Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Már egy párszor megnéztem a sorozat Celebrationös előzetesét és az egyik plusz jelenetsor minden alkalommal elgondolkodtatott amiből végül egy teória született. A spoilerek mögött találjátok a teóriám és ha gondoljátok írjátok le ti mit gondoltok róla, mennyire lehet igaz.

Két részre szedtem hogy könnyebb legyen olvasni.

Röviden arról szól mit csinált Thrawn és Ezra az elmúlt években meg a sorozat lehetséges sztoriját is felvázoltam.

Spoiler

A jelenetsor amiből az egész teória született a Shin és Sabine párbaj. Ez valószínűleg még a sorozat elején lesz. Sabine-t már meglátogatta Ahsoka ("rég láttalak" jelenet) aki megakarja győzni a mandalóri lányt segítsen megkeresni Ezrát de ő nemet mondd mert már feladta a reményt és úgy gondolja a jedi már rég meghalt majd haza megy és Ezra utolsó üzenetét kezdi el nézni. Ekkor észreveszi hogy közeledik egy hajó. Shin jön ki belőle és rá támad Sabinera de miért is támadja meg?

Azért hogy segítse Thrawn visszatérését. A szivárgások szerint ő, Baylon és Elsbeth hűségesek Thrawnhoz és azon dolgoznak hogy visszatérjen a főadmirális de a fentebbi akció ezt miként segíti? A válaszért vissza kell menni az időben.

Thrawn és Ezra a Kimérával az Ismeretlen régiókban köt ki a lázadók vége után majd jön a hír hogy Thrawn népe bajban van ezért alkut kötnek ha Ezra segít neki szabadon távozhat. Hamar rájönnek hogy nagyobb a baj mint hitték ezért évekre itt kell maradniuk ők ketten meg folytatják a csapat munkát amialatt egy fajta "frenemy" kapcsolat alakul ki közöttük.

Újabbb idő ugrás.

Endor után vagyunk. Thrawnék visszaverték a fenyegetést de tudják ezzel nincs vége. Thrawn tudja hogy legközelebb a Birodalomra is szükség lesz ha győzni akarnak ezért úgy dönt behajtja Palpatine-tól az ígéretét hogy a szolgálataiért cserébe a Birodalom segít a népének ha eljön az idő.

Csakhogy újabb váratlan hírek.

Thrawnék értesülnek az Endori incidensről és hogy a Birodalom összeomlóban van. Látja hogy a magasrangú tisztek egymás ellen fordulnak és a katonák tömegesen dezertálnak. Thrawn látva az eseményeket ezt a következtetést vonja le:

A népének szügsége lesz egy katonai szövetségesre ám az alakuló Újköztársaság erre nem lesz alkalmas így marad a Birodalom ami viszont jelenlegi állapotai miatt használhatatlan.

Akkor mit tud tenni?

Hagyni kell hogy a Birodalom porig égjen majd azokból akik maradtak vagyis a hűségesekből és a fanatikusokból újjá építi (Palpatine módszer). Majd amikor legyőzik az Úk-t a Birodalom élére egy bábkormányt ültett amit a Chissek irányítanak majd.

Megvalósítás:

Thrawn megbízza a Birodalomban lévő embereit (mint Palleon) hogy alapozzák meg a visszatérését amíg ő kitalálja a stratégiát. A főadmirális szereti ha van egy aduásza és a Birodalom feltámasztásához egy minden eddiginél nagyobbra lesz szüksége. Elkezdi tanulmányozni a galaxis művészetét és történelmét majd talál valamit ami felkelti az érdeklődését. Számos legendára és műalkotásra bukkan egy ősi űrállomásról ami nem más mint a Legendákból ismert Csillagkohó.

Ezra segítségével felkutatja az állomást de azt nem árulja el a jedinek mire kell neki. Végül megtalálják a Csillagkohót és annak fedélzetén tudja meg Ezra mi Thrawn valódi terve az állomással.

Egymás ellen fordulnak és a harc közben Ezra ellopja az állomás "kulcsát" aminélkül a Csillagkohó működésképtelen. Menekülés közben Ezra hajója lezuhan az állomáshoz közeli bolygón majd elrejtőzik. Megkezdődik a hajtóvadászat Ezra után.

Újabb időugrás.

Mandi 1 évad vége. Mind az árnyéktanács mind Thrawn hívei (Baylon, Shin,..stb.) kérlelik a főadmirálist hogy térjen vissza de ő erre nem hajlandó amíg nincs meg a Csillagkohó kulcsa ami Ezránál van.

Azonban minden Ezra után küldött egység vagy üres kézzel tért vissza vagy holtan került elő.

Thrawn látja hogy taktikát kell váltania és nem megkeresni kell Ezrát hanem előcsalni valamivel vagy inkább valakivel.

Thrawn elkezd gondolkodni hogy ki is legyen a csali.

Ez a valaki nem lehet akárki mert Ezra is tudja sok forog kockán ezért egy random falusiért vagy egy túszul ejtett helyi családért nem fog előbújni, ezért fontos hogy a csali közel álljon Ezrához és hozzá csak a Szellem legénysége áll közel.

Tehát a Szellem legénységéből kell elrabolni valakit és csalinak használni.

De ki legyen az?

Kanan halott.

Zeb, Hera és Chopper az Úk seregében szolgálnak bármelyikük elrablása felhívná magukra a figyelmet.

Marad Sabine.

A lázadók végén elhangzik hogy a Birodalom nem tért vissza a Lothalra így a bolygó valószínűleg már nem vett részt a lázadásban ebből kifolyólag nem valószínű az sem hogy az Úk részei.

Tehát Sabine egy Úk kívüli bolygón van gyakorlatilag egyedül és Ezrához talán ő áll a legközelebb. Ő a tökéletes célpont. Őt kell elrabolni.

Thrawn elküldi Shint a Lothalra Sabinért. És ezzel visszértünk oda ahonnan a teória indult, a két nő harcához.

 

Az évad lehetséges sztorija szerintem:

Spoiler

Sabine alulmaradna a párbajban de megjelenik Ahsoka és kisegíti a mandalórit. A harcközben Shin véletlenül elkotyogja hogy Ezra még él majd mikor látja hogy vesztésre áll gyorsan lop egy siklót és elmenekül hátra hagyva a hajóját amivel érkezet. Sabine újra elkezd reménykedni és csatlakozik Ahsoka küldetéséhez.

De ez is valójában Thrawn terve.

Thrawn add egy másodlagos parancsot Shinnek. Ha nem lehet Sabine-t elfogni rá kell venni hogy ő menjen el Ezrához. Shin direkt szólja majd el magát Ezráról és a hajóját is direkt hagyja hátra mert a hajón olyan nyomok vannak elrejtve ami Morgan Elsbethez vezetnek. A két nő szét válik. Ahsoka elmegy elfogni Elsbethet amíg Sabine felkészül az útra.

Elsbeth már várja Ahsokat mivel Thrawn szólt neki hogy a jedi érte megy és parancsba adja hagyja magát elfogni de azért ne adja magát könnyen legyen hiteles az elfogása majd adjon meg Ahsokának információkat amivel megtalálhatják Ezrát.

És indul is a kaland. Ahsokáék elindulnak megkeresni Ezrát hátuk mögött meg Shin és Baylon akik a látszat kedvéért úgy tesznek mintha megakarnák őket állítani.

Az évad végére meglesz a nagy egyesülés, biztos lesz majd Ezra és Sabine közt egy "hiba volt idejönöd" jelenet de idővel kibékülnek és Thrawn is megszerzi amit akar. Az Ahsoka csapat elindul begyűjteni a szövetségeseit Thrawn ellen míg a főadmirális beindítja tervét és egy nagy monológgal zárja az évadot aminek a lényege az hogy "kezdődjön az igazi előadás".

Egyedül a világok közti világ nagy rejtély nekem és annak szerepe a sorozatban. Thrawnnak egy másik aduásza hogy egy lehalgató rendszernek használhassa? Azért kell neki Baylon és Shin hogy legyen aki tudja használni?

Kiváncsian várom mi lehet ebből igaz. Igazi Thrawn féle húzás lenne ha az évad végén kiderülne minden úgy alakult ahogy Thrawn eltervezte.

Augusztusban minden kiderül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remek teória @Dover, még így leírva és frankón hangzik. :) Ebben mennyi a neten megjelent spoiler? 

Spoiler

Csak a Sabine vs Shin jelenet

Meg az a pletyka hogy Baylon és Shin Thrawnhoz hűségesek és Elsbethtel azon dolgoznak hogy a főadmirális visszatérjen

De lehet hogy az utóbbit a szinészek is megerősítették erre nem emlékszem pontosan

Minden más saját gondolat

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik kivéve ez a rész:

 

Spoiler

A Csillagkohó. Thrawn gyűlöli a pusztító nagy fegyvereket, amelyeknek a birtoklása hatalmas kockázat. A Thrawn előzmény könyvben is kapott egy leckét hogy mennyire két élű fegyverek ezek, és azóta 2 HCS is felrobbant. Szóval nem hinném hogy egy ilyen fegyverre alapozná a visszatérését. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a teória. 

Spoiler

Egyedül a Csillagkohós rész, nem nagyon vagyok az ínyére annak, hogy minden dolgot visszahozzanak a Legendákból, jobban szeretem ha az alkotók új dolgokat találnak ki. Jelen esetben is, persze, lehet jól sülne el a Csillagkohó beépítése a sztoriba, de ez szerintem indokolatlan fan service, plusz amit Donát is említett, Thrawn nem igazán szereti az ilyen megalomán dolgokat. Nem kell ahhoz egy ősi fegyver és hajógyár ami a Sötét Oldalt használva működik, hogy Thrawn új és modern flottát állítson fel. Feltételezem a kora miatt a kohó alkalmatlan is lenne erre, akármilyen fejlett volt a maga korában azóta legalább 2500 év telt el, és emiatt bizonyos dolgok gyártására nem is hiszem, hogy alkalmas. Én inkább valami olyasmit szeretnék látni, hogy Thrawn valahogy megszerez egy hajógyárat az Ismeretlen Régiók egyik technikailag fejlett népétől, akár hódítás vagy szövetségkötés módszerével, vagy a Chiss Birodalmat vonja bele jobban a terveibe. Főleg, hogy a chisseknek is van egy Csillagvillám nevű ősi szuperfegyverük, én szívesebben látnám, ha ezt hoznák be a sorozatba valamilyen formában. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney movie insider programme oldala szerint a sorozat augusztus utolsó napján fog érkezni. :hmm:

 

Viszont ez egy csütörtöki nap. :?

 

https://www.disneymovieinsiders.com/reward/579839

FwWBEgtWAAY-dyr?format=jpg&name=large

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Eman tegnap ezt üzente. :D

 

 

 

Én egyelőre nem merem megtippelni, hogy mikor adják ki a hivatalos előzetest. A Disney+ marketingjét látva azt mondanám, hogy a hónap végén, de először a premierdátumot kellene tudni (de ugye az Andort is eltolták, pont abban a hónapban, amikor eredetileg jött volna a sorozat [Augusztus 31], kitudja, hogy most mit variálnak a sztrájk miatt).

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Eman tegnap ezt üzente. :D

 

 

 

Én egyelőre nem merem megtippelni, hogy mikor adják ki a hivatalos előzetest. A Disney+ marketingjét látva azt mondanám, hogy a hónap végén, de először a premierdátumot kellene tudni (de ugye az Andort is eltolták, pont abban a hónapban, amikor eredetileg jött volna a sorozat [Augusztus 31], kitudja, hogy most mit variálnak a sztrájk miatt).

A sorozat le van forgatva, utómunkákon dolgoznak. Ahhoz nem kell író, nem kéne hogy a sztrájk befolyásoljon bármit.

Bár ugye Gilroy sem csak az írói munkát függesztette fel. Filoni szintén WGA tag

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ezek szerint Filoni retconolja saját magát? :hehe: Hol van Fehér Ahsoka? :hmm:

 

 

Apropó, Sabine-nál látható Ezra fénykardja.

Lehet szerkesztett kép is, ami nem konkrétan egy képkocka a sorozatból. De nem lepődnék meg egy retconon sem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ahsoka és Sabine

 

h6Eu76o.jpg

 

Szerintem ezek nem képkockák. Ezek a forgatáson készülhettek inkább, mint Annie Leibowitz munkái.

 

A fénykard tuti retcon? Ezránál volt, amikor elszálltak a purrgilekkel? Mondjuk utána lehet, hogy valahogy megtalálta a keresése közben Sabine, mint egy nyomot. Szerintetek Sabine Force Sensitive lesz? Már a Rebelsben is gyanús volt emlékeim szerint.

 

Amúgy ez a jelenet tippre nem a Rebels végén látható jelenet, hanem egy másik időpont lehet, mivel ott Ahsokán fehér köpeny volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

A fénykard tuti retcon? Ezránál volt, amikor elszálltak a purrgilekkel?

Nem a fénykard a retcon, mivel azt Ezra Sabine-nál hagyja, a lány ugye azzal töri szét az ablakot, amin keresztül kimenekülnek a komplexumból, miután Ezráék elteleportálnak onnan.

 

Most újranéztem az epilógust. A háttér teljesen megegyezik, mind a fal és mind a padló, valamint a fentebbi képen még Sabine emlékműjéből is látunk egy kis szeletet. Sabine teljesen úgy néz ki, mint ott.

 

Ez konkrétan az epilógus, csak Ahsoka itt a kakukktojás. De én is azon az állásponton vagyok (aludva rá egyet), hogy ez szerkesztett kép. (Bár lehet Filoninak más tervei vannak :whistle:)

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem lehetetlen, hogy életben maradt valahogy egy vagy több inkvizítor később is, de jelenlegi tudásunk alapján évekkel az ep4 előtt kihaltak, az utolsó három a Malachoron halt meg. A legutolsó pont az említett Nyolcadik Fivér volt. De szerintem igaz lesz az, hogy a sorozat egy része még a Birodalom idején fog játszódni valamilyen módon (flashbackekkel, vagy lineárisan így mesélik el), és így kerülnek a képbe az inkvizítorok.

Eleve, ha az UK idején még lennének inkvizítorok, azoknak mi oka lenne még Jedikre és Erőrézékenyekre vadászni? Az endori csatával minden megszűnt, ami miatt egyáltalán létezett a szervezet. A Birodalom összeomlott, a Sith-ek harminc évre eltűntek a porondról, és Palpatine nyilván nem tervezett Vader fogdmegjeivel hosszú távra, ha még Vadert sem vonta be a Kivonulás-tervezetbe. Ha túl és élte akár csak egy inkvizítor is a polgárháborút, annak az endori csata után már semmi oka inkvizítorként létezni és ténykedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.