Ugrás a kommentre

Aranyfénykard III.


Donát

Ajánlott hozzászólás

2021. 12. 13. - 10:49, Donát írta:

Szavaztál már?

Szerda éjfélig lehet, el ne feledd! :) 

 

Ma este megvolt a szavazás nekem is... több, mint egy óra volt és nagyon nehéz szívvel döntöttem a legtöbb kategóriában, kíváncsi leszek majd a győztesekre. Mégegyszer köszi a lebonyolítást, szervezést neked és mindenkinek, aki közreműködött benne. Azért pedig külön dícséret jár, hogy ilyen rangsorolásos rendszerben lehetett szavazni, ami egy árnyaltabb értékelést és végeredményt eredményezhet (ha jól emlékszem a legutóbbi Aranyfénykardon még nem ilyen volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Wilde írta:

 

Ma este megvolt a szavazás nekem is... több, mint egy óra volt és nagyon nehéz szívvel döntöttem a legtöbb kategóriában, kíváncsi leszek majd a győztesekre. Mégegyszer köszi a lebonyolítást, szervezést neked és mindenkinek, aki közreműködött benne. Azért pedig külön dícséret jár, hogy ilyen rangsorolásos rendszerben lehetett szavazni, ami egy árnyaltabb értékelést és végeredményt eredményezhet (ha jól emlékszem a legutóbbi Aranyfénykardon még nem ilyen volt).

Köszi!

Felkúsztunk 68 szavazatra! A szavazás ma 23:59-kor zárul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Köszi!

Felkúsztunk 68 szavazatra! A szavazás ma 23:59-kor zárul.

Bocsi, hogy elrontottam a kitűzött 66-os célt. :P

Még pont a határidő előtt nekiálltam én is. Én nem ültem felette órákat, mert úgy éreztem intuitív módon könnyebb lesz kitölteni, így arra nyomtam rögtön amit a szívem diktált. Azért így is voltak nagyon nehéz döntések. Pláne a rangsorolás miatt, így nem lehetett valaminek ugyanazt a pontot adni...

Volt amin én is meglepődtem kitöltés közben, pl. hogy Padmét régen nem szerettem annyira, de az új könyvek hatására sokkal jobban megszerettem, és előrébb soroltam.

 

Kíváncsi vagyok az eredményekre!

  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Mivel kevesebben szavaztak és jobban érvényesül majd a fórumozók véleménye, szerintem a régi trilógia nem fog túl jól teljesiteni.

Szerintem az EPV fogja begyűjteni a legtöbb díjat, de ne legyen igazam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az EPV fogja begyűjteni a legtöbb díjat, de ne legyen igazam. :)

Amúgy nagyon sok kategóriát nem feltétlenül lehet epizód szinten értékelni szerintem. Pl. legjobb űrhajó. Ha az Imperial csillagromboló nyer, az melyik epizódnak az érdeme? És ha a Falcon? Ha valakinek az EpVII miatt lett pl. a kedvenc hajója? :D Szerintem kb. 10 kategória van, amit konkrétan epizódokhoz lehet sorolni, de érdekelne a ti véleményetek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebben az esetben az számít, hogy melyik részben jelent meg először, hiszen ahhoz a részhez készült el, ahhoz született meg a dizájn, anélkül a film nélkül nem biztos, hogy létezne. Az Imperial és a Falcon esetében is ez az ep4, a Resurgentek esetében az ep7, a LAAT/i-nél meg az ep2. Az, hogy XY melyikben látta először vagy melyikben szerette meg, szerintem kevésbé releváns, mint az, hogy melyik filmhez készült el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Szerintem ebben az esetben az számít, hogy melyik részben jelent meg először, hiszen ahhoz a részhez készült el, ahhoz született meg a dizájn, anélkül a film nélkül nem biztos, hogy létezne. Az Imperial és a Falcon esetében is ez az ep4, a Resurgentek esetében az ep7, a LAAT/i-nél meg az ep2. Az, hogy XY melyikben látta először vagy melyikben szerette meg, szerintem kevésbé releváns, mint az, hogy melyik filmhez készült el.

Hát nem tudom... az Uralkodó is az EpV-ben jelent meg először de aligha amiatt szeretjük. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Hát nem tudom... az Uralkodó is az EpV-ben jelent meg először de aligha amiatt szeretjük. :D 

Az Uralkodó speciális eset, hiszen ő az elején egy majom volt. :P De mondjuk én kifejezetten csak az űrhajókra, különböző felszíni és légköri jármóvekre, meg eszközökre gondoltam. Azoknak van egy dizájnja, amit egy bizonyos filmhez készítettek el, és onnan vitték tovább. Hiába szereti meg valaki a Falcont az ep7-ben, az a hajó azért néz ki úgy, mert az ep4-hez ilyen formában alkották meg. Azt a verziót vitték tovább az ep3-ra, előtte az ep5-6-ra, később az ep7-9-re, és azt tervezték át a Solóra.

A karakterek ilyen téren szerintem más lapra tartoznak, nem összevethetőek a filmeken átíveló eszközökkel. A karakterek ugyanis - jó esetben - nem csak részről részre fejlődnek, változnak, de adott filmen belül is átalakulnak. Nem konstansok, mint egy Imperial, aminél a legnagyobb változás, hogy kicserélték az antennát a tornyon, amit 10 rajongóból 11 észre sem vesz (+1 az, aki azt sem tudja, melyik az Imperial :evil: ). Az általad felhozott Palpatine is remek példa, hiába az ep5 mutatta be, az ep6 adott neki karaktert, az ep1-3 bontotta ki, és az ep9 varrta el a szálát. Ráadásul ő már csak azért is speciális, mert filmen belül is cserélték, szóval nála még az is kérdéses lenne ilyen téren, hogy melyik ep5 változat érdeme - és a DVD-s változat vajon az ep5 érdeme vagy az ep3-é, mert hát az ep3 forgatásán használt gúnyát és maszkot viselte McDiarmid.

Sok mellékszereplő meg sehová sem fejlődik, nem csak a filmekben, de ha hozzávesszük a többi művet, akkor sem. Tarkin ugyanolyan kétszínű szociopata a TCW-ben, mint az ep4-ben. Szerintem már az anyja méhéből is a halálfejforma pofájával és egyenruhában bújt elő. De Bail Organára vagy Dookura sem mondanám, hogy olyan nagy utat jártak be, hiába szerepeltek több filmben.

Szóval, én úgy gondolom, hogy ha valamilyen tárgyról van szó, akkor annak a filmnek az érdeme, amiben megjelent. Ahhoz alkották meg és azt a dizájnt vitték tovább. Ha karakterről, akkor meg kár ilyenről beszélni, mert a fejlődésük, változásuk miatt még az is megeshet, hogy valakinek minden részben másképp csapódik le a karakter. Obi-Wan iránt nincs különösebb érzésem az ep1-ben, az ep2-ben nem kifejezetten komálom, az ep3-ban a kedvenc szereplőm, az ep4-6-ban meh kategória. És ki tudja, hogy érzek majd iránta az Obi-Wan Kenobi után. :) A karakterek a Skywalker SAGA érdemei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sok mellékszereplő meg sehová sem fejlődik, nem csak a filmekben, de ha hozzávesszük a többi művet, akkor sem. Tarkin ugyanolyan kétszínű szociopata a TCW-ben, mint az ep4-ben. Szerintem már az anyja méhéből is a halálfejforma pofájával és egyenruhában bújt elő. De Bail Organára vagy Dookura sem mondanám, hogy olyan nagy utat jártak be, hiába szerepeltek több filmben.

Szóval, én úgy gondolom, hogy ha valamilyen tárgyról van szó, akkor annak a filmnek az érdeme, amiben megjelent. Ahhoz alkották meg és azt a dizájnt vitték tovább. Ha karakterről, akkor meg kár ilyenről beszélni, mert a fejlődésük, változásuk miatt még az is megeshet, hogy valakinek minden részben másképp csapódik le a karakter. Obi-Wan iránt nincs különösebb érzésem az ep1-ben, az ep2-ben nem kifejezetten komálom, az ep3-ban a kedvenc szereplőm, az ep4-6-ban meh kategória. És ki tudja, hogy érzek majd iránta az Obi-Wan Kenobi után. :) A karakterek a Skywalker SAGA érdemei.

A zenei téma, és a járművek kapcsán egyetértek. Mi a helyzet a bolygóval? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

De akkor a nagy dzséjt se vette észre? :o Plusz ha 10-ből 11-en nem veszik észre, akkor mégis ki vehette észre? :D

Erre a magyarázat:

Level 0: egyszerű mozibajáró, aki morgolódik azon, hogy a Rogue One-t is úgy fejezték be, hogy lehessen folytatni.

Level 1: az igazi rajongó, aki gyűlöli a Star Wars-t és annak bizonyítása érdekében, hogy neki igaza van, minden Star Wars filmet megnéz többször is, a legtöbbször azokat, amiket a legjobban utál - kivéve az ep5-öt, mert azt nem utálja. Ő már ismeri annyira a Star Warst, hogy szavait félinformációkkal, alapvető tárgyi tévedésekkel és másoktól hallott hülyeségekkel alátámassza.

Level 2: a rajongó, aki szereti a Star Warst, a Venatort simán megkülönbözteti a Resurgenttől és még azt is tudja, mi a nevük, ismeretei a filmeken túlra is kiterjedhet, de ezt nem hírdeti úton útfélen, nem tudálékos, nem olt le senkit, ha rosszúl tudja.

Level 3: hard-core rajongó, aki már nem csak azt fejből le tudná rajzolni a Skywalkerek és mestereik összef énykardját, de hajlamos is a tévedéseket jelezni.

Level Dzséjt: az ezen a szinten lévők összegyűjtik a csillagrombolók neveit, elemzést írnak az egyes filmekben szereplő X-szárnyúak pilótafülkéjéről, és elég arrogáns ahhoz, hogy egy komplett rajongói szintet nevezzen el magáról. :pill:

Szóval, hogy a kérdésedre válaszolja, a Level 3-n és a Level Dzséjten lévők azok, akik észreveszik a különsbéget az Imperial I és II között. :P Van még kedved kötözködni velem? :D :hehe:

 

10 perccel korábban, Donát írta:

A zenei téma, és a járművek kapcsán egyetértek. Mi a helyzet a bolygóval? :D 

Szerintem a bolygók is a tárgyak kategóriájába esik. Bár van, amelyiknek több területét is láttuk, alapvetően megmaradtak az első felbukkanásakor lefektetett dizájnnál. Úgy értem az épületdizájnok, a hangulat, de még a környezet sem változik. Naboo mindenhol erdős és vízes, Curscant mindenhol acél, Tatooine mindenhol sivatag és szikla. Coruscanton nem láttunk sehol agyagfalut, ahogy Tatooine-on sem mutattak felhőkarcolókat.

Talán annyi csavarja meg csak a témát, hogy az SE-nek hála azért Tatooine városi látképe alaposan megváltozott, és ezt vitték tovább - persze a dizájnalapok ugyanazok, csak míg az eredeti változatban Mos Eisley egy kis porfészeknek tűnt, addig az SE-ben egy sivatagi nagyváros érzetét kelti, ahol zajlik az élet, és később ezt vette át az ep1-2 is.

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szuper kis estének nézünk elébe.

Nagyon kíváncsi vagyok, a rajongói közösségnek mit jelent 2 évvel az utolsó trilógia megjelenése után a Star Wars Saga. Nálam eléggé átírta a sorrendet sok helyen az ST, de azért vannak kedvencek, amiken nem fog az idő. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt akartam megnézni délután, de sajnos melóznom kell. 

 

Sose feledem ezt a trailert és az újonnan feltörő SW mániát! Mániát, ami szinte azóta egyfolytában tart.

 

Amúgy Donát ilyesmi speciális dolgokra gondoltam. :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.