Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Érdekesség ezzel az időben visszaugrással: a Viharfellegekben megvan említve, hogy kb. 150 éve jutott el a Köztársaság a Togruta űrbe.

njv8qvlcdw981.jpg

 

 

Mindenképpen érdekes lépés. Én úgy sejtem, hogy megismerjük, miképp indult el a Köztársaság a Külső Peremvidék felé. Ugye a Sith háborúk nagyon megviselték a Galaxist, sokáig szenvedtek az ott történtek miatt, viszont úgy néz ki, hogy most egy olyan időszakba kötünk ki, amikor is megszilárdult a Galaktikus Köztársaság olyannyira, hogy elinduljon "vadászni" területeket.

- Ez a 150 éves ugrás új karaktereket és egy viszonylag új közeget fog adni számunkra.

- Marchion Ro népével valami történt a múltban. Most az eseményt nem tudom fejből megmondani, de eltudom képzelni, hogy eme történést fogjuk látni, amellyel meglesz alapozva Marchion eredete.

- Kérdés, hogy milyen hosszúra akarják ezt a fázist nyújtani. Hasonlóan az első fázishoz ez is három hullámban fog lemenni?

- Mi lesz azokkal a karakterekkel, akiket eddig megismertünk? Bár még nem kezdtem bele a Fallen Starba, de annyi információt szereztem, hogy a márciusra eltolódott MG regény (Mission to Disaster) a Fallen Star előtt fog játszódni. Valahogy úgy érzem, hogy Daniel YA regénye is így jár.

- A Dark Horse elvileg már a tavasszal beindítja SW szekerét. Mint tudjuk, High Republic lesz az elsődleges fókuszuk. Vajon milyen történeteket fognak adni? Megismerjük, hogy mi történt az első fázis után a megmaradt karakterekkel?

 

És akkor most bilibe lóg a kezem: ha esetleg hosszabb távon terveznek a 2. fázissal, elképzelhető, hogy más módon követjük figyelemmel Avar Kriss, Elzar Mann, Stellan Gios, Vernestra Rwoh, Sskeer és még mások kalandjait? (no persze attól függ kitől búcsúzunk) Charles Soule-nak volt egy bejegyzése év elején, amikor is megköszönte a támogatást és elmondta, hogy mi mindent csináltak a múlt évben. Megemlítette az írott produktumokat, videójátékot, de ami felkeltette az érdeklődésemet, az az, hogy az animációt is belevette. Bár lehet, hogy azokra a karakterbemutató kis animációs videókra gondoltak, amiket még az év elején raktak ki a youtube-ra... de mivan, ha a karakterek történetét tovább követjük majd a Tales of the Jedi c. animációs sorozatban? Tudom, merész ötlet és a TotJ inkább Old Republic dolognak tűnik, de kitudja. :idn:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Tudom, merész ötlet és a TotJ inkább Old Republic dolognak tűnik, de kitudja. 

Biztos, hogy nem TOR lesz, már ha igaz a dolog. Az EU-ban persze az volt, de most a High Republic közepén nem fognak még egy korszakba belekezdeni. Úgyhogy, ha nem Skywalker Saga körüli dolog lesz, akkor nagyon jó esély van rá, hogy a kánon féle TotJ a Jedik fénykorába visz majd minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A könyv végét olvasva el tudod képzelni azt, hogy a Fallen Star után játszódó harmadik fázis több évtizeddel játszódik később?

Nem. Ez egyszerűen képtelenség lenne. Ha nagyon elakarnak mozdulni, akkor maximum egy évtizedes ugrást tudnék elképzelni és még így is kegyelmes voltam. Az első fázis nem hogy nem zárul le, hanem mintha csak most kezdődne igazán az, amit elakarnak mesélni nekünk a projekt kiötlői. Továbbá érdekes az OT, PT, ST hasonlat azzal hogy most 150 évet visszamegyünk. De valahogy úgy érzem, hogy ha az első fázis volt az OT, akkor csak a Birodalomig jutottunk el. :hmm:

 

Amúgy a mai nap jövök egy élménybeszámolóval az első fázist tekintve. Bár még van egy-két mű, amely nem jelent meg (Midnight Horizon, Marvel és Adventures képregények utolsó számai) de összességében megvan az ív, amelyet bejártunk ez alatt az egy év alatt. Megpróbálok egy objektív hangnemet bemutatni, ahol pro és kontra is előfog fordulni, mert azért na... bármennyire élvezem ezeket a történeteket, 1-2 negatívum máris elő is került nálam. Na de majd később részletesen kitérek ezekre - természetesen semmilyen spoilert nem fog tartalmazni a mostani történetekere. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Nem. Ez egyszerűen képtelenség lenne. Ha nagyon elakarnak mozdulni, akkor maximum egy évtizedes ugrást tudnék elképzelni és még így is kegyelmes voltam. Az első fázis nem hogy nem zárul le, hanem mintha csak most kezdődne igazán az, amit elakarnak mesélni nekünk a projekt kiötlői. Továbbá érdekes az OT, PT, ST hasonlat azzal hogy most 150 évet visszamegyünk. De valahogy úgy érzem, hogy ha az első fázis volt az OT, akkor csak a Birodalomig jutottunk el. :hmm:

 

Amúgy a mai nap jövök egy élménybeszámolóval az első fázist tekintve. Bár még van egy-két mű, amely nem jelent meg (Midnight Horizon, Marvel és Adventures képregények utolsó számai) de összességében megvan az ív, amelyet bejártunk ez alatt az egy év alatt. Megpróbálok egy objektív hangnemet bemutatni, ahol pro és kontra is előfog fordulni, mert azért na... bármennyire élvezem ezeket a történeteket, 1-2 negatívum máris elő is került nálam. Na de majd később részletesen kitérek ezekre - természetesen semmilyen spoilert nem fog tartalmazni a mostani történetekere. :)

Hm, ezek alapján egy kicsit negatív érzés lesz bennem, hogy nem folytatják azonnal, hanem jó sokat kell várni majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamarosan végetér az első fázisa a Köztársaság Fénykorának. A tavaly januárban indított időszak 200 évvel a Baljós Árnyak előtt vette fel a fonalat, ahol is a Galaktikus Köztársaság terjeszkedésének csúcsán volt, miközben a Csillagfény Jelzőállomás bevetésre készen állt és mindenki a ceremóniára készülődött. Azonban egy katasztrófa felütése miatt a Jediknek akcióba kell vonulniuk, mely végül egy hatalmas történet elindulását eredményezi. Az első fázis a következő hónapban fog végetérni, habár az előző héten megjelent Fallen Star kétségkívül egy „end-point” a korszaknak, minden az ebben történtekkel fog valószínűleg összefonódni. Vagyis míg az első hullám fő eseményei a ceremóniával zárultak, úgy gondolom a mostani főbb könyvek is a FS végénél fognak becsatlakozni és lezárni a fázist. Viszont milyen lett maga a korszak? Milyenek a hősök, legyen szó jedikről vagy polgárokról? A negatív karakterek miképpen töltik be a helyüket a történetben? Az első fázis összességében miképpen teljesített nálam? És miképpen képzelem el a jövőt az első fázis végpontja után?

 

Természetesen megpróbálok spoilermentesen értekezni, különösképpen az eddig meg nem jelent anyagok miatt.

 

A High Republic, mint ahogy már fentebb említettem, 200 évvel a Baljós Árnyak c. Saga film előtt játszódik, a Köztársaságot Lina Soh főkancellár irányítja, együttműködve a Jedi Renddel. Soh kancellár terve mi sem egyértelműbb: egy egységes Galaxist létrehozni, ahol az egyes szektorok méltóképpen tudják magukat képviseltetni, miközben a harmónia szele végigsöpör az univerzum minden szegletében. A Jedik itt tényleg a béke és az igazság hírnökei, őrzők, akik feltűnnek, ha baj van, látásukat nem homályosítsa el semmilyen sötét oldali tag. A béke elkezd csírázni, azonban egy Star Wars történetben mindig kell valami konfliktus. Itt jönnek be a képbe a nihilek, mint az éra főbb antagonistái. Azzal, hogy a Köztársaság belép a körzetükbe, a nihilek válaszként lecsapnak és megteremtik a Nagy Hiperűr Katasztrófát, amely emberek milliárdjait veszélyezteti. A Köztársaság és a Jedik nagy erők árán megmentik a veszélyeztetetteket, ám a konfliktus innen csak eszkalálódik és végül a nihilek és a Köztársaság harcban áll egymással.

 

Persze a nihileken kívül felbukkan egyúttal egy másik ellenfél is, a drengirek veszélyes vadállatok, akik végiggázolnak a Galaxison. Erejük elképesztő, ugyanakkor halálos is.

 

A főhősök itt nem mások, mint a jedik. Rengeteg főszereplő jelent meg a regények, képregények és egyéb produktumok alatt: Avar Kriss, Elzar Mann, Stellan Gios, Bell Zettifar, Loden Greatstorm, Vernestra Rwoh, Imri Cantaros, Reath Silas, Dez Rydan, Colmac Titus, Orla Jareni, Keeve Trennis, Sskeer, Terec & Cerec, Burryaga, Estala Maru, Emerick Caphtor, Lula Talisola, Zeen Mralad, Farzala Tarabal, Qort, Ty Yorrick, OrbaLin, Ram Jomaram stb. Jó sok karakter és valószínűleg ki is maradt néhány ismert személy a felsorolásból. De máris sokuk bekerült a legjobb karaktereim közé. Mindegyik jedi érdekes személyiséggel van megáldva és az első fázis alatt mindenképpen megmérettetik akaraterejük.

 

Csak hogy néhány kedvencet megemlítsek:

  • A három „fő”jedi: Avar Kriss, Elzar Mann és Stellan Gios. Ők az éra kimagasló jedijei. Avar Kriss a Jedik fénye után sokkal inkább a Marvel képregényben tündököl és ott kap főszerepet. Stellan Gios félúton jön be a képbe, hiszen a Viharfellegek az első olyan mű, ahol tüzetesebben is megismerteti velünk a karakert. Elzar azonban a fő Del Rey regények egyik fő-főszereplőjeként van kikiáltva. Bár a Jedik fényében inkább megoszlik a történetbeli szerepe Avarral, a Viharfellegekben és a Fallen Starban mindenképpen övéi lesznek azok a jelenetek, amik miatt ellopja a showt másoktól és egy nagyon erős, ugyanakkor komplex karakterré válik az első fázis leforgása alatt.
  • Loden Greatstorm és Bell Zettifar (+Ember): a legnemesebb jedi és tanítványa már az első pillanattól kezdve szimpatikusak voltak nekem és a fázis leforgása alatt nagyon megkedveltem őket. Bell Zettifar története egy nagyszerűen megírt karakterív, nagyon fontos karakterré növi ki magát ezalatt a kb. 1,5 év alatt, amennyi idő eltelik a történet szerint. Ember pedig az egyik leglojálisabb társ, akit megismertem.
  • Reath Silas és Vernestra Rwoh: előbbi egy nagyon izgalmas karakter, aki inkább a harctól távol találja meg hivatását. Utóbbi karakter pedig egy nagyon fiatal jedi lovag, akinek meg kell birkóznia ezzel a súllyal. Mindketten nagyszerűen megírt karakterek, remélem a jövőben még többet láthatjuk őket.
  • Burryaga: hát ki ne szeretne egy vuki jedit?
  • Sskeer és Keeve Trennis: az övék Loden és Bell mellett az egyik legjobb mester-tanítvány kapcsolat. Imádom minden egyes jelenetüket, amikor beszélnek egymáshoz.

A jediken kívül a másik fél a polgárok közül kerülnek ki. Itt is remek karakterek debütálnak, külön kiemelném a Vessel legénységét: Affie Hollow, Leox Gyasi és Geode. Előbbi kettő is nagyon jó karakter – különösen Leox beszólásai nagyon tetszenek, de Affie is odarakja magát, ha akar – de Geode egy külön szint hozzájuk képest. Pedig csak egy darab kőről beszélünk. Claudia Grey olyan személyiséggel töltötte meg ezt a karaktert, amely előtt leteszem a nem létező kalapom. Minden egyes jelenete aranyat ér Geodenak.

 

A jó oldal után vizsgáljuk meg az éra antagonistáit, a nihileket, a drengireket és… tovább nem megyek. Utóbbiról nem mondanák sokat, érdekes ellenfelek, akiket minden bizonnyal jobban majd később fognak kibontani.

A nihilek viszont egy olyan friss ellenség, amely a Star Warsnak már elég régóta fájt a foga. Olyan ellenfelekről beszélünk, akik nem kegyelmeznek, elvesznek mindent, amit akarnak és ha kell durván lecsapnak az áldozatra. A szervezet felépítése nagyon érdekesen van kialakítva:

  • A nihilek vezetői nem mások, mint a Tempest Runnerek. Ők utasítják a Viharokat, hogy végezzék el a piszkos munkát. A Viharok alatt a Felhők vannak, alattuk pedig Csapások (angolul Strikes).
  • A nihileken kívül van egy másik „vezető” szerep, amely a Nihil Szeme címet kapta, ő nem más, mint az éra fő antagonistája, Marchion Ro. (ejtsd: Markion Ro, a készítők is így ejtik és most már az audiobookban is kijavították) Ő az, aki ellátja a nihileket tudással, végezetül pedig megbeszéli a Tempest Runnerekkel, hogy mi legyen a következő lépés. Ro karaktere minden egyes megjelenésnél egy nagyon nagy utat tesz meg, ugyanakkor múltja eddig rejtélybe foszlik.

Az éra ellenfelei roppant eszesek és veszélyesek a jedikre nézve. Mindenképpen kíváncsi vagyok, hogy miképpen fognak kikerülni végül a képből.

 

Összességében milyen lett az első fázis? Szerintem hozta azt, amit vártam, mégpedig hogy legyen új, friss, tudjon meglepni és szórakoztasson. Örültem, hogy végre nem kell a X. klónháborús témát vagy az Y. lázadók kontra birodalom harcot olvasnom, mertek kreatívak lenni az alkotók, új, szerethető karakterekkel előrukkolni, újnak ható, mégis hatékony ellenfelekkel megismerkedni pedig maga volt a jéghegy csúcsa. Mielőtt azonban prok és kontrák listáját felvonultatnám, rangsoroltam a főbb könyveket tetszési sorrend szerint (itt főleg a 3 Del Rey és az eddig 2 YA regényt mondanám, a Midnight Horizon majd meglátjuk miképp fog teljesíteni jövő hónapban):

  1. Viharfellegek (The Rising Storm) à olyan érzésem volt ezt olvasni, mint amikor utoljára az Utolsó Jediket néztem. Egy remekmű.
  2. Jedik fénye (Light of the Jedi) à picit elmarad a Viharfellegektől, de még így is remekül bemutatja a korszakot és az ellenfelet. A jedik Erőhöz való viszonyulása pedig 5*.
  3. Fenyegető Sötétség (Into the Dark) à remekül bemutatja a Hiperűr katasztrófa utóhatását, a drengirek bemutatása szép lett, továbbá Geode… hát nem egyértelmű?
  4. Lopakodó Árnyak (Out of Shadows) à egy politikai machinációkkal teletűzdelt történet, amely részletes leírást ad számunkra, miképp működik a hiperűrutazás és a Köztársasági politika milyen ebben a korszakban.
  5. The Fallen Star à egy intenzív lezárása az első fázisnak, amely sokkal inkább szűkített a történetén, mint azt egy Del Rey regénytől megszokhattuk.

 

Az első fázis előnyei:

  • remek karakterek
  • a korszak kialakítása nagyon szép, szívesen elélnék ebben az időszakban – najó, kifejezetten a Magvilágot értve ez alatt, a nihilektől és a drengirektől kirázna a hideg.
  • végre olyan szereplők vannak, akiknek a sorsa nincs kőbe vésve, bárki elbukhat, a készítők kihangsúlyozták még a projekt elején, hogy ők minden egyes karaktert egyenrangúként kezelnek, nincs hierarchia, ha valakitől búcsút veszünk, akkor búcsút veszünk. És ez felemelő érzés.
  • az ellenfelek frissek, újak és imádni lehet a civakodásukat. Marchion higgadtsága remekül tetten érhető.
  • a szereplők sorsára visszakanyarodva: itt is vannak tétek, sőt, nagyon is nagy tétek forognak kockán. Ez is izgalmassá teszi a korszakot.

 

Az első fázis hátrányai – sőt, ez inkább az egész High Republic éra hátrányai:

  • kicsit úgy érzem, hogy gyors a tempó. Rengeteg minden történt az első fázis alatt, ugyanakkor ha belegondolok, alig mozdultunk előre. Bár nem tudom, hogy mi a végjáték itt – van egy tippem – de úgy gondolom, sok minden is történt, meg közben nem is.
  • a Del Rey és a YA könyvek mozifilmként funkcionálhatnak, a middle grade könyvek animációs filmként, a képregények pedig 1-1 arc-ként lehet elképzelni. Ebből a szempontból pont annyit árulnak el nekünk, ami szükséges, ugyanakkor vannak elszólások amik mindenképpen azt mondatják velem, hogy ebben még sokkal több is van. Valamiből irtó keveset kapunk, csupán csak említik a dolgot. Kíváncsi vagyok, hogy ezeket még kibontják nekünk vagy úgy vannak vele, hogy inkább ne. Itt főleg olyanokra gondolok, mint pl. a drengirek kirajzása. Megemlítik, de éppen csak egy szösszenetet kaptunk eddig belőle.

 

Hogy mit tartogat a jövő? Egyelőre azon az állásponton vagyok, hogy ha ezt a 3 hullám/fázis metódust fogják alkalmazni a következő két fázisban is, akkor valószínűleg a 2025-ös filmig letudjuk a dolgot. Viszont! Kicsit furcsálom a 150 éves időugrást… visszafelé. Annyiban látom értelmét, hogy rengeteg elszólás fedezhető fel a könyvekben és képregényekben (az ebben a hónapban megjelenő Lopakodó Árnyakban pl. egy csomó utalás lesz a régi korokra) és ebből van egy-két sejtése az embernek, hogy miképp mesélik tovább a történetet. De közben nyitvamarad az első fázis végén lévő történet, a karakterek kitudja meddig érintetlenek maradnak, hacsak nem csinálnak párhuzamos írásokat és a következő fázis tkp. egy múlt/jelen kombóként fog funkcionálni – amely szvsz. nekem jobban tetszene – de nem akarok előre ítélkezni, meglátjuk, hogy mit tesznek le az asztalra majd.

 

Az Acolyte c. sorozat időben való elhelyezkedése is kérdéses még a jövőt tekintve. Vajon meddig tartott ténylegesen a Köztársaság Fénykora? 50 évvel az első rész előtt ért véget? Vagy talán lesz valami kapcsolat az Acolyte és a HR 3. fázisa között és ezért jön az később? Sok kérdés megválaszolatlan még. Meglátjuk mit hoz a sors a későbbiekben. Izgalmasan várom az első fázis megmaradt történeteit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, mégis jön a novellásgyűjtemény.

Amazon-on előrendelhetővé vált a Star Wars Insider: Fiction Collection Vol. 3, ami Cavan, Justina és Charles történeteit fogja tartalmazni. Borító egyelőre nincs, ellenben megjelenési dátum van: szeptember. 27.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 minutes ago, Whill said:

A The Fallen Star-nak mi lesz a magyar címe? Csillaghullás?

Szerintem a könyv története alapján kéne címet adni a regénynek. Ugye arról szól, hogyan ér véget a Jedik és a Köztársaság aranykora. De lehet jó cím a Csillaghullás is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

A The Fallen Star-nak mi lesz a magyar címe? Csillaghullás?

Csillaghullás, Elbukott csillag, esetleg valami megint olyan csavart visznek be, mint a Greater Good/Államérdeknél előjött és az lesz a magyar címe, hogy Ellentámadás.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Claudia Grey interjú a syfy jóvoltából. :)

 

- Claudia és Cavan szorosan együtt dolgoztak, hiszen mint a Fallen Star, mint pedig Cavan Marvel képregénye egy ponton zárul le.

- A 3. fázisról egyelőre csak alap vázlatok vannak meg, tudják, milyen nagy események történnek majd benne, de még nagyon korai szakaszában vannak. Egyelőre a 2. fázis a téma náluk.

- Már az elején eldöntötték, hogy a következő fázis 150 évvel visszaugrik az időben. Claudia szerint ez kockázatos lépés volt, mert csak nemrég mondták az olvasóknak, hogy jöjjenek, lépjenek be ebbe az új korszakba. És most mégjobban visszamennek és mégtöbbet csinálnak.

- Grey: "De úgy gondolom, hogy amikor az emberek látják majd a 2. fázist, és látják, mi lett felállítva és az éra miképpen másmilyen, mint a mostani, úgy hiszem élvezni fogják a kalandot. És sok mindent megfognak tudni, amely nagyon fontos lesz a 3. fázis szempontjából."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 1/4/2022 at 7:50 PM , Bence1997 said:

A 2. fázis (Quest of the Jedi) 150 évvel az első fázis előtt fog játszódni!!!

Most olvasom a Mission to Disastert, és az ott olvasottak alapján, van egy tippem arra, hogy melyik bolygó tölthet majd be fontos szerepet az érában. 

Spoiler

A regény elején megemlítik, hogx a dalnai templom kb 150 évvel az első fázis előtt épült a Dalnán, ahol történt valamiféle kataklizma is, amiért a dalnaiak a jediket okolják. Eddig ugye annyit tudni a Dalna történetéről, hogy számtalanszor folyt rajta háború. Szóval simán lehet, hogy egyrészt a Dalna és a Jedi Rend közös történelmét fogja bemutatni a második fázis. 

Én Ro-ra amúgy nem tippelnék a következő fázisban, maximum a távoli felmenőire, az Eye of the Storm alapján. 

Spoiler

Abban a képregényben ugye megismertük Ro népét, az eiriamikat, és a civilizációjuk bukását. Plusz a Nihil eredetét is. Utóbbi frakció viszont csak 20 évvel a Jedik Fénye előtz alakult meg. Szóval a Köztársaságon és a Jedi Renden kívül valószínűleg megint új frakciókat fogunk kapni. Ha csak be nem hozzák a bardottai szerzeteseket. 

Kiváncsi vagyok kik lesznek majd a korszak antagonistái:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Iqvi írta:

Most olvasom a Mission to Disaster

Átugrottad a Lopakodó árnyakat? Vernestra története ott folytatódik a Test of Courage után. Továbbá akkor tudsz egy spoilert a Lopakodó árnyakból. :D

 

25 perccel korábban, Iqvi írta:

Kiváncsi vagyok kik lesznek majd a korszak antagonistái:hmm:

Szerintem megtudjuk, hogy

Spoiler

Ro népe mit élt át a Night of Sorrow idején. Ha jól tudom így nevezik azt az eseményt, amit Ro emlegetett, valami történt itt ami miatt a jedikkel nem éppen barátságos viszonyt ápol.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 minutes ago, Bence1997 said:

Átugrottad a Lopakodó árnyakat? Vernestra története ott folytatódik a Test of Courage után. Továbbá akkor tudsz egy spoilert a Lopakodó árnyakból. :D

Ott a magyar megjelenést várom. :peace: Plusz mostanában rákaptam a HR middle gradekre. Egész jók arra, hogy karban tartsam, esetenként fejlesszem az angol tudásom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Most olvasom a Mission to Disastert, és az ott olvasottak alapján, van egy tippem arra, hogy melyik bolygó tölthet majd be fontos szerepet az érában. 

  Spoiler elrejtése

A regény elején megemlítik, hogx a dalnai templom kb 150 évvel az első fázis előtt épült a Dalnán, ahol történt valamiféle kataklizma is, amiért a dalnaiak a jediket okolják. Eddig ugye annyit tudni a Dalna történetéről, hogy számtalanszor folyt rajta háború. Szóval simán lehet, hogy egyrészt a Dalna és a Jedi Rend közös történelmét fogja bemutatni a második fázis. 

 

 

Ha az Eclipse játék is az 1. fázis előtt fog játszódni, akkor lehet, hogy abban is szerepet fog ez kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Parabola" kódnéven érkezik egy újabb SW regény a Del Rey jóvoltából, a könyv október 4-én jön ki. Minden bizonnyal ez a könyv fogja nyitni a 2. fázist is, hiszen októberre ígérték a következő vonulatot. :)

 

(Most bilibe fog lógni a kezem és azt mondom hogy a címe Quest of the Jedi lesz. :D)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.