Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Ha esetleg valakit érdekel, jelenleg ez a legvalószínűbb kronológiai (és olvasási) sorrend a 2. fázishoz, ami a Redditen található posztokból szedtem össze, nem saját tapasztalati lista.

A - felnőtt; YA - ifjúsági; MG - gyermek; C - képregény; N - novella

 

Tales of Enlightenment: New Prospects (N) > Path of Deceit (YA) > Convergence (A) > Tales of Enlightenment: A Different Perspective (N) > Quest for the Hidden City (MG) > High Republic (2022) #1-2 (C)

A napokban megjelent Adventures képregény elvileg nem kapcsolódik a fenti történetekhez szervesen, ahogy olvasom az ajánlásokat, bárhol el lehet olvasni.

 

Az első novella már elérhető magyar nyelven a blogomon (1.rész; 2. rész). A következő novella viszont elvileg spoileres a Convergence végét illetően, így arra várni kell egy darabig :/

Quest for the Hidden City szintén ellövi a könyv néhány történeti elemét, igaz a beszámolók szerint csak kis mértékben, ezért bár előbb jelent meg, mint a felnőtt regény, a rajongók inkább utána javasolják olvasni.

A novella, a gyermekkönyv és a képregények is elég erőteljesen építik a januári Battle of Jedha audiodráma cselekményét, így feltehetően az lesz a következő a kronológiai listán.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy veszem ki, hogy Jedha fontos szerepet játszik az egész második fázisban. A bolygóra már az első fázisban is utaltak a Nihil részéről, amikor Marchion elment az egyik Névtelenért. Nagy dolgok történhettek ott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jön az én tapasztalatom a 2. fázissal kapcsolatban, annyi kivétellel, hogy a Convergence c. könyvet még nem sikerült elkezdenem, de a hétvégén már mindenképpen sort kerítek rá, legrosszabb esetben jövőhéten:

 

- A Path of Deceit az alapja a későbbi eseményeknek, ott van minden alapvető tudás, ami később kiteljesedik.

- Jedha a Marvel képregényben és a következő hónapban érkező audiobookban fog fontos szerepet játszani. Ezek mellett Dalna is fontos, hiszen az első fázisban a Mission to Disaster c. MG regényben tűnt fel. Itt ahogy látom a Path of Deceit mellett még szerepelni fog a The Nameless Terror c. miniképregényben is a Dark Horse-tól.

- Jedhával és Dalnával kapcsolatban íme egy idézet a Viharfellegekből:  (akinek megvan magyarul a könyv, ne fojtsa magában a magyar fordítást :D)

“The faithful?” Kufa barked a bitter laugh. “Not enough. You’ve seen it out there. Seen them, with their golden robes and flashing blades. So resplendent. So glorious. The guiding light of the galaxy.” She gave another snort. “They are guiding us to destruction. The faithful know it, as we knew it on Jedha. As we knew it on Dalna. But the recreants are in the ascendant and the tide can no longer be turned.

 

- A 2. fázis kevesebb időt ölel fel, míg az első kb. 2 évet (YE 232 - 230), addig ez a fázis 150 évvel előtte játszódik (YE 382), és sokkal inkább szeparáltabbak a történetek. Daniel tegnap a SW Explained interjújában közölte, hogy nem feltétlenül vannak olyasfajta crossoverek a műfajok között, mint azt láttuk az első fázisban, valamint nem hiába hasonlóak a nevek a 2. fázis címei között: Path of Deceit --> Path of Vengeance; Quest for the Hidden City --> Quest for Planet X; Convergence --> Cataclysm; mind egyfajta duológiák, nem csoda, hogy látunk azonos szereplőket:

  • Marda Ro a YA regényeknél
  • Axel Greylark a Del Rey regényeknél
  • Rooper Nitani a MG regényeknél

 

- De ezenkívül eléggé elszeparált minden. A Marvel képregény a Jedhán történő eseményeket mutatja be, Daniel José Older HRA képregénye Sav karakterére fókuszál a Takodanán, míg a The Blade Porter Engle fiatalabb korát mutatja be.

- Az egész fázis központi témája az Erő és annak kapcsolata a világgal és hogy a különböző Erőcsoportok miként látják az Erőt és annak kapcsolatát a Jedikkel.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
20 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Benne lesznek első és második fázisos szereplők.

Szó szerint az hangzott el, hogy karakterek  minden fázisból.

Úgyhogy szerintem a harmadik is benne lesz, még ha visszafogottabb számban is. 

Spoiler

Bár valljuk be az 1. zárása után, a 3. fázisban nem lesz annyi karakter. :D

Max ha újakat hoznak be.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ez olyan biztos, mint az, hogy én most válaszolok neked. :D

 

A fő kérdés igazából az, hogy jövőre mikor is jön, de erről majd ráérünk később is beszélni.

Remélem, felpörgeti majd a Köztársaság Fénykora regényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 14. - 17:38, Darth Sky írta:

Nekem 3 Köztársaság fénykora regény elmaradásom van, úgyhogy remélem, azért nem viszik túlzásba a pörgetést. :D 

Én arra gondoltam,

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én arra gondoltam, hogy a vásárló olvasók érdeklődése remélhetőleg visszatér a régi szintre, ami az első három könyvnél volt.

Ja, értem, akkor félreértettelek. :)

Abban én is bízom, hogy nem apad az éra népszerűsége, mert tele van érdekes és izgalmas dolgokkal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 14. - 19:14, Darth Sky írta:

Ja, értem, akkor félreértettelek. :)

Abban én is bízom, hogy nem apad az éra népszerűsége, mert tele van érdekes és izgalmas dolgokkal. 

Az jó lenne,

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nekem is háttérbe szorult a Köztársaság fénykora, az első fázis végét még nem is olvastam el. Az Obi-Wan és Andor-sorozatok most elvitték nálam a teljes figyelmet más korszakok felé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a második manga és a Tempest Runneren kívül (plusz 1-2 novella) mindent olvastam és a 2. fázissal is jól állok - hamarosan elkezdem a Battle of Jedhát hallgatni és a Blade-et elkezdem a hónapban.

 

 

Nem lepődnék meg, ha a sorozathoz lennének majd tie-in regények és képregények majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.