Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kanatánál Palpatine is megszólal? :o Ez nekem új! Mit mond?

Bezony, azt mondja, hogy "any Jedi". Az ep3-ból lett átemelve a szöveg, méghozzá ebből: "Only through me can you achieve a power greater than any Jedi."

 

 

Megkockáztatom, hogy nem a véletlen műve. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam másodjára és úgy, hogy már tudtam mire számítsak, így jobban is tudtam élvezni a filmet és leginkább azokat a dolgokat meglátni benne, amelyek tetszenek. Bővebb értékelést is fogok majd írni, de valószínüleg csak karácsony után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, visszaolvastam. Nagyon sok mindennel egyetértek, pro és kontra megállapításokkal. De egyelőre, úgy látom, még mindig egyedül vagyok aki kifejezetten szereti az unoka szálat. 

 

Ami kevéssé vidám: Mestal írt egy csomó tök értelmes megállapítást, aztán Ody nem értett egyet és az lett a vége, hogy ideje távoznia annak, aki csak trollkodni tud. 

 

 

Ami furán említetlenül maradt: engem nagyon érdekelne, hogy mi volt az eredeti, Carrie Fisher halála előtti forgatókönyv. Az többször elhangzik, hogy Leia tudta Rey származását. Lehet, hogy eredetileg elmondta volna? Talán már a kiképzés során? A szereplőből kinézem, viszont ugye semmi ezzel kapcsolatos anyag nem volt felvéve. Ráadásul akár az is lehet, hogy 'az Alderaani hercegnője' valamilyen módon kapcsolatban volt Sheev fiával / Rey apjával, akár közös flashback jelenésük is lehetett volna.

Ugyanez a helyzet Han felbukkanásánál. Nagyon jól megoldott jelenet, de egyértelmű, hogy ott VALAMI lényegi szerepe Leiának is lett volna. 

 

Egy másik hiányérzet, amit igazán megoldhattak volna: Luke azzal halt meg, hogy "See you again, kid" aztán nem volt semmi köze a volt tanítványához és egyben unokaöccséhez. Még a legeslegvégén sem jelentek meg együtt, pedig az nagyon illett volna.

 

Ami még nagyon tetszett, csak nem említettem az előbb: a legyőzött Ben / Kylo beletörődő tekintete, amikor Rey leszúrja. A párbajnak ugye leginkább az a vége, hogy Ben Solo győz Kylo Ren fölött, és Rey ekkor szúr bele Kylo Ren fegyverével. 

Akkor és ott Kylo Ren meghal. Ben kap egy második esélyt. De amikor ott ül kilyukasztva, az annyira nagyon reménytelen és halálra készülő... (de szép kontrasztja az Uralkodónak) és a jelenetnek sokkal nagyobb érzelmi töltete van, mint az egész Exegolnak összesen. Rey megtehette volna, hogy a következő mozdulattal lekaszabolja, vagy "csak" sorsára hagyja, ahogy két generációval előttük Obi-Wan hagyta ott a megégett, megcsonkított Anakint. (Szándékosan nem írtam Vadert.) Hatalmas hálátlanság lett volna Leiával szemben, de a szereplők közül (főleg: azok közül, akik épp élnek) nem tudott volna róla senki. Ben szemszögéből teljesen benne volt a pakliban, sőt, ez lett volna a legvalószínűbb kimenetel. 

És erre a helyzetre már egyértelműen Ben Solo reagált, nem Kylo Ren. 

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Kellett egy "Snoke" egy kis bűvész trükk az előtérbe, hogy eltereljék a figyelmet az igazi játékosról a háttérben. És ehhez a VIII. részben kellett volna hozzáilleszteni valahogy Palpatine-t is. Nem túlerőltetve, de mégis behozva a képbe. Mondjuk egy közös Snoke - Palpatine jelenet a halála előtt. Vagy Kylo felfedezett volna egy Palpatine-os cuccot Snoke hajóján annak halála után. Bármit. Ez nagyon hiányzik sajnos, mint összekötő elem.

In-universe nincs ilyen utalás, de a Last Jedi-ban van egy ilyen elem: mikor Snoke Erő-kínozza Rey-t és mondja, hogy "give me everything", akkor Palpatine zenei témája harsan fel, nem csak picit, belemagyarázósan, hanem frankón, hosszan hallhatóan. 

(1:45-től)

 

Ezt akkor furcsálltam. Oké, Palpatine-hoz hasonló gonoszkodásokat csinál, és Yoda témáját is hallottuk már olyan jelenetekben, ahol az öreg Jedi-mester nem szerepel, de akkor is furának éreztem. Snoke-nak volt már egy saját zenei témája, ami hasonlóan Palpatine-éhoz ördögi, baljós volt, de nem egyezett vele. Szóval ezt az elemet kicsit bizarrnak éreztem, hogy John Williams, aki annyira át szokta gondolni, hogy mikor mit használ, miért használja épp Palpatine témáját. Persze nem azt akarom mondani, hogy itt Rian és Williams mester tudták, hogy Snoke majd Palpatine bábja lesz, Rey pedig Palpatine unokája. De szerintem azt tudták, hogy Snoke valamelyest Palpatine-nal lesz kapcsolatban, amit majd az utolsó film fog felfedni.

 

Mindenesetre most, hogy a filmek önmagukban állnak, és sokan azon vitáznak, ez a hármas egy trilógiát alkot-e, szerintem ez egy olyan apró elem, ami jó kötőanyag a filmek közt, hasonlóan a baljós árnyakban is felharsanó birodalmi indulóhoz (pedig hol volt akkor még birodalom a történet szintjén).

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Mestal írt egy csomó tök értelmes megállapítást, aztán Ody nem értett egyet és az lett a vége, hogy ideje távoznia annak, aki csak trollkodni tud. 

Ennek a mondatnak mi az értelme?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 18. - 22:49, Darth Riddick írta:

Egyelőre röviden és spoilermentesen:

 

Köztudottan Dízníííí csőcselék vagyok (egyedi profil rangom) ... ez többek között abból is ered, hogy amit az egeres cég elém rak, azt állítólag megzabálom. Ez azért ebben a formában nem egészen igaz... na de most igaz volt! Megzabáltam, amit elém raktak. Szőröstül bőröstül. (Na jó, megzabáltam a TFA-t és a TLJ-t is...) :D

Hanyas? 5-ös, bakker, mé, hanyas legyen?

Mióta kijöttem a moziból a teljes SAGA zakatol a fejemben a IX. fényében. És jó érzés! Kívánom, hogy még jó sokáig zakatoljon így! :)

Az mindenesetre igaz, hogy lesz miről beszélnünk! :)

Alig várom, hogy újra lássam!!!

 

Ja! És voltak porgok! Yeahhh!! :D

 

Szerk:

Már többször is leírtam az évek során, hogy én nem tudok NEM az érzelmeim mentén értékelni egy SW nagyfilmet. Ez most sem volt másként. Lehetséges, hogy tényleg Dízníííí csőcselék vagyok, lehetséges, tényleg igénytelenségbe fulladtam filmes téren. Lehet, hogy anno meg Lucas csőcselék voltam, mert ettem hatpofára a Prequelt is. Lehet, hogy tényleg komoly baj van velem e téren, nem tudom. De egészen egyszerűen nem tudok (és talán nem is akarok) megítélni objektíven egy Star Wars filmet! Engem ez a világ elvarázsol. Elvarázsolt eddig 10 nagy film, 2 animációs sorozat és egy élőszereplős (meg néhány könyv és játék...) és most mindezt összefoglalva elvarázsolt az egy korszakot lezáró, mindezt összefoglaló és az egész végére nagy pontot tevő 11. FILM is! Ez van!

Nincs veled semmi baj, csak te nem a normális rajongó vagy, hanem két kaszttal feljebb, te az "Elvakult Fanatikusok" közé tartozol.;)  

Szerkesztve: - Go Rien Moss
  • Zavaros 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ren lovagokkal most végül mi a helyzet? Azt jól láttam, hogy személyükben kaptunk egy csapat Phasma-féle lufit? Ha már eddig nem foglalkoztak velük, akkor most miért kellett betenni őket ebbe a filmbe úgy, hogy látványosan semmi helyük nem volt benne? Ben megkapta a kardot Rey-től és melegítőben lenyomja az egész brigádot, hát jó... Ezért kár volt ezeket a figurákat kitalálni és vászonra vinni. Az OT-ban legalább csak ott vannak a piros birodalmi őrei Sidious-nak, de ha már nem tudtak mit csinálni velük, akkor meghagyták őket eye-candy-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/22/2019 at 9:28 PM , Donát said:

Isten a tanúm, nem akarlak megbántani, de hogy miként merült fel benned, hogy Finn azt akarja mondani Reynek (aki már 1 éve a jedik ösvényét járja), hogy "figyi már Rey, szerintem te Erőérzékeny vagy", azt fel nem foghatom. Miért akarná ezt közölni vele az ismert előzmények után?

Éppen ezért álltam értetlenül a dolog előtt! Mert Ody írásából én arra következtettem, hogy Finn azt akarja mondani Rey-nek: "Te Erő-érzékeny vagy". Mert ő azt írta nekem: "Azt akarta mondani neki, hogy Erőérzékeny." Nekem ebből az jött le, hogy Rey-re gondolt, nem magára.

Ha azt írta volna, hogy "Azt akarta mondani neki, hogy >Rey, szerintem én Erő-érzékeny vagyok<", akkor már egyértelmű és nyilvánvaló lett volna. 

 

Quote

Egészségedre.

KÖSZÖNÖM! :sor::sor::sor:

 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 19. - 14:54, Merfolk írta:

Annyira kézenfekvő jedi képesség, hogy én csodálkozom, hog eddig nem vetették be. Legendákban biztos volt ilyen, de azt nem ismerem behatóan.

SW univerzum = Élő szereplős mozi filmek 4-5-6. , majd könyvek, élő szereplős mozi filmek 1-2-3, animációs film, animációs sorozat, könyvek, animációs sorozat majd megint könyvek, 
Élő szereplős mozi filmek 7-8-9, közben rajzfilmek, majd könyvek, The Mandalorian élőszereplős TV film. Ez előbb jött ki már a 7 résznél tart és Baby Yoda már kétszer is használta az erő gyógyítást. Igaz csak a 7 részben engedték neki hogy végig is csinálja. Ez ugye kánon és beelőzte a IX-részt.
Könyvek, legenda és kánon , Biblia. ószövetség, újszövetség vs apokrif iratok, ami nem került bele a bibliába mert a papok nem engedték, de attól még le lett írva és meg is történhetett ami benne szerepel, nincs rá több, kevesebb bizonyíték mint ami a bibliában lévőkre.
Legenda könyvek vs Kánon könyvek 2013-ig írt minden könnyv amit a Lucas csapat jóvá hagyott kánon, akik olvasták ezek szerint is kezelték, nekik és az íróiknak és nekem is ez a valóság azaz Kánon.
2013-után kiadott könyvek amikortól is a Disney átvette a jogokat, onantól jogában áll ezen könyvek átminősítése kánonra vagy legendára. Azaz a 2013-2019 közötti könyvekkel azt csinál amit akar.
Én ezt így gondolom, nincs joga elvenni az élményt se ovasóktól, se az íróktól a Disnex-nek ha rendelkeztek a könyveik  hivatalos Lucas csapat engedéllyel.
Namármost aki olvasta a Disney szerint legendává minősített könyveket az tudja hogy voltak olyan Jedik akiknek az erőssége az erőben nem feltétlen a harc hanem a gyógyítás volt.
Ők mentették meg pl Obivant is amikor merényletet követtek el ellene a szeparatisták a Coruscanton.

Aztán vannak a képregények dögivel amik szintén a kánon részei mert 2013 után jöttek ki.
Ez a kinyomtatott információ és tudáshalmaz akkora , hogy ha nem olvastad ezeket nem tudsz teljes képet kapni az SW univerzumról.
De ez nem a te hibád, hanem a Disney részéről egy sajnálatosan elkövetett ostobaság, amit szerintem már részben megbántak.
A mostani forgatókönyvírók is régi motorosok, olvasták ezeket és rajongtak érte, szeretik, és nem véletlen, hogy ezekből vesznek, lopnak át ötleteket a mostani filmekbe, rajzfilmekbe.
A Disney célja most már az, hogy minél tőbb régi rajongót megtartasanak, kárpótoljanak, illetve minnél több új fiatalt csábítsanak a SW univerzum világába = így lesz meg az a sok sok bevétel amiért a
filmek készülnek.  + A hatalmas mennyiségű körítés ami 10x annyi pénzt hoz mint kimondottan mozifilmek. Pl könyvek, játékok, LEGO, jelmezek, és ezer más amin az SW bármilyen formában szerepel.   

 

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Hát nézd, lehet! Szerintem nekem csak jó, mert élvezem a produktumokat! Ahogy a tegnapi masodik megtekintést is rettenetesen élveztem! ;)

Én ezt nem negatív reagálásnak írtam, mint SW rajongó én csak tiszta szívemből örülök annak, hogy te rettenetesen élvezed az egészet olyan tálalásban ahogy kapod és akiktől kapod a filmeket.
Ez egy remek dolog. Sajnos sokunknak nem teljes a lelkesedése amióta a Disney belenyúlt a mi kánon és mi alegenda témába, illetve ebből kifolyólag a kivitelezés sem mindig olyan ahogyan azt a "régiek szeretnék." Ettől függetlenül ebből a trilógiából ez tetszett eddig a legjobban, amelett, hogy szeretem a Rouge One, és a Solo filmeket is.
De ez tényleg az a film amit egy rajongónak többször is meg kell néznie hogy minden a helyére kerüljön.
Engem nem zavar hogy előkerült Palpi, mert csak a tudatát tudták megmenteni a rothadó testében, gépekre van kőteve, mozgásképtelen.
Simán belefér hogy Rey az unokája , és még sok minden. De sok minden hiányzik a lezárásból.
Én egyetértek azzal hogy a Skywalker vonalnak mennie kell, mert addig nem lehet tiszta lappal új SW filmeket készíteni a következő generációnak amíg egy is él belőlük.

Összeségében én is még csak emésztem a látottakat, nyítva maradt a szám, még nem sikerült felocsúdni.

Én csak egy dologra vagyok kíváncsi, az erőszellemek közül, az pedig Ahsoka, erőszellem csak az lehet aki meghalt, és előtte elsajátította a képességet hogy mint erőszellem meg tudjon mutatkozni, beszéljen az élőkkel. A készítők nem lehetnek ennyire ostobák hogy a februárban induló The Clone Wars 7 évadjáról ami 13 rész már most tudni vélhetjük hogy ebben Ahsoka meghal.
Rá egy külön filmet is simán lehetett volna szentelni, akkora a tábora a kedvelőinek.

Az nem elképzelhető, hogy akik Jedi képzésben lettek részesítve a világos oldalon, azokkal ha élő ha holt Ray kapcsolatba tudott lépni és néhányan válaszoltak is rá, hogy veled vagyunk. ????
 



 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

személyükben kaptunk egy csapat Phasma-féle lufit?

Igen, jól láttad.

 

Animated GIF

 

18 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

Én ezt nem negatív reagálásnak írtam, mint SW rajongó én csak tiszta szívemből örülök annak, hogy te rettenetesen élvezed az egészet olyan tálalásban ahogy kapod és akiktől kapod a filmeket.
Ez egy remek dolog. Sajnos sokunknak nem teljes a lelkesedése amióta a Disney belenyúlt a mi kánon és mi alegenda témába, illetve ebből kifolyólag a kivitelezés sem mindig olyan ahogyan azt a "régiek szeretnék." Ettől függetlenül ebből a trilógiából ez tetszett eddig a legjobban, amelett, hogy szeretem a Rouge One, és a Solo filmeket is.
De ez tényleg az a film amit egy rajongónak többször is meg kell néznie hogy minden a helyére kerüljön.
Engem nem zavar hogy előkerült Palpi, mert csak a tudatát tudták megmenteni a rothadó testében, gépekre van kőteve, mozgásképtelen.
Simán belefér hogy Rey az unokája , és még sok minden. De sok minden hiányzik a lezárásból.
Én egyetértek azzal hogy a Skywalker vonalnak mennie kell, mert addig nem lehet tiszta lappal új SW filmeket készíteni a következő generációnak amíg egy is él belőlük.

Összeségében én is még csak emésztem a látottakat, nyítva maradt a szám, még nem sikerült felocsúdni.

Én csak egy dologra vagyok kíváncsi, az erőszellemek közül, az pedig Ahsoka, erőszellem csak az lehet aki meghalt, és előtte elsajátította a képességet hogy mint erőszellem meg tudjon mutatkozni, beszéljen az élőkkel. A készítők nem lehetnek ennyire ostobák hogy a februárban induló The Clone Wars 7 évadjáról ami 13 rész már most tudni vélhetjük hogy ebben Ahsoka meghal.
Rá egy külön filmet is simán lehetett volna szentelni, akkora a tábora a kedvelőinek.

Az nem elképzelhető, hogy akik Jedi képzésben lettek részesítve a világos oldalon, azokkal ha élő ha holt Ray kapcsolatba tudott lépni és néhányan válaszoltak is rá, hogy veled vagyunk. ????
 



 

Ez úgy ahogy van, teljesen korrekt! Bravo! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

Én csak egy dologra vagyok kíváncsi, az erőszellemek közül, az pedig Ahsoka, erőszellem csak az lehet aki meghalt, és előtte elsajátította a képességet hogy mint erőszellem meg tudjon mutatkozni, beszéljen az élőkkel. A készítők nem lehetnek ennyire ostobák hogy a februárban induló The Clone Wars 7 évadjáról ami 13 rész már most tudni vélhetjük hogy ebben Ahsoka meghal.

A Rebels sorozatot nem láttad még?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az nem elképzelhető, hogy akik Jedi képzésben lettek részesítve a világos oldalon, azokkal ha élő ha holt Ray kapcsolatba tudott lépni és néhányan válaszoltak is rá, hogy veled vagyunk. ????
Ez úgy ahogy van, teljesen korrekt! Bravo! :clap: 

Nem úgy volt, hogy a tudatát csak az őrzi eg, aki készül rá előtte, a többi beleolvad a kozmikus erőbe, önálló tudata megszűnik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, gafz írta:

Nem úgy volt, hogy a tudatát csak az őrzi eg, aki készül rá előtte, a többi beleolvad a kozmikus erőbe, önálló tudata megszűnik?

De nem manifesztálódtak. Az erő ilyetén módon nyilvánult meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 19. - 22:06, Adrián írta:

Én elsőre azt hittem, hogy Holocron, akkor úgy néz ki, mint egy Holocron, de még sem az?

A Holocront egy speciális adathordozó eszközként érdemes elképzelni, több féle funkcióra,információ fajtára kitalálva, ez éppen egy speciális csillagászati térképet tárol,
2db volt ebből ami a filmben szerepel, és az egyik ilyen rejtekhelyére vezetett a tőr, a másik Kylo hajóján volt. A lázadók sorozatban is volt és ott is Holocron néven szerepelt.
Volt Jedi és Sith Holocron, volt olyan is ami kínyításához  egy Jedi és egy Sith vagy inkább egy világos és egy sötét oldali erőt használó személy egyszerre kellett.
Ez Kánon és a Lázadók sorozatban volt látható, sőt többször is, de mintha az Ellenállók sorozatban is lett volna mostanában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

A Holocront egy speciális adathordozó eszközként érdemes elképzelni, több féle funkcióra,információ fajtára kitalálva, ez éppen egy speciális csillagászati térképet tárol,
2db volt ebből ami a filmben szerepel, és az egyik ilyen rejtekhelyére vezetett a tőr, a másik Kylo hajóján volt. A lázadók sorozatban is volt és ott is Holocron néven szerepelt.
Volt Jedi és Sith Holocron, volt olyan is ami kínyításához  egy Jedi és egy Sith vagy inkább egy világos és egy sötét oldali erőt használó személy egyszerre kellett.
Ez Kánon és a Lázadók sorozatban volt látható, sőt többször is, de mintha az Ellenállók sorozatban is lett volna mostanában.

A filmben nem holocronok vannak, hanem Wayfinderek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Go Rien Moss írta:

Én csak egy dologra vagyok kíváncsi, az erőszellemek közül, az pedig Ahsoka, erőszellem csak az lehet aki meghalt, és előtte elsajátította a képességet hogy mint erőszellem meg tudjon mutatkozni, beszéljen az élőkkel. A készítők nem lehetnek ennyire ostobák hogy a februárban induló The Clone Wars 7 évadjáról ami 13 rész már most tudni vélhetjük hogy ebben Ahsoka meghal.

Rá egy külön filmet is simán lehetett volna szentelni, akkora a tábora a kedvelőinek.

Ahsoka visszatért a Rebelsben, ráadásul ott még azt is megtudjuk, hogy a Jedi Visszatért is túléli. Szóval bőven van hely egy élőszereplős filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De kísértetiesen hasonlítanak a holcronokra. Tulajdonképpen mi a különbség?

Ambrams, így nevezte el. :P Gyakorlatilag megegyeznek, én jobban örültem volna, ha a tárgy már úgy néz ki, mint egy holokron, akkor miért nem lehetett az. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 20. - 0:34, Yoda József írta:

Nekem a képsorok a Bespinnel meg az Endorral azt sugallták, hogy nem. "Mindenki fellázadt" - ez is elhangzik. Szerintem legyőztek mindenkit.

Hát szerintem sem ilyen egyszerű, a Palpatine csillagrombolóinak egy két hajóján volt csak személyzet, azok a hajók mind megsemmisültek, de gykorlatilag az első rend hajói és lázadók hajói harcoltak, a lázadók vesztésre álltak, + ez a rész itt arról szól hogy Palpatine és csapata ajánlatot tesz az első rendnek ha Palpatine neve alatt harcolnak megkapják a csillagromboló flottát, erre mondta az egyik első rendi tiszt. hogy akkor mindenkit mozgósítani kellene + besorozni mert egy ekkora flottához rengeteg ember kell. Emlékeim szerint egy átlagos osztályú csillagrombolón 40.000 fő szolgált, a minimum hogy repüljön és az ágyúkat is használni tudják 5.000 fő körüli. A segítség az "ezek nem lázadók, ezek emberek", arra a hírre jelentek meg hogy Palpatine él és egy flottát állít éppen fel, bolygópusztító ágyúkkal felszerelve, erre fosta le mindenki a bokáját, nem az első rend csapataira. Az első rend ellen az előző részben nem érkezett segítség, maradt vagy 33 lázadó. Az éppen ezen a csatán résztvevő Palpi emberei és az akkor ott lévő első rendiek flottája pusztult el, nem pedig a teljes első rend. Ennyi idő alatt a teljes első rend nem is tudta volna kivonni az összes csapatait a megszállt bolygókról. Ez ugyan olyan mint a második halálcsillag elleni csata után minden birodalmi meghalt, vagy megadta volna magát, akkor miből lett az első rend és miért szolgált benne olyan tábornok aki szolgálta Palpit is. Egy ekkora univerzumban nem két perc egy teljes háború befejezése. Békét köthettek, felbomolhatott az első rend, átalakulhatott, de nem mindenki hagyta ott a fogát a csatában, mint pl a lázadók flottája az Rouge One -ban amikor a halálcsillag terveit szerezték meg, akkor konkrétan 1 hajó menekült meg Leia Alderani diplomáciai korvettje az is csak rövid időre. Sajnos olyan nincs, hogy a gonoszak mind egyszerre meghalnak és vége, akkor most itt a földön is a nagy
béke és barátság kéne legyen, de sajnos nem ez van.
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De kísértetiesen hasonlítanak a holcronokra. Tulajdonképpen mi a különbség?

A holocronokat eddig csak úgy lehetett használni, ha kinyitottad őket, ezeket meg biza senki sem nyitotta ki a filmben, mégis tették a dolguk :D

Plusz szerintem, ha összehasonlítod a Rebelsbeli Sith holocronnal, vannak lényegi különbségek.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 20. - 8:13, kudar írta:

Nos picit agyaltam a filmről és pár fontosabb jelenetről leírnám a véleményem. Néhol írói szempontból fogom nézni, néhol hogy mi tetszett és mi nem, és néhol pedig logikai szempontjából.

Először is leszögezném, hogy a SW olyan mint a szerelmem. Tökéletes? nem. Látom a hibáit? Igen. De így is imádom. :D Ez erre a trilógia igaz a leginkább. :D Sajnos így hogy tudjuk mi folyt a háttérben, hogy Ryan picit megkavarta a  dolgokat, illetve, hogy JJnek mennyire kellett, vagy nem kellett volna tűzoltást végeznie a hangos trollok miatt, így kicsit nehéz elvonatkoztatni és csak a történetre összepontosítani. Lehet ha ezekről nem tudnánk, még jobban tetszene. Fene tudja, de akkor nézem is sorban.

 

- Palpi megjelenése. Nekem nagyon hirtelen történt. Logikus és tetszett is hogy ő mozgatja a háttérből a szálak egész végig, túl sok más megoldást én sem tudtam volna elképzelni, de egy kis háttér kellett volna magyarázatnak, hisz Palpi megjelenik és van nála egy nagyobb sereg mint amit bárki is valaha látott. Sokszor éreztem még ezt, hogy a pörgős, túlzsúfolt menet miatt ez elmarad pedig jó lett volna.

Ami még nem tetszett írás ügyileg, az Palpi szájbarágós szövege, hogy elmondja ugyanazt amit annó a színházban. JJ! a rajongók emlékeznek mit mondott akkor Palpi, az EP3 egyik legmeghatározóbb jelenete volt, nem kell így emlékeztetni őket. Ettől függetlenül imádom, hogy Palpi visszatért, én rá szavaztam a döntőben is jó volt újra látni.

 

- Ami már a film elején totál átjött, és már a trailerekben is láttam, hogy mennyire jót tett, hogy végre együtt volt a csapat. Eddig picit úgy éreztem, hogy a régi nagyok, Luke, Leia, Han húzzák a filmet, és így hogy ők már nem voltak annyira képben kellett ez a humor és civódás a karakterek között.

Valaki árulja már el nekem mi a fene volt a sok hiperugrás, amit a Tie-ok is le tudtak követni Poe után? Láttunk már ilyet valahol? Ha nem akkor miért kellett. Oké előzőben volt rá példa, hogy követték őket a hiperűrön, szóval nem lehet mondani, hogy logikátlan, csak elsőre fura volt.

 

- Rey kiképzése nagyon tetszett. Menő volt, ahogy ott lebegett, körülötte a kövek és próbált kapcsolatba lépni a régi Jedik szellemével. Én egy Luke-ot még el tudtam volna itt képzelni, hogy bár meghalt, a kiképzésében segít. :) Leia pedig, jajj hát nagyon jól megoldották. Nem hittem volna,  hogy ennyi szerepe lesz, és ennyire fontos is.

 

- A film első fele, vagyis kb a halálcsillagos részig nagyon pörög és baromi gyorsan történnek a dolgok, ami nem mindig tetszik. Sok mindent bedobnak és már túl is lépünk rajta. Ez leginkább a Renek miatt szívfájdalmam, mert baromi jól néznek ki, rejtélyesek, de ennyi jelenetre behozni őket kb fölösleges volt. oké, hogy kellettek, de akkor már a végén adtam volna nekik vmi epic harcot Kylo ellen, mert valljuk be, az nem volt túl sok. Egy EP8as szintű tróntermi harcot tudtam volna elképzelni, de most kicsit előre rohantam. :D

 

- Az egész sivatagos rész nagyon tetszett. Landot szívmelengető volt látni, hogy mosolyog és jókedvű és árad belőle a pozitívizmus.

Jó volt a siklós üldözés, a lény meggyógyítása, és a nyomok keresése. Imádtam. Kicsit az EP2re emlékeztetett az egész, ahogy Obi megy ide oda és követi a nyomokat. :)

Viszont itt is csak megjelennek a renek - epic feltűnés a sziklán - majd off screen elkapják Csuvit. :D Na majd a bővített változatban. :D

Huhh Csuvi halála amúgy totál földhöz vert, hogy mondom ez nem lehet a vége. Szerencsére tényleg nem.

 

- Itt ki kell térjek Pryce-ra aki baromira tetszett. Ez a karakter egy beteg állat. Hux az első kettőben se volt semmi, de ez a pasi azonnal überelte nekem. Telitalálat volt.

Hux átállása pedig tetszett, és logikus volt teljesen. Halála, ahogy segítségének az indoka, totál jelentéktelen viszont. Szegény ha tudná, hogy Kylo nem bukott el sőt, megbocsájtást nyert... :D

 

- Az új bolygó is tetszett és az új karakterek is. Jó volt Poe-nak a háttérsztori. Jó volt a kémia, az érzelmek a szereplők között.

Itt is féltem, hogy akkor most no more 3PO? mert hát az nem lehet hisz ők a 9rész főszereplői végülis...de szerencsére ezt is egy jó poénnal megoldották. Bocsánat, hogy nem jutnak hirtelen az eszembe a nevek, de a kis technikus lény is imádnivaló.

Kiejtése alapján mint valami kis texasi, vagy nem is tudom. :D

 

- És akkor itt már kylo letépi a nyakláncot Rey nyakából, ami felvezeti, vagyis továbbviszi ennek a képességnek, vagy kapocsnak a miben létét, ami ugye már a TLJban fel lett vezetve, hogy Kylonak vizes lett a keze. Itt vajon kik kapcsolódhatnak össze? mert amúgy ez egy elég durva orgyilkos módszer is lehetne. :D:D  Amúgy az is, hogy a Force Ghostok még veszélyesebbek holtan mint amíg éltek, hisz bárhol megjelennek(?) és rádobnak az ellenre egy sziklát. :D Most már értem mire gondolt Obi a halála előtt. :D

 

 Rey Palpi. Hát ez volt az ami annyira meh...olvasva a spoilert totál kiakadtam, de nézve annyira nem volt vészes, de azért belegondolva még most sem tetszik annyira. Tudom hogy mások voltak az elképzelések Ryan és JJ között, de ha ezt nem nézem, akkor is erőltetett. El tudom fogadni, mert a logikába nem lehet belekötni, szépen meg lett magyarázva, de kb azt is nehezen tudom elképzelni, hogy Palpi ne lett volna szűz. :D Ami még ugye fura, hogy a végén nem egy skywalker, (igazi skywalker) győzi le. Tudom, hogy szív a lényeg, amire az egész film utalni is akart, hogy nem az számít hogy honnan jöttél és mi a neved, de akkor is ezt még emészteni kell kicsit.

 

- Majd elkezdődik a legjobb része a filmnek számomra. Az egész halálcsillagos rész überállat. A hangulat, a történések. Darth Rey, a párharc, a gyógyítás, Leia halála, Han solo, úristen felsorolni is nehéz. Egyszerűen zseniális volt és baromi érzelmes. Amikor Rey azt mondja hogy Ben kezét megfogta volna ütött. Majd a párbeszéd Hannal...szívfacsaró. Ugyanaz a jelenet, de mégis másképp. Imádtam.

sokat tudnék még ömlengeni de fölösleges. Ez a rész eszméletlenül szép lett ahogy Leia halála is. Huhh

 

- A film ugye sokszor picit szembe megy a Ryan által felvezetett ösvénnyel, ahogy Ryan is ment, szóval ez oda vissza, de még Finnek ide behozni egy új csajt és Rose-t a háttérbe lökni, főleg a rajongók miatt...hát nem tudom. Ráadásul a csajnak ugyanaz a sztorija mint neki. Hát nem tudom. és ha már Finn...komolyan azt akarta egész film alatt elmondani hogy erő érzékeny? Miért??? vagyis ha már lezárunk egy történetet, akkor miért vezetünk még fel feleslegesen új szálakat? Vagy ezzel is meg akartak volna valamit magyarázni? De amúgy ez vonatkozik Landora és a csajra is a végén. Ezzel arra akartak utalni hogy ő a lánya? remélem nem mert baromi, BAROMI ciki lenne.

 

- Jujj Achto rész is nagyon adta. Rey és Luke párbeszéde ütős volt, ami kellett is, mivel az egész filmben a főszereplőkön kívül nagyon gyér párbeszédek vannak írva. Sokszor csak kliséket puffogtatnak.

Szóval Lukenak nagyon örültem. Ahogy Leia tanításának is.Plusz a jelenet ahogy kiemeli a vízből az X szárnyúját, az is epic volt. A fiatal Luke és Leia párbaj...megnéztem volna ebből az időből többet is. :)

 

- Nos a vége. Egyszerre katartikus és kicsit kiábrándító.

Egyszerre tetszik, hogy még léptünk egy szintet és még nagyobb a veszély egy ekkora flottával, de már megint halálcsillag, csak most ágyúk formájában. Ettől nem tudnak már elvonatkoztatni. Oké hogy közel 50év telt el a HCS tervezése óta és azóta már egy ágyúba is elférhet az ereje de akkor is...azért na. :D

Palpi most meg akarta öletni Rey, de igazából mégsem? Ezt valaki magyarázza már el nekem. Amúgy ennél a résznél erős volt minden. a szöveg - bár hallottuk már részleteiben ezt is - a hangulat, a sith árnyékokkal, és az érzelmek is ahogy Kylo Rey segítségére siet. A képesség használata ahogy átadja a kardot Kylonak menőőőő, viszont a harcok annál gyengébbek. Ennél a renek többet érdelmeltek volna. Ahogy Reylo összeáll egy csapatként, imádtam, ahogy Palpi erőszívó jelenetét is. Az meg mikor kilő az űrbe, atyám. Übermenő. Ja és az is, ahogy jelképesen bosszút áll vaderen és ledobja kylot a szakadékba.

A jedi összesített ereje is nagyon megható volt. sajna annyit nem ismertem fel mint kéne, de majd még párszor meghallgatom, főleg angolul.

Majd jött a kiábrándító rész ami mind írásilag mind megvalósításilag, látványilag szörnyű volt: Palpi halála. Ahogy egy kis csíkba lőtte csak a villámokat, Rey meglépett közelebb majd Palpi elégett és szétrobbant, hát bakker...ennél sokkal sokkal többet vártam volna egy új erőre kapott uralkodótól. Sokkal.

Ami még szívfájdító volt számomra, de valszeg így kellett lennie az Ben halála. Számomra egyik legszebb jelenet lett, amikor felélesztette Reyt - honnan volt ez a képessége? :D - majd összemosolyogtak és megcsókolta. Én reménykedtem benne, mert örök romantikus vagyok, hogy ez működhet kettejük közt, de csak meg kellett halnia a fenébe is. :( Egy Skywalker és egy Palpatine együtt új jedi nemzedéket nevelnek fel. :D Azok pedig SuperJedik lettek volna annyi szent. :)

Ami még az egyik legjobb jelenet volt a filmben és be is könnyeztem rajta amikor megjelentek a hajók és jött mindenki a segítségükre. EPIC! Gyönyörű volt.

 

- A legvége is szép lett. a fénykardok eltemetése, és az ikernapok. Kicsit olyan magányos volt ott nekem Rey, a többiek is ott lehettek volna a háttérbe a falconon akár.

 

Összességében szerettem a filmet. 4/5. Nem a legjobb film, de amit lehetett azt megtették, viszont apró változtatásokkal szerintem még jobb lehetett volna úgy érzem. Mindenképp el kell majd olvasni a regényt, mert az mindig megmagyaráz dolgokat és itt az új képességek és történések miatt asszem ez kelleni is fog.

Hát ennyi. Kb mindent leírtam ami hirtelen az eszembe jutott. Nem olvasom át szal lehet baromságokat írtam. XD

Komoly munka! "Itt ki kell térjek Pryce-ra aki baromira tetszett." Régen is önt szolgáltam,  most is önt szolgálom, semmi másodperc alatt lelőtte Hux tábornokot, bünti sem lett érte, na ilyen egy igazi birodalmi tiszt, utoljára Tarkin nagy moff volt ilyen meg a The Mandalorian -ban Gideon moff. ilyenek kellenének ide, csak akkor a film végig a lázadók temetését vagy vértengert mutatna ami 18+ kategória lenne, fele pénzbevétel, azt a padavanok csak sötétített sisakban nézhetnék a filmet. 

Azt tudom javasolni, hogy ha szeretsz olvasni akkor a SW univerzum kb 160-170 könyve kötelező olvasmány, több formában beszerezhető, szard le hogy kánon vagy legenda a lényeg, hogy Lucas Arts engedélyes legyen. Akkor tudni fogod hogy, Luke hogyan képezte ki Leiát, hogy eredetileg Laia és Han 3 gyereket nevel, hogy Luke-nak is volt egy fia, a felesége pedig Mara Jade, Palpatine egyik kedvenc
kéme, fejvadásza lett. Tudni Fogod ki az az igazi Trawn admirális, milyen is az igazi Landó, vagy Boba Fett, hidd el tudom miről beszélek, 10x vagy 100x annyi örömöt fog okozni mint a filmek, mert ez 160 könyv és rengeteg kaland, rengeteg tudás és információ, majd az idő eldönti hogy a legendákból és a kánonból mi kerül a mozivászonra, de te már rengeteg mindent tudni és érteni fogsz olyan dolgokról amire most még nincs válaszod. Ha határtalan a fantáziád, és tényleg szereted az SW univerzumot akkor olyan élményben lesz részed amiről nem is álmodnál, a disney és társainak se lehetősége se pénze azokat úgy  megvalósítani ahogy ami a könyvekben szerepel, ezért is minősített át minden 2013 előtti könyvet legendának, de ők is ebből merítenek. A Télapó és a Jézuska is csak legenda a hétfejű sárkány is. NA ÉS?
;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.