Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok!

 

Hosszú kihagyás után végre elkészültem egy új novellával, ami az első a Köztársaság Fénykora második fázisának történetei közül. Ezt George Mann írta. Nem is szívesen írok mást, mindenkinek meghagynám a felfedezés lehetőségét. (Ha már erről szól a fázis is :D )

 

Talán még egy mondat: a Csillagfény után új helyszínen folytatódnak a történetek, ezúttal úgy tűnik, a Jedha lesz a novellák helyszíne.

 

Íme A Megvilágosodás meséi: Új kilátások első része.

 

Most még szabadabban fordítottam, mert el akartam hozni a történetet, de a hivatalos fordítások érkezésével elképzelhető, hogy bele fogok nyúlni a novellába, hogy ezúttal is a lehető legegységesebb magyar szöveg jöjjön létre.

 

Addig is jó szórakozást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/16/2022 at 9:15 AM , kdani20 said:

Sziasztok!

 

Hosszú kihagyás után végre elkészültem egy új novellával, ami az első a Köztársaság Fénykora második fázisának történetei közül. Ezt George Mann írta. Nem is szívesen írok mást, mindenkinek meghagynám a felfedezés lehetőségét. (Ha már erről szól a fázis is :D )

 

Talán még egy mondat: a Csillagfény után új helyszínen folytatódnak a történetek, ezúttal úgy tűnik, a Jedha lesz a novellák helyszíne.

 

Íme A Megvilágosodás meséi: Új kilátások első része.

 

Most még szabadabban fordítottam, mert el akartam hozni a történetet, de a hivatalos fordítások érkezésével elképzelhető, hogy bele fogok nyúlni a novellába, hogy ezúttal is a lehető legegységesebb magyar szöveg jöjjön létre.

 

Addig is jó szórakozást!

Elolvastam ezt, és pár novelládat, főleg THR-t. Összességében tetszettek ezek a mikro történek az univerzumból, és a fordításaid is jók. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Elolvastam ezt, és pár novelládat, főleg THR-t. Összességében tetszettek ezek a mikro történek az univerzumból, és a fordításaid is jók. :peace:

Köszönöm szépen!  :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És azok a "Sith-istenségfélék", melyekről szintén a Köztársaság Fénykora indulása előtt pletykáltak?

Nincsenek olyanok, hogy "Sith-istenségfélék". Valószínűleg téves infó volt ez a része a szivárogtatóknak.

 

Ami az éra ellenségeit illeti, három nevesített szekció jött szóba:

- A nihilek (élükön Marchion Ro-val)

- A drengirek

- És a Névtelenek (ami csak egy név, van mellette más is, amit a Trail of Shadowsból tudunk meg, illetve ugye a Viharfellegekben is Rombolónak nevezik)

 

Ezek közül még anno az első fázis indulásakor (2021. január) volt egy werkfilm a Disney+-on (de lehet hogy máshol), ahol 1-2 apróság már akkor tudható volt: pl. hogy a drengirek csak ún. "red herring"ek lesznek egy sokkal veszélyesebb ellenség előfutáraként. Ja és kvázi elspoilerezte a Viharfellegek fő történetét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már 1-2 hete észrevettem, csak elfelejtettem írni róla. Nos, ugye pár hete a Mammutban tengődtem és betértem a Librihez. A sci-fi részlegen pedig belebotlottam a Viharfellegek könyvbe. Mivel angolul van meg a könyv, így kíváncsiságból belelapoztam, látva milyen szép fordítást kapott a könyv. A szemem pedig megakadt az egyik oldalon és elkezdtem olvasni:

 

Nos a Viharfellegek 7. fejezete egy gyöngyszem a későbbi események és a 2. fázis Path of Deceit című könyve után. Főleg a Ro és Kufa közötti párbeszédre hívnám fel a figyelmet. Szó van Jedháról, Dalnáról, a Path-ról (itt szerintem a Nyitott Kéz Ösvénye csoportosulásról lehet szó, mert konkrétan megemlítik a kezet). Továbbá a 10. fejezet is több értelmet nyer. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire megtépázta a galaxist annak idején a Sith háborúk korszaka, hogy több, mint hatszáz évet kellett arra várni, hogy a Köztársaság jobban felderítse a galaxist?

Ezek a felfedező utak csak a Külső Gyűrűbe vezetnek, vagy a Belső Gyűrűbe is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 hours ago, Darth Revan9 said:

Ennyire megtépázta a galaxist annak idején a Sith háborúk korszaka, hogy több, mint hatszáz évet kellett arra várni, hogy a Köztársaság jobban felderítse a galaxist?

Ezek a felfedező utak csak a Külső Gyűrűbe vezetnek, vagy a Belső Gyűrűbe is?

Simán elképzelhető. Bár mivel a kánonban még nem ismert a régi köztársaság kora így a fejlődés menete is más lehetett. De ezek az utak főleg a Külső Gyűrűbe vezetnek, a belső területek fel vannak fedezve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem így lezúzta a galaxist a háború. Én úgy képzelem most, hogy a Sithek az Exegolról indítanak frontális támadást, és a Külső Gyűrűt szinte teljesen a fennhatóságuk alá hajtják, aztán előretörnek a Középső Gyűrű és a Mag felé. Sőt, szerintem egy ponton át is vették a vezető szerepet (utalnak is A Jedik fényében rá, hogy volt egy pont a Rend életében, amikor pár főre rúgott a tagok száma,  plusz Palpatine azt mondja "Végre megint a Sithek uralkodnak a galaxisban".) És végül a belharcok miatt elbuknak, de olyan károkat okoznak, hogy a helyreállító munkák majdnem 700 évet vesznek igénybe, elvégre nulláról vissza kellett hozni egy államaparátust és egy védelmező szervezetet. És csak utána tudnak az addig teljesen elnyomott Külső Gyűrű felé fordulni és kvázi elkezdik újrafelfedezni azt (lsd. 2. fázis).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legendákban nem foglalkoztak nagyon azzal, hogy mennyi időbe került az utolsó Sith háború után helyreállítani a rendet és a békét, valamint mennyi időbe telt a Galaktikus Köztársaság hatalmának kiterjesztése. Én úgy képzelem, hogy Yavin előtt 1000 körül a teljes Külső Gyűrű, a Belső Gyűrű, sőt, még a Mag tekintélyes része is a Sithek fennhatósága alatt állt. A Régi Köztársaság pedig a Magnak is csupán egy kisebb szeletére összpontosult. A Sithek pedig csak azért nem tudták teljesen felszámolni a Régi Köztársaságot, mert ők is megosztottak voltak, a különféle Sith hegemóniák, birodalmak..stb egymás ellen is folyamatosan háborúztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marda Ro.... Vajon ő ki? :D Kevmo Zink meg Pandorai? :P

 

Hamarosan lezárom én is az első fázist, már csak pár szám van a Marvel képregényből és a Marchion Ro eredettörténetből. 

 

Vajon nálunk mikor fog jönni az első könyv?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.