Ugrás a kommentre

7x12 - Victory and Death


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tényleg volt valami ilyesmi. Viszont morai tuti, hogy a lányhoz köthető. Ha csak nem ő maga az. :D 

Szerintem ez lehet a Leány uj megjelenési formája.És nem lepödnék meg ha Bendu az Atyához lenne köthetö.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, 1valaki írta:

Van egy TCW epizód azt hiszem az elveszett tanitvány a cime,de nem vagyok biztos benne,ott már megjelentek ezek a lények,de Morai valószinüleg nem volt köztük.

A harmadik évad végén, mikor a trandoshanok vadásztak Ahsokáékra azokban az epizódokban tűnt fel először convor, de az 5. évadban mikor Hondo elrabolja Ahsokát, ott is benne voltak, de nem Morai.

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Apropó morai. Őt most látjuk először a Mortis óta igaz? 

Igen, konkrétan ő, mint Morai a TCW-ben eddig a részig egyáltalán nem szerepelt. Amúgy érdekes azt is megnézni, bár ez lehet csak ilyen vizuális finomság, hogy Ahsoka droidja, R7-A7, aki már a Ryloth óta szerepel a sorozatban és itt ebben a részben pusztult el, kvázi Ahsokáék menekülését fedezve... a droidnak a "fejrésze" olyan zöldes-szürkésfehér színekben pompázik, mint amilyen Morai tollazata (legalábbis a fejénél).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, 1valaki írta:

Szerintem ez lehet a Leány uj megjelenési formája.És nem lepödnék meg ha Bendu az Atyához lenne köthetö.

Jobbat mondok, a leány volt morai megjelenési formája, és a mortisi hármak valójában szuperinteligens erőérzékeny állatok.:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komoly érzelmi hullámokat pengetett meg az utolsó rész. Ahogy vége lett, óriási ürességet éreztem, soha nem volt még így sw tartalommal (EP3 - az ikrek személyében ott a remény; ep6 - tökéletesen lezárt történet).

A rész nagyobb része szerintem nem is érdemel túl sok szót, egyértelmű volt hogy Ashoka és Rex valahogyan kiverekedi magát onnan, emiatt a rész 80%-a kicsit egysíkú lett a sok lövöldözéssel és lézersugár visszapattintással, plusz engem zavart, hogy Ashoka a világ összes lövését tudja hárítani. De a lényeg úgyis mindenki számára az utolsó pár perc volt, hogy hogyan zárul le a cw sztori, a két karakter sorsa.

 

Óriási az utolsó 3 perc kontrasztja a teljes sorozattal szemben: egy színes, változatos világ, kalandokkal teli időszaka zajlott le 7 évadon keresztül. Az utolsó részekre pedig mindez teljesen összeomlik, és ahogyan Ashoka és Rex állnak a rombolónál, szinte kisugárzik a képernyőről az a tragikus sivárság, amely belepi a környezetet. Számos érdekes karakter, történés tűnt fel a szemünk előtt, a legvégére pedig nem marad semmi, csak a keserű üresség érzése, és a jövő kapcsán fennálló teljes reménytelenség.

 

Végtelenül szomorú jelenet, tényleg szívfájdító, de még tudták tetézni. Immár birodalmi keretek között Vader megjelenése minden eddiginél erősebben tükrözte számomra, ahogyan az önnön döntése okozta galaxis-mértékű fordulat után, az eddig őt is körülvevő színes környezet, barátok helyett arctalan katonák, és az égvilágon senki más nem veszi körül, de jobb híján beletörődik a saját leírhatatlan tragédiájába, amely egyetlen döntéssel lerombolt mindent, ami körülvette és amit szeretett. Bár az utolsó részek Ashoka és Rex történetének betetőzését (is) jelentették, számomra éppen így megerősítette Anakin drámáját is. A fekete öltözetben, maszkban, láthatóan elidegenedve még magától is, az elejtett fénykarddal szembesülve - keserű sors.

 

Zseniális volt az utolsó 4 rész hangulata. Ahogyan összedolgozták a 3. epizód cselekményeivel, azzal kialakítottak egy borzasztóan feszült, nyomasztó, baljós hangulatot. Nagyon jó ötlet volt Maul aggasztó látomása, és tépelődése, őrlődése, hogy vajon mi állhat a látomás mögött.

 

Azt hiszem megköszönhetjük ezt a 7 évadot a készítőknek. Az ep3 után magasan a legjobb sw tartalmat alkották meg, és az első bugyutább részek után egy az sw világát elképesztően szélesítő, tágító. színes eseménysorozatot kaptunk, számos nagyon érdekes karakterrel, helyszínnel, amely fokozatosan vált egyre komolyabbá és izgalmasabbá. Tényleg borzasztóan szomorú a végjáték.

 

Nem szeretek ilyen érzelmes véleményeket írni, de erről nem tudtam mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Óriási az utolsó 3 perc kontrasztja a teljes sorozattal szemben: egy színes, változatos világ, kalandokkal teli időszaka zajlott le 7 évadon keresztül. Az utolsó részekre pedig mindez teljesen összeomlik, és ahogyan Ashoka és Rex állnak a rombolónál, szinte kisugárzik a képernyőről az a tragikus sivárság, amely belepi a környezetet. Számos érdekes karakter, történés tűnt fel a szemünk előtt, a legvégére pedig nem marad semmi, csak a keserű üresség érzése, és a jövő kapcsán fennálló teljes reménytelenség.

Ez valóban szép, ahogy átalakul a Köztársaság Birodalommá az itt is remekül lett érzékeltetve. A vége pedig a totális kontraszt a sivár képekkel.

 

7 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Nem szeretek ilyen érzelmes véleményeket írni, de erről nem tudtam mást.

Pedig ezek a legjobbak. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 16. - 1:26, JangoFett írta:

Végtelenül szomorú jelenet, tényleg szívfájdító, de még tudták tetézni. Immár birodalmi keretek között Vader megjelenése minden eddiginél erősebben tükrözte számomra, ahogyan az önnön döntése okozta galaxis-mértékű fordulat után, az eddig őt is körülvevő színes környezet, barátok helyett arctalan katonák, és az égvilágon senki más nem veszi körül, de jobb híján beletörődik a saját leírhatatlan tragédiájába, amely egyetlen döntéssel lerombolt mindent, ami körülvette és amit szeretett. Bár az utolsó részek Ashoka és Rex történetének betetőzését (is) jelentették, számomra éppen így megerősítette Anakin drámáját is. A fekete öltözetben, maszkban, láthatóan elidegenedve még magától is, az elejtett fénykarddal szembesülve - keserű sors.

Fú, ezt nagyon jól megfogalmaztad! :clap: Tényleg felszínre hozza az epizód ezt a kontrasztot, és azt, hogy hová vezettek Anakin döntései. Ezek után nem csoda, hogy a VI. részben szinte el sem akarja hinni, hogy van még, aki hisz benne, és aki nem fordul el tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Szeretem a RotS-et, de megkockáztatom, hogy ebben az utolsó 4 részben még jobban érezni Anakin tragédiájának a súlyát, mint a filmben, éppen azért, mert nem látjuk az átalakulását Vaderré és csak a végén szembesül az ember azzal, ami történt. Az azt megelőző sejtelmes és ominózus hangulat pedig nagyon hatásos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Elérkeztem a The Clone Wars utolsó részéhez, ami ugyan már egyáltalán nem kapcsolódik a Mandalore-maratonomhoz, de hülye lettem volna megállni az előző résznél. Már csak azért is, mert a bemutatókor tőlem szokatlanul karcsún nyilatkoztam az epizódról. Ez nem a véletlen műve, nagyon maga alá temetett akkor és azóta is. Az utolsó négy részt ugyanis sokszor megnéztem már. Elég sűrűn pörög a gépen. Ezt megelőzően szombaton láttam utoljára. :) 

Az utolsó rész számomra egy korszak lezárását is jelenti. És itt nem csak arra gondolok, hogy véget ért a TCW, amit a kezdetek kezdete óta követtem, de azt hiszem, ezzel lezárult a PT és az egész Skywalker Saga is. Nyilván még vissza fogunk térni ezekbe az érákba, hiszen az Obi-Wan és a Cassian sorozat, és a The Mandalorian, na meg a Bad Batch is a Saga korszakában játszódik, mégis, az ep9 után ez volt az epilógusa a Sagának, amiben 1999 óta masszívan benne vagyok, de már 1990-ben belepottyantam.

Maga a rész nagyon durva, főleg látványra. A zuhanó csillagromboló mozivászonra való, de már a nyitány is, ahogy a Venator magányosan siklik a hiperűrben, miközben a belsejébe szabályos háború dúl a túlélésért. Az űrhajó puszta mérete azt mutatja, mennyire lehetetlen helyzetben van Ahsoka és Rex. Ráadásul a tény, hogy ez egy zárt űrhajó, ami ráadásul a hiperűrben Coruscant, az ellenség fészke fellé robog, még kilátástalanabbá teszi a helyzetet.

Rex szerencsére a chip eltávolításával egy-kettőre visszakapta régi önmagát, ami már csak azért is jó, mert számtalan poénja mellett ő adta a rész egyik érzelmi lándzsáját. Amikor megmondja Ahsokának, hogy a testvérei gond nélkül feláldoznák az életüket azért, hogy őket megöljék, és a sisak alatt kicsordul a könnye, az szívbemarkoló. Ezen a ponton Rex és Ahsoka ugyanannyit vesztett: az addigi életüket, a barátaikat, a testvéreiket. Az utolsó pillanat, amikor a roncs Venator és az eltemetett klónok előtt állnak - még ha Rex távolabbról is szemléli a helyzetet -, ennek a kiteljesülése.

Darth Maul meg egy állat. Azért kitépni egy hiperhajtómű-generátort, miközben a hajó a hiperűrben van, nagyfokú vakmerőségre, vagy inkább totális őrületre vall. De valószínűleg pont ez mentette meg Ahsokáékat, hiszen így ki tudtak jutni a hajóból. Ha a Venator nem lép ki a hipertérből, sajnszos, hogy csak a Coruscant fölött tudtak volna felszállni, már ha valaha is fel tudtak volna szállni, mert azért az a káosz, amit Maul teremtett, sokat segített hőseinknek.

Az is ütős, hogy kiderült, Ahsoka sem salambalam az Erőben. Azért nem sűrűn láttunk olyat, hogy a Jedik felszálló hajókat fognak vissza ilyen hatékonyan. Jó, nem egy Rey vagy Kylo Ren, de hát Ahsoka nem is a Kiválasztott vagy a legnagyobb Sith leszármazottja, mégis hatalmas erő lakozik benne.

A zárókép meg még szimbolikusabb. A birodalmiak jelenléte, Darth Vader életnagyságban és az eltemetett klón sisak mind-mind azt jelzik, hogy egy korszaknak vége. Amúgy remélem, hogy ezek a rohamosztagosok nem csak a TCW, hanem a Bad Batch miatt is készültek el - vagyis remélem, hogy az a sorozat a TCW szintjét fogja képviselni látványban. Szerintem nagyobb szükség van ilyen jellegű animációs sorozatokra, mint olyanra, amit a Resistance képviselt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Továbbra is méltó befejezése a TCW-nek. :clap: Ez a négyes az egyik, ha nem a legjobb történetszál a sorozatban. Zseniálisan egészíti ki az Ep3-at. Eleinte ódzkodtam tőle (a több, mint 4 órás játékidő miatt), de ajánlom a "Supercut" megnézését, ami egybefűzi a Siege of Mandalore és a Revenge of the Sith történéseit. Persze, kicsit szokatlan az animáció és az élőszereplős formátum váltakozása, de nem zavaró mértékben. Teljesen más feeling úgy nézni Anakin és Obi-Wan Coruscant feletti akcióját, hogy alig 1 órával korábban még Ahsokával tárgyaltak Maul elfogásáról és a Mandalore megtámadásáról. Vagy, amikor Obi-Wan Grievousszel küzd az Utapaun, azzal párhuzamban Ahsoka és Maul vívnak nem kevésbé ádáz harcot a Mandalore-on. De sok apróság van még, a holo-üléstől kezdve, a filmben történő eseményekre való utalásokig, amik plusz töltetet kapnak, ha folyamatában nézzük az említett két művet.

 

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.