Ugrás a kommentre

Csata az Exegolon


Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amire nem emlékszel abban nem kell okoskodni.

Értem főnök, majd odafigyelek jobban.

Feltettem egy kérdést, amire Donát leírta, hogy benne volt a filmben, csak nem tudta elolvasni. Erre én leírtam, hogy ennek kapcsán mire emlékszek a filmből. Hol volt ebben az okoskodás??? :?

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a baj, hogy nem is emlékszel mi volt benne. :) Így azért elég nehéz lesz. Ráadásul amit idéztél csak a második fele a beszélgetésnek, de ugye volt első is.

De ez persze nem okoskodás. :peace:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kérdéses részt majd Donát beidézi mert ő tudja mire gondolt. Én csak azt írtam, hogy amit idéztél az a beszélgetés utolsó fele.

De ha az első felének semmi köze nincs ahhoz, amit kérdeztem, illetve amire Donát gondolhatott, akkor mi a relevanciája a kérdéskörben? Azt hittem, hogy a beszélgetés első felének köze van a témához, ezért írtad be. De persze az is egy teljesen jogos indok rá, hogy a fejemre olvasd mire emlékszem a filmből és mire nem. :D 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És a Hand és a másik Venator abban a párharcban már a légkör felső határain volt.

Az nem az űrben volt még, az már a légkörben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, pb69 írta:

Feltettem egy kérdést, amire Donát leírta, hogy benne volt a filmben,

Arra gondoltam, mikor vázolják a tervet, mielőtt Finn kijelenti, hogy lesz egy ötlete. Ott nem indokolják meg, hogy miért ground attack-et vezetnek légi helyett? Mint említettem, nem tudtam elolvasni, de úgy rémlett. De ha ott nincs indoklás, akkor szerintem nincs indoklás a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Ott nem indokolják meg, hogy miért ground attack-et vezetnek légi helyett?

Nem, azt indokolják meg, hogy miért sebezhetők a csillagrombolók, illetve, hogy miért nem tudják önállóan elhagyni a légkört, ezáltal a kommunikációs torony szükségességét és szerepét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Nem, azt indokolják meg, hogy miért sebezhetők a csillagrombolók, illetve, hogy miért nem tudják önállóan elhagyni a légkört, ezáltal a kommunikációs torony szükségességét és szerepét.

Várj, de alapból a ground attackot a kommunikációs toronyhoz vezetik, nem? Alapból az volt a terv, hogy azt kiiktatják, miközben a légi támogatás koncentrált erővel támadja a hajók szuperfegyverét, amivel felrobbanthatják a rombolókat. Csak ez aztán átalakul, mert a tornyot kiveszik a játékból a VR oldalán. Ekkor dönt úgy Finn, hogy a főhajó kommunikációs állomását rohamozzák meg inkább. Szerintem itt az lehet az ok, hogy ha vadászokkal támadják a hajót, akkor nyilván minden vadász stb. a főhajót védené és leszednék az összes ellenálló vadászt, amiknek ráadásul szerteszét kéne szóródnia a flotta körül, hogy kivegyék a rombolókat a játékból. Ezzel szemben, ha földi támadást intéznek, akkor az űrhajók nem igazán lőhetnek rájuk anélkül, hogy ne a főhajó állapotát kockáztatnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, pb69 írta:

Az nem az űrben volt még, az már a légkörben?

A csata legfelső pontja már az űrben volt (ahol Obi-Wanék beléptek), de az alja, ahol a Hand is tartózkodott, még a magas légkörben. Azért is indult meg lefelé a dreadnought, amikor a találatok hatására elment az áram, mert olyan közel volt a felszínhez,, hogy a Coruscant azonnal magához rántotta (még azt is látni, hogy a kirepülő törmelék is azonnal lefelé indul el). A helyszínekkel foglalkozó enciklopédiában van is rajz arról, hogy Obi-Wan és Anakin útja folyamatosan lefelé vezet, szóval ott a csatában a többivel ellentétben függőlegesen haladnak a hősök, nem vízszíntesen.

2 perccel korábban, Donát írta:

Arra gondoltam, mikor vázolják a tervet, mielőtt Finn kijelenti, hogy lesz egy ötlete. Ott nem indokolják meg, hogy miért ground attack-et vezetnek légi helyett? Mint említettem, nem tudtam elolvasni, de úgy rémlett. De ha ott nincs indoklás, akkor szerintem nincs indoklás a filmben.

Nem részletezte, de szerintem azért volt szükség a felszíni erőkre, hogy megosszák a Sith erőket. Ugye itt nagyon-nagyon kevés hajóról van szó az Ellenállók részéről. Knox még mondja is, hogy ennyivel hamar eltörlik őket. Ha csak a légierő megy, esélyes, hogy az ütegek és vadászgépek gyűrűjében nem is tudtak volna tüzelési pozícióba kerülni (ugye ahhoz azért elég sokáig kell egyenesen repülni, amivel csak kiszolgáltatják magukat). Így a vadászok elvonhatták a légierő figyelmét, a felszíni erők meg a hülyére bombázás félelme nélkül mehettek az antenna ellen.

4 perccel korábban, Donát írta:

Várj, de alapból a ground attackot a kommunikációs toronyhoz vezetik, nem? Alapból az volt a terv, hogy azt kiiktatják, miközben a légi támogatás koncentrált erővel támadja a hajók szuperfegyverét, amivel felrobbanthatják a rombolókat. Csak ez aztán átalakul, mert a tornyot kiveszik a játékból a VR oldalán. Ekkor dönt úgy Finn, hogy a főhajó kommunikációs állomását rohamozzák meg inkább. Szerintem itt az lehet az ok, hogy ha vadászokkal támadják a hajót, akkor nyilván minden vadász stb. a főhajót védené és leszednék az összes ellenálló vadászt, amiknek ráadásul szerteszét kéne szóródnia a flotta körül, hogy kivegyék a rombolókat a játékból. Ezzel szemben, ha földi támadást intéznek, akkor az űrhajók nem igazán lőhetnek rájuk anélkül, hogy ne a főhajó állapotát kockáztatnák.

Ebben is van valami. Poe még mondja is, hogy repüljenek a hajók közé, mert akkor nem tudnak rájuk lőni anélkül, hogy egymásra ne lőnének - ezt a taktikát amúgy Lando alkalmazta az ep6-ban, amikor a Halálcsillag II elől a csillagrombolók közé vonulnak vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Várj, de alapból a ground attackot a kommunikációs toronyhoz vezetik, nem?

Igen, de már ott sem értettem miért ne lehetne a levegőből lőni. És igazából a többiek se nagyon, ha már rá is kérdezett az egyik fontosabb pacák, csak aztán gyorsan továbbmentek a terv ismertetésében.

9 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem itt az lehet az ok, hogy ha vadászokkal támadják a hajót, akkor nyilván minden vadász stb. a főhajót védené és leszednék az összes ellenálló vadászt

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha csak a légierő megy, esélyes, hogy az ütegek és vadászgépek gyűrűjében nem is tudtak volna tüzelési pozícióba kerülni (ugye ahhoz azért elég sokáig kell egyenesen repülni, amivel csak kiszolgáltatják magukat).

De ha nincs pajzs a hajón, akkor miért kell olyan spéci helyzetbe kerülni a tüzeléshez? Irányba kell állítani a hajókat, hogy lőhessék a tornyot, szinte mindegy milyen távolságból, amelyiken pedig van forgatható ágyú, azzal még könnyebb.

Igazából így is eléggé kiszolgáltatták magukat. Nem is értettem miért nem lövik ki a hajó felszínéről őket. Értem, hogy azzal roncsolták volna a parancsnoki hajót, na de ha pár lövéssel kilyuggatják, akkor ezt az ellenállók is megtehették volna, annál erősebb azért az a hajótörzs. Nem kellett volna nyilván az összes VR hajót arra irányítani, hogy lőjék ott őket, de simán leszedhették volna őket szerintem. Akkor már Poe-ék sem nagyon tudták folyamatosan fedezni őket.

De amúgy ez is olyan, hogy ha a leszállásukat a toronyhoz tudták fedezni a levegőből, akkor ennyi erővel már a tornyot is lőhették volna onnan, nem? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, pb69 írta:

De ha nincs pajzs a hajón, akkor miért kell olyan spéci helyzetbe kerülni a tüzeléshez? Irányba kell állítani a hajókat, hogy lőhessék a tornyot, szinte mindegy milyen távolságból, amelyiken pedig van forgatható ágyú, azzal még könnyebb.

Igazából így is eléggé kiszolgáltatták magukat. Nem is értettem miért nem lövik ki a hajó felszínéről őket. Értem, hogy azzal roncsolták volna a parancsnoki hajót, na de ha pár lövéssel kilyuggatják, akkor ezt az ellenállók is megtehették volna, annál erősebb azért az a hajótörzs. Nem kellett volna nyilván az összes VR hajót arra irányítani, hogy lőjék ott őket, de simán leszedhették volna őket szerintem. Akkor már Poe-ék sem nagyon tudták folyamatosan fedezni őket.

De amúgy ez is olyan, hogy ha a leszállásukat a toronyhoz tudták fedezni a levegőből, akkor ennyi erővel már a tornyot is lőhették volna onnan, nem? 

Lehet, hogy a fáradtság miatt, de ebből az egészből egy kukkot sem értek. Milyen spéci helyzet? Milyen lyukak? Micsoda? Ennek az egésznek se füle, se farka. Most azon vagy fennakadva, hogy a megfelelő tűzerővel nem bíró Ellenállás nem lőtte szét a Steadfastot, amire meg nem lőttek rá a Xystonok? :shocked:

Egy célpontot fedezni és egy célpontot befogni meg két külön fogalom. Előbbi engedi, hogy manőverezz, utóbbi egyenes, egyenletes repülést jelent. Találd ki, melyiknél könnyebb a célpontot befogni. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Milyen spéci helyzet?

Azt írtad, hogy ahhoz, hogy lőjék a tornyot, tüzeléshez megfelelő pozícióba kell kerüljenek, erre értettem, hogy spéci helyzet. Csak nem értem, hogy ehhez miért kéne annyira nehézkes pozíciót fogni. Főképp úgy, hogy mintha a parancsnoki hajó a flotta fölött helyezkedne el, mert Poe-ék elvileg a flotta alapsíkjában bóklásztak, aztán onnan felfelé indultak a parancsnoki hajóhoz.

Egyébként itt még mond annyit Finn az esetről, amikor kiderül, hogy átirányították a jelet, hogy a levegőből nem tudják kilőni a tornyot, de indoklás itt sincs.

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Milyen lyukak? Micsoda? Ennek az egésznek se füle, se farka. Most azon vagy fennakadva, hogy a megfelelő tűzerővel nem bíró Ellenállás nem lőtte szét a Steadfastot, amire meg nem lőttek rá a Xystonok?

Nem. Azt nem értem, hogy a TIE-ok miért nem próbálták letakarítani az ellenállókat a Steadfast felszínéről. Pontosan tudták, hogy az ellenállók a tornyot veszik célba, illetve azt is, hogy ha azt kilövik, akkor székletben lesznek. Mert azt még megértem, hogy nem próbáltak semmit manőverezni a hajón, mert ha azt sem tudják merre van a fel, akkor kb. mozgásképtelenek. Bár ahhoz elég a saját tengelyük körül elfordulni, hogy megdöntsék a hajót, az gondolom nem esett volna jól Finnéknek, de ezt még megértem, hogy nem csinálták.

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egy célpontot fedezni és egy célpontot befogni meg két külön fogalom. Előbbi engedi, hogy manőverezz, utóbbi egyenes, egyenletes repülést jelent. Találd ki, melyiknél könnyebb a célpontot befogni.

Azt akarod mondani, hogy gyakorlatilag egy álló helyzetben lévő méretes kommunikációs tornyot nem lehet manőverezés közben lőni? Nekem erősen úgy rémlik, hogy azért nemcsak egyenes és egyenletes repülés mellett lőttek egymásra a hajók, hanem mindenféle manőverezés közben is tudtak lövöldözni. Nyilván sokkal nehezebb, de azért egy adott szint felett csak meg tudja oldani egy pilóta és/vagy lövész, hogy jó pár találatot bevigyen ilyen körülmények között is. Ahogyan arra korábban is rengeteg példát láttunk már. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, pb69 írta:

Azt írtad, hogy ahhoz, hogy lőjék a tornyot, tüzeléshez megfelelő pozícióba kell kerüljenek, erre értettem, hogy spéci helyzet.

Ez nem spéci helyzet, csak szimpla mezei manőver, ami a valóságban is így megy. Ahhoz, hogy valamit becélozz, a fegyvert arrafelé kell fordítani - ez általában megegyezik a gép menetirányával -, és kell pár másodperc egyenes vonalú egyenletes mozgás, hogy egy célzószámítógép rögzítse a célt és a fegyver oda lőjön, ahová lőnie kell. Ez alatt minden gép (a valóságban is) könnyű célpont, hiszen a sebessége és a menetiránya állandó, könnyű célba venni. Mivel a Reusrrgentek iszonyű légvédelmi tűzerővel bírnak, egy ilyen rárepülés esetén esélyes, hogy minden gépet leszednének (ezért kellett a bombázások előtt leszedni mind a pajzsállomás lövegeit az RO-ban, mint a Filminatrix lövegeit az ep8-ban).

Amennyiben egy másik gépet - például az Ellenállás csapatszállítóját - kísérik, mind a vadászok, mind a kísért jármű manőverezhet. Változtathatja a pályáját és a sebességét, ezért nem könnyű célpontok. Plusz ilyen esetekben a pajzsok is különböző terhelést kapnak, nem csak szemből kapják meg az összes áldást.

26 perccel korábban, pb69 írta:

Nem. Azt nem értem, hogy a TIE-ok miért nem próbálták letakarítani az ellenállókat a Steadfast felszínéről.

Ennek örülni fogsz, mert próbálták. Amikor Finnék kilovagolnak, robbanások vannak körülöttük, felülről érkező zöld lézernyalábok is érkeznek szép számmal és látni is lecsapó TIE Dagereket. Csak ott vannak Poe-ék, akik igyekezte elhessegetni a vadászokat (elég látványosan húznak el hőseink felett rendszeresen, egymásra lövöldözve). Később meg már nem avatkozhatott be a légierő, mert a saját csapataik keveredtek az ellenségével, de még így is bele-belelőttek a "tömegbe".

32 perccel korábban, pb69 írta:

Nekem erősen úgy rémlik, hogy azért nemcsak egyenes és egyenletes repülés mellett lőttek egymásra a hajók, hanem mindenféle manőverezés közben is tudtak lövöldözni.

És általában rendre mellé lőnek. ;) Javallom nézd meg jobban a filmeket, kikockázva az olyan jeleneteket, amikor "felszíni" dolgokra repülnek rá, és láthatod, hogy látványosan manőverek nélkül repülnek. Ajánlott irodalom: scarifi csata, d'qari csata, yavini csata, hoth-i csata.

Amúgy nem azt írom, hogy lehetetlen, csak azt, hogy az Ellenállás annyira kevés emberrel és még annál is kevesebb hajóval bír, hogy ha a toronyra repülés közben (aminek védelméről fogalmuk sem volt) elvesztik akárcsak a negyedét, már nem marad sanszuk sem arra, hogy néhány Xystont leszedjenek. Akkor meg miért baj, hogy megosztották az erőiket, így a Sith haderőnek kétfelé kellett figyelnie, nem koncentrálhatták a teljes erejüket csak a vadászokra? Mindent egy lapra tettek föl, ennyi, igazán nem értem, mi ebben a tragédia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 25. - 20:05, starwarsfan1113 írta:

Na, erre énsem. Lehet feleslegessé vált azután, hogy a jelet átirányították.

Rájöttek mit tervez az Ellenállás és még azelőtt átirányították a jelet az ER cirkálóra, mielőtt Finnék kiiktathatták volna az adót. Az ER hajó volt ott a kakukktojás mert annak volt olyan adója ami kellett, a többi sith hajónak nem. Valamiért ezek felszállását egyszerre kellett vezérelni. Az okokat Poe-ék mondják meg még a bázisukon: mágneses keresztmezők a gravitációs kutak és napszelek. A hajók a méretük végett nem tudtak navigálni, nyilván mert rájuk nagyobb hatással vannak az előbb felsorolt dolgok. Ez azt is megmagyarázza, hogy az Ellenállók kisebb hajóira miért nem volt hatással az ottani környezet.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Értem főnök, majd odafigyelek jobban.

Nem vagyok főnök. Szeretem ha írsz, csak most mivel kissé távol áll a véleményünk erről a filmről, érzékeny vagyok a negatívabb hullámokra. Tőled egyébként is szokatlan az ilyesmi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tőled egyébként is szokatlan az ilyesmi. 

OFF:

Hmm, azért erre ne vegyél mérget. :P 

Elég élesen le szoktam írni más filmek hibáit is, meg is tettem már sokszor. A 7 és a 8 is kapott hideget-meleget, pláne, amikor kijöttek. Hasonló volt a helyzet, mint most, hogy az értékelős topikban az átfogó véleményeim nem voltak ám ott sem túl pozitívak. A nem tetsző elemek és motívumok pedig ott is ki lettek vesézve a megfelelő topikokban. De ugyanígy az animációs sorozatokat se kíméltem, ha valami nem tetszett bennük. Csak ott jobban eloszlottak ezek, mert 95%-ban tetszett, amit láttam. :) 

Sőt, a klasszikus trilógiával szemben is igencsak kritikus szoktam lenni, mert nekem az jóval kevésbé jön be, mint a másik kettő vagy a spin-off filmek. Akármennyire szentségtörés is ez. Csak azokról sokkal kevesebb témázás van már manapság. Inkább akkor szokott ez kidomborodni, ha idetéved egy-egy OT-fan, akinek ez egy szent tehén, ami definíciószerűen csak tökéletes lehet. :D Ez leginkább a többi SW alkotással történő összevetéseknél éleződik ki.

 

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rájöttek mit tervez az Ellenállás és még azelőtt átirányították a jelet az ER cirkálóra, mielőtt Finnék kiiktathatták volna az adót.

Fura egyébként, hogy utána nem visszairányították, hanem próbálták újraindítani a rendszert. Ha elsőre egy pillanat alatt ment az átirányítás, akkor itt is tehették volna. Ahogyan az is nehezen magyarázható, hogy megint egy ilyen egyszeres hibapontot hagytak a rendszerben, miközben ilyen kommunikációs kütyükkel szerintem tele lehetett volna rakni a bolygót meg a hajókat.

Illetve számomra még az is kérdéses, hogy miért volt akkor még mindig a teljes flotta a légkörben... :hmm: Most lehet, hogy ez egy nagyon vad feltételezés, de biztos egyáltalán, hogy minden hajó működőképes volt egyáltalán? Nem lehet, hogy ez csak Sidious parasztvakítása volt, amivel minél nagyobb félelmet és reménytelenséget akart kelteni, de valójában pár hajót leszámítva a többi még nem volt kész?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Fura egyébként, hogy utána nem visszairányították, hanem próbálták újraindítani a rendszert. Ha elsőre egy pillanat alatt ment az átirányítás, akkor itt is tehették volna. Ahogyan az is nehezen magyarázható, hogy megint egy ilyen egyszeres hibapontot hagytak a rendszerben, miközben ilyen kommunikációs kütyükkel szerintem tele lehetett volna rakni a bolygót meg a hajókat.

Visszairányítani valószínűleg már nem volt opció mert azt úgy is kilövi az Ellenállás. Ráadásul nem sokkal később a hidat is szétlőtte Finn. :) A felvetés második részére az lehet a válasz, hogy nem számítottak támadásra. Valóban annyira csekély esélye volt egy ilyen offenzivának, hogy kár lett volna foglalkozni vele. Így is annyi dolognak kellett teljesülni hozzá, hogy maga a csoda kategória, hogy egyáltalán odajutott az Ellenállás. :) 

 

6 perccel korábban, pb69 írta:

Illetve számomra még az is kérdéses, hogy miért volt akkor még mindig a teljes flotta a légkörben... :hmm: Most lehet, hogy ez egy nagyon vad feltételezés, de biztos egyáltalán, hogy minden hajó működőképes volt egyáltalán? Nem lehet, hogy ez csak Sidious parasztvakítása volt, amivel minél nagyobb félelmet és reménytelenséget akart kelteni, de valójában pár hajót leszámítva a többi még nem volt kész?

Az biztos, hogy lassú volt a művelet. Több ezer hajóról beszélünk így azokat koordinálva felemleni olyan viszonyok között amik ott találhatók, szerintem nagyon kényes feladat lehetett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valóban annyira csekély esélye volt egy ilyen offenzivának, hogy kár lett volna foglalkozni vele. Így is annyi dolognak kellett teljesülni hozzá, hogy maga a csoda kategória, hogy egyáltalán odajutott az Ellenállás. :)

Hát, ahogyan erről korábban is vélekedtem, ebben nem értünk egyet. Szerintem ez abszolút benne volt a pakliban. Nyilván az, ahogyan eljutott oda az Ellenállás, meg amilyen hajókkal épp eljutott, ez a kombináció így valóban nagyon kis valószínűségű volt. De az, hogy odajussanak, az szerintem kb. előre borítékolható volt. Ahogyan az is, hogy ebben az esetben azért mindent be fognak vetni.

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az biztos, hogy lassú volt a művelet. Több ezer hajóról beszélünk így azokat koordinálva felemleni olyan viszonyok között amik ott találhatók, szerintem nagyon kényes feladat lehetett.

Ez jogos, de elég sok idejük volt. Egy hajót tuti ki tudtak vinni, mert azzal lőtték szét a Kijimit. A flotta felfedésétől számítva rengeteg idejük lett volna onnan jó sok hajót az űrbe juttatni. És őszintén szólva semmi értelmet nem látok abban, hogy ezt nem tették. Totál értelmetlen volt a légkörben tartani őket, ahol a leginkább sebezhetőek. Valami oka kellett legyen annak, hogy a teljes flottát ott tartották.

Erre logikus indok lehetett az, hogy nem voltak készen a hajók. Valahol belefutottam olyan elképzelésbe is, hogy nem is volt valójában annyi hajó, mint amennyit látni lehetett az égen, mert ezek egy része is csak az illúzió része volt, valójában sokkal kevesebb igazi hajó volt. Ez már elég vad, de azt simán el tudom képzelni, hogy a flotta nagy része nem volt kész.

Persze az továbbra is érthetetlen számomra, hogy Sidious miért fedte fel magát ideje korán, amikor még a flotta sebezhető volt. Mert még ha el is vetjük az elméletem, és minden hajó készen állt, akkor is szörnyen rossz volt az időzítés. Semmi nem sürgette, én tuti csak akkor küldtem volna szét az üzenetet és csábítottam volna magamhoz Kylot, ha már a flotta az űrben állomásozik, stabilan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, pb69 írta:

Hát, ahogyan erről korábban is vélekedtem, ebben nem értünk egyet. Szerintem ez abszolút benne volt a pakliban. Nyilván az, ahogyan eljutott oda az Ellenállás, meg amilyen hajókkal épp eljutott, ez a kombináció így valóban nagyon kis valószínűségű volt. De az, hogy odajussanak, az szerintem kb. előre borítékolható volt. Ahogyan az is, hogy ebben az esetben azért mindent be fognak vetni.

Csak gondold végig hogy jutott el Rey hozzá. :) Ha nincs Kylo hajójában az a Holokoron akkor sehogy. :D 

 

15 perccel korábban, pb69 írta:

Persze az továbbra is érthetetlen számomra, hogy Sidious miért fedte fel magát ideje korán, amikor még a flotta sebezhető volt. Mert még ha el is vetjük az elméletem, és minden hajó készen állt, akkor is szörnyen rossz volt az időzítés. Semmi nem sürgette, én tuti csak akkor küldtem volna szét az üzenetet és csábítottam volna magamhoz Kylot, ha már a flotta az űrben állomásozik, stabilan.

Ez igaz, de ez a szememben a Palpatine karakterében benne lévő mérhetetlen arrogancia kifejeződése. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak gondold végig hogy jutott el Rey hozzá. :) Ha nincs Kylo hajójában az a Holokoron akkor sehogy. :D 

Persze, de ez azért nem egy akkora véletlen. Felfedte magát, illetve tán még hívta is magához Kylot. Márpedig oda csak egy útkeresővel lehetett eljutni, szóval Kylonál tuti volt egy. Az meg már erősen benne volt a pakliban, hogy nem fogja kivenni a hajójából. Kylot meg kifejezetten Rey hajkurászására küldte az öreg, szóval az is esélyes volt, hogy a hajója a lányhoz kerülhet. Arról nem is beszélve, hogy akár már hamarabb is összefoghattak volna, akkor meg aztán pláne.

De azt se felejtsük el, hogy a másik útkereső a Halálcsillagon maradt, Sidious trónterme mellett. Nyilván ez már egy kellemetlenebb szitu, Rey-ék is szerencsésen találták meg az oda vezető tőrt, de amúgy ha valahol keresni kellett volna, akkor azért az a helyszín egy erős tipp lehetett volna. Kb., mintha a kocsikulcsom kellene megtalálni valakinek, miközben a cipős szekrényen van a lakásomban. :D Egy ilyen sith kegytárgy meg azért bizonyos távolságról már hívja az embert.

Valójában a nagy sürgedelemben Rey nem gondolta át annyira a dolgokat, hanem szaladt mindig az első nyom után, amit épp talált. Ez abban a helyzetben logikus is volt. Még miután Kylo hajóját elvitte se tűnt fel neki, hogy ott van benne a kütyü. Meg hogy 2 útkeresőnek kellett lennie, hiszen Kylo is eljutott oda valahogy. Még az is lehet, hogy a hajója rögzítette az útvonalat, aztán akkor még a ketyere se kellett volna. De szerintem, ha a part szakad és nagy lett volna a reménytelenség, akkor egy kis meditálás után rájött volna Rey (vagy bárki más), hogy mi a szitu, hol érdemes keresgélni.

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez igaz, de ez a szememben a Palpatine karakterében benne lévő mérhetetlen arrogancia kifejeződése.

Én más szót használnék. :D De ha nem akarlak újra idegesíteni ezzel, akkor azt mondanám, hogy rohadtul türelmetlen volt már az öreg, be volt sózva a valaga. Pedig, ha 30+ évig tudott várni, akkor azt a kis időt még igazán kibírhatta volna, amíg a flotta teljesen elkészül és felszáll. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képes enciklopédia nem írja, hogy ne lettek volna készek a Sith flotta hajói, és az lett volna a gond.

Azt viszont említi, hogy "akkor a legsebezhetőbbek, amikor elindulnak az exegoli gyárakból, mert a bolygó kaotikus légkörén átnavigáló mesterséges értelem (gondolom én, ami irányítaná azokat) leterheli a vezérlőrendszereiket. "  Vagyis valóban jobban jártak volna, ha nem nem egyszerre, hanem szakaszosan indították volna el a flottát. Hogy nem így történt, annak két oka lehet:

- Palpatine szerette volna látni az egészet így egyben (megalománia :) ), plusz mindenképpen erődemonstrációt tervezett, ami megtámogatta volna fenyegető üzenetét

- és szerintem is volt olyan arrogáns és türelmetlen, hogy fel sem merült benne, hogy a maréknyi Ellenállás bármi komoly fenyegetést jelentene, a felmentő civil sereggel meg egyáltalán nem számolt.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 27. - 13:03, Pildi írta:

A képes enciklopédia nem írja, hogy ne lettek volna készek a Sith flotta hajói, és az lett volna a gond.

Azt viszont említi, hogy "akkor a legsebezhetőbbek, amikor elindulnak az exegoli gyárakból, mert a bolygó kaotikus légkörén átnavigáló mesterséges értelem (gondolom én, ami irányítaná azokat) leterheli a vezérlőrendszereiket

 

Akkor tehát azért nem voltak pajzsok, mert a kinavigálás nagyon megterhelte a számítógépeket? Ez nekem megfelel egyelőre, amíg nincs nálam bluray alaposabb tanulmányozásra:)

 

 

A vezérhajó az még ER-i, és lehet rendelkezett a kinavigáláshoz szükséges gépigénnyel, míg a VR hajóinak gyártása függetlenül folyt tovább a Birodalom bukása után, így lehetnek technológiai eltérések, magyarán itt az, hogy egyedül nem tudnak felszállni egyedül, de kárpótlásul mindegyik egy kisebb Halálcsillag.

 

Arra, hogy miért volt szükség szárazföldi offenzívára, Dzséjt kielégítő választ adott szerintem.

 

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ti hogyan emlékeztek, a rombolók fegyverei a jel leállása után leálltak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@starwarsfan1113 Most tartok ott. :) A fenti ágyúk leállnak miután megszűnik a jel. Ezt konkrétan Finn kimondja. De most ez az ER cirkálóra vagy a VR rombolókra vonatkozik összességében, az nem egyértelmű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey vs Palpatine jelenetről hova célszerű írni? Na mindegy, én most ide írok. Egy technikai hibát fedeztem csak fel a filmben, ami pont ebben a jelenetben van és elsőre szemet szúrt: A végén mikor Rey kel fel, és az első fénykard a kezébe röppen, ott nem jó a vágás. Ugye először csak a kezét látjuk, rögtön aktiválja és lefelé tartja a kardot. Éles vágás, Reyt szemből látjuk, de a keze egészen máshogy áll, a kardot oldalra tartva. Neten ma visszanéztem, sajna tényleg szembeötlő. Csak egy apróság, de gondoltam megemlítem. Másnak is feltűnt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.