldozok arra, hogy alaposan és értelmesen kifejtsem amit gondolok, itt az érdemi részre úgysem kapok választ, csak ha valaki a haveri sleppből ír összevissza zagyvaságokat arra mennek majd a gratulációk. Szóval úgy tűnik tartalmi megbeszélés, kritika nem lesz, csak a szokásos ömlengés. Sok sikert mindenkinek a film ötből hatcsillagos értékeléséhez.

 

:D

Veled nem lehet konstruktívan beszélgetni mert úgyis az jön ki, hogy ez sz*r és aki nem úgy gondolja mint Te, az hülye. Itt vagy már elég régóta és tudhatnád, hogy mi másként állunk ehhez az egészhez. Talán gyerekesebben, vagy jobb szó a gyerek lelkületen van. Ez a különbség és talán ezért nem válaszol senki a negatív írásaidra. De majd megpróbálok ha lesz kedvem belefolyni parttalan vitákba. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

A TLJ A-t kapott. Láttad mi lett belőle? 

 

20 perccel korábban, Brodie írta:

A cinemascore-on B+ lett a film. Ennyire rossz értékelést még egy élőszereplős Star Wars film sem kapott.... :(

Nem is értem miért kell még azzal foglalkozni, hogy hol és mit írnak róla. Igazából sosem értettem. Egyes egyedül csak az számít, hogy a néző, Te mit gondolsz. Itt most Brodiehoz szólok. :D

Attól hogy lehúzták a nézők annó a TLJt én attól még ugyanúgy szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , kudar írta:

 

Nem is értem miért kell még azzal foglalkozni, hogy hol és mit írnak róla. Igazából sosem értettem. Egyes egyedül csak az számít, hogy a néző, Te mit gondolsz. Itt most Brodiehoz szólok. :D

Attól hogy lehúzták a nézők annó a TLJt én attól még ugyanúgy szerettem.

Hát a cinemascore egy olyan oldal, ami a nézők véleményét tartalmazza.

Amikor kijönnek a teremből, akkor végzik el az értékelést és átlagolják.

 

Az ep8-at akkor nem húzták le a nézők, 'A' besorolást kapott. Ennél csak az A+ van fentebb.

Utána viszont történt, ami történt, született ezer cikk, millió komment, és ma már az átlag ember úgy emlékszik, hogy szar volt, sőt az összes Disney Star Wars film szar volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Veled nem lehet konstruktívan beszélgetni mert úgyis az jön ki, hogy ez sz*r és aki nem úgy gondolja mint Te, az hülye. Itt vagy már elég régóta és tudhatnád, hogy mi másként állunk ehhez az egészhez. Talán gyerekesebben, vagy jobb szó a gyerek lelkületen van. Ez a különbség és talán ezért nem válaszol senki a negatív írásaidra. De majd megpróbálok ha lesz kedvem belefolyni parttalan vitákba. :) 

Könyörgök Ody, nincs itt semmilyen parttalan vita. Tök értelmes kommentek is akadnak itt, és az nem baj ha nem értünk egyet.

 

De a "mindenkori jediség esszenciája" mióta villámokban, elmetrükkökben meg feltámasztásokban mérhető? Az erő trükkök még talán, de a JEDISÉG nem a kövek lebegtetése meg villámok visszapattogtatása. Pont ezt magyarázta a TLJ-ben az általatok halálra elemzett Luke is. Most csak azért mert ezt a zagyvaságot az egyik haverotok keni ide, ezért neki nyomatjátok rá a tetszik bigyókat, nekem meg sz*rtok válaszolni.

 

Nincs harag, tudomásul vettem. Csak nehogy már én legyek a dekonstruktív f*sz mert az ilyen írásokat nem tudom komolyan venni. Szegény azt sem érti amiről ír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Mestal írta:

 

Időközben rájöttem hogy felesleges bármit is írnom, mert túl sok időt/energiát áldozok arra, hogy alaposan és értelmesen kifejtsem amit gondolok, itt az érdemi részre úgysem kapok választ, csak ha valaki a haveri sleppből ír összevissza zagyvaságokat arra mennek majd a gratulációk. Szóval úgy tűnik tartalmi megbeszélés, kritika nem lesz, csak a szokásos ömlengés. Sok sikert mindenkinek a film ötből hatcsillagos értékeléséhez.

 

:D

Nem. Én in universe magyarázatot keresek a látottakra a magam számára is. Bevallom neked, a filmet szeretni akarom. Mert tele van vele polc és az életem. Holnap a történet a végére ér a gyerekeim számára is. És nem fogom azt mondani nekik, hogy Reyből Marvel kapitány lett és szar volt. Épkézláb magyarázatokat fogok neki adni a kérdéseikre. Mostantól ez a star wars. Megszoksz, vagy megszöksz. Lehet, hogy furcsának gondolsz, de számomra ez nem is kérdés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, csoli1138 írta:

Bevallom neked, a filmet szeretni akarom. Mert tele van vele polc és az életem. Holnap a történet a végére ér a gyerekeim számára is. És nem fogom azt mondani nekik, hogy Reyből Marvel kapitány lett és szar volt. Épkézláb magyarázatokat fogok neki adni a kérdéseikre. Mostantól ez a star wars. Megszoksz, vagy megszöksz. Lehet, hogy furcsának gondolsz, de számomra ez nem is kérdés. 

Értem én, a magyaroszági politika is így működik mindkét oldalon... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Akinek megvan a kamerás verzió, nem nyomna egy screenshotot a fellázadt bolygók közül a gyanúsan szenátus kinézetű helyszínről? Lehet, hogy a rész végi dráma kikezdte a szemem. :)

A kis montázsban Bespin, Endor és Jakku van. Ebben 100%-ig biztos vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Mestal írta:

De a "mindenkori jediség esszenciája" mióta villámokban, elmetrükkökben meg feltámasztásokban mérhető? Az erő trükkök még talán, de a JEDISÉG nem a kövek lebegtetése meg villámok visszapattogtatása. Pont ezt magyarázta a TLJ-ben az általatok halálra elemzett Luke is. Most csak azért mert ezt a zagyvaságot az egyik haverotok keni ide, ezért neki nyomatjátok rá a tetszik bigyókat, nekem meg sz*rtok válaszolni.

Szerintem nem az volt itt a lényeg, hogy ki mit lebegtet. Ez két olyan ember kapcsolatáról szól akik különleges kapcsolatban vannak egymással, minden korábbin túltéve. Eléggé jól be lett mutatva, hogy ez mit jelent erősségben. Olyan konvergencia ez az Erőben, amihez csak a kiválasztott mérhető. Luke tanításának pedig inkább az a lényege, hogy az Erő nem a Jedik tulajdona és privilégiuma. Rey gondolja csak, hogy kőreptetésből áll. Luke-al ellentétben Rey abszolút olyan Jedi mint elődei, teljesen új kaszt. És ez a lényeg! Zillió dolgot lehet mondani miért is lesz más az új rend mint a régi. Ez már egy jó alap arra, hogy tényleg változzon a rendszer. Az Obi és Yoda által istápolt Luke volt az utolsó konvencionális lovag. Rey-el szintet ugorhat a Jedi Rend. Nekem ez jött le a filmből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Donát írta:

De képet tudnál a Bespines jelenetről lőni?

bespin.jpg

 

Ja és Donát! Öröm volt olvasni az értékelésed. ;) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Olyan konvergencia ez az Erőben, amihez csak a kiválasztott mérhető.

És mennyire jó lett volna, ha legalább említés szintjén behozzák a képbe a Kiválasztottat. Anno felvetettem, hogy a Prófécia és annak értelmezése kapcsán az is lehet tévedés, hogy egyetlen személyt várnak "megváltóként", miközben lehet,hogy a szerep betöltésében többen is szerepet játszanak. Most bedobták a nagy büdös semmiből ezt az Erő-diád vagy mi a tököm fogalmat, ami csak lóg a levegőben, ahogyan lógva hagyták az egyensúly és a kiválasztottság kérdéskörét is. Miért nem lehetett ezt szépen összeboronálni és?

 

A Skywalker felemelkedése cím leginkább Benre utalhat, aki immáron tényleg Benként emelkedik fel. Ez még el is menne egynek, de nekem továbbra sem érthető, hogy miért kellett feltámasztania Rey-t, hogy aztán meghaljon, a lány meg felvegye a Skywalker nevet. Ennél még az is jobb lett volna, ha akkor már életben maradnak mindketten és összeállnak. Akkor Rey tényleg "Skywalker" lett volna, még ha nem is vérvonal szerint, de Kylo "feleségeként". Lehetett volna a végén egy gyerkőcük is. Azzal eljött volna egy Skywalkerek kora.

Klisés lett volna? Hát az, de így is rohadtul az volt ezzel az erőltetett csókjelenettel. Annyira, de annyira szurkoltam, hogy ne csattanjon el az a csók, de csakazértis el kellett lőni. Ha meg már Ben eggyé vált az Erővel, ott lehetett volna a végén Leia és Luke mellett, között, na mindegy.

 

Amúgy azt is megjegyezném, hogy hiába Rey és Kylo mindennél különlegesebb kapcsolata az Erőben, ugyanis nemcsak együtt és nemcsak ők követnek el erősen túlzó dolgokat. Ez magyarázhatja ezt az Erőn keresztüli érintést, nyakláncletépést, fénykardcserét stb. De Rey pl. még Kylo nélkül is simán megfogja a levegőben felszálló hajót, vagy kézrátétellel gyógyít nyílt sebeket azon a kígyószerű micsodán. Bár az igaz, hogy ebben a gyógyítósdiban messze nagyobb túlzás volt, ahogyan az átszúrt Kylot javítja meg, vagy ahogyan a fiú később visszahozza a halálból.

De ugye ott van Palpatine is, aki körül azok a zombiszerű izék óbégatnak (nem a majomszerű lényekre gondolok, hanem azokra, akik úgy néztek ki,mint egy stadion közönsége), illetve eleve nem tudjuk milyen testben és hogy, de csak túlélte a 6-ot. Mert most lehet ezt itt csűrni-csavarni, hogy halottnak mondja magát és hasonlók, de valójában túlélte. Aztán ő az, aki elszívva a delikvensek erejét, immáron 100%-osan feltámad. Hogy aztán 2 perc múlva "minden sith erejével" küzdve jól elverjék.

Rey Bentől függetlenül képes valahogy az összes jedi erejével küzdeni, Sidious meg az összes sith-ével, de ez az egész amúgy is szörnyen bugyuta megközelítés. Hatásvadász és giccses. Megint az a baj, hogy itt van két baromi jó és erős karakter, akik nem megküzdenek egymással, hanem csak bábok, ők csak avatarjai másoknak, mert már semmi nem elég, itt már minden suth-nek minden jedivel kell egyszerre küzdeni. Meg ott van ugye Sidious Erővillámja, ami a galaxis legnagyobb hajóflottáját bénítja le.

 

Amúgy arra, hogy ott az Exegolon mik történtek, még lenne is in-universe magyarázat. Nem azt mondom, hogy engem pl. megnyugtat, de tökéletesen konzisztensen illik az eddig SW által felvázolt képbe. Tudjuk, hogy vannak olyan helyszínek, ahol az Erő irreális mértékben koncentrálódik. Ezen gócpontokban pedig jelentősen felerősödnek a képességek. Exegol is egy ilyen lehet. Az már más kérdés, hogy erről megint legalább egy fél mondatot ejthettek volna, ha tényleg így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem nem az volt itt a lényeg, hogy ki mit lebegtet.

Szerinted én azt írtam?

Én azt írtam hogy a jediség nem erő trükkök nyomatása. Pont ezt mondta Luke. Vagy nem egy filmet néztünk?

 

A srác valami útról magyarázott amin keresztül áramlik a mindenkori JEDISÉG esszenciája hogy elpusztítsa a gonoszt. A jediség egy tan, vallás vagy szellemiség. Nem egy fegyver. A tudat és harmónia egyensúlyában való elmerülés, meditatív-spirituális megvilágosodás, valamiféle zen-buddhista filozófia, aminek a lényege a béke és körforgás, blablabla. 

 

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Eléggé jól be lett mutatva, hogy ez mit jelent erősségben. Olyan konvergencia ez az Erőben, amihez csak a kiválasztott mérhető.

Hát jah, elég szomorú ez.

6 rész szólt arról, hogy Anakin a kiválasztott, és 9 hogy a Skywalkerek, a Skywalkerek, a Skywalkerek... Erre jön egy instant deus ex machina p*csa, aki univerzum méretű konvergenciát kelt az erőben, értelmetlenné teszi Vader teljes történetét, szétrobbantja a minden gonoszt egymásba olvasztó zseniális halhatatlan istenentitást, majd elszégyenli magát hogy mégis hogy lehet ennyire OP, és ezért felveszi a Skywalker nevet... Viccnek is rossz :-D

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey gondolja csak, hogy kőreptetésből áll.

Meg csoli1138 :-D

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke-al ellentétben Rey abszolút teljesen új kaszt.

És ugyan mitől? Mert minden ok nélkül ragadnak rá az erőképességek mint legyek a ragasztós papírra? Vagy mert amikor varázsol akkor minden Jedi szelleme segít neki? Vagy mert Palpatine unokája?

Szegény söprűs kisfiúk nagy szarban lesznek ha majd ebbe a kasztba akarnak tartozni.

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És ez a lényeg! Zillió dolgot lehet mondani miért is lesz más az új rend mint a régi.

Jó akkor mondj ötöt. :-D

Megvárom.

Hehe

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, pb69 írta:

Klisés lett volna? Hát az, de így is rohadtul az volt ezzel az erőltetett csókjelenettel.

Erőltetett?? A VIIi óta építik. Nézd meg Rey arcát, mikor Ben a VIII-ban a kezét nyújtja. Rey elmondja, ha Kylo helyett Ben nyújtja a kezét, ők már egy pár. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Erőltetett?? A VIIi óta építik. Nézd meg Rey arcát, mikor Ben a VIII-ban a kezét nyújtja. Rey elmondja, ha Kylo helyett Ben nyújtja a kezét, ők már egy pár. 

Ha emlékszel pont erről beszéltem amikor mindenki azon vajúdott, hogy miért nem ott van a forradás Kylo arcán ahol Rey megvágta. Erre mondtam azt hogy valószínűleg nem akarták elcsúfítani mert lesz egy romantikus szál. Pontosan az van amit mondasz: ezt már a hetedik rész óta építik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Mestal írta:

Kőkeményen megfogtad a mondandóm lényegét ;)

Reagáltam már Neked többször, utána mindig annyiban is maradt.

Plusz nem is akarlak meggyőzni. Nem kell ugyanúgy látnunk a dolgokat.

Írhatnék akármit is, akkor sem fogod attól máshogy gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Mestal írta:

Próbálkozni lehet. Dzséjtnek már vagy tucatszor sikerült :-D

Vannak nekem is bajaim a filmmel, ahogy az összes többi Star Wars filmben vannak ilyenek, de ezek apróságok: a homoszexuális jelenet, Luke borzalmas parókája, Leiát ennél jobban nem lehetett volna megoldani, dicséretes, de valóban olyan alákérdezősnek hatnak a jelenetei, és az ep7-8-9 amennyire folytatásai egymásnak, néha olyan, mintha egymásra haragudnának, stb... Ezekben engem sem lehetne meggyőzni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Mestal írta:

A jediség egy tan, vallás vagy szellemiség. Nem egy fegyver. A tudat és harmónia egyensúlyában való elmerülés, meditatív-spirituális megvilágosodás, valamiféle zen-buddhista filozófia, aminek a lényege a béke és körforgás, blablabla. 

Igen, ezt láttuk a prequelben ahol katonai tábornokokként vezettek légiókat a háborúba a zen-buddhista Jedi lovagok. :D 

 

13 perccel korábban, Mestal írta:

Hát jah, elég szomorú ez.

6 rész szólt arról, hogy Anakin a kiválasztott, és 9 hogy a Skywalkerek, a Skywalkerek, a Skywalkerek... Erre jön egy instant deus ex machina p*csa, aki univerzum méretű konvergenciát kelt az erőben, értelmetlenné teszi Vader teljes történetét, szétrobbantja a minden gonoszt egymásba olvasztó zseniális halhatatlan istenentitást, majd elszégyenli magát hogy mégis hogy lehet ennyire OP, és ezért felveszi a Skywalker nevet... Viccnek is rossz :-D

Ez még tőled is túl cinikus megközelítés, pedig az már önmagában nem semmi. Egyébként se azt írtam, hogy új Kiválasztott lett, hanem csak kiteljesíti Anakin tettét. Ezt támasztja alá Anakin szavai is (tedd meg amit egyszer már megtettem).

 

17 perccel korábban, Mestal írta:

Meg csoli1138 :-D

Miért gondolná úgy?

 

18 perccel korábban, Mestal írta:

És ugyan mitől? Mert minden ok nélkül ragadnak rá az erőképességek mint legyek a ragasztós papírra? Vagy mert amikor varázsol akkor minden Jedi szelleme segít neki? Vagy mert Palpatine unokája?

Szegény söprűs kisfiúk nagy szarban lesznek ha majd ebbe a kasztba akarnak tartozni.

Ezt úgy írtad mint aki nem látta a filmet csak "nézte" :D Komolyan, néha úgy viselkedsz mint akinek egy deka fantáziája nincs csak a realitás. Ez döbbenete annak a fényében, hogy elvileg fantasy játékokban veszel részt. Ilyen mentalitással elképzelni se tudom ezt. :D 

 

19 perccel korábban, Mestal írta:

Jó akkor mondj ötöt. :-D

Megvárom.

Hehe

Találd ki magadtól. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Erőltetett?? A VIIi óta építik. Nézd meg Rey arcát, mikor Ben a VIII-ban a kezét nyújtja. Rey elmondja, ha Kylo helyett Ben nyújtja a kezét, ők már egy pár. 

Attól még a csókjelenet erőltetett. Azt már a 7-ben is láttam, hogy kettejük között valami különlegesebb kapcsolat van, a 8 után meg már totál egyértelmű volt mindenkinek. Az, hogy ezek után valamilyen formában összeállnak, az simán elképzelhető volt, de nem így. Ez a feltámasztalak, megcsókollak, meghalok vonal amúgy is igencsak vásári gagyi, ha Ben még feltámad utána egy monológra, akkor a Rómeó és Júlia is lehetett volna.

Meg ez így olyan céltalan volt. Eddig is érződött köztük végig a vibráció, egyfajta "kémia", magyarázhatatlan vonzalom. Szerintem tökéletes volt úgy, hogy ez olyanokban mutatkozott meg, mint a 8-ban az az érintés, a sok könnyezés Rey részéről, ahogyan Rey begyógyítja Ben sebét, ahogyan a srác feltámasztja a lányt stb.. Sokkal erősebbek és különlegesebbek voltak ezek annál, mintsem hogy a legvégén el kelljen csattanjon egy csók, ami sehova nem vezethet, mert Ben gyorsan meghal és eggyé is válik az Erővel, nehogy aztán meg Rey támassza fel. aztán menjen ez a huzavona órákon át.

Ha ilyen szinten (értsd szájbarágósan) egyértelműsíteni akarták, hogy összejönnek és ők egy szerelmespár, akkor maradt volna életben Ben, és jöttek volna össze ténylegesen.

 

Amúgy eszembe jutott egy újabb furcsaság. Ugye Snoke azt mondja a 8-ban, hogy ő kötötte össze Rey-t és Kylot az Erőn át. Gyakorlatilag az ő különleges kapcsolatukat saját magának titulálja. Az önmagában nem lep meg, hogy ez kamu, mert már akkor is úgy voltam vele, hogy max. rásegített, de tuti nem a semmiből építette ezt így fel. Viszont az tuti, hogy volt szerepe benne.

Na most megtudtuk, hogy Snoke Sidious bábja volt (most hogy ez pontosan hogyan működött, az még kérdéses), tehát ennek alapján Sidious-nak egyértelműen tudnia kellett arról, hogy mennyire különleges kapocs van Rey és Ben között, elvégre Snoke egyértelműen ezt a kapcsot használta saját céljára, tehát minimum tudott róla.

Ha viszont ezt Sidious is tudta, akkor mi volt ez a nagy meglepődése itt a 9-ben, hogy Rey és Ben ennyire szoros kapcsolatban vannak, és ez a kapcsolat ennyire megerősíti őket az Erőben? Nyilván a származásukat is tudta, tehát hogy Rey Palpatine, Ben meg Skywalker. Min kellett akkor úgy ott meghökkenni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Ha viszont ezt Sidious is tudta, akkor mi volt ez a nagy meglepődése itt a 9-ben, hogy Rey és Ben ennyire szoros kapcsolatban vannak, és ez a kapcsolat ennyire megerősíti őket az Erőben? Nyilván a származásukat is tudta, tehát hogy Rey Palpatine, Ben meg Skywalker. Min kellett akkor úgy ott meghökkenni? 

Én nem láttam meghökkenést, inkább ő nevezi meg azt a kapcsolatot ami köztük van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Brodie írta:

Vannak nekem is bajaim a filmmel, de ezek apróságok: a homoszexuális jelenet, Luke borzalmas parókája

Ha ezek a legnagyobb gondjaid a sztorival meg a karakterekkel akkor neked a Halálos Iramban is bejönne. Ott is kijön nemsokára a 9. rész ;)

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.