Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Marvel Jedi's End képregénye még nem jelent meg?

Magyarul vagy angolul? :D

magyarul nem, angolul május 3.-án.

Ma olvastam el. Elképesztő volt. Még mindig sokkban vagyok, olyan szinten letaglózott. :O

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, kdani20 írta:

Magyarul vagy angolul? :D

magyarul nem, angolul május 3.-án.

Ma olvastam el. Elképesztő volt. Még mindig sokkban vagyok, olyan szinten letaglózott. :O

 

Angolul is jó, de nem találtam a képregényes oldalakon. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Koncepciós rajzok az új THR showból. 

Path Of The Open Hand:

yfs0th58vke91.png2cdc6j8evke91.pngybc3tdpgvke91.png

 

Útkeresők:

 czr2hzpnvke91.png

 

A "Forever war" az Eiram és az E'ronoh között.

 qecqj9nuvke91.png

 

Élet a bolygón. Az egyik az Eiram, a másik az E'ronoh, de nem tudom pontosan, melyik melyik.

vmm4j297wke91.pngwysb5fmawke91.png

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Meg tudja mondani valaki, hogy ez a név magyar fordításban micsoda? https://starwars.fandom.com/wiki/Limmie

 

Talán @Darth Revan9 tudja a legjobban...

Bolo-labda a magyar elnevezése. Csak a bolo ball kifejezés fordult eddig elő, a limmie nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az egésszel igazából egyetlen bajom van. De ez nem is igazán a könyvhöz kapcsolódik. Összességében nagyon gyors volt az első fázis. Mármint itt vagyunk 200 évvel a filmek előtt, és ez az egész nem egészen 3 évet fedett le. Persze történetileg jól kikerekítették a dolgokat, csak valahogy kicsit olyan kapkodós lett a vége. Annyi, de annyi mindent el lehetett volna még mesélni.

Ettől függetlenül Gray baromi erős zárást írt, és nagyon benne vagyok ebben a világban, csak ha egyet lépek hátra, akkor kiütközik, hogy igazából egy tüsszentésre elég időt ölelnek fel a könyvek/képregények.

Viszont azóta rájöttem arra is, miért haladok olyan gyorsan a THR tartalmakkal és azóta miért érzem sokkal nagyobb nyűgnek pl a Legendák TCW könyvek olvasását. Ezek a regények, és különösen ez az utolsó brutálisan filmszerűen lett megírva. Sok a "vágás", csak annyi leírás van, ami feltétlenül szükséges, aztán már ugrunk is fejest a történetbe. 

Ezzel szemben most olvasom a RC: Coruscant c. regényt, és borzalmasan unalmas. Napokra félreteszem, és csak egy-egy fejezetet tudok olvasni belőle, mert csak írja és írja és írja az írónő, de mégse történik semmi. 

Ilyen szempontból is a legjobb írókat sikerült összehozni, és a Fenyegető sötétség és Csillaghullás páros jól mutatja, hogy Gray nem ők nélkül került be a Luminous 5-ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, kdani20 írta:

Az egésszel igazából egyetlen bajom van. De ez nem is igazán a könyvhöz kapcsolódik. Összességében nagyon gyors volt az első fázis. Mármint itt vagyunk 200 évvel a filmek előtt, és ez az egész nem egészen 3 évet fedett le.

A harmadik fázis lehet ennek a folytatása is, szóval ezt még nem ítélném meg véglegesen. A krízis időszakára koncentrált az első fázis, azt pedig elég szépen kibontották.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 minutes ago, Ody Mandrell said:

A harmadik fázis lehet ennek a folytatása is, szóval ezt még nem ítélném meg véglegesen. A krízis időszakára koncentrált az első fázis, azt pedig elég szépen kibontották.

 

 

Én biztos vagyok benne, hogy az folytatni fogja az első fázist. Szerintem Kada arra gondolt, hogy túl gyorsan haladt a történet az időugrások miatt. Ezzel pedig én is egyetértek, mert meglepődtem, hogy a Jedik Fénye után azonnal ugrottunk egy évet a sztoriban. De én remélem, hogy majd fognak íródni még művek ebbe a korszakba mert pl a drengir krízisből én látnék többet. Vagy a Nihil ténykedéséből, esetleg még Ty Yorrick kalandjaiból is. De olyan sztorikat is olvasnék ami az első és a második fázis közt játszódik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyban hasonlít a helyzet a filmekhez. Ott pl. az OT vagy a PT (a folytatásokat most nem venném ide, mert összesen 1 évet ölelt fel az egész) ahol a fontosabb dolgok a filmekben történtek, nem láthattuk pl. a klónháborút teljes egészében. Azt később kaptuk meg.

 

Itt ugyanez van. Csak 3 helyett 6 'filmet' kaptunk, hiszen a YA könyvek is pont olyan fontos dolgokat mesélnek el, amik hatással vannak az eseményekre. A MG könyvek pedig amolyan 'animációs filmeknek' tekinthetők, az érához adnak újdonságokat, élvezhetőek a könyvek, de érezhetően nem nagy konfliktusok játszódnak benne.

A drengir krízist érintették (képregények), a nihil veszélyt bemutatták, de igazából itt is összességében úgy játszanak a készítők, mint ha filmekről lenne szó.

 

És csak halkan jegyzem meg, hogy a 2. fázis még rövidebb lesz, már tavasszal végetér, ergo a 3. fázis akár már jövő ősszel elkezdődhet (bár én '24 elejét sejtek) és szerintem ott is nagyjából 3-4 hullámot aposztrofálok. Minden esély megvan rá persze, hogy a későbbiekben ezt a konfliktust más médiumokon vagy akár könyvekben/képregényekben tovább mélyítsék, de azt is figyelembe kell venni, hogy a High Republic éra jelen állás szerint legalább 250 évig tart (YE 382 - YE 132, amennyiben az Acolyte valóban valamikor 100 évvel a Skywalkerek előtt fog játszódni - Vanity Fair forrás ;)) és a játszótér emiatt több, mint a 3x-szorosa a Skywalker Sagának, aminél látjuk, hogy még mindig tömik be a lyukakat, pedig 67 évről van szó. Szóval no problemo, remélhetőleg lesz utánpótlás később is.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 08. 23. - 16:59, Ody Mandrell írta:

A harmadik fázis lehet ennek a folytatása is, szóval ezt még nem ítélném meg véglegesen. A krízis időszakára koncentrált az első fázis, azt pedig elég szépen kibontották.

 

 

Ez szinte biztos. Kizárt, hogy csak utalásokból kapjuk meg a mostani történetek folytatását. 

 

2022. 08. 23. - 17:45, Iqvi írta:

Kada arra gondolt, hogy túl gyorsan haladt a történet az időugrások miatt

Nem, csak nem tudom jól megfogalmazni. :D

Szóval pont, hogy nem ugrottak sokat a hullámok között. Túl gyorsan történt minden.

Nagy Katasztrófa, egy jó évvel később Valói incidens, aztán rá pár hónap és már el is pusztult a Csillagfény. Az egész alig üzemelt 2 évet :D

De ugyanakkor meg igazad is van, mert így egyben nézve meg nagyok voltak az ugrások. És akarok még, még, még történeteket :D

 

Szóval ilyen kettős érzet. :D :D

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintetek a 3.fázisban meg vissza fog térni Yoda? Mert mióta Tromakkal eltűnt még az első hullám elején azóta nagyon hanyagolva van. Jó volna tudni, hogy mit is csinálta ez alatt a 2 év alatt. 

seth meyers GIF by Late Night with Seth Meyers

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hamarosan megjelenő Insiderben szó volt a következő fázisról. Mike Siglain ezeket árulta el róla:

 

- A 2. fázis a felfedezések idején fog játszódni - amelyet ugye már említettek a Lopakodó Árnyakban - és a jedik az ismeretlen vidéket térképezik fel a Köztársasági Útkeresők csapatával.

- Az Útkereső csapatok feladata annyi, hogy segítsenek a bajbajutottakon, akinek segítségre van szüksége, a vészhelyzeti szituációkban elsőként válaszoljanak.

- A jedik eközben új hiperűrjáratokat nyitnak, amik új kereskedelmi útvonalakat hoznak létre a Köztársaságnak.

- Láthatunk majd hiperűr kutatókat, kalandorokat, kincsvadászokat, kalózokat, csempészeket, bűnözőket, stb.

- Ahogy látni fogjuk majd, a galaktikus terjeszkedés témája több formátumon keresztül lesz elmesélve és több nézőpontot fogunk megismerni.

 

- A Skywalker Saga struktúráját vették alapul, amikor elkezdték kitalálni a korszakot. Elsőként elmesélték a középső történetet, a Jedik fényét (Light of the Jedi), most a történet elejét ismerjük meg a Jedik küldetésével (Quest of the Jedi), végül pedig az egész befejeződik a 3. fázissal, a Jedik próbáival (Trials of the Jedi).

- Ez mindig is a terv része volt, és ezzel egy teljesen új kezdőpontot nyújtanak az olvasóknak, ha eddig nem olvastak még a Köztársaság Fénykorából.

- Ha pedig az összes Fénykora címet olvastuk, akkor egy gazdagabb, teljesebb történetet fogunk kapni, találni fogunk kapcsolódásokat a korábbi történettel.

- Valamint lesznek dolgok, amik csak a 3. fázisban lesznek nyilvánvalóak.

 

- Láthatunk majd ismert karaktereket is a 2. fázisban: az első fázisból feltűnik Sav Malagán (IDW képregények), Arkoff (manga) valamint Porter Engle.

- De olyan karakterek is felbukkannak a Skywalker Sagából, mint Maz Kanata, Dex Jettster és természetesen Yoda.

- A Ro család is fontos szerepet fog betölteni a 2. fázisban.

 

- Siglain nagyon izgatott, hiszen a rajongók új jediket, főkancellárokat, útkeresőket fognak megismerni.

- Lesz nekünk továbbá egy rejtélyes rendünk, a Nyitott Kéz Útja (Path of the Open Hand), akik szerint az Erőt nem szabadna mindenkinek használnia - különösen nem a Jediknek.

- A rend tagjai és a Jedik szembefognak állni egymással. Továbbá feltűnik majd valami, amit sokan csak úgy írnak le: "névtelen terror".

- Lesznek harcoló bolygók, opportunista kutatók, különleges, furcsa lények és egy hírhedt kantina, a Felvilágosodás (Enlightenment).

- Valamint Mike arra kéri az olvasókat, hogy figyeljenek két különleges eseményre: a Jedhai csatára és a Szomorúság éjszakájára (Night of Sorrow).

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második fázis novelláit a "Tales of Enlightenment" alcímmel fogják össze.

Az első novella a következő Insider magazinban érkezik, és George Mann írja.

A címe pedig "New Prospects", vagyis tükörfordításban "Új kilátások" lesz. 

rknskgt5o2l91.jpg

 

 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.