Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem még szoknom kell egy kicsit. Túl kicsitnek tűnik így elsőre és olyan üres a régihez képest, de maga a hangulata az bejön, és én nem is bánnám ha kicsit darkosabb lenne az egész, attól még a doki maradhatna bohókás. :) És bejön hogy ennyire rámennek a régi hangulatra, még ruhában is a korai dokikra hasonlít kicsit. :)Még ez a pár nap is messze van, nem ám április... :(:facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még látnom kell "működés" közben, hogy igazán vélemény tudjak mondani erről az új dizájnról. És ez persze még mindig nem a teljes kép, majd egyben meglátom, hogy látom :)

És tényleg messze van az az április :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a hírt, de vészesebbre számítottam, mint poénlelövés. Semmiképpen nem volt korrekt eljárás (bár én láttam hétfőn, de sokan még nem) :angry:

Még nem láttam az utolsó három részt, szóval így egy kicsit kedvetlenül kezdem majd el hétvégén. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem láttam az utolsó három részt, szóval így egy kicsit kedvetlenül kezdem majd el hétvégén. :(

Ne vegye el, mert nagyon jók, és amit ír a cikk az nem feltétlenül valós.

 

Karrde:

 

Hisz végülis nem Dexi ölte meg Laguertát. Persze akarta, de lehet ez majd ad neki egy lökés vissza az elveihez nem?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem láttam az utolsó három részt, szóval így egy kicsit kedvetlenül kezdem majd el hétvégén. :(

3 részt? Akkor ha nem olvastad el a cikket, "csak" a bevezetőt, érni fognak meglepetések a hogyanok terén.

 

Karrde:

 

Hisz végülis nem Dexi ölte meg Laguertát. Persze akarta, de lehet ez majd ad neki egy lökés vissza az elveihez nem?

 

Lehetséges :) Viszont

 

Egy kicsit azért sántít Dexi sorsa úgy, hogy ott volt Deb, aki megölte Laguertát. Mintha az írók nem tudták volna feloldani másképp a L- problémát. Lehet egy ilyen aspektusa is a történéseknek, vagy már a kezdet kezdetén ez volt a koncepció. Mármint hogy Debet is beledobják a szószba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bones 6. évad: Hehh kezd kifújni a sorozat. Alig találtam már benne olyan igazán színvonalas részt. Volt benne egy kettő ami tényleg jó volt, de a nagyobb része már átlagos, vagy teljesen felejthető. A segédek sem voltak már annyira viccesek és "izgalmasak" mint az elején, Booth és Brennen kapcsolata meg már nagyon uncsi.Az elején tetszett, hogy kicsit megkavarták, de az is gyorsan elmúlt. Az évad "főellensége" jó volt, azok a részek tetszettek a legjobban. És valahogy ennél a sorinál is észreveszem, hogy az évad utolsó előtti része mindig a legjobb. Most is nagyon kemény volt, sötét, akciódús és váratlan. Az utolsóra meg megint kaptunk egy átlagos ügyet, de legalább sokat lehetett nevetni. A cliffhanger tetszett, talán előreviszi a dolgokat. :) Persze maradok tovább, de remélem kicsit összekapják magukat. :) 6/10

 

Himym 7: Szintén gyenge évad volt. Talán a leggyengébb ahol már teljesen látszik, hogy a készítők már nem tudnak újat kitalálni, ezért visszanyúlnak az első évadokhoz és onnan hoznak vissza szövegeket, karaktereket, poénokat, és ugyanazokat a kapcsolatokat. Már nem is Tedről szólt az évad, hanem mindenki másról, ami nekem kicsit fura. Szokásos kapcsolatszenvedések, soknak értelme sem volt, csak hirtelen bedobták...de persze itt is meg kell említeni a remek részeket, ami bár nem volt sok, de azok hozták a régi részek színvonalát. Barney-t meg szivathatják bármivel az írók, ő akkor is király. :D Kíváncsi vagyok mikor döntenek úgy hogy ezt már nem lehet tovább húzni és Ted végre megtalálja az igazit. Bár úgy hallom a köv évadban már nem akar Marshall jártszani szal ki kell találniuk valamit. :)5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként figyelmedbe ajánlanám Whedontól a Serenityt. Olyan igazi űr-cowboy-os sztori, és bár karakterek kihasználásában nem olyan erős mint a későbbi filmje a Bosszúállók, de drámában és látványban nincs hiány (főleg hogy van benne egy egész jó kis űrcsata is, habár nem túl hoszú). Számomra az a film bizonyítja hogy Whedon nagyon jó SW-t rendezne

Ha már Whedon és Serenity, legalább a Firefly-t ajánld, ne a sorozathoz képest gyenge és idegen mozifilmet. És abban a karaktereket is kihasználják, nem csak ok nélkül mészárolják le őket a legostobább módon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

Á, milyen volt már a Dexi befejezése!

 

Tudtam, hogy Deb Laguertát fogja lelőni! Ez annyira benne volt a jelenetben. Vajon ezzel hogyan fognak majd megbirkózni a folytatásban a "tesók"? És valószínűleg még a Hannah-sztori sincsen vége. Azt a virágot kesztyűs kézzel dobnám tűzbe. Azért kicsit kemény volt, hogy Hannah azt hitte, kettőjük közül Dexter végzi rosszul. Van önbizalma a csajnak.

 

Dexter:

 

HÁt ez a rész nagyon csúnya volt. Végig annyira feszült, mintha egy üllő lógna folyton a fejünk fölött ami bármikor lezuhanhat. és le is zuhant. nem kis mennyiségű sz-rral kellett Dexinek megbirkóznia ebben az évadban, de még ebben a részben is. A könyv alapján sejtettem hogy Laguerta meghalhat és kicsit örülök is neki, már kezdett sok lenni, de Debnek miért kellett már megint ott lennie??? Ezzel kapott még egy adag bűntudatot stb stb amit tényleg le kell majd küzdeni a köv évadban, meg hát Hannah. Mondjuk nem vagyok benne biztos hogy ő rossz lesz...mert még szereti dexit. lehet az lesz a vége,( mivel azt beszélik a 8.lesz az utolsó, legalábbis MCH ezt mondja, de a készítők nem mondták,) hogy Dex összejön újra Hannahval. el tudom képzelni. Persze csak ha neki is menekülnie kell majd. :) hajjajj lesz itt még nemulass, de ilyen minőségű évad lesz mint ez, akkor akár azt is mondám hogy méltó vége lesz. :)

 

Dexter évadzáró - nagyon izgalmas volt!

 

Debrában én is biztos voltam, mert sosem ártana Dexternek, ezt láthattuk már abból is, ahogyan segített neki az elvei ellenére. Nagyon szoros a kapcsolatuk, és kölcsönösen, hiszen Dexter is a szerelme elé helyezte Deb biztonságát, sőt azt is szó nélkül hagyta volna, hogy Deb lelője, annak ellenére, hogy előtte az apjának még azt mondta, harcolni fog az életéért, ami immár nem álca többé... Nagyon súlyos szavak ezek, főleg visszanézve, milyen ember volt Dexi még az első évadban. Nagyon jók a flash back-ek Doakes-szal ilyen szempontból is.

 

Ez egy nagyon különleges évad lesz, hisz már nem az álcázás lesz a lényeg, hanem a menekülés. Vagy sikerül elkerülniük a gyanút Laguerta meggyilkolásával kapcsolatban?

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak magában meg semmit sem ér és pláne nem tükrözi Whedon tehetségét.

Azért az túlzás hogy semmit, de azt elismerem, hogy a sorozattal együtt van meg az igazi hatás, és az is igaz, hogy Whedon teljes tehetségét sem tükrözi (arra ott az Avengers), viszont a film ennek ellenére is remek hangulattal rendelkezik, és senki sem bánja meg ha megnézi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az túlzás hogy semmit, de azt elismerem, hogy a sorozattal együtt van meg az igazi hatás, és az is igaz, hogy Whedon teljes tehetségét sem tükrözi (arra ott az Avengers), viszont a film ennek ellenére is remek hangulattal rendelkezik, és senki sem bánja meg ha megnézi.

Nem túlzás és sok embert ismerek, akik a Filefly után csalódtak a filmben (nem véletlen volt az kritikai és anyagi bukás is). Nem túlzás, mert a sorozat ismerete nélkül nem marad semmi, csak a látvány. A karakterek motiváció semmivé lesznek, például semmit sem érnek a Book jelenetek, ha nem ismered a sorozatot, mivel egy semmilyen mellékszereplőként jelenik meg, aki valamiért motiválja Malt, de a filmből még az sem derül ki, hogy az öreg valaha a legénység tagja volt. De a film arról is elfelejt tájékoztatni, hogy miért nincs már a hajón. Nem ér semmit Inara sem, hiszen távozásáról szó sem esik, viszonya Mallal pedig a vágóasztalon végezte. Zoénak szerepe sincs, Wash is csak akkor kerül képbe, amikor repülni kell, kettejük házastársi viszonya ment a felejtés padjára. Arról, hogy a sorozatban már gyerekről gondolkodtak, egy rohadt szó sem esik. Jayne meg még annyi jelentőséggel sem bír, mint szereptelen Zoé. Tulajdonképpen Mal és a Tam testvéreken kívül mindenkit kihagyhattak volna a filmből, mert rohadtul nincs súlyuk vagy szerepük. Akkor mi maradt? A sztori? Sokadik lázadás a Birodalom ellen, mely legalább megerőszakolja a sorozatot. River üldözését ledegradálták, a kék kezű manuszokat eltüntették, a Fosztogatókat meg a Szövetség teremtményeivé silányították. Szóval maradt a látvány, ez viszont önmagában kevés, pláne a sorozattal szemben, ahol a minimalista látvány adta a hangulatot (nagyon szép a high-tech világ, de nekem jobban tetszett, amikor még sci-fi western volt, nem Star Wars), és így csináltak nagyon jópofa sztorikat, nagyon jó karakterekkel. Szerethető karakterekkel. Ja, és a humort is kiölték belőle.

Nem mondom, vannak erényei (a kezdő képsorok nagyon jók, a Mal és a Végrehajtó közötti párbeszédek, vagy amikor Jayne odalöki a piás-üveget Simonnak), de önmagában nem több egy középszerű sci-finél. A sorozat mellett meg bosszantó, pláne, amikor Whedon maga hugyozza szembe a szériát olyan húzásokkal, hogy Mal fegyverrel fenyegeti a saját legénységét, vagy szó nélkül kivágja Taméket a Serenity-ről. Mal! Aki az életét adná az embereiért, és aki az utolsó részben teljesen befogadta Taméket. Annyi pénzből, amennyiből összehozták ezt a faramuci, középszerű, sok helyen inkább erőltett, máshol meg idegesítő (az a dinka a villámlóbolygón a műbabájával, jesszus!) lezárást, inkább befejezhették volna az évadot. Semmiképpen sem olyan mű, amit példának állítanék, pláne nem a sorozat mellett. Ha Whedon és sci-fi, akkor Firefly, az tökéletes példa, hogy mit tud kihozni a fickó a zsánerből. Vagy hát most már az Avengers is. És ezt én úgy írom, hogy előbb láttam a Serenity-t, úgyhogy pontosan tudom, mit ért önmagában ez a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem túlzás és sok embert ismerek, akik a Filefly után csalódtak a filmben (nem véletlen volt az kritikai és anyagi bukás is). Nem túlzás, mert a sorozat ismerete nélkül nem marad semmi, csak a látvány. A karakterek motiváció semmivé lesznek, például semmit sem érnek a Book jelenetek, ha nem ismered a sorozatot, mivel egy semmilyen mellékszereplőként jelenik meg, aki valamiért motiválja Malt, de a filmből még az sem derül ki, hogy az öreg valaha a legénység tagja volt. De a film arról is elfelejt tájékoztatni, hogy miért nincs már a hajón. Nem ér semmit Inara sem, hiszen távozásáról szó sem esik, viszonya Mallal pedig a vágóasztalon végezte. Zoénak szerepe sincs, Wash is csak akkor kerül képbe, amikor repülni kell, kettejük házastársi viszonya ment a felejtés padjára. Arról, hogy a sorozatban már gyerekről gondolkodtak, egy rohadt szó sem esik. Jayne meg még annyi jelentőséggel sem bír, mint szereptelen Zoé. Tulajdonképpen Mal és a Tam testvéreken kívül mindenkit kihagyhattak volna a filmből, mert rohadtul nincs súlyuk vagy szerepük. Akkor mi maradt? A sztori? Sokadik lázadás a Birodalom ellen, mely legalább megerőszakolja a sorozatot. River üldözését ledegradálták, a kék kezű manuszokat eltüntették, a Fosztogatókat meg a Szövetség teremtményeivé silányították. Szóval maradt a látvány, ez viszont önmagában kevés, pláne a sorozattal szemben, ahol a minimalista látvány adta a hangulatot (nagyon szép a high-tech világ, de nekem jobban tetszett, amikor még sci-fi western volt, nem Star Wars), és így csináltak nagyon jópofa sztorikat, nagyon jó karakterekkel. Szerethető karakterekkel. Ja, és a humort is kiölték belőle.

Nem mondom, vannak erényei (a kezdő képsorok nagyon jók, a Mal és a Végrehajtó közötti párbeszédek, vagy amikor Jayne odalöki a piás-üveget Simonnak), de önmagában nem több egy középszerű sci-finél. A sorozat mellett meg bosszantó, pláne, amikor Whedon maga hugyozza szembe a szériát olyan húzásokkal, hogy Mal fegyverrel fenyegeti a saját legénységét, vagy szó nélkül kivágja Taméket a Serenity-ről. Mal! Aki az életét adná az embereiért, és aki az utolsó részben teljesen befogadta Taméket. Annyi pénzből, amennyiből összehozták ezt a faramuci, középszerű, sok helyen inkább erőltett, máshol meg idegesítő (az a dinka a villámlóbolygón a műbabájával, jesszus!) lezárást, inkább befejezhették volna az évadot. Semmiképpen sem olyan mű, amit példának állítanék, pláne nem a sorozat mellett. Ha Whedon és sci-fi, akkor Firefly, az tökéletes példa, hogy mit tud kihozni a fickó a zsánerből. Vagy hát most már az Avengers is. És ezt én úgy írom, hogy előbb láttam a Serenity-t, úgyhogy pontosan tudom, mit ért önmagában ez a film.

 

 

Ez annyira így van hogy én először láttam a Serenityt. Hát egy nagy rakás ürüléknek éreztem az egészet. Aztán megnéztem a Firefly sorozatot és minden percét élveztem . Iszonyúan tetszett, főleg a világ és a karakterek. Nem vagyok oda rosszakért, de Jayne hatalmas figura volt. Igazi tahó aki valahol mégis szerethető. Nálam ezt nagyon nehéz elérni és itt sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe: remek rész volt

 

Nina :cry: De ha már lebukott, akkor jobb volt így, mint ha megkínozzák. Viszont mekkora már, hogy Donald Szeptember, és haja is van. Na ebből mi lesz? Szerintem valahogy elő fog kerülni, ha már ennyiszer szó volt róla.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.