Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy az is probléma, hogy kicsit szerteágazó a Köztársaság Fénykora. Túl sokféle könyv van hozzá. Lehet, hogy úgy jártunk volna jobban, ha ez egy olyan csak és kizárólag felnőtt regény sor lett volna, mint annak idején a Legacy of the Force és a Fate of the Jedi sorozatok voltak, melyeket 3 szerző írt felváltva - Aaron Allston, Karen Traviss, Troy Denning, majd Aaron Allston, Christie Golden és Troy Denning. A Köztársaság Fénykorára levetítve ez olyan lenne, mintha csak Charles Soule, Claudia Gray, és Cavan Scott írnák felváltva a részeket.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy egy lineáris trilógia kellett volna először a fősodorban történtekről, nagyjából ugyanazokkal a főszereplőkkek, és utána jöhettek volna a kiegészítű egyéb könyvek, képregények, mellékszereplők szemszögéből megélt történetek. Nekem határozottan jobban bejönne ez így, nem lenne az az érzésem, hogy lemaradok valami fontosról azért, mert nincs kedvem mindent elolvasni. Eleve az időbeliség kusza, hogy mit mikor, mielőtt érdemes olvasni, mi a közvetlen előzménye stb. 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én az első fázis műveit így osztottam fel magamnak:

 

Felnőtt Del Rey könyvek == mozifilmek

Fiatal (YA) könyvek == élőszereplős sorozatok

Ifjúsági (MG) könyvek == animációs filmek

képregények (Marvel & IDW + manga) == animációs sorozatok

 

A Del Rey regények tkp. a legfontosabbak, hiszen itt történnek a leginkább sorsfordító események (Nagy Katasztrófa, Valoi incidens, stb.), a legtöbb karakter, aki fontos, itt debütál. Vannak a könyveken átívelő történetszálak, amik csak a Del Rey könyvekben vannak jelen (Bell vagy Elzar története, csak hogy kiragadjak egy-egy karaktert) de persze időközben más médiumokból is előtűnnek emberek, akik valamilyen szerepet játszanak a történetben (pl. a Vessel legénysége a Csillaghullásban). De igazából megvan a felnőtt regényeknek a legfőbb szereplői is, akiket végigkisérünk a 3 könyv során:

- Bell Zettifar

- Elzar Mann

- Marchion Ro

- Stellan Gios (bár ő csak két könyvben kap szerepet, a Jedik fényében említik, de ő is fontossá válik)

 

 

Aztán itt vannak a fiatal (YA) könyvek, amiket én élőszereplős sorozatokként képzelek el. Kiegészítik a "mozifilmeket", néha egyidőben is játszódik velük, vagy éppen annak következményét éljük át. Ezek is kulcsfontosságú eseményeket mesélnek el, amik később visszatérő elemei a fázisnak (Drengirek), ugyanakkor itt is megvannak azok a szereplők, akik egész idő alatt velünk vannak, bár itt sokkal szűkebb a kör:

- Reath Silas

- Cohmac Vitus

 

Az egész YA széria Reath felnövéstörténetét meséli el, s közben minden másik könyvben újabb karakterek kerülnek az ifjú padawan mellé.

 

Az ifjúsági könyvek mivel terjedelmük alapján eléggé rövidek, sokkal inkább animációs filmekként működnek, amik önmagukban szórakoztatóak, nem adnak hatalmas információkat a nagy egészhez, de különböző kalandokat élünk át a szereplőinkkel. Itt inkább Vernestrát és Imrit nevezném meg, mint főszereplők, bár ők a 2. könyvben csupán cameo szerepben tűntek fel, de az első és a harmadik könyv főszereplői természetesen ők és az ő történetüket követjük nyomon.

 

A képregények pedig olyan sorozatok, amik összekötik az egyes "filmeket/sorozatokat" egymással, illetve olyan témákat, amiket a "nagyobb halak" nem visznek tovább (ilyen a drengirek ugyebár), azokat a képregények viszik tovább. De ugyanakkor a képregények is adnak ilyen-olyan információkat, amik a nagy egészhez köthetőek - ez főleg az IDW elején tetten érhető, amikor Marchion a rudakat kutatja.

 

 

Egyelőre a 2. fázisnál ez nem annyira látszódik, sokkal kisebb a látótér, de pl. itt a YA könyvek úgy néz ki sokkal fontosabbak, mint a felnőtt könyvek. Ja és minden egyes Del Rey, MG vagy YA könyv egyfajta duológiaként szolgál, a címek is egyeznek szinte (Convergence --> Cataclysm, Path of Deceit --> Path of Vengeance, Quest for the Hidden City --> Quest for Planet X), a Battle of Jedha pedig egyfajta crossoverként, ami előrelendíti a történetet, hogy a duológiák második része durranjon egy nagyot.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vetítettem ár a magyar adatokat a globális piacra. A Lucasfilmet nyilván nem befolyásolják azok adatok, hogy mi van más országokban és úgy adják ki, ahogy ők akarják. A Kolibri és évekre leállt, vagy visszafogta a SW kiadást.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://thedirect.com/article/star-wars-high-republic-phase-3-release-date

 

Spoiler

The Acolyte, an upcoming Disney+ series and the first live-action Star Wars project set in the High Republic, is right around the corner. Odds are that the books will likely introduce some concepts and characters seen in the show.

 

The end of Phase 3 could even directly lead into the show.

 

Ezek szerint a harmadik fázis közvetlenül belevezet a The Acolyte-ba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az nem lehetséges, hogy a harmadik fázis hosszabb időt fog felölelni? Tehát a harmadik fázis első hullámának regényei még közvetlenül a Csillaghullás után játszódnak, aztán a második hullám regényei ugranak 20-30 évet előre, majd a harmadik hullám regényei újabb 20-30 évet előre és így tovább, míg nem érünk el a The Acolyte-ig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én attól félek, hogy nagyon, nagyon le fog csökkenni nálunk az érdeklődés a Köztársaság Fénykorára és e miatt a harmadik záró fázis talán kimarad nálunk.:para:

Nem vagy te egy kicsit nagyon pesszimista? Hogy Han-t idézzem: "Legyél már egy kicsit bizakodóbb"

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Vajon milyen hátterű lesz a Köztársaság Fénykora logó a harmadik fázisra? Az elsőnél aranysárga volt, a másodiknál zafír.

Szerintem barna, ami így szimbolizálhatná, hova jutnak a Jedik a fázis alatt. Tehát, hogy a szép arany átmegy barnába, ahogy a Jedik is elvesztik a fény útját. 

 

De persze lehet, hogy simán csak vagy zöld vagy piros.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 15. - 1:35, Dzséjt írta:

Én meg még bele sem kóstoltam.

 

 

Én sem. De az az érdekes hogy baromira nem is érdekel. Legalábbis most. Pedig Ody és Bomarr mondták hogy tök jó történetek, de nem vesz rá semmi hogy elolvassak akár egyetlen regényt is belőle.

Jelenleg sokkal jobban érdekel az EP6 és EP9 közötti események, sőt ami meg a legjobban az a Rey vezette Jedi Rend, illetve a Galaxis berendezkedése az EP9 után mondjuk 100 évvel.

 

 

2023. 01. 15. - 11:40, Pildi írta:

Valahogy úgy vagyok vele, hogy Star Wars témában kell a mozgóképes indíttatás, hogy valóban nagyon érdekeljen egyes karakterek sorsa, vagy azt az adott korszakot jobban meg akarjam ismerni. Ha van már kötődésem vagy egy korszakhoz, pláne azon belül bizonyos karakterekhez vagy eseményekhez, akkor sokkal befogadóbb vagyok a könyvek irányában is, és szívesen olvasok el háttérsztorikat vagy kiegészítő történeteket. 

 

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

Lehet, hogy egy lineáris trilógia kellett volna először a fősodorban történtekről, nagyjából ugyanazokkal a főszereplőkkek, és utána jöhettek volna a kiegészítű egyéb könyvek, képregények, mellékszereplők szemszögéből megélt történetek. Nekem határozottan jobban bejönne ez így, nem lenne az az érzésem, hogy lemaradok valami fontosról azért, mert nincs kedvem mindent elolvasni. Eleve az időbeliség kusza, hogy mit mikor, mielőtt érdemes olvasni, mi a közvetlen előzménye stb. 

 

Nálam ugyanez van. Sokkal jobban érdekelne a korszak, ha egy filmtrilógiával indították volna el és utána lettek volna a könyvek. Nálam az sw-könyvek mindig is kiegészítették a filmek, sorozatok fősodorbeli történéseit. Ez nekem nagyon furcsa hogy először könyvekben mutatnak be egy korszakot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút úgy vagyok vele, mint @Frenkie és @Pildi. Nekem is kell a mozgóképes anyag ahhoz, hogy egy korszakba belelovaljam magamat, egyáltalán felkeltse az érdeklődésemet. Film, élőszereplpős vagy animációs sorozat, játék - ha ezek beszippantanak, akkor rávetem magam, de pusztán a könyvek és a képregények nem tudnak behúzni. Nálam sem az a műfaj a Star Wars, aminél az írott anyag ösztönöz. Ezért is gondolom úgy, hogy nálam a vízválasztó a The Acolyte lesz.

Addig is élvezzétek ki, hogy van egy korszak, amiben többet tudtuk nálam. Mert, ha elmélyülök benne, utána kikérdező versenyt játszunk. :palpatine:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csupán írott korszakkal az a baj, hogy idővel halványodik. Annyi minden más van mellette (most hadd ne soroljam, mindenki tudja), hogy a fő sodoron kívül az apróbb részletekre kevésbé emlékszem. 

Kibeszélni is alig lehet mert egyrészt nem mindenki egyszerre olvassa, másrészt azok sincsenek sokan.

 

Egyébként a korszak izgalmas és érdekes, nem bántam meg az elmélyülést benne. Rálátásunk nyílt egy jóval nyitottabb Jedi rendre, plusz jött egy olyan ellenség ami igazából semmi különlegességgel nem rendelkezik, mégis rohadtul érdekes, és talán jobban gyűlölhető, mint a Birodalom.

 

Szóval én azt mondanám, hogy ha már nem is az egészet, de legalább a Jedik Fényét érdemes elolvasni.

 

Ja és húúúúús... :lol: Igaz @Bomarr?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg nálam a Köztársaság Fénykora áll az új Star Wars tartalmak érdeklődési listájának élén. Örülök, hogy a Disney merész volt, és úgy döntöttek, hogy egy ilyen korszakot először könyvekben és képregényekben kezdenek el. Remélem, hogy minél több ilyen nagyszerű új korszak jön, amit hasonlóan indítanak el. A Köztársaság Fénykora USA-ban és a nyugat-európai piacokon mindenféleképpen jól teljesít, így biztosra vehető, hogy nem ez volt az utolsó ilyen könyvekből induló éra. És nagyon remélem, hogy nálunk is be fog érni.

Olvasás szempontjából persze én is elmaradtam. Egyrészt tavaly sok problémám volt, amit meg kellett oldani. Másrészt most már nagyon szeretnék változatosan olvasni. Bár imádom a Köztársaság Fénykorát, azért mégse csak a Star Wars-ból álljon az élet, az olyan egyoldalú lenne. Még olyan sok fantasy, történelmi, krimi, szépirodalmi...stb olvasnivaló tervem van, hogy alig bírok velük. De most, ha regényről lesz szó, akkor a Köztársaság Fénykora fog dominálni. Per pillanat az idei mozgóképes alkotásokból talán csak az Ahsoka fogja felvenni a versenyt vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Alább látható, hogy miképp kötöttem össze a 2. fázis eddig megjelent és még idén megjelenő darabjait. A képen a különböző vonalak azért vannak, hogy jelezzék, mely mű mit érint. Mi mibe torkollik bele. Raktam két helyre kérdőjelet is, mert bár a Path of Deceit és a Nameless Terror a Dalnán játszódik, több kapcsolódást nem nagyon tudok egyelőre mondani.

Ugyanez a Battle of Jedha és a Quest for Planet X között, bár itt inkább egy-két karakter útját értem, ugyanis 1 karakter mindenképpen feltűnik a hangoskönyvben, de hogy feltűnik-e a MG regényben, az majd később derül ki.

Valamint a Nameless Terror, a Path of Vengeance és a Cataclysm hármast "összekapcsoltam", vajon miért? :D

 

Egy-két dolgot kihagytam, pl. a Quest of the Jedi c. one-shot képregényt Claudia Graytől, bár egyelőre az is szeparált, mint a Blade.

 

Hogy picit érthetőbb legyen a dolog, íme a címek, balról jobbra és fentről lefele:

Convergence - felnőtt regény (Szukits)

Path of Deceit - YA regény (Szukits)

Quest for the Hidden City - MG regény (Kolibri)

The High Republic - Marvel képregény

High Republic Adventures - Dark Horse képregény

The Blade - Marvel képregény

 

The Battle of Jedha hangoskönyv

 

Cataclysm - felnőtt regény (Szukits)

Path of Vengeance - YA regény (Szukits)

Quest for Planet X - MG regény (Kolibri)

The Nameless Terror - Dark Horse képregény

 

High_Republic_Phase_2.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezek alapján úgy tűnik hogy a Nameless Terror képregény is fontos.

Meglátjuk. Ugye Dalnán játszódik, ez a kapocs tkp. Ezen kívül nem tudom, hogy mi lesz még kapcsolódás, de könnyen lehet, hogy elszeparált történet lesz.

 

Amúgy a 2. fázis két nagy eseményre összpontosul:

- A Jedhai csatára és

- A Dalnán történő eseményre,

 

amelyről foszlányokat tudunk meg a Mission to Disaster c. könyvben. De alapból elmondták, hogy a 2. fázis egy tragédiát mesél el. Lehet sejteni, hogy mi fog történni a végén. Pláne, hogy Cavan Scott írja a Path of Vengeance c. könyvet, ami lezárja a fázist. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azoktól kérdezném akik már elkezdték a második fázist. Ebben a korszakban mennyire vannak jelen meleg karakterek?

Amit eddig olvastam - tehát mindet :D - azok alapján 1 személynél jött ez elő, bár én ott nem éreztem nagyon előretoltnak a dolgot, mint egy-két helyen az első fázisban. Nem is főszereplőről beszélünk. A Convergence c. könyvben jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Cavan Scott az alábbi concept artból merített, amikor megalkotta a karaktereket. Kitért arra, hogy itt két karakter van, aki még nem vagy csak vázként jelent meg. Utóbbira pont a jobb szélső, sötétkardos nőt(?) értette, ő a High Republic Vol 2. képregény első számában jelenik meg, de mint csak inspiráció volt egy karakterhez.

 

Viszont a középen lévő nő Cavan szerint már meg van alkotva, de eddig még nem mutatkozott be. Az első 3. fázisos szereplőnk? Elsőnek Avart gondoltam, de ezek szerint nem. :)

 

A többit gondolom mindenki felismeri (balról a 3. jedi Vildar Mac, ő a főszereplője a HR Vol 2. képregénynek)

 

985BC926-A4B7-48EF-8729-2FFBA12F3054.web

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért, de sokkal izgatottabb vagyok bármilyen 3. fázisbeli spekulációtól, mint a 2. fázistól összességében. 

Jó ez azért nem teljesen igaz, én is kelkezdtem belevetni magam az új karakterek neveibe, meg kezd körvonalazódni egy jelenlegi olvasási sorrend.

Az első fázissal is így kezdődött :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az esti SWShowban fedték fel a 2. fázis mangájának borítóját. A történet májusban fog érkezni és az egyike lesz azoknak a történeteknek, amik lezárják a fázist. Tehát igen, májusban lezárul a 2. fázis - a Marvel képregény is két füzetet ad ki akkor.

 

A borítón Arkoff mester van, aki a Dalnára érkezik, hogy besegítsen a jediknek a Nyitott Kéz Ösvénye elleni küzdelemben.

 

image.png

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A 2. fázis főbb szereplői, balról-jobbra, fentről lefelé a szériák és a főbb karakterek:

 

- HR Adventures: Sav, Maz és Dex hármasa

- Quest for the Hidden City: Silandra és a tanítványa (a lány)

- Battle of Jedha: Creighton és Aida jedi lovagok

- Path of Deceit: az Anya (Elecia), Marda Ro, Kevmo Zink és a Hírnök

- The Nameless Terror(gondolom, még nem olvastam el az első számot)

- Convergence: Gella Nattai jedi lovag, Axel Greylark a főkanellár fia, Phan-tu és Xiri örökösök

- The Blade: Porter Engle és testvére, Barash

- High Republic marvel képregény: Matthea tw'ilek jedi lovag, Vildar Mac zöld fénykardos jedi, Tey Serrik és végül a lány, aki egy jedi: Oliviah Zeveron.

 

lbxzeg4b2tja1.jpg?width=1804&format=pjpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.