Ugrás a kommentre

1x02 - Cut and Run


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A pilot epizód után mindenképpen szükséges volt egy nyugodtabb, karakterterközpontúbb folytatásra, amely e rész keretében meg is történt. A rész 3 sorozat néhány elemét gyúrta egybe és prezentálta számunkra. Elsőként is itt van Cut és családja, ne feledjük a főhösöket, a klónokat és Saleucamit. Ezek mint a Klónok háborúját idézik meg a számunkra és őszintén remek érzés volt viszontlátni Cut Lawquane karakterét és családját. Aztán itt van maga a Bad Batch, akik egy kis csapatként tevékenykednek, ezzel valamilyen szinten a Rebels csapata jut az eszünkbe. A helyszín és a téma, miszerint Hunter az újdonsült tagot, Omegát ott akarja hagyni Cut családjánál, mindenképpen a Mandalorian „The Sanctuary” c. epizódját idézi meg, ahol Din próbálta meg lepasszolni Grogut, mondván a gyermeknek nem való az az élet, amit ő képvisel.

 

Omega rácsodálkozása a Saleucami világára hasonló volt Rey Takodanán mutatott csodálatára. Ahogy letérdelt és kezébe vette a földet, nagyon megható jelenet volt, továbbá jót nevettem Tech megszólalásán, amikor közölte, hogy az homok. Vicces humora van Technek, szerintem jó humorforrás lesz ő majd. :D

Rex megemlítése alapján szerintem már külön lehetnek Ahsokával, mitöbb, tippre Rexnek már van valamilyen terv készülőben, amelynek segítségével sikerül majd kivenni Gregor és Wolffe chipjét. Omega, mivel Nala See mellett tanult, nyilván tudott ezekről a chipekről, Tech itt megint csak benyomott valamit. Wrecker, mint nagybácsi kicsit furán hangzott, mit nem mondjak.

 

Omega játszadozása Cut gyermekeivel tetszett, jó látni, ahogy a kislány felfedezi a körülötte levő világot. Mondjuk a Nexunál azt hittem, hogy előtör belőle az Erő és mutat egy Grogus mutatványt – mint pl. a Mudhornnál – de végül nem így történt és Suu és Hunter kettőse megmentette a napot. Remélem Omega rejtélye előbb utóbb kiderül, szerintem Hunter és a többiek is elkezdenek majd tanakodni ezen.

A kódlánc megjelenése is jó volt, örültem, hogy kicsit jobban belementek a Mandalorianban bemutatottba.

 

A kioszknál történő jelenet megidézte a Solot, ahol Han és Q’ira próbálták elhagyni a Korelliát. Míg ott a koaxiummal próbálták meg megfenyegetni az ellenőrt, addig itt sikerült legálisan átmenniük. Mondjuk az egyik klón majdnem megbuktatta ezt a tervet, szerencsére jött az elterelés. Szoros volt.

A harc a klónokkal nem lehetett könnyű, pláne, hogy a Bad Batch-nek a saját testvéreik ellen kellett küzdeniük, bár még így is irtottak. Wrecker jelenetét imádtam, ahogy összecsapta a 3 klón fejét.

 

Végül Omega mégis a Bad Batchel maradt. Érdekes lesz majd látni, hogy miképpen alakul a csapat sorsa és hogyan alakul majd a kapcsolat Omega és a többiek között. Jó kérdés, hogy innen hova tovább, vajon Rex után mennek? Vagy most tulajdonképpen merre vezet a Bad Batch útja?

Amúgy örülök neki, hogy Cut és családja elhagyta a Saleucamit. Mivel Crosshair ismeri a régi csapatát, így előbb-utóbb megjelentek volna a bolygón Cutot keresve. Így viszont megmenekültek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Jó kérdés, hogy innen hova tovább, vajon Rex után mennek? Vagy most tulajdonképpen merre vezet a Bad Batch útja?

 

Az előzetes alapján szerintem Rex után mennek, feltéve ha elárulta Cutnak hogy mi a terve

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 hours ago, Bence1997 said:

itt sikerült legálisan átmenniük

Érdekesen értelmezed a legális fogalmát, lévén, hogy lopták a kártyákat, és maguknak hamisították a kódokat is.:P

 

5 hours ago, Bence1997 said:

Mondjuk a Nexunál azt hittem, hogy előtör belőle az Erő és mutat egy Grogus mutatványt – mint pl. a Mudhornnál – de végül nem így történt

Én kifejezetten örültem, hogy nem történt annál a pillanatnál semmi különös. Csak mégtermészetesebbé tette Omega karakterét, látszott hogy nem tudja még kontrollálni az ilyen helyzeteket, nem is igazán szeretném, ha erőérzékeny klón lenne. 

 

5 hours ago, Bence1997 said:

Vicces humora van Technek, szerintem jó humorforrás lesz ő majd. :D

Pláne ha Wrecker is jelen van, mint a Kamino-n a kantinban, ahol, elég egyértelműen közölte, hogy ő szeret dolgokat felrobbantani.:D

 

5 hours ago, Bence1997 said:

Jó kérdés, hogy innen hova tovább, vajon Rex után mennek? Vagy most tulajdonképpen merre vezet a Bad Batch útja?

Szerintem nem biztos, hogy pont Rex felé mennek majd, de ha jól tudom most jön majd az a roncsokkal teli bolygó, ahol van egy jelenetük Rex-el. Én elképzelhetőnek tartom, hogy véletlenül fognak összetalálkozni.

 

5 hours ago, NorbiLordi said:

 

Az előzetes alapján szerintem Rex után mennek, feltéve ha elárulta Cutnak hogy mi a terve

Nem igazán emlékszem, hogy Cut utalt volna bármilyen tervre. Szerintem ha van is Rex-nek, nem is biztso, hogy elmondta Cut-nak. De majd idővel minden kiderül.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy örülök neki, hogy Cut és családja elhagyta a Saleucamit. Mivel Crosshair ismeri a régi csapatát, így előbb-utóbb megjelentek volna a bolygón Cutot keresve. Így viszont megmenekültek.

Bizony! Most, hogy Crosshair hithű birodalmi lett, eljött volna Cut-ért az tuti.

 

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Vicces humora van Technek, szerintem jó humorforrás lesz ő majd. :D

Szerintem ez a szerep inkább Wracker-re hárul majd, szinte minden beszólása poénos. :D 

 

11 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem igazán emlékszem, hogy Cut utalt volna bármilyen tervre. Szerintem ha van is Rex-nek, nem is biztso, hogy elmondta Cut-nak. De majd idővel minden kiderül.

Szerintem fel akar szabadítani pár klónt, amibe majd a BB tagjai is besegítenek. Legalábbis a legutóbbi kis szösszenetből akár ezt is ki lehet venni. Itt jöhet a képbe Omega tudása a viselkedésszabályozó chipekről. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Pláne ha Wrecker is jelen van, mint a Kamino-n a kantinban, ahol, elég egyértelműen közölte, hogy ő szeret dolgokat felrobbantani.:D

 

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 minutes ago, Ody Mandrell said:

Szerintem fel akar szabadítani pár klónt, amibe majd a BB tagjai is besegítenek. Legalábbis a legutóbbi kis szösszenetből akár ezt is ki lehet venni. Itt jöhet a képbe Omega tudása a viselkedésszabályozó chipekről. 

Ez logikus, és akkor így behozhatják Gregort és Wollfe-ot is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos rész volt. :) Omega rácsodálkozása egy másik világra, mint az az egy, amit eddig ismert, nagyon aranyos és teljesen érthető, mint ahogy az is, miért nem akart a végén Cutékkal menni. Egyértelmű, hogy ők nyugodt békés életre vágynak, a kislány viszont eddigi ingerszegény élete után kalandokat szeretne minél több bolygón. :) Nyilván egy felnőtt azt nézi először, hogy ez veszélyes, valamint hogy egy Bad Batch jellegű csapat nem biztos, hogy tud rá vigyázni, mert nincs rá felkészülve. De biztos vagyok benne, hogy ez is ugyanúgy működni fog, ahogy Mando és Grogu párosa is működött, összecsiszolódnak majd a felek. :) 

 

S még egy gondolat Omegával kapcsolatban: Cut mondja ki, hogy a kaminóiak nem klónoznak cél nélkül, így Omega létének is egészen biztosan van értelme. A tippem továbbra is az erőhasználat, aminek most nem adta jelét (ha a Nexu támadására gondolok, felmerül, hogy miért nem érzékelte a veszélyt alig pár méterre magától), de lehet, hogy a sok újdonság, szokatlan élmény teljesen lekötötte. Az is olyan aranyos volt, hogy nem tudta, a labdával úgy játszanak, hogy el kell kapni. :hug: 

 

De ami a leginkább tetszett, az annak bemutatása, milyen villámgyorsan megkezdődött a birodalmi rend leszivárgása a legalsó szintekre is, mint pl. amilyen a Saleucami. Félelmetes, hogy ez már azonnal szinte ugyanaz a rendszer, mint amit évekkel később a Solo-ban láthattunk, a mindent ellenőrizni akaró birodalmi rezsim. Nehéz lesz felszívódni és renegát életet élni. Egyrészről jó, hogy legalább azzal nem kell megküzdeniük, hogy bármelyik klón rácsodálkozhat, honnan is ismerősek, mint pl. Cutnak ez állandó gond lesz, másrészről ha elkezdik őket körözni fényképpel, hát pl. Wreckerre nem nehéz ráismerni. :D 

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem fel akar szabadítani pár klónt, amibe majd a BB tagjai is besegítenek. Legalábbis a legutóbbi kis szösszenetből akár ezt is ki lehet venni. Itt jöhet a képbe Omega tudása a viselkedésszabályozó chipekről. 

Ez a vonal tetszene, Rex megjelenését is várom nagyon! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, annak idején - emlékeim szerint - Cut Lawquane történetét az egyik leggyengébb szálnak tartottam a TCW-ben, bár már olyan régen láttam azt az epizódot, hogy túl sok konkrét emlékem már nincsen (tényleg meg kell már ejteni azt a TCW újrázást). Itt viszont most nagyon klappolt minden, az is lehet, hogy én öregedtem hozzá a történethez. :D

 

Rögtön kezdjük azzal, hogy amikor hőseink leszálltak a Saleucami felszínére, a tájkép és a fauna egyszerűen gyönyörű és változatos volt, ha ezt a szintet tartja a sorozat, akkor látványban le fogja pipálni a TCW-t véleményem szerint, de legalábbis a 6-7. évad színvonalát mindenképp tartja. Maga a rész inkább a karakterépítésre ment rá, egyrészt Hunter és Omega viszonyát illetően, másrészt a csapat nyaldosta sebeit Crosshair "árulása" után. Cut és családja nagyon jól mutattak együtt, egy igazi összetartó közösségről van szó, akik csak békében szeretnének élni, de kénytelennek tovább állni. Nagyon szurkoltam nekik, hogy ez sikerüljön. 

 

A Saleucami példája is mutatja, hogy túlzott jele a propagandán kívül nincs annak, hogy a háború véget ért volna. Mint ahogy nálunk annak idején a szovjet "felszabadítók", úgy maradtak a bolygón az immár birodalmiak is (és milyen hihetetlen, hogy az agyam egyből átállt arra, hogy ne akadjak fenn azon, hogy a klónok a jellegzetes páncéljukban tulajdonképpen már a Birodalmat képviselik). Már jelen vannak az első baljós jelek, ami azt is mutatja, hogy a készítők átgondolt koncepció mentén dolgoznak. Hajókat foglalnak le fals indokokkal, már jegyet váltott utasok ellen alkalmaznak testi kényszert (de nagyon fontos, hogy még szó sincs arról, hogy a szerencsétlent agyon lőtték volna ott helyben. Az majd csak később jön). Aztán ott van a valutaváltás, amelynek égisze alatt kidolgoznak egy olyan szisztémát, hogy minden birodalmi polgár lenyomozható legyen. Ez a kódlánc zseniális ötlet, amely reflektál korunk legnagyobb félelmeire a legelnyomóbb rezsimek és a fejlődő technológia kiaknázását illetően. Számomra talán ezek voltak az epizód legerősebb momentumai. 

 

A rész főszereplője egyértelműen Omega, másodsorban Hunter volt. A lány gyakorlatilag most kezdett el élni. Először utazik az űrben, először lép egy új bolygó felszínére, először lát és tapint homokot, és először tapasztalja meg, hogy milyen is játszani hasonlókorú gyerekekkel. (kb. hány éves lehet szerintetek Omega, mármint biológiai értelemben, ha nem számítjuk, hogy klón?) Hunter az új szerepét egyelőre nem is igazán tudja megszokni, tele van kétséggel és inkább gyorsan lepasszolná a "problémát", érthető okokból. Kissé emlékeztetett arra, amikor Kanan először találkozott Ezrával, amely aztán új kihívást jelentett számára. Tech és Wrecker ennél lazábban kezeli a helyzetet, de a lány elsősorban nem is az ő problémájuk. Akárhogyis, a nyilvánvaló tapasztalatlanság ellenére Hunter alapvetően megfelelően áll a helyzethez, és az a bizonyos kötelék már elkezdett kialakulni közöttük. Az epizód végén kellőképp adagolták a feszültséget a sorbanállásnál, miközben a harcjelenetek is jók voltak (és itt bizony már hullottak az arctalan klónok). Nagyon kíváncsi vagyok, mi következik ezután. Örülök, hogy az antológia jelleget ezúttal hanyagolták (a TCW-t az első időkben végülis olyan sorrendben nézhetted ahogy akartad), és bár minden rész egy-egy történés köré összpontosul, ez mégsem megy a linearitás rovására.

 

Én már túltettem magam teljesen a képregény felülírásán. Két rész után már most látszik, hogy ez a sorozat rengeteget fog hozzátenni a SW univerzumhoz, ld. a kódlánc, a birodalmi elnyomás fokozatos kialakulása, és a klónháborús dezertőrök helyzete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Nute Gunray írta:

(kb. hány éves lehet szerintetek Omega, mármint biológiai értelemben, ha nem számítjuk, hogy klón?)

Szerintem 10 éves körüli lehet biológiai értelemben.

 

26 perccel korábban, Nute Gunray írta:

és itt bizony már hullottak az arctalan klónok

Erre én is felfigyeltem. Eleinte még próbált Hunter nem végzetes sebet ejteni, de miután Omegát elkapták ott már nem nézte hova lő. Volt olyan klón amelyikbe kettőt is beleeresztett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja igen, a nexut kihagytam. Fantasztikus volt majd' 20 év (!) után mozgóképen látni ezt a félelmetes szörnyet. 

 

Más. A hologramon keresztül a néphez beszédet intéző birodalmi csóka neve Rampart a szinopszis szerint. Lehet, hogy ő valamiféle prominens ellenfele lesz a csapatnak, legalábbis a sorozat első időszakában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azt láttuk, hogy normál esetben is rühelték egymást, ami azért is fura, mert 99-cet nagy tisztelet övezte.

Viszont a Bad Batch tett is róla, hogy a legtöbb sima klón ki ne állhassa őket. 

Ezzel szembe 99 rendesen viselkedett mindenkivel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős rész volt, kár, hogy ilyen rövid. :D Elhúzták a mézesmadzagot az első epizóddal.

Örülök, hogy ennyi idő után viszontláthattuk Cutot és a családját, szerettem a Clone Warsos részt, ami róluk szólt. A rész sztárja viszont számomra Omega, szép lassan elkezdjük megismerni. Ha már az erőérzékenység teória ilyen népszerű, érdekes, hogy a nexu támadásánál nem mutatott belőle semmit (á la Grogu, bár neki ugye volt némi tréningje korábban).

wJpj7q.jpg

Ami még érdekes kérdés, hogy mi történhetett Cut chipjével? Mivel ő nem volt jedik közelében a 66-os parancs kiadásakor, így nyilván nem ölhetett meg egyet sem közülük, de ezt leszámítva volt rá bármilyen hatással a parancs? Egyáltalán megkapta? Crosshair simán a barátai ellen fordult, miután feltuningolták a chipjét, pedig ők még csak jedik se voltak (bár rájuk lehet fogni, hogy jediknek segítettek, ami a Jesse-féle logika alapján szintén okot ad a likvidálásra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, misafeco írta:

Crosshair simán a barátai ellen fordult, miután feltuningolták a chipjét, pedig ők még csak jedik se voltak

 

Annak a 66-os parancshoz nem szükséges feltétlenül akármi közének is lennie, szimplán felhúzták az engedelmességi faktort, aztán megparancsolták neki, hogy kapja el őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy résznek elment. Sajnos, volt benne olyan is, ami annyira kiszámítható volt, hogy semmi meglepetést nem okozott. 

Kíváncsi vagyok, hogy Cut és családja vajon megússza a Birodalmat, vagy esetleg meglépik, hogy valahol valamikor rájuk akadnak és likvidálják őket, vagy legalább is Cutot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Annak a 66-os parancshoz nem szükséges feltétlenül akármi közének is lennie, szimplán felhúzták az engedelmességi faktort, aztán megparancsolták neki, hogy kapja el őket.

Jó, akkor tisztázzuk, hogy mi a chip pontos funkciója, mert nekem nem egyértelmű. Illetve hogyan kapják a klónok a parancsokat. Cut, mint chippel rendelkező (reg) klón érzékelt-e valamit az order 66-ból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, misafeco írta:

Jó, akkor tisztázzuk, hogy mi a chip pontos funkciója, mert nekem nem egyértelmű. Illetve hogyan kapják a klónok a parancsokat. Cut, mint chippel rendelkező (reg) klón érzékelt-e valamit az order 66-ból?

 

Az inhibitor szó jelentése gátlószer, jelen esetben a klónok fejébe épített inhibitor chip a szabad akaratot gátolja. Ahhoz, hogy aktiválódjon Palpatine hangja és a meghatározott szavak kellenek (mint a hipnózisnál), ez egy teória, mert konkrét választ nem kaptunk még rá, de a filmek, sorozatok alapján ez tűnik logikusnak. Cut mivel nem hallotta a parancsot így nem aktiválódott nála a chip, nem érzékelt belőle semmit, a részben Cut meg is említi, hogy Rextől hallott arról, hogy a klónok a Jedik ellen fordultak. Cut, ha valamilyen oknál fogva meghallaná Palpi szájából a szavakat, akkor ugyanúgy aktiválódna a chip, persze erre kevés az esély. A topicban visszább van erről kicsit szó, ha érdekel olvasd el. A 66-os azon felül, hogy aktiválta a chipet a Jedik kiirtására felszólító konkrét parancs is volt, de a chip aktíválásával a klónok átkapcsoltak 100% parancsteljesítés üzemmódba, innentől a parancsokat ugyanúgy kapják, mint előtte csak pl. nem mérlegelik, mint korábban, hanem mint egy gép megcsinálják.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is nagyon élvezem ezt a sorozatot, teljesen új lendületet adott a SW rajongásomnak a Mandalorian második évada utáni pangást követően. Ami kifejezetten tetszett ebben az epizódban, hogy itt egy kicsit leülepedett az a helyzet, amibe az előző részben belekeverték magukat. Indult úgy az egész, hogy Omega a nyitány végén elhatározza, hogy velük akar tartani és ott még javában sodródunk az eseményekkel, egyik akció követi a másikat, de nem igazán látunk bele, hogy ez mivel is jár majd. Itt már a kezdő jelenetekben megjelenik az a dilemma a csapaton belül, elsősorban Hunternél, hogy mihez is fognak kezdeni egy gyerekkel, biztosan jó ötlet e, hogy velük maradjon. Végül is mondhatjuk, hogy a rész végén ugyanoda lyukadunk ki, mint ahol az előző befejeződött, hogy Omega felgurik velük együt a hajóra és együtt mennek tovább, de szerintem nagyon hatásos volt ez a rész a köztük lévő kapcsolat szempontjából.

 

Cut szerepeltetése két tényező miatt is örvendetes volt számomra. Egyrészt így rajta keresztül egy újabb kapcsolódási pontot kaptunk a TCW-hez, egy újabb példáját kapva annak, hogy egy korábban elejtett nem túl jelentősnek gondolt motívumból (egy dezertőr klón, akinek családja van, mint a klónokról kialakult képet színesítő elem nagyon jól működött az alapsorozatban) később mit tudnak kihozni. Cut nem csak a családja miatt volt érdekes, hanem a klón mivolta okán is. Ahogy többen is írtátok, itt a klónok már tényleg idegenként és az új világrend, a Birodalom egyszerű eszközeiként jelennek meg, a testvériséget, az összetartozást nem tudják már megjeleníteni a BB számára sem, így természetesnek hat, ha egymásra támadnak. Cuton keresztül viszont egy kicsit mintha belepillanthattunk volna a régi világba, amikor a klónok még teljesen másképpen jelentek meg a közönség számára és az egymáshoz való viszonyulásuk is sokkal közelebbi volt. 

 

Cut családja egy olyan elemét is adta az epizód vonalának, hogy láthatta mind Omega, de elsősorban Hunter, hogy milyen egy ideális szerető, összetartó közeg, amiben egy gyerek boldogan felnőhet. Omega rácsodálkozása a környezétére nagyon hangsúlyos volt, talán a legszembetűnőbb tényleg az volt, ahogy a korábban mesterséges viszonyokhoz szokott gyerek először lép egy bolygó felszínére, de számomra legalább ilyen érdekes volt az is, amikor a gyerekekkel játszott. Nem sokszor lehetett saját korabeliek között, akik nem Jango Fett klón gyerekek, vagy kaminoiak lehettek. 
Hunterben pedig itt tudatosul, hogy mivel is jár majd az, hogy ők szökevények lettek és ebben az életben van e hely egy gyerek számára. Omega kapcsán is felvetődik a valahová való tartozás igénye. Amikor szóba kerül az első részben, hogy mi van a szüleivel, akkor értetlenkedve reagál, ő is különleges klón és érződik rajta egyfajta igény, hogy ő és a 99-esek összetartoznak. Annyiban a Rebelshez tudnám hasonlítani ezt a helyzetet, hogy ott Ezrának szolgáltak egy második családként a csapat tagjai, akik közé bekerült és ezt a jelenséget itt is érzem, hogy amikor Omega ránéz a BB tagjaira, akkor (ugyan Crosshair kiválás ellenére is) egy összetartó közeget lát és szeretne ő is bekerülni. Itt az epizódban láthattuk azt is, mint ahogy az előző rész végén is tanúbizonyságát adta annak, hogy képes ő is hasznos tagjává válni a csapatnak és kiegészíteni a többieket. 

 

Ami a galaktikus helyzetet illeti, ez még mindig annyira hihetetlen, hogy látjuk a Birodalmat kibontakozni. Tudtam, hogy erre számíthatunk a sorozattól, de baromi jó látni is ezeket a kis eseményeket, ahogy szépen megjelenik a változás az átlagember számára is, akik nem voltak ott a Szenátusban mondott  Palpatine beszédnél és esetleg összefüggéseiben sem látják át úgy a politikát, mint Padmé amikor ott szörnyülködik a szabadság elmúlásán. Egyre több ilyen jelenetet szeretnék látni, mert ezek nagyon sokat adnak a Sagahoz, a RotS végéhez, vagy akár a később megismert Birodalomhoz is, hogy látjuk az igazi átmenetet és hogy miként alakult ki és vált bevetté egy sor dolog. A kiábrándultságot és a csalódottságot, amit az emberek a háború végéhez fűztek mindenesetre nagyon jól ábrzolták az epizódban. Nekem az is nagyon tetszett, hogy ugyan a nagy horderejű dolgokat tekintve nyugisabb részt kaptunk, mégis végig mennyire fent tudta tartani a feszültséget, hogy képes voltam izgulni értük és Cut családjáért is, nehogy fennakadjanak az ellenőrzésen. 

 

Azt is láthattuk Cut karakterén keresztül, hogy számára most ugyanúgy nem életbiztosítás klónnak lenni, mint akkor mikor még zajlott a háború. Annak kifejezetten örültem, hogy egy ilyen összekötő elemként használták, aki jóban van Rexel, de közben a BB tagjai is visszatérő ismerősökként érkeznek hozzá. Ő már azt az életet éli a háború után, ami elszakadt a régi konfliktustól. Mikor először láttuk a TCW-ben olyan furcsa volt nekem ez az egész ember, most teljességében ismerve a később kibontakozó dolgokat, egyértelműen neki volt igaza, hogy hamar kiszállt ebből az egészből. Rex kapcsán nagyon izgatott vagyok, tudjuk hogy őt mennyire megviselte a 66-os parancs körüli dráma és érdekes lesz újra klónokkal együtt látni, ha majd találkoznak, meg főleg az Echoval való viszontlátás. Ha továbbra is ezt a színvonalat tartaja a sorozat, akkor abszolút ott van benne a potenciál, hogy letaszítsa a TCW-t a trónjáról!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a durva, hogy a Birodalom kikiáltása után pár órával már dübörög a diktatúra! És már az olyan jelentéktelen világokon is, mint a Saleucami. Ez azt is jelenti, hogy konkrét tervek voltak már a tarsolyban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is dől a nosztalgia, a TCW nosztalgia! A magam részéről nagyon élvezem! Saleucami.. azonnal beugrott, hogy itt láttuk Grievoust Reek háton, Rexet és az 501-est és persze A Dezertőrt Cut-ut!

Emlékszem, hogy taglalgattuk még a Twilek/Ember hibridek mivoltát, biológiáját! Most jött egy Nexu is! Ejj azok a hangok. AotC! Imádom.

A sztori folytatódik, Omega csak megmarad, ő lesz ennek a szériának a The Child-ja. Ilyen ínséges időkben ajándék ez a kis sori, ami ízig vérig Star Wars lett, pedig kicsit féltem tőle.

Nem utolsó sorban árnyalódik a Birodalom tevékenysége ezekkel a forráskód-osztogatós bélyegzésekkel, az átlag polgárokon, a peremvidéki világokban, adott ez egy erős Rebels-es hangulatot ennek a résznek.

Játékidőben és összpontszámban is elmarad a nyitánytól, nem is vártam el, hogy überelje egyik területen sem.

A címe alapján viszont sokat várok a következő résztől!

Holnap lesz időm olvasgatni titeket, az eddigi két résszel kapcsolatban, már várom azt is!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az a durva, hogy a Birodalom kikiáltása után pár órával már dübörög a diktatúra! És már az olyan jelentéktelen világokon is, mint a Saleucami. Ez azt is jelenti, hogy konkrét tervek voltak már a tarsolyban.

 

 

Biztos, hogy Palpatine és klientúrája egy meghatározott ütemterv szerint cselekszik továbbra is. A kódlánc is erről árulkodik, egy ekkora reformot nem egyik napról a másikra ültetnek át a gyakorlatba... a potenciális bajkeverők azonnali letartóztatása, a legfontosabb ipari vállalatok államosítása stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pár napja megnéztem a Deserter-t. Remek kis előzmény volt, sok nosztalgikus emlék jutott eszembe közben.

Ugye? Sziporkázóak a párbeszédek, főleg amikor a két világ ütközik, a kötelességtudó katonáé és a családját védő apáé.

 

Cut Lawquane: Come on, Rex, admit it. You've thought about what your life could look like if you were to also leave the army, choose the life you want.

Captain Rex: What if I am choosing the life I want? What if I'm staying in the army because it's meaningful to me?

Cut Lawquane: And how is it meaningful?

Captain Rex: Because I'm part of the most pivotal moment in the history of the Republic. If we fail, then our children and their children could be forced to live under an evil I can't well imagine.

 

Ha Rex tudta volna előre, hogy mi lesz a galaxis sorsa a Birodalom zsarnoksága alatt és hogy ennek létrehozásában a klónok milyen fontos szerepet játszanak majd...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.