Ugrás a kommentre

Erőképességek, erőszintek változása


Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt nem másik világ elemei jelentek meg, hanem az SW elemeit bővítették.

Khm-khm, tehát az Éjnővérek zöld szmötyije és varázslása a SW elemeinek a bővítése volt? Vagy a feltámasztott zombisereg is? Vagy Sidious sötét kántálós varázslása Dookuval? Szerintem sem az ilyen jellegű mágiahasználat, sem a vuduzás, sem a holtak feltámasztása, sem a sebek kézrátétellel történő gyógyítása nem SW elemek. Bővítették a SW elemeit, de olyanokkal, amik azért távolabb állnak ettől a világtól, mint más univerzumokétól. De itt mondhatnám az időutazást is.

 

És a 9 bizony ezekből építkezik. Egy hajót megfogni az Erővel a levegőben, na az pl. a SW elemeinek reális univerzumon belüli bővítése. Vagy olyan gyorsan tanulni és elsajátítani Erőképességeket, mint Rey tette, az szintén. Az Erőgyógyítás már csak akkor, ha feltételezzük, hogy Obi-Wan valamilyen szinten gyógyította is Luke-ot a 4-ben, amikor leütötték a buckalakók. Vagy a PT-ban a midikloriánok csak mélyítettek létező SW motívumokat.

Viszont konkrétan halottat feltámasztani már nem ebbe a kategóriába esik. Az ugye megvan, hogy ez lényegében pontosan az, amit Anakin keresett az Ep.3-ban? Az unokája megoldotta. Elméletben tehát nem idegen maga az ötlet, csak a megvalósíthatósága az. Az Erőn keresztüli kapcsolódáson át párbajt vívni, tárgyakat cserélni egymással... Ez lényegében teleportálás, SW elem? Hát úgy, ahogyan az időutazás is az lett a Rebels-ben. Az ízlés kérdése, hogy valakinek ez tetszik-e, az már objektív tény, hogy ez bizony sokkal inkább más világból beemelt elem, mintsem egy SW elem elmélyítése.

De ha valakinek ez a szellemekkel vagy zombikkal vagy milyen kultistákkal körülvett kántálós rítus jobban illett a SW-ba, mint amennyire más univerzumra emlékeztette volna, akkor megemelem a kalapom. Vagy ott van ez a lélekvándorlás és megszállás, hogy Sidious eggyé vált az összes valaha élt sith-tel. Érdekes, ha valaki ebben nem egy teljesen új beemelt elemet lát, hanem csak egy SW-os motívum bővítését.

 

Viszont ha már itt tartunk, akkor fel kell tennem ugyanazt a kérdést, amit anno a TCW és Rebels ominózus részei után is. Ezek után mondjatok nekem olyan elemeket, amiket ha beletennének a SW-ba, akkor az nektek nem tetszene? Amire ne lenne megfelelő magyarázat ugyanaz, amivel minden eddigi ilyen elem meg lett védve. Mert elég erősen azt érzem, hogy valójában teljesen mindegy mi történik, mit húznak meg az alkotók, az úgyis meg lesz magyarázva, hogy csak univerzumbővítés és tök jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, pb69 írta:

Khm-khm, tehát az Éjnővérek zöld szmötyije és varázslása a SW elemeinek a bővítése volt? Vagy a feltámasztott zombisereg is? Vagy Sidious sötét kántálós varázslása Dookuval? Szerintem sem az ilyen jellegű mágiahasználat, sem a vuduzás, sem a holtak feltámasztása, sem a sebek kézrátétellel történő gyógyítása nem SW elemek.

Szerinted, de attól még azok. Kánon művekben lett kitalálva, Lucas felügyelete mellett. 

 

6 perccel korábban, pb69 írta:

Viszont ha már itt tartunk, akkor fel kell tennem ugyanazt a kérdést, amit anno a TCW és Rebels ominózus részei után is. Ezek után mondjatok nekem olyan elemeket, amiket ha beletennének a SW-ba, akkor az nektek nem tetszene?

Az elfogadásról van szó. Ez egy space fantasy, amibe rengeteg minden mágikus dolog belefér. Mi nem tetszene? Majd ha tesznek bele olyat ami nem tetszik, szólok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, pb69 írta:

Viszont konkrétan halottat feltámasztani már nem ebbe a kategóriába esik. Az ugye megvan, hogy ez lényegében pontosan az, amit Anakin keresett az Ep.3-ban? Az unokája megoldotta. Elméletben tehát nem idegen maga az ötlet, csak a megvalósíthatósága az. Az Erőn keresztüli kapcsolódáson át párbajt vívni, tárgyakat cserélni egymással... Ez lényegében teleportálás, SW elem?

 

Viszont ha már itt tartunk, akkor fel kell tennem ugyanazt a kérdést, amit anno a TCW és Rebels ominózus részei után is. Ezek után mondjatok nekem olyan elemeket, amiket ha beletennének a SW-ba, akkor az nektek nem tetszene? Amire ne lenne megfelelő magyarázat ugyanaz, amivel minden eddigi ilyen elem meg lett védve. Mert elég erősen azt érzem, hogy valójában teljesen mindegy mi történik, mit húznak meg az alkotók, az úgyis meg lesz magyarázva, hogy csak univerzumbővítés és tök jó.

 A halottfeltámasztás csak a diád miatt volt és csak köztük. Nem írtak itt felül semmit. Kenobi meg a többi Jedi ilyet nem tud csinálni. Ráadásul önfeláldozással jár. Nem olyan egyszerü ez. Kylo mondja is Reynek hogy ők ketten nagyon erősek az Erőben együtt.

 

A második bekezdésre annyit írnék hogy általában pozitívan állok az sw művekhez és hogyha valami nem tetszik akkor megpróbálok rá választ találni, főleg az itteni közösség segítségével.

Pl a Palpatine unoka nagyon nem jött be a film alatt. Viszont ezt kaptam és utána pozitivvá fordítottam magamban. Igy hogy Rey Palpatine a vén Sith kudarca teljes. Megsemmisült a Sith Rend és

egy Palpatine a saját unokája fogja létrehozni az általa gyülölt Jedi Rendet.

Szóval én válaszokat keresek a kapott jelenetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, pb69 írta:

Khm-khm, tehát az Éjnővérek zöld szmötyije és varázslása a SW elemeinek a bővítése volt? Vagy a feltámasztott zombisereg is? Vagy Sidious sötét kántálós varázslása Dookuval? Szerintem sem az ilyen jellegű mágiahasználat, sem a vuduzás, sem a holtak feltámasztása, sem a sebek kézrátétellel történő gyógyítása nem SW elemek. Bővítették a SW elemeit, de olyanokkal, amik azért távolabb állnak ettől a világtól, mint más univerzumokétól. De itt mondhatnám az időutazást is.

Neked nem tetszik ezért nem SW elem...ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Palpival kapcsolatban nagyon sok dolgot nem tisztáz a film, de ezt elég egyértelműen kimondja pedig: meghalt a RotJ-ban

Így gondolom én is.

Éppen most , Dei írta:

Amúgy összesen három feltámasztást volt eddig az SW-ben, ebből kettőt tudjuk hogyan történt, és mind a két esetben belehalt aki végrehajtotta.

Viszont Palpatin visszahozásának módszerére nagyon kíváncsi lennék.  

Na arra én is. Valószínűleg egy könyv vagy képregény fogja megadni a választ. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, pb69 írta:

Khm-khm, tehát az Éjnővérek zöld szmötyije és varázslása a SW elemeinek a bővítése volt? Vagy a feltámasztott zombisereg is? Vagy Sidious sötét kántálós varázslása Dookuval? Szerintem sem az ilyen jellegű mágiahasználat, sem a vuduzás, sem a holtak feltámasztása, sem a sebek kézrátétellel történő gyógyítása nem SW elemek. Bővítették a SW elemeit, de olyanokkal, amik azért távolabb állnak ettől a világtól, mint más univerzumokétól. De itt mondhatnám az időutazást is.

Én teljesen megértem, ha bizonyos képességek neked túlzásnak tűnnek, de azért szerintem vedd figyelembe, hogy már rögtön az első filmtől nagyon durva meseszerű dolgok belettek vonva ebbe a világba. Már az ep.4-ben kiderül hogy egy Erőhasználó akár el is tünhet a halála után és azután hogy megszünt létezni még beszélni is tud.

Nem azt mondom, hogy fogadd el a felsorolt merész dolgokat, de szerintem azt belehet látni, hogy ez a valóságtól mindig is egy roppant elrugaszkodott fiktiv világ volt, ahol például a titokzatos energiamező még egy nőt is teherbe tudott ejteni. Emiatt ami neked túlzás az másnak lehet oké. Például az egész világ kitalálója láthatóan másképp gondolkodik a Star Warsról. Hisz ha megnézed a werkfilmeket akkor látod, hogy a TCW-t Lucas nem csak nagyon szorosan felügyelte, de ő volt a fő ötletadó. Ami a fentebbi idézet szerint nálad nem SW az az SW megalkotója szerint nagyonis az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerinted, de attól még azok. Kánon művekben lett kitalálva, Lucas felügyelete mellett.

19 perccel korábban, Dei írta:

Neked nem tetszik ezért nem SW elem...ok.

Nem erről van szó, szándékosan kihagyjátok a képletből az időfaktort. Ody azt írta, hogy ezek nem más univerzumból beemelt elemek, hanem eleve SW motívumok. Ez nem igaz, hiszen nem levezethetők korábbi SW elemekből, tehát teljesen új elemként kerültek be. Ez esetben akkor lehetnének eredeti SW elemek, ha más univerzumban nem láttunk volna hasonlót. De ez sem igaz, hiszen láttunk. Magyarul amikor Lucas vagy akárki beemelte őket, akkor még nem voltak SW elemek, hanem ők behozták őket idegen elemként, más világokra erősen hajazva.

És még mielőtt az lenne az érv, hogy Lucas a SW eredeti univerzumának megalkotásakor is merített máshonnan, ott teljesen 0-ról épített fel egy világot, így nem kellett semmihez alkalmazkodni, nem voltak szabályok, nem volt egy kész rendszer. Amikor pedig már volt, akkor csak olyan elemeket hozott be Maul feltámasztásáig, ami vagy jól illett a meglévő univerzumba (levezethető volt az addigi elemekből, összhangban volt azokkal, nem szült ellentmondásokat), vagy tényleg eredeti volt.

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az elfogadásról van szó. Ez egy space fantasy, amibe rengeteg minden mágikus dolog belefér. Mi nem tetszene? Majd ha tesznek bele olyat ami nem tetszik, szólok.

Nem válaszoltál a kérdésre. Pont az a lényeg, hogy nem tudnak olyat beletenni, ami ne illene bele, mert definíciószerűen mindenre azt mondjátok, hogy beleillik, hiszen beletették. Mindenre az a magyarázat, hogy ez egy fantasy, ami mindent elbír. Nincsenek korlátok, nincsenek határok, nincsenek szabályok. Annyi mindenre mondtátok ti is, hogy márpedig az sose kerüljön elő, mert az bizony nem SW-os, kimutat az univerzumból. Aztán persze, amikor beletették, akkor jött a nagy elfogadás, hogy hát végül is ez egy fantasy, meg ha már kanonizálták, akkor az igazából illik is bele.

34 perccel korábban, Frenkie írta:

A második bekezdésre annyit írnék hogy általában pozitívan állok az sw művekhez és hogyha valami nem tetszik akkor megpróbálok rá választ találni, főleg az itteni közösség segítségével.

Ugyanez, mint feljebb írtam. Bekerülhet bármi, majd lesz rá valami magyarázat. Ha az alkotók lusták vagy épp ők sem képesek megmagyarázni, akkor valamit kiizzad magából a közösség. Ezt egy kissé elvakult hozzáállásnak tartom, amin keresztül bármit enged egy közösség lenyomni a torkán. Márpedig ha nincs semmivel szemben ellenállás, akkor tényleg egyre vadabb dolgok jönnek,ahogyan jöttek is.

Emlékszem, hogy anno (akármennyire is szeretem amúgy) a Jedi Knight szériát is úgy fogyasztottam, hogy azért érezhető volt mennyire elrugaszkodott a SW világától sok téren. Ma már lazán kanonizálhatnák, mert semmi olyan nincs benne, ami ne férne bele a SW-ba, annyira kitágultak a határok. Igazából olyannyira, hogy én már semmi olyat nem tudok elképzelni, ami ne férne bele.

Ez sokak szerint jó így, szerintem meg nem. Mert innentől kezdve csak a vakszerencsében bízhatunk, hogy valaki nem fogja szétbarmolni az egészet. Mint ahogy történt volna pl. a Holiday Special esetében. Ha az a film ma jönne, akkor ugyan megosztó lenne, de sokan simán belemagyaráznák, hogy jó az, belefér az a világba. Csak nyitottnak kell lenni.

33 perccel korábban, Frenkie írta:

A halottfeltámasztás csak a diád miatt volt és csak köztük. Nem írtak itt felül semmit. Kenobi meg a többi Jedi ilyet nem tud csinálni.

Aha, tehát gondolom Maul is valójában Rey vagy Ben volt és a másik támasztotta fel. Ahogyan Sheevet is.

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pb szerint nem halt meg. :P 

Meghalt, csak visszatért, tehát már nem halott. Általában a halált egy végletes elmúlásnak értelmezzük, ilyen értelemben mondtam, hogy nem halt meg végleg. Azt hittük, hogy örökre halott, de mégsem, mert visszahozták.

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem azt mondom, hogy fogadd el a felsorolt merész dolgokat, de szerintem azt belehet látni, hogy ez a valóságtól mindig is egy roppant elrugaszkodott fiktiv világ volt

Én nem is azt akarom, hogy a saját világunkba illeszkedjen, vagy annak szabályait kövesse, hanem hogy a saját maga által felépített világgal legyen konzisztens, és ott történjen meg ugyanez. Különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Nem erről van szó, szándékosan kihagyjátok a képletből az időfaktort. Ody azt írta, hogy ezek nem más univerzumból beemelt elemek, hanem eleve SW motívumok. Ez nem igaz, hiszen nem levezethetők korábbi SW elemekből, tehát teljesen új elemként kerültek be. Ez esetben akkor lehetnének eredeti SW elemek, ha más univerzumban nem láttunk volna hasonlót. De ez sem igaz, hiszen láttunk. Magyarul amikor Lucas vagy akárki beemelte őket, akkor még nem voltak SW elemek, hanem ők behozták őket idegen elemként, más világokra erősen hajazva.

És még mielőtt az lenne az érv, hogy Lucas a SW eredeti univerzumának megalkotásakor is merített máshonnan, ott teljesen 0-ról épített fel egy világot, így nem kellett semmihez alkalmazkodni, nem voltak szabályok, nem volt egy kész rendszer. Amikor pedig már volt, akkor csak olyan elemeket hozott be Maul feltámasztásáig, ami vagy jól illett a meglévő univerzumba (levezethető volt az addigi elemekből, összhangban volt azokkal, nem szült ellentmondásokat), vagy tényleg eredeti volt.

Borzasztó unalmas lenne az SW univerzum ha csak az a pár dolog lenne benne folyton, amit anno "lefektettek" szabályként. Ez a fejlődés. Annyira görcsösen akarsz bizonyítani valamit, de mit is? Nem igazán értem mi a célod, mire akarod kifuttatni. Neked nem tetszik, lapozz.

 

5 perccel korábban, pb69 írta:

Nem válaszoltál a kérdésre. Pont az a lényeg, hogy nem tudnak olyat beletenni, ami ne illene bele, mert definíciószerűen mindenre azt mondjátok, hogy beleillik, hiszen beletették. Mindenre az a magyarázat, hogy ez egy fantasy, ami mindent elbír. Nincsenek korlátok, nincsenek határok, nincsenek szabályok. Annyi mindenre mondtátok ti is, hogy márpedig az sose kerüljön elő, mert az bizony nem SW-os, kimutat az univerzumból. Aztán persze, amikor beletették, akkor jött a nagy elfogadás, hogy hát végül is ez egy fantasy, meg ha már kanonizálták, akkor az igazából illik is bele.

De az elfogadás néha nem egyenlő a tetszéssel. Itt senki nem veri magát a földhöz, hogy mekkora ötlet volt pl. Palpatine visszahozása. Igen, az a magyarázat: egy fantasy sok mindent elbír. Frenkie leírta a hozzáállásunkat. Az pedig egy dolog hogy valamit hallasz, a másik meg ha filmen látod egy történetben. De az amit Te csinálsz ezzel a full 80-20%-os utálkozással csak azért mert ez az ízlésednek nem felel meg az röhej. És persze akkor ez már nem is SW, meg mi hogy gondolhatjuk másként, stb.... 

 

11 perccel korábban, pb69 írta:

Ugyanez, mint feljebb írtam. Bekerülhet bármi, majd lesz rá valami magyarázat. Ha az alkotók lusták vagy épp ők sem képesek megmagyarázni, akkor valamit kiizzad magából a közösség. Ezt egy kissé elvakult hozzáállásnak tartom, amin keresztül bármit enged egy közösség lenyomni a torkán. Márpedig ha nincs semmivel szemben ellenállás, akkor tényleg egyre vadabb dolgok jönnek,ahogyan jöttek is.

Ennek az a hátulütője ami a TLJ-nél is látható. A fanok akarják megmondani mi legyen az SW-ben, egyfajta minőségi iránytűként működve. Ez mindennél károsabb hozzáállás. Mindig azt mondtam, hogy akinek bármilyen új SW elem nem jön be, vagy elérte azt a pontot ahol már elég, az lépjen ki ebből és szeresse tovább azt ami neki fontos, de ne okoskodjon itt naphosszat mi az SW, mert az max. az ő SW-je és nem az egész közösségé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Borzasztó unalmas lenne az SW univerzum ha csak az a pár dolog lenne benne folyton, amit anno "lefektettek" szabályként. Ez a fejlődés.

Eddig valahogy sikerült úgy fejlődni és univerzumot bővíteni, hogy nagyon kevés kivételtől eltekintve passzolt a korábban lefektetett szabályokba. Sajnálom, hogy most ennyire megszaladt az alkotók fantáziája, és egy trilógia, sőt az egész Saga zárásába ennyi necces újítást passzíroztak bele. Nem tudom miért nem lehetett ezzel várni a teljesen új érát feldolgozó filmekig.

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De az amit Te csinálsz ezzel a full 80-20%-os utálkozással csak azért mert ez az ízlésednek nem felel meg az röhej.

Hát csalódott vagyok, ez van. Leírom a véleményem, ez van. Az "utálkozást" viszont nem értem, ahogyan azt sem, hogy csak "nem felel meg az ízlésemnek". Részletesen leírom, érvekkel alátámasztva, hogy miért nem érzem jó ötletnek vagy jó kivitelezésűnek, amit kritizálok. Ti terelitek folyton erre a szubjektív "ízlés dolga" vonalra. Meg hogy jó az, majd biztos megmagyarázzák valahogy, vagy nem. Ahelyett, hogy próbálnátok indokolni mi történt, hogyan passzol ez a képbe stb.. Volt erre pár próbálkozás, ott rávilágítottam, hogy ellentmond a korábbi filmekben látottakkal.

Ha azt mondom, hogy nem ízlett a tegnapi borsóleves, akkor az nemcsak azért lehet, mert én nem szeretem a borsólevest. Vagy ahogyan tegnap készítették. Pláne úgy nem, ha leírom, hogy el volt sózva, savanyú volt, miközben borsó nem is volt benne. Szóval úgy érzem, hogy ilyen felvetésekre elég minimál reakció azon lovagolni, hogy "neked nem tetszik a borsóleves, akkor biztos nem is szereted és ne egyed".

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És persze akkor ez már nem is SW, meg mi hogy gondolhatjuk másként, stb.... 

Egy szóval nem mondtam, hogy ez már nem SW, felesleges a számba adni. Természetesen azt se mondtam, hogy bárki ne gondolhatná másképp. Az más kérdés, hogy a "csak", illetve az ennél csak egy fokkal erősebb "ez egy fantasy, tehát bármi belefér" alátámasztás számomra elég alibizésnek tűnik. :)

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek az a hátulütője ami a TLJ-nél is látható.

Semmi hátulütője nem látható ennek az Ep.8-nál, mert az egy merész film. Vannak benne újdonságok, van benne univerzumbővítés, de semmi olyan, ami ellentmondana az eddigieknek, vagy éppen SW-idegennek tűnhetne. Hogy ez mennyire így van, arról sokat beszéltünk ezen a fórumon is. Amit felhoztak a film ellen, azt tételesen cáfolni lehetett, értelmes objektív tényekkel alátámasztva. Nem kellett olyan kerülőutakhoz folyamodni és magyarázkodni, hogy "így gondolták az alkotók, akkor igazuk van és jól van ez így" vagy "egy fantasy-ba sok inden belefér, hát el kell fogadni ezt is" és társaik. Ugyanez igaz a PT-ra is.

Ha valaki támadta ezeket a filmeket, akkor simán ilyen üres lózungok nélkül is könnyedén el tudtam magyarázni miben téved, hol csúsztat, miért jogtalan a kritika. Ilyenkor pontosan ők jöttek elő az olyan dumákkal, hogy "hát nekem akkor se tetszik, fogadd el", "ez ízlés dolga, ne akarj beleszólni nekem mi tetszik" stb.. Most úgy érzem, hogy ez megfordult. Ha elmondom, hogy szerintem mi nem működött, ezt alá is támasztom érvekkel, akkor jön rá a válasz, ellenérvek és valós indokok helyett tereléssel, hogy csak utálkozok, mert nem tetszett, nem ízlésemnek való.

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

ne okoskodjon itt naphosszat mi az SW, mert az max. az ő SW-je és nem az egész közösségé

Én nem is tettem ilyet, szóval ezt nem tudom magamra venni. Egyébként maximálisan egyetértek a gondolattal. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nyilván nem segít a helyzetünkön, hogy a film előtt ezer meg egyszer leírtuk, hogy miért lenne gáz ha Rey pl. Palpatine. Vagy az ST bejelentése előtt / idején ezer meg egyszer elmondtuk, hogy ha Palpatine klónok jönnek, mint a Dark Empire képregényben, akkor a franchise lehúzhatja a rolót, most meg tetszik nekünk a IX rész, amiben Rey egy Palpatine, Sheev meg klón testtel és lélekvándorlással operál. Ez tényleg olyan, mintha bármihez csápolnánk, ami SW műbe belekerül, ha kellően igényesen van kivitelezve.

 

Pb, én őszinte leszek: nekem sincsenek válaszaim az általad feltett kérdésekre. Sőt, ha tehetném, akkor abszolút más irányba vittem volna el A IX-et.

Viszont második megnézésre engem egyszerűen meggyőzött hangulatban és karakterekben a film, így teljes értékű SW epizód lett nálam, amit teljes szívemből tudtam élvezni. Még akkor is, ha tényleg vannak benne pandora szelencéje típusú húzások és koncepcióját tekintve örültem volna, ha ennél eredetibb megoldást ötletelnek ki az egész ST-re, minthogy előrántják a IX részre Palpatine-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, maximálisan egyetértek, annyi különbséggel, hogy a fenti váratlan megoldások, amelyek azonnal nem annyira tetszettek, számomra már akkor elfogadhatóvá váltak, amikor mozi utàn sokat beszélgettünk róla. Hogy miért? Mert a film hangulata, a befejezése, a főszereplők minden megmozdulása, az egymásra találásuk annyira magával ragadott, hogy minden mást, ami nem annyira fogott meg elsőre, elfogadtam. Most meg már, mióta elindult a fórumon a film komplett átbeszélése, szemernyi problémám sincs ezekkel a fordulatokkal. Lehetett volna másként is lezárni, de így is nagyon jó lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Az nyilván nem segít a helyzetünkön, hogy a film előtt ezer meg egyszer leírtuk, hogy miért lenne gáz ha Rey pl. Palpatine.

A 7 után sokat vitáztam azon, hogy Rey származása fontos-e, mert úgy éreztem, hogy egyértelműen igen. Nem is azért, mert amúgy tényleg fontosnak kell lennie, hanem mert egyértelműen úgy éreztem, hogy a film úgy van felépítve, ezt sugallja. Amikor jött a 8, akkor nagy ünneplés volt, hogy "na ugye, megmondtuk, hogy egy senki, nem számít a származása, csak az ostoba nézők nem figyeltek eléggé a 7-ben, bedőltek, de igazunk lett" stb..

Én továbbra is azt éreztem, hogy a 7-ben ez akkor sem így lett felvezetve, de amúgy tetszett az egész koncepció. Örültem neki, hogy Rey egy "senki", legalábbis a származása alapján. Elismertem, hogy tévedtem, mert ez tényleg működik, sőt tök jól működik. Nem azért, mert nekem tetszett, hanem mert meg lett indokolva, érvekkel alá lett támasztva miért volt ez így szép és kerek.

Most jött a 9, és alaposan belerúgott ebbe az egészbe, úgy is mondhatnám, hogy lerombolta azt, amit a 8 épített, megtörte Rey karakterívét. Ráadásul igazolta, hogy a 7 bizony tényleg nem véletlenül vezeti fel Rey-t úgy, ahogyan, illetve egyáltalán azt, hogy tényleg úgy vezeti fel, mint akinek fontos a múltja. Ehhez képest most érdekes módon leginkább csend van ezen a fronton. Ez nekem meglehetősen furcsa. Akikkel masszívan bólogatva egyetértettünk abban, hogy mennyire jó a Sehonnai Rey koncepció, hosszasan értekezve erről, most mit gondolnak a fejleményekről? :? 

9 perccel korábban, Donát írta:

Vagy az ST bejelentése előtt / idején ezer meg egyszer elmondtuk, hogy ha Palpatine klónok jönnek, mint a Dark Empire képregényben, akkor a franchise lehúzhatja a rolót

Ja, emlékszem rá.

9 perccel korábban, Donát írta:

most meg tetszik nekünk a IX rész, amiben Rey egy Palpatine, Sheev meg klón testtel és lélekvándorlással operál. Ez tényleg olyan, mintha bármihez csápolnánk, ami SW műbe belekerül, ha kellően igényesen van kivitelezve.

Ezzel még annyira nincs is gondom, bár nem feltétlenül érteném. Ami nekem furcsa, hogy ez igényes kivitelezésnek számít?

Tehát pl. Rey-nél hirtelen bedobva, hogy ő Sidious unokája, miközben semmit nem tudunk arról, hogy az öregnek volt gyereke, kiderül, hogy Kylo igazából csúnyán átverte és megvezette Rey-t (ami megtöri kettejük kapcsolatának építését, de ennek semmi szerepe nincs, noha aztán összejönnek, de Kylo egy újabb hazugságával lerendezik ezt a szálat), illetve a film Rey kapcsán másról sem szól szinte, csak arról, hogy ő Palpatine, aztán a végén meg Skywalker lesz. Ez lenne az igényes kivitelezés?

Vagy Sidious esetében, hogy hirtelen a semmiből azzal nyit a film, hogy eddig ő volta háttérben, mindent ő irányított, ő hozta létre Snoke-ot is, de arról persze nem tudunk meg semmit, hogyan, hogyan támadt fel, ki hozta vissza a halálból, milyen entitás most ez a "zombi", aki aztán újra feltámad, de most teljesen visszanyeri régi önmagát, de mi volt akkor eddig. Meg az ER mögött felépített egy másik rendet, egy félreeső bolygón pár majomszerű lénnyel egy gigantikus flottát is kis halálsugaras ágyúkkal. Ez igényes megoldás?

15 perccel korábban, Donát írta:

Viszont második megnézésre engem egyszerűen meggyőzött hangulatban és karakterekben a film

Hangulatban engem is meggyőzött már elsőre is, a karakterek terén pedig többnyire szintén. Az nagyon nem tetszik, ahogyan a film Rey-t kezeli, de maga a szereplő nagyon, Kylo tökre tetszik, a klisés fordulatok ellenére is. Leia, Luke, Lando bejönnek, Sidious nem. De ő is azért nem, mert totál felesleges volt visszahozni, illetve hülyét csinál belőle a film. Szóval a karakterek tök jók, a forgatókönyv bánik velük mostohán, már akivel.

6 perccel korábban, Pildi írta:

Lehetett volna másként is lezárni, de így is nagyon jó lett. :)

Hát még ha sikerült volna tényleg lezárni. Csak sajnos azt érzem, amit a GoT esetében is. Csak azért tekintjük ezt lezárásnak, mert most az alkotók kijelentették, hogy ez az. De ha valakivel megnézetjük azt a filmet úgy, hogy nem tudja, hogy utolsónak lett szánva, akkor szerintem egyértelműen azt mondja, hogy nyitva hagytak egy csomódolgot, ami miatt folytatni kell.

Pl. tegye fel a kezét, aki a 9-ben történtek után megnyugodott, hogy Sidious és a sith-ek végre el lettek takarítva, nem volt már B- vagy C-, D-terv? Vagy a 6 és a 7 alaphelyzete közti masszív eltérések után nyugodt afelől, hogy az ER/VR totál összeomlott, nincs sumákban tervezett utódszervezetük, amely aztán 20-30 év múlva leigázhatja a galaxist? Ha vannak ilyenek, akkor szívesen meghallgatnám milyen in-universe alapokra helyezve látja így. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Pl. tegye fel a kezét, aki a 9-ben történtek után megnyugodott, hogy Sidious és a sith-ek végre el lettek takarítva

Én igazából már a VI után is megnyugodtam, hogy a Sith-ek végleg el lettek takarítva meg ezerszer megállapodtunk itt, ezen a "szent" helyen, hogy nincs értelme folytatni az SW-t, mert minden szépen le lett zárva. Az idők viszont változnak, így nekünk is kell, vagy el lehet határolódni az új korszaktól. Én ez utóbbit nem szeretném egész addig, amíg olyat nem látok, ami miatt muszáj. Biztos lesznek olyanok, akiknél ez a film ez utóbbi kategóriába sorolódik, de szerencsére nálam még nem az. A film végi epilógus számomra elegendő garancia arra, hogy ezt a SAGA-t egyszer és mindenkorra lezártuk. Aztán majd ha 15 év múlva folytatják, akkor elő lehet citálni a hozzászólásom, és mekkora naív vagyok. De most így látom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Palpatine? ;) őt is feltámasztották, saját maga mondja ki, hogy meghalt korábban.

Őt nem támasztották fel. A szelleme átment egy (valószinüleg) klóntestbe. Hogy hogyan az jó kérdés, de biztos lesz rá válasz.

 

@pb69: Én felteszem a kezem. Sidious és a Sithek végleg ki lettek iktatva. Most nincs kék felhő a halálnál.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Frenkie írta:

Őt nem támasztották fel. A szelleme átment egy (valószinüleg) klóntestbe. Hogy hogyan az jó kérdés, de biztos lesz rá válasz.

Így vagy úgy, visszatért az élők közé egy testben. Tehát feltámasztották.

 

17 perccel korábban, Frenkie írta:

Én felteszem a kezem. Sidious és a Sithek végleg ki lettek iktatva. Most nincs kék felhő a halálnál.

Csak arra nincs semmi garancia, hogy nem csinálják-e meg újra azt, amit most: lehetnek még Sith követők a galaxisban, akik Palpatine egy másik klóntestébe életet lehelnek. Ha eddig nem volt akadálya, akkor most mi az akadálya?

 

A Képes Útmutató erősen utal rá, hogy ez történt: A Sith követők természetellenes módszerekkel életet leheltek egy klóntestbe

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

Én nem is tettem ilyet, szóval ezt nem tudom magamra venni. Egyébként maximálisan egyetértek a gondolattal. ;) 

Mert nem is neked szólt. :)

 

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Csak arra nincs semmi garancia, hogy nem csinálják-e meg újra azt, amit most: lehetnek még Sith követők a galaxisban, akik Palpatine egy másik klóntestébe életet lehelnek. Ha eddig nem volt akadálya, akkor most mi az akadálya?

Ehhez először tudni kellene hogy tért vissza. Lehet, hogy csak egyszeri lehetőség volt. Nem tudjuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan egy kicsit furcsán látják ezt az egész Sith témát, mivel itt egy rendről és nem egy fajról beszélünk, ezért a Sith rend visszatéréséhez még csak túlélő se kell. A galaxis tele lehet Sith templomokkal, ereklyékkel és holokronokkal. Egy erőérzékeny ember rátalálva simán tanulmányozhatja és követheti az ősi Sith-ek tanítását. Ráadásul még a Darth Bane féle kettős szabályhoz se kell ragaszkodnia, lehet a formátumot követné ahol többen vannak. 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Itt nem másik világ elemei jelentek meg, hanem az SW elemeit bővítették. 

Hát nem tudom, nekem pl. a dementorrrá váló Palpatine egy teljesen más világ... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi köze a dementoroknak Palpatine-hoz? :? Az egyetlen hasonlóság, hogy mindkettő fekete csuklyát visel, de azt Sidious előbb viselte, minthogy Rowling kitalálta a dementorokat. Ráadásul ebben a filmben még nem is volt teljesen feketében, mert az ep3-hoz hasonlóan vörös színt is kevertek a ruhájába.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mi köze a dementoroknak Palpatine-hoz? 

Szerintem az Erő-elszívásra gondol :) de a dementorok a boldogságot szipolyozzák ki az emberből, illetve ha megcsókolják, akkor a lelket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, MissKarrde írta:

Ahogy kiszívja az életerőt Reyből és Kyloból, az egy az egyben másolás a HP-ból. 

Fityfenét az, hiszen a dementorok a szájukon át az érzelmeket és a lelket szívják el, és az áldozat vagy iszonyú boldogtalan lesz, vagy lélektelen zigóta. Nem rémlik, hogy Palpatine a száját használta volna, az sem, hogy Ben és Rey zigótává vált vagy csak végtelen szomorúság lett volna urrá rajtuk, a lelkükkel meg aztán pláne nem történt semmi. Márpedig ez négy szignifikáns különbség ahhoz képest, hogy "egy az egyben másolás".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dei írta:

Sokan egy kicsit furcsán látják ezt az egész Sith témát, mivel itt egy rendről és nem egy fajról beszélünk, ezért a Sith rend visszatéréséhez még csak túlélő se kell. A galaxis tele lehet Sith templomokkal, ereklyékkel és holokronokkal. Egy erőérzékeny ember rátalálva simán tanulmányozhatja és követheti az ősi Sith-ek tanítását. Ráadásul még a Darth Bane féle kettős szabályhoz se kell ragaszkodnia, lehet a formátumot követné ahol többen vannak. 

Most azt írtad le, amit Darth Krayt is tett a Hagyatékban.

 

15 perccel korábban, MissKarrde írta:

Ahogy kiszívja az életerőt Reyből és Kyloból, az egy az egyben másolás a HP-ból. 

Ez a képesség már a "Jedi Outcast"ben vagy a "Jedi Academy"ben is megvolt, szóval nem a Harry Potterből van.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.