Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Bár visszakerült, a trendek sajnos annyira nem jók, még akkor sem, ha a 5-6. hétről, ahol nem ismerjük a számokat a legjobbakat feltételezem (10. helyezetthez képest -1 millió perc), aminél amúgy valószínűleg kevesebb is a valóság, a grafkonokon is látszik, hogy a 6. héten így eléggé "púpos" a görbe.

 

image.png

 

image.png

 

Az első grafikonon beesett az Andor alá, a másodikon ugyan fölötte maradt, de elkezdett lefelé ívelni, vagy legalábbis eléggé stagnálni, miközben az Andor szépen felfelé ível a 6. héttől kezdve (mindkét grafikonon).

 

Még meglátjuk, hogy esetleg az utolsó epizód utáni héten képes-e bekerülni (sok néző lehet, akik kivárták, hogy egyben meg tudják nézni az évadot)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Még meglátjuk, hogy esetleg az utolsó epizód utáni héten képes-e bekerülni (sok néző lehet, akik kivárták, hogy egyben meg tudják nézni az évadot)

Mint ahogy én is. Az egyetlen bökkenő, hogy én például a fenti grafikonokban sehol sem szerepelek, hiába van az első naptól Disney+ előfizetés, még soha nem néztem semmit streamingben (asszonypajtás használja, de Star Warsokat ő is "offline" néz velem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazi, a kiadó hivatalos oldalán elő is rendelhető: https://store.abramsbooks.com/products/the-art-of-star-wars-the-acolyte-season-one

 

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát az már valami jó dolog, hogy még season onekánt hivatkoznak rá, nem pedig finale seasonként. 

Vagy csak szimplán "the series"-ként

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy van hogy készül valami mozifilm az első jediről? Vagy az már le lett fújva?

 

Én egyébként Acolyte ügyben erre számitottam. Úgy voltam vele hogyha mégis lesz második évad akkor kellemesen meglepődök és majd örülök neki hogy tévedtem de alapból arra számitottam, hogy ez ennyi volt. Amiben esetleg lehet bizni hogy néhány sztorielem például Plaguis folytatva lesz más médiumokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem úgy van hogy készül valami mozifilm az első jediről? Vagy az már le lett fújva?

Azt írtam, hogy "huzamosabb ideig". Nekem egy film nem az. Nyilván az még lehet sikeres, és akkor talán.

 

Kéne valami Plagueis spin-off...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az is fáj, hogy nem láthatjuk a történet folytatását, de ez a hozzáállás is, hogy 1 hónappal a vége után lehúzták a rolót, nem volt benne a TOP 10-ben, tehát nem folytatják ezt a friss SW érát. Miért kell ennyire rohanni? Miért nem kaphat több időt egy sorozat, hogy megtalálja az őt a minősége alapján ténylegesen megillető helyet a nézőknél? 

A nézettségmérés  jelentőségét ennyire rövid távon túldimenzionálják. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nézettségi mutatók nem szoktak egyszer csak váratlanul berobbanni. A sorozatnak már több mint egy hónapja vége. Már nincs értelme a csodavárásnak. Ha a számok még most is rosszak akkor ennyi. Már pedig ők nyilván a friss számokat is látják, vagyis azt hogy mennyire érdekli az embereket hetekkel a vége után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Disneytől jött egyáltalán megerősítés? Nem láttam az eredeti cikkben hivatkozást, csak tényként van kezelve

A Deadline, Variety, The Hollywood Reporter gyakorlatilag "nemhivatalos hivatalos források". Amit ott olvasol ilyen formában, olyan, mintha a Disney mondta volna, csak rajtuk keresztül kommunikálva. Ez nem olyan, mint a random szivárgások meg pletykák kétes reddit fórumokról

 

Nyugodtan lehet a hírt hivatalosnak tekinteni

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, abszolút, ők hozták először Donald Sutherland halálhírét is. Ez biztos. Olyan megerősítés sosem lesz a Disney-től, hogy nem folytatják, eddig se volt.

 

Remélem, valamilyen formában, áthangszerelve, más stábbal akár, de folytatódik a Qimir-Osha-Plagueis-Yoda-Vern vonal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://rebo.hu/2024/08/20/akolitus-kasza-velemeny/

 

Kasza nem lesz ebből több, talán az egész High Republic éra is ezzel ennyi volt ha lefutnak a könyvek, képregények. :|

 

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Igen, abszolút, ők hozták először Donald Sutherland halálhírét is. Ez biztos. Olyan megerősítés sosem lesz a Disney-től, hogy nem folytatják, eddig se volt.

 

Remélem, valamilyen formában, áthangszerelve, más stábbal akár, de folytatódik a Qimir-Osha-Plagueis-Yoda-Vern vonal. 

Majd jövőre nagy nehezen ködösít valamit Kennedy ha kérdezik egy interjúban. Obi-Wan Kenobi is ez volt. Ment a pletyka a sajtóban hogy nem lesz több, oszt Kennedy tavaly mondta a Celebrationön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is a Solo sorsára jut. Ott is behoztak egy rakat sztorit, karaktert, Mault ugyebár. És semmit nem kezdtek vele. Itt-ott felbukkantak karakterek, Qi'ra kapott képregényt, de a Lando sorozat sem készül. Az akolitus is valami ilyen lesz. Vern kap egy előzmény regényt, meg Kelnacca egy one-shot képregényt és itt a vége.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üzleti szempontból érthető. Egy viszonylag jó kezdés után a nézettség beragadt/bezuhant a harmadik epizódtól kezdve. Ezt be lehet tudni a negatív hírverésnek, de szerintem ez nem kizárólagos. A nézők egy jelentős részének tényleg nem tetszett a The Acolyte, és ez a számokban is meglátszott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, DanCarver írta:

Majd jövőre nagy nehezen ködösít valamit Kennedy ha kérdezik egy interjúban. Obi-Wan Kenobi is ez volt. Ment a pletyka a sajtóban hogy nem lesz több, oszt Kennedy tavaly mondta a Celebrationön

Az Obi-Wan egy limitált széria, soha nem is terveztek neki több évadot. Csak rajongói fantáziálgatás volt. Itt maguk az alkotók beszéltek arról, hogy 3-4 évadnyi történetet adtak be Kennedynek. Végül nem alakult úgy, hogy a többit elmesélhetik.

 

Jövőre a Celebrationön valamit rittyenteni kell, mert így elég sivár egyelőre a Disney+ SW sorozatok jövője. Ha nem jelentenek be semmi újat akkor, én fontolóra veszem, hogy lemondom az előfizut, mert kb csak a SW miatt fizetek elő

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Az Obi-Wan egy limitált széria, soha nem is terveztek neki több évadot. Csak rajongói fantáziálgatás volt. Itt maguk az alkotók beszéltek arról, hogy 3-4 évadnyi történetet adtak be Kennedynek. Végül nem alakult úgy, hogy a többit elmesélhetik.

 

Jövőre a Celebrationön valamit rittyenteni kell, mert így elég sivár egyelőre a Disney+ SW sorozatok jövője. Ha nem jelentenek be semmi újat akkor, én fontolóra veszem, hogy lemondom az előfizut, mert kb csak a SW miatt fizetek elő

hát már pedig Iger már tavaly visszavett a D+-ból, nézd csak meg a Marvelt mennyire kevés sorozat van már most. Szerintem SW terén is jobb ha hozzászokunk az évi 1 jobb esetben 2 sorozathoz. Visszaakarnak térni a filmekhez. Csak abból is lássunk már valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az olvasson tovább akinek nincs gondja a keményebb véleményekkel. Előre bocsájtom senkinek nem akarok a lelkébe gázolni.

 

Még most se nagyon akarom ezt elhinni, kavarognak bennem az érzések és az indulat. Utoljára akkor éreztem hasonlót, amikor a Disney lelőtte a TCW-t. Egyszerűen nem értem! Azt se nagyon tudom kire kellene most haragudnom? A Lucasfilmre? Igerre? Kennedy-re? A "fandumb menace"-ra? Azt tudom csak, hogy egy remek sorozatot kaszáltak el mert "nem nézték az emberek". Holott a mega-giga-b*szott jó Andort még átlagban annyian se nézték, mint az Acolyte-ot. Elköltöttek egy rahedli pénzt, és a kezdeteknél már megtorpannak. Sajnos nem ez az első balfogása a cégnek. A világ szégyene, hogy egy olyan kaliberű rendezőt, mint Rian Johnson nem tudtak vagy inkább nem akartak megtartani csak azért, mert pár baromnak "tönkretette a gyerekkorát". Az Acolyte cancel sajnos nem sok jót vetít előre. Egyszerűen agyrém, hogy a rajongók egy hangos csoportja túszul ejtette az SW-t. Most már ki kell mondani, sajnos rengeteg mentálisan beteg embert vonz ez a franchise, akik a nyomorult életük minden kínját a Star Wars-on verik le. És ez már sajnos látható károkat okoz.

Kennedy nem tud vagy nem akar mit kezdeni ezzel, de sajnos Filoni is hasonló cipőben jár. A Mandalore-i D23-on leadott előzetese fényesen megmutatja mennyire kétségbeejtő a helyzet. Kijöhettek volna a Rey filmmel is elsőre, de nem, kell egy pár birodalmi lépegető, hogy csengjen a zsozsó és csattogjanak a fitymák (már akinek van). Végtelenül szomorú, hogy 10 év után még mindig itt tartunk. El kellene már dönteni mit akarnak, mert ez a "belekapok mindenbe, de jajjjj gyorsan lőjük is le mert nem hozott billió dollárt" mentalitás az SW halálához fog vezetni. 

Sajnos a közeljövőben nincs sok minden, amiért lelkesedni lehetne. A Skeleton Crew kb. annyira tűnik érdekesnek számomra, mint egy légy a falon. Jelenleg a Grogu film iránt se érzek sok lelkesedést, és ez elmondható az Andorról is ami lyukak tömködésére elsőrangú, meg biztos jól meg lesz írva, de ettől még rém unalmas.

A Last Jedi óta az Acolyte volt a legizgalmasabb dolog ami az SW-vel történt. Elgondolkodtató, hogy vajon miért a minőségi SW művek végzik a padlón? Kennedy szerintem nyugodtan elmehet nyugdíjba. Köszönjük az eddig végzett munkáját. Dave "fanservice" Filoni meg felmutathatna már valamit, mert amióta ő lett a főisten, pár lépegetőn, meg egy fanservice sorozaton kívül nem igazán tudott kijönni semmi érdekessel.

 

Amúgy én is úgy gondolkodom ahogy Yoda. Lehetséges, hogy jövőre már nem fogok előfizetni a Disney-re. A celebration vízválasztó lesz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.