Ugrás a kommentre

Claudia Gray: Into The Dark


Ody Mandrell

A könyv értékelése  

8 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
      6
    • 4 - jó
      2
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

Claudia Gray eddig 5 regényt írt a SW univerzumba. Ha végig gondolom, A fenyegető sötétség nekem most leghátul van, de persze így is nagyszerű regény, csak Gray többi könyve valamivel jobban tetszettek, de ennek mértéke nem jelentős. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

173. oldal

"A régi idők Jedijei három típusba osztották az Erő-tárgyakat...Vannak tárgyak, melyek régi Erő-használók bizonyos emlékeit tartalmazzák, netán a személyiségük egyes vonásait, vagy valamilyen formában magát az Erőt. Vannak tárgyak, melyek felerősítik az Erőhöz fűződő képességeket. És léteznek tárgyak, amelyek gátolják, vagy összezavarják azokat a képességeket. Erő-tompítók, talán így nevezhetjük őket."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Claudia Gray: Fenyegető sötétség

Claudia Gray ismét egy fantasztikus és izgalmas Star Wars regényt tett le az asztalra. Az írónő már az ötödik SW regényével bizonyítja, hogy elképesztően ért ehhez az univerzumhoz. A Fenyegető sötétség egy páratlanul jó történet, egyedi karakterekkel, izgalmas helyszínnel, váratlan fordulatokkal és nem kevés drámával. Már önmagában a helyzet egy izgalmas kalandsztorinak ad lehetőséget – hőseink megrekednek egy elhagyatott állomáson, melyen sötét titkok lappanganak. Alapvetően nincs nagyon szükség a Jedik fénye ismeretére ahhoz, hogy megértsük ezt a könyvet. Viszont mindenféleképpen a Jedik fényével érdemes kezdeni a Köztársaság fénykora regényeit, mivel a Fenyegető sötétség lelövi Charles Soule regényének egyik döntő fordulatát.

Claudia ráadásul alkotott egy olyan Jedit, akivel minden eddiginél jobban azonosulni tudtam. Ő Reath Silas padavan, aki egyből első helyre ugrott a kedvenceim listáján, mindenkit maga mögé utasítva. Reath egy Jedi-tudós, aki imádja a történelmet, az összefüggéseket, ideje java részét a Könyvtárban tölti. Ráadásul zöld a fénykardja színe. Szóval minden tekintetben olyan Jedi, aki én is szívesen lennék. Nem volt még a Star Wars történetében olyan karakter, akire ennyire magamra ismertem volna.

A könyvet relatíve sokáig olvastam. Sok minden közbejött, lelki válságoktól kezdve fogászati kezeléseken át, apró problémákig, melyek nagyon bosszantottak és hátráltattak. Viszont a Fenyegető sötétséget mindig üdítő volt olvasni, a könyv sokat enyhített a kínjaimon.

Szóval adott egy nagyszerű sztori remek karakterekkel. Reath mellett számtalan izgalmas figurával megismerkedhetünk. Dez Rydan személyében egy vagány és kalandvágyó Jedit ismerhettünk meg, ő Jora Malli korábbi tanítványa. Reath és Dez között különleges barátság kötődik. [spoiler] Dez „halála” váratlan fordulat volt. Claudia nagyszerűen elhitette velem, hogy tényleg meghalt. Az egyik legjobb váratlan fordulat volt a könyvben, hogy mégsem, csak a drengirek (egyik?) bolygójára került. Reath pedig szépen utánament a könyv végén és hazahozta. Jól sikerült belevinni a könyvbe a fénykard párbaj jelenetet is. [/spoiler] Affie Hollow az egyik kedvenc szereplőm lett. A lány kalandvágyó és idealista, de helyén van a szíve. A regényben fény derül a múltjára, a szülei sorsára és a nevelőanyja titkára, ami hihetetlen drámai helyzetet teremt. [spoiler] Affie jót akar, meg akarja szüntetni a szerződéses szolgaságot a Byne céhnél, de ehhez le kell lepleznie a nevelőanyját, Scover Byne-t, aki nagyon jó volt hozzá. Scover személyében egy összetett gonoszt kapunk. Tud szeretni, de azért a profit az első nála. Kíváncsi vagyok, ennek a szálnak lesz-e folytatása. Most, hogy Affie, Leox és Geoda függetlenek lettek, kíváncsi vagyok a sorsukra. Leox egyébként jópofa karakter volt, bár a Han Solo-s beütés elég nyilvánvaló. Ilyen lett volna talán Han, ha a Köztársaság Fénykorában születik. Geoda a különlegesség csúcsa. Ő ugyebár egy vinti és úgy néz ki, mint egy óriási darab négyszögletes kő. Számtalan poén forrása. Geoda nagyon egyedi jelenség, üde színfoltja a regénynek és a végén nagy szerepet játszik abban, hogy Reath túléli az utolsó összecsapást az amaxine állomáson. [/spoiler] Cohmac Vitus és Orla Jareni két egymástól különböző karakter, de nagyban hasonlítanak is egymáshoz. Mindketten valahogy megkérdőjelezik a Jedik hagyományos útjait. [spoiler] Cohmac rájön arra, hogy nem kéne kettévágni a világos és a sötét oldalt. Nem kéne elkülöníteni őket, mert akkor a sötét oldal csak erősebb lesz. Azt hiszem a 200 évvel későbbi események őt igazolják. Cohmac útja az, melyen meg kell újulnia a Jedi Rendnek és remélem, hogy Rey majd ezt fogja követni. Orla Jareni Cohmachoz hasonlóan nem tud elszakadni a múlt hibáitól, de be kell látnia, hogy tanulnia kell belőlük és tovább kell lépni. A múltbéli szálakat, melyek az Eiram-E’ronoh krízishez kötődtek szépen kifejtette az írónő. Részről részre adagolta, hogy mi is történt 25 évvel korábban. Az összeesküvés szálai szépen összeértek. Sajnáltam Cassel királyt, az E’ronoh uralkodóját. Hősies volt az önfeláldozása és a regény egyik csúcspontja. [/spoiler] Remélem Cohmac-kal és Orlával is találkozhatunk még.

Számtalan kedvenc jelenet van a könyvben, ami megragadott. [spoiler] Az amaxine állomásra való megérkezés. Reath megmenti Nant. A Nannal kapcsolatos fordulat, hogy ő is Nihil. A kertészdroidok elleni harc. A misztikus szobrok előkerülése és az igazság velük kapcsolatban: valójában ők tartják távol a drengireket. A drengirek megjelenése, és az, hogy a múltban a Sithekkel is harcoltak, sőt a Sitheknek is gondot okoztak. Reath hősies tette ahogy megmenti a vuki babát és a végén, ahogy megállítja a drengirek és a Nihil térnyerését, a Jedik harcai a drengirek ellen. Affie konfliktusa és tettei. [/spoiler] Nem is tudnék válogatni. A drengirek itt kerülnek elsőre bemutatásra. Van egy kis yuuzhan vongos beütésük.

Szóval ötös. Kiváló darab. Nálam a best of Star Wars listámon ott a helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én úgy emlékszem, hogy a drengirek, akik a könyv végén az amaxine állomásra kerültek végül elpusztultak a vákuum miatt. Akkor hogy terjednek el a galaxisban a Cavan Scott képregény sorozatban? Talán egy részük elmenekült a kompokkal? Vagy vannak olyan drengirrek, akik arról a bolygóról nem az amaxine állomásra tartottak, hanem máshová jutottak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Most én úgy emlékszem, hogy a drengirek, akik a könyv végén az amaxine állomásra kerültek végül elpusztultak a vákuum miatt. Akkor hogy terjednek el a galaxisban a Cavan Scott képregény sorozatban? Talán egy részük elmenekült a kompokkal? Vagy vannak olyan drengirrek, akik arról a bolygóról nem az amaxine állomásra tartottak, hanem máshová jutottak?

Korábban jutottak el más bolygókra? Konkrétan nem emlékszem, hogy le lett volna írva, de én úgy értelmeztem, hogy eleve több bolygón szétszóródtak, amikor a Sithek hatalmas áldozatok árán  megállították őket. Nem tudom, hogy esetleg a 2. hullám könyvei adnak-e erre magyarázatot. De egyetértek, ez a része még egy kicsit zavaros.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Darth Revan9 said:

És miért ne lenne? Lehet, hogy Rey is ezen az úton indul el. Lehet, hogy Cohmac emlékeivel, tanításaival is összefut majd a kutatásai során.

Meglehet. Csak szerintem nem fogják szürke jedinek hívni, csak simán jedinek. De ha Rey egy ilyen úton indul el akkor a rendje is ilyen lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Később indul be, bár nem emlékszem, hogy az elejével nagy baj lett volna.

Lehet csak Zahn Ascendency trilógiája miatt (azt olvastam az elmúlt 1 hónapban), de bántóan 2 dimenziós az egész, a nyelvezet, a karakterek, minden. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Van különbség a könyv eleje és a többi része között minőség terén? Alig tudtam átverekedni magam az első 37 oldalon, mintha nem is Claudia Gray írta volna a könyvet. :( Vagy csak a magyar fordítással történt valami?

Én hasonlóan éreztem. Később jobb lesz, de azért nálam ez Gray leggyengébb regénye eddig. A Jedik fénye sokkal jobban tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a regény is bejött, de A Jedik fényétől azért jócskán elmarad. A drengirek érdekes és újszerű fenyegetésként jelennek meg a Nihil után. A velük, illetve a bálványokkal kapcsolatos fordulat tetszett. A karakterek is okésak voltak, de az előző kötet szerintem ebben is jobb volt. Azt nem teljesen értem, hogy a könyv elején hová tűnt Jora Malli? Emlékeim szerint, arról volt szó, hogy ő is a Csillagfényre utazik, aztán mégsem tartott Reath-ékkel, és utalást sem tettek rá, hogy elindult a Hetzal-rendszerbe segíteni. Az szintén furcsa volt, hogy Reath nem érezte meg az Erőben mestere halálát.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 20. - 20:30, Darth Sky írta:

Nekem ez a regény is bejött, de A Jedik fényétől azért jócskán elmarad. A drengirek érdekes és újszerű fenyegetésként jelennek meg a Nihil után. A velük, illetve a bálványokkal kapcsolatos fordulat tetszett. A karakterek is okésak voltak, de az előző kötet szerintem ebben is jobb volt. Azt nem teljesen értem, hogy a könyv elején hová tűnt Jora Malli? Emlékeim szerint, arról volt szó, hogy ő is a Csillagfényre utazik, aztán mégsem tartott Reath-ékkel, és utalást sem tettek rá, hogy elindult a Hetzal-rendszerbe segíteni. Az szintén furcsa volt, hogy Reath nem érezte meg az Erőben mestere halálát.   

Nem lehet, hogy az állomáson lévő ereklyék miatt nem érezte a mestere halálát? Leírták, hogy több is tompíthatja az Erő hatásait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2021. 11. 13. - 12:45, Donát írta:

Van különbség a könyv eleje és a többi része között minőség terén? Alig tudtam átverekedni magam az első 37 oldalon, mintha nem is Claudia Gray írta volna a könyvet. :( Vagy csak a magyar fordítással történt valami?

Nos a válasz az, hogy nem. Nagyon gyenge könyv konkrétan nehezen hiszem el, hogy ezt Claudia Gray írta. A korábbi könyveihez képest nagyon gyenge eresztés, alig bírtam átküzdeni magam rajta. 

 

Pedig Zahn kimosodott teljesen a fejemből, tehát nem ez volt a baj. Egyszerűen több karaktert is úgy éreztem, hogy slendriánul írt meg az író, és a történet se volt valami lebilincselő. Ég és föld a Jedik fényéhez képest. :( Nagy csalódás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Nos a válasz az, hogy nem. Nagyon gyenge könyv konkrétan nehezen hiszem el, hogy ezt Claudia Gray írta. A korábbi könyveihez képest nagyon gyenge eresztés, alig bírtam átküzdeni magam rajta. 

 

Pedig Zahn kimosodott teljesen a fejemből, tehát nem ez volt a baj. Egyszerűen több karaktert is úgy éreztem, hogy slendriánul írt meg az író, és a történet se volt valami lebilincselő. Ég és föld a Jedik fényéhez képest. :( Nagy csalódás. 

Egyetértek, bár borzalmasnak azért nem mondanám. Inkább olyan fura volt végig a stílus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.