Ugrás a kommentre

Csata az Exegolon


Ajánlott hozzászólás

Sok dolgot nem értek a csatával kapcsolatban.

Poe és Finn tábornokok Dio információiból rájöttek, hogy a sith flotta felszállásához szükség van navigációs toronyra. És nekem olyan is rémlik, hogy amíg a légkörben vannak, nem tudják aktiválni a pajzsukat, és a bolygópusztító ágyúkat egy sikeres találattal túltölthetik, amitől az egész rombolónak kampeca. Erre alapozva Finn egy szárazföldi támadást vezetne a torony elpusztítására, amíg Poe fedezné őket.

A támadásnál Pryde tábornok rájön Finn tervére, ezért a navigációs forrást a saját hajójára irányítja át. Finnék ezután a rombolóra szállnak le. Fel is robbantják a forrást, és ezután Pryde újraindítja a navigációs forrást, vagy átirányítja egy másik hajóra? Ez nekem nem egyértelmű, mert azt mondja, indítsák újra, azt nem, hogy egy másik rombolón, de az ő hajóján az adótornyot már felrobbantották, így úgy lenne logikus, hogy másikat választott, meg ugye az ellenálló csapatokat el is szállítják.

Az újraindításnál úgy emlékszem, a fegyverek sem működtek.

 

Amit nem értek:

 

Miért volt szükség navigációs toronyra? A bolygó légköre, környezete miatt, vagy általánosságban is szükségük van navigációs forrásra a felszálláshoz?

 

Ha nem működik a pajzs az atmoszférában, miért nem működik? Számtalanszor láttuk már, hogy a hajópajzsok a légkörben is hárítanak.

 

A navigációs forrás újrapozícionálásánál leálltak a romboló fegyverei, jól emlékszem? Ha a sima felszálláshoz kell navitorony, akkor érthető, hogy a fegyverek célzórendszere sem működik nélküle.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Miért volt szükség navigációs toronyra? A bolygó légköre, környezete miatt, vagy általánosságban is szükségük van navigációs forrásra a felszálláshoz?

A környezeti, főleg az űrbéli viszonyok miatt. Sok volt a napvihat gravitációs kút, és a légkör se volt épo a legjobb egy ekkora flotta felszállásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt vettem észre, hogy egyetlen egy romboló fel tudna szállni egyedül. Ha Pryde vezérhajója tudja sugározni a jelet, akkor neki nincs szüksége külső segítségre.

Van egy olyan sejtésem, hogy a szinkron-felirat nem jó, és az egész flotta összehangolt felszállásához van szükség a navitoronyra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

és az egész flotta összehangolt felszállásához van szükség a navitoronyra.

Szerintem ez a megoldás. Arra nem is emlékszem mi lett a felszíni toronnyal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak egyszer láttam a filmet és akkor is szinkronosan, de néhány dolgot nem igazán értek (bár lehet csak a figyelmem hagyott ki pár pillanatra)

 

Miért volt szükség a szárazföldi offenzívára? Miért nem tudták egyszerűen a levegőből szecskává lőni a tornyot? Vagy esetleg belevezetni valami nagyobb hajót, ami kilapítja. Ha a terv úgyis az volt, hogy lomha csapatszállítókat tesznek le a közelébe, akkor már eleve könnyebb lett volna egyszerűen letarolni valamivel.

 

Miért kellett a torony a felszálló flottának, de a lázadó ellenálló flottának nem? A támadó hajóik navigációjába miért nem zavart be a légkör? Ugyanez igaz a TIE vadászokéra, meg a felmentő flotta tagjaira. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Még csak egyszer láttam a filmet és akkor is szinkronosan, de néhány dolgot nem igazán értek (bár lehet csak a figyelmem hagyott ki pár pillanatra)

 

Miért volt szükség a szárazföldi offenzívára? Miért nem tudták egyszerűen a levegőből szecskává lőni a tornyot? Vagy esetleg belevezetni valami nagyobb hajót, ami kilapítja. Ha a terv úgyis az volt, hogy lomha csapatszállítókat tesznek le a közelébe, akkor már eleve könnyebb lett volna egyszerűen letarolni valamivel.

 

Miért kellett a torony a felszálló flottának, de a lázadó ellenálló flottának nem? A támadó hajóik navigációjába miért nem zavart be a légkör? Ugyanez igaz a TIE vadászokéra, meg a felmentő flotta tagjaira. 

Volt egy eligazítás azon sok mindent elmondanak, de látnom kellene, még nem rögzült. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+1: Ha tudta a VR, hogy ennyire a kommunikációs toronyra vannak utalva, akkor miért nem volt rendesen védve és túlbiztosítva ez a funkció. Szándékosan írok funkciót, mert nem csak arra gondolok, hogy miért nem védték rendesen a tornyot, hanem arra is, hogy miért nem volt belőle több. Minden egyes hajón lehetett volna egy ilyen torony. De a bolygó is tele lehetett volna rakva ilyenekkel. Ez azért nem olyan volt, mint egy gigászi pajzsgenerátor, ami pl. az Endron is volt, szerintem filléres cucc.

 

De igazából már azt sem értem, hogy amikor már nem volt titok a flotta helye, akkor miért nem mozgatták ki őket a légkörből. Most úgy értem, hogy amikor már nemcsak a VR prominens figurái tudtak a flotta helyzetéről, akkor igencsak logikus lett volna a lehető legsebezhetőbb pozícióból elvinni őket, pláne úgy, hogy így még egy helyen is volt az egész. Márpedig erre nemcsakaz ÚK fázott már rá, de pont Sidious is a Birodalommal az Endornál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Donát írta:

Jó kérdések. +1 kérdés: Palpatine villámai miért csak az Ellenállás hajóit bénítják meg, mikor azoknak még pajzsa is van. :D

Egy pontból szóródtak szét a villámok, de jó kérdés, hogy miért csak a lázadó hajókat kapták el. 

 

5 perccel korábban, pb69 írta:

De igazából már azt sem értem, hogy amikor már nem volt titok a flotta helye, akkor miért nem mozgatták ki őket a légkörből. Most úgy értem, hogy amikor már nemcsak a VR prominens figurái tudtak a flotta helyzetéről, akkor igencsak logikus lett volna a lehető legsebezhetőbb pozícióból elvinni őket, pláne úgy, hogy így még egy helyen is volt az egész. Márpedig erre nemcsakaz ÚK fázott már rá, de pont Sidious is a Birodalommal az Endornál.

Talán Palpi kellett a mozgatáshoz aki pedig el volt foglalva. Tudod az elején is ő emelte ki a flottát a jégfelszín alól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy pontból szóródtak szét a villámok, de jó kérdés, hogy miért csak a lázadó hajókat kapták el.

Lehet pont a pajzsot töltötték túl a villámok. :D De azt sem értem, hogy ugye pajzsok nélkül elég könnyen szét lehet szedni egy hajót, nem? Szóval egy akkora flotta igazából pikk-pakk elintézett volna mindent, mint az Ep.1-ben a kikapcsolt droidokat. :D Meg azt én sem értem, hogy miért működtek a pajzsok az Ellenállás hajóin, ha működtek, ha a VR-nél meg nem.

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Talán Palpi kellett a mozgatáshoz aki pedig el volt foglalva. Tudod az elején is ő emelte ki a flottát a jégfelszín alól.

Na de akkor milyen hajók voltak azok? Kell egy sith nagyúr, hogy mozoghassanak, meg még egy kommunikációs torony is, hogy fel tudjanak emelkedni? Ne már... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy pontból szóródtak szét a villámok, de jó kérdés, hogy miért csak a lázadó hajókat kapták el. 

Koncetráltan küldte szerintem csak a lázadó hajókra. Az Erő segítségével "látja" melyik a baráti és melyik az ellenséges hajó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, gafz írta:

Ne legyenek már enyite Hycomatosak azok a csillagrombolók.

Elég kevés anyag áll egyelőre rendelkezésre erről, remélem később tisztul a kép. Amúgy is még látni kell párszor. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Frenkie írta:

Koncetráltan küldte szerintem csak a lázadó hajókra. Az Erő segítségével "látja" melyik a baráti és melyik az ellenséges hajó.

Az nem lenne akármi mutatvány. :D Bár lehet, hogy ahogyan Rey-nél a "god mode" volt bekapcsolva, úgy az öregnél a "friendly fire" ki. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, pb69 írta:

Azt tudjuk egyébként, hogy a parancsnoki hajón lévő kommunikációs tornyot miért csak szárazföldi támadással lehetett kilőni?

Lehet annyira védik a turbólézerek hogy a levegőből jövő támadás szinte lehetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Lehet annyira védik a turbólézerek hogy a levegőből jövő támadás szinte lehetetlen.

Lehet, bár fura. Az eredeti kommunikációs tornyot nem védték masszívan? Azt simán megközelítették. Meg leszállni gond nélkül le tudtak a parancsnoki hajóra, még ha kicsit odébb is. Ráadásul a pajzsok nem működtek a VR hajóin, úgy azért kb. elég pár lövés, aztán kampó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Lehet, bár fura. Az eredeti kommunikációs tornyot nem védték masszívan? Azt simán megközelítették. Meg leszállni gond nélkül le tudtak a parancsnoki hajóra, még ha kicsit odébb is. Ráadásul a pajzsok nem működtek a VR hajóin, úgy azért kb. elég pár lövés, aztán kampó.

Ez elhangzott a filmben csak nem tudtam elolvasni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a csillagrombolók pajzs nélkül sem védtelenek (egyik hajó sem az), a páncél még védi őket.

Amúgy az sem biztos, hogy a nagy hajók pajzsa bármikor is aktív volt korábban. Ha visszagondoltok, az ep2-ben a felszálló gömbhajókat is elég könnyel levadászták a nagyteljesítményű lövegek, és az ep3-ban, amikor az Invisiblle Handet lőni kezdte a Venator, a két hajó simán a burkolatot találta el, sőt mindkettő simán belőtt a hajó belsejében álló lövegek kamrájába is. Pedig a film elején és mésőbb is látható, amint felvillannak a pajzs fényei, amikor találat éri. És a Hand és a másik Venator abban a párharcban már a légkör felső határain volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Azért a csillagrombolók pajzs nélkül sem védtelenek (egyik hajó sem az), a páncél még védi őket.

De az ágyúkat nem védheti páncél? Vagy ha azt nem,akkor egy komm. tornyot meg igen?

1 órával korábban, Donát írta:

Ez elhangzott a filmben csak nem tudtam elolvasni. :D

Nekem most csak annyi rémlik, hogy Finn ismerteti a tervet, hogy egy szárazföldi egységgel szállnak le és lövik ki a tornyot, erre jön a kérdés, hogy szárazföldi egységgel akar ott fent csatározni, erre pedig annyi a válasz, hogy van rá egy ötlete. Gondolom ez az ötlet az élőlényekkel való vágtázás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, pb69 írta:

Nekem most csak annyi rémlik

Ez a baj, hogy nem is emlékszel mi volt benne. :) Így azért elég nehéz lesz. Ráadásul amit idéztél csak a második fele a beszélgetésnek, de ugye volt első is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a baj, hogy nem is emlékszel mi volt benne. :) Így azért elég nehéz lesz.

Én kérek elnézést, hogy nem emlékszem minden egyes mondatra szó szerint a filmből... Még milyen jó, hogy szerencsére ez mással nem fordul elő, mindig mindenki pontosan tudja mi is hangzott el. :D 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ráadásul amit idéztél csak a második fele a beszélgetésnek, de ugye volt első is.

Direkt visszanéztem, de nem tudom mire gondolsz. Rose mondja, hogy nem működnek a pajzsok, amíg a légkörben vannak, aztán Poe, hogy ekkora hajók nem tudnak felszállni, csak ha kapnak egy jelet, ami mutatja az irányt. Mondjuk ez is furcsa, hogy egy ilyen eligazításon valaki csodálkozva megkérdezi, hogyan szoktak felszállni a hajók. Még ha ő csak kisebb vadászgépeket vezet is vagy nem tudom kicsoda, azért szerintem ezt illene tudni, ha már egy törvényszerűség ebben a világban. Na mindegy, ez most nem lényeg.

Ezután Finn jön, hogy a légi egységek lokalizálják, a szárazföldiek pedig szétlövik a tornyot, ami így nem fog jelet adni. Ez már az a rész, amire emlékeztem is, megkérdezik, hogy szárazföldiekkel akarja-e, jön a válasz, hogy van rá egy ötlete. Kíváncsian várom a beszélgetés ominózus első felét, amiből kiderül a kérdéses rész. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Én kérek elnézést, hogy nem emlékszem minden egyes mondatra szó szerint a filmből... Még milyen jó, hogy szerencsére ez mással nem fordul elő, mindig mindenki pontosan tudja mi is hangzott el. :D 

Amire nem emlékszel abban nem kell okoskodni. 

 

4 perccel korábban, pb69 írta:

Direkt visszanéztem

A kérdéses részt majd Donát beidézi mert ő tudja mire gondolt. Én csak azt írtam, hogy amit idéztél az a beszélgetés utolsó fele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.