Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Benne bizony. Amúgy azért is remélem, hogy a sorozat egy része tényleg elkalauzol minket a múltba, avagy a még regnáló Birodalom idejére, mert Ahsokával kapcsolatban Y.E. 3 és kb. Y.U. 4 közötti időszakban van egy baromi nagy kérdőjel, amit jó lenne tisztázni. Vagyis mi történt Lady Tanóval a malachori párbaj és a Lothalra érkezése közti minimum 7, de valószínűleg annál is több év alatt? Miért nem vett részt a polgárháborúban? Miért nem tért vissza a Szövetséghez? Mert a Rebels alapján csak annyi biztos, hogy Y.E. 3 és Y.E. 1 között azért nem fedte fel magát, mert amíg Ezra ki nem mentette, a barátai biztosan nem tudtak róla. De utána még mindig ott van egy fél évtized, amit kihagyott, ami alatt elkerülte az egész lázadást. Remélem, ezt az időszakot letsztázza az Ahsoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Talán meghalt addigra?

Mivel az egykor volt Jedik között szólalt meg, szerintem mondhatjuk, hogy volt híre, és az a híre, hogy halott (hogy Filoni mit zagyvál össze a témában interjúkban, twitteren, bambuszleveleken vagy füstjelekkel az égre írva, az az ő dolga).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mivel az egykor volt Jedik között szólalt meg, szerintem mondhatjuk, hogy volt híre, és az a híre, hogy halott (hogy Filoni mit zagyvál össze a témában interjúkban, twitteren, bambuszleveleken vagy füstjelekkel az égre írva, az az ő dolga).

Ha Ahsoka akkor épp egy Erő középpontban tartózkodott, egyáltalán nem biztos, hogy halott volt a megszólaláskor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha Ahsoka akkor épp egy Erő középpontban tartózkodott, egyáltalán nem biztos, hogy halott volt a megszólaláskor.

Én is erre gondolok. Lehet, hogy a WbW-ből szólott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha Ahsoka akkor épp egy Erő középpontban tartózkodott, egyáltalán nem biztos, hogy halott volt a megszólaláskor.

De Rey a korábban volt Jediket akarta elérni, nem az akkor éppen XY helyen tartózkodó Jediket ("came before me" nem pedig "sitting somewhere else right now"). Plusz számomra jobb az a gondolat, hogy Ahsoka már meghalt valamikor, mint az, hogy a csaj, akit a Jedik közt az egyik legnagyobbnak tartuk, már a második galaktikus konfliktusból vonja ki magát, tétlenül hagyván, hogy a Sith pusztítson. Eléggé rontaná a presztizsét. Így is meg kell magyarázni, és egy nagyon jó okot kell találni arra, hogy a polgárháborúban miért nem vett részt. Mert igazából az én szememben ez is rontja a karaktert, de épp azt várom az Ahsokától, hogy ezt helyre teszi.

Ahogy az is gáz lenne a szememben, hogy ha kiderülne, hogy The Last Jedi idején amúgy van még Jedi Luke-on és Reyen kívül, ami szintén egy másodszorra eljátszott húzás lenne, hiszen az ep6-ban is ezt állították Luke-ról, aztán legalább két Jedi már biztos van még mellette, akik túlélték a polgárháborút. És az is nevetséges lenne szerintem, hogy az összes Rey-hez szóló Jedi halott, kivéve Ahsoka, aki él és virul (miért is nincs Rey mellett és harcol a békéért és az igazságért?), de pont abban a pillanatban talált egy Eőközpontot, és totális jó időzítéssel bele tud szólni a holtak kórusába.

Szóval számomra minden jel, ami nem cseszi szét a karaktert, azt mutatja, hogy halott. Jóvátehetetlenül. És annak is fogom tartani, amíg Dave Filoni el nem szúrja nekem ezt a koncepciót valamivel.

 

 

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

hiszen az ep6-ban is ezt állították Luke-ról, aztán legalább két Jedi már biztos van még mellette

Szerkesztés: most olvastam Bylan topikját. Tehát akkor már három Jedi is van.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ahsokához felrakott a Disney 3 képet és melléjük csatoltak kulcsszavakat is, többek között azt is, hogy az adott kép melyik epizódból való. Az alábbiak derültek ki:

 

Spoiler

Az alábbi képen Ahsokát látjuk egy hajón. Ez a legelső epizódban fog történni.

g5qn6mfkk42twfqp8sjxht?expiry=1686781800

 

 

A következő képen Ahsoka és Sabine láthatóak, itt Sabine-nek ugye rövid a haja. Nos, ehhez kulcsszóként az "Episode 102" szót csatolták, ergo a 2. epizódban láthatjuk ezt a jelenetet.

9b3trncjm8sq2f2k4q3xrr?expiry=1686781948

 

 

 

Kedves inqvizítor barátunk pedig eme pózt a 4. epizódban fogja felvenni. :D

x5cx376rjtccv54nfk74cjmg?expiry=16867820

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont erről írtam a Mandoverzum zárófilmjének topikjában, hogy Hamill papa már 2020 óta "én végeztem a Star Warsszal" mesét regéli, mert neki a The Rise of Skywalker és soha többé, ennyi volt.

Osztán meg...

Star Wars GIF by Mashable

Star Wars Lightsaber GIF by Disney+

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flashback talán, bár Freddie Prinze Jr. is azon színészek sorát erősíti, aki azt állítja, hogy végzett a Star Wars-szal. De persze, hiszem, ha már nem látom. :D Persze más is simán eljátszhatja. Sőt én még díjaznám is, mert szerintem maga Freddie Prinze Jr. külsőre egyáltalán nem Kanan.

Szellemként viszont valóban ne jelenjen meg, hiszen ő ezt a képességet nem tanulta meg. Azért ne feledjük, hogy ez egy olyan képesség, ami nem volt általánosan ismert a régi Jedi Rendben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szellemként viszont valóban ne jelenjen meg, hiszen ő ezt a képességet nem tanulta meg. Azért ne feledjük, hogy ez egy olyan képesség, ami nem volt általánosan ismert a régi Jedi Rendben.

Igen, 7 Force Ghost van: Qui-Gon, Obi-Wan, Yoda, Anakin, Luke, Leia és az eltűnése miatt sejthetően Ben. Nincs több, ne is legyen, max utánuk. Ne tűnjön fel Windu, Plo Koon vagy bárki más Force Ghostként. Az oké, ha valakinek van némi lenyomata, mint Kanannak a Loth-farkasok kapcsán.

 

Kanant én inkább flashbackben tudnám elképzelni, vagy valami látomásféleségben Szerintem Freddie Prinze Jr. el tudná játszani, egyrészt mert ő ténylegesen filmszínész, másrészt pedig ősrégi találmány a smink és meg lehet csinálni könnyedén, hogy az arca jobban emlékeztessen Kananéra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Flashback talán, bár Freddie Prinze Jr. is azon színészek sorát erősíti, aki azt állítja, hogy végzett a Star Wars-szal. De persze, hiszem, ha már nem látom. :D Persze más is simán eljátszhatja. Sőt én még díjaznám is, mert szerintem maga Freddie Prinze Jr. külsőre egyáltalán nem Kanan.

Szellemként viszont valóban ne jelenjen meg, hiszen ő ezt a képességet nem tanulta meg. Azért ne feledjük, hogy ez egy olyan képesség, ami nem volt általánosan ismert a régi Jedi Rendben.

Qui-Gon már így is határeset, azért itt meg kéne egy vonalat húzni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekesebb, hogy Kanan fia fel fog-e tűnni és ha igen, milyen formában. Hány éves is lehet ilyentájt? 10-12?

Jézusom, az ő létezése teljesen kiment a fejemből. Újra kell már néznem a Rebels-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Oké nem oké, amit Dzséjt is írt, szellemként ne tudjon megjelenni, mert az extra képesség. Legalábbis akiktől meg lehet tanulni, az extra. :P 

Javaslom Kanannak, beszéljen Anakinnal. Az OKJ-s gyorstalpaló szellem kurzus mesterével. ;)

Ma néztem a Mortis-t. Az Atya is eltűnt. Persze ő egy más entitás, másik dimenzió akár, de ott is volt különbség, mert a gyermekei nem tűntek el halálukkor. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Qui-Gon már így is határeset, azért itt meg kéne egy vonalat húzni

Kanan szerintem inkább határeset. Qui-Gon tudatos, tanulásra képes, önálló entitás maradt, így szerintem belefér, hogy idővel elsajátította a megjelenés képességét. Kanan ellenben nem is hallhatott erről a képességről, így az, hogy a halála után nem egyesült az Erővel, kicsit meredek. Oké, a Lothal és a loth-farkasok misztikus kapcsolatot alapoztak meg, ám a léc már rezeg. Szóval igen, kell a határvonal, azért boldog boldogtalan ne jelenjen meg, legalábbis ne a régi Köztársaság alkonyán ténykedő Jedik közül.

 

De Jacen Syndulla engem is sokkal jobban érdekel. Mostanra már 10 éves lehet, ráadásul potenciális Jedi jelölt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.