Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Teljes mértékben egyetértek azzal amit írsz, bennem is ugyan ez fogalmazódott meg, hogy valószínűleg a Plagueis-től tanult technikával ment itt teremtősdi.

Én nagyon sajnálom de nem tudok elképzelni biológiai utat :D 

 

Szerintem Rey szülei azt sem tudták hogy ő Palpatine unokája, legalábbis nekem a visszaemlékezésben nem úgy jött le mintha tudnák hogy Palpatineal állnak szemben, csak hogy keresik Reyt és mindenáron megvédik. De lehet én gondolom rosszul és második megnézésre másképp fogom látni.

erre én is figyelek majd másodszorra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Sokan félreértelmezik azt a képregényt. Szó sincs arról, hogy Palpi lenne Anakin születése mögött: https://ziro.hu/holopillanatok/nem-palpatine-nem-anakin-apja/

Ezt nem tudtam. Ugyanakkor arra a filmek erősen utalnak, hogy a két Sith-nek volt szerepe Anakin létrehozásában, ha nem is konkrétan Palpatine-nak, és úgy emlékszem, hogy a Legendák sztorivonalában is ez lett kibontva, a Darth Plagueis-könyvben, persze ennek ma már nem sok jelentősége van. Bár azért a TRoS is él pár régi EU-utalással.

 

Én úgy értelmezem, hogy ahogy Lukenak azzal kellett szembenéznie, hogy Vader fia, úgy Anakinnak azzal, hogy ő egy kiválasztott, aminek a felelősségen túl eleve hátrányai is vannak, pl. más Jedik féltékenysége. A Jedi visszatérben Anakin fel tud végre nőni a feladathoz, hogy kiválasztott legyen, és önerőből, a feláldozásával teljesíti be a jóslatot. 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapi premier óta csak most jutottam hozzá, hogy lelkesen leírjam: nagyon tetszett!

Egyelőre a fáradtságtól képtelen vagyok hosszasan írni, meg komolyabb véleményhez jó lesz majd még egyszer látni, de a lényeg, hogy bár magam is úgy látom, voltak benne kevésbé jó ötletek (Rey Palpatine leginkább, mert azt, hogy Reyben erős a Sötét Oldal is, másként is meg lehetett volna magyarázni), de ezzel együtt annyira sodró lendületű, érzelemgazdag, sokszor szívszorító, máskor meg jó humorú pillanatokkal teli, nagyszerű alakításokkal átadott történet, hogy én minden hibáját megbocsátom és alig várom, hogy újra láthassam. :)

Rey és Ben minden közös pillanata csodálatos, a film végén Ben áldozata szívszorító, de imádtam Han Solo közös jelenetét is a fiával, és hát ezt megelőzően Leia halála is olyan, amin nem lehet száraz szemmel elmenni. Adam Driver óriásit alakít, és Daisy-nek sem kell szégyenkeznie mellette. De egyébként szerintem mindenki jó volt, sőt, Thripió most volt a legjobb az ep5 óta. :D

 

Szerk: közben elolvastam @IndianaAndrisSolo fenti összegzését, és abban az értelmezésben még az is tetszik, hogy Rey Palpatine . :)

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

A ROTJ inkább Anakin történetét zárta le, mert azért a nagy egészet lezárásaként nézni hagyott ezer-millió kérdést maga után. :) 

Nekem, a Sagát is abszolút lezárta, vagy inkább úgy mondanám, hogy minőségtől függetlenül, az Ep1-Ep6-nak volt, egy gyönyörű íve, meg teljesen összefüggött. és nekem tetszett a TFA, leginkább a hangulat miatt, de, hogy amúgy egy lezárt történetet folytatott (számomra). Az, hogy Anakin történetét zárta le, részben egyetértek, sőt teljesen igazad van, de akkor ennyi erővel, a TROS-t is lehetne folytatni, jön egy új fenyegetés, és ennyi, és azt is tudom, hogy a legendsben volt az Ep6-nak folytatása, de azokról csak annyit tudok, hogy Palpatine klón, meg Thrawn főadmirális. Ettől függetlenül, én nagyon örülök, Ody, hogy neked tetszik, meg az írásotok végett, egy kicsit pozitívabbnak hat, mert a film, nem sz*r, de csak Leia halála hatott úgy meg igazán, meg kívánom, hogy a film legyen sikeres BO-ban, nem tudom, hogy mennyire függ az SW jövője. De azért, egy EpI-EpIX lesz a döntő számomra, majd valamikor tavasszal. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Adrián az benne a szép, hogy nem mindig látjuk egyformán. :) Hazudnék, ha azt mondanám anno nekem nem volt teljes az SW a hat filmmel. Viszont az idők változnak, és azokat az érveket amiket korábban hallottam a komplett lezárást megkérdőjelezve, bőven van igazság. Viszont abban is, hogy ezt is lehet folytatni. Mi az hogy!

 

Bevallom én nagyon féltem ettől a filmtől. Előtte napokig elég rossz érzésem volt és félelmem vele kapcsolatban. Most viszont nagyon boldog vagyok, hogy nem lett nekem csalódás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film végén az "arénában", a sok csukyás ők az eddigi összes sithnek a megtestesülései, vagy valamilyen kultusz vagy akárminek a tagjai akik feltámasztották Palpatine-t? Amúgy van egy sanda gyanúm hogy ezért megy/ment a hajsza Baby Yoda után mert a segítségével (gondolom amit kiszívtak belőle cucc) tudták életben tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen egyelőre nekem is emésztenem kell még, de összességében meglepően tetszett. Hibái ellenére a trilógia legjobb darabjának tartom. A végén (napokkal a premier előtt) próbáltam teljesen spoilermentes maradni, de aztán egy itteni reakcióra adott reakcióból (nem írok neveket :P) idő előtt megtudtam, hogy a JP-s szivárogtatások 99%, hogy igazak... ekkor az izgalom helyét átvette a félelem. Leginkább az alábbiak miatt:

 

1. Rey mint Palpatine unokája

2. Kylo megváltása

3. Palpatine megmagyarázatlan visszatérése

 

És bár biztos voltam benne, hogy ezek le fogják húzni nálam a filmet, a végeredményt és megvalósítást elnézve nem tudok haragudni. Talán Palpatine visszatérése kapcsán maradt bennem a legnagyobb hiányérzet, de Rey származása és Ben Solo visszatérése kapcsán valamelyest sikerült perspektívát váltanom. Persze nem azt mondom, hogy maradéktalanul tetszik.

 

Egyelőre csak néhány gondolat, illetve kérdés...

 

A végén megszólaló Jediknek mind sikerült megőrizni a tudatukat a halál után, vagy inkább csak amolyan "világok közti világ" szerű visszhangokat hallottunk. Az, ahogy Rey-hez szólnak nekem előbbire utal. Viszont hogy sajátíthatták el ezt a képességet, ha elméletileg Qui-Gon jött rá először, aki az Ep3 idején adta át az infót Yodának, majd később Kenobinak. Így Luminara vagy Windu kapásból kilőve.

 

A másik... Rey tulajdonképpen mitől halt meg? Visszacsapta a villámokat Palpatine-ra, majd meghalt. Miért? Kissé furán veszi ki magát, főleg, hogy a nemrég még Sötét Oldalon tomboló Ben hozta vissza az életbe egy olyan Világos Oldali képességgel, amiről Anakin csak álmodozott. De Obi-Wannak is jól jött volna a haldokló Qui-Gon felett. 

 

Illetve, nekem nem teljesen egyértelmű, hogy mik voltak azok az állomások, amik Ben Solo visszatéréséhez vezettek. Mert sokszor éreztem azt (de már az Ep8-ban is), hogy bár megbánta a sötét oldali tetteit, mégis úgy volt vele, hogy "neki már késő", és egy apagyilkosság, plusz ki tudja hány egyéb gaztett után nem lehet többé jó.

 

Palpatine túlélése kapcsán jobban örültem volna több támpontnak. Nyilván nem kell szájba rágni semmit, de a kapott magyarázat nekem kevés. (És akkor még a Legendákat szidják egyesek, ahol legalább vették a fáradságot a magyarázatokra - legyen az olyan, amilyen). Jobb magyarázat híján úgy gondolom, hogy a szellem/tudat átvitel és a klóntest a legsanszosabb verzió. A minimális infók erre engednek következtetni: Snoke tartályokban lebegő klóntestei és Palpatine halál utáni vágya, hogy aztán átköltözhessen Kylóba erre utalnak (számomra). Talán azért volt olyan rozzant a teste, mert a klónozási eljárás nem működik ugyanúgy egy Erő-érzékeny lénynél, mint egy "átlagos" létformánál. A Legendákban a TFU-ban is utaltak erre. VAGY! Ami most ugrott be: a Legendákban Palpatine-nak egyre sűrűbben kellett ugrálni a porhüvelyek közt, mert azok nem tudták hosszú távon befogadni lényét és annak hatalmas Erejét. Ezért szemelte ki végül Anakin Solót magának (ahogy jelen esetben Ben Solót), hisz egy Erőben erős testtelmár többet ért volna, mint egy idő után atomjaira bomló klón-porhüvelytől. Persze most csak "hangosan" gondolkozom.

 

Az tuti, hogy ez egy nagyon sokdimenziós film, ami rengeteg kérdést felvetett. Kíváncsain várom a többiek véleményét és teóriáit majd. :)   

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A film végén az "arénában", a sok csukyás ők az eddigi összes sithnek a megtestesülései, vagy valamilyen kultusz vagy akárminek a tagjai akik feltámasztották Palpatine-t? Amúgy van egy sanda gyanúm hogy ezért megy/ment a hajsza Baby Yoda után mert a segítségével (gondolom amit kiszívtak belőle cucc) tudták életben tartani.

A Képes útmutatóból szivárogtak ki képek, amiben írnak róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az tuti, hogy ez egy nagyon sokdimenziós film, ami rengeteg kérdést felvetett. Kíváncsain várom a többiek véleményét és teóriáit majd. :)   

Én biztos fogok is írni a megfelelő topikokba majd, mert ezer és egy kérdés van bennem, főleg a Palpatine szálról. Szerintem innentől a képregények és a regények veszik át a teret. Lehet, hogy ez valakinek nem tetszik, de be kell látni, hogy az új érában ez így működik: a filmek mellett legalább annyira fontosak a kiegészítő kiadványok. 

 

7 perccel korábban, Adrián írta:

@Ody Mandrell, és a helyszínekhez mit szólsz? 

Lenyűgözőek voltak! A legerősebbek a sequelben. JJ ezen a téren odatette magát nagyon.

7 perccel korábban, Yoda József írta:

A Képes útmutatóból szivárogtak ki képek, amiben írnak róluk.

Mit írnak? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lenyűgözőek voltak! A legerősebbek a sequelben. JJ ezen a téren odatette magát nagyon.

Mit írnak? 

Spoiler mögé teszem, mert ugye ez hivatalosan holnap jelenik meg :D

 

Spoiler

kjcrp8p6fv441.jpg?width=960&crop=smart&a

 

Szóval szerintem ezek a csuklyások azok a bizonyos Sith Loyalist-ok. A képen meg sanszos hogy a majomember látható, aki összerakta Kylo sisakját. Ő egy Sith Alchemist.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Yoda József ez nekem most sok angol. :P 

 

4 perccel korábban, Pildi írta:

Mikor jelenik meg a képes útmutató? Mert kötelező vétel lesz.

 

Szerk: pont meg is kaptam választ. :)

Még az eddigieknél is kötelezőbb vétel. Remélem nem spórolnak az infókkal. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy azt kissé sajnálom, hogy nagyjából ugyanaz a végkifejlet, mint az Ep6 után. Mintha ugyanazt a sztorit akarták volna elmesélni az újabb generációnak, mint anno az OT. A "nagy gonosz" elbukott, győztek a maroknyi lázadók. Az utolsó Jedi valószínűleg feltámasztaja a Rendet és létrejön egy új galaktikus köztársaság.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Amúgy azt kissé sajnálom, hogy nagyjából ugyanaz a végkifejlet, mint az Ep6 után. Mintha ugyanazt a sztorit akarták volna elmesélni az újabb generációnak, mint anno az OT. A "nagy gonosz" elbukott, győztek a maroknyi lázadók. Az utolsó Jedi valószínűleg feltámasztaja a Rendet és létrejön egy új galaktikus köztársaság.   

Nekem is ez inkább a legnagyobb bajom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

A "nagy gonosz" elbukott, győztek a maroknyi lázadók.

De pont nem ez volt a lényeg. :) Az egész galaxis ott volt a végén nem láttad? Még meg is jegyezték, hogy ezek nem az Ellenállók hanem a galaxis lakói! Megtanulták a leckét anno, és másodszorra nem kértek belőle. Éppen hogy tovább fejlődtek a ROTJ óta. A film végi montázs viszont hasonlított a ROTJ-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell

 

Ehh... Akkor lefordítom:

 

Spoiler

A Sithek rejtélyei

 

Kylo mustafari [a filmből gyanús volt, hogy itt találja meg a wayfindert] és exegoli utazása felfedi, hogy a Sith hagyományokban való hit nem múlt el az utolsó Sith Nagyúr halála ellenére. Sith-követők próbálják feléleszteni a hagyományokat a technológia és természetfeletti dolgok kombinálásával, hogy a sötét oldal természetellenes képességeit kihasználják. Kylo megtudja, hogy ő az örököse egy hatalmas Birodalomnak, amely arra vár, hogy az Ismeretlen Régiók mélyéből elszabaduljon. Elfogadja a ... (ezt nem tudtam elolvasni), de tudja hogy sok tennivalója van még.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Amúgy azt kissé sajnálom, hogy nagyjából ugyanaz a végkifejlet, mint az Ep6 után. Mintha ugyanazt a sztorit akarták volna elmesélni az újabb generációnak, mint anno az OT. A "nagy gonosz" elbukott, győztek a maroknyi lázadók. Az utolsó Jedi valószínűleg feltámasztaja a Rendet és létrejön egy új galaktikus köztársaság.   

Nekem az egész 7-8-9 trilógiával kapcsolatban ugyan ez az érzésem van. Valószínűleg ezért nem kapott el a hype az új részekkel kapcsolatban annyira mint azt szerettem volna, mert ezt láttam már csak más szereplőkkel. Ez az érzés a 9. résszel nekem csak erősödött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

@Ody Mandrell

 

Ehh... Akkor lefordítom:

 

  Spoiler elrejtése

A Sithek rejtélyei

 

Kylo mustafari [a filmből gyanús volt, hogy itt találja meg a wayfindert] és exegoli utazása felfedi, hogy a Sith hagyományokban való hit nem múlt el az utolsó Sith Nagyúr halála ellenére. Sith-követők próbálják feléleszteni a hagyományokat a technológia és természetfeletti dolgok kombinálásával, hogy a sötét oldal természetellenes képességeit kihasználják. Kylo megtudja, hogy ő az örököse egy hatalmas Birodalomnak, amely arra vár, hogy az Ismeretlen Régiók mélyéből elszabaduljon. Elfogadja a ... (ezt nem tudtam elolvasni), de tudja hogy sok tennivalója van még.

 

Erre a Palpis topikban válaszolok.

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nekem az egész 7-8-9 trilógiával kapcsolatban ugyan ez az érzésem van. Valószínűleg ezért nem kapott el a hype az új részekkel kapcsolatban annyira mint azt szerettem volna, mert ezt láttam már csak más szereplőkkel. Ez az érzés a 9. résszel nekem csak erősödött.

A felszínen kétségtelenül ez látszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kellett? Rian Johson gyere vissza! Ez kell? Reddit Youtube sz*r emberek fan fikciója kelll?Anyátok! Miért??? Az Utolsó jedik bátorságát vártam!!! Erre kaptam egy nem rossz filmet, de egy sz*r bármit!  Sírok! Miért? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.