Ugrás a kommentre

7x12 - Victory and Death


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szép lezárás, az utolsó jelenet szimbolikája különösen tetszett! A többit részletesen Wilde és Bence leírta. :)

Én is el tudnám képzelni filmként ezt az utolsó négy részt, mint a klónok háborújának fináléját, az Ep3 animációs testvéreként. Feltette a pontot az i-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lezárás volt, Ahsoka és Rex szíve megszakadt, a miénk is hogy vége....
A végén a klón sisakok, egyből a rohamosztagos sisakok ugrottak be a Mandalorianból, mind a kettő egy lezárást jelent csak az első sokkal szomorúbb.
Nekem a klónok egy nagyon, de nagyon szerethető csapatot alkottak, hiányozni fognak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Wow....

 

Micsoda befejezés. :o

 

Hát anno, amikor 2008-ban elindult a sorozat, egyáltalán nem számítottam rá, hogy ilyen magaslatokba fogja feltornázni magát. :)

 

A végéről nekem amúgy eszembe jutott az a Jedi Academy-s machinimám, amit Ahsoka és Vader találkozásáról csináltam, nem sokkal a TCW kaszája után. Anno fenn volt a fórumon.

Annak a végét én is úgy képzeltem el, hogy Vader később megtalálja Ahsoka fénykardját és megtartja magának. :)

 

B*sszus, de szomorú... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Wilde írta:

Ráadásul itt ebben az epizódban mikor kifejezetten kiáll amellett, hogy a kitörés során odafigyelnek arra, hogy nem ölnek meg egy klónt sem ez szerintem legalább akkora tisztesség az ő áldozatuk felé, mint a végén mikor egyfajta síremléket is állítanak nekik a lezuhant csillagromboló roncsánál. Tudják róluk, hogy nem maguk döntöttek így, tudják róluk, hogy ők az igazi áldozatok és ez annak fényében, hogy kifejezetten az életükért kell harcolni szerintem egy nagyon hű cselekedet a Jedi tanokhoz, hogy még ekkor is megpróbálnak mindent elkövetni annak érdekében, hogy ne ártsanak nekik. Áldozatként tekinteni azokra akik az életedre törnek és megkímélni az életüket, szerintem ez egy nagyon szép cselekedet volt Ahsokától.

A sorozat egyik, ha nem a legnagyobb erénye az, amit a klón témával tettek. Olyan szinten árnyalták őket is, amire csak egy 100+ részes sorozat alkalmas és képes. Így lehetett szívszorító látni a szerencsétleneket, ahogy Ahsoka mintás sisakban a pár órája, napja még nagyon tisztelt parancsnokot le akarják lőni. Egyébként az egész 66-os parancs hű lenyomata az akkori világnak: lehetsz akármilyen jó is, nincs esélyed a gonosz ellen, csak egy bábú vagy Sidious játszmájában amit ide-oda rángatnak. A klónok tekintetében hatványozottan megvalósul mindaz ami a Clone Wars tragédiája.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Méltó, tisztességes lezárást kapott a sorozat. A sztoriszál csúcsa a 2. rész és a 3. rész első fele volt, itt leginkább a csodaszép animációt emelném ki. Gondolok pl. arra, ahogy a zuhanás közben darabjait elvesztő Venator fokozatosan egyre közelebb kerül a holdhoz, vagy az epizód végén a rohamosztagosok és Vader páncélzatára, Amennyire nem tetszett anno az animáció (TCW mozifilm...), olyan gyönyörűvé vált ez a széria, évadról-évadra.

 

A harc látványos volt, bár Ahsokát túl erősnek éreztem, de nyilván valahogy túl kell élnie a 66-os parancsot. Továbbra is furcsa nekem, hogy a klónok "Darth Sidious"-tól kapták a parancsot. A három asztrodroidot nagyon sajnáltam, engem valósággal szíven ütött, ahogy azzal a kettővel a klónok hidegvérrel végeztek. Egyébként csak ennél a résznél esett le, hogy R7-A7 már jónéhány epizódban szerepelt korábban. Ideje lenne már egy TCW darának.

 

Az utolsó két percben nagyon erős szimbólumokat kaptunk. A meg nem nevezett hold egy régi világ mementójaként betemeti az egykor dicső Galaktikus Köztársaság utolsó és végzetes háborús éveinek jelképeit: a fénykardot, a kopjafaként feltűzött klónsisakokat (Jesse :( ) és a Venator-t és ezzel mintegy végleg búcsúzunk a TCW-től is és gyanítom, egy időre az érától is. Nagyon szép búcsú. :(

 

A TCW hatalmas űrt töltött be az "ínséges időkben" (2005-2012/4). Gyanítom, ha nincs ez a sorozat, és csak a képregények, könyvek, videójátékok maradtak volna, már sokunk megszállott rajongói mivolta apadt volna le az évek alatt. De a TCW ebben az utólag átmenetinek bizonyuló időszakban életben tartotta a lángot, küldetését betöltötte. Nálam egyértelműen a mozivásznas alkotások szintjére emelkedett és ha pár évtized múlva a Star Wars továbbra is egy virágzó franchise lesz újabbnál újabb filmekkel, sorozatokkal, a TCW kitüntető helye, emlékezete ebben a fantasztikus univerzumban minden bizonnyal akkor sem fog elhalványulni.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz túl sok minden újat írni, de azt kell mondanom, hogy ha csak ez az utolsó 4 rész készült volna el, már akkor is megérte volna. Ezt filmen is megnéztem volna annyira hatásos volt, te jó ég. Egyben néztem meg szóval baromi nagy hatással volt rám. Tökéletesen illeszkedik a filmekhez, a rebelshez, ááá nagyon bejött. Alig várom Ashokát a Mandában, pedig én sosem voltam egy nagy Ashoka fan. És ha kihagyják a Maul ziccert a Kenobiba akkor nagyon mérges leszek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár szót én is írnék bővebben, már csak a sorozat okán is. A résztől azt kaptam amit vártam és végső soron sugallt is már az előző epizód, egy remek lezárását ennek a korszaknak és magának a sorozatnak is. 

 

Ahsoka és Rex menekülése látványosra sikeredett, amiben a lány néhol olyan képességeket csillogtatott, mint Rey. Ezen magam is meglepődtem, de mintha ezt a karakterének kiteljesedésére, kvázi szintugrásának kifejezésére használták volna. Nálam működött, főleg hogy az univerzumot is egységesítették vele. 

Viszont nem csak ő volt elemében hanem Maul is, aki olyanokat csinált ami nem igen volt jellemző eddig erre a sorozatra illetve érára. Azért tönkretenni egy hajót csak az Erő és a pusztakéz segítségével elég ritka tett. Olyanok voltak ezek a jelenetek mintha a sequel nagy újításait hozzá adták volna a korábbi karakterekhez, ami szerintem hatalmas ötlet. 

A másik amit már érintettem, az epizód másik nagy  szegmense, a klónok voltak. Hihetetlen mennyire hatékonyan működött a chip, senkiben a másodperc tized részéig se merült fel, hogy helytelen amit tesznek. Olyan volt nekik a Jedi szó mint bikának a vörös posztó. 

Sorsuk mégis tragikus, ezt Rex könnyei és Ahsoka szavai húzták alá igazán. Hogy is van a klasszikus idézet? "Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek” :( Az epizódot áthatja a lassan pusztulásba zuhanó csillagromboló és azon mindenki az enyészeté válik. Persze ez szimbolikus is: ahogy az a hajó, úgy hullt szét a Köztársaság is. A széthullása közben nem lehetett már megjavítani. 

Az epizód végén a Birodalmai korszakban feltűnő utódok Vaderrel nagyon megadták a zárás hangulatát. Már-már művészi volt. A klónok és a romboló temetője egyúttal a korszak és a Köztársaság síremléke is.

Kis érdekesség, hogy Vader elvitte Ahsoka kardját ami még akár elő is kerülhet valahonnan. Nem hiszem, hogy véletlen lenne. Nagy összegben mernék rá fogadni, hogy a Mandaloriban újra látjuk majd. 

 

Magáról a sorozatról már sokszor és sok helyen leírtam a véleményem. Eleve nagy reményű dolognak indult, hisz máskülönben nem küldte volna moziba Lucas. Végül beteljesítette sorsát és életben tartotta a SAGA-t, mindamellett ezt a fórumot is, a Prequel érát nagy magasságokba emelte, bónuszként pedig a Star Wars egyik legendás időszakává vált.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@cyrano most már igazat adok neked. Ez a legnagyszerűbb szál a sorozatban. Mint ahogy lennie is kell.

 

2020. 05. 03. - 21:48, Yoda József írta:

Meg Bence :D szerintem már írja :D

A convor azóta Ahsoka jelképe, hogy feltámadt a Mortison ( a Leányt jelképezte ott ha jól tudom). Lesznek még érdekességek ezzel kapcsolatban!

 

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Erről a jelenetről beugrott Rey Ep9-es mutatványa. 

 

be125160dee7b78507672d72b09aad9e.jpg

Van itt más is. :P 

 

ahsoka2.jpgrey.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem. Azt gondolom, Wilde remekül összefoglalta az epizódot. A vége nagyon szívbemarkoló volt. Mennyit fordult a világ, azóta, hogy odaadta Anakin a tanítványának a kardot... most meg Vaderként merenghet, hogy mire jutott a döntéseivel.

 

Az meg kimondottan drámai volt, mikor az Ahsoka sisakfestéses klónok próbálták megölni a lányt, aki pedig próbált mindent megtenni azért, hogy ne kelljen végeznie velük...

 

A klónok drámája pedig a jéghegy csúcsa. Ha azt vesszük, hogy ez a sorozat igazából azt a temérdek szenvedést, áldozatot, önfeláldozást mutatta be, ami azért kellett, hogy egy Sith hatalomra jusson. Annyi bábut áldozott fel Sidious, amennyi a világ összes sakktábláján sincs. A klónok helyzete annyiban különleges, hogy ők meg sem születnek, ha nincs Palpatine terve. Ők harcra jöttek létre, és amikor a háború végetért, ugyanúgy félredobta őket az öreg, mint ahogy félredobta a szeparatistákat, később a szenátust vagy épp Anakint. Csak épp a klónoknak a méltóságteljes halál sem adatott meg. Egyetlen pillanat alatt érzésekkel, gondolatokkal, vágyakkal felruházott önálló emberekből chip vezérelte terminátorok lettek. Láthattuk, hogy mennyi mozgásteret hagyott nekik a chip: semmit. Rex is csak néhány másodperc erejéig tudott vele dacolni, de igazi esélye megint csak akkor lett, mikor a chipet eltávolították a fejéből. A többi klónnak ez nem adatott meg sajnos.

 

Maul meg egy állat volt itt is. Lényegében az összes klónt elintézte a hiperhajtómű kiiktatásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a sorozatott Filoninak, és mindenkinek aki részt vett benne.

A Köztársaság, és a Jedi rend bukása itt is kiváltotta belőlem azt az érzelmi katarzist amit az ep.III-ban.

Ennél tökéletesebb záró jeleneteket el sem tudtam volna képzelni a sorozatnak. 

Ha a klónokra gondolok eszembe jut mit is jelent embernek lenni. Háborúra tenyésztenek. Állatként tekintenek rád, de ugyanolyan tudatod és érzelmeid vannak mint az embereknek. (Vagyis az SW esetében mint minden inteligens fajnak.) Nem véletlenül választottam a Fives nevet itt a fórumon. Számomra ő vált az öntudat, a szabadság és az egész sorozat jelképévé. 

Szerkesztve: - Fives
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Az utolsó jelenet vajon mikor játszódhatott? Szerintem hosszú évek teltek el.

Szerintem a Rebels 2. évada közben. Vader tudomást szerez az évad elején Ahsoka életben maradásáról, ezért elmegy felkutatni a nyomait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Donát írta:

Tehát akkor a másik még megvan, igaz?

Feltételezhetjük,hogy megvan,mert amikor szabadesésben zuhant Rex siklója felé mind a kettö jól láthatóan az oldalán volt.Ettöl függetlenül nem tudjuk biztosan hogy a másikkal mit csinált,magával vitte,vagy eldobta.98289d081c58f831-1200x675.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ahsoka csak az egyik kardját hagyta ott a bolygón. A másikat magával vitte?

Szerintem mindkét kardját ott hagyta. Bár csak az egyiket mutatták, tippre azért, mert így jobban működött a jelenet szimbolikája. Ahsoka maga mögött hagyta a Jedikhez fűződő utolsó fizikai kapcsát, amit a kard jelképezett. Nyilván két karddal is meg lehetett volna oldani, de szerintem így hatásosabb volt. Az Ahsoka könyv visszatekintésében (bár nem tudom, ez már mennyire releváns) mindkét kardját eltemette a saját sírjába, hogy a Birodalom halottnak higgye. Nem sokkal később (kb. 1 évvel az Ep3 után) már nem voltak fénykardjai, illetve ekkor szerezte meg a Hatodik Fivértől a Rebelsben látott kardjait. Eleve, álcázni akarja magát a Birodalmi-éra kezdetekor (felveszi az Ashla nevet), akkor minek tartaná meg a fénykardját?

 

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az utolsó jelenet vajon mikor játszódhatott? Szerintem hosszú évek teltek el.

Szerintem hónapokkal, esetleg 1 évvel az Ep3 után. A képregénysorozatból (Dark Lord of the Sith) kiderül, hogy Vader csak némi idő elteltével alkotta meg a saját fénykardját, ami ebben a részben már az övén lógott. Plusz a levadászandó Jedik listáján ekkoriban még szerepel Ahsoka Tano. Viszont, miután Vader megtalálta a lány kardját, halottnak hitte őt, ezért lepődött meg a Rebels idején, hogy "a tanítvány él".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az lehetett a karddal, hogy az az egy kard egy személyt, magát Ahsokát jelképezi, aki ott eltűnt a színről, kicsit önmagát is hátrahagyva, ezt veszi kézbe Anakin/Vader még egyszer utoljára visszaemlékezve rá. Szóval Ahsoka, mint a hátrahagyott kard és a hátrajagyott Jedi Rend jobban adja vissza a párhuzamot azzal az egy karddal, ettől még persze érdekes, hogy mi lett a másikkal, de annyira nem lényeges.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Amikor öcsém nézte az epizódot, nekem azt mondta, hogy a másik kardot Ahsoka magával vitte, miután eltemette az egyiket. Ez, amit magával visz az egyik jelenetben látható is. Én nem vettem észre.

Akkor az öcséd valamilyen különleges epizódot nézhetett, hiszen Ahsokát egy olyan köpeny borítja, amin át nem látható, mit visel az övén, ráadásul az utolsó snittben deréktől fölfelé mutatják, azt meg egyáltalán nem látni az epizódban, hogy elmegy, így azt sem tudhatjuk, mit vitt még magával és mit nem. A snitt azzal ér véget, hogy az a fénykard, amit Ahsoka az egész TCW-ben használt (nyilván itt a szimbólika) földet ér, aztán Ahsoka tovább nézi a roncsot. Az arcát látjuk, innen vált át a Lambdára. Ezután még ezer dolog történhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Akkor az öcséd valamilyen különleges epizódot nézhetett, hiszen Ahsokát egy olyan köpeny borítja, amin át nem látható, mit visel az övén, ráadásul az utolsó snittben deréktől fölfelé mutatják, azt meg egyáltalán nem látni az epizódban, hogy elmegy, így azt sem tudhatjuk, mit vitt még magával és mit nem. A snitt azzal ér véget, hogy az a fénykard, amit Ahsoka az egész TCW-ben használt (nyilván itt a szimbólika) földet ér, aztán Ahsoka tovább nézi a roncsot. Az arcát látjuk, innen vált át a Lambdára. Ezután még ezer dolog történhetett.

Most megbeszéltem vele. Összekeverte a jelentet. Amikor beugrik a hajóba a zuhanás közben. De ez itt van fentebb is.

Viszont akkor is érdekes, hogy mi lett a másik karddal.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem mindkét kardját ott hagyta.

Lehet egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, de ha mindkét kardját ott hagyta, akkor azt kellett volna mutatni a jelenetben is. Plusz Vader is jobb lett volna, ha kettőt talál meg, ha már kettőt adott a lánynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Donát írta:

Tehát akkor a másik még megvan, igaz?

Elvileg megvan. A másik hiányából gondolhatta Vader, hogy még nem halt meg a lány. Persze több oka is lehetett volna, hogy miért csak egyet talál meg (mellesleg az elég csodaszámba ment, hogy Vader pont megtalálta a hó által be nem temetett, több éve ott heverő kardot). 

 

Viszont amennyiben elvitte a másik kardot, adja magát a kérdés, hogy a Rebelsben miért nem azt használta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.