Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Annyit pontosítanék, hogy az első karakter már szerepelt a The Rising Stormban. :)

 

A másik 3 szereplő valóban az új hullám szülöttei. A middle grade könyvben fognak feltűnni. Írtam hozzájuk egy kis infót a megfelelő topikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekesen alakul a High Republic első fázisa. Úgy néz ki, hogy már februárban befejeződik az egész fázis.

 

Januárban jön ki a 3. Del Rey könyv és a 3. middle grade is.

Februárban fog kijönni a 3. YA könyv, ezek mellett pedig a jelenlegi történetszál a Marvel High Republic képregényből befejeződik, hiszen februárban 2 szám is megfog jelenni.

 

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy márciustól mi lesz. Gondolom a képregények tovább mesélik a történetet, egyfajta utóhatásként az első fázis végének, továbbá egy felvezetésként szolgálva a 2. fázis kezdetének. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap lesz újra High Republic Show, de ott szerintem maximum annyit fognak bejelenteni, hogy mikor fog érkezni a Tempest Runner szöveges változata. (legutóbb márciust hallottam)

 

Január 3.-án lesz megint ilyen összgyülekező az írók között. Szerintem ott fogják elmondani, hogy mikor indul az új fázis (én most augusztus-szeptembert tartom a legkorábbinak) de nem hiszem, hogy a címeket egyhamar felfednék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavasszal a Dark Horse is beáll a High Republic programba! :)

 

“The idea is to build up a Star Wars program that includes an on-going series as well as an anthology,” says Mike Richardson, Dark Horse Comics founder and CEO. “Mixed in would be one-shots and specials. We’ll see where we go from there. Initially, we will focus on stories featuring the High Republic.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hm, ez meglepő hír. Akkor lesznek Dark Horse-os Star Wars képregények is. Kíváncsi vagyok, ezek milyen kategóriába esnek majd, és lehet-e rájuk szerződni?

Az elmúlt időszakban azt hallani, hogy az IDW szerződése lejár jövőre. A sima Adventures széria elvileg a 14. számmal véget ér - de lehet ez a HR Adventures is. Gondolom a Lucasfilm új kiadót keresett. A Dark Horse képregények a Marvellel egyetemben all-ages kategóriát képviselnek majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új nyitószöveg a High Republichoz. Spoiler mögé rakom, illetve a fordítását is. De nagyon várós!!! :rock: Értelemszerűen van egy picike spoiler a második hullámból. :)

 

Spoiler

7fw80ii6ud081.jpg?width=1136&format=pjpg

 

Magyarul

Spoiler

A Köztársasági Vásáron történt tragikus események felvillanyozzák a Galaxist. A Jedik és a Köztársaság támadásba lép át, hogy a fosztógató nihileket megállítsák. Mikor majdnem mindet leverik, Avar Kriss jedi mester Lourna Dee, a feltételezett Nihil szeme után megy, célul kitűzve, hogy elkapja egyszer s mindenkorra.

 

De a Jedik tudta nélkül, a nihilek igazi vezére, az ármányos Marchion Ro egy évszázadok óta nem látott mértékű támadást intéz a Jedik és a Köztársaság számára. Ha sikerrel jár, a Nihilek győztesként fognak kikerülni és a Jedik fénye kialszik.

 

Csak a Csillagfény Jelzőállomás bátor jedi lovagjai állnak az útjába, de még ők is kevésnek bizonyulnak Marchion Ro és a nemsokára elszabaduló ősi ellenség számára.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 18. - 21:02, Iqvi írta:

Remélem azért ezek is jönnek majd magyarul, de legalább a Monster of Temple Peak, hisz az a Viharfellegek előzménye.:)

Meglepődnék, ha a young reader tartalmak bármilyen komoly hatással lennének a fő cselekményszálra. Én még csak a Jedik Fényét és a Fenyegető Sötétséget olvastam, és nem volt olyan érzésem, hogy a kettő között kihagytam volna valamit. A Viharfellegek egy fontos választóvonal lesz, ott majd kiderül, hogy mennyire értelmezhető a teljes történet úgy, hogy csak az adult és young adult könyvek jelennek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 18. - 21:02, Iqvi írta:

Remélem azért ezek is jönnek majd magyarul, de legalább a Monster of Temple Peak, hisz az a Viharfellegek előzménye.:)

Attól még simán érthető a Viharfellegek. Ugye a könyv előbb is jött ki külföldön és nem volt hiányérzetem Ty Yorrick karakterét illetően. :)

 

17 perccel korábban, Whill írta:

Meglepődnék, ha a young reader tartalmak bármilyen komoly hatással lennének a fő cselekményszálra. Én még csak a Jedik Fényét és a Fenyegető Sötétséget olvastam, és nem volt olyan érzésem, hogy a kettő között kihagytam volna valamit. A Viharfellegek egy fontos választóvonal lesz, ott majd kiderül, hogy mennyire értelmezhető a teljes történet úgy, hogy csak az adult és young adult könyvek jelennek meg.

Igazából van egy dolog a Viharfellegekben, amelynek hátterét a HRA első történetszála adja. De ezenkívül nincs nagy gond. Persze a történet minél részletesebb ismeretéhez jó, ha az ember az ifjúsági tartalmakkal is megismerkedik, de nem szükséges feltétele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság Fénykora Marvel sorozatával kapcsolatban jutott eszembe. A 15. számmal véget ér az első nagy fázis. Ez valamikor 2022. év elején jön. Ezek után ugyebár nem tudjuk még, hogy mikor indulnak el a Köztársaság Fénykora második fázisának könyvei. A Marvel képregény sorozatával addig mi lesz? Folytatódik a sorozat rögtön a 16. számmal, nem sokkal a 15. szám után? Vagy a 16. számmal meg kell várni a második fázis kezdetét és ebben az esetben a 15. és a 16. szám között több hónap szünet lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Iqvi írta:

Mi lesz még itt a többi két fázisban, ha az első így fog zárulni?:o

Ez egy jó kérdés. :)

 

Szerintem jövő hónapban megtudjuk, hogy mikor kezdődik a második fázis, a Quest of the Jedi. Van egy sejtésem, hogy mi is lehet majd a Jedik küldetése. (bár lehet úgy értik, hogy a Jedik kutatása :hmm:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interjú szemlém az Insider-nek adott Justina Ireland interjúból. Érdekes részleteket osztott meg Ireland többek között a The Edge of Balance című mangával kapcsolatban. :D

 

https://ziro.hu/konyv/mace-windu-tulelhette-a-sith-ek-bosszujat-a-koztarsasag-fenykora-ironoje-szerint/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Quantic Dream játéka a Star Wars: Eclipse lesz, ami a High Republic érában fog játszódni. Jelenleg a fejlesztés korai fázisában járnak, szóval még egy ideig ebből nem lesz játék, de, ha elkészül, akkor hűazanayjátamindenitvaóóó lesz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eclipse előzetese meghozta a kedvem az érához. Van valamilyen oldal, ahol az ÖSSZES HR történet fel van sorolva ajánlott olvasási sorrendben? (bár gondolom az ajánlott sorrend a megjelenési sorrend, szóval ilyen lista is jó)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) nem egészen. Én megjelenési sorrendet keresek. Alkotói szándéknak megfelelően szeretném olvasni. Az ilyesmiket úgy a legjobb (legalábbis a Marvel és a Science Adventure esetében így van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.