Ugrás a kommentre

1x02 - Cut and Run


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Jó kis epizód volt, de az első azért jobban tetszett. Örülök, hogy viszont láttuk Cutot és a családját, megmutatta kicsit Hunternek, hogy egy klón is lehet szerető apa. :) Szurkoltam, hogy Omega a csapattal maradjon (apropó, nem tudom írta esetleg valaki, de a neve akár árulkodó is lehet: mi van, ha ő volt az utolsó (és sokadik) próbálkozás, hogy Erő használót klónozzanak, és ha nem jött volna be, akkor abbahagyják. De szerencsére bejött).

 

Dzséjt kérdezte fentebb a kódlánc szerepét, szerintem ez olyan, mint a személyi. Természetesen később lehet majd hamisítani, de az alapból rizikós és csak kétes figuráktól (vagy lázadóktól) lehet beszerezni. Felteszem, Jyn is hamisított ilyet (Draven ugye meg is jegyzi, hogy birodalmi dokumentumokat hamisított, amiről a Lázadás hajnala könyvben bővebbet is megtudunk). Szóval ha nincs kódláncod, akkor nem utazhatsz, és ahhoz, hogy kódláncot szerezz, igazolnod kell magadat, így pl. egy ex klón, vagy egy birodalom elől menekülő alak hamar lebukna, mikor a kódláncát használná vagy ki akarná váltani. ezáltal nehezebb számukra a közlekedés a galaxisban és a rejtőzködés. Ha pedig valaki hamis iratokat készít / akar beszerezni, és közben rajta kapják, gondolom irány a börtön.

 

A rész pozitívumai közé tartozott még természetesen a Nexu, Cut "majdnem lebukok" pillanata és a droid súlyzózás. Kiváncsi leszek, hogy a következő részre mit tartogatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Szurkoltam, hogy Omega a csapattal maradjon (apropó, nem tudom írta esetleg valaki, de a neve akár árulkodó is lehet: mi van, ha ő volt az utolsó (és sokadik) próbálkozás, hogy Erő használót klónozzanak, és ha nem jött volna be, akkor abbahagyják. De szerencsére bejött).

Ezt már készpénznek veszed? A legutóbbi rész kapcsán nagy vita alakult ki Omega céljáról. Sokan úgy véljük, nem biztos hogy van Erőhasználó képessége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt már készpénznek veszed? A legutóbbi rész kapcsán nagy vita alakult ki Omega céljáról. Sokan úgy véljük, nem biztos hogy van Erőhasználó képessége.

Nem veszek én készpénznek semmit a Star Warsban. :)  De nagyon meglepődnék, ha nem Erő érzékeny lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Nem veszek én készpénznek semmit a Star Warsban. :)  De nagyon meglepődnék, ha nem Erő érzékeny lenne.

 

Szia! 

 

Mi van akkor, ha nem erőérzékeny, hanem "csak" fokozták az érzékeit, ösztöneit?  Mivel még gyermek, ő ezt nem érti, értheti. Mint az első részben például, még Omega is meglepődött, milyen pontosan kilőtte Crosshair kezéből a sniper blaster-t.  Pedig akkor lőtt először sugárvetővel, érdekes.  :)     

 

Hunternek is baromi fejlett ösztönei vannak, pont azért mert génhibás klón, vagy nevezzük mutánsnak.  Omega is ösztönösen felkapta a blaster-t, és hezitálás nélkül lőtt.  Pont ez az ijesztő benne, mert simán meg is ölhette volna Crosshair-t, de szándékosan vagy inkább ösztönösen a fegyverét célozta meg.  

 

Persze lehet hogy tényleg erőérzékeny a kislány. Ezt igazából még nem tudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

 

Szia! 

 

Mi van akkor, ha nem erőérzékeny, hanem "csak" fokozták az érzékeit, ösztöneit?  Mivel még gyermek, ő ezt nem érti, értheti. Mint az első részben például, még Omega is meglepődött, milyen pontosan kilőtte Crosshair kezéből a sniper blaster-t.  Pedig akkor lőtt először sugárvetővel, érdekes.  :)     

 

Hunternek is baromi fejlett ösztönei vannak, pont azért mert génhibás klón, vagy nevezzük mutánsnak.  Omega is ösztönösen felkapta a blaster-t, és hezitálás nélkül lőtt.  Pont ez az ijesztő benne, mert simán meg is ölhette volna Crosshair-t, de szándékosan vagy inkább ösztönösen a fegyverét célozta meg.  

 

Persze lehet hogy tényleg erőérzékeny a kislány. Ezt igazából még nem tudjuk.

Persze lehet ez is. Erre a lehetőségre nem gondoltam. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 27. - 16:59, Donát írta:

Dzséjt kérdezte fentebb a kódlánc szerepét, szerintem ez olyan, mint a személyi. Természetesen később lehet majd hamisítani, de az alapból rizikós és csak kétes figuráktól (vagy lázadóktól) lehet beszerezni.

Ez szép, de azt még mindig nem értem, hogy ez a kódlánc hogy segít abban, hogy valakit a nagy büdös semmi közepén is centiméteres pontossággal meg lehessen találni egy csökött távirányító segítségével, ami mindössze pittyeg. A rendszer alapjai csak addig működnek, amíg az alany lakott és fejlett világon van. Beregel felszálláskor és leszálláskor, így lehet tudni, hogy melyik bolygóról jött és hová érkezett meg. Még be lehet vinni halmazba az Új hajnalban bemutatott megfigyelési rendszert. Vagyis, hogy a Birodalom, mint a Nagy Testvér, mindent figyel. A kódlánc ebben is segítségre lehet, hiszen, ha azok a kis kütyük esetleg kapcsolatban állnak valamilyen más rendszerrel online, akkor könnyű bárkit követni.

De mindez csak addig működik, amíg a figura nem egy a civilizációs idegen fogalomként kezelő bolygó eldugott halászfalujában van, ahol nyilván nincsenek birodalmi megfigyelő kamerák, meg droidok, meg a fene tudja, még micsoda (sőt, amikor először láttuk ezt a rendszert működésben, technikailag már Birodalom sincs - de ezek szerint az új Köztársaság átvett egy megfigyelési rendszert a Birodalomtól? :hmm:).

Szerintem ez elég fontos dolog. Mert a The Mandalorianben a fejvadászok kétszer is megtalálták Grogut az isten háta mögötti tértől nyugatra, egy sarokra a térképen sem szerepel placc után. Halálpontosan! És ehhez a jelek szerint a kódlánc kellett (és még abból sem az egész). Ha meghamisítják, akkor értem, hogy nem lelik az illetőt. Na de a Lázadók Szövetségének volt arra keretje, hogy az egész lázadás minden egyes tagjának új kódláncot adjanak? Plusz Grogut miért nem tudták a második évadtól követni? Vagy Mandót?

Szóval én azért is örülök, hogy a Bad Batch egy kicsit foglalkozik ezzel, mert talán letisztul ez, és értelmet nyer a Star Wars ama csodája, ami misztikában túlszárnyalja az Erőt. Mert még az Erővel sem lehet olyan halálpontosan lokalizálni valakit bárhol a Galaxisban, mint a kódlánc segedelmével. :) "Egy ember megérzése az Erőben eltörpül amellett, amire a mindeható kódlánc képes." :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez szép, de azt még mindig nem értem, hogy ez a kódlánc hogy segít abban, hogy valakit a nagy büdös semmi közepén is centiméteres pontossággal meg lehessen találni egy csökött távirányító segítségével, ami mindössze pittyeg.

 

Lehet, hogy a koncepciót később továbbfejlesztik és akkor már chippelik is őket, bár akkor meg ugye felmerül a kérdés, hogy egy szökevény miért nem szedeti ki magából? Lehet veszélyes eltávolítani vagy rohadt drága biztonságosan eltávolíttatni, ezért nem mindenki kockáztatja meg, illetve nincs rá pénze, ez arra is válasz lehetne, hogy az ÚK. miért használja, mert amúgy nem használja csak benne maradt az emberekben és a szürkezónában működő fejvadász céh használja csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Lehet, hogy a koncepciót később továbbfejlesztik és akkor már chippelik is őket, bár akkor meg ugye felmerül a kérdés, hogy egy szökevény miért nem szedeti ki magából? Lehet veszélyes eltávolítani

Tetszetős elmélet, pláne, hogy ehhez hozzáköthető az ep1 is, amiben ugye Anakin mondja, hogy a rabszolgákban olyan adót ültettek nem meghatározott testrészbe, ami felrobban, ha valaki szökni próbál. Innen nem merész lépés egy olyan kütyü, ami felrobban, ha valaki megpróbálja eltávolítani. A Lázadóknak aztán később meglehet rá erre a technológiájuk. A koncepciót csak egy dolog bolygatja meg: nem válaszoja meg azt, hogy Mandót és Grogut miért nem követték tovább a második évadban, Gideonnak miért kellett később nyomkövetőt elhelyezni a Razor Cresten. (Persze nyilván ott a valós magyarázat: a készítők tökönlőtték magukat ezzel a mágikus ketyerével, ezért diszkréten elfeledkeztek róla a második évadra. :evil: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez szép, de azt még mindig nem értem, hogy ez a kódlánc hogy segít abban, hogy valakit a nagy büdös semmi közepén is centiméteres pontossággal meg lehessen találni egy csökött távirányító segítségével, ami mindössze pittyeg. A rendszer alapjai csak addig működnek, amíg az alany lakott és fejlett világon van. Beregel felszálláskor és leszálláskor, így lehet tudni, hogy melyik bolygóról jött és hová érkezett meg. Még be lehet vinni halmazba az Új hajnalban bemutatott megfigyelési rendszert. Vagyis, hogy a Birodalom, mint a Nagy Testvér, mindent figyel. A kódlánc ebben is segítségre lehet, hiszen, ha azok a kis kütyük esetleg kapcsolatban állnak valamilyen más rendszerrel online, akkor könnyű bárkit követni.

De mindez csak addig működik, amíg a figura nem egy a civilizációs idegen fogalomként kezelő bolygó eldugott halászfalujában van, ahol nyilván nincsenek birodalmi megfigyelő kamerák, meg droidok, meg a fene tudja, még micsoda (sőt, amikor először láttuk ezt a rendszert működésben, technikailag már Birodalom sincs - de ezek szerint az új Köztársaság átvett egy megfigyelési rendszert a Birodalomtól? :hmm:).

Szerintem ez elég fontos dolog. Mert a The Mandalorianben a fejvadászok kétszer is megtalálták Grogut az isten háta mögötti tértől nyugatra, egy sarokra a térképen sem szerepel placc után. Halálpontosan! És ehhez a jelek szerint a kódlánc kellett (és még abból sem az egész). Ha meghamisítják, akkor értem, hogy nem lelik az illetőt. Na de a Lázadók Szövetségének volt arra keretje, hogy az egész lázadás minden egyes tagjának új kódláncot adjanak? Plusz Grogut miért nem tudták a második évadtól követni? Vagy Mandót?

Szóval én azért is örülök, hogy a Bad Batch egy kicsit foglalkozik ezzel, mert talán letisztul ez, és értelmet nyer a Star Wars ama csodája, ami misztikában túlszárnyalja az Erőt. Mert még az Erővel sem lehet olyan halálpontosan lokalizálni valakit bárhol a Galaxisban, mint a kódlánc segedelmével. :) "Egy ember megérzése az Erőben eltörpül amellett, amire a mindeható kódlánc képes." :D 

Szerintem az a chain code-tól függetlenül működik. Itt van még egyszer a beszélgetés:

image.png

 

Az látható, hogy a Child esetében nincs is meg a teljes chain code. Ez alapján meglepő lenne, ha az adna információkat a gyermek helyzetéről (hiszen nem is ismerik a teljes kódot). Azért sokkal inkább a Tracking fob felel. Az egy érdekes kérdés, hogy a tracking fob mi alapján működik, de szerintem független a chain code-tól, hiszen ha a chain code alapján menne a követés, akkor nem kéne külön hangsúlyozni, hogy van tracking fob.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Az látható, hogy a Child esetében nincs is meg a teljes chain code. Ez alapján meglepő lenne, ha az adna információkat a gyermek helyzetéről (hiszen nem is ismerik a teljes kódot). Azért sokkal inkább a Tracking fob felel. Az egy érdekes kérdés, hogy a tracking fob mi alapján működik, de szerintem független a chain code-tól, hiszen ha a chain code alapján menne a követés, akkor nem kéne külön hangsúlyozni, hogy van tracking fob.

Sajnos ezt az elméletet megdönti a tavaly megjelent The Star Wars Book című forráskönyv, amiben lefixálták, hogy a követő kütyü a kódláncban rejlő életrajzi adatok alapján találja meg az alanyokat. Ezért is bámulatos, hogy a tracking fob Grogu életkorából pontosan megmondta, hogy az Arvala-7-en van egy nikto gonosztevőktől hemzsegő tanya raktárában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sajnos ezt az elméletet megdönti a tavaly megjelent The Star Wars Book című forráskönyv, amiben lefixálták, hogy a követő kütyü a kódláncban rejlő életrajzi adatok alapján találja meg az alanyokat. Ezért is bámulatos, hogy a tracking fob Grogu életkorából pontosan megmondta, hogy az Arvala-7-en van egy nikto gonosztevőktől hemzsegő tanya raktárában.

Akkor sz@r a könyv. :D Majd retconolják, mint a Kanan képregényt meg a többit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egy érdekes kis epizód volt. A drámai és érzelmi töltet megvolt, átjött. Omega ragaszkodása a csapathoz nagyon tetszik. A klónok emberséges ábrázolása szintén. Cut nagyon jó családapa lett. Megérdemli a boldog életet. Jó, hogy egy ilyen érzelmekkel foglalkozó epizód jött a bevezető után. Ötös. A csalódást keltő nyitás után felüdülés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A csalódást keltő nyitás után felüdülés.

WTF!? 

Azt még megértem, hogy a Kanan-os jelenet nem tetszett, de azt irni a 70 perces bevezető részre hogy csalódás keltő....

Majdnem az évad legjobb része is lehetne, de mivel a hosszúsága felér 2-3 epizód hosszúságával, ezért inkább különálló, bevezető filmnek tekintem. 

 

Ezt a bevezetőt én nem raktam volna bele a szavazásba, mert túl hosszú, és inkább egy bevezető "mozi" filmnek lehetne tekinteni.

(Mint anno a TCW mozifilmjét is)

De persze ez az én véleményem. Peace..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

WTF!? 

Azt még megértem, hogy a Kanan-os jelenet nem tetszett, de azt irni a 70 perces bevezető részre hogy csalódás keltő....

Majdnem az évad legjobb része is lehetne, de mivel a hosszúsága felér 2-3 epizód hosszúságával, ezért inkább különálló, bevezető filmnek tekintem. 

 

Ezt a bevezetőt én nem raktam volna bele a szavazásba, mert túl hosszú, és inkább egy bevezető "mozi" filmnek lehetne tekinteni.

(Mint anno a TCW mozifilmjét is)

De persze ez az én véleményem. Peace..

A "Kanan" jelenet miatt az epizód nálam két pont mínusszal indított alapból.. Ha engedékeny akarok lenni, akkor 3-ast adok rá, aki közepes, tehát csalódást keltő. De ha eltekintek ettől az incidenstől az első 13 perc így is egy kissé kapkodós és összecsapott lett, aztán meg nagyon belassulunk, e miatt további fél pontot is levonnék, ha kritikusabb vagyok. Tehát, kritikusabb szemszögből 2,5, vagy 3 csillag az eredmény. És az említett első 13 perc kb. 3 hónapra elvette a kedvemet a sorozat folytatásától, így bőven megérdemli az én nézőpontomból a csalódást keltő jelzőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A "Kanan" jelenet miatt az epizód nálam két pont mínusszal indított alapból.. Ha engedékeny akarok lenni, akkor 3-ast adok rá, aki közepes, tehát csalódást keltő. De ha eltekintek ettől az incidenstől az első 13 perc így is egy kissé kapkodós és összecsapott lett, aztán meg nagyon belassulunk, e miatt további fél pontot is levonnék, ha kritikusabb vagyok. Tehát, kritikusabb szemszögből 2,5, vagy 3 csillag az eredmény. És az említett első 13 perc kb. 3 hónapra elvette a kedvemet a sorozat folytatásától, így bőven megérdemli az én nézőpontomból a csalódást keltő jelzőt.

 

Megértem ezt a kánonos problémát, tényleg. 

De azt irni a bevezető részre, hogy közepes, jó esetben. 

Ha már most igy látod, akkor mi lesz később? Ennél sokkal gyengébb részek is lesznek pedig.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

 

Megértem ezt a kánonos problémát, tényleg. 

De azt irni a bevezető részre, hogy közepes, jó esetben. 

Ha már most igy látod, akkor mi lesz később? Ennél sokkal gyengébb részek is lesznek pedig.  

 

47 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem elég egyértelmű hogy a kánon ellentmondás lehúzta a nyitórészt nála. Nem kell vele egyetérteni, de ez a véleménye. Tekintve hogy erre a részre ötöst adott meglepne ha komolyabb problémái lennének a későbbi részekkel.

Minden értékelés szubjektív. Nálam komolyan befolyásolja a könyveknél is, hogy milyen fordulat jön. Volt rá arra példa, hogy nekem nagyon nem tetsző fordulat, szereplő halál miatt csuklóból levontam egy, de akár két csillagot is. Ez is ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pilot nekem se lett a kedvencem, és nem csak a Kanan-dolog miatt. Valahogy erőtlennek érzem. Igazából kicsit így vagyok a második résszel is, bár ez már jóval inkább tetszett, ahogy fentebb is írtam az értékelésemkor. Nálam a sorozat a harmadik epizódra érkezett meg. De akkor nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.