Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Az Ody által belinkelt cikk a Star Wars Jövője topikjában megemlíti az Ahsoka című sorozatot is, amiről úgy tudják, késő nyáron érkezik.

https://variety.com/2023/film/news/star-wars-kevin-feige-patty-jenkins-movies-shelved-1235545774/

 

Nekem egyre inkább az augusztusi premier kezd kirajzolódni. Ne feledjük, a TCW mozifilm augusztus 15-én érkezett meg az ottani mozikba 2008-ban, 15 évvel ezelőtt. Augusztus 16 pedig szerda - 1 nappal az "évforduló" után. Esélyes lehet az akkori premier? 1 hónap múlva megtudjuk. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Néhány újabb infó főleg Sabine és Ezra karakterével kapcsolatban:

 

Spoiler

- Van egy jelenet az Ahsokában, ahol Ezra úgy használja az Erőt, mint Luke Skywalker a TLJ-ben, ahol összetöri a kunyhót Ahch-To-n, amikor rajtakapja Rey-t, amint a "gonosz űrbéli barátjával" Force Skypol. A különbség azonban az, hogy az egyik forrás mondja csak, míg mások pedig megerősítik, hogy Ezra "hadoukenezik" az Erővel. A hadoukezenés egy speciális támadási forma a Street Fighteres játékokban. :D

 

- Sabine Ezra fénykardját használja. (ez kb. várható, hiszen Ezra rábízza a fegyverét, amit ha jól emlékszem, még akkor is magánál tart, amikor Ahsoka eljön érte)

 

- Ezra kifejlesztette a saját harcművészeti alapú Erő-erejét, ami nem különbözik Teras Kasi-tól, de a saját stílusa. A Teras Kasi amúgy egy érdekes harcművészeti stílus, amit pl. Qi'ra is használ, Dryden Vos és Maul tanította neki, az Erőhasználók elleni harcban jól hasznosítható.

 

- Ezra saját harcművészeti stílusa az állatokkal való kapcsolatával párosulva érdekessé teszi a karaktert, mivel a kezeit, lábait, az Erőt és a természetet használja arra, hogy élőholt rohamosztagosokat verjen szét.

 

- Vannak olyan jelenetek, amelyekben Sabine fénykardot használ Ezrával. Nem világos, hogy Ezra kap-e egy másik fénykardot, vagy visszaveszi Sabine-tól a fénykardját, de a lány fogja használja a zöldszínű pengét.

 

- A legtöbb jelenetben Ezra Erőkaratét csinál, miközben Sabine a fénykardot fogja használni. (Ezra, mint az új karatekölyök? :D)

 

- Ez a sorozat több fénykarddal való harcot tartalmaz, mint valószínűleg bármi, amit eddig a Disney+-on láttunk.

 

- Lesznek olyan jelenetek, ahol Baylonnak, Shinnek vörös szablyája van, Morgan Elsbeth és a boszorkányok állnak szemben Ahsokával a két fehér fénykardjával, Sabine a zöld szablyával, Ezra pedig Erő karatézik.

 

- A sorozat további érdekes ellenfeleket tartogat még.

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brendan Wayne egy interjújában megejtette az Ahsokát is, amelyről a következőt nyilatkozta:

 

Annyit mondhatok, hogy a [The Mandalorian] 4. évadát, ha visszamehetnék, 100%-ban várnám. Nem miattam, hanem úgy általában. Hallottam az ívét, és tudom, hogy [Jon] befejezte a 4. évad írását. Ahsoka, tudom, hogy Dave víziója milyen, és tudjuk, hogy szereti a szamurájokat... A végeredmény gyönyörű lesz, ahogyan - Istenem, tényleg nem akarok mindenkiben reményeket kelteni, és nem úgy éreznek, mint én, de - olyan, mint a Tigris és sárkány (Crouching Tiger Hidden Dragon), ahogyan engem megfogott, a fenségesség, a faliszőnyegek, és a gyönyörű, mindig is ott volt ez a fajta hullámzó mozgás, a szamuráj érzés. Tényleg úgy érzem, hogy ez az a jelenlét, amit Rosario Ahsokaként mutat, és az a jelenlét, ahogyan ő ezt a szerepet vállalta, és ahogyan fizikailag megtámadta, és ahogyan a kaszkadőrdublőrei és mindenki, aki részt vett benne... Ahsokának olyan áramlása és szépsége lesz, amit alig várom, hogy lássak.

  • Zavaros 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, nem akartam ezt beírni, nehogy sértődés legyen a vége, de, ha már másnak is feltűnt:

@Bence1997 az ilyen interjúknak máskor beírnád (vagy legalább linkelnéd) az eredetijét is, mert őszintén szólva, nem először veszem észre, hogy magyarul totál értelmetlen mondatokból áll össze, és ilyenkor az agybaj helyett szívesebben olvasnám el, miről volt szó ténylegesen. Remélem, tényleg nem a Google Ferdítő nevű borzadájt használod. Vagy, ha rászorulsz ilyenre (nem bűn, csak az, ha a Google Perverziót használod :evil: ), akkor inkább ajánlom a Deepl-t. Ez tud angolul és magyarul is, ráadásul folyamatosan tanul. Nagyjából olyan, mintha a Deepl egy zseni lenne, a Google Önköltő meg fullba nyomja a kretént. Vagy az ég szerelmére, legalább olvasd át a szöveget.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt nem használtam a Google Fordítót, hanem amit említesz is, a Deeplt. Amúgy meg itt az eredeti, SWNN-s szöveg:

 

I can tell you this – [The Mandalorian] Season 4, if I can go back, I would 100% would look forward to it. Not because of me, but just in general. I’ve heard the arc of it, and I know [Jon] is done writing it, for Season 4. Ahsoka, I know what Dave’s vision looks like, and we know that he loves the Samurai… End result, it’s gonna be beautiful, the way – God, I really don’t want to get everyone’s hopes up and they don’t feel the same way I do, but – it’s like Crouching Tiger, Hidden Dragon the way that it hit me, the majesty, the tapestries, and the beautiful kind of, there was always this kind of billowing feel of movement, the samurai feel. I really do feel that that’s the presence Rosario as Ahsoka, and the presence of her, and the way she took to this role, and the way she attacked her physically, and the way her stunt doubles and everybody involved… Ahsoka is gonna have a flow and beauty that I cannot wait to see.

 

Őszintén a kiemelt részt nem nagyon tudtam értelmezni éjfélkor. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a Deepl szinte szóról szóra úgy fordította le ezt a szöveget, mint a Google translate. :lol:

Ja, csak az a "szinte" azt a különbséget eredményezi, hogy a Deepl-ben több értelmes mondat is van, a Google-ben meg alig akad. Nem tökéletes, de, hogy ezerszer jobb, az száz százalék. Hidd el nekem, elég nagy tapasztalatom van mindkettővel (sőt, többel is). ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkanyarodva a fordítástól, Mark Rolstom (a Tales of the Jedi-ban Dagonet szenátort szinkronizálta) részt vesz a hétvégén történő Wonder Conon, ahol egy résztvevőnek sikerült aláírást szereznie tőle. Mint kiderült, Mark az Ahsokában is szerepel, méghozzá egy Hale nevű kapitányt játszik. (vagy századost, ha már Rex is úgy van magyarul nálunk)

 

xokhbnofn0qa1.jpg?width=1280&format=pjpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány további infó a sorozattal kapcsolatban:

 

Spoiler

- Az évad két részre lesz szedve, az első négy részben Ahsoka és Sabine kettősét fogjuk követni, akik az Új Köztársasággal "vitatkoznak" Morgan Elsbeth ügyében, míg az évad második felének fő története Ezra Bridger megtalálása lesz.

 

- Morgan eléggé fontos szereplője lesz a sorozatnak, a legutóbbi pletykák szerint Baylon és tanítványa, Shin vele vannak szövetségben és azt szeretnék, hogy Thrawn térjen vissza az ismert Galaxisba.

- Elsbeth egy éjnővér és egy hajót épít, amivel kitudja menteni a főadmirálist onnan, ahová került még évekkel korábban.

 

- Az első négy rész a The Jedi c. epizód előtt, alatt és közvetlen utána játszódik.

 

- Megfogjuk tudni Morgan sorsát.

- Hogy miért akarja megtalálni Thrawnt, az rejtély, de Ahsoka és Sabine Elsbethet követve jut el Ezrához.

- Thrawn az Ismeretlen Régiókban van (ugye a régen pletykált New Beyond is ide tartozik).

 

- Mon Mothma is szerepelni fog a sorozatban, Ahsoka vele konzultál Thrawn-al kapcsolatban, de a kancellár nem ad kíséretet a togrutának.

 

Kevesebb, mint 12 nap múlva okosabbak leszünk. Vagy nem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.