Ugrás a kommentre

Aranyfénykard III.


Donát

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most nézem, hogy talán kissé felesleges a mellékkarakter kategória hisz van legjobb férfi és női mellékszereplő is. :) De most már maradjon, csak észrevételeztem.

Van két férfi színész és két női színész kategória - itt első sorban a színészi teljesítmény kellene számítania. Ezen kívül van egy főkarakter és mellékkarakter kategória. Ezeknél a karakter számít és nem a színészi játék. Hol érzel duplikálódást?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ilyen szemszögből már van létjogosultsága. Csak a szavazók is így nézzék, és ne csupán karakter szinten. :)

Ez megint csak ilyen Aranyfénykard hagyomány. A szavazólapon külön lesznek úgyhogy remélhetőleg mindenki összekapcsolja majd, hogy az egyik a színész a másik a karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Gafznak minden jelöltre miért kellett leszavazni a 456-nál?

 

@Donát szerintem máris törölheted az ominózus szavazatait.

Egyszerűbb lenne, ha normálisan szavazna. Ha nem teszi meg, akkor mindegyik értékből levonunk 1-et, a lényegen nem változtat.

Animated GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát, a járművelnél szeretnéd, ha mind a huszat kitölteném, vagy nem baj, ha nem lesz meg mind a húsz? A jelöltlistám alapján dolgozom, úgy viszont éránként nincs meg a húsz. Persze ott direkt visszafogtam magam, ugyanakkor az OT esetében valószínűleg még én sem tudnék huszat összehozni, mert felszíni járművek terén elég karcsú az a trilógia (csak kettőt hagytam ki, a T-16-ost és egy háttérben öt másodpercig sem látható járművet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Donát, a járművelnél szeretnéd, ha mind a huszat kitölteném, vagy nem baj, ha nem lesz meg mind a húsz? A jelöltlistám alapján dolgozom, úgy viszont éránként nincs meg a húsz. Persze ott direkt visszafogtam magam, ugyanakkor az OT esetében valószínűleg még én sem tudnék huszat összehozni, mert felszíni járművek terén elég karcsú az a trilógia (csak kettőt hagytam ki, a T-16-ost és egy háttérben öt másodpercig sem látható járművet).

Nem muszáj húsz. Lehet kevesebb is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre jobban formálódik bennem az ötlet, hogy minden kategóriában egy dobogót kelljen összeállítani majd az Aranyfénykard szavazóknak.

 

Végül is lesz (majdnem) minden kategóriában 9 jelölt. Ezek közül kéne kiválaszani a 3 legjobbat és egy dobogót összerakni. Az első hely érne 5 pontot, a második hely 3-at a harmadik hely 1 pontot a helyezés nélküliek pedig értelemszerűen 0-át. A top 3 kiválasztásra keresnék valami online kérdőíves megoldást - szívesen veszem az ötleteteket mert tudom, hogy ilyeneket szoktunk használni a TCW, Mandalorian, Bad Batch szavazásokhoz is - majd a szavazás után kiexportálnám a beérkezett voksokat. A pontösszesítés mehetne excelben.

 

Szerintem így felhasználóbarátabb lenne a szavazás (csak 3-at kell választani és rangsorolni nem 9-et) és nem félek attól, hogy a végén ne jönnének ki a különbségek a jelöltek között. Döntetlen esetén a több 1. hely, a több 2. hely és végül a több 3. hely döntene. Ha minden egál, akkor pedig holtversenyes győztest avatnánk, az sem feltétlenül nagy baj amúgy.

 

Mit gondoltok ezzel kapcsolatban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűség szempontjából nem rossz ötlet, de talán izgalmasabb lenne ha mindegyik jelöltet kellene pontozni. 

 

Az online szavazási felülettel az a gond, hogy tudtommal csak egyre lehet szavazni, így az semmiképpen nem jó a többes szavazáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az online szavazási felülettel az a gond, hogy tudtommal csak egyre lehet szavazni, így az semmiképpen nem jó a többes szavazáshoz.

A crowdsignalon, amit a többi szavazáson is használunk, beállítható, hogy egy kategóriába több dologra is lehessen szavazni, sőt még az is, hogy egy ember minimum és maximum hány jelöltre szavazhat a kategóriában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Egyszerűség szempontjából nem rossz ötlet, de talán izgalmasabb lenne ha mindegyik jelöltet kellene pontozni. 

 

Az online szavazási felülettel az a gond, hogy tudtommal csak egyre lehet szavazni, így az semmiképpen nem jó a többes szavazáshoz.

Szerintem ez egy kompromisszumos megoldás az egyet lehet csak választani vs. az összeset pontozzuk között. Szerintem a dobogó elegendő lenne egy reális kép kirajzolásához és annyira nem is szúrjuk magunkat tökön, hogy csak egyet kell valahogy választani a 9-ből. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Surveymonkey már találtam rá megoldást is. Apró szépséghiba, hogy 11000 forint lenne az a plan, amiben benne van a szükséges feature. Ennek hiányában lehet hogy marad a sorrendbe rakás, csak az több utólagos számolgatással jár majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden kategóriában megvannak végre a jelöltjeink! :clap: 

 

A következő lépés, hogy megcsinálom (megcsináljuk) a szavazólapot és várhatóan december 1-gyel indulni tud a szavazás amire kb. 2 hét lesz.

A kérdésem az, hogy mikor legyen a díjátadó. Mindenképpen még az idén szeretném, hiszen ez volt az év eleji ígéret is. :) 

 

Az egyik lehetőség az, hogy december 18 szombat, a másik lehetőség hogy a dec 27-31 közötti napokon valamikor. Ezek hétköznapok, de sokan lesznek szabadásgon két ünnep között. A díjátadó mindenképpen este lenne olyan 8 órai kezdettel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.